Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) LGLuke válasza Barney™ (#12550) üzenetére


LGLuke
őstag

És ultra lassú! :DD
(Legalábbis, ha a 3.5"-os Green az volt, akkor a 2.5"-os még lassabb.)

(#12552) Barney™ válasza LGLuke (#12551) üzenetére


Barney™
aktív tag

Csak idézni tudok tőled:

-" Vagy a 8Mbit-es ADSL kapcsolatodat nem bírná el.."

-"Lehet okoskodni, de pont azért ajánlott a green, mert ritkán nyúlunk hozzá. Letöltünk adatot rá a netsebességével, majd töröljük egy idő után."

[ Szerkesztve ]

(#12553) audi100td válasza Barney™ (#12550) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egy WD Green mivel kevésbé minőségi? Ugyanezek a tulajdonságok jellemzőek rá, persze kategórián belül.

Szvsz nem azért drágábbak a notivinyók, mert jobb minőségűek 3.5-ös társaiknál...

(#12554) Barney™ válasza audi100td (#12553) üzenetére


Barney™
aktív tag

Mondtam, hogy nem minőségi a WD Green?? Kiforgatod a szavaimat:C

(#12555) LGLuke válasza Barney™ (#12552) üzenetére


LGLuke
őstag

De nem számomra volt lassú a WD green, hanem számodra, így nem számomra lesz lassú a 2.5"-os, hanem számodra. Ezért az érvelésed sem tökéletes.
Amúgy nekem is gigabites hálózatom van egy Linksys WRVS4400N-es router segítségével, de ettől függetlenűl alig nyúlkál a család a hálózaton keresztűl másik gép HDD-jéhez. Nyílván másolásnál jól jön a nagy sebesség, de ott úgyis a noti winyó a lassú nem a WD Green.
A gigabit sem az elvi maximumon megy: hálózatikártya, switch/router függő a dolog, így 40-70MB/s körüli. Ettől még gyorsabb a Green.
De senki nem mondta, hogy vacak az F1, csak szerintükk jobb a WD Green ha nincs sok lemezművelet, csak filmet néz róla, zenét hallgat, illetőleg tárol rajta adatokat.

(#12556) audi100td válasza Barney™ (#12544) üzenetére


audi100td
nagyúr

"A hőmérséklet csalásra annyit mondanék, hogy mindegyik gyártó csal vele, hol kissebbet-nagyobbat ha infrás hőmérővel leellenőrizzük, de mit számít az a 3-4 fok ??"

Azért szerintem ez nem mindegy, a Samu 4-6 fokkal mutat kevesebbet a valósnál, miközben a WD, Hitachi vagy Seagate esetében mindössze 1 fok az eltérés, azt már nem nevezném csaálsnak. [link]

#12554: Azzal érveltél, hogy a minőséget meg kell fizetni és ezért kerül 2x annyiba egy notivinyó mint egy sima 3,5-ös, nem forgatom ki a szavaidat, szimplán baromságokat írsz.

[ Szerkesztve ]

(#12557) neduddki válasza LGLuke (#12555) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na vegre vki:- )
a rutered mijjen wan-lan sebeseget tud a gyakorlatban?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12558) LGLuke válasza neduddki (#12557) üzenetére


LGLuke
őstag

Deskről másolva a laptopra:
Desk LAN: Intel PRO/1000 MT Server Adapter
router: Linksys WRVS4400N
laptop: Intel PRO/Wireless 3945ABG Net
sajnos csak G-t tudok így használni, ezért 2100KB/s körül van.
Állítólag, ha fixen G-s re állítanám a routert és nem B/G/N auto-ra, akkor gyorsulhatna.
DraftN-nel pedig valószínű sokkal gyorsabb lenne.

(#12559) neduddki válasza LGLuke (#12558) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi de engem a wan-lan sebesseg erdekel, nem pedig a wlan:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12560) Barney™ válasza LGLuke (#12555) üzenetére


Barney™
aktív tag

Azt nem értem már csak, ha olyan jól tudsz tanácsokat osztogatni másoknak, akkor te miért ilyen hdd-t használsz ?

"Seagate ST3160023A 160 GB PATA"

(#12561) LGLuke válasza neduddki (#12559) üzenetére


LGLuke
őstag

Sorry, félre olvastam. Elvileg a WAN is gigabites, mint a LAN. De itthon a vacak ADSL nem igazán izzasztja meg. Mivel ez is Cisco termék és kisvállalati felhasználásra szánták, így valószínűleg ténylegesen viszi a gigabitet. De ezt nem tudom itthon kipróbálni.

