Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) ubyegon2 válasza Tsebacsi (#43299) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Üdv!

Adattárolásra WD Red a jó választás!

(#43300) bozont
Ugyanez a helyzet itt is! WD Red 2 Tb és WD Red 3 Tb

Itt egy jó ajánló cikk.

Raid- hez nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#43302) bozont válasza ubyegon2 (#43301) üzenetére


bozont
veterán

Köszi. :R Ez jó lesz, a WD vinyókkal amúgy is jók a tapasztalataim. A cikk is jó, erről parkoltatásról is jó tudni. A méretét meg megálmodom még.

(#43303) Tsebacsi válasza ubyegon2 (#43301) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szuper Köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43304) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Noh beszámolnék kicsit a blackemről! Mert ugye volt belőle vita hogy parkol nem parkol, hangos, nem hangos. A modell egy 750 es BPKX 2,5"ös black. Parkolásról, gyárilag 8 mp ra volt állítva, ezt gyorsan át is állítottam először 2,5 majd 5 percre. Ennek következtében az SSDs rendszeremet haza is vágtam az IDE / AHCI váltogatásával (lentebb olvasható), de ez az én hülyeségem nem a blacké! Mindegy SSD gyorsan felpakoltam a rendszert ahogy azt kell! Valamint egy kedves fórumtárs tanácsára lefuttattam a következőket. Parkolás állítás után

1, win7 alatt lemezkezelés (diskmgmt.msc) inicializálás, 1 nagy partíció létrehozása, teljes formázás
2, HD Sentinel információk fül "részletes ön-teszt"
3, HD Sentinel "lemez" menü "Felület teszt" ->"lemez felületének újrainicializálása"
ez egy RAW formázatlan lemezt hagy maga után
4, win7 alatt lemezkezelés (diskmgmt.msc), partíció törlése, majd partíció létrehozása az igényelt felosztásban, gyorsformázás. És viszonylag hamar is végzett vele olyan 6-8 óra alatt.

Szerencsére hibát sehol sem talált. Mértem sebességtesztet, alul látható. A hangjáról annyit hogy ha parkol akkor tény és való hogy nagyot csattan. Nem úgy mint a kis blue-m ami csak szusszan egyet, csak ő a lemezeket is megállítja és olyan mint egy DVD olvasó, ilyet ennél nem tapasztaltam. Jah és a hangja. Asztali pcbe van benne, a nálam is megtalálható HDD SSD műanyag keretben, és gyakorlatilag nincs hangja. Se tesztnél, se formázásnál, se másolásnál. (a régi 250es samumat egy egybe copyztam hang nélkül, míg a kis samu meg recsegett). Szóval így 2 nap távlatában ajánlom mindenkinek és az én BLACKEM HALK! :) Persze ez lehet csak a beépítésnek köszönhető. Hőfok 35 ön stagnált másolás és teszt alatt amúgy 30-35 között volt, 18-20 fokos szobában. Nincs a vinyónál külön hűtés, csak jól szellőzik a ház. Szóval ennyit a blackemről! :) Köszönöm az eddigi segítségeiteket!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43305) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

Szeretnék összeállítani egy PC-t magamnak és már csak a winchester kérdésben vergődök. :DDD

SSD-nek valószínű Samsung 840 Evo 120GB SATA3 Basic MZ-7TE120BW lesz.
(ha rossz választás ajánljatok légy szíves mást :) )

HDD-nek pedig 1Tb vagy 2Tb amit szeretnék 20000HUF körüli összegig.
A lényeg, hogy halk és megbízható legyen és azért ne a leglassabb. :))
(nagyrészt filmezésre és internetre illetve egy kevés játékra lenne használva a gép)

Pár tesztet átrágtam, de nagy részük régi és sokkal okosabb se lettem. :(

Köszönöm,

Bálint

(#43306) MrChris


MrChris
nagyúr

450wattos géptápra hány winyót 'szabad' rákötni? Táphibára van egyedi winyóvédelemi megoldás?

(#43307) asuspc96 válasza ubyegon2 (#43283) üzenetére


asuspc96
senior tag

"adattárolásra" :DDD

(#43308) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Segítséget szeretnék kérni szépen !

Milyen márkájú 2.5-ös külső usb-s hdd van,500-1 terrás nagyságban, ami ISMERT gyártó terméke WD, Samu..stb, és a hdd házban valahogy rejtve van a kábel, vagy köré cuppan, vagy beszívja mint a porszívó a zsinoórt..stb, mert a hozzá adott kábelt még úgy cipelni, hogy arra is figyeljünk el ne hagyjuk ott ne hagyjuk nem valami nagyon szerencsés..idősebbeknek kellene azért nagyon nem mindegy, mi a jó megoldás erre mondjátok meg plíz ! köszönöm szépen !

