Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) LGLuke válasza z00li (#12950) üzenetére


LGLuke
őstag

Csendesebb a 2.5"-os HDD, de sokkal lasabb is! Boot HDD-nek, amin az oprendszer van én személy szerint nem ajánlom. Szerintem jobban jársz, ha kevesebbet költessz.
Vegyél egy 500GB-os Seagate 7200.12-es HDD-t. Ez a leggyorsabb 7200RPM-es és halk is, mert csupán 1db tányérból áll. Kb. 15k HUF az ára, szemben egy 25k-s 500GB 2.5"-os HDD-vel.

(#12952) o_tom


o_tom
aktív tag

Hello
Látom sokan sokalljátok a winyók hőmérsékletét...
Én is így coltam a Samsungal nem tetszett a 34-36 fok. Kitaláltam hogy majd veszek egy winyó hűtőt kb 2000 HUFért, aztán kipróbálatam, hogy mi lenne ha a Thermaltake házam elejébe. ahol van is neki egy hely, pont a wincsi előtt, beraktam egy 12cms ventilátort, hogy szívja be a levegőt kintről. És mivel ezt pont a winchesteren keresztül juttatja be a házba, azóta rendszeresen szoba hőmérsékletű a winyóm: 19-24 fok között szokott lenni és még a RAMok hőcserélő csöveire is jut a levegőből....
Ilyen egyszerű :C

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#12953) LGLuke válasza o_tom (#12952) üzenetére


LGLuke
őstag

Nagyszerű csak ilyen tippeket ne adj!
A túlzottan melegedő HDD-ket valóban hűteni kell, de nem ilyen hőmérsékleten.
A google saját szervertermeiben végzett kutatás szerint, SATA HDD-iből azokból döglött be a legkevesebb, melyek 35-45 fok között üzemeltek!
Szóval a Tied hőfoka pont jó volt, teljesen fölösleges hűteni!
Minden forgó alkatrésznek van üzemi hőmérséklete, mint az autók motorjának is, ahol megfelelő a kenése, és ugye a hőtágulással is számolni kell. A tervezők ezt is figyelembe veszik, ezért a szobahőmérséklet egyenesen káros a HDD-kre.

Tartósan 35-45 fok között ideális a hőmérséklet számukra. Samsungoknál 33foktól már jó, mert azok eléggé csalnak lefelé.

(#12954) fireproof


fireproof
őstag

valakinek van véleménye a Western Digital WD3200AAKS-75L9A0 vinyóról?

(#12955) o_tom válasza LGLuke (#12953) üzenetére


o_tom
aktív tag

HHH???
Ez is olyan mint az autó??? Üzemi hőfoka van? Akkor a Winyóhűtők mire valók? Légyszi segíts???? Nagyon elveszett emeber vagyok a témában....
Akkor a procim sem szeret 40fokon menni, mert a gyári hűtő 65ig enegedi???
Bezzeg a 4870et már nem tudom ilyen hatékonyan hűteni...

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#12956) LGLuke válasza o_tom (#12955) üzenetére


LGLuke
őstag

CPU teljesen más tészta! Tuning versenyeken folyékony nitrogénnel hűtik a CPU-t a kellő tuninghoz. Azért azt figyelembe kell venni, hogy a CPU-ban nincsen mozgó alkatrész. A HDD-ben pedig van egy forgó tengely, amin a tányérok vannak. Mikor bekapcsolod a gépet, ez felpörög, és fix fordulatszámon üzemel. Elér egy hőfokot. A melegedéssel nyílván hőtágulás is lép fel. Természetesen itt csak pár tized milliméterről beszélhetünk. A tervezők ezt is bekalkulálják. Éppen ezért van egy üzemi hőmérséklet, amit érdemes tartani. Úgy vették észre, hogy a 35-45 fok között a legoptimálisabb.

