Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) darvinya válasza gyuri86 (#4900) üzenetére


darvinya
titán

Hátha elég ügyes vagy akkor otthon is elkészítheted a „te” antennád.

Az, hogy mi csúnya és mi szép az nagyon relatív.
Erről vitát nyitni hülyeség.

Ezért is linkeltem azt a nyolcast.

Kipróbálhatod a beltéri antennát, de ha nem válik be akkor ott vagy ahol kezdted.

Mivel elég közel vagy a toronyhoz, ezért elég lenne az ablakhoz belülről odarakni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4902) Peetry


Peetry
senior tag

sziasztok!

hozzábbértőket kérdezném hogy a mindigTV adását lehet-e fogni PC-n, illetve rögzíteni? TV vásárlás+htpc építés előtt állok, és még azt sem döntöttem el hogy upc vagy mindigtv legyen, illetve legyen a PVR a TV-ben. A legjobb az lenne ha a PVR és neadjisten timeshift megvalósítható lenne mindigTV-nél a PC-n keresztül.
köszi

(#4903) unravel válasza Peetry (#4902) üzenetére


unravel
őstag

szia

a mindigTV adását lehet-e fogni PC-n, illetve rögzíteni?

lehet. a 7 db ingyenes adás nézéséhez szükséged van egy DVB-T tunerkártyára és egy szoba-, vagy kültéri antennára (ez attól függ milyen távolságra laksz az adótoronytól). megfelelő szoftverrel jól használhatóak a PVR/timeshift/EPG stb funkciók.
ha szükséged van a fizetős műsorokra is akkor egy kártyaolvasót is be kell szerezned és előfizetni a mindigtv extrára. többen próbálkoztak vele itt, ha visszalapozol elolvashatod.

Azt nem tudom, hogy UPC-t lehet e nézni pc-n. ha igen, ennél jóval bonyolultabb módon.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#4904) Tamás88 válasza gyuri86 (#4900) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Úgyis most jön a karácsony, csak feldíszíted, a rúd tetejére berakod a csúcsot, és akkor már semmi probléma a desinggel. Egyébként vagy eldugod, vagy veszel egy uhf splittert, és hozzá még egy antennát, így 2 antenna segítségével tudod majd fogni.

Egyébként: Ronda, de finom (melyik reklámba is volt?)

(#4905) bb.bocs válasza Tamás88 (#4904) üzenetére


bb.bocs
őstag

csokító :D vagy mi volt az :D

(#4906) Virág et.


Virág et.
senior tag

Sziasztok!

Egészen véletlenül nincs valamelyikőtöknek letöltve a DPS HD60-hoz 3.0 vagy ennél újabb firmware?
Sajnos a gyártói weboldal már megszűnt, a forgalmazó meg elérhetetlen, az egyik kütyümön pedig1.1 sw van, ami a HE-AAC kódolással kicsit hadilábon áll (a 3.0 már hibátlan)

Esetleg egy "kompatibilis" firmware-ötlet is jó lenne... :)

Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#4907) Peetry válasza unravel (#4903) üzenetére


Peetry
senior tag

Köszi.

(#4908) gyuri86


gyuri86
tag

Elképzelhető hogy ez nagyobb nyereségű mint egy sima szoba antenna?
http://elektronika.vatera.hu/televizio_antenna/muholdas_eszkoz_antenna/antenna/camping_antenna_szoba_antenna_1670611415.html

(#4909) darvinya válasza gyuri86 (#4908) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4910) Kernel válasza gyuri86 (#4900) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez olyan dolog, hogy amikor ifjabb koromban albérletben laktam, ott nekem sem voltak különösebb esztétikai igényeim, lényeg a funkcionalitás. De amikor már a saját lakását rendezi be az ember, kicsit más a helyzet, amikor még egy apró szög is számít.

