Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) szki válasza Cyberslider (#13688) üzenetére


szki
őstag

PCX-et én is ajánlani tudom!
Tőlük vettem az 1 TB-os Seagate 7200.12-t 1 hete.
50000 Ft felett vásároltam, azaz a házhoz szállítás ingyenes volt.
Nagyon rendben volt a rendelésfelvétel, visszajelzés, kiszállítás.
Hétfőn reggel rendeltem, szerdán délben nálam volt a cucc (Pécs).

[ Szerkesztve ]

(#13702) pentium4 válasza LGLuke (#13694) üzenetére


pentium4
senior tag

thx :R

P4

(#13703) LGLuke válasza pentium4 (#13702) üzenetére


LGLuke
őstag

Igazán nincs mit! :)

(#13704) P100


P100
senior tag

Komolyan mondom... iPonnál, mint a fogyatékosok. Végül kiderült, hogy még sincs 12-es szériás winchesterük.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13705) P100


P100
senior tag

Most honnan vegyek olyat? Nincs rá 11500 Ft-nál több pénzem rá, de ebben benne kell lennie a szállítási költségnek is...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13706) CHIPman válasza P100 (#13704) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tessék.
Én most azt akarom csinálni, hogy valami apró cuccot veszek max. 5k-ért, a többit pedig visszakérem vagy kp-ban vagy utalva... Remélem ez kivitelezhető. És akkor máshonnan megrendelném a 7200.12-est.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13707) P100


P100
senior tag

Ja, csak akkor + szállítási költség, ha máshonnan rendeled... de én is ezt fogom csinálni (http://www.pc-vilag.hu/ -ról)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13708) CHIPman válasza P100 (#13707) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A + szállítás nem érdekel, csak az iponos futárt ne bukjam el... 2.5k a semmibe azért kicsit kidobás.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13709) audi100td válasza P100 (#13705) üzenetére


audi100td
nagyúr

pcx-be van elvileg...

(#13710) gg72 válasza CHIPman (#13708) üzenetére


gg72
veterán

Csk aztán nehogy elkérjék újra a 2500-öt futárra...

(#13711) CHIPman válasza gg72 (#13710) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Volt már ilyen tapasztalatod? Azt mondták, hogy ha winyóra cserélem, nem kell még egyszer futárt fizetnem, most arra várom a választ, hogy így se kell-e. Csak nem írnak vissza 1 órán belül, ahogy az oldalon garantálják :W

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13712) P100


P100
senior tag

Nekem se válaszolnak. Rohadt ipon, az életben nem rendelek tőlük többet.

( Bocs, megint nem válasz gombbal írtam :) )

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13713) audi100td


audi100td
nagyúr

Szerintem hagyjuk itt ezt az Ipon-os dolgot, nem illik a témához...

[ Szerkesztve ]

(#13714) CHIPman válasza P100 (#13712) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hát ja. De neked még nincs a kezedben a rossz termék, nekem meg igen :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13715) gg72 válasza CHIPman (#13711) üzenetére


gg72
veterán

Nem volt, csak ugye az már sajnos kiderült, hogy mást mondanak/írnak és csinálnak... :F

(#13716) P100 válasza CHIPman (#13714) üzenetére


P100
senior tag

De igen, van. Pont ma délelőtt jött vissza vele a garanciafutár. Rendeltem még 3 hete egy 1000GB-os Samsung merevlemezt (nem magamnak), de nem indult el, csak kattogott. 3 hét után szándékoztak újat küldeni. Szerencsére nem kellett újra kifizetnem a szállítási költséget.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13717) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Zseeer, ha rendelek WD 1TB-ost, akkor még egyszer ki kell fizetnem a futárt, ugyanis az olcsóbb, mint a Seagate. Ezt nem fogom annyiban hagyni, visszakérem a szállítási költségnek legalább a felét...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13718) CHIPman válasza CHIPman (#13717) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerintetek, ha azt mondom, hogy megyek a fogyasztóvédelemhez, mit mondanak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13719) gg72 válasza CHIPman (#13717) üzenetére


gg72
veterán

És akkor tulajdonképpen mire is jó a "garanciafutár"? Garancia rá, hogy át leszel vágva 2500-ért, szép... :(

(#13720) LGLuke válasza CHIPman (#13718) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem mondd meg, hogy a vásárló megtévesztése miatt kéred vissza a teljes összeget, ebben benne foglaltatik a szállítási költség is, vagy ha nem, akkor mész a fogyasztóvédelemhez. Most már ne variálj. Én ezek után semmit nem vennék ott, mivel a gariztatás sem lehet egyszerű eset. Ők voltak a hunyók, remélem a maileket megtartottad, amikor kérdezősködtél tőlük, mert ha semmivel sem tudod igazolni, hogy te msát szerettél volna, akkor viszont fogyasztóvédelem ide, vagy oda, csak a jóindulatukon múlik a dolog!

