Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Esa_


Esa_
csendes tag

az olcsóbbik fajtából találtam ilyen kézi kapcsolós megoldást, de azért ez nem vmi "felhasználó barát" :) ennyi erővel akkor a két kábelt kicserélem a tv-be, ha már felállok :)
köszi az infókat, még akkor keresgélek

(#4752) Flashget válasza darvinya (#4741) üzenetére


Flashget
félisten

Korábban írtál egy stb-ről amiben van DVB-T és DVB-C tuner is, hogy teszt alatt áll. Hol áll az ügy azóta?

Realme GT Master Edition

(#4753) darvinya válasza Flashget (#4752) üzenetére


darvinya
titán

http://digiportal.hu -n fen van a eleje Alien 2.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4754) domager2


domager2
tag

minket nem értin a közműadó, mivel nincs vezeték :C

(#4755) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Ide is írok, hátha kapok valami okosságot.
Nemrég vásároltam a jobb vétel reményében egy Technisat Yagi antennát a sat.hu-ról. Az a gondom, hogy egyszerűen nem tudom beállítani, hogy a MuxA, vagyis Ch24 (m1 és társai) rendesen bejöjjön. A MuxC (Ch65) 70-80% közötti jelerősséggel, 100%-os minőséggel jön, a MuxA pedig ritka, amikor nézhető. Akárhogyan állítgatom az antennát, nem marad állandó a vétel, hiába találok egy pozíciót, aminél 60-70%-os a jel, ez nem sokáig marad így (pedig az antenna nem mozog), vagyis tök bizonytalan a dolog.
Az antenna padláson van, nem állt szándékomban kitenni, és kb. 25 km-re vagyok az adótól. Az antenna a leírása szerint 50 km-ig jó, és 14-es nyeresége van.
A 20 év körüli ócska szobaantennával stabilabb vételt tudok összehozni, ezért nagyon furcsállom az egészet.

(#4756) Flashget válasza darvinya (#4753) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudnád linkelni? keresőbe beírva is csak fórum hsz-ek jönnek elő.

Realme GT Master Edition

(#4757) Tamás88 válasza Voice24 (#4755) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

És a másik antenna is Yagi? Kábelek is újak, vagy esetleg régiek?

(#4758) BTO válasza Voice24 (#4755) üzenetére


BTO
őstag

a padláson is lehet arréb tenni az antennát mert lehet hogy másik helyen jobb a téerő és a minőség.
apró játék :DD

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4759) azbest válasza Flashget (#4756) üzenetére


azbest
félisten

erre tippelek, de nem látok túl komoly dolgokat.

(#4760) cigam válasza azbest (#4759) üzenetére


cigam
félisten

Ez teszt? Amúgy én sem találtam, Otibox Spider teszt van kint. + Hol kapni dual netán tripla dvb-c/t tunerrel? Szinte mindenhol 2 dvb-s, vagy 2dvb-s+1dvb-c/t tunerrel árulják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4761) Flashget válasza azbest (#4759) üzenetére


Flashget
félisten

igen erre is írtam fórum hsz-ek.

Realme GT Master Edition

(#4762) azbest válasza Flashget (#4761) üzenetére


azbest
félisten

fórum nyitást írt legutóbb, ezért gondolom, hogy arról volt szó [link]

(#4763) darvinya válasza Flashget (#4761) üzenetére


darvinya
titán

Amiko Alien2-re mikor írtál?
Mert én nem látom, csak Lala és Black-et.

A másik pedig a Firmware tuning fórumon lehet olvasni kérdezni.

Minnél többen kérdezünk annál több lesz az igazán testre szabott fw.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4764) Flashget válasza darvinya (#4763) üzenetére


Flashget
félisten

??
nem írtam semmit..kerestem tesztek között nem találtam az oldal keresőjébe beírtam Alien 2 és csak fórom beírásokat adott ki nem tesztet.

