Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) dave0825 válasza laychi (#43600) üzenetére


dave0825
őstag

Az a baj, hogy nincs mivel csatlakoztatni gépre. Mármint laptopba lesz, és nincs külön csatlakozóm, amivel tudnám így formázni, csak win7 telepítés előtt (ezt ajánlotta nekem zeusz55 kolléga).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43602) laychi válasza dave0825 (#43601) üzenetére


laychi
veterán

Akkor próbáld meg a bootolható pendrive-os verziót.
wufussal csinálj egy bootolható pendrive-ot,bootolj be róla,dobd be a gépbe az új vinyót és formázd dosból.

(#43603) ubyegon2 válasza janos666 (#43592) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem trollkodtam, csak zanzásítottam az SSD topicon olvasottakból. Nekem nincs SSD- m, viszont mezei otthoni felhasználónak nem is javasolnám, egyszerűen azért, mert sokkal jobban jár, ha vesz egy darab eszközt, ami mindenre jó és kategóriájában a legjobb és legmegbízhatóbb,mint a WD Black 1 Tb, mint, hogy vesz 2 silányabb minőségű eszközt. Tegyük hozzá bátran, hogy a 2 silány eszköz jóval drágább is!

Így már ez sem igaz:
és kevésbé hatékony az adattárolás Gb/HUF-ban, illetve zajszintben
20 eft- ért vettem egy WD 1003FZEX- t, ennyiért tudsz javasolni SSD+HDD kombót? Ha igen, akkor az olyan minőségű, hogy még ingyen sem kéne! Ne tévesszük már meg itt a leendő HDD vásárlókat!
Ha egy WD Black- hez közelítő minőségű kombót szeretnék, az 3x annyiba kerülne, mint a Black! :Y

"ráfér még ez a program? , mert jó lenne, ha nem a lassú tárolóról futna"
"Döntsd már el, hogy akkor gyors vagy lassú és ez számít vagy sem. " - Kár, hogy fenti mondatomat nem sikerült megértened első nekifutásra. :R

Mivel ez a Milyen winchestert vegyek topic, így épp a Te próbálkozásod tűnik trollkodásnak, de ha valakit érdekel, akkor itt az SSD topic. :)

Otthoni felhasználók vegyenek mindenre jó, magas minőségi kategóriába tartozó Black-et 20 eft- ért vagy ezt megközelítő minőségi kategóriát képviselő SSD+HDD kombót 60 eft- ért, de senkinek sem javaslom a kis olcsó szutyok minőségű kombót egy megbízható HDD helyett!

(#43593) 3.Aragorn
4 Gb- nál már feleslegesnek írják Linuxon. Én annyit használok és tényleg felesleges volt, kikapcsoltam, de kipróbáltam így is, úgy is! :) Még a 2 Gb- ot sem közelítettem meg eddig a rendszerfigyelő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#43604) Gyulus76 válasza Gyulus76 (#43584) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Ezzel kapcsolatban rendelkezik valaki érdemi információval?

(#43605) janos666 válasza Gyulus76 (#43604) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

2Tb-tól nagyobb partíciót csak a GPT tud, azt pedig nem szereti az XP.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43606) janos666 válasza ubyegon2 (#43603) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha bemész a motoros topicba olyan igényekkel, amiket egy személygépjármű jobban kielégítene, akkor nem trollkodás vagy akár csak offolás javasolni, hogy esetleg nézz át oda is.

Valóban nem jön ki egy black árából egy red és egy SSD is, de annyival hatékonyabb lesz a rendszer, amennyivel drágább.

A számok, amiket írtál, az agyament képtelenség egy 1 Tb-os WD Red-re (~16500Ft) és egy valamire való ~120Gb-os SSD-re (pl. 17000 egy Kingston). Együtt ~33k, de az SSD-ből nyugodtan lehet venni olcsóbban egy kicsit régebbi, mára kevéssé divatos használt példányt is, hogy 30k alatt maradj. Sőt, ha tényleg csak a rendszer megy rá, akkor elég ~60Gb is (bolt áron 12000, használtan 8-10), és akkor beférhetünk a WD Black árának a ~1.5x-esébe (~36 a ~18 ezer helyett), de minimum 2x olajozottabban fog futni a rendszer (már az is érezhető, ha külön HDD-n van, nem SSD-n).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43607) vond válasza janos666 (#43606) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Valóban nem jön ki egy black árából egy red és egy SSD is, de annyival hatékonyabb lesz a rendszer, amennyivel drágább."

