Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) 3.Aragorn válasza csuszi (#43400) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jobb felső sarok opciók/részletes keresés/Szűrés felhasználó szerint.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43402) Powermetal


Powermetal
csendes tag

Sziasztok!
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 13604 ft-ért, vagy Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez 13443 ft-ért?

(#43403) csuszi válasza 3.Aragorn (#43401) üzenetére


csuszi
aktív tag

hat ez kurva jo :) koszonom.
mondjuk mar felesleges, mert osszefoglaélva leirtam, hogy akkor sirtam az uj silany winchesterek miatt, a regiek meg hudefaszak, es aztan az itteniek segitsegevel a redre esett a valasztas, mert az aztan 1millio evet megy. :D hat nekem 2bol 2 halt meg, az 1 nem birt 3 honapot, ez meg 5 nap alatt befott.

vagy kurva nagy pech, vagy nagyon szarok a mai winchesterek, vagy az alaplapom nyirja ki.
nah hozzaszolas irasa kozben raneztem kulfoldi forumokra es ott egyontetuen azt irjak hogy psu nyirhat ki hdd-et alaplap nem. szerintetek?
tap lehetetlen: hat az vadonatuj es az elozo is kurva jo minosegu volt, corsair vx 450, ez a mostani meg egyenesen rolls royce, platinum seasonic 520-as.

(#43404) zeusz55 válasza csuszi (#43400) üzenetére


zeusz55
senior tag

hát... mind a két eset furcsa lenne ha az alaplap ilyet művelne, meg hogy ennyire távol legyen tőled a Winchesterek védőszentje! :U :Y :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43405) 3.Aragorn válasza csuszi (#43403) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezek tényleg k*va jó tápok. Persze a legjobb szériákban is lehetnek hibás darabok, ahogy a vinyóid is lehettek saját haláluk okai. Szvsz peched volt...
De a szakik itt talán tudnak valami konkrét magyarázattal szolgálni. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43406) csuszi válasza 3.Aragorn (#43405) üzenetére


csuszi
aktív tag

a tapot 100ig zarnam ki, nem csak azert mert kegyetlen jo tapok, hanem mert a vx elotte a samukat nem nyirta ki, csak a redet? :) nem egyszerre kerultek a gepbe a reddel, es a samsungoknak kutya baja volt par evig, aztan meg man tenyleg borzalmasan oregek voltak, es akkor se igy halal hullara mentek, hanem csak elszalltak reszeik, es az egesz winch labilissa valt. ez a 2 meg kuka. egyik fel se porog, masik meg mint a halal olyan lassu, de 90%ban be se tolt a win. 10%ban betolt aztan lefagy. most leformaztam az egeszet, hatha megjavul, de mar le se fut a win telepites. kesz, 0%on all fel oraja. kuka asszem.
plusz info egyebbel kapcsolatban. tegnap romlott el a winch, ma irtam az amazonnak, mar el is utaltak a teljes vetelarat, ugy hogy a winch meg itt a gepben. ezt nevezem hozzaallasnak :)

[ Szerkesztve ]

(#43407) 3.Aragorn válasza csuszi (#43406) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nekem is vx 450-em van, van egy wd black, egy red, meg egy régi seagate vinyóm. Mind3 100/100-as.
Alaplapodról mit kell tudni?

"amazonnak, mar el is utaltak a teljes vetelarat, ugy hogy a winch meg itt a gepben. ezt nevezem hozzaallasnak"
Én ezt balfa**-ságnak nevezném. :DDD Nagyon könnyű lenne visszaélni vele...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43408) csuszi válasza 3.Aragorn (#43407) üzenetére


csuszi
aktív tag

GA-B75M-D3V

itt most minden valoszinutlen.
2 tap is rossz.
2 kabel is
alaplap ilyet csinalna.
2 red is
de ezek kozul a 2 redre fogadnek.

amazon:
nem hinnem :)
1. barmikor elrendelik a bankodnal a refund visszahivasat, es a bank meg is teszi.
2. attol meg a winchestert varjak szeretettel, egy futart kuldenek erte. csak nem szarkodnak a refund teljesitesevel, megelolegezik.
3. tolunk nyugatra nem ugyeskednek :)

nem hulyek, csak feleslegesen nem kekeckednek. odaadjak a penzt, mert biznak a vasarloban. de ha a vasarlo ugyeskedik, barmikor visszaforditjak a penzt. akar 1 honappal kesobb is.