Realme GT Master Edition

(#4765) darvinya válasza Flashget (#4764) üzenetére


darvinya
titán

Teszt közvetlenül kérheted a fórum nyitótól.(Black-től)
Lala nem tesztelte ezt a készüléket.
De ha írsz kérdéseket akkor biztosan lesz válasz.(vagy nem ezt nem tudom garantálni)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4766) replay007


replay007
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltunk egy ilyen TV-t. Ugyebár ez rendelkezik digitális vevővel.
A probléma viszont az, hogy ha nagy nehezen talál is digitális csatornákat, megjeleníteni már nem tudja őket. Néha beszaggat egy kis hang, vagy beugrik egy összemosódott kép. De van olyan is, hogy egyáltalán nem is talál digitális csatornákat.
Analógokat talál, a kép viszonylag szép tiszta lenne, de viszont 2 dupla csík halad a képernyőn hol lefelé, hol felfelé.
Elvittem a saját monitor TV-met az adott helyszínre, az egyből több digitális adást talált meg, de viszont megjeleníteni már az sem tudta. Analóg tekintetében ugyanolyan volt mint a másik. A mozgó csík ugyan úgy megvolt benne.

Ilyen antennával próbálkoztunk:

nagyobb méretben

Ezt használtam régebben mikor panelban laktam. A tetőre volt kitéve és ott fogott mindent rendesen.
Most az adott esetben felvittük a padra az antennát, úgy üzemel. Megpróbáltuk hogy tetőn kívülre helyezzük, kinyújtottuk egy tartórúddal és kerestünk adásokat, de ugyan olyan maradt mint előtte.

Valaki valami tipp? Esetleg másabb antenna kéne? Erősebb, vagy akármilyen megoldás?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4767) azbest válasza replay007 (#4766) üzenetére


azbest
félisten

Tápot is kap az antenna? Ha erősítős, akkor arra is szüksége van.

Ahogy nézem Újfehértó nem a legjobb vételi körzet, bár Nyíregyháza és Debrecen sincs nagyon messze, de azok nem nagy teljesítménnyel adnak.

(#4768) replay007 válasza azbest (#4767) üzenetére


replay007
tag

A TV-be erősítővel van bekötve az antenna, ez kimaradt. A nélkül még az analóg adások sem jönnek be.

(#4769) replay007 válasza azbest (#4767) üzenetére


replay007
tag

Az antennát merre érdemes fordítani? Ugyan úgy mint ahogy analóg esetén is?

(#4770) azbest válasza replay007 (#4769) üzenetére


azbest
félisten

nyiregyháza vagy debrecen felé, amelyik jobb... víszintes polarizációval

(#4771) Tamás88 válasza replay007 (#4769) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

És az erősítős antenna közvetlenül csatlakozik a tv-be, vagy közöttük még van antenna vezeték, mert nekem ez volt a problémám. Pontosabban az antennából jött a vezeték aminek a végén egy erősítővel ellátott antennacsatlakozó van. Na erre kell rádugni egy antenna vezetéket, és úgy bedugni a tv-be. Nekem így állt helyre az adás.

(#4772) cigam válasza replay007 (#4769) üzenetére


cigam
félisten

Igen, vízszintesen, és az adó irányába. Esetleg a helyi TV-k segíthetnek az irány megtalálásában (ha bejönnek egyáltalán. Pl. Nyíregyházi Kölcsey TV az E52-es csatin ad.

A vízszintes csík utalhat földhurokra is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4773) replay007 válasza Tamás88 (#4771) üzenetére


replay007
tag

Na nekünk úgy van, hogy az antennából érkező vezeték végén az erősítős csatlakozó és az megy a TV-be. Akkor azt mondod hogy kéne közé még egy kis szakasz vezeték?

(#4774) Tamás88 válasza replay007 (#4773) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem így javult meg, ráadásul ha be volt kapcsolva a gép (plusz wifi), akkor még rosszabb volt, nagyon blokkosodott. utána viszont hibátlan lett. Egy próbát megér, elég 1m-est venni, de célszerű árnyékoltat venni, nem olyan drága.

(#4775) replay007 válasza Tamás88 (#4774) üzenetére


replay007
tag

Neked előtte pontosan mi volt a tünet?

(#4776) replay007


replay007
tag

Azt valaki tudja mi a különbség a DVB T és T2 között?

