Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Eduardo89 válasza tvamos (#43900) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Egyenlőre én csak fontolgatom, a hibrid vagy SSD vételét. Azért gondoltam a hibridre mert elég nagy helyigényű programokkal dolgozok. Az 500Gigás rendszer WD Blacket kinőttem.
Egyébként amúgy is WD párti vagyok :B

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43902) CPT.Pirk válasza tvamos (#43900) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel a nézőponttal az a baj, hogy mikor ssd-re telepítesz oprendszert, akkor az adat mennyiség egy jó része totál feleslegesen kerül gyors tárra, mert amúgy sem nyúl hozzá az oprendszer, maximum ünnepnapokon szökő évben. Szerencsétlen Win7 is simán megeszik 30G helyet úgy hogy takarítva van és a progik se arra a partícióra vannak telepítve, miközben biztosan nem kell ennyi adat pl. a bootoláshoz, nem is beszélve a napi munkáról.

Ha a Windowsokat is olyan értelmes módon lehetne fájlrendszer szinten szétbontani mint egy Linuxot, akkor lenne értelme neki hogy te döntsd el mi hová kerüljön, de mivel ott ez nem megoldható, így sajnos SSD-s oprendszerezés pazarlás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43903) tvamos válasza Eduardo89 (#43901) üzenetére


tvamos
nagyúr

WD Black²
Nem is tudom.. inkabb egy nagyobb (200GB++) SSD-t probalnek a meglevo HDD melle tenni.

(#43902) CPT.Pirk válasza tvamos (#43900) üzenetére
Termeszetesen igazad van.
En megis igy gondolom, foleg, ha a HDD egeszseges, es van az az opcio, hogy melle tesz egy SSD-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43904) tvamos válasza tvamos (#43903) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk 60 ezret nem biztos, hogy adnek egy Black 2-ert... 120 GB SSD + 1 TB HDD

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43905) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Régebben már írtam ide, de most vált aktuális a HDD váltás.
Tehát a helyzet a következő:
Van nekem egy Seagate Barracuda 7200.12 (ST3500418AS) 500 GB-os vinyóm, amitől megválnék, mert már helyszűkében vagyok.
SSD még nem valószínű, hogy az elkövetkezendő időszakban lesz a gépben, esetleg néhány hónap, max fél év múlva.
1 TB-os winchesterre gondoltam, Western Digitalokkal szemezgettem, de meggyőzhető vagyok bármiről.
Gondolkodtam Greenben, Blueban, Redben.
Melyik lenne a legjobb választás a három közül?
Fontos, hogy halk!!!! legyen és hűvös.
Redet és Greent nem szoktátok ajánlani op. rendszer számára, ahogy láttam. Viszont én hiszek abban, hogy fejlődött már annyit a technológia, hogy hozza még akár a Green is az előző Seagatem sebességét, ami számomra bőven elég. Mit gondoltok?

Köszönöm!

(#43906) Eduardo89 válasza run4fun (#43905) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Azt gondolom, hogy a HDD-k pont a technológiai fejlődésnek hála vannak csoportosítva a felhasználási területek szerint.
Oprendszer alá Blacket érdemes, esetleg ha nagyon spórolni akarsz ( de ezen minek spórolni :F ) akkor Blue
de igazából azt sem ajánlom szívesen Op.rendszer alá a Green-t meg pláne nem.
Ha már mindenképp a három közül akarsz választani akkor RED a megbízhatósága miatt.
( Továbbá csak halkan jegyzem meg, hogy az 1TB-s RED és az 1TB-s Black között 3ezer Ft a difi, szóval nem értem miért nem veszed figyelembe a Blacket mint leginkább optimális választás ! )

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43907) StSanya


StSanya
őstag

Picit visszatérve a korábbi SSD vs HDD vitához (csak most olvastam), senki nem szólt az Intel Smart Response technológiájáról, amivel úgy kapsz kellemes SSD használatot, hogy nem kell figyelni tárterületre, és a kevesebb is több... :)

[link] vagy [link]