(#43409) 3.Aragorn válasza csuszi (#43408) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43410) Zsivaagoo válasza csuszi (#43408) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hálózatból is kaphat olyan zavart a tápon keresztül a vinyó, hogy becsuklik mint a bazári bugylibicska.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43411) 3.Aragorn válasza Zsivaagoo (#43410) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt de szépen megfogalmaztad!

Nem minden vándorút céltalan...

(#43412) Powermetal válasza Powermetal (#43402) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Kaphatok segitseget? holnapig dontenem kellene....

(#43413) zeusz55 válasza Powermetal (#43402) üzenetére


zeusz55
senior tag

WD!.. de miért kell ezen gondolkodni!? :U :F

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43414) Powermetal válasza zeusz55 (#43413) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Azert mert nem ertek hozza. Persze a WDrol mint markarol tudom,hogy jo,de a szoban forgo modell attol meg lehet egy rossz szeria ha nem ismerem. plusz van meg egy WD az arkategoriaban amit pl nem ajanlottak valami fejparkolas miatt. 1 szo mint 100 csak tudni szerettem volna hogy nem csak a marka de a modell is jobb e a toshibanal :-)
koszonom a segitseget!

(#43415) zeusz55 válasza Powermetal (#43414) üzenetére


zeusz55
senior tag

Itt van pár vélemény róla ahogy elnézem átlagos PCbe ajánlják, parkoláson meg ha baj van vele tudsz rajta állitani mig más márkáknál nem nagyon!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43416) vond válasza Powermetal (#43414) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mire használnád elsősorban? Illetve tudsz-e még pár ezret hozzátenni a kerethez, ha azzal léphetsz egy szintet felfelé általános minőségben?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43417) Powermetal válasza vond (#43416) üzenetére


Powermetal
csendes tag

kulon particion rendszer es kulon particion jatekok,adatok...nem tudok tobbet raszanni es szeretnem ebbol kihozni a legmegbizhatobbat

(#43418) vond válasza Powermetal (#43417) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor szerintem mindegy, hogy az EZEX, vagy az ACA. Én már mindkét fajtával befüredtem egyszer-egyszer. Persze ettől még Nálad nyugodtan elmehetnek évekig is gond nélkül.

Azóta nálam munkára csak Black, adattárolásra csak Red. Több tíz darab keresztülment már rajtam (otthon, munkahely, család, ismerősök), eddig egyikkel sincs semmi gond.

Ha lett volna még egy kis plusz pénz, akkor WD Black-et ajánlottam volna 19-ért, vagy Red-et 16-ért. Bár ez utóbbit rendszernek max. ideiglenesen használnám.

A minőséget általában meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43419) Powermetal válasza vond (#43418) üzenetére


Powermetal
csendes tag

annyira egyforma a 2 termek? talan a 64-es cache miatt a wd-re billen a merleg nyelve akkor. persze a lenyeg a stabilitas.

(#43420) vond válasza Powermetal (#43419) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindkettő erősen consumer termék, míg a Black (meg talán a Red is) már inkább üzleti. Bár maga a WD még ezeket is az általános fogyasztói piachoz sorolja. S emellett van néhány komolyabb, ipari vonal a termékpalettájukon, csak azt meg mi általában nem tudjuk megfizetni.