Mindettől függetlenül, amikor még gyenge volt nálunk a jel, én egy időben használtam erősítős lepkeantennát is úgy, hogy betéve a TV-mögé, a sarokba, ahol egyáltalán nem látszott, vagyis nem volt zavaró. Nem mintha nem tudtam volna kintre felszerelni, de bárhol próbáltam akkoriban, kizárólag pont a szoba sarkában volt legjobb a vétel, tehát ez szerencse kérdése is. De már arra is gondoltam, hogy a sarok valahogy pont összegyűjtötte a hullámokat. Az is érdekes volt, hogy csak padlóközelben volt a legjobb, magasabbra emelve már nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4911) BTO válasza gyuri86 (#4900) üzenetére


BTO
őstag

veszel 1keretes képet és megoldod az antenna takarását a képpel. :DD
vagy 2 keretes poszterrel takarod el :))

semmi sem tökéletes

(#4912) Bozek válasza unravel (#4903) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pont ma jártam az Interspar-ban itt nálunk és láttam, hogy 19 ezerért lehet venni náluk kártyaolvasós Alcor tunert. Nem mintha kellene ennyiért. :)

(#4913) gyuri86


gyuri86
tag

Gondolom egy ilyen antenna már megfelelő lenne!?
A méret sem gáz, nem feltűnő nagyon.

(#4914) darvinya válasza gyuri86 (#4913) üzenetére


darvinya
titán

Hát hogyne.
Ha fogod vele a jelet akkor igen, ha nem fogod vele a jelet akkor nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4915) iday válasza gyuri86 (#4913) üzenetére


iday
aktív tag

Szerintem neked elég lenne egy erősítős szobaantenna.
Vagy tán még erősítő se kéne bele.

XVII kerületbe, erősítős szobaantenna, az ablakba kirakva, még csak nem is az adó felé néz, a közszolgálatiak jönnek, az rtl, tv2-t megtalálja, de ahhoz kevés a jel.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#4916) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de most váltok először mindig tv-re. Elég közel van a torony, kb 1-1,5km-re tőlem.
Az erkélyen van egy régi, nem használt digitv-s parabola antenna, lehetséges ezt használni szobaantenna helyett? Köszönöm.

(#4917) azbest válasza CSorBA (#4916) üzenetére


azbest
félisten

nem, a parabola műholdhoz való

(#4918) CSorBA válasza azbest (#4917) üzenetére


CSorBA
őstag

Szóval, ha olcsón akarom mondjuk megúszni, akkor kimegyek az erkélyre, a kábel átrakom mondjuk egy ilyenre: [link] Ennek ugye nem kell "áramot" adni?

(#4919) Virág et. válasza CSorBA (#4918) üzenetére


Virág et.
senior tag

Ez nem aktív erősítős antenna, így nem kell hozzá táp.
Ha ilyen közel vagy a toronyhoz és nem vagy takarásban, akkor még egy szobaantenna is jó lehet, vagy akár egy olcsó lepke

[ Szerkesztve ]

(#4920) BTO válasza CSorBA (#4918) üzenetére


BTO
őstag

na és melyik torony?mekkora a teljesitménye[link]
mert a templomnak is van tornya. :DD

semmi sem tökéletes

(#4921) BTO válasza CSorBA (#4918) üzenetére


BTO
őstag

[link]
mert ez is elég lehet kissé ocóbban.
és ez szerintem többet ér mint 1 szobaantenna,lásd feljebb a linkelt cikket,de sk gyakorlati tapasztalat is azt mondja.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4922) darvinya válasza BTO (#4921) üzenetére


darvinya
titán

Nem válasz akart lenni.

Újra van kisebb boltokban 10000Ft-ért alap extra.

Én ma vettem át, de ott már nincs.
Egy másik helyen viszont van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4923) CSorBA válasza BTO (#4921) üzenetére


CSorBA
őstag

Igaz :D Szeged/Újszeged :) kb 2km-re van légvonalban google szerint.

(#4924) BTO válasza darvinya (#4922) üzenetére


BTO
őstag

kisebb?10000ft-ért?
elirtad? :D

semmi sem tökéletes

(#4925) BTO válasza CSorBA (#4923) üzenetére


BTO
őstag

:DD erkélyre szerelve elég az a 3elemes antenna,és bizti jobb mint az erősitős szobaantennnnn na. :P
főlleg ha még rálátás is van a "templomtoronyra" :DD

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4926) darvinya válasza BTO (#4924) üzenetére


darvinya
titán

Nem írtam el, csak a vessző maradt le.

Kisebb (web)boltokban, 10.000Ft-ért.

Na bakker itt már 9000Ft.[link]

[itt bolt lista]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4927) Peetry válasza unravel (#4903) üzenetére


Peetry
senior tag

visszaolvastam a fórumot, de nem igazán sikerült kibogoznom amit szerettem volna.