Én ezt javaslom mindenkinek, aki nem szeretne SSD-vel babrálni (mint én pl. sysprep-es telepítéssel a teljes Users mappát eleve a HDD-re pakoltam), vagy minél olcsóbban akarja megúszni.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43908) tvamos válasza StSanya (#43907) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bizonyos alkalmazasoknal jo lehet... de ugy megoldas ez a problemara, mint a hibrid auto a koolaj problemara.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43909) shteer válasza StSanya (#43907) üzenetére


shteer
titán

ez az IRS hogyan viszonyul egy alaplapcseréhez? tegyük fel, hogy LGA1155 H77-ről LGA1150 H87-re

..szerintem jónak tűnik

(#43910) Tassadar83 válasza CPT.Pirk (#43902) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Most csak szűz Server 2012 R2 van előttem, ez 10 GB alatt van.
Nem tudom elképzelni, hogy egy szűz Windows 7 ennél lényegesen több lenne.
Egy 120 GB-os SSD mondjuk legyen 20.000 Ft, tehát a rendszer tárolása mindenképpen < 4.000 Ft alatt lesz.

Ami igazán helyet foglal az a hiberfil és a pagefile, előbbivel nem fogsz tudni mit csinálni, utóbbit át tudod tenni más meghajtóra/meg tudod szüntetni.

(#43911) vond válasza Tassadar83 (#43910) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csatlakozom.

Még az ős SSD-s időkben vettem egy 96 gigás Kingston-t, felnyomtam rá a Win7-et, s már évek óta gond nélkül, és bitang gyorsan muzsikál. A Windows mérete most 17GB, szűzként 10GB körül volt.

Az oprendszer mellett fent van egy rakás progi (köztük komplett programcsomagok), plusz kb. 25 gigányi az aktuális grafikai munkáimból, nomeg a PhotoShop scratch disk is ide van beállítva, plusz a böngésző cache is itt található. És még mindig van ~18GB üres helyem.

Hibernáció kikapcsolva, lapozófile minimálisra állítva (hogy még véletlenül se sírjon semmi program), jah és persze nem az asztalról, meg a Users könyvtárból élek, hanem szépen megvan mindennek a helye, más meghajtókon, felhőben, stb...

Sosem fogom megérteni, hogy hogyan nem lehet elférni egy 60/64 gigás SSD-n, ha nem használjuk munkára, csak az oprendszert és a szükséges programokat telepítjük rá. És akkor a 120/128 gigás példányokról még nem is beszéltünk.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43912) shteer válasza vond (#43911) üzenetére


shteer
titán

ős ssd-s idők? volt a 96GB-os kingston előtt bő pár év - pl az slc-s 32gbos samuk :)

..szerintem jónak tűnik

(#43913) vond válasza shteer (#43912) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na jó, az "ősidő" egy kicsit túlzás (nem ez volt az egész lényege), de 3 éve megy a cucc ugyanolyan tempóval, gond nélkül, pedig gyilkolom rendesen. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43914) run4fun válasza Eduardo89 (#43906) üzenetére


run4fun
tag

Blackek zaj, rezonancia és hőmérséklet ügyileg hogy állnak?
( A megjegyzésre pedig annyit, hogy a RED is már felső határ a pénztárcámhoz mérve.)

(#43915) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Használtan tervezek venni egy wd10ezex-et aránylag jó áron (8-9k körül, a sentinel szerint kb 20 napot töltött bekapcsolva). A kérdésem a következő: ha berakom a gépembe akkor milyen gyors teszteket célszerű elvégezni, hogy megbizonyosodjak róla, hogy minden rendben van e a winyóval? Pár perces tesztekre gondolok, mert nem akarom az eladót órákig feltartani. Természetesen utána lefuttatnám a teljes teszteket.
Elvileg tavaly áprilisi a winyó, smart adatokat még nem láttam és garancia már nincs rá. Az esetleg lehetséges, hogy a hd sentinel adatok valahogy módosítva lettek? Vagy ilyen nem lehetséges?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#43916) vond válasza Sanki (#43915) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pár perc alatt nem sok mindent tudsz letesztelni. Ahhoz, hogy az egész lemezt részletesen átvizsgáld, kell pár óra.

