Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok.

Most állítok össze egy PC-s NAS-t.
Milyen lemez ajánlott? Leginkább ár/érték arány a lényeges. Nézegettem a Red szériát, valakinek van vele tapasztalata?

Érdemes az enterprise class WD2000F9YZ-t venni majdnem 1.5x áron?

[ Szerkesztve ]

(#43952) King Unique válasza Yiggdrasil (#43947) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg van külön topikja...
Fizikális méretet leírhattad volna, mert 1-2 TB-os van 2,5" és 3,5" kivitelben is :F
Ha bevált a WD és mondjuk csak USB tápos 2,5" kéne, akkor jó választás a My Passport Ultra [link], viszont csak 2 év garit adnak rá, holott 3 év járna...Transcendek szintén jók, újabban Toshiba, v Seagate-Samsung vinyó van bennük, a 25M3 és 25H3 jó választás szintúgy. :K, viszont csak 2 év gari a 3 helyett... Strapabíróság, ütésállóságra vonatkozik, mert ezeknek 3 tétegű ütésálló burkolata van, a MyBook nem az, még ha túl is élt egyet. :N
Ár-érték arányban Samsungok nagyon jók, pl. a 1,5"-os M3, csak 25k [link], viszont 3 év garis és ált. mindenhol meg is szokták adni rá, nem értem aqua miért sumákolja el... :((
illetve látom mixelik, mert típuson belül is van amire 1 év, másikra 2, harmadikra 3 év :D , jó lenne rájuk kérdezni ez ügyben...ok, h beszállítótól x év garival kapják, de akkor jó lenne egységesíteni.

Másik megoldás, amit Teejay Javasolt, az is nagyon jó, viszont Hitachi notivinyók eleve (túl) sokat parkolják a fejet és némelyik állítja le motort is, WD-knél legalább állítható a kiadott wdidle3 progival. Igaz HD Sentinelben is korlátozható a dolog.
Ami előnye lehet utóbbi megoldásnak, az az alumínium ház, jó hőelvezetése, mert a fenti kompakt külsők mind műanyag, az ütésállók szilikon és gumi burkolatúak, amiben nyáron melegedni fog rendesen a vinyó. Igaz annyira nem vészes, mert azért kibírják, de hosszútávon jobb a hűsebb HDD.

(#43953) TeeJay válasza King Unique (#43952) üzenetére


TeeJay
félisten

1TB-os 2,5"-os Hitachim bár gyorsan leparkolja a fejet de adattárolásnál nem fogja csapkodni mert nem fog folyton I/O műveletet kapni és ellenben a WD Blue-val ez nem állítja le a motort
3év garival meg jobb ajánlat mint a WD azért ajánlottam nagyon
nekem bevált, nem hangos nem meleg nagyon jól bírja és tökéletes tárolni.

ja és azt kifelejtettem hogy az APM-et minden indítás után ki lehet nyomni a HDDScan nevű progival
és amíg nem lesz áramtalanítva "örökre" megjegyzi

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43954) Eduardo89 válasza nolika (#43951) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én lassan féléve használok egy 1TB-s RED-et PCben 24/14-16 os Torrentezésre.
A fejparkolási hibájától eltekintve ( javítottam a WD Load/Unload utilityvel) meg vagyok vele elégedve.
Gyors, halk és hűvös. RAID tömbben nem tudok hogy állja meg a helyét(egyes beszámolók szerint hozza a kötelezőt), szerintem megéri az árát.
Rosszat még senki nem írt róla :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43955) vond válasza nolika (#43951) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem kell a nagyon extra terhelhetőség (több tíz user, állandó konvertálás/másolás, webszerver, stb.), akkor teljesen megfelelő a WD Red.

Otthon használok kettőt a PC-ben Eduardo89-hez hasonlóan majdnem egész nap. Emellett a cégben szereltem össze egy DS1813+-t, amiben egyelőre 3 db 3 terás WD Red üzemel RAID5-ben (6TB hely), plusz van kettő rákötve éjszakai biztonsági mentésekhez, USB porton Sharkoon Rapid Case házakban. S emellett a családban, barátoknak, ismerősöknek rendeltem és szereltem már 10+ db Red-et. Mindegyik tökéletesen, halkan, hűvösen teszi a dolgát. :K

