Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) isx1 válasza adm (#43085) üzenetére


isx1
csendes tag

1. verzió, 1. verzió :)
Nekem van 2 greenem. 850 nap (0-24-re számolva) Az egyik úgy kezdte, hogy bekapcsoláskor relokált 5 szektort, de azóta is csönd van. Még 980 napot jósol a HD Sentinel.
A Red 4 terás, de már új korában is melegebb és jobban remeg, mint a greenek (+3C, de picit gyorsabb is).
Greennél oprendszert meg kell "kérni", hogy ne cseszegesse fölöslegesen a vinyókat. Mire komolyan vettem a fejparkoltatást, addigra 555.000-nél járt a számláló. A wdidle nem vált be, írtam rá egy progit, hogy akkor ne engedje leállni. (Ez évekkel ezelőtt volt már és most 590.000-nél jár) 2 év és 200.000 parkolásig van gari.
A Black-nek van hangja, ha azt választod. Az ssd gyors, jobb érzés, de amúgy nem egy nagy durranás.
2 green mellé biztos belefél egy 120-as evo, és az mellé jól is jön.
Persze ez csak egy vélemény.

(#43102) zeusz55 válasza 3.Aragorn (#43100) üzenetére


zeusz55
senior tag

Mást is veszek, számlázok, stb... :( De reméljük 10 év múlva sem lesz szükség se a 3 se az 5 év garira.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43103) 3.Aragorn válasza zeusz55 (#43102) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem szeretem egy helyen venni a cuccaim. Volt már olyan, hogy a számtech boltnak - ahol vásároltam - egy év múlva híre hamva sem volt. Szerencsére nem volt velük garanciális ügyem, de ha lett volna, nézelődhetek. Ha mindent ott veszek, egy lapra teszem föl az egész konfigot. Így ilyen miatt max 1-2 alkatrész gariját bukhatom. Meg mellesleg nagyon ritka az olyan bolt (szvsz nincs :N ) ahol minden alkatrész olcsóbb, mint a konkurenseknél...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43104) ACE- válasza 3.Aragorn (#43096) üzenetére


ACE-
addikt

Ami olyan, az onnan megy, pl. Battlefield 3-4. Ott kb. 5-öd annyi idő alatt tölt be egy pálya. Gondolom csak olyan játékoknál van jelentősége, ahol sok kicsi file-ból töltöget.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43105) Lineup


Lineup
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy a SATA3 csatlakozó kompatibilis SATA és SATA2-vel is?

(#43106) spammer


spammer
veterán

Ti melyiket ajánlanátok?

Seagate Barracuda (ST500DM002) 500GB SATA3

Western Digital (WD5000AAKX) Caviar Blue 500GB merevlemez

Árban nincs sok különbség, így inkább a megbízhatóság a szempont. Mondjuk a WD felé hajlok, mert arra 2 év garanciát írnak (bár a leírásban meg 3 év van, most akkor melyik a valós?). Seagate 1 év garis. Biztonsági kamerák asztali rögzítőjébe lesz szerelve.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43107) adm válasza isx1 (#43101) üzenetére


adm
őstag

eddig az első verzióban a red vezet.

tudja a tler funkciót, ami a raid edition fő funkcióbeli plussz tudása. amíg 2 lemezes raid0/raid1ről van szó és jellemzően soho a felhasználás addig a wd is ezt ajánlja ebbe a környezetbe. mondván egy nasban is lehet ócsó-buta és drága-okos raid vezérlő meg user. és a +1 év gari megérne 3300ft-ot.

a fej parkolás még kérdés, onnantól hogy a 600E ciklusnak elégnek kell lennie, odáig hogy meg kell emelni 300 másodpercig a várakozást.

illetve az még kérdés, hogy a raid vezérlő eleve nem "pingeli-e" a merevlemezt, a programodhoz hasonlóan és akkor ez sem lenne gond.

16core - 32thread - 64gb

(#43108) ubyegon2 válasza zeusz55 (#43094) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ugyanaz, csak nem 24, hanem 60 hónap garanciával, ahogy az a Black- nál dukál.

(#43109) szkink válasza 3.Aragorn (#43096) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.Töröltem a kötetet,kapcsoltam egy képet,ilyen állapotból hogy tudok partíciót csinálni,nem ajánlja fel?

