Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) ubyegon2 válasza TomMusic (#42850) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha igen, azt se volnál képes érzékelni. Az NCQ- val elméletileg akár. Én anno átkapcsoltam, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy észrevettem változást. :)
Itt egy írás, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#42852) TomMusic válasza ubyegon2 (#42851) üzenetére


TomMusic
őstag

Ez részben jó hír, mert legalább nem kell újrarakni a rendszert. :DDD Főleg hogy most tértem át XP-ről, már sikerült majdnem mindent beállítani, hogy jó legyen.
Viszont lehetne gyorsabb is bőven, de akkor ez a laptop "hibája". Nem mai darab már.
Szerk.: köszi az infót. :)

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#42853) ubyegon2 válasza TomMusic (#42852) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebben Win alatt próbáltam a Soluto nevű programot, tégy egy próbát Te is, nem rossz! Itt a honlapja.

[ Szerkesztve ]

(#42854) Claude Leon válasza Bandi821 (#42839) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Táp búnössége nem a feszültségszintekben keresendó, hanem az olcsóbb kostrukciók tudnak produkálni váratlan ingadozásokat. Ha azt mondod, hogy közismerten megbízható típus, pl. min. fsp(delta béléssel), akkor a hútésre fognám, ha valami kici,occó, már kétesélyes a dolog.

Otthon nem hiszem, hogy összeállítanál egy korrekt, gépfüggetlen apparátot, és kísérleti környezetet, mind a bemenet normáktól való lehetséges eltéréseit generálva, mind a kimeneti terhelésingadozásokat próbálgatni, a pár mikroszekundumos tüskékre vadászva.

(#42855) TomMusic válasza ubyegon2 (#42853) üzenetére


TomMusic
őstag

Anno ezt én is próbáltam, viszont a boot idővel nincs bajom (illetve nekem mindegy, hogy 1 vagy 3 perc alatt bootol be), hanem használat közben.
Megnéztem az automatikusan induló szolgáltatásokat, és amik nem nagyon kellenek, kilőttem.
De majd lehet teszek egy próbát.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#42856) Csezi


Csezi
tag

Sziasztok!emachine e510-es laptopomban a winyót,ami most 160-as nagyobbra cserélném,és a tanácsotokat kérném,h milyen legyen az utód...töltök fel egy képet a mostaniról,ha sikerül
előre is köszi...!

(#42857) Zola007 válasza Csezi (#42856) üzenetére


Zola007
veterán

ez már relatíve újabb gép, vezérlő nem nagyon maximalizálja, de most az 1 terások vannak jó ár/érték arányban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42858) Bandi821 válasza Claude Leon (#42854) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Na közben hazaértem és most már a soron következő 1 TB-os Samsungom is elkezdte ugyanazt, ami a 2TB-os meghalásához vezetet, azaz egyszercsak megszünik látszani, nem elérhető, újraindítok és akkor megint látom. Néha újra megtalálja a gép, amikor a számítógépkezelővel a lemezkezelésnél nyomok egy lemezek újraellenőrzése funkciót, de néha még úgyse. A HD sentinel továbbra se ír semmi problémát magára a merevlemezre. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a táp lehet, mert egyrészt egy 1,5 éves Corsair, ami azért szerintem nem túl gagyi táp, a soron következő harmadik vinyóval még mindig nincs gond, a játékok futnak, amihez az 580-as kártyát szintén meg kell táplálni. Szóval nem értem. Nincs pótalkatrészem fogalmam sincs, hogy most mit csináljak.

(#42859) 3.Aragorn válasza Bandi821 (#42858) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Biosban látszik?

Nem minden vándorút céltalan...

(#42860) Bandi821 válasza 3.Aragorn (#42859) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Mindjárt megnézem, de elvileg kéne, mert amikor újraindítok, akkor ideig óráig ismét működik és le tudom róla játszani a filmeket meg a zenét stb.. aztán fogja magát és eltünik. Semmit nem csinálok, van hogy internetezem, egyszercsak eltünik. Nem értem.

(#42861) Bandi821 válasza Bandi821 (#42860) üzenetére


Bandi821
tag

Na megnéztem a BIOS-t és látja...

