Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) Stirbi válasza Vasinger! (#42248) üzenetére


Stirbi
addikt

A rednél a gyártó által garantált 24/7-es hibátlan működés van és ha jol tudom hűvösebb, mint a green.

(#42252) lacy027 válasza plus44 (#42250) üzenetére


lacy027
tag

Rufus-al hozz létre egy DOS bootolható pendrive-ot, erre pedig másold fel a wdidle3.exe-t, majd ellenőrizd. Ha 8 másodperces a parkolás, akkor annak a hangját hallod.
Egyszeűbb mód: HD Sentinel, S.M.A.R.T, decimális adatmező, Load/Unload Cycle Count érték növekedése figyelendő, vagy tölts fel egy képet az adatokról.

(#42253) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Sajnos jelenlegi 1.5TB-os Samsung HDD-m épp megadó félben van, ennek a helyére keresnék adattárolás céljára alternatívát, lehetőségekhez mérten minél olcsóbban (-> használt is szóba jöhet, csak mondjátok meg, hogy mire kell odafigyelni :B ).

(#42254) Sordoran


Sordoran
addikt

Ismerős lassan 7 éves laptopjába (Gateway ML6227q) kéne egy új HDD, mert a régi Seagate Momentus 5400.3 80 GB megadta magát. Hitachi HTS545050A7E380-t néztem ki, igaz ez elvileg 7 mm-es, de gondolom ez is ugyanúgy belemegy igaz? Napi 1-2 órát használja általában, néha picit többet átlag dolgokra, böngészés, film nézés, semmi extra megterhelő, lévén elég idős már a gép, hamarosan venne újat. Ez megfelel a célnak, vagy van jobb alternatíva?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#42255) Csitti válasza Vasinger! (#42248) üzenetére


Csitti
csendes tag

Nekem egy 2TB-os Green alig egy hete fosta el magát. A 6 fejből 5 kb. 2/3-ad sebességgel tudott már csak olvasni (kb. 60MByte/sec.) a maradék egy meg totál meghalt.

(#42256) plus44 válasza lacy027 (#42252) üzenetére


plus44
veterán

19 óra működési idő mellett 128-at ír.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#42257) Stirbi válasza Stirbi (#42204) üzenetére


Stirbi
addikt

Itthon az új egér, úgy néz ki, hogy az volt a ludas!

(#42258) Kuruc2 válasza Vasinger! (#42248) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A green-re nem véletlen egy évvel kevesebb a gariidő.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#42260) lacy027 válasza plus44 (#42256) üzenetére


lacy027
tag

Nagyon valószínű, hogy a parkolás hangját hallod. Az előző hozzászólásomban leírt módon el tudsz készíteni egy bootolható pendrive-ot, ezzel át tudod állítani (ajánlott átállítani) a parkolási időt 2-5 percre, teljesen kikapcsolni nem javasolt. A wdidle3 mellett van egy súgófájl a továbbiakkal.

(#42261) DV


DV
senior tag

Aposom gepeben van egy regi 200GB-os WD winyo es eleg lassu.

A gep:
Asus A8N32-SLI, nForce4 chipset, AMD x64 3800+ (2GHz), 4GB RAM, X1800XL videokartya.

Milyen HDD-t erdemes beletenni rendszernek?

Jelenleg 1db HDD van benne es kezd szuk lenni a 200GB, napi kb. 1 ora a gep hasznalat.
Futtattam par tesztet (kozben a gep nem volt hasznalva).

