Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) tknof1871 válasza Dzsekó (#12349) üzenetére


tknof1871
őstag

Szerintem az eladó olyat se csinált. Pár perc volt amíg a partíciókat megcsinálta aztán kész.
Mi baj lehet?
Most akkor mit csináljak vele?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12352) tknof1871 válasza ANT (#12350) üzenetére


tknof1871
őstag

alaplapi driver (chipset, esetleg RAID)
ABIT NF7. Abból a HDD-ből ami bent a házban van abból kiolvassa a hőmérsékletet, hány hibás szektor van, stb.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12353) Dzsekó válasza tknof1871 (#12351) üzenetére


Dzsekó
addikt

Partitionmagic a partició létrehozásakor gyorsformáz.

(#12354) Zoli1222


Zoli1222
őstag

A 16 és a 32MB cache-es HDD-k között van érezhető különbség?

(#12355) Barney™ válasza Zoli1222 (#12354) üzenetére


Barney™
aktív tag

Inkább a tányérokra koncentrálj :)

(#12356) Zoli1222 válasza Barney™ (#12355) üzenetére


Zoli1222
őstag

Csak azért kérdeztem, ha netán kicserélik majd a HDD-met(de jó is lenne :) ), akkor a boltban csak 16MB-sek vannak. Gondolom te a 320 és 640GB-osokat favorizálod. :U

[ Szerkesztve ]

(#12357) Barney™ válasza Zoli1222 (#12356) üzenetére


Barney™
aktív tag

Ha lehet próbálj Seagate 7200.12 -est kérni.. egyik legjobb vinyó, ha nem a legjobb a kategóriájában..
Van belőle 500Gb-os és 1T-os.

[ Szerkesztve ]

(#12358) Zin


Zin
senior tag

Terrás vinyokat hogyan erdemes patricionalni?2-3 részre vagy egybe?Ha egybe hagyom az baj?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#12359) Zoli1222 válasza Barney™ (#12357) üzenetére


Zoli1222
őstag

Hát én most Seagate 7200.11-gyel szívok. Ezek van a boltba: IDC.

(#12360) Barney™ válasza Zin (#12358) üzenetére


Barney™
aktív tag

Én személy szerint nem szeretem feldarabolni a nagyobb hdd-ket sem, a particióról-partícióra másolás szörnyű lassú :U

(#12361) Barney™ válasza Zoli1222 (#12359) üzenetére


Barney™
aktív tag

7200.11 nem is volt az igazi. Ha az 5 vinyó közül kellene választanom, én a 640Gb-os blue WD-t vinném.

(#12362) ANT válasza tknof1871 (#12352) üzenetére


ANT
őstag

Belső vinyónál biztosan. De egy külső rack-ben lévőnél ez már nem olyan egyértelmű.

Szerk: ha kicsit visszakeresel, nem olyan régen pl. ebben a topikban panaszkodtak AMD chipsetes kollégák, hogy e-satás vinyójuknál nincs SMART kijelzés.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#12363) tknof1871 válasza Dzsekó (#12353) üzenetére


tknof1871
őstag

Már kezdtem parázni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12364) totyax válasza Barney™ (#12360) üzenetére


totyax
aktív tag

Miért, lemezen belül gyorsabb? :) TC-ben be lehet állítani nagyobb puffert, megadni melyik betűk tartoznak egy meghajtóhoz, és juhé.

(#12365) Barney™ válasza totyax (#12364) üzenetére


Barney™
aktív tag

Épp ezt mondom én is, hogy lemezen belül particióról partícióra lassú..

(#12366) kem


kem
addikt

:DDD

Köszi!

(#12367) Barney™ válasza kem (#12366) üzenetére


Barney™
aktív tag

Miért mosolyogsz ?:)

(#12368) totyax válasza Barney™ (#12365) üzenetére


totyax
aktív tag

Próbáld ki úgy ahogy írtam. Nálam 25MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#12369) LGLuke válasza totyax (#12368) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért lassú, mert 2 műveletet kell csinálnia. Először olvassa az adatot, majd visszaírja valahová máshova. Nem teljesen mindegy, hogy azonos partíció vagy sem? Ha csak nem F6/áthelyezés, akkor teljesen mindegy. Mivel csak két partíció közötti áthelyezés lassú, hisz partícion belül nem történik fizikai adatmozgatás, csak a mappa elérési útvonalát változtatja. HDD-n belüli másolás szörnyen lassú, ahhoz képest, mikor másik HDD-ről másolsz.