Winyóhűtők akkor kellenek, ha pl a házban nincs ventilátor. pl. HTPC-t épít valaki, full passzív hűtés, és a HDD-re is tesz passzív hűtést...
Vagy egyszerűen sok melegedő alkatrész lakozik a gépházban, amik fűtik egymást.
50 fok már káros a HDD-nek ilyenkor hűteni kell.
Akiknek viszont jól szellőző házuk van, azoknak teljesen felesleges a pluszhűtés.

Szóval CPU és GPU hűtése teljesen másvilág. Autók esetében sem szabad a hideg motort kínozni, mert nincs megfelelő kenése még, így nagyobb a súrlódás, ergo jobban károsítod a motort. Természetesen autónál nagyobb a gond, hiszen ingadozik a fordulatszám, míg HDD esetében ez állandó.

(#12957) o_tom


o_tom
aktív tag

Aha... Köszi a választ ezt jó tudni valóban. Akkor úgy gondolom visszaveszek a hűtő fordulatábol, hogy a winyó beálljon olyan 34 körüli értékre..
:R

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#12958) LGLuke válasza o_tom (#12957) üzenetére


LGLuke
őstag

Nagyon helyes! :)

(#12959) fireproof


fireproof
őstag

valaki a (#12954) hozzászólásra?:))

(#12960) LGLuke válasza fireproof (#12959) üzenetére


LGLuke
őstag

Mit szeretnél tudni róla? A 320GB-os WD-k elég jók.

(#12961) fireproof válasza LGLuke (#12960) üzenetére


fireproof
őstag

hát csak hogy mennyire megbízhatók meg ha megér e kb14-15 ezer forintot?

(#12962) LGLuke válasza fireproof (#12961) üzenetére


LGLuke
őstag

15k az 500GB-os Seagate 7200.12-es változat. Ezt mondom kb mindenkinek az uccsó hsz-okban.
Én magamnak azt választanám.
Üdv!

(#12963) roti86 válasza mallee (#12938) üzenetére


roti86
őstag

Szia.

Én most vettem egy 500as WD5000BEVT (00ZAT0) típusú notivinyót. Eddig bevált (kopp-kopp :) ), gyors, halk, kevésbé melegszik. Tesztek alapján és az ebben a fórumban elhangzott vélemények alapján esett a választásom a WD-re-szemben a Samuval.
Előtte Hitachi notivinyóm volt 80Gb-os, kevés volt már nekem úgyhogy nagyobbat vettem. A Hitachi egy kicsit hangos volt és melegedett (filmnézésnél felment 45-50 fok környékére a WD 39-40 fokával szemben).
Ha valaki WD5000BEVT vinyóban gondolkozik a laptopjába, akkor ha teheti nézze meg a típusszámot és válassza a 22ZAT0 típusút a 00ZAT0-val szemben. Külföldi fórumokban utánanézve megtudtam, hogy a 22ZAT0 még halkabb működésű és kicsit gyorsabb ("i have both as well the 00ato is much noisier than the 22ato. not sure why but it for sure is. the 22azo also performs slightly better than the 00 model").
Az újabb Hitachikat nem ismerem. Arra figyelj, hogy a Hitachi 5k500 12.5mm vastag a szabvány notivinyók pedig 9.5mm-esek. Az általad említett 5K500B-ről nem találtam infót(nem tudom mire utal a B betű.) A modellről itt találsz még infót: Link
WD5000BEVT-ről itt olvashatsz egy tesztet. Ha jól tudom, ez az egyetlen 500-as notebookvinyó ami 2 tányéros a Samsung és a Hitachi 500-asa is 3 tányéros .
Remélem segítettem.
Üdv.

(#12964) mallee válasza roti86 (#12963) üzenetére


mallee
tag

Helló!

Köszi az infót. Itt a Hitachi adatlapja, és ez a teszt alapján (is) gondoltam a Hitachi-t választani.

Minden paraméterében megfelelő, 9.5mm magas, két tányéros.