Szerintem még annál is hatékonyabb.

Én is a WD Red + 60/64 gigás SSD kombót támogatom (ha okosan csináljuk, az oprendszer-nek bőven elég 10-15 GB). Újonnan 28 körül megvan az egész, és lesz egy megbízható tároló lemez, de a rendszer is piszok gyors (és nem utolsó sorban halk és rezonancia mentes) lesz. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43608) zeusz55 válasza dave0825 (#43599) üzenetére


zeusz55
senior tag

Szia! Hát nem is emlékszem nekem a 750 olyan 30-40 perc volt... igazából egy délutántól estig bibelődtem vele, nem nagyon néztem mi mennyi volt! :)

Ehhez az SSD témához!

60gb ssdm van Kingstone V300 (még a jobb féle) most 12~ körül adják, 750es 2,5ös blackemet (ami engem bőven kimerit adattárolásban) 15~ be vettem, namost ez igy ~27 és ahogy olvasom 25-30 fölött veszegetnek itt az emberek vinyókat. Szóval de kijön két vinyó ebből az árból, és sztem amig nincs személyes tapasztalata az embernek az SSDről addig ne nyilatkozzon róla. Egy jó idézettel élnék az SSD topikból, a "rendszered nem lesz gyorsabb az SSDtől, hanem leesik majd az állad!!!" És ez igaz egy 12ezres 60GBs ssdre is!! Nekem minden felhasználói progi (W7, office, Corel, minden adobe, média playerek minden minden) SSDn van és 32 Gbm szabad az 55tisztából!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43609) Gyulus76 válasza janos666 (#43605) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Köszi a választ. Ez akkor is igaz, ha az XP-s gép lényegében csak egy kliens? Az USB-s rack vagy NAS esetén van köze a lekezelhető merevlemezek méretéhez annak, hogy milyen oprendszer fut a kliensen?

(#43610) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Régen nem foglalkoztam HDD témával, lehet buta a kérdés.

Hybrid driveok jelenleg milyen teljesítményuek (ssd+HDD kombohoz viszonyítva) és melyik lenne az ajánlott típus 2,5" méretben? Olyannak kell lemezt szereznem, akinek a notebookban nincs csak egy hely, nem hajlandó külső lemezt használni, hálózati adat tároló pedig nem jöhet szoba :(
Min. 500 GB!

Elnézést a helyesírás ért.

[ Szerkesztve ]

(#43611) Agyzuzo válasza ng0ofy (#43610) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mi a cégnél 1 terás Seagate Hybrid-eket használunk a notikban (128 gigás SSD kevés, az 512-es meg megfizethetetlen, ezért ez a kompromisszum a sok virtuális gép tárhelyigénye miatt), nagyon jók szerintem. Én azt hittem jóval lassabbak lesznek, de a helyzet az, hogy meglepően fürgék ezek a meghajtók. Tesztet nem futtattam, de a programok és a rendszer nagyon gyorsan elindul róluk, közel SSD sebességgel.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43612) dave0825 válasza zeusz55 (#43608) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, remélem nem tart el órákig :)

laychi: maradok annál inkább annál, amit zeusz55 kolléga írt, az egyszerűbbnek tűnik, de köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43613) zeusz55 válasza dave0825 (#43612) üzenetére


zeusz55
senior tag

Türelem rózsát terem, meg ahogy zola irta, nem vesz minden nap az ember vinyót pár évente meg azt az egy napot megéri rááldozni hogy később se legyen probléma! :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43614) laychi válasza dave0825 (#43612) üzenetére


laychi
veterán

MIért? mit írt? nem olvastam vissza.
Nekem még az jutott eszembe közbe,hogy dvd író ki,és helyére be és windows alatt formázni.