Kb. 80-85MB/s a mai HDD-k írási sebessége. Akkor a 25MB/s, az sok?

[ Szerkesztve ]

(#12370) totyax válasza LGLuke (#12369) üzenetére


totyax
aktív tag

Ezt mind tudom, épp azt mondom hogy a TC-ben lehet gyorsítani nagy pufferrel, ennek eredménye a 25MB/s :)

(#12371) LGLuke válasza totyax (#12370) üzenetére


LGLuke
őstag

Jó, de most igazából nem értem ezt az egész partíciós mizériát!
Ha azon a nagy HDD-n lesz a rendszer, akkor mindenképpen külön partíciókat hoznék létre. Persze hülyeség az agyon tördelés! 2 partíció: első a rendszeré, ez ugye gyors, ezzel fixáljuk, hogy a telepített adatok biztosan a nagyobb kerületű/gyorsabb sávokra kerülnek az OS-mel együtt. Ha kell lapozófájl, akor én azt is fixálom. Pl. kezdő méret 2GB- max méret 2GB. Így ez fixen 2GB, s ezért nem is töredezik. Ha van elég memória, és nem használunk nagy memóriaigényes programokat, akkor azz ki is lövöm.

Ha a HDD csupán adattár, és soha nem lesz rajta OS, akkor tényleg egyben érdemes hagyni.

(#12372) totyax válasza LGLuke (#12371) üzenetére


totyax
aktív tag

Mivel azonban mint szó volt róla, többen is szeretnek használni több OS-t, így már növekszik a partíciók száma, nem beszélve a linuxról ami ügye rögtön 3 partíciót kér, bár jó neki a logikai is. Szóval aki agyontördeli az nem hülye, hanem szüksége van rá. A virtuális memória mérete 1,5x-e a fizikai memóriának, tehát 4 GB ramnál rögtön 6GB kéne neki. Több OS esetén pedig több, tehát a swap partíció is lehet akár 20GB is. A swap kikapcsolását nem minden program veszi jó néven, és ha a fizikai kifogy, akkor el fognak szállni az alkalmazások, amik nem jutnak memóriához.

Ha a HDD csupán adattár, és soha nem lesz rajta OS, akkor tényleg egyben érdemes hagyni.

Nem feltétlenül, pl ha valaki rögzít nagy sebességgel, és nem akar mindig órákig töredékezettség mentesíteni, akkor bizony partícionáli fog, és a lemez első fele lesz a rögzítő terület, és a hátul levő partícióra mehetnek a többi adatok.

(#12373) Zeratul válasza tknof1871 (#12351) üzenetére


Zeratul
addikt

Most már semmit. Azért szoktam átküldeni rajta a logikai lemezkezelő formázóját normál üzemmódban, mert az egy füst alatt le is teszteli a felületet. Elméletben a gyárból letesztelve kerül ki de mire a vevőhöz kerül sok minden történhet. Viszont bad sectoros lemezt volt amikor helyrehozott a disk managgement formázója és utána a HDtune felület scan is hibátlannak mutatta. Ezekből viszont nem néztem azóta smartinfot.

(#12374) Zeratul válasza Zoli1222 (#12354) üzenetére


Zeratul
addikt

Nincs.

(#12375) LGLuke válasza totyax (#12372) üzenetére


LGLuke
őstag

Most szélsőséges példákat hosztál fel, mert zin annyit kérdezett, hogy érdemes-e 1TB-os HDD-t több részre osztani!
Én meg erre azt írtam, hogy attól függ, hogy mi lesz rajta.
Ti meg elkezdtetek vitatkozni, hogy milyen a partíción/HDD-n belüli másolás.
Szóval zin kérdésére az én válaszom volt a helyes, hiszen attól függ...
- hány OS lesz rajta
- csak adattárolás
az általatok említett másolás az nem válasz, hanem következmény.