WD-vel az is a bajom, hogy ismerősnek is meghalt 4 asztali WD-je rövid időn belül és külföldi fórumokon is olvasni ilyeneket..

(#12965) roti86 válasza mallee (#12964) üzenetére


roti86
őstag

Szívesen.
Én ilyenről még nem hallottam :F. Remélem notikba azért nem történik ilyesmi. Most 8 napos a vinyóm. Egyébként a Hitachival semmi bajom nem volt, majd azért számolj be róla ha megveszed,hogy hogy teljesít. :R

(#12966) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni, egy új HDD-t, eddig a 320gb-os kategóriában gondolkoztam, de összejött még egy kis money, és most a következők velamelyikére kondoltam:
Seagate 7200.12 500GB
WD 640GB AAKS BLUE
WD 640GB AALS BLACK (erre van max. keret)
Én a WD BLACK-re gondoltam, de szeretném kikérni a ti véleményeteket is.
Előre is köszi a segítséget!

(#12967) audi100td válasza BK87 (#12966) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

szerintem a Seagate-et válaszd, az a leggyorsabb és leghalkabb, lehetőleg 410-re végződő tipusszámal rendelkezőt keress.

(#12968) BK87 válasza audi100td (#12967) üzenetére


BK87
senior tag

Találtam két tesztet: [link] , [link]
(egyébként értek csehül, mert szlovákiai vagyok, és ugye a szlovák és cseh majdnem egyforma)
A két teszt szerint a WD BLACK gyorsabb, mint a SEAGATE (és nem utolsósorban ugye 140GB-al több). Ezért gondoltam, hogy a BLACK lenne a jobb. Egyébként csak 418-ra végződő típus van mindenhol.Vélemény?

(#12969) LGLuke válasza BK87 (#12968) üzenetére


LGLuke
őstag

Sajnos én se a szlovákot, se a csehet nem értem, de annyit tudok, hogy a WD 7200RPM-es HDD-iben még a 334GB-os tányérok vannak, így a 640-es 2db tányérból áll a black és a blue esetében is. A 2 közül én ma már mindenképpen a blacket javasolnám, mert árban már szinte alig van különbség, és a black picit gyorsabb, de ami fontosabb, a gyártó arra 5 év garanciát vállal szemben a blue 3 évével. Erre figyelj oda, ha a WD mellett döntenél, mert sajnos vannak kiskerek, ahol benyelik a +2 év garit.

Az Audi által javasolt Seagate 7200.12-es viszont 1 tányéros, és ráadásul az új 500GB-os tányérral van szerelve, ezért nagyob az adatsűrűsége. Elvileg gyorsabbnak kellene lennie. Sajnos itt PH-n nem készült teszt újabb HDD-kről.

Íme a 410-re végződő változat, amiről audi beszélt: ST3500410AS.

Egyébként a WD valóban megbízható HDD-ket készít, bár sajnos mindegyikből ki lehet fogni rossz példányt.

Sikeres választást!
Üdv!

(#12970) Csabahun válasza audi100td (#12967) üzenetére


Csabahun
senior tag

Mi a különbség a 410 és a 418-as végződés között???

(#12971) LGLuke válasza Csabahun (#12970) üzenetére


LGLuke
őstag

A 410-es akusztikailag halkabb a gyártó szerint. Többi paraméterben megeggyezik a 2 típus.

(#12972) Csabahun válasza LGLuke (#12971) üzenetére


Csabahun
senior tag

Már kezdtem megijedni ,hogy komolyabb eltérés van mint a Samsung F1 750-es vinyónál.

