Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) zer0fill válasza csasaKKP (#4199) üzenetére


zer0fill
tag

Helo!

Hirschmann erősítő nélküli lepke antenna...
Igen jel gond van , rájöttem, a 24 es csatornán ( kézi hangolásnál van jeleröségmérő)
18% max a jelminőség, B muli ,55csat: 0 % , C multi, 65 csat :0%, antenna csere, vagy van
valami megoldás?, -analog adás is erről megy az elég jó...

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#4202) Feci40 válasza zer0fill (#4201) üzenetére


Feci40
tag

Igaz távolságot nem írtál és még függ a domborzati viszonyoktól is kábel hosszától van e toldás , antenna csere [link] vagy [link] vagy egy másik tipus [link] 15 dB antennák

Domborzati viszonyokat itt tudod megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4203) zer0fill válasza Feci40 (#4202) üzenetére


zer0fill
tag

69 km légvonalban kanizsa , de gondoltam a kabhegyi adóra az 102 km tölem, de 100 kw ad
a N.Kan. i csak 35- el lehet, hogy az jobb lesz ,-szerinted?

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#4204) csasaKKP válasza zer0fill (#4201) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Erősebb antenna kell. Nekem is volt egy Philips lepkém, erősítős volt, de mégsem tudtam normálisan tv-t nézni, állandóan blokkosodott nappal a kép. Éjszaka jó volt.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4205) zer0fill válasza csasaKKP (#4204) üzenetére


zer0fill
tag

Köszi az eszmecserét , nem uszom meg az új antennát :( - és most lemegyek
1-2 sörre vigasztalásul ... :D

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#4206) csasaKKP válasza zer0fill (#4205) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Küldhetsz egyet nekem is. :DD

Esetleg annyit tehetsz, hogy mozgatsz az antennán, illetve megpróbálod magasabbra helyezni.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4207) Cidan


Cidan
tag

Üdv!

Egy dekóder problémára szeretnék megoldást találni végre valahára. Tavaly ősszel vásároltam egy DPS HD60 típusú MindigTV dekódert, nagyon jó is egy probléma kivételével, ami meglehetősen idegesítő tud lenni.
Maga a gond abból áll, hogy hébe-hóba eljátssza azt a kis drága, miszerint ő nem akar jelet találni a TV2 és RTL csatornákra. Másik variáció pedig az, hogy ezt a két csatornát és tiltott csatornákat (nincs MindigTV Extránk, ezért zárolva vannak az HBO és ehhez hasonló csatornák) egész egyszerűen törli a csatorna listáról. Erre megoldásként azt gondoltam, hogy az Automatikus csatornakeresés funkció helyreállít mindent, de nem. Egymás után 5x próbáltam elvégezni a folyamatot és semmi, kipróbáltam a Programfrissítés funkciót is, de az sem használt. Ilyenkor egyedül csak az M1, M2 és Duna különböző csatornáit hozza be. Legutóbb két napig kellett mellőznöm a két kereskedelmi csatornát. Nem mondom, hogy belehalok, ha nem nézhetem, szó sincs erről, egyszerűen csak idegesítő a dolog.
Remélem tudtok valami megoldást ajánlani a problémámra.

(#4208) club1 válasza Cidan (#4207) üzenetére


club1
veterán

Használj hozzá normális szélessávú antennát. Igen nagy a valószínűsége ui. hogy a retek és a biopon (meg a többi hiányzó csatorna) egy olyan mux-on van, amit az antennád már nem megfelelő nyereséggel vesz (általában ezek a magasabb frekvencián/csatornaszámon lévő muxok), így a tuner sem listázza őket bekapcsolás után.

(#4209) Feci40


Feci40
tag

club1- val teljesen egyet értek ha nincs jel nincs mit belistázni vagy ha mégis véletlen megtalálja akkor legtöbbször azt fogja írni nincs jel.
Nekem az 55 csatorna csinálta most hajnal 2-3 között mert tudom max 8% jelem van, nappall stabil de ezek szerint hajnalban már nem és ettől tartok télen már nappal sem lesz jó.
Bízom benne a Dújv. majd meg oldja a problémám bár nagyon kis teljesítményű lesz.

(#4210) Kernel válasza Cidan (#4207) üzenetére


Kernel
nagyúr

Leírásod alapján abszolút hibátlan a dekóder, annak pont így kell működni. Ha egyszer sikerül lefuttatni az automatikus keresést úgy, hogy behoz mindent, utána többször nem is szabad piszkálni a készüléket. Az ugyanis nem állítódik el magától. Az antennát kell piszkálni.