[ Szerkesztve ]

(#42262) Skillerz


Skillerz
tag

Üdv, Wincseszter vásárlás elött állok, első sorban 2TB-oson gondolkodom SATA3-ason, tudtok esetleg ajánlani alternativákat? Sajnos a wincseszterekhez nem igazán értek. Olyan Max 22-23 ezret szánok a dolgora. Nézegettem párat, de rengeteg féle, van és mivel nem értek hozzá, nem akarok pont belenyulni.
Ha kell hozzá a gépem adatai a profilomban megtalálhatók.
Ezt és Ezt néztem ki, esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van ezekkel a termékekkel? Illetve ilyen áron létezik jobb, gyorsabb típus? Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#42263) Sanki válasza Zola007 (#42234) üzenetére


Sanki
addikt

Teljesen igazad van, ha nem cserélték volna ki, akkor az biztos, hogy ott nem vásároltam volna többet. Így meg ami pár apróság még kell a gépemhez azokat nagy eséllyel náluk fogom megvenni.
(#42243) Kuruc2: Szerencsére igen, jó vége lett. :))

Más téma: WD10EZEX esetén a "Spin up time"-nak mennyi az ideális értéke? Illetve van köze ennek az értéknek a Windows betöltési idejéhez?
Jelenleg ilyen nekem:

[ Szerkesztve ]

(#42264) Zola007 válasza Sanki (#42263) üzenetére


Zola007
veterán

Nincs jelentősége, betöltéshez semmi köze.
Booton azzal tudsz javítani, ha az 1 terának az elejéből kanyarítasz egy 100 gigás partíciót és oda teszed a Win-t

#42262) Skillerz: leírásodból ítélve nem buherálós típus vagy, gondolom rendszer is ezen lenne?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42265) Sanki válasza Zola007 (#42264) üzenetére


Sanki
addikt

Jelenleg így van felosztva:

(#42266) Skillerz válasza Zola007 (#42264) üzenetére


Skillerz
tag

Nem, a rendszer SSD-n van, ezt csak letöltésre, meg adatárolsára szeretném használni, meg esetleg kevesebbet használt programok telephelyére.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#42267) Zola007 válasza Skillerz (#42266) üzenetére


Zola007
veterán

akkor wd20efrx

(#42265) k.sanyi92: gyorsulni nem igen fog
aktiváld bootnál a teljes memóriát és az összes magot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42268) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!
Egy új gépet fogok venni heteken belül, és Hdd-ben elég rendesen megtorpantam.
Kinsgston 120 Gb hyper x ssd-n lesz a rendszer és másodlagos meghajtónak tervezek venni kb 2-3 Tb-os Hdd-t.

Amire használnám: Adatok tárolása, torrent, és esetleg ha a 120 Gb-os be lenne telve pillanatnyilag, akkor onnan futtatnám a játékokat is. Lényeg: lenne használva az ssd mellett a Hdd is.

Látom itt sokan írják a Wd Black-et, de a kérdésem az, hogy árban nincs-e nagyon elszállva?
Azért kis különbséggel a duplája az ára, a paraméterek pedig azonosak....

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD2002FAEX Caviar Black 35980.-
Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 20300.-
Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001 20550.-

A lényeg: 7200 rpm + megbízható + parkolás mentesség.

Köszönöm a segítséget.

(#42269) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Van egy erősen haldokló 1 tb-s Wd- green-em 4 éves lesz...Eddig erről e fejparkolási mizériáról még nem is hallottam,megnézve a sentinelt 78000 fölött jár....
Egy 120-as ssd mellé keresnék egy új darabot, mit ajánlanátok? Tárkapacitásra 1 tb-s bőven elég is lenne.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#42270) stairmaster válasza Lovi24 (#42269) üzenetére


stairmaster
tag

WD Blue WD10EZEX, szerintem ideális lehet, én is ilyet vettem most és eddig megvagyok vele elégedve! :)

(#42271) Lovi24 válasza stairmaster (#42270) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ok! Bár én most nem igazán bízok ebben a márkában... Esetleg valami másik gyártó terméke van még 1 Tb-s méretben... vagy csak a green-ek ekkora "f*****-ok"...