Köszi :R :R

(#12973) Syl válasza roti86 (#12965) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem a laptopomban gyárilag egy WD(1200BEVS) vinyó volt és 6 hónapos korára tele lett bad sectorral. Másfél éve egy samsung teker helyette, hibátlanul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12974) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

A ma kapható 1 TB-os hdd-k közül melyikbe érdemes befektetni? Backup vinyónak használnám. A fő szempont h ne legyen hangos alapjáraton mint a régi hdd-k közül seagate, quantum !
Iponon láttam egy Samsung F1 1TB 5400rpm 32MB-sat, ezt érdemes lenne?

Üdv F1r3b1rd

(#12975) LGLuke válasza F1r3b1rd (#12974) üzenetére


LGLuke
őstag

Inkább a WD10EADS-ot javasolnám! Szerintem WD-k megbízhatóbbak. Ebben is 32MB cache van, és 5400RPM-es.

(#12976) flashouse


flashouse
csendes tag

Üdv! most készülök winchestert venni az első hsz alapján! A kérdésem az lenne hogy a két HDD között gyorsaságban mennyi az eltérés.Árban csak 2K ezért inkább az 500assal szimpatizálok.Rendszerwinyó lesz.Ti melyiket ajánlanátok?

320GB Hitachi Deskstar 7K1000.B (HDT721032SLA360) - 24/7
500GB Hitachi Deskstar P7K500 (HDP725050GLA360)

[ Szerkesztve ]

(#12977) lazydog válasza flashouse (#12976) üzenetére


lazydog
addikt

A 7K.1000B az új és egyben gyorsabb, csendesebb, hűvösebb típus, ezt válaszd.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12978) roti86 válasza Syl (#12973) üzenetére


roti86
őstag

Ez érdekes, pedig mindenki a WD-t javasolta itt a fórumon is.
Lehet, hogy a Wd notivinyók szarok? Valaki cáfoljon már meg :F

(#12979) Syl válasza roti86 (#12978) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem mondom hogy sz*rok, de én így jártam vele. Ez másfél éve volt, egy lassan 3 éves modellel (120 gigás BEVS). Az óta lehet sokat fejlődtek, hiszen ma már 5 év garit vállalnak a WD-sek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12980) roti86 válasza Syl (#12979) üzenetére


roti86
őstag

Most 11 napos a vinyóm, majd kiderül (ha beborul :) )

(#12981) Dzsekó válasza roti86 (#12980) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem lassan 1 éve megy hibátlanul egy 250GB-os WD notivinyó. Nem szarok a WD notivinyók, de 1-1 gyengébbre sikeredett darab előfordul.

(#12982) roti86 válasza Dzsekó (#12981) üzenetére


roti86
őstag

Köszi, most kicsit visszatért a WD-be vetett bizalmam. :K

(#12983) LGLuke válasza roti86 (#12982) üzenetére


LGLuke
őstag

A HDD esetében tapasztalatom szerint vagy a használatbavételkor, vagy sok-sok hónap/év használat után jelentkezik meghibásodás.

Első esetet a gyárilag hibás HDD-k, illetőleg a szállítás közben megsérült HDD-k merítik ki általában.
A második esetet pedig tervezési hibák, alulméretezések miatti chip túlmelegedések vagy mechanikai tervezési hibák teszik ki, illetőleg anyagfáradások a mechanikában... Helytelen használat, túlmelegedés, nem megfelelő szállítás...

Ha már hibás szektoros/gyenge szektoros gyárilag vagy szállítás miatt egy HDD, és beszerelés után használatban is van a drive napi 2-3 órát legalább, akkor maximum 3-10 nap alatt ki kell derülnie a hibának. Ritkán jelentkezik később. Általában már formázás után, vagy pár óra használat után már hibát kell jelezzen a S.M.A.R.T.

Így a 11-12 napos HDD-d valószínűleg az 1. hibától mentes.
Egyébként bármely gyártó termékéből ki lehet fogni hibás példányt, ettől még nem feltétlenül rossz az a márka. Természetesen ez bosszúság a felhasználónak, és csökkenti a márkába vetett bizalmat, de sajnos ebben mi sem tudunk segíteni jobb tanácsokkal.

