Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) ubyegon2 válasza tvamos (#43699) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem én mondom, hogy jobb, hanem mindenhol ezt olvasom hónapok óta! :K

Emlékszem már erre a vt-d kikapcs hsz.- ra, még jó, hogy jó páran segítenek a linuxos topicokban olyanok, akik tényleg értik is és ismerik is a linuxot! :R

Érdekes az a Pixmania, lehet, hogy máshol vásárolnék, futárral meg csak, ha nincs más lehetőség!

A PURX- ről még nem lehet sok tapasztalata senkinek, negyedéve jött ki max. Felügyeleti rendszerekhez optimalizált vinyó, de olvastam már, hogy sokan a Red alternatívájaként is ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#43702) duronx válasza ubyegon2 (#43697) üzenetére


duronx
senior tag

Köszi a választ! Amúgy nyugtassatok meg hogy nem döntöttem olyan rosszul hogy egy WD GREEN 1TB 64MB CACHE SATA3 (WD10EZRX) et vettem. Csak filmek tárolására kell.

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#43703) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Kösz a válaszokat!

Rock Katona

(#43704) tvamos válasza ubyegon2 (#43701) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, a WD is ugy ajanlja.... ha boltban veszem, pont egy arban van a Red-del. No igy dontse el az ember, melyik legyen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43705) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hdd vásárlással kapcsolatban. Az a helyzet hogy eddig egy Samsung HD501LJ teljesített nálam szolgálatot, a napokban azonban elromlott, így új merevlemez vásárlására szántam el magam. Az alaplapom egy gigabyte ga ep31 ds3l. A fő szempontok a vásárlásnál a kb. 10000 forintos keret, a minimum 500Gb tárhely és a megbízhatóság.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#43706) Dzsekó válasza ronaldu98 (#43705) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#43707) Lacus_84


Lacus_84
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Acer laptop-ban tönkrement a HDD, szóval újat kell bele venni. Kérdésem az lenne, hogy milyet lenne érdemes bele venni? Annyi biztos, hogy SATA-s kell bele, főleg csak internetezésre, zenehallgatásra (youtube) van használva a laptop, adattárolásra kevésbé. Jelenleg egy 500 GB-os van benne, de elég lenne egy 250-es vagy 320-as is. Nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább kellene, szóval egy olyan középkategóriás lenne a legmegfelelőbb.

Köszi a segítséget előre is!

(#43708) Chrys_ válasza Lacus_84 (#43707) üzenetére


Chrys_
addikt

Én a helyedben SSD-t tennék bele, 128GB vagy 256GB jó is lenne neked.
Ha HDD-nél akarsz maradni (mégiscsak olcsóbb), akkor szerintem keress hibrid-drive-t. Pl. Seagate Momentum XT.

(#43709) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Melyik 500GB-os HDD ajánlott és halk is? Ezt néztem ki.
5400rpm-es Green gondolom halkabb, de lassabb is.

(#43710) Lacus_84 válasza Chrys_ (#43708) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Köszi, de mindenképpen maradnék a HDD-nél, úgymond egy "sima mezei" laptop winchestert keresek. Márkában melyiket érdemes nézni? WD, Hitachi, Seagate megbízható mindegyik?

(#43711) Chrys_ válasza Lacus_84 (#43710) üzenetére


Chrys_
addikt

A Seagate Momentum XT még mindig játékban lehet. Vagy legyen WD Black.

(#43712) Grave_444 válasza Grave_444 (#43709) üzenetére


Grave_444
nagyúr

WD5000AAKX lesz. :)

(#43713) duronx válasza Grave_444 (#43712) üzenetére


duronx
senior tag

Miért gondoltad meg magad? A green miért nem volt jó?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#43714) MasterDeeJay

Szeretném kiszórni a gépemből a régebbi vincsiket és kicserélni egy nagyra.
3TB-osra gondoltam, programokat nem indítanék róla így a sebessége egyáltalán nem számít csak az hogy halk legyen.
Ez látszólag jó áron, van:
WD Caviar Green 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EZRX
Vélemény?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43715) ronaldu98 válasza Dzsekó (#43706) üzenetére


ronaldu98
tag

Köszönöm.

