Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) D1Rect válasza ubyegon2 (#42400) üzenetére


D1Rect
félisten

+2 év gariért nem szívesen fizetnék +6-7eFt-ot, de tényleg jó lenne kicsit olcsóbban. :R

(#42402) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy Dell Inspirion 15R-be kéne egy Seagate Momentus 500GB helyett egy másik, megbízható HDD, miket tudtok ajánlani? Egyelőre ezt néztem, ez mennyire megbízható? :F

(#42403) ubyegon2 válasza D1Rect (#42401) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt azért tudjuk a WD Black- ről, hogy nem az 5 év gariért kell a + pénzt fizetni! :Y

Egy rossz tápom a Seagate winyómat eléggé leamortizálta, míg a WD Black- en minimális sebeket ejtett, amik a HD Sentinel jóvoltából el is tűntek, újra 100%- os! :R

(#42404) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Manapság melyik a "best buy" vétel 2 és 3 TB merevlemez esetén? Adattárolásra lesz. Ha jól látom ezt sokan ajánlják: ST3000DM001. Mi a helyzet Toshiba DT01ACA300 merevlemezzel?

(#42405) dopirt


dopirt
csendes tag

Sziasztok,

kérdésem, hogy a WD10EURX, WD20EURX és a WD10EURS, WD20EURS milyen ok miatt nincs az ajánlottak között. Kerestem sok fele az infót a topikba de nem találtam.

Köszönöm.

(#42406) Agyzuzo válasza dopirt (#42405) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mert sok hullik belőlük. :D (De tényleg, ezek nem a legjobban sikerült szériák...)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42407) ubyegon2 válasza dopirt (#42405) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A WD AV-GP sorozata speciális igényekre lett fejlesztve, nem általános használatra. Video streaming, Set Top Box, itt leírják miért nem alkalmazható más célra, például oprendszerhez. A Not For Desktop Use fejezet- ben keresd.
WD AV-GP

(#42406) Agyzuzo Nem a GREEN sorozattal kevered? :F

[ Szerkesztve ]

(#42408) dopirt válasza ubyegon2 (#42407) üzenetére


dopirt
csendes tag

(#42406) Agyzuzo
(#42407) ubyegon2

Köszönöm.

Adattárolásra (képek , filmek, egyéb doksi) keresek egyébként HDD-t, szóval nem kell a sebesség mert ezek az adatok csak ritkán kerülnek elő. A "problémám" annyi, hogy az ajánlottak között szereplők viszont a külföldi oldalakon szerepelnek elég rossz megbízhatósági mutatóval.
Még egy vinyómmal se volt gond, és jó lenne ha ez a jövőben is így maradna. Szóval a tartósság mindfelett a cél.

Köszönöm.

(#42409) #41133696


#41133696
törölt tag

Mivel ajánlott:

SEAGATE 3TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST3000DM001

Rendeltem egy ilyet: SEAGATE 3TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST3000DM001 a legtöbb helyen 1 év garancia van rá, de az iPon-ban 2év :K

(#42410) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Ez a HDD ajánlott vétel esetleg?
Toshiba 3.5 HDD SATA-III 3TB 7200rpm 32MB Cache 3 év garancia, 27838Ft

[ Szerkesztve ]

(#42411) Agyzuzo válasza #41133696 (#42409) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én pont most fogom beadni garba, mert 56 hibás szektor van már rajta. :D
Persze én kihajtottam a belét mert 0-24-ben ment mint torrent vinyó, de a korábbi Seagate-jeim ezt különösebb rinya nélkül bírták. :)

Én inkább a VX-et választottam volna, az időtállóbb. Kicsit már bánom hogy anno ezen spóroltam. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42412) #41133696 válasza Agyzuzo (#42411) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

Na most az a király, hogy az összehasonlító oldalon, az áron és a megnevezésen túl nem látok más eltérést.

