Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) ubyegon2 válasza janos666 (#43649) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, engem nem zavar!
De a mostani FZEX Black és a Red hangja között nem sok füllel érzékelhető különbség van, a régi WD6402AAEX- nek még volt hangja, az igaz! Amúgy már az is elenyésző hangot ad a tényleg régi Samsung vagy Maxtor vinyókhoz képest!

(#43652) ubyegon2 válasza Viki84 (#43648) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD1003FZEX Én ezt javaslom és nem a PCX- től, mert ott nam adják az 5 év garanciát. Pont utánad alakult ki a felesleges vita, amit ha követtél, tudod, miért a Black HDD- t javasoltam. A neked küldendő válasz jól elmaradt! :R

A Green 5400 fordulatú, nem túl megbízható tárolásra épp alkalmas, a Blue 7200 rpm- es, gyakorlatilag a Black light változata. 500 Gb- ig még jó volt a minősége, de az 1 Gb- os már nem annyira ajánlott!
WD10EZEX Ha mégis Blue, akkor itt most akciós.

(#43650) nagytibi
A mai HDD- k már nem olyan hangosak, mint a régiek voltak, a ventik simán elnyomják őket, a fogyasztásuk elenyésző a processzor és a vga fogyasztásához képest!
WD5000AAKX
Ez a Blue is akciós, de kicsit drágábban van Black 5 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#43653) huntenseN


huntenseN
tag

Erre valaki?
Köszi! :)

(#43654) #91166208 válasza ubyegon2 (#43652) üzenetére


#91166208
törölt tag

Seagate erre mit mondasz ?

(#43655) ubyegon2 válasza huntenseN (#43639) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sokan használják a 2'5 HDD- t, semmi hátránya nincs, talán drágább, de kompromisszumot kell kötni néha. Lehet, hogy jobban melegszik a kisebb méret miatt és például a Red- nél 1 Tb- os tányérok vannak a 3'5- ösben, a 2'5- ösben meg 2 tányéros az 1 Tb.

Tárolásra Red kéne, de arról nem túl optimális a játék, ha ritkán játszol, akkor belefér, de inkább a Black a játékos HDD. Nézz itt körül 5400 rpm és 7200 rpm 2'5

(#43654) kidboy_46
Seagate 1 év garanciával? Kizárt, hogy vennék ilyet. :( De igen olcsó a WD- hez képest.
Inkább egy WD1003FZEX, pont ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#43656) #91166208 válasza ubyegon2 (#43655) üzenetére


#91166208
törölt tag

akkor maradok a Black -nél... 1Tb FZEX

(#43657) El Kebir válasza ubyegon2 (#43655) üzenetére


El Kebir
őstag

játékokhoz pont mindegy, ahogy fent már ki lett tárgyalva, kicsit gyorsabb pályabetöltésen kívül nincs semmi előnye...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#43658) ubyegon2 válasza El Kebir (#43657) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Írtad már valóban, ha ezt nevezed kitárgyalásnak. :) :R
Meg a csigalassú Black- et is írtad.

(#43659) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43647) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt a home user dolgot értem. Itt van pl. Viki84. Neki megéri most blacket venni, mert egy minőségi, megbízható hdd-je lesz, és nincs pénz ssd-s kombóra. Ha ehelyett választ egy ócsó ssd+gagyi hdd kombót, árban még mindig közel egy tízessel többe kerülne a dolog. A black mellé pedig később bármikor tehet ssd-t, ha lesz rá pénz. Emellett a black valószínűleg sok év múlva is hű társa marad.
Amit nem értek, miért kell 256-os SSD? Ok, persze. Jó ha van ekkora, de a legtöbb felhasználónak még a fele is sok.

A black hangjáról:
Immáron a Nanoxia DS5 házamban van a gép, és a kis Black seek hangja azért eléggé kihallatszik, annak ellenére, hogy rezgés-csillapított hdd-blokkról, hangszigetelt házról beszélünk. Ugyan nekem még egy régebbi típus van - WD6401-AALS - így ez alapján nem általánosítanék, főként ha azt mondjátok, az újabbak jóval halkabbak.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43660) Viki84 válasza 3.Aragorn (#43659) üzenetére


Viki84
tag

A Black és a Blue között akkora különbség van átlagos felhasználás mellett? Élettartamban?