(#12562) Barney™ válasza audi100td (#12556) üzenetére


Barney™
aktív tag

"Azzal érveltél, hogy a minőséget meg kell fizetni és ezért kerül 2x annyiba egy notivinyó mint egy sima 3,5-ös,"

Ezt én mikor mondtam ?? még hogy te nem forgatod ki a szavaimat.. kötekedjél már mással :C

(#12563) neduddki válasza LGLuke (#12561) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat akkor kenytlen leszek szerezni egyet probara oszt ravagnia cat6500-rem hogy kisuljon a lenyeg

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12564) LGLuke válasza Barney™ (#12560) üzenetére


LGLuke
őstag

Van egy rakat HDD-m és nem frissítem 5 percenként a listámat. A logitech G25-ös kormányom sincs ott, vagy a G5-ös lézeres egerem. Nincs ott a Yamaha RX-V450-es erősítő se. Valamikor felírtam oda pár dolgot. Ettől még van pl Hitachi 7K1000.B 1TB-os HDD is. Most tervezem Seagate 7200.12 1TB vásárlását. Ettől függetlenű azért az nem számottevő, hogy otthon ki mit használ. 1db HDD nem ad választ pl megbízhatóságra. Munkahelyi több 100 számítógépből már lehet levonni következtetéseket. Nagykerbe visszavitt HDD-k darabszámából is lehet levonni következtetést az eladott mennyiség függvényében.

(#12565) audi100td válasza Barney™ (#12562) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor olvass vissza, hogy mire mit válaszoltál, akkor talán leesik, amúgy nem én kötekszem... :U

(#12566) LGLuke válasza neduddki (#12563) üzenetére


LGLuke
őstag

wrvs4400n
Ha megnézed a képet, akkor látszik, hogy a led mutatja az aktuális sebességet.
Mind a 4db LAN esetében, mind pedig az Internet (WAN) esetében. 10/100/1000 sorok vannak fentről lefelé. Most a modem 100Mbit-en van rákötve. Persze ADSL meg se közelíti ezt.
Ebből gondolom, ha gigabites WAN-t kötsz rá, akkor az ténylegesen megy gigabiten, mert felismeri és a megeflelő led fog világítani.

[ Szerkesztve ]

(#12567) neduddki válasza LGLuke (#12566) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kenheteem a hajmra hogy felismeri a g-t mert nem ez a gond ezekkel aruterkel, hanem hogy a platform nem tugya fizikailag az az amitasi telejitmenyt ami a wan-lan kooztt feszul /-ne/:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12568) Barney™ válasza LGLuke (#12564) üzenetére


Barney™
aktív tag

nem válaszoltál a nagykeres kérdésemre. :U

(#12569) LGLuke válasza Barney™ (#12568) üzenetére


LGLuke
őstag

Nyílván ahhoz ismerős kell. Egyik nagyker sem fogja nagy dobra verni, hogy melyik terméke xar. Ahol van ismerősöd, azt viszont megkérdezheted, hogy milyen számban adtak el egy HDD típusból és mennyit hoztak vissza belőle. De felőlem akármelyiket felhívhatod.

(#12570) LGLuke válasza neduddki (#12567) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia,

nem a a/b/g/n-et írja, ki, hanem a vezetékest. Szóval azt ismeri fel, hogy a WAN gigabites és arra a sebességre vált. Még CAT5 sima kábelen is visszi a gigabitet, CAT5E pedig tökéletes.

(#12571) neduddki válasza LGLuke (#12570) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a g-t a gigara erettem, de Te meg mindig nem erted amirol en beszelek, hijjab isnmeri fel a joszag hogy g-s /gigabites a porton logo masik eszkoz/ ha a wan-lan kozott a platform szmaitasi teljesimenye kicsi

udv

neduddki

p.s .koszi halozatrol shany dogot osszeszedtem a sracoktol, akik tobbek pl a interver mazzagoloji is, na meg nalam a tszcek-ben is tevenykednykednek:- )))

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12572) neduddki válasza LGLuke (#12570) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amugy meg #12657be irom hogy wan port, szovla nem ertem hogy kevered ide allandoan az a qva wifi-t:- )))

udv

neduddki

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12573) Johnny Cage válasza LGLuke (#12569) üzenetére


Johnny Cage
addikt

És erről neked vannak konkrét infóid? Oszd meg velem. :U (A Samu egyébként árban kedvezőbb, 22 ropiért már megkapom az 1 terrás F1-est. De - annak ellenére, hogy egy 500 gigás Samut használok 2 éve és eddig kifogástalanul működik, ami a megbízhatóságot illeti, kicsit még mindig tartok a Samsung vinyóktól, féltem az adataimat.)

