Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) rasky válasza Zola007 (#42549) üzenetére


rasky
senior tag

Igen seek hang lesz az, utánaolvastam, hogy mi az, elején nem vágtam mi az. :D Úgylátszik ennek ilyen. Köszi az infokat.

(#42552) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Sziasztok!

Új gép vételén gondolkozom,1-2 hónapon belül lenne esedékes. i5 ös cpu és r9 270 es vga lenne benne.
Kérdésem az lenne, hogy van egy 4 éves Maxtor vinyóm, 500GB sata2 16MB 7200rpm és hogy ez milyen mértékben befolyásolná a játékot? Mikro laggok lehetségesek e, lassabb betöltésre számíthatok-e, bármilyen úton módon befolyásolja egyáltalán a játék futását? Vagy érdemes lenne venni egy új vinyót, és ha igen mit ajánlanátok 500Gb os Hdd-k közül?
Köszönöm szépen a segítségeket tapasztalatokat előre is!

(#42553) ubyegon2 válasza #41133696 (#42548) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, lehet, hogy ez is lehet szempont. Sőt, biztosan. Én igazából csak hardveroldalnak olvastam utána, mikor vételeznem kellett. Win alatt volt HD Sentinel, jogtiszta. Hiren's Boot is segít, ha baj van.

Bár én nem is voltam annyira célcsoport Linux MINT alatt. De így is WD Black van a gépben, az új és az újjászületett!

Mindenképp hasznos volt az infó. :R

Csoki919 [link]

[ Szerkesztve ]

(#42554) #41133696 válasza ubyegon2 (#42553) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vásárlásnál elsőnek én is, csak emékeim szerint, rendelés után fedeztem fel a pluszokat. Roham tempóban módosítottam a rendelést, nehogy a Seagate-et feladják :D

Éjjel lefutattam végre a gyári felület tesztet is:

Az, hogy miért IDE-nek látja az SSD-t illetve a 3.0 TB-os WD-RED-et nem tudom :)

Extended test volt, már vannak értékes adatok, így nem írattam vele :D

Részletes

A teszt alatt jobb oldalon az animált ikon a 90-es évek Windows 9.x rendszereiben megtalálható ScanDisk-ére hasonlít :)

Majd a HDS féle felület teszt is tervben van :)

[ Szerkesztve ]

(#42555) Kuruc2 válasza < CyberBob > (#42540) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem igazán értem miért szólna a parkolás a wd ellen. Pont hogy az előnye. Meg nem csak wd parkol.

Másrészt nulla a hangja nálam.

Pont a tartósság miatt vettem parkolós Red-et 3 év garival.

Amúgy tudtommal ki lehet kapcsolni teljesen is a wdidle3 progival disabled paranccsal, de erről akad szó a cikkünkben is : [link]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#42556) < CyberBob > válasza Kuruc2 (#42555) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendben. Ha nincs hangja a parkolásnak akkor 5 percen hagyom.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#42557) ubyegon2 válasza #41133696 (#42554) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagy szerencséd van, hogy sikerült módosítani a Seagate- ről! :Y
A HD Sentinel teszt az a jó 5let, ez a Datalifeguard program elég érdekesnek tűnt, mikor Win7-en kipróbáltam. Mint ha azt is írta volna, hogy WD Black- et felesleges tesztelgetni! :D

Az érdekes, hogy IDE- nek látja az SSD- t és a RED- et, nem régebbi a program és még nem ismeri ezeket?

(#42555) Kuruc2 Azt hittem, a tartósság miatt BLACK- et vesznek az emberek! :P

[ Szerkesztve ]

(#42558) Zlin50 válasza #41133696 (#42554) üzenetére


Zlin50
senior tag

Három és fél óra egy teljes tesztre az nem rossz egy három terás HDD-nél. :C

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42559) ubyegon2 válasza Zlin50 (#42558) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De nem is jó. :D HD Sentinel 1 TB- s Black 2 óra teszt.