(#42862) Claude Leon válasza Bandi821 (#42858) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor a tápon nem múlik.
Menet közben tűnik el? Miután eltűnt, az eszközkezelőben sem látszik?
Power_cycle és load_cycle hol jár? (sajnos nem jut eszembe most magyarul, a linuxom csak így írja)

(#42863) Bandi821 válasza Claude Leon (#42862) üzenetére


Bandi821
tag

igen menetközben fogja magát és eltűnik. Amekkora mocsok most bezzeg jól mükszik, szóval egyenlőre nem tudom, hogy az eszközkezelőben látszik e vagy sem. Ezeket hol tudom megnézni?: Power_cycle és load_cycle hol jár?

(#42864) Claude Leon válasza Bandi821 (#42863) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A sentinel is megmutatja, a smartban keresd (a power cycle a 12, a load cycle a 193-as paraméter)

(#42865) Bandi821 válasza Claude Leon (#42864) üzenetére


Bandi821
tag

a 12-es sorba a Power Cycle-hoz értéknek azt írja, hogy 98 és a legrosszabbhoz pedig szintén 98. Viszont nekem 193-as paramétert nem mutat. Kerestem, hogy hol lehetne a SMART-nál ezt beállítani, de nem találtam

(#42866) Bandi821 válasza Claude Leon (#42862) üzenetére


Bandi821
tag

na megint eltűnt, így meg tudtam nézni az eszközkezelőt és ott még látszik, azt írja ki a tulajdonságok bekérésére, hogy az eszköz jelenleg nincs csatlakoztatva

[ Szerkesztve ]

(#42867) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Végre végére ért az írás-olvasás teszt is 14h 45p után :), azt hiszem, most már bátran elkezdhetek beköltözni.

Mindazoknak, aki segített a választásban és a beüzemelésben: köszönöm. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#42868) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#42867) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Úgy látszik, formázni kell a teszt után. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#42869) Zola007 válasza 3.Aragorn (#42868) üzenetére


Zola007
veterán

újrainicializálás azt jelenti, hogy alapállapotra állít vissza, ebből logikusan következik hogy egy RAW /nyers területet hagy maga után

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42870) zeusz55 válasza lacy027 (#42785) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok! A wdidle progihoz hogy csinálok boot DVDt win 7 alól? Nerom van! ? köszi!!!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42871) zeusz55 válasza zeusz55 (#42870) üzenetére


zeusz55
senior tag

Noh sikerült megoldani 3s röl 270 re! Kérdésem lenne hogy most meg azt csinalja hogy total cmdbe dolgozok vele mappanyitasnal fel fel pörgeti es lagol mintha dwd lene?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42872) lacy027 válasza zeusz55 (#42871) üzenetére


lacy027
tag

Az energiagazdálkodásban kapcsold ki a merevlemezek kikapcsolását, állítsd 0 percre.
Ha a fenti megvan, akkor a parkolási idő nem helyes. Lemeztől függően máshogy működik, van ahol leparkol majd le is állnak a lemezek és ez nem jó. Csak a fejeknek kell leparkolni, a tányéroknak ugyanúgy pörögnie kell tovább.

(#42873) zeusz55 válasza lacy027 (#42872) üzenetére


zeusz55
senior tag

www.kephost.com/images4/2014/4/13/a1_2014_4_13_dn72s1h2gm.jpg

Azt meg megprobalom ha megsem lesz jo de a fenti ertek jo, akor igy jartam?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42874) lacy027 válasza zeusz55 (#42873) üzenetére


lacy027
tag

Nem, mindenképpen van rá valami megoldás. Nálam egy WD10JPVX-nél 2,5 perc, (150s) lett a helyes. Az alap 8 másodpercnél túl sűrűn parkolt, 1 percnél még szintén, meg ennél a beállíásnál valamikor egy nagyot kattant parkoláskor, mintha hirtelen elmenne az áram. 3-tól felfele meg egyátalán nem akart parkolni. 2,5 percnél halkan és általában mindig leparkol. Nem túl ritkán, nem túl sűrűn, pont jó.
Szerk: 3s volt az alap? Az a lemez nem is csinált mást a parkoláson kívül. Jó ötlet ez a parkolás amit kitaláltak, de ilyen eszement alacsony értékeket megadni gyárilag... nem normálisak.