(#43661) 3.Aragorn válasza Viki84 (#43660) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen. Nem véletlenül adnak 5 év garit a blackre. Ok, valószínűleg a blue is működni fog ennyi idő múlva, de a black ennél jóval hosszabb ideig bírja. Egyszerűen magasabb minőségi elvárások mellett készült. Ezt és a gyorsaságát fizeted meg.

Az én blackem 4 éves és 100/100-as, 0 bad sector, stb.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43662) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43659) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amit nem értek, miért kell 256-os SSD? Ok, persze. Jó ha van ekkora, de a legtöbb felhasználónak még a fele is sok.

A legtöbb felhasználónak a sokterrás HDD is sok, mert csak telepakolják mindennel, hiszen van hely. :) Az SSD- ből igazából 128 Gb is elég, de minap láttam egy Intel 256 Gb SSD- t és azt képzeltem el Black alternatívájaként. A túl kicsi SSD talán arra jó, hogy egy Linuxot rárak az ember meg kis programokat, de erősen odafigyelve, hogy ne cacheljen semmi rá! Ha már több Linuxod van fenn, akkor már jó, ha van hely bőven. Megtévesztő a Linux disztróknak javasolt szükséges helyigény, főleg, ha nem alkalmazol külön /home partíciót. Utóbbit több disztrónál nem is szerencsés alkalmazni. Én most például próbálom összehasonlítani a MINT 17- et az LMDE- vel, de a Debian- t is próbálgatom, hogy mennyire lehet kompromisszumot kötni a stabilitás és a használhatóság között, óvatosan próbálgatok Jessy és Sid repokat a Wheezyn.
Meg kell jegyeznem, hogy a MINT programozói zseniálisan hozzák össze a Debian/Ubuntuból a stabil/felhasználóbarát disztrójukat! :R

No, ezeket nem szeretném leszedni, csak azért, mert nem fér el már az SSD- n az új LXQT- s disztró, amire csak kíváncsi vagyok.

A régi és az új Black hangja között tényleg óriási a különbség, így én csak mosolygok v. mérgelődök, mikor írják, hogy a Black milyen hangos! Nekem mindkettő van a gépemben. ;]

Nem rossz az a Nanoxia ház, érdekes az elején az a dupla ajtós módszer, bár furcsállom, hogy a ventillátorokra 2 ajtót is rázárnak. :U Érdemes lenne még betenni egy kiszuperált régi hűtőgépbe is, akkor még ezt a piciny cicergést se hallanád! :DD

(#43660) Viki84
Még annál is nagyobb! A Blackem tavaly túlélt egy rossz tápból érkező támadás a mellette lévő Seagate nem bírta ki. Ha akkor Blue van a gépben, nem hiszem, hogy vissza lehetett volna hozni 100/100- ra! Most már 5. éves. Azóta is ezen ugrálnak a torrentek. :Y Nem hittem, hogy túléli, azért is vettem egy másik Black- et.

[ Szerkesztve ]

(#43663) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43662) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor neked elég speciálisak az igényeid. :)

Ház: A második ajtóval már maga a ventilátor is nyílik, ebbe az ajtóba van beépítve a porszűréssel együtt. Emiatt nem jut be kevesebb levegő. Ha csak a külső ajtó lenne és a ventik elé külön porszűrés kerülne, mint ahogy a Fractal Define sorozatánál is van, szempontunkból az eredmény ugyanaz. Ez inkább kényelmi szempont, hogy könnyebb hozzáférni a ventikhez és a porszűréshez is.
Ja, ezeket a hangszigetelt házakat sokan így is hűtőnek csúfolják, főleg a fehérre festett példányokat. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43664) Viki84


Viki84
tag

Engem meggyőztetek a Black-ről, már csak ismerősömnek kell eldönteni mit akar. De még a külső vinyó is képben van... Egyébként egy WD My Passport külső élettartamban mit tudhat?

(#43665) pavicevic


pavicevic
tag

Sziasztok!

Melyik merevlemezt érdemesebb megvenni a kettő közül? Főleg adattárolásra használnám.