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#42272) muszty


muszty
tag

Ti 1 év garival vennétek 29 ezerért 3 terrás vinyót, vagy inkább ugyan ennyi garival ugyan ennek a gyártónak, ugyan azon szériájú vinyóját csak 2 terrás kiadásban? Kicsit keveslem ezt az 1 évet. Az előző samsung 1 terrásomat 3 év garival vettem 3 éve kb. Mondjuk az többe került akkor mint most a 2 terás 1 év garival, de persze tudom, hogy több év garival is lehet venni, csak jóval drágábban. Vélemény, tanács?

2tb: http://ipon.hu/webshop/product/seagate_2tb_barracuda_7200rpm_64mb_sata3_st2000dm001/197183

3tb: http://ipon.hu/webshop/product/seagate_3tb_barracuda_7200rpm_64mb_sata3_st3000dm001/195886

(#42273) Zola007 válasza muszty (#42272) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem vennék vinyót 2 év gari alatt, kizárólag ha ilyen egyszer teleírom, utána be a szekrénybe kategóriáról van szó
Napi használatra 3 év a minimum

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42274) KAMELOT


KAMELOT
titán

Seagate Backup Plus Desktop 3,5" HDD 5TB USB 3.0....STDT5000200
Erről mit lehet tudni? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42275) Zola007 válasza KAMELOT (#42274) üzenetére


Zola007
veterán

Azt hogy 5 tányér és 10 fej egy vinyóban már nem garancia a hosszú élettartamra
Ez szerintem a 1,5 - 2 terás tányérméret elterjedéséig inkább a "ki a Jani?" kategória a gyártók részéről

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42276) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Melyik lenne érdemesebb/javasolt: [link] vagy [link] vagy [link] ?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42277) bads1


bads1
aktív tag

Üdv,

noti HDD kellene, 500 gigás, leghalkabb/energiatakarékosabb/megbízhatóbb

mit ajánlotok?

(#42278) KAMELOT válasza Zola007 (#42275) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért kérdeztem! 5 tányér az sok! Meg a 2 év gari is kevés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42279) Tiby_83 válasza Zola007 (#42275) üzenetére


Tiby_83
tag

Szia!

Lehet esetleg tudni, hogy mikorra várható a 1,5-2 TB nagyságú tányérméret?

(#42280) ubyegon2 válasza Zlin50 (#42276) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Sok hozzáértő tud itt segíteni, de azt a kérdést meg kell válaszolnod, hogy mibe és mire szánod a HDD- t!
Főleg a 2. kérdés fontos. :)

(#42281) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Van egy HD103SJ vinyóm, amit szeretnék lecserélni. 1-max 2TB vinyót néznék.
Fontossági sorrend: Megbízhatóság>Legyen k*rva halk>Gyorsaság.

Köszi

(#42282) KAMELOT válasza D@ni88 (#42281) üzenetére


KAMELOT
titán

Tárolásra kell?

Szerk. Akkor neked 7200rpm-es 2TB hdd kell! Seagate 2TB SV35.5 Series 64MB SATAIII 7200rpm

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42283) D@ni88 válasza KAMELOT (#42282) üzenetére


D@ni88
addikt

Win SSD-ről megy.
HDD: Játék és tárolás.

(#42284) D@ni88 válasza KAMELOT (#42282) üzenetére


D@ni88
addikt

wd red-et néztem ki magamnak a több garancia miatt.
Miben jobb a seagate?

[ Szerkesztve ]

(#42285) Zola007 válasza Tiby_83 (#42279) üzenetére


Zola007
veterán

Egyre lassabban növekednek, azt gyanítom, hogy rövidesen inkább technológiai módosítás fog következni.