Egyébként én úgy tudom, hogy magával a Western Digital-lal is lehet intézni a gariztatást. És ha ez így van, akkor még lenne kb. 10 hónapod a WD Blue-ra. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43917) Sanki


Sanki
addikt

Értem. Ahhoz szükséges valami papír, hogy a wd-vel tudjam garanciáztatni? Azt még nem kérdeztem, hogy megvan e a vásárlásról a blokk vagy valami.

(#43918) vond válasza Sanki (#43917) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bővebbet nem tudok róla. Valahol olvastam, hogy közvetlenül a gyártóval is lehet intézni a dolgot. Esetleg itt, vagy fórumokon, külföldi oldalakon tájékozódj. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43919) Sanki válasza vond (#43918) üzenetére


Sanki
addikt

Oké. Köszi a segítséget!!
Természetesen, ha valakinek van pontos infója ne tartsa magába. :DD

(#43920) CPT.Pirk válasza Tassadar83 (#43910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, de a lapozó fájl pont egy olyan dolog aminek fontos a gyors háttértár, mert Linuxtól eltérően a Windows folyamatosan írja és olvassa.
A Win7 meg akkor kezd el meghízni, mikor megvoltak a frissítések is, meg aztán ott vannak az árnyékmásolat dolgok, stb. Nagyon hamar felmegy 20G fölé, aztán küzdhetsz hogy 30 alatt maradjon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43921) konradl válasza CPT.Pirk (#43920) üzenetére


konradl
tag

Sziasztok!

Ez a vinyó mennyire hangos?

WD1003FZEX

Illetve teljesítmény/hang arányban melyik a leggyorsabb vinyó, aminek még alacsony a hangja?

Előre is köszi.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#43922) pruzsi


pruzsi
őstag

Erre valaki esetleg?

(#43923) Eduardo89 válasza run4fun (#43914) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nálam Black-ről megy a rendszer a RED-ről meg a torrent folyamatosan.
A Black +1 fokkal melegebb mint a RED, zaj/rezonancia szinten kicsit nagyobb az eltérés.
A Black zajosabb de ez egyénfüggő, hogy ki mennyire kényes rá. Nálam spec a ház ventijeinek hangja elnyomja a winyók hangját. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#43924) Bálint306 válasza vond (#43730) üzenetére


Bálint306
tag

Szia!

Ez így jónak tűnik és nem érdemes vele bíbelődni?

A HDD sentinelnél olvastam, hogy ki lehet kapcsolni a parkoltatást, de ez ugye egy próbaverzió sajnos, gondolom idővel bemondja, hogy vegyem meg...

(#43925) martinkahhw


martinkahhw
csendes tag

Üdv!

10-15k körül szeretnék venni vinyót. Torrentezés 5mb/sec terhelés mellé, milyet ajánlanátok?

(#43926) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 4 éves laptopon, amiben egy ilyen vinyó dolgozik: SEAGATE ST9250315AS. Kezdi megadni magát, és már kevésnek is bizonyul ez a 250GB, szóval szeretnék a helyére egy másikat. Nem nagyon értek hozzá, hogy a csatlakozók lefelé vagy felfelé kompatibilisek-e vagy sem, ezért szeretném a segítségeteket kérni. A maximális összeg amit ráfordítanék az 15.000 jó magyar forint. Legalább egy 500GB-os kellene, de jó lenne ha beleférne nagyobb is. Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#43927) jim bcs válasza martinkahhw (#43925) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#43925) martinkahhw
WD Red

(#43926) PRDZsolesz
WD Scorpio Black 500/750GB

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43928) PRDZsolesz válasza jim bcs (#43927) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Köszönöm! :R Bár ahogy nézem, a keretbe egyik sem fér bele.