(#13721) CHIPman válasza LGLuke (#13720) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Asszed nem mondtam még? :DDD Azt írja, hogy nem őket kell kifizetni a 2500ft-tal(aham...), hanem a DHL-t.
Az összes mail ott a hotmailes fiókomban.
mod:
Ez az utolsó levelem, kíváncsi vagyok, mit reagálnak rá:
"Azért rendeltem ezt a terméket, mert előzetes E-mailben való egyeztetés után megtudtam, hogy ez az a termék, ami nekem kell. Pontosan mennyibe is kerül a DHL-lel való szállíttatás?"

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13722) CHIPman válasza CHIPman (#13721) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A tudakozóban 894561321 telefonszám meg van adva, és egyiket sem veszik fel. Egyet felvettek, de tévesen van ott az oldalon, és egy magánszemélyhez vezet. :DD
1 gond van, jövőhéten utazok nyaralni, és addig kéne legalább visszaküldeni, és megegyezni.
gondolom ebédszünet van :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13723) audi100td válasza CHIPman (#13722) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megértem, hogy elkeserítő amit az ipon művel, de tényleg nem ide tartozik ez a dolog, jó lenne ha itt folytatnátok, ebben a topikban Iponék is szoktak reagálni pl. panaszokra, talán így nyilvánosság előtt sikerül megoldani a problémát és visszafizetnek mindent.

(#13724) P100 válasza CHIPman (#13722) üzenetére


P100
senior tag

Még csak egy utolsó reakció: azt ne várd, hogy még a héten visszaküldik, nekem is 3 hetet kellett rá várnom annak ellenére, hogy néhány naponta hívtam őket telefonon és mentek nekik a mailek. Ha eleve hibás merevlemezt küldenek, akkor azt nem kéne azonnal kicserélniük, mint pl. Media Markt-ban? Ők egy bolt lennének, vagy mi a fene. Ha ezt nem tudják felvállalni, akkor minek vannak?

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13725) CHIPman válasza P100 (#13724) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem hibás, csak nem az, amit előzetesen mailben egyeztettünk. Direkt ki sem bontottam, hanem előbb megnéztem a számot.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13726) Dzsekó válasza CHIPman (#13725) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nagyon problémáznak/nem veszik vissza, akkor add el a garipapírral bontatlan újként hardveraprón. Sokan pont ilyet szeretnének venni, annak ellenére, hogy nem ajánlott.
Gyorsabban megvagy, és nem vagy bolthoz kötve, azaz ezután bárhol jó helyen megveheted az új vinyót. Ajánlom Hammon-t a hardveraprón itt. 1,5 hetet kell a cuccra várni, de nagyon korrekt, legjobb boltok árai alatt van, és remek a garija. Nekem még rossz vinyót nem hozott (külföldről), bár ez lehet puszta véletlen is. 1 rezonálós vinyó volt, azt szó nélkül visszavette, és kp-t visszaadta.

[ Szerkesztve ]

(#13727) Rick4 válasza audi100td (#13723) üzenetére


Rick4
félisten

Közben viszaszólok, én voltam aki a 3 db Samsung F1-es 640GB-os vinyóval kínlódott. Amióta bent van egy WD 640 Black vinyó, azóta érdekes, hogy semmi probléma nincsen, hdsentinel minden alkalommal 100-100%-ot mutat... Ez van egy ideje, de szerintem ez a nooormális... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13728) CHIPman válasza Dzsekó (#13726) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Visszaveszik, csak 2500ft-ot bukok rajta. Asszem visszakérem a pénzt, a 2500-at meg ott hagyom nekik, legyenek boldogak vele.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13729) Obolony válasza CHIPman (#13728) üzenetére


Obolony
senior tag

tenyleg hagyjuk mar ezt a 2500 forintos iponos OFF-olast. van ennek sajat helye. miert olyan nehez megerteni? pont lesz@rom az ipont is meg a 2500 forintodat is ebben a topicban. koszi

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#13730) CHIPman válasza Obolony (#13729) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Már rég ott vagyok. Szívesen :(((

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13731) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Szerintetek most melyik a legjobb 750gb-1Tbyte vinyó, ami jó gyors, halk és megbízható.
Samsungot hagyjuk, az most halt meg. :((

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#13732) zoo8800 válasza Sziszifeca (#13731) üzenetére


zoo8800
veterán

A topic most a Seagate 7200.12-es vinyóról szól, van belőle 1TB-s.

rip and tear, until it is done

(#13733) CHIPman válasza zoo8800 (#13732) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Csak mindenhol elfogyott :O BandiT sem tud jelenleg hozni, majd ha lesz, akkor én is tőle rendelem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13734) zoo8800 válasza CHIPman (#13733) üzenetére


zoo8800
veterán

"Víz"-ben épp van ;)

rip and tear, until it is done

(#13735) CHIPman válasza zoo8800 (#13734) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Most már úgysem fogom megvenni, majd ha a drágalátos ipony(direkt) visszaadta a pénzemet, nyaralás után.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13736) Csabahun


Csabahun
senior tag

Sziasztok!!

