Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Flashget válasza #16695808 (#3399) üzenetére


Flashget
félisten

hát ez az..pedig engem a 3D jobban érdekelne..

Realme GT Master Edition

(#3402) Flashget


Flashget
félisten

m3D néven indul Magyarország első 3D televíziós csatornája

2012. június 25-én az MTVA-MTV Zrt. m3D néven elindítja Magyarország első 3D televíziós csatornáját.

Realme GT Master Edition

(#3403) Redchucky válasza darvinya (#3358) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Üdv Darvinya!
Felraktam ezt a frissítést, de azóta szinte folyamatosan akadozik a kép minden csatornán, ha pendrive van a boxra dugva. Nálad nincs ilyen hiba?

(#3404) darvinya válasza Redchucky (#3403) üzenetére


darvinya
titán

Felrakás előtt csináltál egy gyári visszaállítást?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3405) Redchucky válasza darvinya (#3404) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Azt mondjuk nem...

(#3406) Watt25 válasza #16695808 (#3399) üzenetére


Watt25
veterán

Felesleges volt izgulni, HD-s.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3407) azbest válasza Watt25 (#3406) üzenetére


azbest
félisten

Legalábbis a logó kinn volt... de nem volt túl meggyőző a minősége :U Az euróvíziós dalfesztivál közvetítés nagyságrendekkel részletesebb képpel ment.

(#3408) #16695808 válasza Watt25 (#3406) üzenetére


#16695808
törölt tag

tényleg... király :)

(#3409) djculture válasza azbest (#3407) üzenetére


djculture
félisten

Jó fos volt a kép épp néztük havernál. Kamu felkonvertált az egész az is tuti. sky sports-on rendes bitrátás fullhd volt.

[ Szerkesztve ]

(#3410) Bozek válasza djculture (#3409) üzenetére


Bozek
nagyúr

Adta valamelyik SkySports? Az érdekes lenne, mivel a BBC-nél vannak a jogok. :)

(#3411) djculture válasza Bozek (#3410) üzenetére


djculture
félisten

Sky Sports HD2 ment tegnap de még online is lehet nézni ha van sky előfizetésed. De ha jó láttam elég sok helyen ment német sport hd csatikon is. Gondolom tejeltek a bbc nek és átvették, mint ahogy itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#3412) Jester01


Jester01
veterán

Na megvolt a kiruccanás Újszászra. "Kétágú" erősítős antenna van a padláson, Kékes felé állítva. Érdekes módon MuxA és B tökéletesen jön, pedig azokat kisebb teljesítménnyel adják, míg a MuxC sajnos gyengén jön és akadozik. (A táblázat szerint rendre 15,5, 7,6 és 30,9kW). Gondolom az antenna nyeresége pont a magasabb frekvenciákon nagyon lecsökken és a MuxC balszerencsémre a lehető legmagasabb csatornán van (69). Budapestre átfordítva még rosszabb a helyzet.

Elvileg júliusban indul a szolnoki adó 20kW körüli teljesítményekkel mindhárom MUXon, azt hiszem az majd egy csapásra megoldja a problémát ezért most már nem cseréljük le az antennát.

Egyébként aki most áll antenna vásárlás előtt, találtam egy szuper akciós Trica Q2684 típust. Majd a hozzáértők megmondják a véleményüket róla, de a leírás szerint elég jónak tűnik.

Jester

(#3413) vtechun


vtechun
veterán

Szerintetek az mitol lehet, hogy. Tokaji adobol az rtl-es transzponder mindig jon, de az m1-es-nel rendszeresen irja, hogy too bad signal quality, Nyiregyhazarol nezem egyebkent. Hts tvheadend a progi.

(#3414) Jester01 válasza vtechun (#3413) üzenetére


Jester01
veterán

Hasonló lehet mint nekem, lásd fentebb. Az RTL a C muxon van, Tokaj azt a 63-as csatornán adja. Az M1 meg az A muxon van, 68-as csatorna.

Jester

(#3415) djculture válasza Jester01 (#3412) üzenetére


djculture
félisten

Én a felszabadulás úton vagyok, az a vicc hogy itt kb addig tökéletes volt amíg a két muxon lévő közszolgálati csati és a rtl tv2 el nem kezdték felcserélni. Akkor a jelszint rá egy hétre katasztrofális lett a c-n.