Az ár miatt választottam WD helyett Seagate vinyót, utoljára 2003 és 2004-ben vettem SG vinyókat, azok még odaát a szomszédban mindig bírják... mert, a szomszédomnak adtam el őket gépestől lassan 5 éve :)

Amúgy a Windows 8.1-es gépembe kerül, ennek már nem MBR hanem GPT kell :)

[ Szerkesztve ]

(#42413) jim bcs válasza #41133696 (#42412) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mert a laikusoknak még ez is több mint elegendő :DDD , irány a gyártó weboldala így mindkettőről teljes képet kapsz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42414) #41133696 válasza jim bcs (#42413) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vazze az alapján nem tűnik túl tartósnak :S Oké, ezt lemondom.

Mostani legöregebb merevlemezem:

Ez kb 21831 órát jelent.

[ Szerkesztve ]

(#42415) Agyzuzo válasza #41133696 (#42412) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A VX-re 3 év gar van és azokat 0-24-es üzemre ajánlják - na én botor módon gondoltam bírni fogja a másik is, mert a többi Seagate-em nem panaszkodott. :D De lehet csak pech-em volt, majd kiderül. :) Van még ebből a szériából egy 1,5-es és egy 2-es is, azok 640 nap folyamatos üzemnél járnak és semmi bajuk.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42416) jim bcs válasza #41133696 (#42414) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

háááááát nemigazán, gondolom adatnak kell oda viszont WD Red lenne az ajánlott

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42417) #41133696 válasza jim bcs (#42416) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem csak arra kell, hogy az lenne a Backup meghajtó, illetve oda kerülnének azon méretes Steam játékok melyeket ritkán indítanék el, valamint az Acronis True Image HD képek.

Szerk: Tehát nekem az kellene, hogy bírjon 20 000 - 30 000 órát mint az elődei. Mivel ez a gép egy nap 13-16 órát van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#42418) #41133696 válasza #41133696 (#42417) üzenetére


#41133696
törölt tag

A WD oldalán a RED-nél látok óra számot, a többinél nem.

WD 3TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD30EFRX

Akkor erre kérem módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#42419) Agyzuzo válasza #41133696 (#42418) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem merték odaírni. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42420) jim bcs válasza #41133696 (#42418) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen WD Red kell neked :K

(#42419) Agyzuzo
:DDD a pdf spec.-ben ott van

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42421) #41133696 válasza jim bcs (#42420) üzenetére


#41133696
törölt tag

Írtam nekik emailt :R A rendelés módosításáról. Köszi :R

Mindjárt másabb :DDD

WD

[ Szerkesztve ]

(#42422) jim bcs válasza #41133696 (#42421) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit :) , nyüstöld egészséggel

ha azt akarod hogy még többet kibírjon akkor vegyél egy 3.5"-es usb 3.0-ás külső házat neki így végképp csak akkor megy ha kell és én ezt tenném, minek pörögjön feleslegesen

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42423) #41133696 válasza jim bcs (#42422) üzenetére


#41133696
törölt tag

:)

Már válaszoltak is. Törölték a régi rendelést, és leadtam az újat :)

Picivel drágább lett, de jobb így mint, hogy utána sírtam volna :D

(#42424) ubyegon2 válasza Agyzuzo (#42419) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az MTBF- re gondolsz? :Y Más oka van, hogy nem írják oda az elavult mérési rendszerrel becsült adatot:

A WD Black- nél feltett kérdésre ezt írják: az MTBF- el kapcsolatos kérdésre.

Így már érdekesebb a dolog. :D

(#42425) Agyzuzo válasza Agyzuzo (#42374) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hát ez beszarás...
Tegnap leesett a vinyóm kondiciója 27%-ra, és 56 hibás szektort írt.
Ma beszereltem a gépbe egy új HDD-t (4 terás Seagate) és elkezdtem átmenteni az adatokat rá. 2 óra másolás után a 3 terás vinyóm "visszagyógyult", ismét 37% a kondíciója és 56-ról visszacsökkent a hibás szektorok száma 48-ra... Ezt így hogy? :D Mire végzek a backup-pal még a végén meggyógyul nekem... :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42426) FollowTheORI válasza Agyzuzo (#42425) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet egy felület újrainicializálás meg is gyógyítaná egészen, persze adatmentés után. :)