(#43615) zeusz55 válasza laychi (#43614) üzenetére


zeusz55
senior tag

HSZ

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43616) dave0825 válasza laychi (#43614) üzenetére


dave0825
őstag

Ezt írta.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43617) dave0825 válasza laychi (#43614) üzenetére


dave0825
őstag

Ilyen a csatlakozó a dvd-meghajtómon (aida64 szerint SATA, de én nem értek hozzá, hogy van-e különbség a SATA és a SATA3 között :D)

Ennek a helyére akkor be lehetne tenni az új WD7500BPKX-et?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43618) laychi válasza dave0825 (#43617) üzenetére


laychi
veterán

egyezik a csatlakozó? egyeznie kellene.
kompatibilisnek kell lennie,csak a sata1 az lassabb
sata1=1,5Gbps
sata2= 3 Gbps
sata3= 6Gbps

a tápcsati az eltér ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#43619) dave0825 válasza laychi (#43618) üzenetére


dave0825
őstag

Aida szerint sima SATA, de mivel még nincs meg a vinyó, csak tervezem, így nem tudom (elfelejtettem írni, hogy még nincs nálam, bocs :) )

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43620) laychi válasza dave0825 (#43619) üzenetére


laychi
veterán

Sajna ez akkor mégsem jön össze,mert a wd csatija ilyen,hacsaknem szerzel valami átalakító sata tápkábelt.
Vagy lehet egyszerűbb lenne egy olcsó [usb rack],legalább lehetne használni a régit utána benne adattárolónak vagy bármire.

[ Szerkesztve ]

(#43621) zeusz55 válasza dave0825 (#43619) üzenetére


zeusz55
senior tag

ITT látszik milyen egy WD csati, a tied szerintem kisebb... amugy nincs különbség sata1-3 ig csatlakozókban!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43622) zeusz55


zeusz55
senior tag

ITT A TITOK NYITJA! Ha belül fix a csatid erre a helyre nem tudsz vinyót rakni csak átalakitó tartóval!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43623) laychi válasza laychi (#43620) üzenetére


laychi
veterán

Bocsánat,azt akartam írni,hogy nem ilyen.lemaradt a "nem"

(#43624) dave0825


dave0825
őstag

Értem, köszi mindkettőtöknek, akkor szerintem marad a win7 telepítés előtti dos-ban formázás, ahogy zeusz55 javasoltad, köszi laychi a segítséget azért :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43625) Sonja


Sonja
veterán

Meglett tegnap az 1TB-os WD Black (WD1003FZEX). :K Eddig tetszik, jó gyors, és egyáltalán nem hangos. :C Viszont most meg az eddig jól működő Samsung 2TB-os HDD-m rakoncátlankodik. :( A HDD probléma topikba leírtam a problémát, nézzetek már oda, hátha van ötlet, hogy mi lehet (tuti haldoklik az is, amilyen szerencsém van :((( :O). Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43626) janos666 válasza Gyulus76 (#43609) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

USB-nél (alapvetően) gond, NAS-nál nem. Előbbinél továbbra is az XP-s gép kezei a filerendszert (és a partíciókat), utóbbinál maga a NAS (jellemzően valamilyen specializált Linux disztró fut egy kis ARM CPU-m, így a Linux-os filerendszerekből és szoftveres RAID jellegű megoldásokból válogathatsz), a gép más csak a hálózati megosztást (jellemzően Samba, esetleg NFS) látja.

Amúgy NAS helyett ebben az esetben inkább javasolnék egy új Windows-t, mivel az XP támogatása hivatalosan is teljesen lejárt és a Win8 nagyon szépen fut minden régi vason, amin hajlandó települni (az egyetlen gyakorlati minimum az SSE2 kompatibilis CPU, vagyis Pentium 4 northwood és felette).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43627) ubyegon2 válasza janos666 (#43606) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mindenre jó, magas minőségi kategóriába tartozó Black-et írtam!

Aki ért hozzá, leírhatná, mennyibe kerül ugyanilyen minőségű SSD+HDD kombó. :)

Én elsőre is értettem, hogy leadva a minőség igényéből, már olcsóbban is ki lehet hozni. Ha már Black helyett Red- et teszünk a kombóba, akkor a magasabb minőség ugrott. Mint ahogy páran írtátok még alacsonyabb minőségű kombó is drágább a Black- nél jóval, a használt termékeket meg inkább hanyagolnám.