Továbbra is tartom, hogy általánosságban a WD/Hitachi/Seagate megbízható HDD-ket gyárt 3.5"-os méretben. Seagatenek volt kisiklása a 7200.11-es szériával, de az új .12-es elvileg jónak tűnik.
Samsungnál is érzékelhető javulás, de ott még mindig akadnak hibás példányok szép számban.

(#12984) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Barátnőm húgának van egy Acer Travelmate 5520G laptopja. Ebben most neki egy 80-as (talán Hitachi) van, ezzel két probléma van:
- egyrészt kevesli a helyet rajta;
- másrészt lassú, mert 5400-es és elég lomha az egész laptop, pedig én telepítettem, no bullshit, de magára a winyóra annyit kell várni, hogy ihaj...

Asztali tapasztalataimból kiindulva WD-t vennék. Sajnos a 2400XT fűt elég rendesen, meg valamennyire a proci is, remélem nem okozna túl nagy gondot egy 7200 rpm-es winyó. Ezek a Scorpiok nagyon gyorsak?

Ill. magam raknám majd be a laptopba, ne kelljen már ezért is fizetni nagy összeget, szerintetek ha múltkor sikerült leszedni a laptop aljáról a burkolatot és kitisztítani a portól és visszaszerelni, akkor egy winyó csere is menne? Asztali fronton sokat szerelgetek, de laptop szerelgetésben egyáltalán nem vagyok jártas... azt láttam, hogy hőcsöves hűtés megy a winyóhoz is, és azt is le kell majd venni róla, ha cserélek.

(#12985) ChrissTa


ChrissTa
tag

Sziasztok!

1TB vinyó vásárlását tervezem. A lehetséges jelöltek:
- Samsung F1 1TB (HD103UJ)
- Hitachi 7K1000.B 1TB (HDT721010SLA360)
- Seagate 7200.12 1TB (ST31000528AS)
- WD Caviar Black 1TB (WD1001FALS)

Olvastam az első hozzászólást, és vissza is olvastam jó pár oldalt. Pont emiatt vagyok bizonytalan.
Először Hitachit akartam venni, de azt írtátok, hogy hangos a seek hangja.
A Samu ott van az első hozzászólásban az ajánlottak között, de mégis mindenkit megpróbáltok lebeszélni róla. Ennyire sok a gond vele? Vagy csak a korábbi szériák tapasztalatai alapján nem ajánlott?
A WD egyszerűen csak drágább, mint a többi, és sok helyen a plusz két év garit sem adják meg. A tesztek alapján meg annyival nem tűnik gyorsabbnak, hogy megérje a felárat.
A Seagate-el kapcsolatban a 11-es széria hibái alapján kicsit bizonytalan vagyok. Eddig a 12-esről nem olvastam rosszakat. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel a vinyóval? Jelentkezett már valakinél bármi hasonló probléma, mint ami az előző formware-ével volt.

Rendszernek kellene a vinyó, és mivel éjszaka is megy a gépem ezért jó lenne ha halk lenne. Emellett ha még megbízható is az már szinte tökéletes. :)
Ti mit ajánlotok?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#12986) proof88 válasza ChrissTa (#12985) üzenetére


proof88
addikt

Tessék. :)
Idle-ben a sorrend (dBA): Seagate 7200.12 (36), Hitachi 7K1000.B (42), Samu F1 (42), WD Black (47).

Munka közben: Seagate 7200.12 (44), Hitachi 7K1000.B (52), Samu F1 (48), WD Black (52).

Hitachinak tényleg hangos a seek hangja ezek alapján, a WD Black meg úgy általában hangos. Samu halk viszonylag, de Seagate Barracuda 7200.12 a leghalkabb. Ha nincsenek vele bajok (erről nem tudok nyilatkozni), akkor valszeg ez lesz a jó választás.
Viszont fontos, hogy tényleg az legyen a típusa, amit zárójelben írogattál, mert van másik 7200.12 is, más számmal, más eredménnyel, itt.

