Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) 3.Aragorn válasza vond (#43149) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megcsináltam a bootolható usb-t rufus segítségével, de a bios nem látja. Magát az usb eszközt érzékeli, de a boot lehetőségek közé nem tudom felvenni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43152) 3.Aragorn válasza vond (#43149) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Illetve megpróbáltam lefuttatni win alatt cmd-vel - ahogy az info file is írja - de az a gond, hogy a progi csak 32 bites winnel működik...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43153) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43151) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

F12- vel kipróbáltad az összes usb- s opciót?
Most, hogy már tudod, hogy jól működik a Red, mi motivál, hogy el*-d véletlenül?

(#43154) 3.Aragorn
gép bootoláskor nyomod az F12- t és bejön egy boot- választó, ahol van több választható usb- s boot lehetőség.

HDS nem jó erre, hogy figyeld a parkolást?
Minden bootolható HDD oiszkáló program magában hordozza az új HDD esélyét. :P

[ Szerkesztve ]

(#43154) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43153) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem, de nem is vágom ezeket a dolgokat :B ...
Szóval hogy is van ez?

Nem akarom elb*ni, csak ki szeretném íratni a parkolási értéket, hogy tudjam.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43155) Flickering válasza Flickering (#43137) üzenetére


Flickering
aktív tag

Nekem is tudna segíteni esetleg valaki légyszíves? :)

(#43156) ubyegon2 válasza Flickering (#43137) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Én az itteni írások alapján azt mondom, hogy inkább belső HDD+ külső ház combóval jársz jobban.

Linkelek egy hozzáértő hsz- t erről és cc. 23 eft- ért egy jó 1 Tb- os combót is.

1TB WD 3.5" SATA-III 64MB cache 7200rpm Red NAS winchester (WD10EFRX)

Sharkoon Rapid-Case 3,5" külső mobil rack

Kiindulának remélem megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#43157) Flickering válasza ubyegon2 (#43156) üzenetére


Flickering
aktív tag

És azt megkérdezhetem, hogy ez miér jobb választás mint 25 ezerért egy USB3.0-ás WD mondjuk?
Meg ennek milyen a használata? Anyukámék is használnák meg hordozgatva is lenne azért.

(#43158) peu407 válasza Flickering (#43157) üzenetére


peu407
senior tag

Mert így legalább biztosan tudod, hogy egy ténylegesen jó HDD kerül bele. De ezt ubyegon2 linkelt hozzászólásban leírja a kolléga. Én is most rendeltem egy ilyen összeállítást, de USB3-as házzal.

(#43159) Flickering


Flickering
aktív tag

És ezeknek nem kell külön táp vagy valami?
Mert a Külső HDD-k ugye usb-vel eléldegélnek. Illetve miért járnék jobban egy 1 TB-os WD red+case-el mint egy 2 TB-os WD külső winyóval ugyanazon az áron?
Ezt tényleg laikusként kérdezem, semmi kötekedés.

(#43160) vond válasza Flickering (#43159) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem ez a véleményem.

Amúgy a 2,5"-es, fél meg egy terás lemezek általában elég áramot tudnak felvenni USB-n keresztül is, a 3,5"-es daraboknak általában kell már külön táp is.

Egyébként van külső merevlemezes topic is. ;)
Benézhetsz oda is, de szerintem ugyanezt fogják mondani.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43161) Flickering válasza vond (#43160) üzenetére


Flickering
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, ott is rákérdezek, de örülök, hogy adtatok egy alapot és válogathatok a tokok, meg miegymás között! :)

(#43162) vlevi válasza Flickering (#43161) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, melyik wd kulso hdd-re gondoltál, de 3.5 méretben alapvetően kettőről tudok. Az egy a wd elements. Ezt azért nem szokták ajánlani, mert jobban melegszik, mint a wd mybook. A wd mybook viszont már drágább. De mindkettőben wd green winchester van. Amúgy nem olyan vacak az, hogy egyáltalán nem szabadna megvenni, de pl. a mybookban lévő hdd hangosabb, mint a red.

(#43163) Flickering válasza vlevi (#43162) üzenetére


Flickering
aktív tag

Én [erre] gondoltam egyébként legelőször.