Mielőtt beszerelnéd a NAS-ba, nézz rá PC-n a fejparkolásra, s ha kell kapcsold ki, vagy állítsd nagyobb értékre, hogy ne parkoljon feleslegesen, mint az állat. Itt a topic-ban is volt már téma nagyon sokszor, csak keress rá a "parkolás", vagy a "wdidle3" szavakra.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43956) King Unique válasza TeeJay (#43953) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom te rackben, v belsőként használod, de külsőként adattárolásnál is ugyanúgy elég szaporán parkolja a kompakt gyári Hitachikban és külső házban is egyaránt. Persze attól még mképp a jobb félék közé tartoznak. :K
Azért szerintem a WD-k se rosszak, beállítva wdidle-vel a 300 sec értéket jó az is, nálam eddig beváltak a Blue-k, igaz benne lehet, h vki selejteset fogott ki. A 2,5" Red meg egyértelműen jobb mindnél, 3 év garis és nem is sokkal drágább.
Próbálgattam a HDDScan megoldást egy időben, de szerintem minden egyes alkalommal manuálisan állítgatni macerás, sokkal jobb a HDS féle mód, ahol csak 1x kell beállítani, megjegyzi azon a gépen, ahhoz az eszközhöz örökre.
De persze még ennél is jobb a gyári megoldás, amit WD kínál.

(#43957) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

használ esetleg vki dokkolót? egy 2,5" ( 1 TB ) és egy 3,5" ( 2 TB ) pároshoz kinéztem egy ilyet...esetleg vmi vélemény? innen néztem ki, elég nagy a választék.

a válaszolóknak előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#43958) blocker


blocker
csendes tag

Tegnap vettem Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM003 összeraktam a gépet.
Oprendszer progik minden felkerült rá, amikor egyszer csak valami furcsa csipogó hangot kezdett adni a HDD, pár pillanatra rá beköszöntött a kékhalál és azóta nem látja a gép. Minden indulásnál valami furcsa csipogásba kezd és ennyi.

:W :W :W

(#43959) Stirlitz válasza TeeJay (#43953) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Win7/8 energia beállitások, hdd leállitási idejét növeld meg, és kész. Rögtön nem áll le a Blue sem. (Meg egyetlen HDD sem.)

(#43960) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

2011-ben tanácsotokra az SSD mellé a következő winchestert vettem: Hitachi Deskstar 5K3000 2TBHDS5C3020ALA632.
Idén viszont a tárhely miatt jobb lenne, ha még egy ilyen winyót bele tudnék tenni, viszont meglepetésemre ilyen típust már nem lehet kapni. :(

Mit tudtok helyette ajánlani (2Tb, nem kell 7200rpm, csak háttértárolásra kell, megbízhatóság és zajszint a szempont!)

Úgy szeretném bővíteni, ha később NAS-ba kerülne a két winyó, akkor tudjanak együttműködni.

Köszönöm.
Üdv.
G

(#43961) Daved.


Daved.
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Samsung 120 gb-os SSD-m amin a Windows van.

És szeretnék mellé egy HDD-t a játékok,filmek szempontjából 1 vagy 2 TB-os kivitelben.

Volt már egy HITACHI 2TB-s az kb 3 év alatt elment, és tudnátok nekem valami jót ajánlani ?

I7 4790k

(#43962) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Üdv!
Tudom, hogy nem tartozik teljesen a milyen winchestert vegyek topikba, de megkérdezem Van egy Hitachi ultrastar A7K2000 1Tb os példányom, és hangos, kerreg. De még új, 1 napot sem ment. Abban a pillanatban ahogy betettem már ilyen kerregő hangot adott ki. A specifications-cím alatt pedíg csak 24 DB-t írnak neki. Rendben van ha ez kerreg? Van egy WD Black 1001FALS 1Tb-osom is, szintén zenész.
Mind a kettő HD sentinel 100/100 as és még több mint 1000 napot jósol nekik. Semmi hibát nem ír ki egyikre semi.Itt egy link amin eléritek az Ultrastart.

Köszönöm!

Üdv: Roland

(#43963) Daved. válasza CsikiRoli (#43962) üzenetére


Daved.
csendes tag

Hát én se tudom de az biztos a saját tapasztalataim alapján inkább WD mint HITACHI !

De WD-ben is ki kell fogni a jót :D

I7 4790k

(#43964) CsikiRoli válasza Daved. (#43963) üzenetére


CsikiRoli
tag

Volt már nekem mindkettőből csendes példányom, de ez a kettő.. lassan az idegeimre mennek!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#43965) Daved. válasza CsikiRoli (#43964) üzenetére


Daved.
csendes tag

Nekem egy 150 gb-s WD 6-7 évig bírta,a HITACHI 2TB-s 2 évet csupán !