Srácok,hogy lenne érdemes felosztani egy Seagate 500Gb-os(7200.12) vinyót?

Elsősorban rendszer és telepitett játékok miatt kérdezem.

Hogy lenne érdemes particionálni??

Köszönöm

(#13737) CHIPman válasza Csabahun (#13736) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hány rendszert használsz?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13738) Csabahun válasza CHIPman (#13737) üzenetére


Csabahun
senior tag

Xp-t,a Windows 7-most csak próbaképpen van fent.
De 1-et.

(#13739) LGLuke válasza Csabahun (#13738) üzenetére


LGLuke
őstag

1 partíció a rendszernek, a többi egyben az adatoknak, meg játékokat is ide tedd, mert ha sokkal játszol ma már rengeteg helyet foglalnak.
XP-nek elég 15-20GB maximum programok számától és méretétől függően. Ha idővel ez cserélődik win7-re, akkor viszont vagy 50GB-ot hagyjál neki! Van aki kükön partícióra teszi a pagefile-t, én nem szoktam csak linux esetében.

Üdv!

(#13740) zoo8800 válasza LGLuke (#13739) üzenetére


zoo8800
veterán

én egy 40 gigás partícióra tettem az XP-t, és már csak 15 giga helyem van, hosszú távon kevés a 20GB.

rip and tear, until it is done

(#13741) Csabahun válasza LGLuke (#13739) üzenetére


Csabahun
senior tag

Köszönöm. :R :R

(#13742) Scholes9 válasza Csabahun (#13741) üzenetére


Scholes9
nagyúr

40 giga oprendszernek többit meg amire akarod:D nálam így van

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13743) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

sziasztok!

wd mybook külső wincsibe (usb-s) szeretnék nagyobb méretű merevlemezt tenni. ezt márkától függetlenül bármilyen azonos csatolóval ellátott wincsivel megtehetem? régi kivesz, új betesz, mennie kell?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#13744) gg72 válasza StoneBridge (#13743) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem menni fog.

(#13745) P100


P100
senior tag

Ha az XP-t külön merevlemezre tenném (mondjuk egy 80GB-os Seagate-re, amin csak az XP lenne), akkor érzékelhető lenne valamilyen teljesítménybeli növekedés, vagy nem számít, hogy az XP külön vinyóról fut-e, elég ha csak külön partíción van?

Virtuális memóriát csak arra a partícióra kell beállítani, amin az oprendszer van? A többire felesleges lenne?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13746) Dzsekó válasza P100 (#13745) üzenetére


Dzsekó
addikt

Teljesítménybeli csökkenést tapasztalnál, mert a 80GB-os vinyó jóval lassabb, mint a 7200.12-es Seagate-ed. Az 500-as első partíciójára tedd a rendszert mindenféleképpen.
Virtuális memóriát csak egyet kell beállítani az op rendszernek, ezt teheted arra a partícióra, amiről fut a rendszer (alaphelyzet) vagy külön partícióra is teheted, de véleményem szerint nem érdemes, mert a vinyó az elején a leggyorsabb.

(#13747) P100


P100
senior tag

Köszönöm.

Egy 320GB-os Seagatem van (lesz)... akkor ez most lassabb, mint az 500GB-os?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13748) CHIPman válasza P100 (#13747) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Dehogyis :DDD A 80GB-os, szinte 100%, hogy régebbi konstrukció, több tányér, több fej, így lassabb működés jellemzi.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13749) Dzsekó válasza P100 (#13747) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem lesz lassabb, ha a 7200.12-es szériát veszed, pontos tipusa:
ST3320418AS
Bár elég ritka a fellelhetősége. "Víz"-ben volt, de jelenleg nem elérhető.
Valószínű rendelni kell.
7200.11-es Seagate-et ne vegyél, az nem jó széria.

Szerk: A 80GB-osnál gyorsabb lesz bármelyik ma kapható 320-as vinyót veszed.

[ Szerkesztve ]

(#13750) P100


P100
senior tag

Persze 7200.12-es szériásra gondoltam, de most látom, hogy abból tényleg nincs is 80GB-os :) Abból 160 a legkisebb.

Akkor így teszem fel a kérdést: ha a Windowst egy különálló 160GB-os winchesterről futtatom, akkor nagyobb teljesítményt nyújt, mintha csak külön partíción lenne?

Amúgy a gyártó oldalán az 500GB-nál kisebb 7200.12-es lemezekhez miért írja ezt? :( "125-MB/s maximum sustained data rate". Az 500-nál nagyobbakhoz pedig: "160-MB/s maximum sustained data rate"

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.