Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) tusi74 válasza azbest (#3200) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, akkor figyelem. :)

(#3202) darvinya válasza azbest (#3200) üzenetére


darvinya
titán

Hátha a múltkori HBO adásra gondolod a főkártya nyitást, akkor tévedsz.
Nekem pre paid-om van és az a főkártyám és annál sem lehetet nézni.
Magyarán nem nyitott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3203) Watt25 válasza azbest (#3200) üzenetére


Watt25
veterán

Én úgy emlékszem, hogy 24-én kértem az e-számlát és nekem is 25-től már van HBO. (Igazából csak 25-e reggel nem volt HBO-m, mert pont mostanában fizettem elő az extra csomagra és 25-én 0 órakor kapcsolták ki az HBO-t az egy hét tesztidőszak letelte után, de estére már ismét volt. :) )
Tehát van olyan is, hogy akár másnapra bekapcsolják az e-számla igénylés után.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3204) azbest


azbest
félisten

Most kezdődött az Eurovíziós Dalfesztivál HD közvetítés, nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#3205) kigyi_23 válasza azbest (#3204) üzenetére


kigyi_23
addikt

És valóban 5.1 :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3206) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Ha csak az ingyenes adások érdekelnek, akkor milyen szobaantenna ajánlott ehhez a felálláshoz? A lehető legolcsóbban szeretném kihozni, mert csak a foci eb és a forma 1 miatt szeretnék hd m1-et.
Előre is köszi a segítséget.

**********

(#3207) darvinya válasza echterion (#3206) üzenetére


darvinya
titán

Először is kéne tudni hol akarod fogni.
Akkor tudunk segíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3208) galiba1 válasza echterion (#3206) üzenetére


galiba1
csendes tag

Van a közeledben vmi torony? Mert csak úgy érdemes szobaantennát venni.

(#3209) echterion válasza darvinya (#3207) üzenetére


echterion
nagyúr

Bocs, az lemaradt. Budaörs, Auchan mögötti lakótelep. :B

**********

(#3210) Watt25 válasza echterion (#3209) üzenetére


Watt25
veterán

Ha jól rémlik, akkor onnan van optikai rálátás a Széchenyi toronyra. Nézz fel a dombra és ha látod ezt (alul vannak képek), akkor elég lesz egy rézdrót is.
De ha nem látszik, valszeg akkor is, lévén néhány km-re vagy egy adótól ami 100kW-tal sugároz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3211) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy esténként szétesik a kép? Nappal megy tisztán az adás kb 70-80% közötti jelminőséggel hiba nélkül. Eljön az este a jelminőség marad, de elkezd egy idő után szétesni a kép pattogni a hang és néha elmegy teljesen a jel.... Egyszerűen nem értem a jelenséget. 45Km-re vagyok a toronytól, de ez a nappal megy este meg nem már az agyamra megy. Eddig a MuxA szokott csak szétesni most tegnap a C is problémázott kicsit. Aztán 10-15 perc múlva helyreáll és a jelerősség felmegy 70%-ra a jelminőség meg 90-100%-ra és működik fél órát majd elkezd randomban esni a jelminőség egy-egy pillanatra és ugye ez látszik a képen.....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3212) darvinya válasza kigyi_23 (#3211) üzenetére


darvinya
titán

Visszavert jelet fogsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3213) kigyi_23 válasza darvinya (#3212) üzenetére


kigyi_23
addikt

Gödörben lakok ez nem lenne csoda, de miért csak este? Egész nap éjjel is és nappal is tökéletes hibamentes, de este 9-10:30 között élvezhetetlen. Előtte is és utána is tökéletesen megy. Annyi különbséggel, hogy ez a szétesési időszak szépen tolódik egyre hátrébb. 1 hónapja még 8 körül esett szét.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3214) echterion válasza Watt25 (#3210) üzenetére


echterion
nagyúr

Sajna nem látok rá, mert a lakás ablakai pont az ellenkező (déli) irányba néznek. :(
Ettől akkor még elég lehet egy mezei szobaantenna is?