Az elképzelés, hogy HTPC-be PCIe-s tv-tunerrel mindigTV extrás adást tudjak nézni és rögzíteni XBMC frontenddel (tudom, elég specifikus : ) ez kivitelezhető?
ha olyat akarok hogy más adást nézzek TV-n mint amit felveszek, akkor két mindigTV extrás előfizetés kell, vagy ha pl boxot veszek és abba teszem a kártyát, és utána elosztom a a coaxot, akkor működhet?
teljesen elvesztem a részletekben, pedig nem tartom magam egy műszaki analfabétának :S

köszi

(#4928) darvinya válasza Peetry (#4927) üzenetére


darvinya
titán

Ahhoz, hogy két különböző mux digitális adást rögzítsél ahhoz legalább két tuner kell.
Vagy azonos mux-on, olyan HW amit támogat az SW-je.
Ilyenkor elég 1 kártya.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4929) azbest válasza Peetry (#4927) üzenetére


azbest
félisten

Ha két eszközön (tv és számítógép) is akarod használni az előfizetésedet, akkor ahhoz lehet kérni társkártyát: a 2. kártya 300/hó, harmadik kártya 400/hó - de ezek csak a havidíjas konstrukcióval érhetőek el.

Ha a koax-ot osztod el, akkor minden végén ugyanazt látják.

Ha a htpc segítségével néznéd (nem a tévében van a kártya) és közben rögzítenéd is az adásokat, akkor oda egy előfizetői kártya is elég lehet. Ehhez viszont megfelelően fel kell konfigurálni a számítógépet.

(#4930) Peetry válasza azbest (#4929) üzenetére


Peetry
senior tag

és mit értesz az alatt hogy megfelelően? illetve ilyenkor azt az adást tudom rögzíteni amit nézek, vagy másikat is (azonos/más muxon lévőt)? és milyen eszközök kellene hozzá?

olvastam vlami USB-s ATM kártyaolvasóról. gondolom ez dekódolja a conax kártyát, de ha ezt a pc-be dugom USB-n, akkor a sima tuner tudni fogja kezelni a kódolt adásokat is? össze lehet ezt lőni xbmc-vel, mert erről nem találtam túl sok infót?

[ Szerkesztve ]

(#4931) azbest válasza Peetry (#4930) üzenetére


azbest
félisten

elhangzott már párszor ebben a topicban is

Nem a kártyaolvasó dekódolja az adást, hanem a számítógépen futó program. A tunerek is csak veszik az adást, de a számítógépes program dolgozza fel azt.

Az xbmc mögé kell valami backend (tvheadend linux alatt, vagy mediaportal windows-on). A linuxos változat egészen megfelelően tud működni. (tvheadend + newcs vagy oscam + xbmc).

Ha különböző muxon lévő adást akarsz nézni és rögzíteni, akkor legalább két tuner kell a gépbe.

Ha windows-os vagy és nem akarsz sok macerát, akkor ismerkedj meg a homesys programmal, mert azt egyszerű beüzemelni és kezeli a kártyaolvasókat is.

[ Szerkesztve ]

(#4932) Virág et. válasza darvinya (#4926) üzenetére


Virág et.
senior tag

Hűha, így leestek az árak? Nekem is van egy eladó itt az aprón, és azt gondoltam olyan jó áron adom, hogy elviszik pillanatok alatt... :)

[ Szerkesztve ]

(#4933) Tomeewap


Tomeewap
tag

Sziasztok!

Még tavaly írtam egy cikket a Mindig TV vételi lehetőségeiről és egy tesztet is mellékeltem. Akit érdekel, az itt találja.

(#4934) Kernel válasza Tomeewap (#4933) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt jegyezném meg az RTL Klub "nagy 16:9-es átállását", mely elég becsapós hiszen itt nem valódi szélesvászonról beszélünk (sajnos). A TV2-nél nincs ilyen helyzet, náluk valódi 16:9-es arányt láthatunk.

Ezt mondjuk lehetett volna aktualizálni, mivel ez csak egy átmeneti állapot volt tavaly, pár hétig, ha jól emlékszem. Az anyagi természetű viták ideje alatt így tartott be az RTL, hogy direkt nem adták át az elvárható formátumot. De aztán valahogy megegyeztek.

Már csak azért is, mert érdekes lett volna, hogy a TV2 rendesen adja, ők meg csak 4:3 letterboxban, egyfajta piaci hátrányt megengedve ezáltal. Még akkor is, ha az RTL nem kalkulál sok nézővel ezen a platformon, de a jövő hozhat még akármit, tehát nem lett volna egy barátságos húzás a nézőkkel szemben, ha így maradt volna végleg.