Ezzel együtt azért a WD Black már bizonyította hosszú éveken át, hogy nagyon is komoly termék (erre utal az 5 év gyártói garancia is), s most már a Red-ről is van 1,5-2 évnyi tapasztalat, ami alapján elmondhatjuk, hogy a neki szánt területen elég megbízhatóan teljesít (s erre a szériára is az általános 1-2 évnél több garanciát vállal a Western Digital).

Én azt az elvet vallom, hogy nagyon is megéri minőségi termékeket választani, még ha kicsit többe is kerül. Merevlemezt sem 1-2 hónapra vesz az ember, az a plusz párezer forint évekre levetítve szinte meg sem látszik az ember kiadásai között. Úgyhogy én a Te helyedben valahogy megoldanám, s inkább várnék még pár hetet, hogy összejöjjön a pénz egy Black-re (vagy egy SSD+Red-re).

Azt viszont hozzá kell tennem, hogy 100%-ig biztosra a fent taglalt szériákkal sem mehetsz. Bármelyik HDD beadhatja a kulcsot bármelyik pillanatban. Ezért a legfontosabb adataidról mindig legyen többszörös biztonsági mentés, lehetőleg fizikailag/földrajzilag is elkülönítve.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43421) Powermetal válasza vond (#43420) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Hat,igazad van. viszont ahogy nezem abban boltban,ahol venni keszulok nincs black.
remelem azert nem lovok bakot a blueval....

(#43422) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

NAS-ba szeretnék egy 2 TB-os meghajtót. Nem hiszem hogy kellene erőltetnem az újat. Nem igazán kapcsolom ki, tehát egyenletesen tudnak dolgozni a meghajtók. Ezért gondoltam hogy a maga 120 leállás/indulásával ez jó lenne. Szerintetek megéri?

(#43423) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Bővíteni szeretném a gépem egy 3 terrás merevlemezzel, de mivel jelenleg csak 5K4-es HDD-m van, 7K2-est szeretnék, egy kissebb partícióval (~500 Gb) a rendszernek és a többin menne a gyakoribb adatok tárolása (a kevesebbet használtak meg mennek a mostani 1,5 terrás vinyóra. A Seagate ST3000DM001 és a Toshiba DT01ACA300 között evődök. A Toshi mellett szól, hogy állítólag Hitachi technika van benne (én bízok benne) és egy picit olcsóbb, viszont a cég garis ügyintézéséről nem sok jót hallottam. A Seagateről általában kevesebb negatív véleményt olvastam, de voltak olyanok, hogy ha nem a Seagate szoftverével formázom, akkor problémás lehet. A környezet amibe menne egy nforce4 chipset (S939 X2 4200+-al, 4Gb DDR1 RAM) és Windows 7 (az új vinyón lenne az új MBR). Melyiket ajánljátok a kettő közül, nf4 chipsettel nem lehet baja?

(#43424) vond válasza z123456789 (#43422) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha Neked megfelel így, másfél év garival, akkor jó lehet. Látszólag semmi baja, ment kb. 200 napot, leállítva nem sokszor volt, nem parkolja a fejet feleslegesen, és 6-7 ezerrel olcsóbb, mint az új.

(#43423) Feketelaszlo: Azon az alaplapon szerintem nem fogsz tudni 3 terás lemezt beüzelemni rendszernek (is). De azért várd meg más véleményét is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43425) z123456789 válasza vond (#43424) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem megfelel persze, csak jó azért megkérdezni mást is. Én is pont ezeket a szempontokat figyelembe véve választottam a hirdetést. :)
Köszönöm!