**********

(#3215) tusi74 válasza darvinya (#3212) üzenetére


tusi74
őstag

Ez engem is érdekelne. A visszavert jel milyen összefüggésben van, hogy a nappal jól belőtt kép este szétesik?

(#3216) azbest válasza kigyi_23 (#3211) üzenetére


azbest
félisten

Ha a jelminőség 70%, akkor nem sikerült csak 2/3-át sikerült visszaállítani az eredeti tartalomnak, legfeljebb nem olyan szembetűnők a képhibák. Jobb antenna kell és/vagy magasabbra kell tenni az antennát.

A légkör máshogy viselkedik a különböző napszakokban, ezért nem egyformán rossz a vétel. Úgy tűnik napnyugta után túl sok a zavar.

[ Szerkesztve ]

(#3217) kigyi_23 válasza azbest (#3216) üzenetére


kigyi_23
addikt

M1HD esetén 40%-os stabil jelminőség esetén sem látok szebb képet mint 100%-os beállítás mellett. Pedig 50"-on valószínűleg már szembetűnő lenne a különbség. Viszont az esti pillanatnyi megingásokat ez sem magyarázza, mert mitől esik a jelminőség csaknem nullára egy pillanat alatt és ugrik fel azonnal 90-100%-ra.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3218) darvinya válasza kigyi_23 (#3217) üzenetére


darvinya
titán

Nem mert ez digitális.
Vagy van kép vagy nincs.
Értsd úgy mint amikor egy file sérült akkor utána megtudod nyitni.
Az csak analógra igaz.

Egyszerű a visszavert jel honnét jön.
Ahonnét jön a jel ott sok család él és akkor kezdik egyszerre használni mindent mikró, tv, mobil, nagy villany fogyasztás, stb…
Mivel nyár eleje van ezért később kezdik ezeket a rituálékat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3219) azbest válasza kigyi_23 (#3217) üzenetére


azbest
félisten

Lehet hogy jelerősségről beszélsz? Bár ki tudja mit jelez a tévé. Milyen antennát használsz? Közben megtaláltam.
Gondolom a letámasztás azt jelenti hogy szépen vízszintesen van, mint ahogy felszerelve lenne. Egyébként nem lehetséges, hogy túl nagy az erősítés?

[ Szerkesztve ]

(#3220) Kernel válasza kigyi_23 (#3217) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálam mondjuk mindig estére javult meg, amikor még távoli adó visszavert jelét voltam kénytelen fogni. Nappal bezavart a közlekedés is, ami estére elcsitult, valamint este javult a terjedés is.

Egy gond volt, a szomszéd mosógépe, ami gyakran pont este kezdett dolgozni. Ahogy a motorja bekapcsolt, kikapcsolt, mindig úgy ütötte szét a képet. Néha már baromi idegesítő volt. Még szerencse, hogy egy mosógép szokott üzemen kívül is lenni.

Esetleg megpróbálhatod megfigyelni egy AM-rádióval, hogy érzékel-e recsegéseket (vagyis AM-zavarokat). Például beállítod középhullámra, adók közé, üres helyre. Így érzékeli a villanykapcsolókat, hűtőszekrény kapcsolását stb. Ha a zavarok ütemében megy szét a kép, akkor megvan a magyarázat.

De ilyen gond főleg szobaantennánál szokott lenni, antennáról eddig nem írtál, ha jól látom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3221) Jester01 válasza darvinya (#3218) üzenetére


Jester01
veterán

Nem mert ez digitális. Vagy van kép vagy nincs.

Ez azért nem ilyen egyszerű, valószínűleg mindenki látott már kockásodó/széteső képet digitális jelfolyamból is.

Jester

(#3222) darvinya válasza Jester01 (#3221) üzenetére


darvinya
titán

Na az a pont amikor olyan folyam jön mikor behelyetesítő 000-kat kap.
Ezt a jelenség inkább mikró, mobil, stb… ami elektromos és magas frekvencián mozog nagy induktívitással.
Ha sérül a jel azaz a folyam szakadás van akkor nincs tovább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3223) Jester01 válasza darvinya (#3222) üzenetére


Jester01
veterán

Nem nullákat kap hanem mindenféle egyéb zavart. Erre van a jelfolyamban ugye a hibajavítás. Ha viszont az sem sikerül akkor a dekóder kénytelen valamit kezdeni a rossz adattal. Bizonyos esetben ebből szemét lesz, más esetben pedig kénytelen a következő érvényes blokkra szinkronizálni.