[ Szerkesztve ]

(#42560) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy hitachi z5K500-ast (a 380 végű), cserélni a régi 80-ast, ma nézem a SMART-ot, és egy kicsit tanácstalan vagyok.
Bekapcsolások száma: 106
Bekapcsolva töltött idő: 2 nap,12 óra
Parkolózónába lépési ciklusok száma: 3391, ezt kicsit sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#42561) Zola007 válasza ubyegon2 (#42559) üzenetére


Zola007
veterán

1Tb = 2 óra
ennek fényében elég, ha még jól rémlik a szorzótábla :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42562) ubyegon2 válasza Zola007 (#42561) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez az! Három és fél óra 3 Tb- ra ezért volt nekem furcsa. :F Itt elavult a szorzótábla Linuxon, mert 6 óra jönne ki. :D Bocs, nem kekeckedni akarok!

[ Szerkesztve ]

(#42563) Zola007 válasza ubyegon2 (#42562) üzenetére


Zola007
veterán

nem arányos a dolog, akkor lenne ha 1db 3TB-os lemez lenne benne 2 fejjel. Pontosabban akkor még tovább is tartana az adatsűrűség miatt.
de itt 3db 1TB lemez van + 6 fej, így nem tart 3x annyi ideig, csak a vezérlő nem tud 3x olyan sebességgel dolgozni, ezért jön ki köztes idő

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42564) ubyegon2 válasza Zola007 (#42563) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem és köszönöm, így már érthető! :R Mindíg tanul az ember. Kvázi kekeckedés- nagyon hasznos dolog, mert arra szinte biztos, hogy jön szakértő válasz! :U

[ Szerkesztve ]

(#42565) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy mi a különbség a WD green, blue, red, és black hdd-k közt?
3.5-es vinyót szeretnék venni, igazából a sebesség nem számít, csak bírja sokáig (élettartam).
Felhasználási területet illetően, külső usb3-as dokkolóval használnám, filmek rá, és levételére, napi szinten általában. Tehát napi 1x bekapcsolom a másolás idejéig, aztán szinte a továbbiakban kikapcsolt állapotban van.

Nem szívesen költenék rá 10.000 nél többet, de ha sokkal jobb, vagy nagyobb kapacitású van akkor akár 20k-ig is elmegyek. 500 giga felett már nekem "elég", de nem vitatkozok nagyobbakkal sem.

Milyet vegyek szerintetek? A válaszokat előre is köszönöm.

szerk.: Igazából a méret (3.5 vagy 2.5) lényegtelen, a márka is, csak sokáig bírja, és "olcsó" legyen.

[ Szerkesztve ]

(#42566) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha egy WD winyóra csak gyártói gari van, az mennyire jó/rossz? Itthon lehet őket ingyen gariztatni Pesten, vagy postázni kell külföldre stb?

(#42567) Zola007 válasza Vasinger! (#42566) üzenetére


Zola007
veterán

attól függ, mikor és hol lett vásárolva?
milyen vinyó pontosan és mennyiért adják?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42568) Vasinger! válasza Zola007 (#42567) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Privi ment

(#42569) ubyegon2 válasza Sokimm (#42565) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mi a különbség a WD green, blue, red, és black hdd-k közt? A gyártó itt ezt szépen bemutatja! Itt a fórum topicban is érdemes rákeresni külön-külön mindegyikre, ha tényleg érdekel.
Sokáig bírja és olcsó legyen? Ha ilyeneket írsz, ezzel lehetetlen helyzetbe hozod a potenciális válaszadót.
Sokáig bírja például a Black, de az a legdrágább.
Olvasgass kicsit utána és hozd összhangba az igényedet a lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#42570) #41133696 válasza Zlin50 (#42558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ott is 7 és fél volt az csak rosszul mérte :)

HDS felületi teszt (WD30EFRX):

Hard Disk Sentinel: Lemez felületi térkép

Hard Disk Sentinel: Hőmérséklet és átviteli sebesség

Eredmény

(#42571) Sokimm válasza ubyegon2 (#42569) üzenetére


Sokimm
senior tag

Szuper, köszönöm! :)

(#42572) Sanki


Sanki
addikt

A WD Blue 1TB-os winyónak (WD10EZEX) kb mennyi élettartamra lehet majd számítani?
Jelenleg rendszer van az egyik felén a másik felét pedig tárolásra használom. Viszont a jövőben lehet venni fogok egy SSD-t is rendszernek.
Amit leváltott az egy Samsung 250GB-os winyó volt és eddig 874 napot ment és 99/90%-os. A WD is tudja ezt majd teljesíteni?