Simán elképzelhető hogy csak valami szoftveres probléma van... persze ha nem, akkor garis.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42427) Agyzuzo válasza FollowTheORI (#42426) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Beszarok... 80% másolásnál tart és kondíció 100% lett... Mi a franc? :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42428) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ezt így valaki magyarázza már meg pls. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42429) Zola007 válasza Agyzuzo (#42428) üzenetére


Zola007
veterán

Ahogy eléri a korábban felismert hibás szektorokat írási céllal, kimappolja azokat és a tartalékkal behelyettesíti.
Ez kerül a naplóbejegyzésbe, amíg el nem fogy a tartalék.
Ha teljesen leürítetted, akkor nyomj egy írás+olvasás komplett inicalizációs felülettesztet, ez rávilágít arra is hogy mennyire random helyezkednek el a hibás szektorok
A naplóbejegyzések közötti időből ítélve elszórtan

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42430) Agyzuzo válasza Zola007 (#42429) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De csak olvastam róla, 1 napja nem írtam semmit a HDD-re direkt, csak most kötöttem vissza hogy mindent átmásoljak az újra, másolás közben sztem nem történik írási művelet. Ami fura hogy a SMART értékeket is kb. gyári eredeti állapotba rakta (a reallocated sectors count is maradt eredeti, pedig ott látnom kellett volna ha átmozgat szektorokat nem?).

Ha végeztem a másolással tolok neki egy teljes felület inicializálást, kíváncsi vagyok mi lesz.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42431) Zola007 válasza Agyzuzo (#42430) üzenetére


Zola007
veterán

Az mindegy, hogy írás vagy olvasás, ha a hibajavítás sikertelen, akkor megvizsgálja az adott szektort és ha rossznak találja akkor kizárja a táblából
Az viszont érdekes, hogy a RSC maradt nulla.
Egy teljes tesztet vagy egy újrainicializálást indíts rajta mindenképpen
Vagy ránézhetsz Discwizarddal egy zero fill-el, az is jó eséllyel kihozza ha tényleg hibás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42432) Agyzuzo válasza Zola007 (#42431) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Egyelőre csak egy olvasás tesztet küldtem rá...

Ennek fényében van értelme teljesen újrainicializálni?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42433) Zola007 válasza Agyzuzo (#42432) üzenetére


Zola007
veterán

Van
Teljesen más jellegű vizsgálat
Átlaghőmérséklete hogy szokott alakulni a vinyónak?
Magas hőmérséklettől is hibázhat az elektronika, ha gyakran jár 50 fok körül

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42434) FollowTheORI válasza Agyzuzo (#42428) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak egy szoftveres/firmware hiba volt mint írtam. Főleg ezeknél az új lemezeknél ahol egy "normál sávra" már 2x irnak könnyen lehet hogy valamit gyengének észlel a meghajtó. Majd később ha ki tudja jól olvasni akkor újraértékeli. :)
(pl rossz helyre pozíciónált egyszer a fej és ezért hibásnak vélte... majd legközelebb meg jó lett. Az "error rate"-ekből talán ez látszik is.)

Helyedben csinálnék egy normál lassú formázást windows alatt a meghajtóra, ha utána sem jön vissza hiba akkor használd tovább, semmi baja nincs.
Persze ha több időd van akkor csinálhatsz egy felület inicializálást is ahogy a kolléga írta.

(#42429) Zola007

Csakhogy mint láthatod a naplóba semmi áthelyezés nem kerül, tehát nem erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42435) Agyzuzo válasza FollowTheORI (#42434) üzenetére


Agyzuzo
addikt

OK, elindítottam az inicializálást, meglátjuk... Nem lesz kevés idő... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42436) Zola007 válasza FollowTheORI (#42434) üzenetére


Zola007
veterán

a read error rate ugrálhat össze-vissza
itt csak pillanatnyi állapotot látsz, abból következtetést levonni badarság

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42437) #41133696


#41133696
törölt tag

Mennyi ideig tart vajon SATA II-es lappal a 3.0 TB-os WD RED-en:

- A lassú format?
- A teljes CHKDSK?
- A HDS Full lemezfelület teszt (írás nélkül)?