(#43309) 3.Aragorn válasza Bálint306 (#43305) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hátha még nem olvastad.

MrChris:
"450wattos géptápra hány winyót 'szabad' rákötni?"
Az attól függ...
"Táphibára van egyedi winyóvédelemi megoldás?"
Nem tudok ilyen védelmi áramkörről. De majd kijavítanak a szakik. A tápban viszont van - jó esetben. Milyen tápról beszélünk és mit kellene elbírnia?

degec: Nem egészen értem, mit szeretnél. Külső házat, amivel egybe van a tápkábele?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43310) degec válasza 3.Aragorn (#43309) üzenetére


degec
senior tag

igen de ismert márkából.. Laicebe találtam szép házat amihez hozzá van csatlakoztatva kábel de azt nem fogom tudni megvenni...wd nek nincs ilyenje ? Adata-ba is láttam de adata-val nagyon rossz tapasztalataim vannak.. ssd terén..szóval azt hanyagolnám hdd terén is !
THX..

(#43311) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok van egy ilyen USB -s rackem ehhez kellene egy HDD 10-15k s árban. Kb 300 gigás tárhelyre lenne szükségem, persze ha több lesz maradhat. Ami fontos, hogy aránylag gyors legyen, hisz játékok lesznek róla futtatva és ne adja be a derekát, ha kicsit hurcolászva lesz (persze kikapcsolt állapotban).

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#43312) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

NAS-ba vettem 2 db 3TB-os Toshiba (DT01ACA300) merevlemezt, mert 2 év garival is olcsó volt. Viszont itthon azt tapasztalom, hogy elég erős seek hangja van, már zavaró. Más is tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#43313) vond válasza Mauzes (#43312) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 2 terás DT01ACA200-zal van tapasztalatom (bár asztali gépben), annak is van azért hangja. 7200 rpm-es HDD-nél azért számítanod kell némi zajra. Ha "lassabb" lemezeket vettél volna, csendesebbek is lettek volna.

De egyébként fontos volt a 7200 rpm is, vagy csak a jó ár miatt vetted őket NAS-ba? És mennyi volt az a jó ár?

Állandó használatra nem is igazán ajánlott ez a fajta lemez. Nem tudom, mennyit fognak menni, de azért készülj fel, hogy nem fogják addig bírni, mint egy direkt folyamatos üzemre szánt HDD (pl. WD Red). Persze az is lehet, hogy 4-5 év múlva sem lesz semmi bajuk. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43314) Mauzes válasza vond (#43313) üzenetére


Mauzes
őstag

Jó, most a zavaró hangot úgy kell érteni, hogy nekem az íróasztalomon van most a NAS, szóval más környezetben simán lehet, hogy hangtalan. Néztem a Red-et, viszont azt drágának tartottam, míg a Seagate Barracuda-ra csak 1 év gari van, így esett a választásom erre. De én ettől csendesebbet szeretnék, hogy aludni is tudjak akár mellette. :)

Az a helyzet, hogy valószínűleg még nagyobb méretre fogok váltani, ezért nézelődöm, hogy mit kellene vennem.

(#43315) vond válasza Mauzes (#43314) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor vegyél 3-4 terás Red(ek)et. :K Azoknak nem lesz semmi hangja.

Otthon megnyitom az 500+ soros torrentklienst, és meg sem nyikkan a két WD20EFRX. Munkahelyi NAS-ban öt WD30EFRX figyel, de semmi hangjukat nem hallom. Külső házakba is beszereltem már számtalan WD Red-et, azok is mind-mind hangtalanok voltak.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43316) Bálint306 válasza 3.Aragorn (#43309) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi ezt még nem láttam! :)

Akkor RED lesz 1 vagy 2 terrás. :))

Olvastam valami partíció eltolást a végén, hogy ezt meg kel csinálni...
Ez tényleg kell és mi ez, mer tutánaolvastam, de se kép se hang a témáról. :))

Jut eszembe a Samsung 840-es jó SSD-nek? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43317) ubyegon2 válasza Bálint306 (#43316) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erre gondolsz a cikk 4. oldalán?

Ami minden Rednél érvényes, hogy mivel Advanced Format-os vinyóról lévén szó, ezért eltolt partíciót kell rajtuk létrehozni.