Nyilván nagy fokú zavar mellett egyáltalán nem lesz kép, én csak azt mondom, hogy a "tökéletes kép" és a "nincs kép" között digitális jel esetén is van átmenet.

Jester

(#3224) darvinya válasza Jester01 (#3223) üzenetére


darvinya
titán

Mutasd már meg a gépi kódban azaz bináris rendszerben hol található 2-től felfelé számok.
Oké. :R Legyen igazad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3225) kigyi_23 válasza azbest (#3219) üzenetére


kigyi_23
addikt

A jelerősség 50-70% napszaktól függően. Sajnos kis városunkat dombok veszik körül így ennél jobb vétel valóban csak magasabbra helyezéssel lenne elérhető, de ezért a tetőt biztosan nem fogom megbontani. Az antennát az F1 HD közvetítése miatt szereztem csak be, de az EB sem lesz rossz és az Olimpia is elég csábító viszont az okokat meg kell keresnem, ha tudom meg is oldom :) Ma is végig néztem az F1-et a kép szétesése nélkül, tehát nem volt bithiba az adatfolyamban, tegnap este meg a dalfesztivál közben 15 percig nézni is rossz volt. A kép szétesett a jel néha eltűnt teljesen a hang pattogott, pedig az erősítőm is rá van kötve az 5.1-es DD hang nagyon tetszett. Aztán szépen egy idő után megszűnt a probléma....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3226) Jester01 válasza darvinya (#3224) üzenetére


Jester01
veterán

Nincs 2-es. De a bithiba azt jelenti, hogy nem azt kapod amit küldtél hanem a másikat. Ilyenformán ha az eredeti adat 0 akkor a zavar által okozott 1-es bit ugyanúgy hiba mintha 1-es helyett 0-t kapnál.

Arról nem is beszélve, hogy az átviteli kódolás nem is sima bináris tehát ott aztán még 15 vagy 63 is lehet, nem hogy 2. Persze csak azért mert egyszerre több bitet kódol.

Jester

(#3227) azbest válasza Jester01 (#3226) üzenetére


azbest
félisten

Jól mondod, Qam64 a dvb-t, például itt egy jópofa ábra róla : [link] Vagy egy kis wiki elmélet annak akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3228) zhagyma válasza darvinya (#3222) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Na az a pont amikor olyan folyam jön mikor behelyetesítő 000-kat kap. ..."

Nem olyan. Egy OFDM demodulátor javíthatatlan bithiba esetén (hibajavítás eredménytelen) csak annyit csinál hogy beállítja az aktuális 188 byte-os transport stream csomag fejlécében a TEI bitet (Transport Error Indicator) és kiköpi a hibás adatokkal a csomagokat akár zsinórban is. Ha még annyi adat sincs hogy csomagokat vegyen akkor nem "köp ki" semmit. A további szoftver / hardver komponensek döntik el mit kezdenek az értelmezhetetlen adattal vagy adathiánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#3229) darvinya válasza zhagyma (#3228) üzenetére


darvinya
titán

És akkor szép éles fullHD képet kapunk.
De megint konyha nyelven rágodunk egy fázishegy amit egy motor generál helyetesíti a valódi bit/fázis amplitúdóval és ehhez hozzá veszem a mobilnet által küldött és fogadott csomagokkal ekkor a jövőbeni adást fogtam. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3230) zhagyma válasza darvinya (#3229) üzenetére


zhagyma
őstag

A helyedben továbbgondolnám hogy adathiány esetén mi történhet egy transport stream demultiplexelés során és mit csinálhat egy MPEG4 (H.264) videó dekóder. Hasznosabb lenne ... :)

(#3231) darvinya válasza zhagyma (#3230) üzenetére


darvinya
titán

nincs jel v fekete kép?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3232) Watt25 válasza echterion (#3214) üzenetére


Watt25
veterán

Ha jól sejtem 4-5km-re vagy a toronytól. Ez azért mindenképpen jó hír. De szerintem annál jobb tanácsot, mint hogy "ki kell próbálni" senki nem fog tudni adni. Próbálj meg kölcsönkérni egy szobaantennát, hosszú kábellel és próbálkozni a szoba/lakás különböző pontjain, lehetőleg ablakokhoz közel.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3233) NowWhat?