WD Caviar Blue 500GB 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX

vagy

WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

(#43666) 3.Aragorn válasza pavicevic (#43665) üzenetére


3.Aragorn
addikt

1TB Western Digital Caviar Red (WD10EFRX) ;)

Viki84: Hogy tanult kollégámat idézzem: [link] [link] :)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43667) pavicevic válasza 3.Aragorn (#43666) üzenetére


pavicevic
tag

Köszi a választ! Csak az a baj, hogy amit ajánlottál vinyót, picit drágának érzem. :)
Van esetleg valami gond az 1TB-os Blue verzióval, amiről jobb ha tudok? :)

(#43668) 3.Aragorn válasza pavicevic (#43667) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs vele gond, átlag felhasználásra tervezték. Amiért a redet szoktuk javasolni adattárolásra:
Halk, hűvös, keveset fogyaszt, tartós 24/7 üzemre tervezték.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43669) Viki84 válasza 3.Aragorn (#43666) üzenetére


Viki84
tag

Értem. Jelen helyzetben a külső csak azért merült fel, hogy a tv-vel is lehessen használni. Így 2,5" Red + ház?

(#43670) 3.Aragorn válasza Viki84 (#43669) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ne! 3,5" Red+ház. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#43671) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43663) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor neked elég speciálisak az igényeid.
:D Ezt a házat nézve nem is tudom kinek speciálisabbak.

Sejtettem, hogy porszűrés lesz a dologban. Ez nem rossz dolog, ilyenen már én is gondolkodtam. A mostani nem porszűrős, főleg bal oldala nélkül, mert azt le kellett vennem, hogy halljam a Black- ek hangját! Poros nagyon a gép környezete, ajánlhatnál 1-2 porszűrős házat, ami nem ennyire speciális igényekre lett kialakítva. Pc boltos weboldalakon nézegettem, de annyi féle van, porszűrősre nem emlékszem. :( Lehetőleg óccóbb legyen, mint egy kis SSD! :D
Ja, black legyen!

(#43669) Viki84
TV- hez inkább vegyél 1'8- as Asus 30 Gb- os miniHDD- t vagy egy nagyobb pendrivot.

[ Szerkesztve ]

(#43672) Viki84 válasza 3.Aragorn (#43670) üzenetére


Viki84
tag

TV-hez nem jó a 3,5", csak ha külső tápellátása van, usb-ről csak 2,5" megy. De Samsung-nál meg azt írták, külső tápos HDD-t nem kezel a TV.

(#43673) pavicevic válasza 3.Aragorn (#43668) üzenetére


pavicevic
tag

Értem, köszi a segítséget!

Még annyit meg tudnál mondani, hogy kell-e valamilyen csatlakozót vennem a vinyóhoz, hogy gond nélkül működjön? (ASROCK M3A770DE alaplapom van, amin ugye SATA2-es csatlakozó van)

(#43674) ubyegon2 válasza Viki84 (#43672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akarlak összezavarni, de úgy indult a kérdésed, hogy rendszer lesz a HDD- n!
Ha így van, akkor elég gyorsan felejtsük el, hogy az külső HDD lesz és hurcibáljuk a TV- hez! :W
Emiatt említettem, mit érdemes venni TV- hez, ami olcsó is.

(#43673) pavicevic
Sata csatlakozók fizikai formában nem különböznek, csak átviteli sebességben. HDD esetében ennek a sebesség különbségnek semmi jelentősége nincs, SSD- nél már számítana-

[ Szerkesztve ]

(#43675) Viki84 válasza ubyegon2 (#43674) üzenetére


Viki84
tag

Nem nekem lesz, és van többféle variáció. Már alig tudom követni :D. Mint kiderült a rendszernek nem feltétlenül kell azon a vinyón lenni. De szerintem tv-hez vegyen egy pendrive-ot, és kész.

(#43676) ubyegon2 válasza Viki84 (#43675) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Kezdelek nem irigyelni! :)

(#43677) pavicevic válasza ubyegon2 (#43674) üzenetére


pavicevic
tag

Köszi a választ!

(#43678) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43671) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Ezt a házat nézve nem is tudom kinek speciálisabbak." ;]
Porszűrős ajánlott házak ésszerű anyagi keretek mellett:
xigmatek midgard 2
És ezzel ki is merült az általam ismert full porszűrős olcsóbb ajánlható házak hosszú sora. Ebben az árkategóriában csak a táp alatti porszűrő a jellemző. Ha ez is elég, akkor egy Corsair Carbide 200, vagy egy Fractal Design Core 3000 usb3 is jó választás lehet.
Ha nem akarsz sokat porszűrésre költeni, oldd meg házilag:
Veszel szép fekete nejlonharisnyát. Nem törődsz a furcsálló tekintetekkel, mikor sorban állsz a pénztárnál. :DDD Megfelelő méretű darabot vágsz ki belőle, a jobb szűrés érdekében javasolt duplán fogni az anyagot és kifeszíted a befújó ventik elé. Fekete szigetelőszalaggal rögzíted. Ha van előtte valami rácsos műanyag előlapi elem, nem is fog látszani belőle semmi, de a port remekül megszűri, gyakorlatilag csak a legfinomabb porszemcsék jutnak át. Ezeket amúgy a "profi" szűrők is átengednék...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43679) ubyegon2 válasza pavicevic (#43677) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezért vagyunk itt, ha itt vagyunk! :)