(#3416) Kernel válasza vtechun (#3413) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyértelműen csak a szokásos vételi probléma, amin én mindig csodálkozom, hogy az antennáról és a vételi körülményekről (szoba / tető / rálátás) általában nem tesznek említést a fórumozók. Pedig az a lényeg, nem a "progi". Esetleg még a vevő érzékenysége, ami számíthat, voltak már hibás tunerek is, de az a kisebb valószínűség.

Mindamellett a többire is adja magát a válasz (jobb antenna kellene, magasabbra építeni stb.).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3417) nyirzoz válasza vtechun (#3413) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Még egy hónap s megoldódik a problémád,ha elindul a nyíregyi adó. :C

[ Szerkesztve ]

(#3418) vtechun válasza Kernel (#3416) üzenetére


vtechun
veterán

Persze, a progit csak ugy megjegyeztem :) csak erdekes, hogy szinte mindig megy az rtl-es, mig a masik meg sokszor nem. Viszont pontosan merre van info errol a nyiregyi ado indulasrol?

(#3419) nyirzoz válasza vtechun (#3418) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Másik fórumon érdeklődtem a bennfentestől,de még pontosan nem tudja.
A torony statikai tervezésénél tartanak,de remélem gyorsan haladnak.

(#3420) beltram


beltram
tag

Sziasztok,
Van valakinek ötlete, hogy az m1-m2 miért nem jön be?
Zugló, Nagy Lajos-Mogyoródi út környékén, külön szobaantenna nélkül, az analóg upc kábel van bedugva a tv-be (sony bravia) RTL, TV2 gyönyörűen bejön, az m1-m2 meg sem jelenik a megtalált csatornák között.

pace be with you

(#3421) darvinya válasza beltram (#3420) üzenetére


darvinya
titán

UPC-nél reklamálj, ha arról írsz.
De ha Mindigtv-ről akkor meg antenna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3422) sirarcheer válasza darvinya (#3404) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én is kipróbáltam, de nálam is akadt a kép.
Csináltam gyári visszaállítást, meg felraktam mégegszer de akadt USB-vel és nélküle is.
Felraktam a hivatalost, ott tökéletesen jön a kép.

PSN: sirarcheer

(#3423) beltram válasza darvinya (#3421) üzenetére


beltram
tag

mindigtv-ről van szó, de nincs antennám, az rtl, tv2 így is bejön. lehet, hogy gyenge a jel az m1-m2-höz?

pace be with you

(#3424) darvinya válasza sirarcheer (#3422) üzenetére


darvinya
titán

Először is ez hivatalos.
5.1-es fw-nél gyári visszaállítás.(hagyd rajta az Pendriver-ot amin rajta van az új fw)
Újraindult készülék első menünél csak exit gomb.
Ekkor frissítés USB-n.

beltram

Nem gondolod, hogy a UPC analóg csatornák valamelyike üti az alsó csatornám jövő m1-m2 stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3425) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A "földalatti" áruházban 9900 Ft az ATD 868 UFO Conax stb.
Ha valaki használja,ossza meg a tapasztalatait.

(#3426) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A "földalatti" áruházban 9900 Ft az ATD 868 UFO Conax stb.
Ha valaki használja,ossza meg a tapasztalatait.

(#3427) azbest válasza beltram (#3423) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg a koax kábel rossz minőségű vagy sérült valahol az árnyékolása és ezért összeszedi a mindigtv földfelszíni adását.

Tehát a válasz: földfelszíni adás vételéhez használj antennát a kábeltévé kábele helyett. Ha utánanézel, hogy nálad milyen frekvencián lehet fogni a mindigtv-t és összevered a kábelszolgáltató frekvencia kiosztásával, akkor ha nem ütik egymást lehet kapni közösítőt, amivel egyszerre használhatod mindkét fajta adást. Ha nagyon jó a vétel, akkor lehet egy pici botantenna is elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3428) beltram válasza azbest (#3427) üzenetére


beltram
tag

kihúztam a falból a koax-ot, így most bejön az m1-m2 is tökéletesen, köszi a segítséget.

pace be with you

(#3429) Bozek válasza vtechun (#3418) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért annyira ne bízzátok el magatok azzal a 20 kW-al kapcsolatban. De várhatóan júliusban indul. :)

Nyíregyházi adó várható teljesítményei:
A multiplex - 2,1 kW - 68-as csati
B multiplex - 1,3 kW - 31-es csati
C multiplex - 2,0 kW - 63-as csati

Forrás: frekvencia.hu

[ Szerkesztve ]

(#3430) nyirzoz válasza Bozek (#3429) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Bocs,de nem volt szó 20 kW-ról.