[ Szerkesztve ]

(#12987) LGLuke válasza proof88 (#12986) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért van több 7200.12-es mert a ha rákattintassz akkor láthatod, hogy az egyik 500-as, a másik pedig 750-es, és a leghalkabb volt a TB-os.

1TB-osból csak az az egy típusszámú van. Nem kell parázni! :DD
Egyébként én is a Seagate-et javaslom (de csak a 7200.12-es verziót). Csendes és gyors, így tökéletes boot HDD-nek.

(#12988) proof88 válasza LGLuke (#12987) üzenetére


proof88
addikt

Ja tényleg, köszi a javítást! :DDD :)

(#12989) bélanéni


bélanéni
őstag

Srácok, már egy ideje beharangozták a Seagate LP (Low Power) 5900RPM sorozatát. Ki mit tud róla, mikor ér el hazánkba? :F

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#12990) Mag__


Mag__
tag

érdeklödnék hogy egy PATA vinyot (ami notebookba valo) azt szeretnék asztali gépbe teni ATA csatlakozora. Van ilyen átalakito? Azért tennék noti vinyot,mert az csak 5400-es,és halk.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#12991) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok, vettem egy Samsung HD322HJ vinyót és néha szabálytalan időközönként azóta kattanó hangot hallok illetve felpörgéskor is megnövekedik a zaj. Amúgy halk, a hd sentinel szerint tökéletes. Gondolom, hogy ő okozza, mert a mellette lévő régebbi Seagate eddig nem csinálta, pont most kezdte volna el?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#12992) ChrissTa válasza LGLuke (#12987) üzenetére


ChrissTa
tag

Koszonom szepen a valaszokat, neked is proof88.

Beprobalkozom egy Seagate vinyoval, ha Szegeden sikerul beszereznem. :)

(#12993) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok!
Kellene háttértárnak egy igazán halk 1T vinyó.
Samsung green eco megfelel erre a célra? Igazából majdnem 4k-val olcsóbb mint a wd green, mindkettő 5400rpm-es, tehát gondolom hangban nem sok különbség lehet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12994) LGLuke válasza Ijk (#12993) üzenetére


LGLuke
őstag

WD HDD-k megbízhatóbbak. Ezért szoktuk a WD10EADS változatot ajánlani.

(#12995) Jumbo


Jumbo
tag

Hali!

Meglévő rendszervinyóm: Seagate Barracuda 7200.11 ST3320613AS (6SZ15TPT), nem vagyok teljesen megelégedve a gyorsasággal.
Az lenne a kérdésem, ha lecserélem egy WD6401AALS-re érezhető lenne valamiféle gyorsulás, vagy nincs ekkora sebességkülönbség a két vinyó között?
Előre is köszi!

Üdv.: Jumbo

(#12996) LGLuke válasza Mag__ (#12990) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia,

találtam ilyen átalakítót: IDE 2.5" to 3.5".

Szerintem egyébként normál desktop gépbe ez nem túl nyerő megoldás.
Boot HDD-nek még a normál 3.5"-os 5400RPM-es sem túl ideális, de a 2.5"-os még jóval kisebb adatsűrűségű még rosszabb választás.

Ma már a SATA 7200RPM-es HDD-k elég halkak.
Seagate 7200.12-es verzióból ajánlanék 1TB-os változatot, mert azt agybafőbe dícsérik mindenhol, hogy mennyire halk és nem rezonál.

Mivel ez SATA és te IDE-t szerettél volna, ezért konverter is kell: SATA to IDE konverter.

