Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Jester01 válasza darvinya (#3450) üzenetére


Jester01
veterán

A havonta fizetett konstrukcióban maximum két további kártyát igényelhetsz 299 ill. 399 forintért. Na most azokat is bele kellene dugni valamibe, amihez akciós dekóder jó lenne.

Jester

(#3452) darvinya válasza Jester01 (#3451) üzenetére


darvinya
titán

De felteszed ezt a kérdést.- Na most azokat is bele kellene dugni valamibe, amihez akciós dekóder jó lenne. -
Akkor nem társkártyát kell venni hanem új set-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3453) Jester01 válasza darvinya (#3452) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt most nem értem. :F
Ha előfizetést veszel havi 2000+ forintért akkor kapsz kedvezményes dekódert 4000-ért. Egy darabot. Ha emellé veszel társkártyát havi 300 forintért akkor ahhoz ha jól látom nem kapsz dekódert. Nyilván nem fogok másik előfizetést venni 30000 forintért, a dekóder kedvéért.

A kérdés az volt, hogy valahol eldugva nincs-e mégis lehetőség a kedvezményes dekódervásárlásra társkártyához.

Jester

(#3454) Watt25 válasza Jester01 (#3453) üzenetére


Watt25
veterán

Nagy valószínűséggel nincs ilyen. Nem hiszem, hogy kifizetődő lenne nekik sokadik dekódert is kedvezményesen adni 300Ft-os havidíj mellé...
Nem hiszem, hogy van más megoldás, minthogy bebattyogni egy boltba és venni egy kártyafogadós dekódert. (Vagy TV-t...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3455) Jester01 válasza Watt25 (#3454) üzenetére


Jester01
veterán

Hja, én is így látom. MOD: bár kérdés, mennyiért veszik a dekódereket, nem biztos, hogy olyan sokat buknak rajta.

Amúgy azt tudja valaki, hogy előre fizetett konstrukcióban miért nem lehet társkártyát venni?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#3456) gg72


gg72
veterán

Egy DVB-T dekóder kellene nekem m1 HD vételéhez (mindigTV), ugyanis a fullHD TV-mben sajnos nincs megfelelő tuner. Mit ajánlotok? Első körben a WayteQ HD-95CX típust néztem, de aztán elég sok gondról olvastam vele kapcsolatban, amelyek lehet már nem is igazak, hiszen FW-frissítések is szépen jönnek ki hozzá. BP belvárosban lakunk és a lefedettségi térkép alapján elvileg elég lenne hozzá egy belső antenna (MUX A: beltéri antennás vétel).

Leginkább a foci EB miatt kellene, de ahogy olvasom, az nem is igazi HD-ben megy az M1-en? :U

(#3457) darvinya válasza gg72 (#3456) üzenetére


darvinya
titán

Amit nézel annak van még élő háttere.
És elég jó a mostani fw-je.
10000Ft-ért jó vétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3458) gg72 válasza darvinya (#3457) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz.
Belső antennából mi ajánlott vétel?

(#3459) kigyi_23


kigyi_23
addikt

M1HD foci EB 5.1-ben jött vasárnap és az F1 HD is :) Nagyon király volt a hangja az EB-nek. Az F1 közvetítést alaposan leszúrták a kommentátorok hangját rosszul keverték! Hiába a 6 csatorna sokakat megtéveszt és még csak most kezdtek vele foglalkozni, majd talán rájönnek és legközelebb már jól keverik le....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3460) Jester01 válasza kigyi_23 (#3459) üzenetére


Jester01
veterán

a kommentátorok hangját rosszul keverték! ... majd talán rájönnek és legközelebb már jól keverik le....

Remélem teljesen ;]

Jester

(#3461) kigyi_23 válasza Jester01 (#3460) üzenetére


kigyi_23
addikt

Kis gonosz :D :P

Wéberrel nincs gond ő mond jókat és normális, de a másik.......

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3462) Bozek válasza kigyi_23 (#3461) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát az m1 valami igazán "ütős" csapatot szedett össze idén. :D

F1-ben nem tudják megkülönböztetni a Red Bull-t a Toro Rosso-tól még mindig...
Foci EB-n "szovjet-cseh" meccset emleget Dunai Antal, Knézy szögletnél azt mondja, hogy "És jöhet még egy lengyel 11-es"...
Novotny is szépen lehozta a kézimeccset:
- "ahelyett, hogy 2 góllal vezetnénk, egyenlíthetnek a norvégok" - 6:6-os állásnál
- "új fiú a dán csapatban" - magyar-norvég meccsen...