(#42199) NetTom : Megjött a válasz a WD-től az RMA érdeklődésre, hogy 1 gyenge / bad sector esetén cserejogosult -e a termék:
röviden: 3 variációt kínálnak: visszaviheted a vásárlás helyére, előre küldenek cseredarabot, bevizsgálás után küldenek cseredarabot
WDC communityn is többször felmerül a téma, 1 bad sector esetén is cserél a WD

Dear Mr. Szakal,
Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.
We apologize for the inconvenience, if you are able to take your drive back to the place of purchase we would recommend you do this, otherwise, we have two warranty replacement options available to you, Advance RMA and Standard RMA.
Both options are available on our website and current turnaround time for an Advance RMA is to 5 business days and 9 to 11 business days for a Standard RMA.
In an Advance RMA, we will ship you the replacement product prior to receiving your defective product. We require a credit or debit card to assure receipt of your defective product. An authorization is place against your credit or debit card for the fair market value of the product. Please note that some financial institutions will hold funds for a debit card. The amount of time the funds are reserved will vary. Please contact your financial institution for their specific policy.
If we do not receive your defective product within 30 days from the shipment date of the replacement product, the fair market value of the product will be charged to the card used to create the RMA.
In a Standard RMA, we will ship you the replacement drive only after we have received your defective product. No credit/debit card is required in a Standard RMA.
You may create your RMA online by visiting the links below. Please remember that an RMA number is required in order to replace your defective drive.
If you have any further questions, please reply to this email and I will be happy to assist you further.

Sincerely,

Gilberto
Western Digital Service and Support
Ref#: 031114-8194551

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42286) Zlin50 válasza ubyegon2 (#42280) üzenetére


Zlin50
senior tag

Alapvetően tároló funkciót látna el. Rendszerként SSD üzemel (win7 64b). A HDD 775-ös lapra lenne kötve. Amit infót találtam eddig aszerint mehet, de nem lesz bootolható, na és... Mivel a rendszer 64-bites elvileg egyben lesz képes kezelni. Azt viszont nem tudom milyenek működés közben, zajos vagy halk, a WD-nél létezik-e még a 8mp-es leállás (visszaállásnál kattog-e) , melegszenek-e vagy nem.
A hosszabb garanciával rendelkező az időtartam miatt kedvezőbb csak kérdés hogyan üzemel, alapvetően halk-e. Aki használ ilyet az esetleg tud némi tapsztalatot mondani.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42287) ubyegon2 válasza Zlin50 (#42286) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD 4TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD40EFRX Ezt ajánlanák sokan.
Az AV-GP video stream technológia kiszolgálására lett kifejlesztve,nem való tárolónak. [link]
A Black 5 év garancia, komoly megbízhatóság, ezek az árban is tükröződnek, többek szerint hangosabb a többi WD- nél.
WD 4TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD4003FZEX
Nekem 1 TB Black van, ha odafigyelek erősen, hallok valamit, igaz nyitott a ház oldala. Stabil hőfokkal 37 C- n működik, HD sentinel teszt 1 fokot emelt eddig, ebben is stabil. Naponta 1 a parkolás max, gyakorlatilag, ha kikapcsolod a gépet, leparkol a fej.
Seagate- em is volt már, azt kegyetlenül meg tudta rongálni a szutyok tápom, míg a régi WD 640 Gb Black- en 3 bad és 3 weak sector jött össze ugyanattól a táptól, a HD sentinel azt is vissza tudta hozni 100 %-osra.
Ennyit tudok segíteni nem hozzáértőként, a topicot régóta olvasóként.

Vannak fenn YT videók a Black és a Red hangjáról, de a valósághoz semmi közük sincs.