Gyakorlatilag azt célszerű csinálni, hogy a frekvenciatáblázatból kinézed a nálatok fogható csatornákat. Belépsz a manuális keresőmenübe, beállsz a kérdéses csatornaszámokra, ekkor lent megmutatja a jelszintet. Antennát megpróbálod beállítani maximumra. Ugyanezt eljátszod mindhárom multiplex csatornán. (Vagy legalább kettőn, hiszen a fizetős csatornákat ezzel a készülékkel úgysem tudod nézni.)

Amikor azt látod, hogy jók a jelszintek, ilyenkor célszerű lefuttatni az automatikus keresőt, mert akkor legalább meg is talál mindent.

Egyébként pedig az antennára kell jobb megoldás találni, hogy stabilabb legyen a vétel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4211) BTO válasza csasaKKP (#4204) üzenetére


BTO
őstag

valaha a labancokat is éccaka akár tükör tisztán is lehetett fogni akár UHF-n is mert akko más a terjedés,pedig az elmélet szerint az uhf sáv terjedése csak rálátás kérdése, csak alsóbb frekiken van jobban verődés az ionoszféráról.
ja meg nappal porosabb is a levegő.

semmi sem tökéletes

(#4212) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Na, megint itt vagyok, problémám a régi, eddig lusta voltam vele foglalkozni, van két ilyenem meg egy Thomson 70 cm 100 hz sima tévém, vettem a boxhoz egy sima 2 végű fehér kábelt a set top box antenna kimenetére rákötöttem a másikat meg a tévé hátuljába, és semmit nem érzékel, a távirányító sem viszi a tévét, csak ki-be kapcsolni lehet.
Ilyen kábelt kellett volna vennem a tévéhez? Még kicserélhetem. Ha nem akkor valaki linkeljen már egy olyat amivel működni fog mert kezd felidegesíteni a téma (úgy látom van ilyen bemenet is a boxon, de az antenna kimenetes is volt...)
http://www.edigital.hu/Euro-SCART_kabel_csatlakozo/Hama_ECO_Scart-Scart_21_poluson_15m_kabel-p40754.html

Ilyeneim vannak:
http://www.edigital.hu/TV_antenna_digitalis_vevo/Seltronic_HT-307_MPEG4_DVB-T_vevo_keszulek-p273953.html
http://www.edigital.hu/Szobaantenna/Thomson__ANT1410_analog/DVB--T_szobaantenna-p78588.html

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#4213) Kernel válasza ZeroCaptan (#4212) üzenetére


Kernel
nagyúr

SCART-kábelt kell vásárolni, antennakimenet hiba van a boxon, esetedben az másra való. Az antenna jelét levet vele továbbhurkolni (loop) más készülékekre.

Szerk: vagy persze erre a TV-re is, ha annak analóg tunerjével analóg adást is szeretnél nézni. Kb. annyi, mint egy elosztó, csak ez soros felfűzés.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4214) ZeroCaptan válasza Kernel (#4213) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Kössz a választ, akkor ez az edigitalos cucc jó lesz?
http://www.edigital.hu/Euro-SCART_kabel_csatlakozo/Hama_ECO_Scart-Scart_21_poluson_15m_kabel-p40754.html

NHL, NBA, Soccer

(#4215) Kernel válasza ZeroCaptan (#4214) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen, legfeljebb nem ér annyit már manapság (elavult).

SPAR-ban láttam már 300 Ft-ért is SCART-kábelt, igaz kiárusítás volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4216) Maximusz válasza club1 (#4208) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Kedves fórumlátogatók! :)

érdeklődni szeretnék, hogy használja-e valaki a mindigtévé fizetős szolgáltatásait set-top-box nélkül usb-s kártyaolvasóval ?

ha igen, milyen típussal? - szeretném megoldani, hogy bármelyik csatornát lehessen nézni a fizetős csatornák közül egyszerre a helyi hálózatban lévő gépekről (eddig az a-mux-al simán meg tudtam oldani), csak hát a dekódoláshoz valamilyen usb-s "mindigtévé kártya"-olvasót be kellene szereznem, hogy feloldja a kódot... - ebben szeretném a véleményeteket kérni.