(#12574) neduddki válasza Johnny Cage (#12573) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem tanalom hova irtam /pedig leirtam tudom/, de samu f1-bol a kollega a 7bol a negyediket gariztassa az elmutl fel evben, at is tert wd re3-ra

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12575) LGLuke válasza neduddki (#12572) üzenetére


LGLuke
őstag

Felületesen olvastam ennyi, aztán wan/wlan majdnem ugyanaz! g az meg inkább wlan, mint gigabit, akkor már legyen 1000TX vagy vmi, azt nem lehet összekeverni. Sorry.

Egyébként erre azért nem jó a dd-wrt firmware, mert eleve 2 külön chipset van a lan-hoz és a wifihez. Régen olvastam róla, mikor vettem, de már nem nagyon emléxek rá. "NAT throughput: 800 Mbps when IPS is disabled." Szóval szerintem bírja a tempót, de érdemes kipróbálni mindenképpen.

(#12576) neduddki válasza LGLuke (#12575) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI

koszi:- ) nem konnyen de csakosszegyut;- )))
hajaj hany ojjan eszkzt lattam ami meg a duplex 100at sem birja a cat-okkal;- (

ydv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12577) tknof1871


tknof1871
őstag

Mekkora hőmérsékletnél van veszélyben a HDD? Emlékszem valaki írta, megolvad valami emulzió is. Visszaolvastam de nem találom.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12578) LGLuke válasza tknof1871 (#12577) üzenetére


LGLuke
őstag

Hosszútávon olyan 45-47 fok fölötti hőmérséklet már káros lehet. Rövid távon elviseli az 50-55 fokot is, de azért az már nagyon nem ajánlott. Azért arra ügyelni kell, hogyha most 43-44 fok körül mozog, akkor nyáron 40fokban ez lehet akár 47-48 is és akkor bizony gondoskodni kell megfelelő hűtésről/légmozgásról.

[ Szerkesztve ]

(#12579) tknof1871 válasza LGLuke (#12578) üzenetére


tknof1871
őstag

HDSentinel most 53°-ot mutat. Megy a fájlcserélés is. A háznak egyik oldala sosincs fenn.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12580) audi100td válasza tknof1871 (#12579) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az nagyon sok, gondoskodj hűtésről, vagy lehet ha vissza rakod a ház burkolatát lecsökken normális értékre (szellős ház esetén).

(#12581) LGLuke válasza tknof1871 (#12579) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is azt javasolnám, amit audi, mert ha leszeded a ház oldalát, akkor az a nagy probléma, hogy nincs olyan légmozgás.
Ugye a ház elején beszívja a friss levegőt a venti, és hátul kifújja az új házak esetében.
Ekkor a beáramló friss levegő lehűti a HDD-t. Ha leszeded az oldalát, akkor viszont nem, mert oldalról szívja a levegőt, nem alakul ki huzat/légáramlat a házban, így nem javaslom senkinek az oldalfal levételét, egyébként is zajosabb úgy a gép.

(#12582) piadex2 válasza audi100td (#12514) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Egy korábbi beszélgetésben (ebben a HDD-s témában) szó volt arról, hogy ha gyors és megbízható hdd-t szeretnék, akkor a Seagate 7200.12 500GB a legolcsóbb legjobb.
Erre gondoltál/gondoltatok?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12583) gg72 válasza piadex2 (#12582) üzenetére


gg72
veterán

Szia! Hát erről nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy 7200.12 sorozat-e, ezek biztosan: [link]
Egyébként érdekelne, hogy akinek van ilyen vinyója, tapasztalt-e vibrációt, ill. zajos üzemmódot, ui. egy német tesztben erre panaszkodnak...

(#12584) audi100td válasza piadex2 (#12582) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nem az, mert az 500-as változat 16MB cache-el rendelkezik, de még akkor sem egyértelmű, mivel a 7200.10 is ennyit kapott.

Kövesd az árgépes boltok listáját.

(#12585) piadex2 válasza audi100td (#12584) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Most kapcsolok csak, hogy 500GB-nál nem lenne jobb egy 32MB-os cache-sel rendelkező hdd?

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12586) csiga8 válasza audi100td (#12584) üzenetére


csiga8
senior tag

Ezt már én is akartam kérdezni, hogy az 500 gigás és 1 terrás 7200.12-es egyformán gyorsak és ajánlottak-e?

(#12587) LGLuke válasza csiga8 (#12586) üzenetére


LGLuke
őstag

A 7200.12-es verzió eddig jó benyomást tett az emberekre.
A 32MB cache viszont nem számít. Eddig nem tapasztaltunk nagyobb sebességet a 32MB-os változatoknál a 16-osokkal szemben.