(#43164) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Most jó áron tudok hozzájutni egy Toshiba SATA3 7200 1TB DT01ACA100 32MB 2év garancia merevlemezhez. Rendszer is ezen fut majd, de a PC a legminimálisabb dolgokra lesz használva, W7, Office (alap), internetezés, képnézegetés, skype, semmi más.

Nem látom a Toshibát az ajánlottak között, van valami ok, ami miatt mindenképpen el kellene kerülni? Vagy nyugodtan megvehetem, a fent leírtakra tökéletesen megfelel majd?

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#43165) rasky válasza gurabli (#43164) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem Toshiba HDD-mnek 1 év alatt 40%-ra csökkent a kondíciója, pedig alig volt használva (TV-hez) azóta kerülöm a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#43166) vlevi válasza Flickering (#43163) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez van nekem is. (Meg egy RED-em is van Sharoon hazban). Nem rossz ez, tévedés ne essék, de ha valaki a legjobbat akarja kihozni a lehetőségekből, akkor a RED+Sharkoon páros jobb mint a Green.

(#43167) Flickering válasza vlevi (#43166) üzenetére


Flickering
aktív tag

Persze, megértem, csak nem mindegy, hogy 26 ezer vagy 30 ezer körül jön ki a dolog, ugye 25-nél szabtam meg a határt, de egye fene az még beleférne, a RED-es megoldásból meg csak 1 TB-ost tudnék venni, ez a kifutó Essential seria pedig 2 TB-os :/
Szóval nem tudom mennyire nyúlnék mellé ezzel...

(#43168) ubyegon2 válasza Flickering (#43167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Innentől ez olyan, mint a póker. Nem 30 ezerben kell már gondolkodnod. A 26 ezret már beraktad, de van egy jó hívásod 4 ezerért. Hívsz vagy dobsz? :)
Annyival jobb a helyzet, hogy ha dobsz, akkor is kapsz egy 26 ezer értékű eszközt, viszont mindíg ott fog lebegni a szemed előtt, hogy meg kellett volna adni. :Y

(#43169) Flickering


Flickering
aktív tag

Ebben van igazság, de megéri egy egyszerű használatért kiadni érte annyi pénzt? Nem sokat menne, újratelepítéseknél venném hasznát meg szabadidőmben 1-2 filmnézés folyna róla előreláthatólag.

(#43170) Sonja


Sonja
veterán

Elgondolkodtam, hogy a döglődö 3,5"-os WD Blue 500GB-os (WD5000AAKS) vinyómat lecserélem, egy 2,5"-os WD Black 750GB-os (WD7500BPKX) vinyóra. Vajon hűvösebb lenne? :F Gyorsabb lenne tuti, de érdekelne, hogy mennyire melegszenek ezek a 2,5"-os vinyók. Illetve, hogy milyen lehet a hangjuk. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43171) ubyegon2 válasza Flickering (#43169) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de megéri egy egyszerű használatért kiadni érte annyi pénzt?
Ez a jó kérdés! 26 ezer vagy inkább 30 ezer egy jobb és tartósabb megoldásért!
Egy gyengébb megoldás megér 26- ot erre a célra? :)

(#43170) Sonja
WD1003FZEX nem lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#43172) vlevi válasza Flickering (#43167) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én legutóbb azért vettem RED-et, mert a külső házban minipc-re kötve majd állandóan megy. De, ha ténlyeg ilyen hetente egyszerkétszer, aztán pár hónap múlva már annyira sem veszi elő az ember, akkor a ződdel (azaz a mybook essentiallal) sincs semmi izé. Nekem is ezen vannak a letöltött dolgaim (mármint egy halom rendszer iso, system image mentések, ésatöbbi), amikre szinte alig van szükség.

(#43173) Sonja válasza ubyegon2 (#43171) üzenetére


Sonja
veterán

Nem, mert 2,5"-ban gondolkodnék, az talán kevésbé melegszik. :K Zavar, hogy most a két 500GB-os WD Blue vinyó egymás felett van, és 36 fokosak, miközben előlről egy 12cm-es Swif2 hűti. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43174) ubyegon2 válasza Sonja (#43173) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Időről időre feljön ez a melegedéssel kapcsolatos téma.