(#42573) Vasinger! válasza Sanki (#42572) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez ügyben őket kéne keresni: [link]

(#42574) Sanki válasza Vasinger! (#42573) üzenetére


Sanki
addikt

Természetesen nekik írtam elsőnek és azt mondták, hogy itt kérdezzem meg, mert itt biztos használják jó páran és el tudják mondani a tapasztalatukat...

(#42575) ubyegon2 válasza Sanki (#42572) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy nincs még 2 éves sem az a sorozat, így hosszú távú tapasztalások nem lehetnek. Az élettartam szempontjából kerülni kell a külső fizikai behatásokat, hő-, mágneses és elektromos anomáliákat. A megfelelő táp és túlfeszültség védelem már ki lett tárgyalva. Az, hogy rendszer megy róla,meg adatokat tárolsz, hát istenem, arra van kitalálva. :D
Ebbe a topicba is érdemes benézned.

[ Szerkesztve ]

(#42576) #41133696 válasza #41133696 (#42570) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na még ez hátra volt:

"Merevlemez Tesztelés
A Hard Disk Sentinel alkalmazással lehetőség nyílik a merevlemezek beépített hardver öntesztjeinek indítására. Ezek a tesztek hatékonyan képesek ellenőrizni az egyes merevlemez-komponensek állapotát (például fejek, szervó, átmeneti tároló a Rövid ön-teszt esetén). A Részletes ön-teszt pedig teljes felületellenőrzést is tartalmaz, mely feltárja az esetleges "gyenge" adatterületeket és javítja (áthelyezi) a talált hibás szektorokat. Ez szoftveres felületellenőrzéssel (pl. scandisk) nem lehetséges."

Azt hittem már sosem lesz vége :DDD

(#42577) vittorio7 válasza #41133696 (#42576) üzenetére


vittorio7
őstag

Atya ég, hány napja teszteled ezt a lemezt. Bár amikor én vettem, új HDD-t, akkor én is végigfuttattam rajta minden tesztet amit találtam. :DDD

És ha használtat vesz az ember, akkor is érdemes ezeket végigtolni? Mert, hiába írja ki az eladó, hogy 100/100, az nem mutat meg mindent.

[ Szerkesztve ]

(#42578) ubyegon2 válasza vittorio7 (#42577) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a jó, mert ha nem Black- et vesz az ember, muszáj tesztelni. Másrészt, ha ennyi tesztet túlélt, még bármi is lehet! :D

(#42579) #41133696 válasza vittorio7 (#42577) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát csak tesztre elment legkevesebb 3*7,5 óra :) Egyszer a gyárival, aztán a két féle HDS :D

(#42580) Zola007 válasza vittorio7 (#42577) üzenetére


Zola007
veterán

igen, akkor is és megéri
vedd úgy, mintha egy nappal később kapnád kézbe
ezen nem szabad spórolni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42581) vittorio7


vittorio7
őstag

Köszönöm az instrukciókat, mind hármótoknak.

(#42582) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Nem sok időm volt átnézni a hozzászólásokat, de lenne kérdésem. Szükségem lenne a 4 vinyóm helyett inkább 1-re. Az adatok miatt 2-3 TB-os kellene. Mostanában vettem 2db WD passportot is így belsőben is ebben a márkában gondolkodnék (Hacsak nem javasoltok mást?!). Inkább adatot tárolnék rajta filmek, stb, illetve minimális fájl szerver funkcióval (torr...t :Y ) Mik lennének a javaslatok!? Ár/érték, 5400/7200 stb?! Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#42583) jim bcs válasza Htibimor (#42582) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42584) #41133696 válasza jim bcs (#42583) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1

(#42585) Htibimor válasza jim bcs (#42583) üzenetére


Htibimor
senior tag

Esetleg Thosiba DT01ACA300?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#42586) jim bcs válasza Htibimor (#42585) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs esetleg ;) , WD Red a helyzet

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42587) Htibimor válasza jim bcs (#42586) üzenetére


Htibimor
senior tag

Értettem kapitány!!!! :R

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#42588) jim bcs válasza Htibimor (#42587) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD , ha jót akarsz akkor ez van nincs más lehetőség, vagyis van de minek kockáztatni