(#12588) csiga8 válasza LGLuke (#12587) üzenetére


csiga8
senior tag

:R

A keretbe beleférne egy 500 gigás 7200.12-es kipróbálása rendszervinyónak.
Audi100td 1 terrása nagyon szimpi benyomást keltett, én meg kipróbálnék egy feleakkorát, nemsoká úgyis újra kell raknom a rendszert

(#12589) gg72 válasza csiga8 (#12588) üzenetére


gg72
veterán

Az 500 gigásról akkor majd én is kíváncsian várom a tapasztalataidat, leginkább ami a halkságát illeti, arról ui. elég ellentmondóak a vélemények.

(#12590) csiga8 válasza gg72 (#12589) üzenetére


csiga8
senior tag

No, te mit hallottál? Pont az egyik ok a halkság, ami miatt az 1 terrás Hita helyett betenném, és még gyorsabb is úgy 10%-al a Hitától, ha minden igaz

(#12591) TeeJay válasza LGLuke (#12587) üzenetére


TeeJay
félisten

kapaszkodj, valahol olvastam hogy a 2TB-os WD már 64mega cache-el fog jönni :DDD
Seagate meg már régóta 32megát rak a 750gigától nagyobb vinyóira, nem is lehet 16megával kérni ;) szóval valamennyi előnye csak lesz :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12592) LGLuke válasza csiga8 (#12590) üzenetére


LGLuke
őstag

Volt egy német oldal, ahol azt írták, hogy eléggé rezonál az 500-as az 1TB-ossal ellentétben. De nem hangosabb, csak rezonált. Ez példány és ház függő is, szóval nem feltétlenül igaz mindenkinél, és minden darabnál.

(#12593) audi100td válasza TeeJay (#12591) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, marketing szempontjából jobban hangzik, amúgy semmi érezhető előnyőd nem lesz a 64MB-vel, de még 32-vel se...

(#12594) LGLuke válasza TeeJay (#12591) üzenetére


LGLuke
őstag

Tudom már láttam 64MB-os változatot.
De ez mit bizonyít? Nem lehet PR/marketing az egész? Egyébként a szerverekbe szánt RE4-esben van 64MB cache a 2TB-os változatban.

(#12595) gg72 válasza LGLuke (#12592) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan, én is ezt olvastam, ill. még néhány német fórumozó is panaszkodott a vibrációra és felpörgéskor valami sípoló hangra.

(#12596) csiga8 válasza gg72 (#12595) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi az infokat, akkor részemről felejtős lesz. Inkább teszek még hozzá, és akkor 1 Terrásat veszek majd

(#12597) TeeJay válasza audi100td (#12593) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha csak 32megával kérhető akkor viszont semmi hátrányod sincs belőle :DDD
nem? ha a 16megás 2ezerrel olcsóbb lenne akkor oké de mivel már nincs 16megás csak 32 akkor vagy megveszed vagy nem :B
és azért én sok kis fájlnál meg vinyón belül másolgatásnál azért még nem temetném a nagyobb cache-t... kiderül a 64MB mivel lesz jobb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12598) LGLuke válasza TeeJay (#12597) üzenetére


LGLuke
őstag

De ettől még nem lesz előnyben. Itt arról volt szó, hogyha valaki vásárol most HDD-t akkor nem kell néznie a cache méretet, mert 16MB már mindegyiken van, és több nem is kell. Így ne ez legyen a döntő szempont. Attól, hogy nem kapható egy HDD csak 32MB-tal, még nem lesz jobb vagy rosszabb alternatíva.

Csak azt a tévhitet oszlattuk el, hogy a minél nagyobb cache a jobb, mivel 16MB fölött nem nagyon tapasztaltunk gyorsulást, ezért ne az döntsön a laikusnál, hogy melyik HDD-n nagyobb a cache.

(#12599) audi100td válasza TeeJay (#12597) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ki mondta, hogy van, csak annyit írtam, hogy előnyőd sincs.

"kiderül a 64MB mivel lesz jobb " ... bizony, annyival mint a 32. :U

(#12600) engusz


engusz
veterán

A tegnapi nappal két Samsung F1 320 GB-os lemezt cseréltem le két WD Caviar Blue-ra. A sebesség nagyjából maradt (RAID), igaz tesztprogramokkal még nem mértem ki. Ami viszont nagyon fontos, és a csere is erre irányult, sokkal, de sokkal csendesebb a két WD. Közel sem rezonálnak annyira, mint az F1-ek. Egy ideig gondolkodtam a Caviar Black-eken is, de az itt olvasottak meggyőztek: nem biztos, hogy érnek annyit. (Az meg a másik, hogy csak 640-esek voltak. Több, mint 1TB pedig felesleges abba a gépbe, ahol csak a sebesség számít.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.