(#43716) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok!

Sehol nem találtam okosat, hogy MBR vagy GPT-re formázzam a vincsit.

A rendszer SSD-n van, de a 2T WD RED filmekhez, tárolásra lenne. Mire kellene formáznom tudja valaki?
win 8.1 64 bit van fent HUN

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43717) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Bekerült az új WD Red 3TB winchi a gépbe, 2TB és 1TB ként látja az alaplap Asus Z87 Plus.
Ez így van rendjén?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

...

(#43718) vond válasza alfiboy (#43717) üzenetére


vond
MODERÁTOR

(#43717) alfiboy: Partícionáld GPT-re és egyben fogja látni.

(#43716) Bálint306: 2 teráshoz jó még az MBR is.

(#43714) MasterDeeJay: Én inkább WD30EFRX-et vennék. Minőségibb HDD, hosszabb garanciaidővel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43719) alfiboy válasza vond (#43718) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi!

...

(#43720) 3.Aragorn válasza Chrys_ (#43690) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Várjuk a Nas-os tapasztalatokat!

ftb01: Akkor már inkább blackeket kötnék raidbe. De ez ügyben kérdezz meg mást is, nekem nincsenek raiddel konkrét személyes tapasztalataim... :B

Nem minden vándorút céltalan...

(#43721) MasterDeeJay válasza vond (#43718) üzenetére

Köszi!
Késő, épp megrendeltem. :(
Amúgy ez csak 25850Ft amit ajánlasz az meg már 29 körül van. A vincsik garijával úgy vagyok hogy ha az első fél évben nem nyírom ki akkor elég sokáig fog menni. A legelső alkalommal truecryptel titkosítom majd teleírom az egészet és azután kerülnek rá az éles adatok titkosítva.
Ja még annyi hogy hogyan formázzam? Kell erre valami speckó vagy NTFS 64k cluster jó?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43722) troszti válasza MasterDeeJay (#43721) üzenetére


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 3TB-os WD red vinyóm, és át szeretnék térni macre. Milyen külső mobil racket ajánlanátok erre a célra? Vagy esetleg valami más megoldás?

Előre is köszi,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#43723) Bálint306 válasza vond (#43718) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi! :K

(#43724) milszab


milszab
senior tag

Van olyan márka merevlemeze ami nem parkol egyáltalán? Ami kellene 1Tb és elég az 5400-as fordulat bőven(hang és hő miatt). Van külön ssd-m...

(#43725) 3.Aragorn válasza milszab (#43724) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez a parkolósdi túl van lihegve. Ne ez legyen az elsődleges szempont hdd vásárláskor.
Egy WD10EFRX jó lesz neked. Sok példánynál gyárilag 300-sec-es érték van beállítva.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43726) blas20


blas20
újonc

Western Digital 1TB SATA3 64MB WD1003FZEX
Erről a HDD-ről szeretnék véleményeket.
Nagyon fontos számomra h megbízható és csak másod sorban gyors működésű legyen ha ez nem az akkor milyet ajánlotok?
Kritériumok: 1TB/sata3/7200rpm

(#43727) ftb01 válasza 3.Aragorn (#43720) üzenetére


ftb01
tag

Nem akarom raid-be kötni, épp azért szeretnék nagyobbat venni, 1 vagy 2 TB-sban gondolkdom

I’ve got the chance I have to try

(#43728) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Tudom nem ide tartozik de hátha kapok választ itt.
Van e külömbség azon sata kábel és a sima sata kábel közöt amire rá van írva hogy sata 6gb/s?

Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#43729) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

A WD RED 2Terrás vinyóján is érdemes lenne megnézni ezt a parkoltatást? A win 8.1 SSD-n van a 2terrást most formáztam mbr partípcióra.

Tudnátok segíteni, hogy melyik a legegyszerűbb módja, hogy megnézzem mennyi a parkoltatási idő?