(#4777) BTO válasza Esa_ (#4751) üzenetére


BTO
őstag

[link]
hát mi az olcsó?
ez se drága.
CATV/-DVB-T átkapcsoló a TV 5V tápfeszével kapcsolható.

semmi sem tökéletes

(#4778) BTO


BTO
őstag

akit érdekel olvasgasson.[link]

semmi sem tökéletes

(#4779) Tamás88 válasza replay007 (#4775) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akadozva, illetve volt olyan, hogy egyáltalán nem jött be az adás.

(#4780) Murphistic válasza replay007 (#4766) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!

Csak egy tipp, de még talán senki se írta. Az analóg adásnál szaladó két csík, akár azt is jelentheti, hogy az antenna erősítőjének tápjában elszállt a szűrőkondenzátor. ( Legalábbis nálunk ez volt a hiba oka ) Gondolom emiatt rossz a digtális adások vétele is.
Esetleg próbáld meg kicseréltetni valakivel, vagy akár te magad is próbálkozhatsz vele, persze csak saját felelősségre.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4781) galiba1 válasza replay007 (#4773) üzenetére


galiba1
csendes tag

Szerintem vedd ki az erősítőt az antennából, helyére egy balun és megoldódik a probléma. Bár a képből nem tudom eldönteni, hogy ez milyen antenna, ha szoba akkor kérj kölcsön egy Yagit v. vmi normális antennát és erősítés nélkül be a tv-be. Nincs olyan messze Nyháza (16km), sőt Tokajt (40km) is érdemes megpróbálni, az bikábban ad.

(#4782) replay007 válasza Murphistic (#4780) üzenetére


replay007
tag

Szia!

Köszi a tanácsot, megnézzük ezt is.

(#4783) replay007 válasza galiba1 (#4781) üzenetére


replay007
tag

Ilyen antennáról van szó. De írtam is az elején, hogy padláson van, de tetőn kívül sem volt változás.

A balun nevű cuccot viszont nem ismerem.

(#4784) galiba1 válasza replay007 (#4783) üzenetére


galiba1
csendes tag

Kiveszed az erősítő panelt (két csavar) az antennából, annak a helyére teszel egy UHF balun trafót (100-150Ft). Pont oda illik a helyére, két csavar vissza. Semmi tápfeladás csak simán a koax bele a tv-be. Szerintem is vmi nem stimmel az erősítővel az okozza a zavart.

(#4785) replay007 válasza galiba1 (#4784) üzenetére


replay007
tag


Ilyen fajta erősítő van téve hozzá. Ha kihúzom, és csak táp nélkül megy a tv-be egyáltalán nincs kép csak hangyaháború. Ha bedugom tiszta a kép, DE CSAK analóg van. Digitális sehogy sem.

(#4786) Lompos48 válasza replay007 (#4785) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A frekvenciasávok egyeznek (adótorony vs. antennaerősítő)?

(#4787) BTO válasza replay007 (#4785) üzenetére


BTO
őstag

ez a tápja az erősitőnek.a trafót,házat kell szétszedni és egy 25V /100-200uF -s kondit kell beforrasztani a bentlévő helyett.kiszáradt a kondi brummos a táp, a brumm szétveri a digitális jeleket.a kondi lehet 16V-s is mert a táp azt hiszem csak 12V-s.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4788) replay007 válasza Lompos48 (#4786) üzenetére


replay007
tag

Antennaerősítő = az antennára felszerelt panel igaz?
Azon 230 - 854 Mhz
Tokaj, Nyíregyháza: MUX A : 850 Mhz
MUX B : 554 Mhz
MUX C : 810 Mhz

Debrecen: MUX A : 674 Mhz
MUX B : 714 Mhz
MUX C : 802 Mhz

Ez az antenna fogott már digitális adást, egy másik helyszínen, panel tetején. Annyi volt A különbség, hogy az előbb képen mutatott kis erősítő nem közvetlenül a tv-be csatlakozásnál volt kötve, hanem egy másik TVnél. Hozzám csak egy T elosztó után jött tovább a koaxon.