Igazából minden motorral hajtott dolognak van egy üzemi, optimális működési hőtartománya. A linkelt tanulmány alapján 35- 45 fok között jó a HDD- nek!
A tanulmány linkjén nem jön be a hivatkozás, ezért itt linkelem külön!

#42670 hsz. körül is megy ez a 2,5 v. 3,5 téma

[ Szerkesztve ]

(#43175) ubyegon2 válasza Flickering (#43169) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Közel egy éves Green winyó élete 2 hsz- ben.

1. :F
2. :(

[ Szerkesztve ]

(#43176) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43168) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez egy jó hasonlat és a számítástechnikában mennyi mindenre igaz... :)
Mindig van egy kicsit drágábban egy kicsit jobb...

(#43175) ubyegon2: 347 napot bírt? :F

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43177) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez sajna még más területekre is érvényes. :U Autó, pia, nők! :DD sorry

Green winyónál ez természetes, így már mindíg zöld marad. Nem is gondolta át túl erősen a WD ezeket a szinkódokat, bár a bíbor kicsit kilóg a sorból. :P

[ Szerkesztve ]

(#43178) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43177) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nők... :N

Ezek marketing színek. Függetlenül attól, hogy a mérnököknek mit sikerül letenni az asztalra...

Nem minden vándorút céltalan...

(#43179) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43178) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, nőkre ez így nem érvényes vagy soxor fordítva. :D

Gazdasági részleg, mérnökök, gyártás, marketing.
Az első miatt a két középső kénytelen sz*r produktumot létrehozni gyenge anyagból, amit az utolsó majd ügyesen elad.
Ha a marketingtől elvennék a pénzt, egész jó minőségű termékek készülhetnének. ;]
A marketing a túltermelés szülte qrva drága sz*rcsomagoló egység.

[ Szerkesztve ]

(#43180) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Gondolkodok egy új HDD vásárlásán asztali géphez, ami adattárolásra fog szolgálni, most rendszervinyó, később majd SSD mellett.
500Gb-1Tb között lenne jó, 20k környékén. Négy éves sata3as WD Blackem van, most kezd dögledezni, küldöm is garis cserére hamarosan. Nekem ennél nagyon szimpatikus az 5év gari.

Jó lesz ugyanilyen típusú szerintetek? Vagy adattárolásra elég a Green változat is? (ott nincs öt év gari)

Ezenkívül javítok nagyritkán nem induló notikat is, ha adatmentésnél szeretném hozzákötni (mert pendrive kicsi ilyenekhez), létezik a 3.5es vinyóhoz is külső Usb dokkoló, vagy nézegessek inkább 2,5es méretűt?

(#43181) 3.Aragorn válasza drunkyboy (#43180) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Adattárolásra inkább a red. De mi baja van annak a blacknek, hogy kezdi feldobni a bakancsot?

+kicsit olvass vissza, tele van a fórum külső házas témával.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43182) ubyegon2 válasza drunkyboy (#43180) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Adattárolásra értelmetlen Black- et venni, szerintem a mostani Black- ed is öngyilkos lett, mert nem bírta a kihasználatlanság miatti depit! A Black az szuper jó és gyors rendszervinyó, nem bíjra a lassú tétlenséget!

Red kell adattárolásra! Még olcsóbb is.

(#43181) 3.Aragorn
Már írás közben gondoltam, hogy Te is leírod. Pont indultam, de nem bírtam nem leírni!
A Black halálára én is kíváncsi vagyok, de nem is biztos, hogy behalt, tekintve, hogy az én 640 Gb- os Black- em is újra 100/100- as. Újra kellet inicializálni HDS- el teljes felületteszt vagy írásteszt :F és újra muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#43183) drunkyboy válasza ubyegon2 (#43182) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Nem volt kihasználatlan a Black, eddig az volt a rendszervinyóm, csak a HDS egyre romló tendenciát jelez rá, most már csak 14%-ot mutat, fél éve még 36% volt. Bár én is furcsállom, mert semmi jelét nem mutatta, hogy "beteg" lenne, sem bad szektor, sem kattogás, semmi.