Én is ajánlottam már SSD+HDD kombót, de egyszerű otthoni felhasználónak hosszú távra mindenképpen egy magas minőségi kategóriájú minden igényt kielégítő Wd Black 1 Tb- ot javasolnék. Nekem is az van és Linux alatt böngészek, torrentezek, olvasgatok ebookokat, ritkán filmet nézek.

Aki szerint ilyen home felhasználói célokra érdemesebb WD 1003FZEX 1 Tb helyett valami olcsó kis kombót venni, ami még így is drágább, viszont minőségben meg sem közelíti a Black- et.... :DDD

Nem vagyok SSD ellenes, de az imént leírtak egyszerű és logikus tények.

Egyébként érdekelne, hány motorost tudtál rábeszélni a személyautóra! :F
Másrészt nem azt javasoltad, hogy nézzenek át az SSD topicba, hanem szofisztikáltan lehülyézted azt, aki HDD- t akar venni és nem kombót! Nagy különbség! :U

(#43608) zeusz55
Ha nekem városi használatra megbízható kisautóra van szükségem, nyugodtan mondhatom azt, hogy feleslegesen ajánlgatsz használt sportkocsit, anélkül, hogy ismerném az utóbbit! :P

[ Szerkesztve ]

(#43628) janos666 válasza ubyegon2 (#43627) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lenne gyengébb a Red adattárolásra, mint egy rendszernek is helyet adó Black? Ha a Black-en van a rendszer is, akkor nagyságrendileg többet fog szaladgálni az fej, szóval hiába gyorsabb és tartósabb, vissza lesz fogva az adatelérés sebessége és fokozottabb lesz a mechanika kopása.

Nem értékeled egy kicsit túl a WD Black minőségét? Szerintem összekeverted a spec sheet-et a RE szériáéval. :P
Mindkettő (Red és Black) consumer grade HDD ugyan attól a gyártótól, hasonló árkategóriából és a Red-el is jók eddig a felhasználói tapasztalatok.

Itt pedig leírod, hogy nem vagy átlagfelhasználó. Azok általában Windows-t és arra írt programokat futtatnak. Mégis erre a tapasztalatodra próbálod alapozni az átlagfelhasználók szokásait. (Arról nem beszélve, hogy az igényeiket is magadból kiindulva méred fel: ami neked elég jó, az legyen elég másnak is. Hah! :o)

Ha bemennél a motoros topic-ba úgy, hogy szeretnél 100 literes csomagteret, akkor mit várnál?
De ez talán jobb: Ha legalább 250 kmph-val szeretnél hasítani az autópályán úgy, hogy még legyen benne egy kis dinamikus tartalék, akkor mit szólnál egy marha nagy terepjáróhoz bazi nagy motorral a sportkocsi helyett?
Ha az SSD topicban olvasnám, hogy valaki otthonra (nem valamilyen speciális igényre, csak átlagfelhasználásra) 128-256Gb-tól nagyobb (vagy akár csak egy SATA3-astló gyorsabb, szerverekbe való, drágább fajta PCI-E) SSD-t szeretne, akkor őt is "szofisztikáltan lehülyézném".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43629) ubyegon2 válasza janos666 (#43628) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól, hogy Linux MINT- et használok, nem Win-t, még teljesen átlagfelhasználó vagyok. Arch vagy Slack használóként nem lennék átlagfelhasználó. :)

Nem keverem a Black, Red és Re változatokat, de ezt mindenki tudja, aki konyít hozzá valamennyit, hogy a Black jobb minőséget képvisel, mint a Red. Felhasználói tapasztalatok a Red esetében? Szerinted van olyan Red, amelyik elérte a 3 éves garancia időt? Lehetne 5 év is ez a garancia, ha ugyanolyan minőséget képviselne, mint a Black, de ez esetben a gyártóval szálj vitába inkább! :)

Home usernek tökéletesen megfelel a WD Black, minden célra. Ennyi a tény. A többi már vélemény. ;)

(#43606) janos666
"de annyival hatékonyabb lesz a rendszer, amennyivel drágább."