(#43426) vond válasza z123456789 (#43425) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Reméljük, jó sokáig fog még duruzsolni abban a NAS-ban. ;)

Én is filózok már egy újabb Red-en otthonra, mert kezdünk kifutni a helyből. Meg a céges DS1813+-ba is lesz nemsokára 2 újabb 3 terás Red, mert itt - a tömörítetlen videók vágásánál, archiválásánál - meg aztán csak úgy röpködnek a terák. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43427) Feketelaszlo válasza vond (#43424) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Igen, azért gondoltam, hogy jobb ha rákérdezek, mert elég eltérő véleményeket olvasni mindenütt. Ez lenne egyébként a konkrét lap, de ugye mivel ők már 7-8 éve nem foglalkoznak asztali lapokkal, legfeljebb csak tapasztalatra tudok hagyatkozni. Ha 3 TB-s vinyóval gondban lenne, 2x1,5 vagy 1,5+2 még jó lehet?

(#43428) Zsivaagoo válasza Feketelaszlo (#43423) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ahogy vond kolléga mondja, azzal a lappal nem fog menni a 3 TB-os vinyó.

Nforce csipes lapot és Toszibaszi vinyót pedig kerülni kell, mint a pestisest.
Intel procihoz intel csipszet, AMD-hez pedig AMD-s dukál.

-------------------
150 GB rendszerpartíció még a legelvetemültebbeknek is elég, minek kéne 500 GB? :Y

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43429) vond válasza Feketelaszlo (#43427) üzenetére


vond
MODERÁTOR

2x1,5 vagy 1,5+2 szerintem minden gond nélkül menni fog.
De ezek meg már kicsit többe fognak kerülni.

Ennyiből én inkább vennék a rendszernek egy 64-es SSD-t (vagy legalább egy WD5000AAKX HDD-t), s mellé egy WD20EFRX-et tárolásra. Ez 35k körül meg is van.

Meg persze maga a rendszer is erősen fejlesztésért cseréért kiált.
Gondolom fejlesztenéd is, csak nincs miből. :)

(#43430) z123456789: Hajjaajjjj... Vannak olyan napok, hogy beérkezik 4-500 GB nyersanyag, abból lesz egy rakat vágott cucc, s emellett megy a napi több óra adásarchiválás is. Szóval fogy a hely rendesen. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43430) z123456789 válasza vond (#43426) üzenetére


z123456789
addikt

Bízom benne én is. :)
Én csak hobbi szinten vagdosom a sport videóinkat, és szintén ez az érzés kerget folyton hogy elfogy a hely. Ezt szeretném megelőzni, és bővíteni a tárhelyet, ami jelenleg még elégnek tűnik...de ugye az ördög sosem alszik, mindig eggyel nagyobbat vegyél stb... ;]

El tudom képzelni hogy ha ez munkahelyi szinten zajlik még nyomasztóbb. :D

(#43431) Feketelaszlo válasza Zsivaagoo (#43428) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Jobb szeretem túlméretezni a partíciót, mintsem hogy kifussak a helyből. :U
Az 500 talán picit tényleg túlzás volt - a játékok már úgysem erre a gépre mennek (ahoz elég gyengus), de 150-en még így is nagyon szűkösen lennék - CAD, tervező és szervíz programok elég sok helyet foglalnak (bár nem tudom, hogy ezek profitálnak-e bármit is egy 5K4->7K2 váltásból). Legyen valahol a kettő között, 250-300. De nem is ez a lényeg, mert az adatok csücsülnének a hely nagy részén - a fele biztos betelne vásárlás után és szerettem volna, ha a ~2-3 évben nem kell folyton tili-tolizni a szabad hellyel.

@vond: Na igen, az eredeti terv az volt, hogy S1150-es Pentium váltja az "öreget", de ha erre is beruháznék, kb. egy vasam sem maradna, úgyhogy egyenlőre marad a felállás és gyűjtögetek tovább - de a hely elfogyott, úgyhogy a vinyó-vásárlás részét már nem halogathatom tovább. Viszont van egy viszonylag erős laptopom (Trinity APU-s Acer V3-551G), tehát most abban gondolkodtam, hogy az kap egy 120-as SSD-t, hogy villámgyorsan tudjon működni, az asztali gép meg marad ilyen adattárolós-multimédiás gépnek (illetve ezt használja a család hét közben böngészésre meg munkára ha a notebookot én elviszem).
De lehet, hogy az lesz amit írsz, hogy most csak kevesebb HDD-t rakok a PC-be, viszont beszerzek ebbe is egy SSD-t, viszonylag életképes alternatívának hangzik. Köszi!