Viszont azt látni, hogy az antennát szakszerűen bekötötted azzal a fekete csatlakozóval, aminek a belsejébe szimmetrizáló trafó van építve. Igaz, eleve az antenna tartozéka. De gondolom, vétel közben nem a párkányon feküdt. Pláne, ha az fémlemezből van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4935) Kernel válasza azbest (#4931) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagyis más szavakkal, a kártyaolvasó csak a titkosítás kulcsát biztosítja, míg a dekriptálást, vagyis a tuner felől érkező titkosított videóstream visszafejtését a gép / program végzi.

De akkor két MUX, két tuner esetén elég egy közös kártya / kártyaolvasó, vagy kettő kell abból is?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4936) darvinya válasza Kernel (#4935) üzenetére


darvinya
titán

Számítógépen elég 1 tuner 1 kártya a több mux-hoz.
Ott maga a vas hogyan tudja feldolgozni és SW miként támogatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4937) Kernel válasza darvinya (#4936) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ok, de én arra az esetre gondoltam, amikor egyik MUX-ról nézünk, másikat rögzítjük, vagy akár kettőről rögzítünk egyszerre. Ezen belül lehet olyan is, hogy mindkettő titkosított, vagy csak az egyik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4938) Tomeewap válasza Kernel (#4934) üzenetére


Tomeewap
tag

Igen, szerencsére azóta már korrigálták az RTL-t is. A cikket aktualizálni fogom. Az antenna (úgy ahogy a képen kinéz) egy az egyben egy régi tévéről lett leszerelve, őszintén nem is tudom hogy néz ki a csati belső felépítése, ez így járt hozzá. A párkányon ült az antenna a teszt alatt, viszont az tudomásom szerint nem fémlemezből van.

Azóta az AH erősítette a jelet, így az antenna már a szobában van az ablak alatt (radiátorra tűzve) ugyanebben a helyzetben (csak megfordítva), és tökéletes a vétel.

Esetleg ha tudtok mondani egy hasonló felépítésú, de mai kiadású modern antennát, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#4939) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem:
A szfvári adótorony 5 km van tőlünk. Első emeleti erkélyünk pont arra néz és nem árnyékolja semmi. Milyen antennára érdemes beruháznom a jó vételhez?
:R

Under construction!!!

(#4940) azbest válasza Kernel (#4935) üzenetére


azbest
félisten

a bankkartya olvasos megoldasnal egy kartyaolvaso kepes kiszolgalni mindegyik gepre kotott tunert. Olyan tunernel, ahol az olvaso a tuner resze, ott ez mar nem biztos.

(#4941) darvinya válasza Kernel (#4937) üzenetére


darvinya
titán

Minden az alap vastól függ.
Eleve minden mux jön a tuner-től aztán csapja hozzá a progi a kódot.
Ezek alapján annyi csatornára tudja osztani a vas a feldolgozást és evvel együtt a rögzítés.
Ha nem akarjuk extra file és kodek formátumú felvételt akkor az összes mux összes adását fel lehet venni egyszerre akár.
Csak legyen vas és persze a program is tudja kezelni.

A progi tud olyan csatorna listát létrehozni élő nézetben (sok kis kép) ami egyszerre frissül, tehát olyan mintha minden egyes csatorna külön tv-n menne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4942) Kernel válasza darvinya (#4941) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem ezt az teszi lehetővé, hogy ilyenkor a tuner ide-oda kapcsolgat két vételi frekvencia között, közben cache-elgeti a két adatfolyamot. Tehát ez olyasmi mintha egyszerre két fájlt töltenénk, felváltva innen-onnan. Mert egyébként egy tuner egy időpillanatban csak egy frekvenciára hangolható.

Más kérdés, hogy amikor már nem csak bélyegképekről van szó, hanem normál műsorról, az így előtöltött tartalom elegendő-e a folyamatosság biztosításához? Nem fogy ki a cache?

Olvastam már ilyet fórumom, amikor valaki váltig állította, hogy ő 1 db tunerrel másik adót rögzít, és másikat néz, multiplextől függetlenül is. De szerintem ez csak ilyen felváltva töltéssel működhet. Hacsak nincs elrejtve dupla tuner az eszközben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4943) darvinya válasza Kernel (#4942) üzenetére


darvinya
titán

Nem.
Mert pl az én analóg tuner is behozza a digitális jelet, de mivel nincs driver ami géppel összecsatolja, hogy maga gép végezze a dekódolást így az elvész.
És bizony itt nem 1 mux-ról van szó.
És bizony a gép is dekódoláskor full-on jár, mivel nincs külön HW.