(#43730) vond válasza Bálint306 (#43729) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legegyszerűbb, ha felteszed a Hard Disk Sentinel-t, s pár napig figyeled, hogy hogyan változik a Load/Unload Cycle Count értéke.

Ha óránként csinál párat, vagy akár még ennél is kevesebbet, akkor nincs semmi teendőd.

Ha gyorsan nő az érték (percenként, vagy akár ennél is többször), akkor csinálsz ebből egy boot lemezt, vagy pendrive-ot, bebootolsz róla, majd szükség szerint kiadod a következő parancsokat:

wdidle3 /R
Kiírathatod az aktuálisan beállított időt.

wdidle /S300
Beállíthatod 300 másodpercre. Ez lehet kevesebb is, de 30 mp alá felesleges menni (30 másodperces ugrásokban lehet megadni az értéket: 30, 60, 90, .. 270, és 300 a maximum).

wdidle /D
Kikapcsolhatod a funkciót, de valójában 3720 másodpercet állít be, ami már ugye elég nagy érték ahhoz, hogy ne kelljen aggódnod a sok fejparkolás miatt (már a 300 másodperc is megfelel, de én minden olyan WD Red-en kikapcsoltam, ami gyárilag parkolt).

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43731) vond válasza 1989rigo (#43728) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elvileg lehet különbség az adatátvitel sebességében. Bár én már találkoztam olyannal is, amire nem volt ráírva a 6gbps, mégis tudta a SATA3 sebességét.

De a merevlemezeknél amúgy sincs sok értelme, hogy SATA2, vagy SATA3 csatolót/kábelt használsz, mivel még a SATA2 sebességhatárát sem érik el. Az SSD-knél viszont már szükség lehet a SATA3-as, gyorsabb adatátviteli képességre.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43732) 3.Aragorn válasza ftb01 (#43727) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez esetben WD1003FZEX, WD1502FAEX, WD2002FAEX.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43733) ktg3


ktg3
őstag

Vennék 3-4 terés HDD-t. Igazából csak a megbízhatóság számítana, mert csak tárolásra kéne.
Mik most a megbízhatóbb gyártók ebben a méretben?
Folyamatos üzemre kéne.

(#43734) 3.Aragorn válasza ktg3 (#43733) üzenetére


3.Aragorn
addikt

WD30EFRX, WD40EFRX.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43735) Chrys_ válasza 3.Aragorn (#43720) üzenetére


Chrys_
addikt

Tegnap este óta 5+ TB adatmentés hálón keresztül, már csak 10h van hátra :DDD , aztán mehetnek is az új HDD-k a dobozba.

(#43736) radi8tor válasza Chrys_ (#43735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs gigabites hálód? Nálam ennyivel másol.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43737) 3.Aragorn válasza Chrys_ (#43735) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az szép! :Y Nem kis-pályázol te sem... :C ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43738) zeusz55 válasza vond (#43731) üzenetére


zeusz55
senior tag

:Y :Y :Y Eddig arról volt szó hogy ez csak marketing? És sebesség különbség csak a kábel minősége miatt adóthat ami minimális... megjegyzem a gyári GB kábelemen rajta volt a 6gbps a mostani Delock 82464 kábel gyárilag sata 2 és +/- 1-2 mb ugyanazt a sebességet produkálja.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43739) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

állandó hajtásra ("NAS féleségbe") mit ajánlotok?

Nagyjából 2 TB kéne. Akár külső is lehet, az se baj, mert egy Cubieboardra szúrom rá USB-n keresztül. A lényeg az lenne, hogy strapabíró legyen és ha lehet legalább 3 év gari legyen rá. (Amennyire ez lehetséges...)

Melyikeket ajánljátok erre?

Egyébként ez a WD Purple nekem kicsit új. Tudtok róla saját tapasztalatokat, véleményeket mondani? Én magam WD RED-re gondoltam, de azért más tippeket is várok. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#43740) ftb01 válasza 3.Aragorn (#43732) üzenetére


ftb01
tag

Köszönöm, megnézem őket.