Mondjuk az EB-vel kapcsolatban nem egy kommentátor, hanem Kovács Kálmán viszi a prímet: 4:07-nél van a lényeg

(#3463) gg72


gg72
veterán

És milyen a minősége az EB-közvetítéseknek HD-ben?

(#3464) kigyi_23 válasza gg72 (#3463) üzenetére


kigyi_23
addikt

A kép nem tűnik teljes HD-nek, de a felkonvertált SD-nél jobb. Olyan mint, ha 720p-t konvertálgatnának fel 1080i-re (legalábbis nem tűéles HD a közvetítés.) Az 5.1-es hang hihetetlen élményt biztosít. Olyan mint, ha a stadionban ülnél a szurkolók hangja egésszé teszi az élményt. (igaz 5*120+200W biztosítja ezt gond nélkül ).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3465) Bozek válasza gg72 (#3463) üzenetére


Bozek
nagyúr

Döntsd el magad:
[link]
[link]
[link]

(#3466) azbest válasza Bozek (#3465) üzenetére


azbest
félisten

Simán el tudom képzelni, hogy valami gyengébb felbontású eszközön (feliratozáshoz?) is keresztülviszik, mert akárhogy nézem életlen/elmosódott a kép. Jó lenne megcsípni valami más nemzetközi adóról is egy mintát. Meg sem közelíti a korábbi hd közvetítéseket szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3467) Bozek válasza azbest (#3466) üzenetére


Bozek
nagyúr

Orosz adó, ez se jobb:
[link]
[link]
[link]
[link]

Valószínűleg eredeti és nem konvertált, mivel TS-ben van. Mást egyelőre nem találtam.

(#3468) Flashget válasza azbest (#3466) üzenetére


Flashget
félisten

Valami nem kerek az biztos..digikábelen sem olyan a kép mint korábban...főleg mikor átkapcsolok az M1-ről digisportra SBK motorversenyre ami full HD.

Kábeltévén is lehet majd nézni a 3D-s olimpiát

A Nyári Olimpiai Játékok is előfizetési díj nélkül fogható HD-ben vagy 3D-ben

Az Antenna Hungária DVB-T 3D tesztsugárzásának műszaki paraméterei:
Sugárzás helye: Budapest, Széchenyi-hegy (OMK)
Csatorna: 43 (650 MHz)
Beállítások: 16QAM, FEC 1/2, GI 1/32,
Sávszélesség: 12,06 Mbps
Video: 3D side by side
Audio: AC-3 5.1 vagy AC-3 2.0 és Mpeg1 layer II stereo

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3469) #16695808 válasza gg72 (#3456) üzenetére


#16695808
törölt tag

meg fogsz lepődni a szép képen!
azért mégiscsak 1080i !!!!
én már rég közösítővel használom (szobaantenna és a kábeltévé egybe van kötve és az megy a tv-be, így nem kell dugdosni ) mert az ír meccset a sport1 adta csak élőben.... de az a minőség egyszerűen a béka segge alatt 200m.

(#3470) #16695808 válasza Bozek (#3462) üzenetére


#16695808
törölt tag

sajnos egyet kell hogy értsek (én csak 3-at ismerek el Mo.-on Hajdú B, Faragó, és Gundel) a többi egy kalap kaka (főleg a kisknézi!)

[ Szerkesztve ]

(#3471) gg72 válasza Bozek (#3465) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a képeket, nem olyan rossz ez. ;)

Wayteq HD-95CX vevő mellé egy ilyen beltéri antenna jó lenne? [link]

(#3472) #16695808 válasza gg72 (#3458) üzenetére


#16695808
törölt tag

nekem volt egy régi szoba antennám, és lám bedugtam és vette a digitális jeleket :)
nekem ez van :
http://www.edigital.hu/TV_antenna_digitalis_vevo/Hama_VHF/UHF/FM/_DVB-T_szobaantenna-p37905.html

amikor még vettem nem is tudtam hogy veszi a DVB-T-t.
persze állítgatni kell, meg attól is függ hogy hol vagy, milyen a vétel.

(#3473) Flashget válasza gg72 (#3471) üzenetére


Flashget
félisten

én egy ehhez hasonló noname antennát kötöttem a tévémre és 100% a jel 0 bithiba a panelban..1,5 km-re van a Száva u-i torony..valszeg a mezei koax kábel 40cm hosszan csupaszítva is elég lenne a vételhez..