[ Szerkesztve ]

(#43110) vond válasza szkink (#43109) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Új egyszerű kötetet csinálj, ne partíciót.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43111) 3.Aragorn válasza szkink (#43109) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ahogy Vond kolléga is írja: Új egyszerű kötet. Megadod a max méretet, amit enged (így egyben hagyja), majd format. Ha azon a "varázslón" végigmégy NTFS, alapért. foglalási egység, stb. Akkor kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43112) zeusz55 válasza Lineup (#43105) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen, csak értelem szerüen sebesség lassulás lesz! :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43113) szkink válasza 3.Aragorn (#43111) üzenetére


szkink
aktív tag

Neked és Vond kollégának is köszönöm a segítséget sikerült minden a leírtak szerint :R :R

(#43114) férfiállat


férfiállat
tag

Sziasztok!
Szeretnék feltenni pár kérdést és tőletek várom a válaszokat.
1; milyen belső hdd-t vegyek?? a rendszer lenne rajta, azt még nem tudom mennyire lenne szétbontva mert olyan dolgokat egyenlőre nem terveznék rárakni, amik pótolhatatlanok lennének csak azt nem tudom hogy 1 tb legyen vagy 2 tb-s vagy 2X1 tb-s (most egy 500 gb-s wd green van de nagyon kiábrándultam belőlük az előtte lévő kb 2 hetet bírt az is 500 gb-s wd green volt, egyszer csak nem indult be kattogni kattogott mint a veszedelem szal gariba ment, a mostanit helyette adták, ugyanaz, ezt már használom fél éve de ha a géppel nem csinálok semmit akkor gondol egyet és elkezd kattogni, már kérdeztem utánna forumokon mi lehet a baj de senki nem tudja, ezért gondoltam inkább lecserélem).
2; ezek mellé szeretnék venni egy külső usb-s vinyót ami szintén 1-2 Tb-s legyen.
előre köszönöm a segítséget

(#43115) 3.Aragorn válasza férfiállat (#43114) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az attól függ, mennyi a keret.
Ha rendszer is lesz rajta én mindenképpen a WD Black szériát ajánlanám. Pl. ezt: WD1003FZEX, vagy WD2002FAEX.
Ketté partícionálnám (függetlenül attól, hogy lesz-e rajta kívül másik vinyó), hogy legyen rajta egy 80-100 Gb-os rész a rendszernek, a többi adatnak. Ha újra kell rakni, az adat rész érintetlen marad.

Azt a megoldást nem preferálom, hogy veszel két kisebb vinyót (mondjuk két 500-ast), mert arányaiban nagyon drágák, kicsi a Gb/Ft arányuk. ;)

Külső vinyónak érdemes egy jobb külső házat megvenni, és beletenni egy WD Redet:
Pl.: WD10EFRX, WD20EFRX, WD30EFRX
Külső ház:
vlevi szerint
vond indoklása

Az is egy opció, hogy rendszernek veszel egy jobb ssd-t és minden adat megy egy nagyobb wd redre.

Ha esetleg nem szimpatikusak a WD termékei, nyugodtan nézz még körbe, biztos lesz aki segít. Én azért ajánlom őket, mert nekem beváltak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43116) isx1 válasza adm (#43107) üzenetére


isx1
csendes tag

Akkor Red. Annak egyébként nincs fejparkolási gondja (olvastam, majd tapasztaltam) és a +1 év gari is valóban jó annyiért.

(#43117) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43115) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

80-100 Gb-os rész a rendszernek
Ez igen szuper rendszer kell, hogy legyen, ha ennyi helyet hagynál neki. Ha Win és 2-3 Linux disztrót tart az ember, akkor mondjuk érthető, amúgy egy kicsit pazarlásnak érezném. :F

(#43118) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

melyik a leghalkabb 1tb-os vinyó mostanában? seagate pipeline sorozatot nézegettem, wd nem kifejezetten érdekel a fejparkolásos baromságaik után megrendült a bizalmam bennük

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#43119) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
15 ezer körül milyen 1tb-s vinyót ajánlotok?
Rendszer is ezen lenne külön particionálva.
Egyelőre ezeket néztem ki:
WD10EZEX
WD10EZRX
WD10EURX