Kb. 1300HUF az ára és ingyenes a szállítása. Ami még hasznosabbá teszi, hogy ez bilateral converter, azaz oda-vissza átalakít. SATA HDD-t IDE vezérlőhöz, illetőleg IDE HDD-t SATA vezérlőhöz. Ebből kifolyólag, akár régi IDE HDD-ket is rá lehet kötni kevés vagy IDE csatolóval egyáltalán nem rendelkező alaplapra.

(#12997) LGLuke válasza Jumbo (#12995) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem akkor inkább Te is a 7200.12-es Seagate verziót favorizáld és abból is az 1TB-osat. Az már 500GB-os tányérokkal szerelt, ezért valóban gyorsabb. A WD nem lenne számottevően gyorsabb a mostani HDD-től.

(#12998) M107


M107
addikt

Sziasztok lenne egy kérdésem
Megérte e ez a HDD
Vidék :Szolnok
Ár:13500 Ft

Modell azonosító Hitachi HDP725050GLA360
Sorozatszám GEA534RJ0HWY7A
Revízió GM4OA5CA
World Wide Name 5-000CCA-357C73A76
Eszköz típusa SATA-II
Paraméterek 969021 cilinder, 16 fej, 63 szektor sávonként, 512 bájt szektoronként
LBA szektorok 976773168
Puffer 15118 KB (Dual Ported, Read Ahead)
Multi-szektorok 16
ECC bájtok 56
Formázatlan kapacitás 476940 MB

ATA eszköz fizikai információk
Gyártó Hitachi
Merevlemez család Deskstar P7K500
Fizikai formátum 3.5"
Formázott kapacitás 500 GB
Lemezek 2
Adatrögzítő felületek 4
Fizikai kiterjedés 147 x 101.6 x 26.1 mm
Max. tömeg 550 g
Átlagos forgási késleltetés 4.17 ms
Forgási sebesség 7200 RPM
Max. belső adatsebesség 1138 Mbit/mp
Csatoló SATA-II
Pufferelt adatsebesség 300 MB/mp
Puffer mérete 16 MB

Előre is köszönöm és mi a véleményetek erről a márkáról régebben sok-sok jót halottam már róla

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12999) Mag__ válasza LGLuke (#12996) üzenetére


Mag__
tag

szia

köszönöm szépen a választ.
akkor valszeg veszek egy olyat.
a mostani alaplapomon van sata is, nem tudom hogy arra rámegy-e a sata 2-es vinyo?
ASUS A7N8X-E Deluxe

sata -tol azért akartam távol tartani magam ,mert problémás a telepités,hogy floppy meg ilyenek, nincs floppy meghajtom hogy a vinyodrivert feltegyem.
Meg a mostani rendszeremet lehet megprobálnám át Ghost-olni az uj vinyora,és sztem egy IDE-sröl egy SATA-ra nem müködne az uj vinyoval a rendszer....sztem, de remélem tévedek.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#13000) LGLuke válasza Mag__ (#12999) üzenetére


LGLuke
őstag

Nekem otthon a sima Asus A7N8X Deluxe van. Valóban kell floppy a SATA driverhez, de amúgy az nLite nevezetű progival bele lehet integrálni a Windows telepítő cd-jébe.

Csak azért javasolnám a SATA HDD-t, mert sajnos az IDE HDD-ket már nem fejlesztik, így zajosabbak, lassabbak.
SATA-ból sokkal gyorsabb, halkabb, és nagyobb kapacitásút kapsz ugyanazért az árért.

Ghost így nem javasolt, inkább készíts egy új telepítő cd-t a régi felhasználásával+nLite+új SATA driver. :K

Ja az ASUS weboldalán vmi elavúlt vacak Silicon driver van. Van valahol újabb SATA, már nem emléxem honnan szedtem le, de el tudom küldeni, ha kell.
A régivel az volt a probléma, hogy win restart után nem bootolt, csak ha kikapcsoltam a gépet teljesen és újra bekapcsoltam, akkor látta a SATA HDD-t. Persze ezt akár telepített win után is lehet frissíteni.

Minden jót!
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.