Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36706) #40935168 válasza morphin (#36705) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mi az alaplapod pontos típusa ? Hugomnak AM2+ -os AMD-s Gigabyte-ot raktam össze anno, de már azon is van alaplapi USB3 vezérlő, illetve ezáltal két USB3 port a gép hátulján. (Az USB3 csatik kék színűek, Neked is lesz sztem ilyen). Előre kivezetni alaplapi tüskéről USB3-at csak akkor lehet, ha a házad is támogatja az USB3 portot (szintén kék színnel jelölik, ez szabvány).

Ha filmeket kell tárolni a 2 terás vinyón, elég egy 5400-es energiatakarékos fajta.
Ha nem gáz, hogy hiba esetén ez a 2 tera ugrott, akkor elég egy darab belőle. :U

Amúgy USB3-as külső vinyót néznék már csak. A tv ugyan lassan olvas róla, de Te nem mindegy, mennyi idő alatt töltöd meg adattal ;) És olcsóbb megoldás szokott lenni egy kis USB3-as külső ház + 2.5-ös vinyó megvétele (és beleszerelése), mint komplett megoldásként venni ilyet mondjuk a Verbatimtól a Media Markt-ban (csak példa), ami drága, és ki tudja mi van benne + USB3-nál még jól le is húznak. Én spec. a laptopból kivettem a HDD-t, mert SSD-t kapott a gép. A kivett HDD-nek vettem egy LC Power USB3-as SATA külső házat (2.5") és arról tv. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.