Gyorsabb igen, hatékonyabb nem!
A hatékonyság az egy adott cél elérése a legkisebb ráfordítással! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43630) Chrys_ válasza zeusz55 (#43385) üzenetére


Chrys_
addikt

Hi

Beállítottam az értéket 300s-re, mégis 2 percenként hallom, hogy parkol a fej. Érdekes, hogy nincs írás (és gondolom olvasás sem) erről a HDD-ről, mégis minden 2. percben fellép ez a dolog.

Nálam külső házban van, USB3-n.

[ Szerkesztve ]

(#43631) janos666 válasza ubyegon2 (#43629) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig nem. Nézz meg egy statisztikát Windows vs. Linux otthoni felhasználók közt, illetve hogy jellemzően ki mit futtat otthon ... Windows-on.

A garancia valóban hosszabb, de az ár és az üzemi zajszint is magasabb, és ha van mellette SSD, akkor a sebességkülönbség gyakorlatilag lényegtelen.

Definiáld azt, hogy megbízható.
Nekem egy HDD nem HDD. Sem egy Red, sem Black, sem RE nem megbízható.
Ha pedig defektálló RAID tömbben vannak, akkor nekem egy ésszerűségi szint felett (nyilván nem tűrném, ha lasabban mennek át a garanciás szervizen, mint ahogy döglenek és ötöt kéne itthon tartani, hogy mindig legyen spare a tömb újraépítéséhez, de már az is gáz lenne, ha félévente kell hurcolászni egyet-egyet) mindegy, hogy 1-2 vagy 4-5 évente várható a meghibásodás, de nem hiszem, hogy ekkora lenne a különbség Red és Black közt.

Hatékonyabb, mert nem 1Tb-os SSD-t veszel csak azért, hogy a rendszer SSD-n ülhessen, de tárhelyed is legyen. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43632) ubyegon2 válasza janos666 (#43631) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a Win- t használók ismernék a Linux mezei felhasználóknak szánt változatait, akkor már legtöbben nem Win- t használnának. Én a Linux MINT- et megtalálva tértem át és teljesen átlag felhasználó vagyok, persze különféle statisztikák alapján lehetek bármi is ehhez képest! :))

Hatékonyabb, mert nem 1Tb-os SSD-t veszel csak azért, hogy a rendszer SSD-n ülhessen, de tárhelyed is legyen. :P

Jól emlékszem, hogy a hatékonyságot nem SSD-SSD viszonylatban említetted? :F

Politikusok által használt érvelési metodikával persze igen sok embert meg lehet győzni, de nem mindenkit! :N

Ettől még jól elbeszélgettünk, de tényeket jobban szeretek itt olvasni, mint statisztikákat meg az adott tárgytól eltérő analízist az adott tárgyra ráhúzott érvként előadva. ;)

Most megyek eltérni az átlag felhasználó kategóriától, újra Debian- t próbálok telepíteni! ;]
debian-jessie-DI-a1-amd64-gnome

[ Szerkesztve ]

(#43633) janos666 válasza ubyegon2 (#43632) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Képzeld, te nem is igazi Linux-ot használsz, csak egy annak csúfolt valamit.
Nekem van itthon egy gépem, amin Gentoo fut (egy HDD-ről). Na, az már Linux! :P

A statisztikák azok lényegében tények. Legalább olyanok, hogy ami ubyegon2-nek szubjektíven jobban tetszik a nyers számok és sok más felhasználó véleményének félresöpörése után, az messze nem áll felettük.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43634) ubyegon2 válasza janos666 (#43633) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, én tényleg nem Linuxot használok, :N mert azt a MINT 17 használja! :))
De legalább meggyőztelek arról, hogy átlag felhasználó vagyok, mert a legkönnyebben telepíthető és használható linux kernelt használó disztrót futtatok.

Nagyon kevés ilyen nagy tudású, mindenben kompetens szakember van, aki Gentto-t használ! :R Nem is akárhogyan, hanem 1 HDD- ről! :Y Van erről valami statisztika, hogy mennyire egyedülálló fenomén vagy? :D

A statisztikák azok lényegében tények. :DD :C ;]
Bocs, de én inkább az öreg Sir Winston Churchillnek hiszek, ha már statisztika.