Az előbb még ez akartam linkelni, de hibát jelzett. Most sem sikerül linkelni, ezért bemásolom:

az se sikerült csakígy, a 2. linken sok képpel tesztelték a két csatlakozót.

(#43678) 3.Aragorn
Köszi a harisnyás tipp tetszik, kérdés mit szól majd az asszony!
Azért megnézem a házakat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#43680) Viki84 válasza Viki84 (#43675) üzenetére


Viki84
tag

Na igen :D

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#43681) ftb01


ftb01
tag

Üdv!

Virtualizálásra milyen ill. melyik hdd-t ajánlanátok? SEmmi más felhazsnálása nem lenne, egy desktop pc-be kellene hyper-v server alá.
Eddig két régi Samsung 250-es volt, raid0-ban, de az egyik megadta magát, és nem férek el 250 gigán.

I’ve got the chance I have to try

(#43682) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
MSI H61MP20-as lapom van és ehhez van hozzácsatolva egy 320GB-os sata2-es vinyó. A kérdésem az lenne hogy váltsak-e lapot hogy sata3-as vinyót is tudjak használni? Mennyivel gyorsabb, észrevehetőbb a különbség? 1TB-os vinyóban gondolkozom.
Köszönöm előre is.
Üdvözlettel:Attila

(#43683) 3.Aragorn válasza ftb01 (#43681) üzenetére


3.Aragorn
addikt

[link]

atilla100: Nem éreznéd a különbséget. Már a sata2 sebességét sem használják ki a hdd-k, nem hogy a sata 3-ét. Csak emiatt nem éri meg váltani.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43684) atilla100 válasza 3.Aragorn (#43683) üzenetére


atilla100
tag

köszönöm a válaszodat, ha sata 3-as winchestert veszek az menni fog a 2-es lapba is nem (csak 2-es sebességgel)? (Tervezem majd hogy fejlesztem a gépemet, de jelenleg winchesterre van szükségem a nagyobb tárhely miatt) Mikor érné meg lecserélni a lapomat?

(#43685) S1M0N válasza atilla100 (#43684) üzenetére


S1M0N
senior tag

Menni fog, ahogy írták, nem igazán számít, hogy SATA2 vagy 3 kábelre van rákötve a SATA3-as HDD, ez inkább SSD-k esetében lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#43686) 3.Aragorn válasza atilla100 (#43684) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, Sata 2-es sebességgel. Gyakorlatilag pedig a vinyó max sebességével, mert az jóval kevesebb.
A mikor mit cserélj le témakört inkább itt érdeklődd meg, itt napról napra ilyen kérdéseket boncolgatnak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43687) Pite


Pite
csendes tag

Sziasztok! Tanácsért fordulnék a hozzáértőkhöz én is. 2 gb tárolókapacitásra bővítenék. Adattárolásra kellene a HDD viszont rendereléshez tárolom, tehát sok "kis" adatot olvas vissza onnan mikor dolgozok. Erre is megfelelő a red sorozat vagy itt már inkább a black legyen. Esetleg típust írnátok, hogy mire keressek? Ja és halk legyen, tehát minél kevesebb tányér, ne ciripeljen nekem :) Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#43688) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok.
Az összefoglaloból nézegetem HDD-ket,
500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKX)
1TB Western Digital Caviar Black (WD1002FAEX)
1TB Western Digital Caviar Black (WD1003FZEX)
10-20 körül gondoltam, 10k ért 3év gar. , 20k ért 5év gar. , ha 3év mulva kell cserélni esetleg10k ért az így
20k 6év gar. Véleményetek? Én laikus vagyok!
Most egy Maxtor 250GB 10 év köruli van,
PC-be E5400 intel van ezt is cserélem majd (komplet, idén tervezem, talán).
Igy vinném tovább a HDD-t!!!
Csak játék fut a gépen amit még elbír.

(#43689) ftb01 válasza 3.Aragorn (#43683) üzenetére


ftb01
tag

Köszi, ez elég komolynak néz ki.
egy sima wd red is jó lehet a célra?