(#4789) Kernel válasza replay007 (#4783) üzenetére


Kernel
nagyúr

Balun (Balance-Unbalance) vagyis szimmetrizáló. A koax-kábel aszimmmetrikus jelátvitelt valósít meg, míg az antennák általában szimmetrikus kimenettel bírnak, a kettőt illeszteni kell.

Baluntrafó van az erősítőpanelon is, de amikor az erősítőt ki kell iktatni, helyére be kell tenni egy ilyen szimmetrizáló trafót:

http://www.antennawebshop.hu/index.php?entry=passdev

Az erősítőt nem elég áramtalanítani, mert úgy nem sok jelet enged át, épp csak átszűrődik rajta valami.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4790) Tamás88 válasza replay007 (#4788) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No akkor először megpróbálhatod az ötletemet, hogy beiktatsz egy 1m-es koax kábelt. Egyébként nekem is pont ugyanilyen van, valamint nekem is lepke antennám van. és kb. 20~30 km.-re van a Széchenyi hegyi torony.

(#4791) replay007 válasza Kernel (#4789) üzenetére


replay007
tag

Köszönöm, így a képről már világos mi hova. Ha ilyen balun-t építek az eredeti panel helyére, akkor az előzőekben mutatott kis tápos cuccot sem kell használni?
(ne haragudjatok, hogy ilyen konyhanyelve fogalmazok, de nem vagyok otthon a témában :) )

(#4792) replay007 válasza Tamás88 (#4790) üzenetére


replay007
tag

Igen, azt szeretném majd. Azt a legegyszerűbb kivitelezni.

(#4793) vtechun


vtechun
veterán

egyebkent szerintetek lehetne drotbol hajtogatni antennat egy letezo antenna mintajara? vagy azert ennel tobbol all a dolog? :)

(#4794) Kernel válasza replay007 (#4791) üzenetére


Kernel
nagyúr

Passzív trafó, vagyis nem igényel tápot, sőt azt rövidre is zárná.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4795) Kernel válasza vtechun (#4793) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet barkácsolni sok mindent, de amúgy a "drót" vastagsága is számít, mert a nagyfrekvencia főleg a fémek felületén terjed (skin-effekt). Mindamellett manapság olcsón kaphatók antennák, profibb kivitelben, mint amit házilag lehet csinálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4796) Voice24 válasza BTO (#4758) üzenetére


Voice24
őstag

Az én gondom megoldódott. Amire nem gondoltam volna, a tévébe menő dugóval volt gond. Eleinte azért zártam ezt ki, mert ahogy írtam, az egyik mux tökéletes volt így is. Most kicseréltem egy fém dugóra, amire a csavaros csatlakozást rá lehet tenni, és tök jó, stabil lett minden mux. Jönnek a horvát, szlovén és az osztrák digitális adók is, a magyarokkal együtt van kb. 30 ingyenes adó :)

(#4797) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All!

Azon agyalok, hogy a jelenlegi kábel TV előfizetést megszüntetem, ugyanis a tv a szülőknél kb nincs használva csak nagyon ritkán és az ablakon van kihányva havonta a 3-4k -s előfizetési díj (a szolgáltató pedig nem kínál kisebb csomagot.)

Ahhoz, hogy digitális jelet tudjak fogni mire van szükségem?

Én úgy gondolom, hogy egy kültéri antenna illetve egy beltéri (dekódoló) vevőegység kell a mutatványhoz. Ha tévednék akkor homályosítsatok fel nyugodtan ;)

Illetve honnan lehet ilyen kütyüket beszerezni esetleg konkrét tipust is ajánlhattok:)

Előre is thx :R

(#4798) Watt25 válasza McCoy20 (#4797) üzenetére


Watt25
veterán

MindigTV honlap. Csak kattintgasd végig mind a 3 fület. (Dekóder, Televízió, Antenna.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4799) Nordik


Nordik
őstag

Ezeken a Telefunken dekódereken megy az USB-ről való lejátszás? Ugye ezt a szolgáltatól béreljük, gondolom le is tilthatnak néhány funkcióját... Vagy tévedek?

(#4800) darvinya válasza Nordik (#4799) üzenetére


darvinya
titán

Inkább WayteQ 95-ös a jobb.
A Telefunken-nel sok a baj.

De ez inkább csak tanács.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.