Nekem van ami sok részre van partícionálva, mert 3 OS is van: XP, Vista, Arch.
Nagy átlag 1 OS-t használ.
Az adat HDD egyben hagyása azért lehet jó, mert egyrészt a kisebb partíciókat eleve nem lehet töredezettségmentesíteni, ha tele vannak, míg 1 nagyot lehetne mert ott összeadódnak az üres helyek. Ráadásúl soha nem tudhatjuk, hogy mikor lesz szükségünk egyben nagy méretű helyre.
De igazad van, természetesen vannak speciális esetek, amikor célszerű több részre osztani.

Szóval tulképpen mindenki jót mondott, csak nem értettem, hogy miért lett téma a partíción belüli másolás zin kérdésére. :))

(#12376) LGLuke válasza Zeratul (#12373) üzenetére


LGLuke
őstag

Pedig szerintem nem javítja ki egyik sem formázással, csak reallokálja, így S.M.A.R.T. -ot célszerű lett volna nézni.

(#12377) totyax válasza LGLuke (#12375) üzenetére


totyax
aktív tag

Szóval tulképpen mindenki jót mondott, csak nem értettem, hogy miért lett téma a partíción belüli másolás zin kérdésére. :))

Attól lett téma hogy úgy gondoltad te is hozzászólsz :)

(#12378) LGLuke válasza totyax (#12377) üzenetére


LGLuke
őstag

Azt nem értettem, hogy min vitatkoztok.
Mert partíción belül ugyanolyan lassú, mint azonos HDD-n partíciók között. Tehát a partíciók száma nem befolyásolja döntően a másolást, legfeljebb az utolsó partíció végén ugye már lassabban ír/olvas a merevlemez, mint az első partíció elején. De összességében nem az lesz a szűk keresztmetszet, mert a leglassabb részen is elérik már az 55-60MB/s-ot az új winyók, míg az általad említett sebesség csak 25MB/s.

(#12379) nepszter1


nepszter1
addikt

Nos szeretnék egy winchester-t venni mert a mostani Samsung beszart 750Gigás kb enyyi elég . Szeretnék 1TB osat venni vagy ismét 750GB-osat milyen márkát válaszak ? megbízható sokáig birja

(#12380) LGLuke válasza nepszter1 (#12379) üzenetére


LGLuke
őstag

Az 1. hozzászólásban megtalálod a pontos típusát a HDD-knek:
- ha rendszer lesz rajta, akkor 1TB WD Black, asszem WD1001FALS a termék típusa, vagy Hitachi 7K1000.B 1TB változat. Esetleg megpróbálkozhatsz a Seagate 7200.12-es szériájával, szintén 1TB-ossal.
750-esekből előfordul kisebb adatsűrűségű 250GB/tányér, ezért ilyet nem vennék.
- ha csak adatok , akkor WD green 1TB, az WD10EADS.

[ Szerkesztve ]

(#12381) nepszter1 válasza LGLuke (#12380) üzenetére


nepszter1
addikt

de jó hogy az ipon.huról rendeltem :(

(#12382) totyax válasza LGLuke (#12378) üzenetére


totyax
aktív tag

Nem volt vita, kifejtettem a véleményem, és te beleszóltál, tehát a vitát te generáltad :)

(#12383) LGLuke válasza totyax (#12382) üzenetére


LGLuke
őstag

Ok, akkor sorry, csak nem vágtam, hogy a partíció(k)szám(a) és a másolás között milyen kapcsolat van. Mégegyszer sorry! :R

(#12384) gg72 válasza gg72 (#12324) üzenetére


gg72
veterán

Hát... Kezdem érteni, hogy az új Hitachi szoftver miért nem támogatja az AAM-et: mivel úgy tűnik, hogy az új vinyóik sem, leglábbis az 1-es hsz-ben szereplő 320 gigás nem... Először is Vista alól sem a Sentinel-lel, sem pedig a HD Tune-nal nem lehet beállítani, csak Dos-ból a Hitachi programjával. De ott meg hiába kapcsolom ki az AAM-et, az elérés ugyanúgy 17-20ms között változik, ami azért valljuk be, nagyon gyenge manapság, még a külső USB-s 2.5-ös vinyóm is gyorsabb.
A másik: a gyakorlatban viszont nem igazán érzem hátrányát, az előző Raptorom elérési ideje ennek harmada volt, de nem tapasztalok különbséget. Szerintetek kellene? Ha igen, akkor hol/miben?