Ez így nem teljesen igaz, de XP esetén igaz. Win7- től már nem igaz, érdekes, hogy ilyesmi benn maradt a cikkben. Milyen op rendszert használsz?

Itt egy cikk, az eleje erről az alignálásról szól, de az SSD rész is érdekelhet. SSD vételezés ügyében keresd fel a Milyen SSD-t vegyek? topicot!

(#43318) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#43317) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A cikk érintett része javításra került!

"Ami minden Rednél érvényes, hogy mivel Advanced Format-os vinyóról lévén szó, ezért eltolt partíciót kell rajtuk létrehozni(windows 7 és 8 esetén már nem!)"
Azt hozzátenném, hogy Linux esetén sincs szükség eltolásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#43319) laychi


laychi
veterán

Üdv.
A közeljövőben szeretnék venni a gépembe egy 1 terás winyót
Torrentezésre lenne elsősorba+ játékokat arra dobálnám fel,hogy ne az ssd-t terheljem,illetve első körben a 2 terásomról akarom lementeni az adatokat,hogy újra inicializáljam.(van még hova rakni,el fog férni)
Szóval wd green a 2 terásom,összességében elégedett vagyok vele,baromi halk,csak 98%-ra redukálódott,de már így van hónapok óta,nem romlott.[link]

Szóval ennek a kistestvérében gondolkodom(1 terás)

VAGY

mivel a laptopomban lévő hitachi nagyon megbízhatónak tűnik,talán afelé hajlanék még. Lassan 4 éve hibamentesen működik, 100/100-as,nem tudom,hogy az asztali változatok megbízhatók e.
Amit kinéztem az a: HDS721010KLA330 lenne.
Nem tudom ez mennyire halk,mennyire rezonál.
Ami van még a gépben samu winyóm,az elég zajos alapjáraton,és ennek nem a degradálódás az oka(rezonál tőle a ház,ha beindul.

Szóval rezonanciamentes halk megbízható winyót szeretnék,olyan halkat,mint a wd green.(csak esetleg hitachiban,ha valaki esetleg erről a modellről tud mondani valamit.

(#43320) Bálint306 válasza ubyegon2 (#43317) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi akkor megnyugodtam, mert majd Win 8.1 lesz. Itt csak a parkoltatást kell lesnem majd. :)

SSD ügyben belenéztem a topikba és ahogy látom a samu helyett Kingston vagy A-data kellene majd. :))

(#43321) jim bcs válasza Bálint306 (#43320) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor jól belenézhettél mert pont fordítva van az, kingston helyett inkább Samsung vagy Adata

(#43319) laychi
adattárolás+torrent 5400rpm: WD Red 2.5"/3.5" vagy WD Scorpio Blue/Scorpio Black 2.5"
rendszer+programok+játék 7200rpm: WD Black 3.5" vagy WD Scorpio Black 2.5"

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43322) laychi válasza jim bcs (#43321) üzenetére


laychi
veterán

A rendszer ssd-n van
hitachi akkor nem játszik? Laposban lévővel nagyon elégedett vagyok.
wd green miért nem jó?

Ehhez mit szólsz? jó lenne? mennyivel hangosabb egy green-nél?

Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Blue WD10EZEX

És ez mire lenne jó? : Western Digital 1TB IntelliPower SATA-600 64MB Purple WD10PURX

[ Szerkesztve ]

(#43323) jim bcs válasza laychi (#43322) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a green egy elbaltázott nem ajánlott széria, ha wd blue 3.5" akkor AAKX, mehet a Purple is még új széria valahol a Red-el lesz pariban csak más szektorba tervezték részemről ajánlott mivel ugyanúgy 3év garis mint a red de közelebb van az 5400rpm-hem mint a 7200-höz, neked 7200rpm kellene amire az AAKX jó választás lehet vagy a Black, én 2.5"-es párti vagyok 3.5"-esekkel már nagyon régóta nem foglalkozok várj egy kicsit és megmondják melyik lesz a neked való

ha hitachi akkor Hitachi Travelstar 5K1000 (HTS541010A9E680)

ha elég lenne a 750Gb akkor WD Scorpio Black, ha kell az 1TB akkor WD Red 2.5" vagy WD Scorpio Blue

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43324) laychi válasza jim bcs (#43323) üzenetére


laychi
veterán

Akkor most megint visszatértünk az 5400-as fordulatra :)
2,5 colost azért nem akarok,mert nincs beépítőkeretem,illetve van 1 az ssd-hez,de az nem jó a házamba,ugyanis zalman z9 plus-om van és ebben elforgatott hdd van és felcsavarozható gumitalpak vannak a rögzítéshez,illetve egy csavar kell a rögzítéshez.
SSD tálca furatába nem megy bele ez a csavar,ami az ssd-hez van az meg nagyon rövid,bár biztos lehetne beszerezni megfelelő csavart,de nem kínlódok vele.