(#43120) ubyegon2 válasza Kreash (#43119) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Ezekből csak az első alkalmas rendszer HDD- nek, a 2. tárolásra, a 3. video streamra lett tervezve.
Viszont a Blue..., hát megtoldhatnád 5 eft- vel és vennél egy sokkal megbízhatóbb Black- et rendszervinyónak az a tökéletes és 5 év garancia van rá, nem 2 év.
Ha ez drága, akkor csak az 1. jöhet szóba, de ne olyan boltban vásárolj, ahol még a HDD fordulatszámát sem tudják helyesen feltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#43121) Kreash válasza ubyegon2 (#43120) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi a választ.
Fateroméknak lenne, majd megkérdem.De nem hinném , hogy belefér a keretbe.
SSD kellene nekik de most anyagiak miatt kihagyjuk.

(#43122) ubyegon2 válasza Kreash (#43121) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, ezért olvasgatjuk itt a topicot sokan s ha már sok infót megszereztünk, logikus, hogy segítünk. :)
SSD, az persze nagyszerű lenne rendszernek :R , de kellene mellé még tárolásra valami. Igazából a Blue is jó rendszervinyó, csak a Black az, amit jóval megbízhatóbbnak tartanak. Ha a szülőknél nyugodt használatra van tervezve, akkor a Blue is megfelelő.

(#43123) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43117) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban kicsit sok, de win+lapozófile+nagyobb progik elvihetnek 50-60-at. Így még marad egy kis tartalék, ahova lényegében bármilyen kevéssé fontos adatot rá lehet tolni, ha hely szűkében van az ember. Annál rosszabb viszont nincs, mint mikor nem elég nagy a rendszerpartíció.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43124) 3.Aragorn válasza UnSkilleD (#43118) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem csak a wd-k parkolnak. Náluk viszont legalább orvosolható a probléma.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43125) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43123) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, elfelejtkeztem arról, hogy sokan Win alatt a C meghajtóra telepítik az összes programot. :O

(#43124) 3.Aragorn
Igaza van a kollégának, hogy nem vesz WD- t a parkolások miatt! A Seagate az nem parkol, csak egyszer, de nem is indul el többször. :D

[ Szerkesztve ]

(#43126) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43125) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Progiknak nem látom sok értelmét máshova tenni. (De ha van érved, szívesen meghallgatom! :K ) Játékokat szoktam máshova. Azokat is csak azért, hogy egy esetleges rendszerösszeomlás miatt ne vesszenek el a mentések (újra így is újra kell rakni őket win telepítés után) de mostanában sajnos a legtöbb játék a dokumentumokban csinál magának mentés könyvtárat, amit lehet keresgetni és időnként backupolni. Marha idegesítő. Szóval így már azokat sincs sok értelme máshova rakni az alapértelmezett c-n kívül, de a megszokás ugye...

Parkolás: Ok ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43127) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43125) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Parkolásról jut eszembe, ránéztem az új redemre:
Eddig 7 nap 10 óra működés alatt produkált 129-et. Ez milyen aránynak számít?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43128) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43127) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

30 nap 6 óra 113 parkolás a Black. A Red- ed csak 4x annyit parkolt, ez nála nagyon jó érték, tekintve, hogy a Black gyakorlatilag nem parkol, csak ha leállítom a gépet.
Ahogyan olvastam sok helyütt, a Rednek jóval többet kéne parkolászni ennél.

UnSkilleD kollégának ez is idegbajt okozna. :)
Erről jut eszembe, nekem is a Seagate vinyóm a leghalkabb az összes közül, igaz, hogy itt figyel mellettem a polcon. :P

[ Szerkesztve ]