NowWhat?
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztetek olyan aki ismeri a Hyundai DVB4H 331 pvr készüléket? Amennyiben igen, milyen véleménnyel vagytok róla?

Másodlagos készüléknek tervezem, van tányéros, de meguntam, hogy egy kisebb felhősödés esetén már kockásodik a kép, szaggat a hang stb. Ilyen esetekre rendezkednék be ezzel a készülékkel és egy tisztességesebb antennával. Apropó, Pusztaszabolcsról szeretném a hullámokat becserkészni, milyen antennát lenne érdemes beszerezni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#3234) Jester01 válasza NowWhat? (#3233) üzenetére


Jester01
veterán

Bár szeretnek kis méretű parabolatükröt adni a szolgáltatók, de azért olyat még nem láttam, hogy felhősödés megzavarná a vételt. Az is lehet, hogy nincs rendesen ráállítva a műholdra. Legelőször mondjuk ezt célszerű ellenőrizni.

Koncepcionálisan persze jó ötlet több lábon állni, de érdemes meggondolni nagyobb "tányér" és/vagy érzékenyebb vevőfej beszerzését is. Ezek ugyanis csak egyszeri, nem nagy, költségek szemben egy újabb előfizetési díjjal.

Jester

(#3235) echterion válasza Watt25 (#3232) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez lesz. Ha minden igaz, szerdán lesz egy antennám, kipróbálom, hátha jó lesz. :))
Mondjuk, kábelt azt nem tudom, hogy tudnám meghosszabbítani (nincs célszerszámom a kábelek csatlakozóinak felszerelésére, kábel az van). Pedig van egy használaton kívüli műholdvevő a falon, oda akár ki is rakhatnám.

(#3234) Jester01: A diginél lehetnek ilyen problémák, mondjuk anno nekem csak viharos idő esetén ment el néha (akkor se mindig), nem felhősödésnél.

[ Szerkesztve ]

**********

(#3236) Watt25 válasza echterion (#3235) üzenetére


Watt25
veterán

Lehet kapni olyan F csatlakozókat, amelynek menetes a belsejük és lényegében rá kell tekerni a kábelre (nekem is ilyen van). Nem csak hogy nem kell hozzá célszerszám, de többször is felhasználhatóak az ilyen csatlakozók.
Szerintem érdemes bevásárolni alapanyagokkal, mert filléres összegek és sok szívástól menti meg az embert. (Egy ezresből több méter kábelt vehetsz néhány ilyen csatlakozóval együtt.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3237) Lala6 válasza NowWhat? (#3233) üzenetére


Lala6
őstag

Ha jó DVB-T vevőt szeretnél, akkor ajánlom az Alcor HD 2800-as gépet. A Hyundai-t én nem venném meg, alig találni róla valamit, kitudja meddig lesz hozzá támogatás.

A Digi antennád pedig állíttasd be, vagy cserélj egy kicsit nagyobbra és megszűnnek a felhősödési gondok. Persze nagy viharban(értsd égszakadás-földindulás) így is elfog menni a kép, de ez minden műholdas vételnél így van. Lehet, hogy csak a fejet nem forgatta el a szerelő, ez is sokat számít a jelszintnél.

(#3238) Flashget válasza Lala6 (#3237) üzenetére


Flashget
félisten

azért óvatosan ezzel az alcorral...szoftveresen nagy bajok vannak vele hiába a hardver jó a support tesz a vásárlói véleményekre.
[link]

esetleg egy wayteq 95?