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42589) Zlin50 válasza vittorio7 (#42577) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem kötelező végigtolni a teszteket. Legfeljebb a kockázatokról és mellékhatásokról megkérdezheted a kezelőorvost vagy a gyógyszerészt. Idegrendszeri tüneteket várhatón fog okozni amikor az orrod előtt elszáll néhány adat. ;]
Egy HDD beüzemelése márcsak ilyen. De te tudod mit tartasz elégnek. Mindenki a maga cseresznyéjének a pogácsa.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42590) vittorio7 válasza Zlin50 (#42589) üzenetére


vittorio7
őstag

Jó régen vettem már HDD-t, akkor végigtoltam egy teljes formázást megy egy felület tesztet.

De mi történik akkor, ha most veszek egy újat, és kijön néhány hibás szektor?
Ezért nem fogják gariban cserélni. Akkor elállok a vásárlástól 8(14) napon belül, miszerint nem felelt meg a termék az elvárásaimnak?

(#42591) Zola007 válasza vittorio7 (#42590) üzenetére


Zola007
veterán

pontosan
még pontosabban meg sem kell indokolnod

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42592) vittorio7 válasza Zola007 (#42591) üzenetére


vittorio7
őstag

Szuper.

Aztán visszacsomagolják, és újra eladják másnak, aki mondjuk nem személyesen veszi át a cuccot, hanem kiviszi neki a futár?

(#42593) Zola007 válasza vittorio7 (#42592) üzenetére


Zola007
veterán

ez van
optimális esetben megnézik, hogy hibátlan-e:

1, ha igen, akkor
a, eladják másnak
b, beépítik egy eladó komplett gépbe
2, ha nem, akkor
a, kicseréltetik a nagykerrel
b, eladják másnak
c, beépítik egy eladó komplett gépbe

Mivel Mo-n vagyunk, lehet esélyt latolgatni, melyiknek nagyobb a valószínűsége

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42594) vittorio7 válasza Zola007 (#42593) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez jó felsorolás. :R Nincs több kérdésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#42595) Zlin50 válasza vittorio7 (#42590) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nekem néhány szektor miatt elfogadták hibásnak, néhány hónaposan. Cserélni nem tudták (árvízi anomália ) ezért vételár vissza. Sűrűn nem tapasztalható korrekt eljárás.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42596) Agyzuzo válasza Zlin50 (#42595) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Cserélni nem tudták (árvízi anomália ) ezért vételár vissza."

Egy 1,5-es WD Green-nel jártam így. Azért nem túl rendes húzás, mert ők jól jártak velem... :) 18k-ért vettem meg a vinyót és mikor vittem gariztatni épp 42k volt a bolti ár, ezért visszakaptam a 18k-t nekik meg gondolom küldött a WD cserevinyót amit szépen el is adtak annyiért... :)

Én meg fizethettem rá és vehettem új vinyót (persze másik boltban).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42597) Zlin50 válasza Agyzuzo (#42596) üzenetére


Zlin50
senior tag

Jobban nem járhatsz, mert a számla alapján kapsz vissza és nem bolti ár szerint, szóval amit kifizettél.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#42598) Zola007 válasza Zlin50 (#42597) üzenetére


Zola007
veterán

ő csak arra utalt, hogy simán tudott akkor is cserélni a WD Europe, a normál RMA process működött, csak a boltok kihasznált a helyzetet és behazudták hogy nincsen cseredarab.

(#42596) Agyzuzo :Egyébként nem értem miért nem RMA-n keresztül intézted, nem került volna csak 2000 ft-ba egy visszaposta a WD-nek, az új vinyót megkaptad volna előre 1 héten belül

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42599) Agyzuzo válasza Zola007 (#42598) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jogos a kérdés, de már leadtam mire ez eszembe jutott meg számítottam rá hogy fogok kapni cseredarabot. :) Mindegy, egy Seagate-et vettem helyette ami azóta is teszi a dolgát, nem akartam újabb Green-t. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#42600) Zola007 válasza Agyzuzo (#42599) üzenetére


Zola007
veterán

Persze nem a legrosszabbra számít az ember.
Megjegyezném itt, hogy amennyiben a vevő számára nem kedvező a garanciális döntés, akkor jogod van visszakérni a hibás darabot is.
Nekik pedig kötelességük lett volna visszadni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.