Egyébként a laposban ilyen van,jó csendes és hibátlan,ezért gondolkodtam hitachiban:

(#43325) jim bcs válasza laychi (#43324) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

értelek akkor marad a 3.5"-es hdd, mivel játék is lesz rajta így
-elsőnek azt mondanám hogy WD Black WD1003FZEX / WD1002FAEX mert 5év gari
-másodiknak azt mondanám hogy WD Red WD1003FBYZ mert 5év garis
-harmadiknak azt hogy WD Caviar Blue

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43326) Bálint306 válasza jim bcs (#43321) üzenetére


Bálint306
tag

Ahogy olvastam a Samsung 840-es helyett a tartósabb Kingston HyperX 3K-t írták.
Az A-Data Premier Pro SP900 vagy A-Data XPG SX900 között nem tudom mi lehet a különbség sajnos még.

(#43327) zeusz55 válasza laychi (#43324) üzenetére


zeusz55
senior tag

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ :K

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43328) asuspc96 válasza asuspc96 (#43307) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :F :F :F

(#43329) ubyegon2 válasza jim bcs (#43325) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A másodikat pontosítsuk, mert WD Red csak 3 év garis van a WD RE WD1003FBYZ sem rossz, de ritkán használják otthoni gépben.
Így az első ajánlatod tűnik a legjobbnak, abból is a WD1003FZEX, mint újabb modell. :)
Blue 500 Gb felett nem annyira ajánlott.

Ha viszont csak SSD- ről fut a játék, akkor elég a WD Red 1 Tb is! :)

(#43328) asuspc96
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43330) laychi válasza zeusz55 (#43327) üzenetére


laychi
veterán

Csavar kell,ami jó,keret az van :)

(#43331) asuspc96 válasza ubyegon2 (#43329) üzenetére


asuspc96
senior tag

sztem elég érthetően leírtam, adattárolásra ha még pontosabb akarok lenni akkor torrentezésre...... :P

(#43332) laychi válasza ubyegon2 (#43329) üzenetére


laychi
veterán

Hogy pontosabbat tudjatok írni inkább ellinkelem az oldalt,ahonnan venni fogom.
Tudom drága bolt,de SZÉP-kártya szabadidővel lehet fizetni,csak a postaköltség készpénzes.
[link]

Ja. összeg egyenlőre úgy néz ki,hogy19k,ha kicsit ki kell pótolni,az se gáz,de lehet,hogy több lesz,ha a cégtől megkapjuk a jutalmat.

[ Szerkesztve ]

(#43333) ubyegon2 válasza laychi (#43332) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha viszont csak SSD- ről fut a játék, akkor elég a WD Red 1 Tb is! :)
[link]

Ha a gyors és megbízható kell.
[link]

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43334) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#43333) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

asuspc96
Előbbi hsz. alsó 2 linkjét nézd meg. Kifutottam a szerk. időből. :((

[ Szerkesztve ]

(#43335) asuspc96 válasza ubyegon2 (#43334) üzenetére


asuspc96
senior tag

ennyi lett volna, köszöntem !! :R

(#43336) laychi válasza ubyegon2 (#43333) üzenetére


laychi
veterán

Ha nem zúg,rezonál,mint a samsung,akkor valószínűleg a black lesz.
Attól menne a játék is majd meg a torrentezés.
ssd-t kímélni akarom,hogy tartós legyen,nem akarom folyton felülírni az adatokat rajta telepítgetésekkel.

(#43337) jim bcs válasza ubyegon2 (#43329) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen 3év de a WD1003FBYZ az más az 5év garis ;), a Purple-t se asztali pc-be tervezték eleinte mégis terjed mint az influenza és nem véletlenül és simán van olyan jó mint a red mivel a Purple-t lehet tekinteni a red ellenfelének asztali szegmensben, ha már lett egy sikeres nas széria akkor az asztali vonal is kell

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43338) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Lehet,hogy nem itt kellene kérdeznem,de mást nem találtam.
A kérdésem az lenne,hogy esetleg biosban vannak olyan beállítások(opciók) amivel a hhd működésén tudnék gyorsítani?
Alaplap:Asus M4A77D
HDD: Samsung 1tb

Kösziiii :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43339) ubyegon2 válasza laychi (#43336) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár hónapja vettem 1 Tb FZEX Black- et, teljesen csendes, nem rezonál, pedig csak sima fémházba becsavaroztam. Azzal nagyon jól jársz, csak figyelj, hogy megadják- e az 5 év garit.