Szerintem legközelebb már az off topicba írj, ott szeretik a vicces hozzászólásokat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43635) El Kebir válasza janos666 (#43631) üzenetére


El Kebir
őstag

Érdekes dolog ez, anno én a 7200-es hdd-ről váltottam 5400-ra, mert szvsz a darabszám lényegesebb, mint az 1 darab különálló sebessége (és azok meg halkabbak és hűvösebbek), ma se kellene egy önmagában többszálon terhelve csigalassú pl black :U rendszermindenes, akkor már inkább több hdd-re elosztva a programokat, terhelést.

Ahogy megveszik az emberek a 4-8 magos cpu-t, böszme vga-t, tuningramot sokszor feleslegesen, úgy az ssd-re is kiadhatnák azt a pénzt, aminek előnye sokkal érezhetőbb.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#43636) vond válasza El Kebir (#43635) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Ahogy megveszik az emberek a 4-8 magos cpu-t, böszme vga-t, tuningramot sokszor feleslegesen, úgy az ssd-re is kiadhatnák azt a pénzt, aminek előnye sokkal érezhetőbb."

Egyetértek. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43637) cyberkind


cyberkind
félisten

Mi különbség van játék közben, hogy ha egy játék Black vagy Red vinyóról megy?
Igen, tudom hogy a Black vinyó ajánlott játékra de egy vagyon abból a 3TB-os vagy nagyobb, amíg a Red jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#43638) #91166208 válasza cyberkind (#43637) üzenetére


#91166208
törölt tag

ez engem is érdekelne !

(#43639) huntenseN


huntenseN
tag

Üdv!

Most építek egy komolyabb konfigot, Bitfenix Phenom házba, és az SSD mellé szeretnék azért egy HDD-t is, adattárolásra.
Na most, aki látott már ilyen házat, az tudja, hogy igen csak bután nézne ki benne egy 3,5"-es hdd, ezért most egy 2.5"-es megoldáson gondolkodom, az ssd mellé.

Kérdés:
Lenne bármiféle hátrányom a "notebook" merevlemezből? 5400 vagy 7200 rpm legyen, ha adattároláson kívül lenne rajta 1-2 játék is?

Köszi előre is.

(#43640) janos666 válasza cyberkind (#43637) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit lassabban tölt be. Más nem nagyon, esetleg ha múzeumot üzemeltetsz, nem számítógépet, vagy babuzsgatni akarod a hardware-ed, így aggódsz, hogy a Red-ben nem olyan tartós az olvasófej mechanika, így talán hamarabb tönkremegy, ha random olvasásokat is csináltatsz vele.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43641) #91166208 válasza janos666 (#43640) üzenetére


#91166208
törölt tag

Ennyire számít az hogy ha RED-ről játszol akkor hamarabb tönkremegy?

(#43642) janos666 válasza #91166208 (#43641) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy nagyobb gyakorlati szerepe lenne, mint a véletlennek, ezért húztam alá, hogy talán. Csak ahogy már leírták, a Red valószínűleg hamarabb megy tönkre, mint a Black, de nyilván csak akkor tud ilyesmi érvényesülni, ha használják is, nem akkor ha gyári csomagolásban őrzöd biztonságos helyen. Szóval ez csak a kötözködés elkerülés miatt írtam.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43643) #91166208 válasza janos666 (#43642) üzenetére


#91166208
törölt tag

de akkor jobb (ajánlottabb) Black -ről játszani .. !?

(#43644) cyberkind válasza #91166208 (#43643) üzenetére


cyberkind
félisten

Totál mindegy, ha használsz valamit előbb vagy utóbb elfog használódni és venni kell majd újat.

Paranormal Cocktivity

(#43645) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43603) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Érdekes ez a történet...
1 Tb Black = 19k
60Gb SSD + 1 Tb Red = 13k+17k = 30k
Szűkös anyagi keret mellett továbbra is van létjogosultsága a blacknek, mint mindenes vinyónak. Ugyanakkor az SSD mellett tapasztalható gyorsaságot nem képes kiváltani. Így aki mellette dönt, idővel annak is érdemes SSD-t beszerezni.
Nem szabad úgy tekinteni az SSD-re, mint a HDD helyettesítő termékére. Az egyetlen hasonlóság, hogy adatot tárolunk rajta. Két különböző műfaj ez.
Kinek éri meg mégis a WD Black, napjaink SSD-ktől hemzsegő világában?
- Pl. annak, aki nagyméretű programokat - pl. játékokat - futtat rajta és szüksége van egy gyors meghajtóra. Amellett, hogy a rendszer esetleg már SSD-n van.
- Vagy olyan nagyméretű fájlokkal dolgozik, hogy egy ekkora méretű SSD egyszerűen nem jöhet szóba alacsony Gb/Ft mutatója miatt.
- Ez esetben is inkább az SSD+Black kombó a javallott egy single Black helyett. Ne kiváltani akarjuk vele az ssd-t, mert arra nem lesz képes!