[ Szerkesztve ]

(#42875) zeusz55 válasza lacy027 (#42874) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi! akkor proba szerencse? es ez a lemezleálas? jo értéknel ez is hejreál? il ezeket az ertekeket hdsbe hol tudom elenörizni? halas köszönet!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42876) zeusz55 válasza zeusz55 (#42875) üzenetére


zeusz55
senior tag

Még annyit csak és bocs a sok kérdésért ha bealitok 2percet parknak az azt jelenti h 2percenként pontosan leparkol a fej ha kel ha nem,wagy csak ha nincs hasznalatba akor csinalja! il ha leparkolt wisza is ugrik wagy addig parkba marad amin nem kerül hasznalatba a lemez? il ha ezt a lemez lealitast bealitom 0ra (most pcbe a winyo) ha kirakom wisza usb3hazba ujra be kel majd alitanom wagy tudni fogja? halas köszi a fejtagitasert

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42877) lacy027 válasza zeusz55 (#42876) üzenetére


lacy027
tag

Igen, kb. próba szerencse. Minden lemeznél más és más a jó érték. Az esélye megvan rá, hogy helyreálljon, valószínűleg helyre is fog. Csak 2 perc üresjárat után fog parkolni, egyébként nem. Ha jó az érték, akkor leparkolva marad a következő használatig, majd csak ekkor megy vissza a lemezek fölé.
Szerintem ennek a beállításnak meg kellene maradni akár direktben a gépben van, akár egy USB3 házban. Kivéve ha a ház felülbírjálja a rendszert és maga állítja le a lemzet x idő üresjárat esetén. De egy egyszerű ház esetében nem kell ettől félni, WD My Passportoknál hallottam csak ilyenről.

(#42878) zeusz55 válasza lacy027 (#42877) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi szepen a sok infot! Egyenlöre tiszta de lehet lesz még kérdésem!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42879) 3.Aragorn válasza Zola007 (#42869) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem is sikerült formázni, ezt a hibaüzenetet kaptam:

Továbbá a lemezkezelésnél a korábban ketté partícionált lemez újra egyben van. :U
Megpróbálok egy restartot.

Nem minden vándorút céltalan...

(#42880) 3.Aragorn válasza Zola007 (#42869) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát igen, úgy látszik kezdhetem újrainicializálni-partícionálni-teljes formázni...
Mondjuk nem bántam volna, ha ez a hibaüzenet az előtt kijön, hogy végigmegy a teljes formázás és elmegy fél napom. :U Na mindegy.

Nem minden vándorút céltalan...

(#42881) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok! rosszalkodik a SAMSUNG HD753LJ vinyom és cserélni szeretném, nem kell nagy, elégg egy 500 as mivel csak játékra kell vagyis csak játékok futnának róla. ezt néztem ki per pill, erröl van valakinek véleménye? wd5000aads

(#42882) 3.Aragorn válasza Rruuer (#42881) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én játékra nem vennék greent. Arra black való, esetleg az általánosabb célú, de szintén 7200-as blue széria.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#42883) Rruuer válasza 3.Aragorn (#42882) üzenetére


Rruuer
senior tag

mert most mi a kettő között a különbség?

(#42884) 3.Aragorn válasza Rruuer (#42883) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Röviden, tömören.

Nem minden vándorút céltalan...

(#42885) 3.Aragorn válasza Rruuer (#42883) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha rákattintasz a kis merevlemezekre, kiadja a részletesebb infót. Elég marketinges szöveg, de a lényeg benne van. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#42886) Rruuer válasza 3.Aragorn (#42885) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem sokat értek belőle de a nagyja megvan, akkor erről mi a véleményed? WD1001FALS

(#42887) Zola007 válasza 3.Aragorn (#42880) üzenetére


Zola007
veterán

nem kell teljes formázni, ilyenkor már elég ha törlöd a RAW partíciót és csinálj újat tetszés szerint, majd gyorsformázás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42888) 3.Aragorn válasza Zola007 (#42887) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. De az egyik partícó teljes formázása már a végére ért, a másik még az elején tart, de most már kivárom.

Amúgy titeket is állandóan visszadob 503-as hibával az oldal? Pár napja ezt csinálja... Van hogy órákig nem tudok hozzászólást írni. :W

Nem minden vándorút céltalan...

(#42889) zeusz55 válasza lacy027 (#42877) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ahh kiwagyok alitgattam mindent! wolt kikapcs 300.150.120.60 minden es azt wetem eszre hogy mindegyik bealitasnal 5-10 mp közöt 1katanas es nema csend majd katintol es katt felpörög! olyan wan hogy bealitom kiirja h ok es aztan nem ugy wiselkedik megse?

Sz: ez az alando lemez lealas kesz igy külsönel meg ok de adat,game winyonal... es energ gazd ki wan kapcsolwa

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42890) 3.Aragorn válasza Rruuer (#42886) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tudtommal nem rossz, sőt. De én akkor már az újabb generációs WD1003FZEX-et venném.