(#43129) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43128) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól van akkor. Mondjuk csak fölmásoltam rá a dolgokat meg néha filmet néztem róla eddig. Most viszont elkezdtem szedni rá dolgokat torrenttel, meglátjuk, mit szól hozzá...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43130) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43126) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hoppa, csak az alsó hsz-t vettem észre. :)
Nem annyira rémlik már, de régebben Win alatt mindíg a D meghajtón is volt program telepítési mappém, így csak azokat tettem a C- re, amik közvetlen rendszerprogramok, így alapból újra kéne telepíteni őket a Win- nel. Tűzfal és egyéb biztonsági programok, hú de sok volt belőlük, most Linux alatt egy sincs, csak a beépített firewall és elég is ennyi. :Y
Win- en annyi program és segédprogram volt, hogy, ha azt letúrtam volna a Winnel együtt, sose jutottak volna újra eszembe, mik voltak. Valahol mintha olvastam volna, hogy jobb a működésnek is, ha nem a C- n van minden más telepítés.
A játékoknál meg az a poen, hogy az EA Games meg mások is a C- be rakják alapból a beállításaidat és a mentéseket is.
Egy szóval, nem tudom, hogy jól csináltam- e, de praktikusabbnak tűnt.
Már egy ideje csak Linux megy,, ez viszont biztosan praktikusabb. :DD

(#43129) 3.Aragorn
Ja, hogy a torrentezés most kerül rá. Egyébként, ha futnak a torrentek, akkor éppen nem akar majd parkolgatni, de kíváncsi vagyok, változik- e az arány.

[ Szerkesztve ]

(#43131) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43130) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem tudom hogy nyernénk e azzal bármit is, ha a nem rendszerprogikat, pl. office, lejátszóprogik másik partícióra tennénk ugyanazon a lemezen...

Park: Én is kíváncsi vagyok. Hagyom így 1-2 hétig aztán még visszatérünk rá.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43132) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43131) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyernénk, mert nem mindíg a HDD hal be, van olyan, hogy a Win dobja fel a talpát! És milyen gyakorta! ;]

(#43133) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43132) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet hülyeséget kérdezek, de egy office-t (pl.) nem kell újrarakni, ha másik partíción van és közben behal a win?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43134) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43133) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De, azt főleg, mivel MS termék és nagyon beépül a Win-be.
Sok programot így is úgy is újra kell telepíteni. :((
Próbálj ki egy jó Linux disztrót.

(#43135) 3.Aragorn
jogos
uff
A linuxosok ezért csináltak egy külön off topicot! :D

[ Szerkesztve ]

(#43135) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43134) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Gondoltam. Viszont lassan be kéne fejeznünk az offolást... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#43136) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy velem van a baj v300.505 60gbn win7.64 minden progi gamen kivül, adobe lejatszok nezegetök full office még corel és pshop is es igy wan 35 g szabad helyem! Nem ertem masnak hogy nem eleg a 120 sem?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43137) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Külső HDD-t szeretnék vásárolni és nézegettem hogy 20 ezerért már van 1 TB-os, 23-25 ezerért meg 2 TB-os is már. Leginkább PCX-en szoktam vásárolni, tudnátok onnan ajánlani 20-25 ezres ársávban egy külső winchestert?

Előre is köszönöm! :)

(#43138) vond válasza 3.Aragorn (#43127) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

~7 nap alatt 129 fejparkolás az abszolút rendben van, de ha akarod le is ellenőrizheted, hogy mi az aktuális beállítás.

Csinálj ebből egy boot-lemezt (vagy pendrive-ot).

Boot után ezeket a parancsokat adhatod ki a fejparkolással kapcsolatban:

wdidle3 /R
Kiírathatod az aktuálisan beállított időt.

wdidle /S300
Beállíthatod 300 másodpercre. Ez lehet kevesebb is, de 30 mp alá felesleges menni (30 másodperces ugrásokban lehet megadni az értéket: 30, 60, 90, .. 270, és 300 a maximum).

wdidle /D
Kikapcsolhatod a funkciót, de valójában 3720 másodpercet állít be, ami már ugye elég nagy érték ahhoz, hogy ne kelljen aggódnod a sok fejparkolás miatt (már a 300 másodperc is megfelel, de én minden olyan WD Red-en kikapcsoltam, ami gyárilag parkolt).

(#43128) ubyegon2: Ez a Seagate-es duma király volt. :D

(#43136) zeusz55: Én sem értem, hogy nem tudnak egyesek elférni még a 120/128-as SSD-ken sem. Illetve értem, hagyják a Windows-t elburjánzani (lapozófile, hibernálás, frissítések, dokumentumok, teleszemetelt asztal, stb.) Nekem még így két év után is ~15GB a Windows könyvtáram. Bőven van hely a rengeteg programnak, meg még az aktuális munkáimnak is. Pedig még a temp file-okat sem helyeztem át.