maximusz

(#4217) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Na, sikerült megcsinálni. Egyelőre úgy néz ki hogy van jel rendesen mind a 7 csatornán ha az ágyból tévézek, tehát működik, ha mozgok akkor szaggat.
Most nézegetem a kódolt csomagokat, vajon mi kerül + 2100 ft/hóba egy hbo csatornán :DDD

NHL, NBA, Soccer

(#4218) darvinya válasza ZeroCaptan (#4217) üzenetére


darvinya
titán

Hát mi kerülne.
H - 700Ft
B - 700Ft
O - 700Ft
Össz: 2100Ft/hó
Hogy ezt a három betű legyen a képernyőn. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4219) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Ez a set top box zseniális, fel lehet venni műsorokat vele időzítve, meg pendriveról lejátssza az avi/divx mindenféle filmeket még feliratot is betölti, jobb mint 1 dvd lejátszó (nem tudtam hogy ilyeneket is tud a cucc, amúgyis aviket nézegetek+így pendriveról kényelmesen át tudom tenni akár gépre is az érdekes műsorokat lementeni) :C

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#4220) bigga


bigga
aktív tag

A Triax digi 343 antenna jó? Végülis csak olyat tudtam venni a Synaps elfogyott, aztán csak hétvégén rakom össze. Remélem nem döntöttem rosszul...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#4221) Csekusz


Csekusz
tag

Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kíváncsi, segítsetek lszi !
Szfváron lakom, ma vettem egy "myAudioDVBT100" tipusú 10" -os LCD TV-t, ami USB-t és SD kártyát is fogad, Lejátsza a legfontosabb fjlformátumokat ill. remek a kijelző felbontása.
Ami miatt megvettem az részben a TV (DVB-t tuner), ill. utazós videózásra.
Ellenberger, pofára estem, a készülékhez mellékelt kis antennával semmilyen jelfélét nem tudok fogni (felmentem a ház 9. szintjére, ahonnan 'ellátni Pestig'...), illetve ez még nem lenne nagy baj, de amit nem olvastam "róla" sehol, az az, hogy max. 2 órát bír az akksija és nincsen hozzá (9,5 V-os) szivargy. töltő sem...
Summa: jelenleg -még a szfvári adó bekapcsolása elött- semmire sem jó a TV "része" a cuucnak- analóg tuner nincsen benne, ezt is benéztem-, ill. helyhez kötött az eszköz, az akksitöltés miatt...
A MM-ban 29.900-ert vettem. Azon agyalok, hogy visszavigyem-e...???
Nem tudom a szfvári 7,2 kW-os adó mit "tud" majd valójában, ami tőlem légvonalban, kb. 5 km-re van és ugymond jó a rálátásom..., de ugye a Nyíregyháziak is "ígyjártak"...
Szerintetek ???

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#4222) Watt25 válasza bigga (#4220) üzenetére


Watt25
veterán

Keresés(!) 1
Keresés(!) 2

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4223) Watt25 válasza Csekusz (#4221) üzenetére


Watt25
veterán

Vélemények:
Botantennától sosem szabad csodát várni. Minden esetre érdemes fektetve próbálkozni. (Mármint az antenna vízszintesen feküdjön.) A 7,2kW-os adótól 5km-re, rálátással viszont tuti be kéne jönnie az adóknak, próbálkozz még vele. Illetve elsődlegesen az A MUX-szal próbálkozz, alacsonyabb frekin jobban terjednek a rádióhullámok.
A tápellátáshoz pedig a megoldás: [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4224) Csekusz válasza Watt25 (#4223) üzenetére


Csekusz
tag

Köszönöm a választ ! ;)

Közben kipróbáltam a thomson 44dB-es erősítős szoba antenámmal is, Kab-hegy felé (100KW), kézzel, manuálisan beállítva a frekit a frekire minDigtv frekv.táblázata alapján - SEMMI !
Sejtettem, mert a lengyel 37dB-es lepke sem tudott itt csodát tenni 3-4 hete...
Felhívtam az ügyfélszolgálatot a mDtv-nél, de a hölgy nem tudott tájékoztatást adni sem a szfvári bekapcsolást illetően, sem a 7,2 KW-os torony "hatósugarát" illetően.
Az a baj, hogy Fehérvár nagy része, a lakók kb. 80% rendkívül pocsék helyzetbe van a domborzati viszonyok miatt: a Széchenyi-hegyre (Budapestre) nem látunk rá a Velencei-hegység miatt(fullra beárnyékol), Kab-hegy meg egyszerűen messze van(kb. 90 km légv.-ban), elhal a jel, plusz árnyékol a Bakony is...
Lehet visszaviszem a cuccot, mert a panelrengeteg közepén nem tudom látom-e majd a szfvári tornyot... annyira, hogy legyen jelem. :( :( :(
Pedig jó lett volna, de így hogy csak DVB-T jelet vesz a vas...
A szivargyújtó adaptert kerestem, de valami olyasmi kellene, ami ezt a tipust (9,5 V, 2000mA) meghajtja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#4225) BTO válasza Csekusz (#4224) üzenetére