Realme GT Master Edition

(#3239) darvinya válasza Lala6 (#3237) üzenetére


darvinya
titán

Lala nem inkább Alma?
Ha már átlátogatsz olvastad újabb hsz-t WayteQ HD95CX-nél?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3240) echterion válasza Watt25 (#3236) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a tippet, erről nem tudtam. Kábelem az van, azzal nem lesz gond, ezeket a csatikat meg majd beszerzem az obiból vagy valami hasonló boltból.

**********

(#3241) zhagyma válasza darvinya (#3231) üzenetére


zhagyma
őstag

A "nincs jel" az előzménye a képen jálátható változásoknak mivel ezt az információkat a demodulátor chip szolgáltatja. A "fekete kép" csak akkor lehet ha nincs előzőleg "összerakott" képtartalom ami "kimerevedve" ottmaradhatna a képernyőn. Perzse eszköze válogatja melyik hogyan kezeli ezt a helyzetet. Ennél vannak kisebb "adathiányok" is amit lehet észre sem veszel ...

[ Szerkesztve ]

(#3242) darvinya válasza zhagyma (#3241) üzenetére


darvinya
titán

Hát hogyne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3243) NowWhat?


NowWhat?
tag

Sziasztok!

Köszönöm a sok infót, a Hyundai-t azért kérdeztem mert 4500ért ajánlgatták, ennyit pedig nem sajnálnék. 2 készülékem van, ezért fontos az ártényező. 10-15e forintos eszközöknél már húznám a fogam.

Jelenleg egyébként Digi-m van. Valami kriminális szolgáltatással. Jelszint jó, de egy komolyabb felhősödés és kezdődik a pixelesedés és a hangakadozás, nekem pedig kezd emelkedni a vérnyomásom. Meg egyéb gondok is vannak szolgáltatóval.

Váltanék is szívesen de nagyon szeretjük az ismeretterjesztő csatornákat és ezek kiosztásában a Digi ajánlata jelenleg a legjobb.

Antennák terén milyen tapasztalataitok voltak? Mely gyártókkal érdemes foglalkozni?

(#3244) NowWhat?


NowWhat?
tag

Holnap elvileg jön majd egy ex-digi telepítő barátom, rákérdezek nála a nagyobb tányér/érzékenyebb fej combóra.

Amúgy már csak a HD és a Timeshift miatt is hajlok a MindigTv-re.

(#3245) gabo9201


gabo9201
senior tag

Üdvözletem! :)

Adott egy Everest TV-1134VH típusú digitális beltéri. Az a probléma vele, hogy csak az RTL Klub, TV2 és Duna World csatornák jönnek be.
Az M1 HD, M2 HD és Duna HD nem jön, csak fekete képernyő van (a teletext bejön).

Nem igazán találtam erről a beltériről bővebb leírást, de ahogy olvasom nem támogatja a HD-t csak az SD-t. Ezt az is alátámasztja, hogy a menüben sem lehet legalább 720p-t beállítani csak 576i-t.

Szóval arra jutottam, hogy valószínűleg ezért nem jönnek vele a HD csatornák.

Megerősítést vagy cáfolást kérnék. Előre is köszönöm :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#3246) galiba1 válasza gabo9201 (#3245) üzenetére


galiba1
csendes tag

Ez pontosan így van, ahogy gondolod. Sajna.

(#3247) gabo9201 válasza galiba1 (#3246) üzenetére


gabo9201
senior tag

Akkor jó volt a logikám :)

Köszi! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#3248) Jester01


Jester01
veterán

Előfizető a ,,MinDigTV Extra" kártyát csak az előfizetői szerződésben meghatározott címen, azonos helyen (lakásban) veheti igénybe, harmadik személy használatába tovább nem adhatja.

Hümm, nem lett ez egy kicsit túl szigorú? :P

Szolgáltató a ,,MinDigTV Extra" Szolgáltatás meghatározott címen történő igénybevételét jogosult ellenőrizni

És azt mégis hogy?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#3249) darvinya válasza Jester01 (#3248) üzenetére


darvinya
titán

Jön MiTvECs és rád tőri az ajtót és a szerződést a fejedhez szorítva faggatnak, hogy betartottad. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3250) Flashget válasza darvinya (#3249) üzenetére


Flashget
félisten

de gondolom nem így törik rád. :DDD

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.