(#43929) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Vettem a héten 2db ilyen winchestert: Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM003.
Gépenként 1 db lenne beépítve háttértárnak mert az SSD kevés erre.
Sajnos nem látja őket a Win7 egyik gépben sem.
1 gép :
Gigabyte P35 DQ6
Intel Core 2 Duo Q8200
Corsair DDR2 4GB ram (4x1)
Samsung 840 SSD 120GB
NVIDIA GeForce 9800 GT
FSP Aurum Gold 600W
Win 7 Ultimate SP1

2.gép:
Gigabyte Z87-HD3
Intel Core i5-4670K
Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600Mhz
Samsung 840 SSD 120GB
NVIDIA GeForce 470
FSP Aurum Gold 600W
Win 7 Ultimate SP1

Anno lehetett ezeket jumperelni a sorba rendezés miatt. De most csak sebességet lehet rajra limitálni (ha jól néztem). Elvileg csak összedugom jumperelés nélkül és megy. A Windows új hardverként felismeri és lehet formázni.
Az SSD-k miatt AHCI módot használok.
A két gépben egyforma jó minőségű táp van.
Előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#43930) jim bcs válasza Fire_Vire (#43929) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

vezérlőpult----felügyeleti eszközök---számítógép kezelés---lemezkezelés

itt az adott hdd-n elvégzed a formázást GPT-re avagy MBR-re, ezután már látni fogod
-2 TB felett GPT lenne az ajánlott, viszont a GPT-t régebbi oprendszerek nem ismerik fel
-tehát ha csak adatnak van mehet MBR-re, sőt én csak mbr-re formázok

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43931) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

bocs ha láma lesz a kérdés de wd red 2 tb-os hdd-hez létezik olyan 3.5" külső ház amihez nem kell külső ármarforrás csak usb-vel csatlakozik?

(#43932) Fire_Vire válasza jim bcs (#43930) üzenetére


Fire_Vire
tag

Probléma megoldva! :D
Köszönöm! :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#43933) Dzsekó válasza baandii (#43931) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem, mivel minden 3,5"-os vinyónak nagyobb az áramigénye, mint amit az USB le tud adni.

(#43934) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Ez a vinyó mennyire hangos?

WD1003FZEX

Illetve teljesítmény/hang arányban melyik a leggyorsabb vinyó, aminek még alacsony a hangja?

Előre is köszi.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#43935) ricky731


ricky731
tag

Hali!

Külsö vinyonak szeretnék valamit venni. Leginkább film másolás/tárolásra. Van egy külsö laptop vinyo tárolom ugyhogy lehetöleg abba, jó lenne ha csak sima usbröl is müködne...

Elöre is köszi a javaslatokat. :R

(#43936) King Unique válasza ricky731 (#43935) üzenetére


King Unique
titán

"külsö laptop vinyo tárolom" - ez alatt mit is értesz pontosan, 2,5" külső HDD ház/ külső mobile rack :F
Ha az tehát adott, akkor valóban csak egy 2,5" HDD kell bele, amik nyilván csak USB-ről fognak menni. 5400 RPM érdemes venni ilyenekre.
Azért méretet írhattál volna, mekkora kéne...egyik fórumtársunk volt szíves korábban összegyűjteni: 500 GB, 1 TB
Van 2,5" 1,5 - 2 TB-os is, ha akkora kéne, illetve, ami a listából kimaradt a 2,5" WD RED, talán az lenne a legjobb választás.

(#43937) ricky731 válasza King Unique (#43936) üzenetére


ricky731
tag

Koszi a valaszt! Kulso hdd hazam van ami csak egy usb vel csatlakozik a gephez vagy tv hez vagy amihez csatlakoztatom.

Minel nagyobb annal jobb :B

Megnezem ezeket a WD Redeket akkor.

Van valami szeria ami kerulendo?

Koszi megegszer :C

(#43938) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

milyen hdd ajánlott 2TB-os 2,5" méretben?

(#43939) King Unique válasza ricky731 (#43937) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen külső 2,5" ház :F

Mert fizikálisan a legtöbbe 9,5 mm vastag HDD fér bele (sok 2 TB-os meg 12,5 - 15 mm vastag) és van amelyiknél a vezérlőchip max 1 TB-osat kezel stb.

(#43938) baandii: sok választás nincsen... :N
Toshiba MQ01ABB200, WD20NPVX, Samsung M9T, Hitachiból csak 1,5 TB-os van [link].
Legjobb lenne a Samsung, mert az csak 9,5 mm-es és 667 GB-os tányérok vannak benne, de nemigen kapni még itthon...

[ Szerkesztve ]

(#43940) ricky731 válasza King Unique (#43939) üzenetére


ricky731
tag

Megnezem otthon.