Szóval nem merem már rendszernek használni, most egy másik helyettesíti átmenetileg.

Akkor jó lesz a Red, később rendelek majd hozzá egy Sharkoon Rapid Case tokot. És egy SSDt persze.

(#43184) 3.Aragorn válasza drunkyboy (#43183) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én azért megpróbálnám meggyógyítani. A HDS csodákra képes. Érdemes ubyegon2 kolléga tanácsait követni. Az ssd mellé játékoknak, letöltéshez meg mindenes vinyónak jó lehet még (ha sikerült helyrepofozni persze). A fontos adataid meg úgyis mennek ki a redre.

ubyegon2: Lassú voltál. :P ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43185) drunkyboy válasza 3.Aragorn (#43184) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Megpróbálhatom megjavítani, bár ha elküldöm a gyártónak gari időn belül, küldenek helyette másikat. Bár lehet, hogy egy feljavítottat kapok helyette, de azt letesztelik, az biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43186) Ati810


Ati810
csendes tag

Hello

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek rendszernek és játékra a Seagate Barracuda ST1000DM003 (1TB 7200rpm 64MB) vagy a Western Digital WD1002FAEX (szintén 1TB 7200rpm 64MB) a jobb?

(#43187) 3.Aragorn válasza drunkyboy (#43185) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valószínűleg kapsz egy újat helyette (ritkán foglalkoznak javítgatással, tesztelgetéssel...) és azzal semmi gondod nem lesz. Ha nem tudnak ugyanolyan típust hozni helyette, akkor ott a levásárlás lehetősége, vagy visszakapod a pénzed (ez bolttól függ).

Ati810: Szerintem az utóbbi, de akkor már inkább ez: WD1003FZEX

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43188) Ati810 válasza 3.Aragorn (#43187) üzenetére


Ati810
csendes tag

Igazából csak az ára miatt kérdeztem, mivel mindkettőt ugyan annyiért tudnám beszerezni, viszont 20k-t nem biztos, hogy tudok rá szánni (bár ha igen akkor legalább megvan mit kell venni ;) ).
De akkor szerinted a két felsorolt közül inkább a WD-t válasszam?

(#43189) ubyegon2 válasza drunkyboy (#43185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes, hogy sem bad sem weak sector nincs és ennyire romlik az állapota? Először tápra gyanakodta, de az csinál szektorhibákat is, de lehet, hogy nem.

Piszok érdekes lenne megnézni a HDS képeket az állapotjelző oldalról és a smart értékeket jelzőről.

Ide tedd fel, mert itt nem vág annyira profilba.
Hátha ott tudnak is valamit mondani, mert a gyárba visszaküldeni is érdekes, ha igazából nincs konkrét hiba.
Másrészt, ha rossz áramellátás végzett vele, az nem garancia option.

(#43188) Ati810
3.Aragorn kolléga véleményét megerősítem, ezt vedd:
WD1003FZEX

[ Szerkesztve ]

(#43190) Ati810 válasza ubyegon2 (#43189) üzenetére


Ati810
csendes tag

A link csak véletlenül mutat a WD10EFRX-re?

(#43191) ubyegon2 válasza Ati810 (#43190) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, bocs, eggyel alatta volt a másik link. :U
Ez a Black:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43192) Ati810 válasza ubyegon2 (#43191) üzenetére


Ati810
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget. :R

(#43193) drunkyboy válasza 3.Aragorn (#43187) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Már néhányszor kellett gari időn belül vinyót visszaküldenem, ebből ha jól tudom kettő volt WD, korábban Seagate is.
Nem a bolthoz, hanem a gyártóhoz küldöm vissza, és bármilyen hibája van, cserélik másikra. A serialszám alapján kapok egy RMA számot, amivel küldheted cserére (szerintem tökéletesen jó vinyót is kicserélnének, de ugye azt úgysem küld senki). A procedúra egy kicsit hosszadalmas, kb másfél-két hónap az átfutási ideje, mert francia vagy holland címre kell küldeni, most nem emlékszem pontosan.
Kaptam már egyszer egy feljavított HDDt, a címkére volt még valami írva a neve után. Levásárlás itt nincs, mert ez ugye a gyártó.

ubyegon2: a tápra nem gyanakodom, másik vinyó is működik vele egy jó ideje. A táp egy CM Silent Pro Gold 3éves. A hibájának talán több jele lenne.
A képeket majd holnap feldobom a másik topikba.