Realme GT Master Edition

(#3474) gg72 válasza Flashget (#3473) üzenetére


gg72
veterán

Mi a 6. kerületben lakunk a Kodály köröndön egy régi bérház 1. emeletén, a szoba, ahol a TV van a belső udvarra néz, remélem itt is elegendő lesz a jel... A mindigTV lefedettségi térképe alapján igen, de nem tudom, hogy ez mennyire mérvadó.

(#3475) Flashget válasza gg72 (#3474) üzenetére


Flashget
félisten

Ahogy szokták mondani..puding próbája az evés :)
Először nálam sem volt valami jó a jel olyan 65 körüli de elkezdtem forgatni az antennában lévő nyolcast és rögtön jó lett a vétel 100-as.
Ráadásul a szoba ahol próbáltam másik házzal van szembe nem a toronnyal vagyis onnan veszi a visszavert jelet ha létezik ilyen :)

Realme GT Master Edition

(#3476) gg72 válasza Flashget (#3475) üzenetére


gg72
veterán

OK, hát remélem menni fog...

Az WayteQ HD-95CX-el kapcsolatban még egy kérdés: a médialejátszója támogatja a 24p-t?

(#3477) darvinya válasza gg72 (#3476) üzenetére


darvinya
titán

Milyen formátumban? (avi, mkv, mp4, vob, mpeg)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3478) gg72 válasza darvinya (#3477) üzenetére


gg72
veterán

Leginkább MKV.

(#3479) darvinya válasza gg72 (#3478) üzenetére


darvinya
titán

Azt elvileg támogat.
De ha megosztasz egy kb. 10-20MB-os anyagot akkor kipróbálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3480) gg72 válasza darvinya (#3479) üzenetére


gg72
veterán

Igaz ez nem MKV, hanem 24p-s MP4 formátum, de ez is érdekel, mert sok hasonló előzetest néznék rajta: [link]
Kösz előre is.

(#3481) darvinya válasza gg72 (#3480) üzenetére


darvinya
titán

Holnap jó de. ha megírom a választ, mert meccsezek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3482) gg72 válasza darvinya (#3481) üzenetére


gg72
veterán

OK, rendben. ;)

(#3483) darvinya válasza gg72 (#3482) üzenetére


darvinya
titán

Volt egy kis szünet.
Pöpecc ez trailer a Hófehér-ről.
Gondnélkül viszi ezt a fullHD-s Yahoo! video-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3484) gg72 válasza darvinya (#3483) üzenetére


gg72
veterán

Hú, szuper, hogy megnézted! 24p-n vitte, nem figyelted?

Amúgy ide naponta kerülnek fel jobbnál-jobb előzetesek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3485) darvinya válasza gg72 (#3484) üzenetére


darvinya
titán

Az, hogy 24p így ezt nem ismerem, de a felbontás 1920x1080.
Képkocka sebességet nem ír, de akadás és lassúlást/gyorsulást nem érzékeltem egyenletesen vitte.
Az alsó és felső fekete sáv meg van(ez a NTSC szabvány mivel nem 16:9-essel dolgoznak, hanem 21:11), de ez magában a felvételben van és nincs hozzá képarány adat így ez ott marad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3486) gg72 válasza darvinya (#3485) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz. ;)

(#3487) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Kipróbálnám ezt a mindigtv dolgot, főként az induló 3D-s tesztsugárzás miatt.
Budakesziről venném az adást, a Széchenyi-hegyi torony 4-4,5 km-re van tőlünk, közvetlen rálátásom azonban nincs a toronyra, a tetőről sem (takarják a környéki hegyek-dombok). Mindigtv.hu oldalon mindenesetre kültéri vételi lehetőséget írtak mindhárom multiplexre. A tv-m (LG42LW5590) "mindigtv-kompatibilis" és mivel egyelőre csak az ingyenes adókat szeretném fogni, egy antennára lenne szükségem, elviekben. Ebben kérnék segítséget.

Nekem 2 jelöltem van: ez és ez.
A kettő közül melyiket ajánlanátok? Mindkét antenna igényel tápellátást, 5V-ot, ezt a tv vajon le tudja neki adni, vagy külön kell majd megoldani?
Esetleg ha a fenti kettő nem jó minőségű, más gyártótól, 8.000-10.000 forintig tudtok javasolni alternatívát?

Köszönöm előre!