[ Szerkesztve ]

(#42288) Zlin50 válasza ubyegon2 (#42287) üzenetére


Zlin50
senior tag

Black biztosan nem lesz, egyet kipróbáltam, iszonyatos hangja volt mikor dolgozik, még üresjáratban is van hallható hangja. Nekem valamilyen 5900/5400 fordulatú megfelelne, nem kell hogy rendkívül gyors legyen inkább halk , de az nagyon. Mivel a kapacitásuk kicsi és drágák csak ezért nem tudok SSD-ben gondolkozni, rendszert kivéve, pedig ezekkel a "csend" meglenne. Hitachi meg WD már kipróbált, egyelőre működnek , bár a Hitachi volt garanciáisan cserélve. A WD bizonyult a leghalkabbnak, de az idióta 8mp rendkívül zavaró volt, persze már azóta frissítve van a fw 5 percre, de nem akarok többet szórakozni vele, és ezért is érdekelne hogy még mindig létezik-e.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42289) Zola007 válasza Zlin50 (#42288) üzenetére


Zola007
veterán

Vedd meg nyugodtan az EFRX-et, szilikon bakokon vagy egy passzív hűtőburkolattal nem fogod hallani
Persze mikor seekel, hallani mint minden vinyót, de ha valakinek hangos, akkor ott beépítési probléma van.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42291) Zola007 válasza D@ni88 (#42290) üzenetére


Zola007
veterán

Hivatalosan 2 évet kellene adjanak rá, de
- szürkeimport, ezért annyi rá a gari, amennyit az eladó vállal
- elírás
- az alacsony árai miatt akkora a cég forgalma hogy megteheti hogy sz.rjon minden értelmes vásárlóra
egy telefonhívást megér, kíváncsi vagyok milyen kacifántos választ fogsz kapni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42292) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Merevlemez vásárlásán gondolkozom. A rendszer + fontosabb programok SSD-n lennének. A merevlemezre raknék esetleg játékokat, torrenteznék rá és néhány adat is ezen lenne tárolva.
Ilyen felhasználásra mit ajánlanátok? Én most ezt néztem ez milyen lenne: Western Digital 3,5" Caviar Green 2TB 64MB
Vagy mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#42293) jim bcs válasza ablack (#42292) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Green-t ne csak a baj van vele, WD Red szériát nézz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42294) Zola007 válasza ablack (#42292) üzenetére


Zola007
veterán

wd20efrx, wd20eurs vagy ha 3 év garival kapod, akkor valamelyik NAS-ba szánt seagate

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42295) Kuruc2 válasza ablack (#42292) üzenetére


Kuruc2
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#42296) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdés! Megnéztem az SSDm fogyasztását és a leendő 2,5 ös HDDmét, és meglepődtem hogy egy motoros HDD kevesebbet zabál mint egy SSD? Ilyen van???? :Y

SSDNow V300 Drive
Power Consumption:
0.640W Idle / 1.423 W Read / 2.052 W Write

WD Blue ( WD5000LPVX)
Power Dissipation
Read/Write 1.4 Watts
Idle 0.55 Watts
Standby 0.13 Watts
Sleep 0.13 Watts

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42297) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Vinyót szeretnék venni adattárolásra SSD mellé.
A WD RED 1 TB-ot néztem, ki, de úgy látom kis ráfordítással a 2 terrás jobban megéri. Tehát WD20EFRX lenne az áldozat.
A lényeg az lenne, hogy néma és abszolút rezonancia mentes legyen a vas.
Esetleg más alternatíva?

(#42298) jim bcs válasza banderasz77 (#42297) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Esetleg más alternatíva?"

NINCS ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42299) bluyoo válasza banderasz77 (#42297) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem nyugodtan vágj bele a RED-be. Nálam nagyon bevált [link] és azóta is szépen teszi a dolgát.
Teljesen halk pedig még mindig a dokkolóban van karnyújtásnyira a fülemtől. :DDD

Bazinga!

(#42300) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tegnap betettem egy SSD-t a gépbe,amire telepítettem is a rendszert és melléraktam egy 1 terrás HDD-t.
Az SSD-vel semmi gond nincs,de a HDD-t nem látom a saját gépben.
Az új HDD-t kell formázni és ha igen,hogyan?
Hallottam valami jumper-ről is,amivel kell valamit csinálni,ha új a HDD.
Bocs,ha lámának tűnök és köszi a segítséget. :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.