Akinek nincsenek ilyen speciális igényei és a játékai is elférnek egy közepes - pl. 120-as - SSD-n, (lényegében tehát csak adatot tárolna rajta) annak nincs szüksége a blackre. Vegyen redet, az csöndesebb, kevesebbet fogyaszt és olcsóbb kétezer Ft-tal. -> Igaz, a garanciaideje is kevesebb. A red - habár tartós, strapabíró darab - lényegében nem azt a minőségi kategóriát képviseli mint egy black.
Így tehát még annyit tennék hozzá, hogy tisztán adattárolásra annak lehet jó a black, akit nem zavar a hangja, és magas minőségű, hosszú élettartamú tárolót szeretne.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43646) Gyulus76 válasza janos666 (#43626) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Köszi, így már világosabb a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#43647) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jórészt egyetértünk!

Azzal volt gondom, hogy kicsi occó SSD kombót kéne mindenkinek vennie, nem csigalassú Black- et.

Erős a gyanúm, hogy ebbe a topicba az látogat el főleg, akinek kicsi már vagy kezd halódni a HDD- je és szeretné megtudni, mit érdemes venni és ezek jórészt home userek! A gamer gépesek és a professzionális programokat használók nem itt fognak érdelkődni, bár arra is van példa. Ezeknek a home usereknek egy számukra minden igényt kielégítő, igen megbízható HDD helyett nyomnák a pofájukba a kicsi occó SSD kombót és sokan nem fogják tudni, mit vegyenek akkor!
Az egyértelmű, hogy akinek sokmagos processzor és bivaly vga van a gépében, az SSD- re se sajnálja a pénzt!

Én 60 eft- ben jelöltem meg a Black minőséget kiváltó SSD-HDD kombót, Intel 256 Gb SSD+ Black 1 Tb. Kisebb SSD- t nem érdemes vennék, mert most is több disztróból próbálgatom a legmegfelelőbbet kialakítani, de most teszek fel egy LXQT DE- st is kíváncsiságból és emiatt nem törölgetem a többi disztrót. Persze elég 60 Gb SSD is, de nem a legolcsóbbat javasoljuk már.

Az SSD egy szuper dolog, de a fanok már el sem tudják képzelni, hogy azon kívül is van élet! A Black és Red között sem látnak különbséget, szerintem tolják vissza nagy arcukat az SSD topicba, akit érdekel úgyis benéz oda is, ha ezt a topicot is meg tudta találni! :)

A Black hangja nem zavaró! ;)

(#43648) Viki84 válasza Viki84 (#43586) üzenetére


Viki84
tag

Nem új gépbe lesz, úgyhogy ssd + red nem játszik. Egy ismerősömnek kell, minél olcsóbban akarja megúszni a dolgot, az ott felsoroltak közül választana. A green és a blue között mi a különbség?

(#43649) janos666 válasza ubyegon2 (#43647) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy érted téged nem zavar. :P
Nekem még a Red-ek hangja is zavaró lenne picit, ha nem szivacson ülnének és lenne lerakva eléjük egy alaplap kartondoboza, ami a légzajukat tompítja. (Passzív vízhűtés, a szivattyú is szivacson ül, más nem mozog.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43650) nagytibi


nagytibi
csendes tag

Sziasztok!
Új asztali géphez keresem a megfelelő a vinyót. A cél legalább 500GB kapacitás, megbízhatóság (a meglévő gépben a Maxtor vinyó 10 éve hibátlanul megy) és megfelelő sebesség, maximum bruttó 14-15 ezer forintos áron. Lehetőleg ne legyen hangosabb a hűtőventiknél és az se árt, ha nem zabálja az áramot :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.