Lehet veszek egy 1 TB Samsung SSD-t ,lassan jobban megéri :K

[ Szerkesztve ]

I7 4790k

(#43966) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Bedöglött a mostani samsung hhd-m!Ezért kell vegyek egy másik egy Seagate 1tb SSHD-t néztem ki magamnak!Azt tudom,hogy a gyakran használt fájlokat az ssd-re másolja és ezért a rendszer dolgai gyorsan fognak működni!Tudtok az ilyen meghajtókról valami fontos infót?Mennyire melegszik?Mennyire hangosstb....
Illetve manuláisan áttudok helyezni fájlokat az ssd-re?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43967) ubyegon2 válasza steewcv65 (#43966) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Ravasz dolog a kereső, 10 sec alatt már meg is van valamilyen válasz az itteni 3 hsz- be linkelve.

Nem több idő, mit kérdésbe megírni. :U

(#43965) Daved.
Igazad van, vegyél azt 120000 ft-ért.

(#43962) CsikiRoli
Ha mindkettő kerreg, akkor más hw- es probléma lehet, például tápellátás. 1 napos HGST- nek mi baja lehetne, ha 100/100- as?

[ Szerkesztve ]

(#43968) milszab


milszab
senior tag

Hy! Beléptem én is egy 1Tb-os Red-el a klubba! :) Kicsivel halkabbra gondoltam, a nagy dicsérések miatt, de így is halkabb mint az 5 éves Samum. Az már eléggé morgott... :) Viszont a sebességben nem veszek észre különbséget, sőt. Mintha gyorsabb is lenne.. :D

(#43969) CsikiRoli válasza ubyegon2 (#43967) üzenetére


CsikiRoli
tag

És azt hogyan tudnám megnézni esetleg?
De nem hinném, hogy táp probléma(CTG-550 80pb), mert Az egyik seagatemnek nem volt semmi baja, nem kerregett.

Üdv: Roland

(#43970) ubyegon2 válasza CsikiRoli (#43969) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tedd át egy másik gépbe. Ez a legegyszerűbb.

A tápellátási hiba nem csak a táp hibája, hanem bármi, ami a táp és a HDD között az átvitelt biztosítja, de alaplap/kábel is lehet gondok okozója. Az biztos, hogy valami van, ha 2 egymástól független WD vinyó is kerreg! Vagy ezeknek számodra zavaróbb a seek hangja.

Egyébként a 100/100 értéknek nincs sok jelentősége, a smart lista többet ér, ha hibajelenséget tapasztalsz!

(#43968) milszab
SSD- re írkálják csak, hogy hangtalan. :) Az új Black- nél sem halkabb egyébként a Red! Rendszert futtatsz rajta, hogy így feltünt a sebessége? :F
5 év sok idő a vinyók fejlesztése terén, látom a két Black- ne, amik pont 5 éves különbséggel születtek!

[ Szerkesztve ]

(#43971) milszab válasza ubyegon2 (#43970) üzenetére


milszab
senior tag

Nem. Ssd-n van a rendszer. CSak mikor megnyitok egy mappát, vagy másolok rá, nem gondolkodik. Meg tökltés közben nem morog, sőt szinte ugyanolyan halk mint alapban.

Viszont ez a WdIdle3 progi nem jött össze nekem. Hiba másoltam fel pendire, nem csinált semmit. Amit meg hivatalosan lehet rá leszedni, annak meg nem volt kiterjesztése... :)

(#43972) CsikiRoli válasza ubyegon2 (#43970) üzenetére


CsikiRoli
tag

És mennyire kellene ezeknek hangos legyena seek hangja?
Mert mindíg csak akkor szólnak ugye, amikor bármitcsinálok rajta.
Ha nem csinálok semmit akkor semmi hangja. Ha torrent megy(ahol ugye ugrál az olvasófej) akkor eléggé kerreg.

Üdv: Roland

(#43973) ubyegon2 válasza milszab (#43971) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

SSD. :C Az 1 tányér ennyit számít a Red- nél meg az egyéb technológiai specialitások.
A parkolásnak érdemes itt utánaolvasnod, az egyik fő téma ebben a topicban.
A Black- ek miatt nem ismerem a módszereket, de mindíg elgondolkodom azon, hogy maga a gyártó ennyivel kevesebbet értene a saját HDD- ihez, mint az itteni topiclakók vagy csak direkt bosszantásból találta ki a parkoltatást?