Nem minden vándorút céltalan...

(#42891) krisztian7 válasza jim bcs (#42828) üzenetére


krisztian7
tag

Átnéztem az összefoglalót és elég sok mindent el is olvastam, de arról eltérő infókat láttam, hogy mennyire hangosak a winchesterek. Az előzőt is részben azért cserélném le, mert torrentezés közben nagyon hangos. (régi samsung). A wd blue szimpatikusnak tűnt , de többen írták mostanában, hogy rögtön adják el, mert hangos. A red elsősorban nas-ra készült, de erről jobbakat olvastam hang szempontjából, mivel mégcsak nem is játékra lenne, így szerintem alig lenne érezhető az a különbség amit a plusz adatelérési idő jelenteni. A black-ről megint sokan írják, hogy hangos. Akkor tulajdonképpen milyen más lehetőség van 12-15 ezer ft körül, ami halk (használtban is) ?

(#42892) Zola007 válasza krisztian7 (#42891) üzenetére


Zola007
veterán

Ha nem rendszer és nem játék akkor Red.
Hangról meg lehetne vitatkozni, maradjunk annyiban, hogy aki emiatt adja el a vinyót az inkább a házat kellett volna eladja vagy másként megoldani a rezgés/zajcsillapítást.
Ezek a mai vinyók már nem hangosak, csak el van kényeztetve a nagyérdemű

5 évvel ezelőtti vinyók jóval hangosabbak voltak, 10 évvel ezelőttiről meg ne is beszéljünk, mintha egy manó szántott volna traktorral folyton az asztal alatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42893) krisztian7 válasza Zola007 (#42892) üzenetére


krisztian7
tag

Sajnos rendszer vinyó lenne :(

(#42894) 3.Aragorn válasza Zola007 (#42892) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"mintha egy manó szántott volna traktorral folyton az asztal alatt"
Ezen besírtam. ;]

Egyébként egyetértek. Vinyónál a zaj csökkentésének elsődleges módja a rezgés csillapítása, másodlagos a ház hangszigetelő képessége. Ha ezek meg vannak, lehet elgondolkodni, milyen hangos is egy merevlemez. Ha megjön a Nanoxia Deeps Silence 5-ös házam, majd írok a red és a black hangjáról.

A jelenlegi Mecury bádoglemez csodából kihallatszik a black, a redet alig hallani, de a csapágyas 8 centis házventik hangja bőven elnyomja őket legalább... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#42895) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nos, elkezdtem másolgatni a blackről a redre. (Total Commander 7.04a) Nagy, mkv file-okat. Másolási seb. kb. 55-60ezer kB/sec, néha belassul, néha fölugrik 70k fölé... Fut közben a JetAudio, Mozzilla, HDS, Eset. Ez jónak számít?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#42896) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#42895) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Még a forrásmeghajtó töredezettsége is közrejátszhat gondolom - évek óta nem tudtam töredezettség-mentesíteni, mert 2-3 éve gyakorlatilag tele a lemez...

Nem minden vándorút céltalan...

(#42897) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Érdekes, hogy a másik meghajtómról másolva is hoz egy 50k körüli a sebességet és ha mindkettő egyszerre fut, egyik sem lassul...

Nem minden vándorút céltalan...

(#42898) Zola007 válasza 3.Aragorn (#42897) üzenetére


Zola007
veterán

őszintén: nem mindegy?
annyi, amennyi
kicserélni nem fogod
töredezettségmentesítés számít, de a hatásfoka 10-15 gigás fájloknál erősen konvergál a 0-hoz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42899) 3.Aragorn válasza Zola007 (#42898) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban nem fogom, csak kíváncsi voltam más véleményére is ezzel kapcsolatban. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#42900) vond válasza 3.Aragorn (#42895) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha majdnem tele van a forrás Black, akkor érthető, hogy "csak" 50-60 MB/s körüli sebességet produkál. A vége felé már csak ennyit bír olvasásban (is).

S az is teljesen természetes, hogy ha mellette elindítasz mégegy másolást egy másik forrásból, akkor az egy darabig ekkora, vagy ennél nagyobb sebességet is hozhat, mivel más a forrás, a Red meg a lemez elején tud 140-160 MB/s körül írni, a közepén 100-120-szal, a végén meg ~60-nal.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.