(#43338) steewcv65
AHCI módon kívül nem sok jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#43340) Mauzes válasza jim bcs (#43337) üzenetére


Mauzes
őstag

A Purple terjedéséről honnan van infód? Én mondjuk csak NAS és RAID kapcsán nézegettem, de majdnem minden fórumon nem ajánlják erre (a WD marketing bullshit-jétől függetlenül) vagy pedig nincs róla infó.

(#43341) laychi válasza jim bcs (#43337) üzenetére


laychi
veterán

Most néztem a purple leírását,elég hallk lehet,mert csak 22db-es és a fogyasztása is fele annyi,mint társainak.
De ez mihez jó?Mert a wd oldalán lévő leírás szerint megfigyelő rendszerek felvételeinek rögzítésére specializálták.(32 HD kamera felvételeit tudja rögzíteni)
Folyamatos használatra(24/7)
Továbbá nem találtam róla,semmit,hogy hány rpm-es lehet.(lehet,hogy csak én voltam figyelmetlen)

Pedig ez olcsóbb lenne,ha jó lenne nekem :D

(#43339) ubyegon2 válasza laychi (#43336) üzenetére:Az oldalon 60 hónapot írnak,szóval megadják :)

[ Szerkesztve ]

(#43342) ubyegon2 válasza laychi (#43341) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Purple biztosan nem való rendszer és játékok futtatására sem! RPM- re Intellipowert olvasni.

(#43343) laychi válasza ubyegon2 (#43342) üzenetére


laychi
veterán

Es ez az intellipower ez mit takar? :)
(bocs a buta kérdésért,de nem igen foglalkoztam még hdd-vel)

(#43344) ubyegon2 válasza laychi (#43343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Marketingfogást takar. :) Itt írják is. hogy 5400 a fordulat.
Elméletileg intelligensen szabályozná a fordulatát a HDD 5400-7200 között igény szerint.

(#43345) laychi válasza ubyegon2 (#43344) üzenetére


laychi
veterán

Köszi a felhomályosítást :)

Idő közben megjött az utalás :P
Szóval akár már most is rendelhetném a cumót.

Azért ha nem muszáj,akkor nem venném a drágábbat,ha a red is ugyanolyan megbízható,tartós,és megfelel a korábban említett felhasználásra.

Miért lenne lassabb a játék pl a reddel,mint a blackkel,ha ugyanúgy 7200-at képes fordulni,nem egyforma ennek ellenére az olvasási sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#43346) ubyegon2 válasza laychi (#43345) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem figyeltél a lényegre, a Black 7200, a Red intellipower, de gyakorlatilag 5400 a fordulata.
Black 5 év Red 3 év garancia, de a Red még nem szolgál túl régen, ezért nem tudható sok a megbízhatóságáról a Black- el ellentétben. A Red NAS vinyó, de remek tároló is, a Black remek rendszervinyó, de minden másra is jó. A gyártó csak tudja miért ad annyi garanciát, amennyit. :R

Ha SSD- n van a rendszered, simán jó a Red neked! SSD úgyis meghal nemsoká!

[ Szerkesztve ]

(#43347) laychi válasza ubyegon2 (#43346) üzenetére


laychi
veterán

Miért halna meg az ssd-m? :D
Csak rábeszélsz a blackre.,bár az árából egy 2 terás green is kijönne lassan tárolásra :D

(#43348) 3.Aragorn válasza laychi (#43347) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem olcsó a black, de egészen más minőségi kategória, mint a green, vagy a blue, de valószínűleg még a redet és a purple-t is veri, bár egyikről sincs még komoly hosszútávú tapasztalat.
Érdekes lenne amúgy teszteket olvasni: purple vs red - adattárolásra, 24/7 üzemre melyik a jobb...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43349) peq válasza 3.Aragorn (#43348) üzenetére


peq
aktív tag

Sziasztok!

Mi a piacon lévő leghalkabb, egyben gyors HDD /minimális rezonancia, alig hallható pörgés/? :R

Leginkább HD tartalmak lejátszására, minimális játékra lenne használva

[ Szerkesztve ]

(#43350) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok, szűkítettem két jelentkezőre a HDD k számát. Külső rackben lenne hurcolva mindenféle adat és játék lenne rajta tárolva és futtatva melyik lenne jobb ?
WD

Hitachi

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.