Kezdek gyanakodni, hogy a FZEX- be is mi a fenének rakott dupla processzort!? Ki kéne piszkálni az egyiket, hogy ne fogyasszon annyit? :D

Bocs, de muszály volt kicsinyt irónikálnom. :))

(#43974) Daved. válasza ubyegon2 (#43973) üzenetére


Daved.
csendes tag

Akkor olyan mint ha hörcsögöt vennénk az is 1-2 évig él :DD

I7 4790k

(#43975) baandii


baandii
senior tag

esetleg ERRE vki? vélemény?

(#43976) ubyegon2 válasza baandii (#43975) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt nem nagyobb eséllyel kapnál választ?

(#43977) Daved. válasza baandii (#43957) üzenetére


Daved.
csendes tag

Szerintem dokkoló bármelyik megfelel, bár még nem használtam egyet sem szóval
de szerintem majd az leírja akinek van tapasztalata e téren engem is érdekelne mert egy időben én is voltam úgy hogy veszek egyet de aztán úgy hozta a sors hogy nem.

I7 4790k

(#43978) King Unique válasza baandii (#43975) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket a márkájúakat én nem ismerem, de attól még lehetnek jók.
Többség általában Sharkoont szokott venni, ott is akad mindenféle-fajta [link]. Orico se rossz, ez a horizontális is bevált többeknél [link]. Viszont dokkolóknál néha előfordulnak használat közben "furcsaságok", egy normál külső HDD ház talán stabilabb megoldás. De, ha nem akarsz venni 2 db racket külön, akkor nyilván praktikusabb a dokkoló.

(#43979) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
WD10EZEX esetén 3 hónap alatt elfogadható a 200 fejparkolás? Érdemes állítani rajta? Jelenleg rendszer van a winyón.

(#43980) G@ß!


G@ß!
őstag

Valaki erre? [link]

(#43981) steewcv65 válasza ubyegon2 (#43967) üzenetére


steewcv65
őstag

Köszi,de ebből nem tudom meg,hogy mennyire melegszik,esetleg mekkora zajszintel dolgozik.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43982) tsiga18 válasza Sanki (#43979) üzenetére


tsiga18
tag

Szerintem elfogadható, volt akinek pár óra alatt összegyűlt annyi a WD fej-parkolásos hibája miatt

(#43983) Sanki válasza tsiga18 (#43982) üzenetére


Sanki
addikt

Oké, ha ilyen ütemben halad akkor nem is szükséges állítani rajta ugye?

(#43984) tsiga18 válasza Sanki (#43983) üzenetére


tsiga18
tag

Én ennyi után nem nyúlnék hozzá, jónak tűnik... persze nem árt odafigyelni ezután is

(#43985) ubyegon2 válasza steewcv65 (#43981) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, mindent ebből se tudsz meg. Itt a fórumon CPT.Pirk- ről tudom, hogy ilyen SSHD- t használ, belőle próbálj kihúzni több infót! :)

(#43983) k.sanyi92
Ebből már hová akarsz levenni? Ha kikapcsolod, akkor leparkol, 3 hónap alatt 200 parkolás kb. ezt jelenti. Nincs parkolási problémád! Feledkezz meg róla nyugodtan. :)

Ilyen a Black is, bekapcsolás 214, kikapcsolás 7, parkolás 208.
50 napos folyamatos működés utáni értékek.

[ Szerkesztve ]

(#43986) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy SSD-n van a rendszer, mellette egy WD5000AAKX-et használok most már "csak" adat és játékok tárolására.
Az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan akár 5400rpm-es NAGYON halk merevlemez, ami adatok olvasásában nem sokkal lassabb mint a mostani 7200rpm-es WD.
A lényeg az lenne, hogy halk legyen és a játékok betöltési ideje se legyen sokkal hosszabb.
Ennek az 500GB-os WD-nek van egy idegesítő zúgása ami idle módban folyamatosan hallható (gondolom valami motor) és gyakorlatilag a CPU+Táp+2xVGA Fan+2xCase Fan-tól együttvéve is hangosabb...
Eddig ezt néztem ami talán megfelelő lenne: WD Green ( WD10EZRX)
Nem fontos, hogy WD legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43987) StSanya válasza GiGaBiTeX (#43986) üzenetére


StSanya
őstag

Felejtsd el a Green-t, Red kell neked, pl. az 1 TB-os (ez a legkisebb): WD10EFRX Adatlap Nálam már bizonyított...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43988) Sanki válasza tsiga18 (#43984) üzenetére


Sanki
addikt

Oké, persze, figyelni fogom. :)
(#43985) ubyegon2: Csak kérdeztem, hogy ez így jó e, amúgy se állítottam rajta semmit se, alapból így volt, de azért köszi. :DDD

(#43989) milszab


milszab
senior tag

Az miért van hogy a külső dokkolóval elindul a 3,5-es Samu vinyóm(ez volt a gépemben eddig), de ami a gépemben van rack, abba meg csak el akar indulni de nem sikerül neki. A másik 3-al működik szépen.