(#43126) 3.Aragorn: Windows-ban a Documents Users mappát át lehet tenni más meghajtóra is, s akkor a játékok mentése is oda kerül.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43139) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Beneveztem egy újabb WD 2TB Red HDD-re,de úgy döntöttem,nem kerül be az asztali PC házba,inkább külső HDD-ként üzemeltetném. Milyen külső házat javasoltok hozzá?

(#43140) isx1


isx1
csendes tag

Engem még mindig érdekelne, hogy erről kinek van hozzáértő véleménye. :)
"Vajon ez a Seagate Desktop HDD.15 ST4000DM000 mennyire lehet megbízható?"

(#43141) vlevi válasza peu407 (#43139) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Milyen külső házat javasoltok hozzá?"
Sharkoon Rapid Case USB3. Nekem is abban van. Nálam ez a külsőház bevált, ég és föld pl. egy Kolinkhez képest.

(#43142) rudi666


rudi666
csendes tag

Végül sikerült döntenem a Black-et néztem ki magamnak.
Olvastam, hogy több modell is létezik belőlük, és az újabb verzió jobb, és gyorsabb.

Ezekből melyik az újabb? Amelyik modell száma 3-ra végződik?

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=760

Ezen a modellen gondolkozom, mert én eddig a 160GB-os winchesteremen is elfértem:

Western Digital Caviar Black 500GB SATA3 WD5003AZEX

[ Szerkesztve ]

(#43143) peu407 válasza vlevi (#43141) üzenetére


peu407
senior tag

Ok.Kösz a választ! Még annyit árulj el nekem légyszíves, van a házhoz külön tápegység, vagy az usb-ről kapja az áramot? Ha le akarom csatlakoztatni a PC-ről,TV-ről, elég a kikapcsolni a power gombbal,vagy előtte a hardver biztonságos eltávolítása ajánlott,és utána kikapcs?

(#43144) vlevi válasza peu407 (#43143) üzenetére


vlevi
nagyúr

3.5-es haz az mindig kulso tapos. Én mimdig a windows eltavolitassal szoktam leallitani. De ha csak kikapcsolod a szamitogepet, es ezt a hazat nem, ez olyan, hogy akkor is leallitja a lemezt. Meg 10-15 perc tetlenseg utan is. Igazabol ez az, ami miatt folyamatosan bekapcsolva lehet, mert a benne levo vinyo nem forog allandoan, ha aram alatt van, csak saccperkaba, amig szukseg van ra. Az emlitett kolink haz ezt nem tudja. Ez azert ne,jo, mert az ezt filmnezes utan a tv kikapcsolasa utan oda kell menni, es kikapcsolni a hazat is, a sharkoonnal ezt nem kell.

(#43145) isx1 válasza peu407 (#43143) üzenetére


isx1
csendes tag

Csak a leválasztás részhez:
USB-s hdd-k alapesetben nem gyorsítótáraznak, tehát hacsak nem írás közben kapcsolod ki, nem lesz gond.
Természetesen minden átírható a registryben vagy GUI-n is.
(Szerintem bármilyen külső eszközön hiba megengedni a gyorsítótárazást.)
Saját gép - jobb klikk Kezelés (manage)
Device Manager, eszköz kiválaszt (Disk Drives-on belül lesz), Properties, Policies tab: Quick removal
(OFF topicba tettem)

[ Szerkesztve ]

(#43146) 3.Aragorn válasza rudi666 (#43142) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, tudtommal a 3-as széria a legújabb.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43147) ubyegon2 válasza rudi666 (#43142) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az általad kinézett helyett egy újabb széria és cc. 3 eft- al drágább csak az 1 Tb-os WD1003FZEX, ez már annyival újabb, hogy egy tányéros és Advanced Format- os!

(#43148) 3.Aragorn válasza vond (#43138) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Megnézem majd a user mappa dolgot.
Hogyan csinálok bootolható pendrive-ot? Kell hozzá valamilyen segédprogi?

Nem minden vándorút céltalan...

(#43149) vond válasza 3.Aragorn (#43148) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Számtalan módja van, keress rá. ;)
Én kiírtam a linkelt képfile-t egy CD-re. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43150) 3.Aragorn válasza vond (#43149) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ok, tudom, a google a barátom... :B

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.