Ezért mondtam, hogy vas kell ehhez már.

Olcsó box-ok amik valójában 1000Ft-ak persze, hogy meghasalnak ilyen terhelés mellett.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4944) azbest válasza darvinya (#4941) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem akarjuk extra file és kodek formátumú felvételt akkor az összes mux összes adását fel lehet venni egyszerre akár.

Tévedés. Egy mux = egy frekvencia. Egy tuner egyszerre egy frekvenciát kezel. Léteznek dual tuneres eszközök is.

(#4943) darvinya
Mert pl az én analóg tuner is behozza a digitális jelet, de mivel nincs driver ami géppel összecsatolja, hogy maga gép végezze a dekódolást így az elvész.

Ez is téves. A digitális adás 8MHz-es sávjából egy részt "lát" hangyák háborúja kiadásban. Ebből nem lehet visszaállítani az adást. Eleve más modulációjú és más sávszélességű az analóg és digitális adás.

(#4942) Kernel
az analóg tunerek prograjmában is a csatornák váltogatásával tesznek ki előnézeti képet. A digitális adásnál egy tunerrel legfeljebb úgy lehetne párhuzamosan venni egy tunerrel két különböző muxról származó adást, ha a továbbításhoz olyan nagy hibajavítást tennének, ami több, mint maga az tartalom.

Forward error correction
"FEC rate is typically in the range 1/2 to 7/8 so the transmission data rate is always significantly more than the customer information rate. " [link]
"In the case of 3/4 FEC, for every 3 bits of data, you are sending out 4 bits, one of which is for error correction." [link] Ez alapján nálunk az adás sávszélességének negyede a hibajavítás.

Mivel legfeljebb felét teszi ki a hibajavító kód és időbe telik a frekvenciák közti váltás is, így nem lehetséges két mux egyidejű folyamatos vétele, mert nincs annyi hibajavító kód, ami pótolhatná a kiesést.

Nem teljesen szakszerű a magyarázatom, ennél valamivel bonyolultabb lehet a pontos leírás.

(#4945) Kernel válasza darvinya (#4943) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt ütközik ki, amikor már megint olyasmiről írsz magabiztossággal, amire nincs is rálátásod. Ha foglalkoztál volna rádió-TV vételtechnikával, akkor tudnád, hogy ez nem így megy.

Először is adóoldalon a nagyfrekvenciás jelet modulálják, ez történhet többféle módon (AM, FM, vagy digitális COFDM / akármi).

Vételi oldalon a nagyfrekvenciás jelhez (előerősítés után) egy helyi oszcillátor jelét keverjük, a két frekvencia különbözete lesz a középfrekvenciás jel (KF). Ez eddig maga szorosan vett hangolóegység, vagyis tuner, ahol az oszcillátor frekvenciájával tudjuk szabályozni a vételi frekvenciát. Az oszcillátor-frekvencia digitálisan is szintetizálható, míg hagyományos készülékekben analóg rezgéskeltő található.

Utána a KF-jelet először demodulálni kell. Másfajta demodulátor szükséges az AM, FM, vagy épp COFDM modulált jel esetén. Fizikailag a demodulátor is a tuner része, vagyis hardver. AM-FM-nél még egyszerű diódás, illetve szorzódemodulátoros megoldásokról beszélünk, DVB-nél már kicsit komplikáltabb, de ez még így is egy olyan célhardver, ami szoftveresen nem kiváltható.

A demodulált jel maga a multiplex, ezt továbbítja például az USB-tuner is a számítógép felé, és ebből lehet szoftveresen kikódolni egy-egy adó műsorát.

Arra próbálok kilyukadni, hogy az analóg tuneredhez csatolhatsz akármilyen drivert, megfelelő demodulátor hiányában soha nem fogsz belőle digitális jelet dekódolni, ez fizikailag képtelenség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4946) BTO válasza superTibcsi (#4939) üzenetére


BTO
őstag

fentebb linkeltem egy 3elemes antennát amit kiteszel az erkélykorlátra.

semmi sem tökéletes

(#4947) darvinya válasza Kernel (#4945) üzenetére


darvinya
titán

Miért?
Nem mpeg4-ben adják a jelet?
Mpeg4-st kódolok rendszeresen, mert a video kártyám csak mpeg 2-es.