(#3488) Tomix24 válasza Con Troll (#3487) üzenetére


Tomix24
addikt

Srácok , nálam is DVB-T kompatibilis a TV. LW4500

Após sima régi(10-20 éves antennával befogta az összes ingyenes csatornát. Csk már nem kapni ilyen antennát.

A hatalmas választék közül mit érdemes megvenni ennek fényében? 2-300Ft-os tól a határ a csillagos ég.. :( Elvesztem a kínálatban..

PL:

Strong SRT ANT10 aktív antenna földi digitális adásokhoz
3 200 Ft

Vagy

Funke - ODSC 100 +10 m kábel

8000Ft

stb stb :(

:R

(#3489) Con Troll válasza Tomix24 (#3488) üzenetére


Con Troll
senior tag

Egy full nomád, 20+ éves antenna nekünk is van a tetőn. Érdemes lenne azzal is megpróbálni? :F

Nekem a Funke - ODSC 100 +10 m kábel a legszimpatikusabb, de egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért kérnék egy kis felhomályosítást. :)
Ehhez a modellhez nem adnak tápot, és mint időközben megtudtam; a tv nem ad le feszültséget, így máshogy kell megoldanom.
Tápellátáshoz mit javasoltok?

(#3490) Tomix24 válasza Con Troll (#3489) üzenetére


Tomix24
addikt

[link] Ehhez van táp is úgy nézem. Most kezdtem én is nézgelődni :)

(#3491) darvinya válasza Con Troll (#3489) üzenetére


darvinya
titán

Nem akarok beleszólni, de első körben kipróbálnám a meglévőt.
Az erősítést nem javaslom egyből, mert mint tudodt a túlerősítet jel is olyan mintha nem lenne jel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3492) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Érdeklődnék hogy van egy Viera G30-m és UPC mediacard-al megy a cucc. Ez eddig ok. Nem vagyok hajlandó évi 12.000 Ft-t fizetni olyan HD adásokért ami csak ritkán érdekel. Most pl. a FOCI EB / Olimpia miatt kellene (3 hónapig). Milyen antennát érdemes venni ami HD-ben fogja az m1-t? Van olyan antenna ami HDMI-vel csatlakozik a TV-hez? Ugyanis az antenna csatlakozót már foglalja a UPC.

(#3493) darvinya válasza Nyirike (#3492) üzenetére


darvinya
titán

Antenna HDMI-n nincs, csak set-top-box.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3494) gg72


gg72
veterán

Megvan a WayteQ HD-95CX beltérim és hozzá egy Hirschmann beltéri antenna [link], a jelerősség 86, a jelminőség 83 körül van, azonban elég gyakran kihagy a kép... Mit tudok tenni? Van ennél jobb beltéri antenna is? Kültérire nincs lehetőségem sajnos...

A Thomson ANT1410 típust eléggé dícsérik.

[ Szerkesztve ]

(#3495) Bozek válasza gg72 (#3494) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem az általad említett Thomson antenna van, kb. 11-12 km-re az adótoronytól tökéletes. Néha vannak kisebb hibák, de ilyennel más, NET-ről leszedett digitális felvételnél is találkoztam már.
Ami igazán zavarni tudja, az a mobiltelefon, ezért ha fel is akarok venni, repülőgépes üzemmódra váltok. De mondjuk ez függ attól is, hogy éppen hová rakom le a telefonom. Van, amikor egyáltalán nem zavarja.

Egyébként adnak hozzá hálózati adaptert is és olyan csatlakozót, hogy a koax kábelen keresztül tudod továbbítani az antennának a tápellátást.

[ Szerkesztve ]

(#3496) gg72 válasza Bozek (#3495) üzenetére


gg72
veterán

Hát nekem nem sikerült összehoznom a dolgot: [link]

(#3497) domager2


domager2
tag

http://index.hu/kultur/media/2012/06/13/erdemes_3d-ben_nezni_az_olimpiat/
http://index.hu/tech/2012/06/13/sportkozvetites_3d-ben_a_kivalasztottaknak/

(#3498) Bozek


Bozek
nagyúr

Csak nekem tűnik úgy, hogy a Dánia - Portugália meccsen jobb lett a képminőség az eddigiekhez képest?

(#3499) Flashget válasza Bozek (#3495) üzenetére


Flashget
félisten

mobil, wifis router...

Realme GT Master Edition

(#3500) Flashget válasza Bozek (#3498) üzenetére


Flashget
félisten

nem

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.