BTO
őstag

milyen antenna csatlakozója van? átalakitható hagyományos antennához?
[link]
ilyen stabkockából 3-t párhuzamosan kapcsolsz hütőbordára szerelve szivargyujtó csatlakozóval összekötve,és megfelelő tápdugót szerelsz, forrasztasz a kimenetre.
azért kabhegynek kéne menni fehérváron.próbáld ki az antennádat 1 analóg TV-vel rálőni kabhegyre maj utánna tedd fel a digitális kis TV-t.[link]adótáblázat itt.

semmi sem tökéletes

(#4226) ZeroCaptan válasza Csekusz (#4224) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Nekem is a thomson szobaantennám van, igaz Debrecenben lakom.
Lényeg, hogy nekem se érzékelt szinte semmit a cucc, pedig feltettem az ablak mellé a szekrény/tévé tetejére kombó.. Aztán forgatgattam, a tévé tetején végül behozta automata kereséssel a legtöbb csatornát, szaggatva jött a kép, az erősítő ki volt kapcsolva, fél napig így nézegettem, majd bekapcsoltam az erősítőt- és minden rosszabb lett, nem volt jel a tévé/szekrény tetején! Ezután valami elmebeteg módon odatámasztottam az ablak felé a tévéhez kb. 1 méter magasra és bekapcsolt erősítővel azóta is hibátlan képet ad az összes csatornán, magasabban nem is ad jelet. Próbáld meg bekapcsolni az erősítőt és tedd valami asztalra ablak felé fordítva, nem tudom miért de alacsonyabbra téve érzékeli a jelet errefelé, lehet ott is.

NHL, NBA, Soccer

(#4227) Maximusz válasza Watt25 (#4223) üzenetére


Maximusz
aktív tag

apropó - vétel....:

van egy ilyen vevőm :
blue usb dvb-t

rákötöttem egy ehhez hasonló logper antennára
logper antenna.

a felállás - ha az antennát úgy fogom a kezemben, hogy a föld színével párhuzamosak a küllők ( általában így látom a házak tetején ), akkor 90-100% a minősége ( Quality ) a jelnek, a jel erősség ( Level ) viszont 0% - ha fordítok rajta 90 fokot, mégpedig úgy, hogy a föld színére merőlegesek legyenek az antennában található küllők, akkor a jelszínt ( Level ) felugrik 100%-ra, de a minőség ( Quality ) leeseik 50-80%-ra...

Szerintetek melyik állásban kellene felrögzítenem az antennát? Illetve miért viselkedhet így a rendszer ? Egyáltalán mennyire fontos, hogy a jelnek legyen "erőssége" is (mert ha "csak" minősége van, akkor is van kép, sőt, talán kicsivel jobb is) ?

[ Szerkesztve ]

(#4228) Maximusz válasza BTO (#4225) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ezeket simán lehet párhuzamosan kapcsolni? és akkor a 3 db lm7809 3A-t fog kiadni?

[ Szerkesztve ]

(#4229) BTO válasza Maximusz (#4228) üzenetére


BTO
őstag

ohm csomoponti törvény szerint igen.

semmi sem tökéletes

(#4230) Lompos48 válasza Maximusz (#4228) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem lehet/szabad. Ha mégis valami hasonló megoldást akarsz, nézz bele ebbe a dokumentumba.

Vagy ez átszámolva:

[ Szerkesztve ]

(#4231) BTO válasza Maximusz (#4227) üzenetére


BTO
őstag

ha merőlegesen áll az antenna és van jelerősséged és jelminőséged akkor valszinü az adó amit fogsz az vertikális polarizációba ad.

semmi sem tökéletes

(#4232) Lompos48 válasza BTO (#4229) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az a Kirchhoff I. törvénye. :K De aszerint se. Nem arra vannak tervezve azok az IC-k.

(#4233) BTO válasza Lompos48 (#4232) üzenetére


BTO
őstag

törvény OK,
de az a 0.25 ohm ami a linkelt rajzaidon van szerintem gyakorlatilag elhagyható.

semmi sem tökéletes

(#4234) azbest válasza Maximusz (#4227) üzenetére


azbest
félisten

Nemrég valaki ilyen tunerről érdeklődött, hogy milyen chipsetes. Meg tudnád nézni eszközkezelőben (tulajdonságok, részletek, hardverazonosítók), hogy milyen a tunered?

(#4235) BTO válasza Lompos48 (#4232) üzenetére


BTO
őstag

navinak már raktam párhuzamosan 2db 7805-st,és megy gond nélkül.

semmi sem tökéletes

(#4236) Lompos48 válasza BTO (#4233) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem hagyható el, mert 2 IC soha nem azonos és pont a különbségek kiegyenlítésére vannak odatéve. Nem állítom, hogy biztosan nem megy, de nem "egészséges" az ICknek. Egyenlőtlenségek esetén az eloszlás az ágak között fokozatosan nő, amíg kinyírodnak sorban. A részletek nem ebbe a topikba valók. Felőlem szerelheted ahogy neked jólesik.

[ Szerkesztve ]

(#4237) Kernel válasza BTO (#4235) üzenetére


Kernel
nagyúr

Menni mehet, de akkor is szakszerűtlen eljárás. Az IC-k belső negatív visszacsatolását is bebolondíthatja, ahogy igyekszik stabilizálni, de hiába szabályozza mondjuk valamilyen irányba a kimenetet, közben a másik nem engedi. Emiatt felléphetnek rezgések, vagyis gerjedés is.

Ez egy csúnya szakszerűtlen trükk, nem szalonképes ilyeneket ajánlani, konkrétan én szégyellném is magam, szakmailag.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4238) BTO válasza Kernel (#4237) üzenetére


BTO
őstag

OK ne vitatkozzunk itt,de müxik.minek valamit bonyolitani ha megy mint 1 faék.
persze nem parsztosan hanem hütőbordán.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4239) Maximusz válasza BTO (#4231) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Azt mondod, hogy így kellene felszerelnem az antennát, ha dvb-t jelet szeretnék fogni kecskeméten hogy a föld felszínre merőlegesen álljanak a "szálkák" vagy "küllők" , vagy ... hogy is hívják azokat a tagokat, amik az antenna testből állna kifele, és egyre hosszabbak az árboc rögzítő csavarokig?:) - tehát nem úgy ,mint a belinkelt képen?

tehát ha az árboc rúd föggőleges, akkor így ? :

a földfelszínre merőleges szálkák

[ Szerkesztve ]

(#4240) Maximusz válasza azbest (#4234) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia !

igen, válaszoltam is neki

nekem kettő tök ugyan olyan kinézetű van, az egyik AF9015 a másik IT9135x-es ... tehát nem egyértelmű csupán a borítás alapján, hogy milyen chipes lehet :(

(#4241) Maximusz válasza Kernel (#4237) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ezért is kérdeztem rá, mert én is úgy tudom, hogy ez a módszer erősen KERÜLENDŐ / NEM JAVASOLT!!!

(#4242) azbest válasza Maximusz (#4240) üzenetére


azbest
félisten

Köszi. Aham, így akkor lutri az is. Nekem az ezüstszürkéből van három féle (af9015, it9135 rev2, rtl2832u) de szerencsére mindegyik fajtát tudom használni win és linux alatt is :)

(#4243) BTO válasza Maximusz (#4239) üzenetére


BTO
őstag

érdekes mert minden MUX ha jól láttam az horizontális az az nem igy kéne állni az antennának ha nem vizszintesen.
akkor Te valami vert jelet veszel.
de ha igy müxik jól a vevőd és nem pixelesedik le a kép akkor rakd igy fel.

semmi sem tökéletes

(#4244) BTO válasza Kernel (#4237) üzenetére


BTO
őstag

szakszerütlen trükk hogy nem alkalmazunk SZIM-et is de mégis müxik az is adott körülmények között.
amugy nem ajánlok olyat amit -kapcsolást- nem épitettem meg ha kissé szakszerütlen elméletileg.

semmi sem tökéletes

(#4245) Maximusz válasza BTO (#4243) üzenetére


Maximusz
aktív tag

a szobában belül azokat a jelszinteket írja, amiket fentebb leírtam... - most vízszintesen van, bár így a level 0%, de a quality 97%, és így csak ritkán kockázza be az adást.. - igen, jól írtam a SZOBÁBAN van még az antenna, nemsoká kiköltözik az utcafrontra, csak a megfelelő szerszámok hiányoznak.

(#4246) Watt25 válasza Maximusz (#4245) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem egy ilyen antenna esetében nem igazán mérvadó, hogy mit tapasztalsz a szobában. Mármint, rögtön az utcafronton kéne próbálkoznod vele, hogy ott mit ad.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4247) Kernel válasza Maximusz (#4245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elképzelhető, hogy a szobában valamiért torzul a jel a reflexiók miatt, mert egyébként a környékeden a többi antennának is úgy kellene állni. De a frekvenciatáblázatban csak horizontális polarizációk vannak a hazai DVB-T-re:

http://frekvencia.hu/

Egyébként a szálkák a direktorok, ami "terelgeti" a hullámokat, illetve minél több van belőle, annál nagyobb az irányító hatás, innen kapta a nevét.

Yagi-antennánál pedig leghátul a reflektor van, ami egyrészt visszaveri a hullámokat a dipolra, másrészt hátulról árnyékol is. Lepkeantennánál a fémrács a reflektor és V-sugárzókkal van szerelve. (Mindamellett a dipól is sugárzó, mert elvi szempontból nem teszünk különbséget adó- és vevőantenna között, ezért a szakirodalomban mindig sugárzónak nevezik a vevőantennák dipólusait is.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4248) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Lenne egy kérdésem. Egy családi házban kellene beüzemelnem valamikor a digitális vételt. Két TV üzemel, mindkettő saját lepkeantennával és egy-egy tápfeladóval. A gond az, hogy csak a közszolgálati mux jön be az analóg adásokon kívül ( szóval a szokásos helyzet:új antenna kell, meg talán a 40 éves kábel is csereérett :B ). Itt jön a probléma. Jelenleg egy Triax Digi 343-as antennám van talonban. Ezzel működnie kellene a dolognak, ami a c mux vételét illeti. Viszont a problémáim:

-antennaerősítő (gyertyaerősítő elég lesz talán) tápellátása (valszeg kelleni fog a kb. 2x15m kábel miatt-lehet még kicsivel több is): Padlásra nem szeretném felvinni a 230-at, félek az esetleges tűzveszélytől, így a két STB-vel szeretném megoldani valahogy, hogy azok lássák el árammal az erősítőt. Meg lehet ezt valahogy oldani? (Gondolom nincs is olyan antennaosztó, ami mindkét végén átengedi a tápot és még akkor ott van a zárlat problémája, ha egyszerre ad áramot a két doboz)

-jó lenne közösíteni a triax antenna jelét valamelyik lepkéjével is (tippre nem sok esély van rá, de hátha), ami el lenne fordítva a szlovák adók vétele miatt (a Széchenyi-hegyi adó jele jön talán + a párkányi adó jele vertikális polarizációval)

Vagy hagyjam a fenébe az egészet és egyik szobába telepítsek egy állandó tápfeladót az STB-ken meg kikapcsoljam a tápfeladást?

Előre is köszönöm az ötleteiteket!

Ui.: Ugyan nem létszükséglet, de szerintetek van némi esély arra, hogy kb. 200 km-re lehessen venni osztrák adók jelét. FM-sávban egy rádióadót sikerült elég zavarosan a koax kábelra dugott hibrid tunerrel :D , bár gondolom ez a TV-vételnél nem sokat számít.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4249) darvinya válasza Murphistic (#4248) üzenetére


darvinya
titán

Kell az antenna
-Triax Digi 343
Kell új minőségi coax
Kell egy minőségi 2 way splitter( ha későbbi tv rákötés, miatt akkor több way-es)
Ráhangolni az adóra( ráirányítani).
Ha kell ekkor az erősítő közel az antennához, a táp pedig splitter bemenete elé beiktatva.

Nem kell a dekóder táp!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4250) Bozek válasza Murphistic (#4248) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát ha én Zalában fogom az osztrák Graz 1/Schöckl toronyról az egyik MUX-ot, akkor biztos sikerülni fog Neked is. Igaz, hogy a dvbtmap.eu szerint a távolság csak olyan 104 km, de nekem csupán egy Thomson ANT1410-es szobaantennám van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.