[ Szerkesztve ]

(#3431) vtechun válasza Bozek (#3429) üzenetére


vtechun
veterán

lényegében 5 km-re a centrumtól lakok, remélem azért valahogyan csak be fog jönni :) most egy old tetőantenna van a tetőn, egy rohadt szar kábellel - és elég necces lenne új kábelt levezetni a csatornán, szóval nem véletlen, hogy gyengén, vagy sehogy sem jön be :)

szal remélem szépen fog jönni az új adóval - esetleg lehet tudni, hogy merre lesz? ez is a "kacsalábon forgó palota" tetején lesz?,

nem tud valaki esetleg egy linux/xbmc párossal működésre bírható timeshiftre képes megoldást?

mod : közben ahogy nézem a víztorony tetején lesz.na, végülis az sincs közelebb, de remélem nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#3432) nyirzoz válasza vtechun (#3431) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Az utca jó,de egy kicsit lejjebb a víztornyon.

(#3433) Bozek válasza nyirzoz (#3430) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én kérek elnézést, gyorsolvasás üzemmódban vagyok és a szolnoki adónál volt szó a 20 kW-ról. :D

(#3434) nyirzoz válasza Bozek (#3433) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

OK!

(#3435) Feci40 válasza sirarcheer (#3422) üzenetére


Feci40
tag

Nézd meg korábban melyik csatornát fogtál. mert nálam frissítés után automata kereséskor több csatornát is talált és nem tudom mi alapján döntötte el a választást de a rosszabb vételt tárolta el. Először nekem is szét esett az M1, M2, Duna stb mert 38 csatorna helyett 45 , RTL , TV2 62 helyett 61 (itt kivételesen mind a kettő jó) tárolta 65 km távolságról.
kézikeresésben csak az adott muxot írja felül.
ui. vissza vert jel, több adó torony látó mezőben

SW version 5.1böl - 0006 lett

[ Szerkesztve ]

(#3436) Feci40


Feci40
tag

"Másik újdonság, hogy nincs REC felírat és a csatornalistában piros pont van a felvétel alatt álló csatorna mellett.
Lehet pozitívum vagy negatívum.
Felvétel csak az adott csatornán, de ha elkapcsolunk róla figyelmeztet. "

Végül is megszokás kérdés :)

Ha infó gombot nyomsz akkor is megmutatja hol van felvétel .
Azonos muxon két felvételt továbbra is támogatja , stop gomb megnyomásakor kérdezi melyiket szeretnéd megállítani.

[ Szerkesztve ]

(#3437) darvinya válasza Feci40 (#3436) üzenetére


darvinya
titán

Ha már idézel és azt mondod, hogy a kódolton indított felvételnél még egyett tudsz indítani akkor annak a technikáját írd le.
sw 0006

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3438) ArGab


ArGab
őstag

Mivel nemrég kivették a majd 4000 forintos kábeltévécsomagból a legutolsó megmaradt értelmes csatornát is ezért elég erőteljesen felmerült a gondolat szülőknél a DVB-T-re váltásról. Elkezdtem utánajárni a megvalósíthatóságnak és jelenleg van pár probléma a dologgal, amiben kérnék némi iránymutatást:
Kab-hegy
- Kab-hegy van a közelben, viszont az adó innen éppen pont takaráshatáron van, de a legnagyobb probléma, hogy nincs jelenleg B multiplex. Erről nem találtam semmit, tudna mondani valaki erre infót, hogy lesz-e/mikor várható?
Vasvári
- a másik adó amire van kicsit jobb rálátás és adnak B multiplexet is az a vasvári, de ez 70 km. Erre lenne még esély szerintetek itt?

[ Szerkesztve ]

(#3439) Bozek válasza ArGab (#3438) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megfelelő tetőantennával lehetséges. Eléggé jó a vasvári adó teljesítménye is.

[ Szerkesztve ]

(#3440) BTO válasza Jester01 (#3412) üzenetére


BTO
őstag

jó az az antenna csak én pl nem hiszaem azt a 18dB nyereséget.

semmi sem tökéletes

(#3441) sirarcheer válasza darvinya (#3424) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Hát ha ez a hivatalos akkor valami nem kerek.
Megcsináltam úgy ahogy mondtad, de így is akad 3 másodpercenként.
Visszaraktam a régit.

1. Ebben azt javították amiket Te írtál Nekik?
Én csak annyit láttam hogy átkerült a médialejátszó menü.

2. 16:9-es lcd tévén mire érdemes rakni a TV módot? Mert 4:3 PS nél az m1 és m2 kettőt túl széthuzza, Auto módnál meg meghagyja a fekete csíkot alul felül.