(#43194) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy asztali DVR-be [link] keresek HDD-t.
A biztonságtechnikai üzlet kínálatában van egy WD5000AZRX vinyó, minden bizonnyal azért, mert ajánlott típus.
Na már most ez itt baromi drága ([link]), de találtam sokkal olcsóbban PC-s üzletben: [link]
Kérdésem, hogy tudtok-e róla, hogy ilyen típusszámmal több fajta, jelentősebben eltérő HDD-t adott-e ki a WD ?

(#43195) ubyegon2 válasza atesss (#43194) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Ha jól értem, abban a DVR- ben valós idejű rögzítés fog történni, e célra kell neked a HDD. Ha ez így van, akkor ez a Green HDD erre a célra nem kifejezetten javallott. Biztosan értenek ott a biztonságtechnikához, de a HDD- hez csak annyiban, hogy melyik a legolcsóbb WD vinyó. Fenti célra a WD AV-GP való. WD AV-GP
A WD Purple is igen jó fenti célokra, kifejezetten felügyeleti tárolásra lett kifejlesztve, új fejlesztés, de 1 Tb a legkisebb.

Ha megnézed a WD oldalát látni fogod, hogy minden tipusszám más HDD- t takar. Az az üzlet csak le akarja húzni a hozzá nem értőket.

[ Szerkesztve ]

(#43196) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#43195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lejárt a szerk. idő

Most nézem, ez a WD Purple 1 Tb nem is olyan drága, ha felügyeleti tárolás a cél, ez a megfelelő. Lehet, hogy abban a boltban még nem ismerik. :) Igaz a WD AV-GP- t sem nagyon.

(#43193) drunkyboy Azzal a táppal tényleg nem lehet gond. :)
Látom, igen rutinosnak számítasz vinyók gyári csere témában. :) Nekem is van egy 4 éves Black, ami klattyog a gép bootolásakor, nem azon van a rendszer, szerinted ezzel a hibával kicserélnék? A bad és weak szektorokat megjavította a HDS, de a klattyogás maradt. Rossz táp adott neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43197) vati182


vati182
aktív tag

sziasztok

1TB hdd 2.5" HDD
Szeretnék Notebookba szóval szeretném megtudni szerintetek a WD10JPVX Western Digital
ezt néztem ki magamnak, nem tudom, ez jó választás- e vagy van jobb is főleg fájlcserélés és háttérnek használnám, de lehet később rendszer HDD is lehet belőle, de egyenlőre SSD-m az amit használok.

Mit mondotok van ennél jobb választás is vagy ez teljesen megfelelő, vagy valamelyik márka jobbat gyárt, megbízhatóbbat stb?

vagy inkább ez lenne megfelelőbb?
WD10TPVT WD

kérlek gyorsan írjatok sürgős lenne, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#43198) lacy027 válasza vati182 (#43197) üzenetére


lacy027
tag

A WD10JPVX jó lesz. Ilyen van egy ideje a laptopban, gyárilag 8 másodpercenként parkol, de át lehet állítani. Halk, alig hallani a hangját.
A WD10TPVT régebbi, csak SATA2-es.

(#43199) vati182 válasza lacy027 (#43198) üzenetére


vati182
aktív tag

Minek azt a parkolást átállítani? egyébként az odd helyére raknám. Akkor az újabbat veszem.

(#43200) lacy027 válasza vati182 (#43199) üzenetére


lacy027
tag

Mert rövid idő alatt százezres nagyságokra rúghat, ami akár a merevlemez idő előtti tönkrementeléhez is vezethet. Belépsz egy mappába, picit időzől, már lepakrol. Csapkodja össze-vissza a fejeket, mindezt feleslegesen. Rendszerlemezként meg folyamatos a parkolás köszönhetően az alacsony parkolási időnek. Nekem is ott van, a rendes helyen meg egy SSD.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.