A vételhez nem elég egy vevő(nem dvb) ami továbbítja a digitális jelet.

Amit ti itt leírtatok ahhoz már otthon egy komoly vas kell.

Szedj szét egy box tuner-t ott sincs benne csoda kütyü.

Anno mikor megvettem a 90cx et v1-es fw 4 felvételt készítettem egyszerre, de azutániak elb …k.
Visszaállítani csak totál gyalulással lehet volt és akkor kaptam volna egy fw nélküli box-ot, de kábel(nem rs) hiányában ez kilöve.

A mostani is képes volt több felvételre, de az újabb fw_ben korlátozva van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4948) azbest válasza darvinya (#4947) üzenetére


azbest
félisten

Most teljesen másról beszélsz, mint eddig. Kevered a szezont a fazonnal. Az hogy analóg adást hogyan digitalizálsz, annak semmi köze a digitális vételhez.

Ha a több tuneres egy kártyaolvasós dvb-t vételre mondod, hogy gépigényes az sem állja meg a helyét, mert ehhez nem kell komoly feldolgozás, eleve digitális és azonnal rögzíthető módon érkezik a műsor.

Mutattam már a videót, ahol 20 kódolt adást szolgál ki egyszerre egy core2duo 1.8GHz-es gép és közben még csak meg sem izzad. [link]

Több adás párhuzamos megjelenítéséhez már inkább kell gépigény. De egy sd adást még az ezer éves 2.4GHz-es p4 celeronok is elvisznek. A videóban 3.6GHz-en már erősen izzad 20 adás mutatásával a 4 magos phenomII asztali gép. A hd adás megjelenítés gépigényesebb, oda már szükséges a videokártya segítsége is gyengébb gépeken.

A box-ok műkdöéséről is van némi elképzelésünk. Egyszerű célszámítógépek. Hasonlót próbálok építeni éppen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4949) darvinya válasza azbest (#4948) üzenetére


darvinya
titán

Én is erről dumálok.

Maga a jel fogás bármilyen rádiós eszköz képes, ha elég hozzá.
Az teljesen más mikor maga a proci végzi a kódolást, vagy cél HW.
És igen nálam a proci végzi mivel nincs mpeg4-re képes video kártyám.
Így a megjelenítés hanyagolom és új gépre nincs kedvem beruházni.

Feltételezés:
Ha van egy rádió vevő ami egy az egyben továbbítja a mux-okat digitális jelben (0101110), akkor a rögzítés/nézés minden csatornára igaz egyidőben.
De ezt a halmazból ki kell emelni egyáltalán 1 hogy nézek/rögzítsem.?

Nagyon jó az a Raspberry Pi cucc. :R

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4950) azbest válasza darvinya (#4949) üzenetére


azbest
félisten

a (#4936) és (#4941) hozzászólásodban úgy hangzott, hogy egy tunerrel minden muxot egyszerre lehet venni, ami nem igaz. Lehet csak félreértettük a mondandódat. Ha több tunerről van szó, akkor igaz lehet.

a (#4943)-beli analóg tunerrel venni digitális adást és a mostani "Maga a jel fogás bármilyen rádiós eszköz képes, ha elég hozzá." is téves, vagy legalábbis nagyon pontatlan. A rádióvevős résznek tudnia kell 8MHz sávszéleséget fogadni, ezen kívül fel is kell dolgoznia a bonyolult modulációval 64 bites egységekben (qam64) érkező adatot.

Egy muxon belül persze, hogy tetszőleges kombinációban nézhető vagy rögzíthető bármelyik csatorna, de több mux közt már ez nem igaz egyetlen tunerrel.

Másrészt a kódolás alatt eredetileg az előfizetői kártya használatáról volt szó. Nem a tömörítésről. De mindegy most már. Szerintem minden lényeges információ elhangzott, remélhetőleg nem maradt félreérthető rész.

raspi: A burkolatot lebontva még jobban néz ki a cucc :) Egyre pontosabb elképzelésem van a rögzítésről és a kábelezés megoldásáról is. Azt szeretném elérni, hogy a végén kívülről és amennyire lehetséges belülről is profi cuccnak nézzen ki és persze úgy is működjön :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.