(#43432) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

PCX-en nézem folyamatosan az árakat. A 3Tb-os WD RED már csak 30k. Fog ez még lejjebb is menni? Vagy csak ideiglenes, és majd visszaáll a régi árára? A kzeljövőben terevezek HDD-t venni, csak azért kérdezem.

Még annyival kiegészíteném, hogy a RED-ek mennyit bírnak? Élettartam. Valami 1 millió órát olvastam átlagosan, vagyis a gyártó annyit ír. Az enyémen egy ideje kényszerből van rendszer is, ez majd változni fog. 176 nap működés alatt 1920x indult el/állt le. Ez nagyon sok? Tárolásra vettem, arra is volt használva, kb 1-2 hónapja van rajta rendszer, de már előtte is azért elég magas volt ez a szám, a másik vinyóhoz viszonyítva, amin rendszer is van (195 nap, 720 indulás). Vagy nem probléma? Egyébként filmek, sorozatok vannak rajta, és arról is nézem.

[ Szerkesztve ]

(#43433) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok

A Windows és a hd sentinel problémát jelzett, és azonnali merevlemez cserét javasol. Ugyanakkor az 517 hibás szektor 1 hét alatt 521-re növekedett, de már napok óta stagnál. Van rá esély, hogy ebben az állapotban még elfusson egy darabig?

A másik, hogy kollégám szerint a 7200-as merevlemezeket nem fejlesztették úgy, mint az 5400-asokat, ezért az utóbbiak esetleg gyorsabbak is lehetnek. Mi erről a véleményetek? Én egy Hitachi 1 terras, 2lemezes 5400-as lemezt néztem. Vagy érdemes valami 7200-as? Laptopba.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43434) SzTyu


SzTyu
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dell Vostro 1015-ös laptopba szeretnék Hdd-t venni, A jelenlegi, ami benne van egy WD3200BEVT-75A23T0 sajnos ez tönkre ment, és erre esett a választás Hitachi 500GB SATA3 32MB HDD HTS725050A7E630
A 3 év garancia miatt még külön szimpatikus is, emellett 7200as fordulatú.

De lenne egy kérdésem, a gyári Hdd 9.5 mm magas volt, amit kinéztem az csak 7. Bele tehető a laptopba az alacsonyabb Hdd?
Illetve mit szóltok a választáshoz?

Köszönöm a segítséget!

(#43435) krbC


krbC
tag

Sziasztok!
Most újítom a gépem. (4th i5 stb..)

Rendszer alá egy 120GB SSD lesz, de nem tudom mit tegyek HDD nek.. 3,5" 500-1TB közöttire gondoltam és a Samsung F3 és a Seagate Barracuda között vacillálok.

Csak az összefoglalót olvastam és a 2010-es teszteket nézegettem. Változott azóta valami amire jobb oda figyelni? Sima hétköznapi felhasználásra lenne ( képek, filmek, adatok )

Kösz
Üdv.

-gl hf-

(#43436) vond válasza krbC (#43435) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, elég sok minden változott. :)
Samsung HDD gyártás már nincs is, az is a Seagate-hez került.