Azt tudom hogy Icy Box de nem tudom hogy melyik....

(#43941) baandii válasza King Unique (#43939) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a választ :R

akkor szerintem marad a wd red 3,5" 2 TBos méretben

(#43942) ubyegon2 válasza konradl (#43934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom, nem adod fel, bár először tárolásra kerestél HDD- t. :U

A WD1003FZEX a régi Black HDD- khez képest szuper csendes és már az is tiszta, hogy miért!
Sokan nyekeregtek a régebbi Black- ek hangja miatt és a WD erre lépett, az 1 Tb- os tányérok nagyobb sűrűségűre készültek, ezzel beáldoztak az elérési időből pár ms- t, viszont jóval halkabbak lettek!

Az is igaz, hogy sokan most a 16 ms acess time miatt sírnak! :W
Mert annak 12-13 ms körül kéne lennie! :Y :D
Ettől függetlenül például a szekvenciális teljesítményük is jobb, mint a régi Black- eknek.

Második kérdésedre így a válasz: WD1003FZEX.
Mivel tárolásra szeretnél vinyót, így erre a válasz: WD10EFRX.

(#43943) Loha
A WD megfogalmazása mindent elárul:

Blue = solid performance
Black=maximum performance
:Y

[ Szerkesztve ]

(#43943) Loha válasza konradl (#43934) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem remek választás az egy tányéros WD1003FZEX Black teljesítmény/hang terén, de ha az ár is fontos a Blue WD10EZEX kb. ugyan ez 5 év helyett 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#43944) TeeJay


TeeJay
félisten

én ma vettem át a WD 1TB EZEX vinyómat
már dobtam is rá oprendszert és azt kell mondjam nagyon halk és gyorsan műveli a dolgokat
később amint lesz SSD-re való átmegy a vinyó adat tárolásra de egyelőre meg vagyok vele elégedve
szépen teszi a dolgát és tényleg gyors
2év gari alatt remélem nem lesz gondom vele :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43945) Stirlitz válasza TeeJay (#43944) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Használd örömmel és probléma mentesen!

(#43946) TeeJay válasza Stirlitz (#43945) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
még nem teszteltem le de annyit láttam hogy made in taiwan és május első hetében gyártották
100% hogy már 1TB-os tányérokat kapott
és kiderül mennyi a sebessége :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43947) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, ha nem, akkor elnézéseteket kérem!

Ma délután készülök venni egy külső winchestert, méghozzá az Aqua-ból (egyéni preferencia).
Kapacitását tekintve 1 vay 2 TB-os kellene, USB 3.0-val. Márkát nézve én eddig mindig WD-t használtam, nem is volt velük bajom (lassan 10 éve nyúzok egy 500GB-os MyBook-ot). Viszont nem annyira értek hozzá, hogy milyen paraméterekre kell itt figyelni, és nem szeretnék mellényúlni.

Tudnátok segíteni, hogy ennek a boltnak a kínálatából 30ezerig melyik winyó lenne a legjobb választás? :)

(Ez a Transcend tényleg megbízható? mert máshol írták, hogy strapabíró, de ennyi erővel az én MyBook-om is, mert az is pottyant már le asztalról/polcról az évek során gond nélkül)

(#43948) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Milyen 3.5" -os winyót ajánlotok kb. 10.000 Ft értékben. Particionálva lenne, rendszer+adattárolás.
250 gigás bőven elég lenne.

Előre is köszi.

(#43949) TeeJay válasza Yiggdrasil (#43947) üzenetére


TeeJay
félisten

van külső vinyó topik
és ha USB3-ra vágysz akkor 2,5" a te cuccod mert azt nem kell külön tápolni
legjobb ha veszel egy Hitachi 1TB-os vinyót meg mellé 3-4ezerért egy Raidsonic USB3 2,5" külső házat
összerakod és van 17-18ezerből egy külső meghajtód amit bármikor szétszedhetsz és 2év gari van rá mindenhogyan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43950) Stirlitz válasza TeeJay (#43946) üzenetére


Stirlitz
senior tag

1 tányér van mindegyik 1TB EZEX hdd-ben.
;)

HDTune képböl is látszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.