(#42438) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. Kis segítség kéne. Rendszernek keresek HDD-t. Egyenlőre az ssd kizárt mert drága az 500 gigás. Egy SEAGATE 1TB 7200RPM 64MB SATA3 (ST1000DM003) néztem ki. A kérdésem hogy van e ennél jobb hasonló árban. Előre is köszönöm. :R

(#42439) Zola007 válasza #41133696 (#42437) üzenetére


Zola007
veterán

vezérlőtől is függ egy kicsit, de ~ 7-8 óra
chkdsk-t passzolom
olvasás teszt ~ 5 óra , 110- 120 mb/s körüli van átlagban
elindítod este, reggelre végez

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42440) #41133696 válasza Zola007 (#42439) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az tűrhető a 640 GB tárhelyűek 2-3 órát igénybe vevő része miatt kérdeztem. Azok pedig 7200 RPM sebességgel pörögnek. :-)

(#42441) Zola007 válasza #41133696 (#42440) üzenetére


Zola007
veterán

nem arányos
2 napja formáztam egy 80 gigás 2,5-es lemezt, majd egy óráig tartott

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42442) Agyzuzo válasza Zola007 (#42441) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az szép. :) Ennek a 3 terás Seagate-nek az újrainicializálása ~18 óra lesz... (Felénél se tart még)
Érdekes, hogy több mint 3x annyi, mint a sima olvasási teszt.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42443) FollowTheORI válasza Agyzuzo (#42442) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert azt hiszem 3x annyit is csinál... olvas-ír-olvas... ha jól rémlik. :)

Amugy nyilván a sequential átviteli sebesség számít, az meg azért, ha lassan is de fejlődött a lemezeknél ahogy nőtt az adatsűrűség pl. Tehát nem arányos értelem szerűen.
De bazi sok idő... még a sima formázás is. De ajánlott legalább egyszer megcsinálni új lemezeknél szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42444) D@ni88


D@ni88
addikt

WD Red széria parkolása mennyire zavaró?

(#42445) Zola007 válasza D@ni88 (#42444) üzenetére


Zola007
veterán

kinek a pap, kinek a lánya
nem fix beállítás, bármikor megváltoztatható 5 perc alatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42446) hdekakas válasza D@ni88 (#42444) üzenetére


hdekakas
senior tag

Engem nem zavar, főleg ha a Tiéd parkol. :DDD

(#42447) dopirt


dopirt
csendes tag

Sziasztok, előző hozzászólásom, kérdésem valószínűleg "elveszett" a többi áradat között. :)

Kinek mi a véleménye/tapasztalata melyik a legtartósabb vinyó. Olyat keresnék sima adattárolásra amin mondjuk 5 év múlva is biztosan elérem adataimat.
Jelenleg egy ilyenem van [link], de már kinőttem.
Eddig a WD Red felé hajlottam, de ha jól olvastam, nem kifejezetten célszerű desktop környezetbe, mert úgymond "hamarabb" minősít hibásnak egy szektort - vagy vmi ilyesmi. :D

Meglep egyébként, hogy milyen kevés garancia jár manapság néhány HDD-hez.

Leginkább 2TB lenne a cél. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42448) bencsikgab válasza dopirt (#42447) üzenetére


bencsikgab
tag

WD SE?

(#42449) hdekakas válasza dopirt (#42447) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nekem ilyenem van, és teljesen elégedett vagyok vele: [link]
1,5 hónap alatt 50-et parkolt. :D
Az ára persze elég húzós, de szerencsére mindent ár alatt szerzek bé. ;] :))

(#42450) Zola007 válasza dopirt (#42447) üzenetére


Zola007
veterán

nincs
ilyen egyszerűen nem létezik, amin 5 év múlva is biztosan eléred az adataidat
erre ember nincs a Földön aki garanciát vállal

erre a biztonsági mentés a megoldás, nem hiperszuper szervervinyók vásárlása

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.