I’ve got the chance I have to try

(#43741) 3.Aragorn válasza McSzaby (#43739) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Olvass vissza, más is a wd redre gondolna. Esetleg Western Digital Se.
Purple-ről még nincsenek felhasználói tapasztalatok, de amit tudni lehet róla, minőségben hasonló lesz a redhez.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43742) regener válasza radi8tor (#43736) üzenetére


regener
veterán

Ahoz CAT5e vagy CAT6 kábel kell, valószinűleg nincs olyan neki se.
Énis csak a 12-13000kbyte/sec-el szenvedek CAT5 kábellel :D

(#43743) Chrys_ válasza radi8tor (#43736) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem is így megy már visszafelé az anyag. Cat6 kábelen.

Bár nem tűnim ennyire stabilnak, inkább 800Mbps az átlag.

[ Szerkesztve ]

(#43744) McSzaby válasza 3.Aragorn (#43741) üzenetére


McSzaby
őstag

De miben lesz más a purple, mint a RED? Specifikációra ahogy elnézem, ugyan az.

Csak azért kérdezem, mert ha jobb, mint a RED, akkor nyilván azt veszem.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#43745) vond válasza McSzaby (#43744) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elvileg megfigyelőállomásokba szánják. De sok időnek kell még eltelnie, hogy hosszabb távú tapasztalatokra tehessünk szert. A Black már rég bizonyított, most már a Red-ről is vagy kb. 2 évnyi tudás, így bátran lehet őket ajánlani.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43746) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Össze kéne raknom lassan egy gépet, aztán gondoltam következő hónapban megveszem a HDD-t első lépésként.

Egy netezős, média nézős gépbe kéne egy rendszer HDD, most 320 gigás van, kényelmesen elférek rajta. Gondolkodtam egy kisebb SSD-n is mellé (most 30 gigán van a rendszer, szintén bőven, kényelmesen elfér), viszont egy olyan embernek aki még programot se futtat igazán, csak böngészőt, meg MPC-HC-t, na meg utorrentet (napi 5-6 órában) annak van értelme? Szóval milyen HDD-t ajánlotok erre a felhasználásra?

Vissza olvasgattam egy kicsit a topicban, az alapján egy WD Black 500 GB felé hajlok.

Köszi. :R

(#43747) ubyegon2 válasza Herczi (#43746) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Ideális fórumozó vagy és jó eredményre jutottál. :C Van, aki még azt sem veszi észre, hogy 3-4 hsz- al felette pont ugyanazt a kérdést válaszolták meg! :U

WD5003AZEX, de + 3000 eft és WD1003FZEX- et kapsz, ha sokat torrentezel, nem árthat az 1 Tb tárhely! Csak egy plusz olvasófej és már a tányér másik oldalát is használja.

[ Szerkesztve ]

(#43748) Herczi válasza ubyegon2 (#43747) üzenetére


Herczi
senior tag

Nem értek a dologhoz, úgyhogy lehet hülye kérdés, de az 1TB-osnak van bármilyen hátránya az 500 Gb-sel szemben? (sebesség, élettartam, zaj stb)? Büdös életben nem töltenék meg 1 TB-t, nem őrizgetek semmit, csak hát igen, 3 ezerét mégis csak 2-szer annyit kapok, aztán igaz, hogy nem használnám ki, de a tudat, hogy megtehetném. :DDD

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#43749) ubyegon2 válasza Herczi (#43748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben az esetben nem igazán képzelhető el semmilyen hátrány, 2 fej van, ennyi a különbség. Több Tb esetén vagy régebbi HDD- k esetén, ahol többszöröződik a platter/head, már nőhet a hibalehetőség, a fogyasztás és a hang . [link]
Ilyen alapon itt is a 2 fej miatt, de a legkisebb hibalehetőség akkor lenne, ha se tányér se fej nem lenne a vinyókban, bár akkor meg SSD- nek hívnák. ;]

Nyugodtan veheted az 1 Tb- os Black- et, az 5 év garancia azért megnyugtat kissé. :)

[ Szerkesztve ]

(#43750) zeusz55 válasza ubyegon2 (#43749) üzenetére


zeusz55
senior tag

Azért fej és lemez nélkül is van ott elég buktato! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.