Teszt: [link]

Másik:

[ Szerkesztve ]

(#12385) LGLuke válasza gg72 (#12384) üzenetére


LGLuke
őstag

Bootolásnál és programok betoltésénél kellene, főleg töredezett fájlrendszer esetében, hiszen gyorsabb az elérés kisebb késleltetés esetén.
Én ugyan nem próbáltam, hogy mennyire változik az AAM hatására az elérés, de nekem ki van kapcsolva az 1TB-os változaton.
Az AAM a hangon viszont változtatott, ha lejjebb vettem, így gondolom a sebességen is változtatott volna.
Kikapcsolva, azaz a leggyorsabb állapotban ezt produkálta: 7K1000.B - 1TB.

(#12386) gg72 válasza LGLuke (#12385) üzenetére


gg72
veterán

Az érdekes az, hogy állítani nem is tudom, csak ki- és bekapcsolni (Dos-ban)...
Hát nekem 17ms alá még nem sikerült mennem, bármit próbáltam. Amúgy egyáltalán nem hangos vinyó és mint írtam, a gyakorlatban eddig nem vettem észre, hogy lassabb lenne a Raptornál. Csak ez a magas elérési idő idegesít, mégha csak "papíron" jelentkezik is. ;]

(#12387) LGLuke válasza gg72 (#12386) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is DOS-ban állítottam, mikor DC-RW-ről bootoltam a kiírt image segítségével, de ott csúszkán lehetett állítani vagy 0-255 ertek között azt hiszem, de ha 0-100 volt, akkor is hatalmas skála volt.

(#12388) tknof1871 válasza ANT (#12362) üzenetére


tknof1871
őstag

Akkor csak akkor lehet tudni, hogy a HDSentinel a külső merevlemez S.M.A.R.T. adatait (pl. hőmérséklet, hibás szektorok) felismeri, ha kipróbálom a külső HDD-t a saját gépemmel? Még az se elég, ha a boltban próbáljuk ki a külső merevlemezt egy valamilyen géppel? Egy másik gép lehet felismeri a S.M.A.R.T. adatokat, hazaviszem, és itthon már az én gépem nem? :F
Tehát ha biztosra akarok menni akkor:
1, Ha csak USB-n akarok csatlakozni a külső HDD-hez, viszem a számítógépet is a boltba és kipróbáljuk vele a külső HDD-t, mert lehet a USB híd chip támogatná a S.M.A.R.T. adatok kiolvasását de a számítógép nem tud vele mit kezdeni?
2, Ha vennék SATA Raid kártyát eSATA csatlakozással, hogy eSATA-n keresztül kapcsolódjon, akkor többszereplős lesz a történet és a gépem + a SATA Raid kártyát + a külső HDD-t kellene együtt élesben kipróbálni?
:Y
Most így azért nem mernék olyat csinálni, hogy egy estére rajtahagyom a gépen a külső HDD-t és egész este megy a fájlcserélő.
Nem lehet valahova leírva, hogy az ABIT NF7-es alaplap képes USB-n keresztül kiolvasni a S.M.A.R.T. adatokat? Legalább a számítógép hurcolását megúsznám.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12389) szki válasza tknof1871 (#12388) üzenetére


szki
őstag

Én egy lidlis Medion külső tárolót vettem, melyben 1 TB WD Green dolgozik. USB és eSata csatolós is. USB megy a smart kiolvasás simán. eSatán már problémás. Azaz ide módban oké, de ahci módban nem, mert az alaplapomhoz való ATI chipset driver nem támogatja a smartot (xp sp3). Vagyis ez se igaz teljesen, mert Vistan MS driver használata esetén okés...

HD Sent kompatibilis hardverek: [link]
Illetve van a honlapján fóruma és itt a PH-n is

(#12390) Barney™ válasza totyax (#12370) üzenetére


Barney™
aktív tag

inkább hadjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#12391) tknof1871 válasza szki (#12389) üzenetére


tknof1871
őstag

Ezeket nem ismerem, nem igazán értek hozzá. Ilyet tudok, hogy milyen alaplapom van. Az EVEREST-ben mit kell kiolvasnom, hogy nekem milyen a chipset meg a driver? Vagy honnan tudom?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12392) szki válasza tknof1871 (#12391) üzenetére


szki
őstag

Everestben kattintgass, fórumokon keresgélj, és megkapod a választ. