Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Kernel válasza vtechun (#4148) üzenetére


Kernel
nagyúr

Beleszólhat a frekvenciagazdálkodás is, de egyébként sem lehet korlátlanul növelni az SFN területet, főleg ilyen változatos földrajzi viszonyok mellett, mert akkor már nagyon nehéz lenne megfelelő fázisban járatni az adókat, vagy lehetetlen.

Így is, miután beindítanak egy SFN-adót, azt még külön be kell szabályozni a többihez. Mint például az Aggtelek-Perkupa indítása után, ami első nap durván interferált a Miskolc-Avassal, a kettő között, félúton. Edelényből panaszkodtak a fórumozók, ha jól emlékszem. Vegyük hozzá, hogy a kettőt még a Tokajjal is szinkronba és fázisba kellett hozni, máris nem annyira egyszerű a dolog. Gondolom, a teljesítményen és az antennákon is variálnak ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4152) vtechun válasza Kernel (#4151) üzenetére


vtechun
veterán

Jah, ezert mondom egyszerubb lenne, ha ugy csinalnak mint pl. Az fm radiokat...

(#4153) stomi78 válasza vadmajomka (#4150) üzenetére


stomi78
tag

Most jártam a víztoronynál, szerintem bütykölgetnek még,mert kint van most is egy MindigTv-s kocsi.

Az észrevettétek,hogy az antennák enyhén döntve vannak lefelé ?
Ez is okozhatja azt,hogy Oroson már eléggé gyenge a vétel.
Remélem azért csavarnak még rajta egy kicsit,mert ez így tényleg gyenge.
A víztoronytól kb 500 méterre dolgozok,és közvetlen optikai rálátásom van.
Elvileg szinte antenna nélkül is mennie kellene, ekkora teljesítmény mellett,de nem megy.
A Kölcsey Tv például szemcsésen,de jön , pedig lényegesen kisebb az adóteljesítménye és kb 3 méterrel alacsonyabban van az antenna is.

(#4154) vtechun válasza stomi78 (#4153) üzenetére


vtechun
veterán

de a Kölcsey az analóg, nem?

(#4155) stomi78 válasza vtechun (#4154) üzenetére


stomi78
tag

Igen, analóg.
Viszont csak 250 Watt kimenője van, ami lényegesen kisebb mint a digitális MUX-oké.

(#4156) vtechun válasza stomi78 (#4155) üzenetére


vtechun
veterán

jah, és analógnál sokkal nagyobbnak kellene lennie, na, hátha még nem végeleges teljesítménnyel adák :)

(#4157) stomi78 válasza vtechun (#4156) üzenetére


stomi78
tag

Őszintén remélem,hogy ez még csak a meghajó fokozat és rövidesen odapörkölnek neki. :)

(#4158) vadmajomka válasza stomi78 (#4153) üzenetére


vadmajomka
tag

Kösz. Megnyugtattál. Én már felhívtam az Antenna Hungária műszaki ügyfélszolgálatát is - a hölgy nem tud róla, hogy Nyíregyházán szerelnének :F

[ Szerkesztve ]

(#4159) stomi78 válasza vadmajomka (#4158) üzenetére


stomi78
tag

Egyik kollégám szavaival élve: " BRAVO "

:C

(#4160) nyirzoz válasza vadmajomka (#4158) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Megerősítve stomi78 észlelését,most is ott áll az AH-s kocsi.
Műszerrel ránézve most a 63 csatiból rendesen vissza van véve,a másik kettő a tegnapi teljesítménnyel megy.
Akkor nem is tudtál rákérdezni a végleges teljesítményre?

(#4161) vtechun válasza nyirzoz (#4160) üzenetére


vtechun
veterán

ha láttam volna embert amikor ott voltam, akkor megkérdeztem volna, hogy mi várható.

(#4162) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Van egy furcsa jelenség nálam.
Kecskeméti adótól 5km re vagyok légvonalban.
Ilyen antennával rendelkezem.

A kecskeméti MUX A (754 Mhz) és MUX B (618 Mhz) jelerőssége és jelminősége 100%- os.
De valamiért a MUX C (850 Mhz) csak 60-70% os jelminőségű.
Így néha kockásodik a kép.

Próbáltam az antennát több pozícióba is, de ez a legjobb ami elérhető.
1 db 5m es kábel van közvetlen kötve az antenna és az usb tuner között.

Mi lehet a gond?

:R

(#4163) BTO válasza akom (#4162) üzenetére


BTO
őstag

az usb tuneren ugye nem szabványos IEC koaxdugót fogadó aljzatvan?
70% jelminőség a minimum ha jó az a sacc meter a berendezésben ,hogy ne kockásodjon a kép.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4164) akom válasza BTO (#4163) üzenetére


akom
senior tag

MCX aljzata van a tunernek.
Egy ilyen átalakító segítségével csatlakoztatom a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#4165) vtechun válasza vtechun (#4161) üzenetére


vtechun
veterán

Meg most is ott van ket mindigtv-s kocsi a toronynal, remelem drasztikusan fognak javitani a dolgon

(#4166) BTO válasza akom (#4164) üzenetére


BTO
őstag

az is lehet esetleg rossz .
most néztem meg a csatorna közepes hullámhossza 35,4cm.
RG-6s kábelt hasznász ?vsgy valami vékony fos gyári 5m-s kábelt vettél hozzá?
próbáld ki a hullám hossz páratlan többszörösét és a párosat is a kábel hoszzba és lehet hogy megjavul a minőség,mert az antennád az jónak néz ki vagy a szimmetrizálót cseréld ki 1 másikra.

semmi sem tökéletes

(#4167) Lompos48 válasza BTO (#4166) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...próbáld ki a hullám hossz páratlan többszörösét és a párosat is a kábel hoszzba...

Ha - mondjuk - ennek lenne hatása, akkor miért nem egyszerűen csak többszörösét? :F Egyébként, ha az impedanciaillesztés mindkét irányban rendben van, akkor a hossz, csak a csillapításban játszhat szerepet (alapparamétere a kábelnek).

[ Szerkesztve ]

(#4168) akom válasza BTO (#4166) üzenetére


akom
senior tag

75 ohm trishield fekete koax kábelt használok.
Csak az a furcsa, hogy a szentesi 826 Mhz nem kockásodott.

(#4169) BTO válasza Lompos48 (#4167) üzenetére


BTO
őstag

ha van valami gyári gebasz a kábelbe akkor az hullámhossz fügvényébe jön elő és oda sziv bele. pontosan ha nem jó az impedancia illesztés akkor lehet eltolni a kábelhosszal a beszivást.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4170) BTO válasza akom (#4168) üzenetére


BTO
őstag

mert annak biztosan nem 70% alatti a minősége.na és akkor mégiscak lesz valami a hullámhossz fügvényében a kábeleddel.
mert a 826 az nem 860 .

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4171) BTO válasza akom (#4168) üzenetére


BTO
őstag

nincs megnyomva a kábel valahol? mert catv hálózaton kergettünk már hasonló hibát ellapitott kábel miatt.
10emeletes épületbe 2 szekrény között hurokra ment a kábel és a végét megrántották de maradt benne 1 horpasz és hőmérséklet függvényében nappal melegbe az oirt 5 csatornát baxta el este meg az oirt 12 néhai HBO -ba szivott bele és lett szar a képminőség.

semmi sem tökéletes

(#4172) akom válasza BTO (#4171) üzenetére


akom
senior tag

Benne van a pakliban.
Majd átnézem a kábelt.

(#4173) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

van egy seltronic set top boxom és egy thomson szobaantennám, edigitalról vettem őket. box antena bemenetére kötöttem a thomsont de a kimenetre és a tévére nincs kábelem, milyet kéne vennem hogy jó legyen? van rajta koax kábel kimenet is
lassan már ott tartok hogy olcsóbb lett volna megrendelni a upct ide is... nesze neked mindig tv

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#4174) darvinya válasza ZeroCaptan (#4173) üzenetére


darvinya
titán

coax kimenet nagyritkán van analóg jel(Columbia Plus).
HDMI-n vagy scart(rca átalakítóval)-tal tudsz csatlakozni a tv-hez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4175) Kernel válasza darvinya (#4174) üzenetére


Kernel
nagyúr

Magyarra lefordítom, hátha nem érti: 8000 forintos készülékben még nem szokott lenni UHF-modulátor, anélkül pedig a koax. kimenetről nem tud dekódolt jelet levenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4176) darvinya válasza Kernel (#4175) üzenetére


darvinya
titán

Igaz, de a Columbia sem olyan vészesen drága.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4177) ZeroCaptan válasza darvinya (#4176) üzenetére


ZeroCaptan
tag

de nem fogok venni még egyet, nem pénzről van szó, de ha már van 1 felesleges másikat venni.

NHL, NBA, Soccer

(#4178) BTO válasza ZeroCaptan (#4173) üzenetére


BTO
őstag

a box és a TV közé kellet volna kapni a boxhoz gyárilag 1 scart kábelt minium.
nem AV bemenetes TVt közvetlen boxon nem igazán lehet használni.

semmi sem tökéletes

(#4179) bigga


bigga
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy bagatell kérdést tennék fel nektek, nem vagyok biztos magamban, és ezért kellene megerősíteni:
ha veszek egy Synaps AHD-343 antennát, akkor nem muszáj vennem a tv-hez beltérit gondolom, ha van benne DVB-T tuner? Ugyanúgy jönni fognak az ingyenes adók ugye? Mert nekem azok elegendőek lennének bőven, mert a T-home-on jön a többi ami kell...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#4180) akom válasza bigga (#4179) üzenetére


akom
senior tag

Szia bigga!

Ha a TV-ben van DVB-T tuner, akkor nincs más dolgod mint az antennát jól beállítani, és a koax kábelt csatlakoztatni a TV-hez. A TV-n pedig a digitális csatornákat kerestetni.

(#4181) Jester01 válasza ZeroCaptan (#4173) üzenetére


Jester01
veterán

A fizetős mindig tv csomagot lehet set top boxszal kapni amúgy, olcsóbban jön ki mint külön vásárolni.

Jester

(#4182) bigga válasza akom (#4180) üzenetére


bigga
aktív tag

Kösz a gyors választ, akkor így is teszek! :)

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#4183) vtechun


vtechun
veterán

Nyíregyiek, valami újság? havernak tegnap egy antenna darabbal szépen jött a belvárosban a korzónál, most meg semmi

(#4184) nyirzoz válasza vtechun (#4183) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

reggel vissza vettek a teljesítményből.
Állítólag ez már a végleges power.

(#4185) vtechun válasza nyirzoz (#4184) üzenetére


vtechun
veterán

lenyegeben akkor szinte semmi ertelme? :) mert rendes antennával eddig is jött tokajból

(#4186) nyirzoz válasza vtechun (#4185) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Azért vannak a városban fekete foltok ahol segíthet.Pl.: az erdő környéke és a Korányi utca.Ott az antenna szerelők már nem is nagyon vállaltak telepítést.
A belvárosban meg ugye megy egyszál dróttal is.

(#4187) vadmajomka válasza vtechun (#4185) üzenetére


vadmajomka
tag

Nálam csak annyi értelme volt, hogy az árbocot rövidebbre lehetett vágni, így a kültéri toldást meg tudtam szüntetni - egyébként a vett jel erőssége, minősége szinte pontosan ugyanannyi mint a tokaji adóról vett jel esetében.

(#4188) stomi78 válasza vtechun (#4185) üzenetére


stomi78
tag

Ha így marad akkor ez mondhatni: Nesze semmi, fogd meg jól !
Gratulálunk a teljesítmény kikalkulálásához és a nagyfokú szakértelemhez !

(#4189) darvinya


darvinya
titán

Senkinek nem akarok rosszat, megsértődést.

De nézzük AH részéről.
Kevés igény az extra-ra így nincs értelme oda biztosítani Mux-ot rendesen.
2014. még messze és, ha addig sincs változás, akkor a mérésig feltolják aztán vissza.
Ezt már bebizinyították, hogy ez lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4190) vtechun válasza darvinya (#4189) üzenetére


vtechun
veterán

Ha lenne discovery akkor siman lecserelnem az iptvt

(#4191) br.rak


br.rak
őstag

Egy kicsit próbálja feljebb tornázni a színvonalat a SportKlub (link)

Sok Alap/családi díjcsomagos, akit a sport is érdekel, elgondolkodhat, hogy hosszabb távra maradjon.

Br

(#4192) BTO válasza vtechun (#4190) üzenetére


BTO
őstag

vagy több MUX vagy kevesebb HD adás .ha nem lehet frekit bőviteni ,csak ugy lehet a kinálatot bőviteni hogy nem lesz annyi HD.
de minek multba visszamenni.
amugy ha jól sejtem anno a labancok ellen lett telepitve sok adó ,tehát bizonyos frekiket nem bizti hogy a jövőbe lehet majd használni ha megszünik az analóg adás.

semmi sem tökéletes

(#4193) Bozek válasza speter33 (#4040) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, már kirakták a HD szöveget az élő felirat mellé, úgyhogy láthatjuk, hogy mi HD és mi nem. :)

(#4194) azbest válasza Bozek (#4193) üzenetére


azbest
félisten

ilyen sincs gyakran normál esetben, m1 m2 duna is hd adást ad egyszerre :)

(#4192) BTO: a hd adások száma nem számít, mert a a közszolgálati mux, amimtva felségterület. Az extra minden csatornája sd.

[ Szerkesztve ]

(#4195) #16695808 válasza Bozek (#4193) üzenetére


#16695808
törölt tag

és az élő feliratra is igyekeznek figyelni (csak az a kár, hogy mindig a nép felháborodása után jön meg az eszük, Pl olimpia, vagy épp foci EB ahol a párhuzamos meccs bemondását kapásbol bemondta a Knédli kolléga )

(#4196) BTO válasza azbest (#4194) üzenetére


BTO
őstag

a jövöbeni HD adás az igenis számitani fog a leendő :P csatornák száma miatt

semmi sem tökéletes

(#4197) Bozek válasza #16695808 (#4195) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért van még mit csiszolniuk a közvetítésen.
m2 elkezdi csúsztatva adni a Litvánia - USA meccset. Majd bekapcsolódik élőben az m1 is később. Csak olyan 10 perc különbség van a kettő között. :)

(#4198) zer0fill


zer0fill
tag

Sziasztok!

Samsung UE46D6570 Tv-men most állítottam be a Mindig tv szabad csatornákat, M1 HD, M2 HD, Duna HD, Duna World SD megvan, de TV2 , RTLKlub, Euronews hiányzik, mi lehet a gond? ( Tetőantenna/ Nagykanizsai adótoronyról veszem (24-es csatorna)).

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#4199) csasaKKP válasza zer0fill (#4198) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Azok a csatornák egy másik (C) multiplexen van, vagyis más frekvencián található meg. Az antennád lehet a ludas, milyen az antennád?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4200) Feci40 válasza zer0fill (#4198) üzenetére


Feci40
tag

Azok a 65 csatornán vannak C mux. Nagyon függ milyen antennával próbálkozol mert a régi antennák nem tudják 826Mhz -t.PL. [link] UHF sáv: 21-62 -ig alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.