PSN: sirarcheer

(#3442) darvinya válasza sirarcheer (#3441) üzenetére


darvinya
titán

Ha mindent úgy csináltál volna? akkor nem jelentkezne az akadás.
(evvel a problémával digiportal.hu -n a WayteQ HD95CX fórumban is írtak és a követte a leírást és megjavult)
A másik, hogy az előző fw-kben túl van vezérelve a a tuner ezért az ember azt hitte, hogy jól van beállítva.
Azaz az előző fw-kben fals adatot jelenít meg.

Az LCD tv-re mire csatlakozol?
Scart vagy HDMI?
Képfelbontás mekkora?
Bár mondjuk nálam a Scart a video-combo -ba van kötve és ami 16:9-es adás az 16:9-ben jön át.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3443) Feci40 válasza darvinya (#3437) üzenetére


Feci40
tag

Egyenlőre csak FTA tudom tesztelni, majd 7. hónapban fogok tudni nézni kodoltat akkor aktiváló a kártyát, hogy decemberig elég legyen a 6 hónapos család extra.

[ Szerkesztve ]

(#3444) sirarcheer válasza darvinya (#3442) üzenetére


sirarcheer
senior tag

1. Megpróbálom az antenna állítást.

2. TV-re HDMI kábel, felbontás maximum 1080i

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#3445) Kernel válasza sirarcheer (#3441) üzenetére


Kernel
nagyúr

2. 16:9-es lcd tévén mire érdemes rakni a TV módot? Mert 4:3 PS nél az m1 és m2 kettőt túl széthuzza, Auto módnál meg meghagyja a fekete csíkot alul felül.

Több mód nincs? Más vevőboxon van Wide Screen is, az való hozzá.

Az "Auto" beállítás 4:3 képcsöves TV-khez való, de normális esetben annak sem úgy kell működnie, hogy fekete sávot hagy lent és fent. Hanem műsor függvényében 16:9 kapcsolójelet bocsát ki, ami a képcsöves TV függőleges eltérítését automatán összehúzza, hiszen azért is nevezik Auto-nak.

A fekete sávos megoldás neve pedig a Letter Box, az már egy negyedik lehetőség, szintén 4:3 TV-k részére, amelyik nem tudja kezelni a 16:9 kapcsolójelet (vagyis nem tudja csökkenteni az eltérítést).

Az én kacat vevőm ezeket legalább tudja, noha más problémáit nem javították ki (PVR gond a kereskedelmi 16:9 átállás óta, valamint a HD-komponens kimenet egyszerűen nem él).

Múltkor volt szó itt a topikban az eltűnő forgalmazókról, nos a DPS vevők is így jártak:

http://www.dpstech.hu

Vagyis beszüntették a támogatói oldalt, ahol a letöltések is voltak. Kacat meg 16 000 Ft volt épp 2 éve, nyilván vegyek újat, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3446) darvinya válasza sirarcheer (#3444) üzenetére


darvinya
titán

Nem próbáltad ki ByNativeTv-t, az megmutatja mekkora a max. a tv-nek, ha menüben a képfelbontást nézed.
Amúgy ennek a készüléknek a maximum felbontása 1080p 60Hz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3447) sirarcheer válasza darvinya (#3446) üzenetére


sirarcheer
senior tag

A tévém nem tud 1080p csak i-t.
Azért kérdeztem mert UPC boxnál be tudtam állítani hogy a fekete csíkokat tüntesse el.

Az új verzió nekem antenna állítás után sem lett jó.
A jelminőség 82-83% a jel erősség 87-90% akárhogy forgatom és így is akadt a hang.

PSN: sirarcheer

(#3448) darvinya válasza sirarcheer (#3447) üzenetére


darvinya
titán

A tv milyen képarányú?(16:9 vagy 4:3)
Helyileg hol vagy?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3449) Jester01


Jester01
veterán

A piaci viszonyokat elnézve azt vettem észre, hogy akinek CI modul kell az is jobban jár ha dekóderes csomagot vesz (eleve olcsóbban) majd eladja a dekódert és vesz egy conax modult.

Amúgy társkártyához nem lehet dekódert vagy modult kapni?

Jester

(#3450) darvinya válasza Jester01 (#3449) üzenetére


darvinya
titán

De ha veszel hozzá.
„Társkártya” ez mire utal?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.