Amúgy a Red eddig szépen muzsikál. Jó picit ez is búg, de ez a háztól is függhet, meg hogy hogyan van berakva. Viszont ha dolgozik semmi hangja. Próbáltam kikapcsoltatni a win-el, kb. 2mp alatt felébred ha használni kell. Amúgy ezt nem tudom érdemes használni szerintetek? Biztos nem tesz neki jót a sok be-ki kapcsolás.

(#43990) Spam123


Spam123
tag

Sziasztok!

Adattárolásra keresek valami megbízható winyót. 2-3 TB-os kéne, sebesség nem fontos, a lényeg sokáig bírja. WD közül a Green, Purple és Red szériákat néztem. Melyik a legjobb erre a célra?

(#43991) Bjørgersson válasza Spam123 (#43990) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Adattárolásra bőven elég a Green.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43992) Eduardo89 válasza Spam123 (#43990) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

A Purple teljesen más terület, biztonsági rendszerek és egyéb rendszerek videorögzítésére van kitalálva.
A Green és a Red való adattárolásra. A RED megbízhatóbb és gyorsabb én azt ajánlom!
Fél éve használok eg 1TB-s REDet meg vagyok vele elégedve :K

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43993) Bjørgersson válasza Eduardo89 (#43992) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Rednek inkább csak RAID mellett van értelme, nem? A sebesség pedig, mint Spam123 is írta, nem fontos. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43994) Spam123 válasza Bjørgersson (#43993) üzenetére


Spam123
tag

A RED-re +1 év gari van, a Green-re "csak" 2 év. Viszont van is közöttük majdnem 5 ezer forint különbség.

Parkolással kapcsolatban melyik áll jobban?

(#43995) Eduardo89 válasza Bjørgersson (#43993) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Miért csak Raid-ben ? Nagyon sokan használják simán adattárolásra is mert megbízhatóbb.
Én spec torrentezésre használom 24/14 - 16 órát pörög és nem nas-ban van hanem a gépemben. A 24/24es hitelesítés azért nálam pl sokat nyomott a latba. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43996) rendesadam


rendesadam
tag

Sziasztok!
3 TB-os vinyót keresek, elsősorban adattárolási célra, nem fontos, hogy csúcsokat döntsön írásban, a tartalom inkább olvasva lenne (persze miután egyszer rákerül :) ). Hetente kb. 40-50 órát megy a gép, amibe kerülne.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43997) vond


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én ha valamilyen érdeklődéssel érkezek egy topic-ba, akkor átolvasom legalább az utolsó pár tíz hozzászólást, s így nagyon nagy eséllyel már meg is kapom a válaszokat a kérdéseimre.

Ez nem szól direktben senkinek, csak feldobtam ide amolyan apró nevelési szándékkal, mert lépten-nyomon olyan helyzetekbe botlik az ember, hogy gyakorlatilag ugyanazok a kérdések és válaszok ismétlődnek akár 1-2 órás rotációban, és/vagy 5-10 hozzászólásonként.

Nem igaz, hogy nincs pár percetek átolvasni legalább az utolsó oldalt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43998) Eduardo89 válasza vond (#43997) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Feltűnt nekem is a dolog :K

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43999) rendesadam válasza vond (#43997) üzenetére


rendesadam
tag

Visszaolvastam kérdés előtt, de az alapján nem tudtam választani; időközben mentem még tovább, így végül egy WD Red lett.

(#44000) bviktor93


bviktor93
tag

Üdv!

Én is a napokban vettem - a topic hosszú átolvasgatása után :)) - egy 2 TB-s Red-et. 2,5 év után halt be a Green-em... Nekem eddig semmi problémám nem akadt ezzel a parkolós dologgal, 2 nap 1 óra működési időnél HDS szerint 14 parkolásnál tartok; úgyhogy én szerintem nem fogok ezzel a fw.-update-el mókolni. Szerintem nem az összes Red-et sújtja ez a baromira felkapott parkolós dolog. Én bátran ajánlom eddig semmi problémám nem akadt vele, teszi dolgát rendesen (kopp-kopp. ;) ), csak jó darabot kell kifogni... Egyébként én torrentet futtatok rajta meg filmeket, sorozatokat tárolok.
Gondoltam megosztom, hátha érdekel valakit. :B :R
Aki Green, és a Red között vacilál én azt mondom Red a fentiek miatt. :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.