I’ve got the chance I have to try

(#43690) Chrys_ válasza 3.Aragorn (#43666) üzenetére


Chrys_
addikt

Én is a RED mellett döntöttem most. 4db ebből NAS-ba.
Most hétvégén meg kell hirdetnem a Samsung HD204UI-kat, bár az adatmentés el fog tartani egy ideig.

(#43691) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy WD GREEN 1TB 64MB CACHE SATA3 (WD10EZRX)
(elméletileg pár nap múlva megjön) és meg szeretném kérdezni hogy ennél
a típusnál is fennáll a fejparkolási gond?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#43692) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
A NAS-omba szeretnek egy uj HDD-t. Mi a hatulutoje, ha ezt veszem: WD30EZRX?
Azt latom, hogy ez az ajanlott: WD3000F9YZ. De ez majdnem dupla aron van.
A sebesseg nekem nem nagyon szamit, kb. 60-100 orat megy hetente.
(Altalaban kikapcsolom ejjelre.)
Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43693) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Szeretnék hátértárnak venni egy winyót a fő kritérium halk legyen és ne melegedjen csak fájlokat tárolására használnám. Szerintetek megfelelő nekem ez a winyó: Seagate SV352000VX000.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#43694) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok" Milyen winchestert vegyek?"
1TB, játékra!
Nem tudom mit írjak még?
Vissza olvastam, WD márka amit ajánlotok
green, blue, red, black????????????
EZRX, AAKX, FAEX, EFRX, stb.???????
Milyen winchestert vegyek?
Komolyan?

(#43695) Tiby_83 válasza LordDarkness (#43693) üzenetére


Tiby_83
tag

Szia!

Nekem ilyen van a gépben kb. 1 hónapja. Eddig semmi gondom vele, csendes. A winyó előtt van egy 12cm-es venti, ami leszabályozva 600rpm-re kb 31-33 fok között tartja.

Másik alternatíva még a WD Red, amit sokan ajánlanak, de az 5400 rpm-es, a Te esetedben mivel csak adattárolásra kell, lehet az is jó választás.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#43696) cyberkind válasza #63761920 (#43694) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ezt, aztán ha mégse majd valaki rám cáfol. :)

Paranormal Cocktivity

(#43697) ubyegon2 válasza Pite (#43687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sok "kis" adatot olvas vissza
Black, ha csak nem vagy kopasz!

(#43688) cooi111
Támogatom a WD1003FZEX- et, ahogy cyberkind javallotta!

(#43693) LordDarkness
A linkelt vinyó felügyeleti rendszerekre lett kifejlesztve, WD Red lesz a jó választás!

(#43692) tvamos
Annyit ki kéne bírnia! :U Inkább Red- et vennék tárolásra! Felesleges Értelmetlen a 7200 rpm- es SE.
Mostanában nem olvaslak a Linux topicon, csak nem működésre bírtál egy disztrót? :R

(#43691) duronx
Csak a Black nem parkol.

[ Szerkesztve ]

(#43698) #63761920 válasza ubyegon2 (#43697) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm :R

(#43699) tvamos válasza ubyegon2 (#43697) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az az igazsag, hogy ez a WD30EZRX a legolcsobb, most is van egy ilyenem.... A WD3000F9YZ meg jo draga. De tulajdonkeppen egy WD30EFRX meg bele ferhet, ha azt mondod, hogy az sokkal jobb, mint a EZRX... (Tartosabb, halkabb... mert egy szobaban lakom a NAS-sal.) Jahh... Pixmanian vennem, valoszinuleg. (Futarral.)

No igen... a Linux. Sajnos abba a loop-ba szaladtunk, hogy rossz a gep, csak en nem ertem meg. En meg elkezdtem panikolni, hogy nemsoka lejar a gari, meg kene javitani akkor. De egyszercsak a "Linux felhasználók OFF topikja"-ban bambano (ezuton is koszonet es tisztelet :C :R neki) javasolta, hogy kapcsoljam ki a vt-d-t a bios-ban. Azota minden f@sz@. Peppermint megy most, meg majd egy Debi-t fogok az SSD-re felkuzdeni, ha sikerul. Kobe jott amugy mas elfoglaltsag is, azert is kellett kivonnom magam a forgalombol. Csak olvasgatok most.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43700) tvamos válasza tvamos (#43699) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amugy errol mi a velemenyetek: WD30PURX?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.