Úgy látom, elsősorban adattárolásra kellene a lemez. Ebben az esetben a WD Red-nél (1 terás: WD10EFRX) nincs jobb választás. Olyan helyen vedd, ahol megadják a 3 év gyári garanciát.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43437) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Asztali gépemben meghalt a WD BLUE 7200 1TB-os vinyo, ami kétfelé volt osztva, ezen volt a win7 64 bit is...
Vennem kellene helyette valamit, szintén 1 vinyó lenne szétosztva, újból win7 64 bit oprendszerrel....mit javasoltok?...WD-ben gondolkodom és elsősorban a pcx.hu-n venném ...nem igazán értek hozzá :B
ezt néztem, de csak 5400-as sebességű...és inkább adattárolásra ajánlják
Vagy inkább ssd kellene (mekkora, milyen típus...stb) az oprendszernek és 1TB-s WD Red tárolásra?

[ Szerkesztve ]

(#43438) fireman123 válasza fireman123 (#43437) üzenetére


fireman123
őstag

Valószínűleg ssd [Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD]lesz rendszer lemeznek, adattárolásra-játékra melyik ajánlott????:
-Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX 3 év gari
- Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001 merevlemez 1 év gari

[ Szerkesztve ]

(#43439) vond válasza fireman123 (#43438) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD20EFRX :K

Jól döntöttél az SSD+HDD kombóval, de vásárlás előtt kérdezz rá az SSD-s topic-ban, mert úgy emlékszem, volt valami probléma a Kingston V300-asokkal.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43440) fireman123 válasza vond (#43439) üzenetére


fireman123
őstag

Igen, olvasgattam az ssd topicot is, Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD felé hajlok inkább, bár még választ nem kaptam ....

(#43441) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Melyik a leghalkabb HDD elfogadható áron?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43442) Zsivaagoo válasza sutyesz96 (#43441) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Döglött vinyó a szekrényben. Ingyen hozzád vágják. :D
-----------

Viccet félretéve: Milyen egyéb paraméterei legyenek? Laposba, desktopba, kapacitás, fordulatszám... ?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43443) sutyesz96 válasza Zsivaagoo (#43442) üzenetére


sutyesz96
őstag

halk legyen! csak ennyi.

Mert már felcseszi az agyam a mostani.
Desktopba lesz amúgy igen, igazából a 250-el is meg vagyok most elégedve szóval kb lényegtelen a kapacitás.

Gondolkoztam SSD-n is, de eléggé magasak az árak ahhoz hogy egyetlen tárhelynek azt fogjam be. :(

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43444) Zsivaagoo válasza sutyesz96 (#43443) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

WD Blue SATA3 500 GB ( WD5000AAKX ).
Olcsó, halk, gyors, megbízható. Rendszerhez is elég fürge. Üzemel néhány a család újabb gépeiben.

Ahhoz a 250-es Maxtorhoz képest teljesen hangtalan lesz.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43445) FollowTheORI válasza sutyesz96 (#43443) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vegyél 2.5-es noti lemezt, az csöndes lesz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43446) vond válasza sutyesz96 (#43443) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyire megbízható a cég (annak tűnik), de itt van 256 gigás ADATA SP900-as SSD 23 ezerért. :U

Ahogy nézem, ajánlgatják a boltot az SSD-s topic-ban is, úgyhogy lehet, hogy nincs velük gond. Az áraik mindenesetre nagyon jók. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43447) FollowTheORI válasza vond (#43446) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jó kis esésben vannak az árak... nemrég még 40 alatt nem volt ekkora SSD semmilyen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43448) sutyesz96 válasza vond (#43446) üzenetére


sutyesz96
őstag

És erről a márkáról lehet valamit tudni? :F

egyébként köszi! :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43449) vond válasza sutyesz96 (#43448) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én úgy tudom, abszolút ajánlott. Ennyiért meg pláne. :K
De kérdezz rá nyugodtan az SSD-s topic-ban is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43450) KisTücsök válasza KisTücsök (#43432) üzenetére


KisTücsök
addikt

Erre senki?

Még annyival kiegészíteném, hogy hol tudom megnézni, az alaplapom mekkora méretet kezel (Gigabyte GA 770T USB3)? Sehol nem találtam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.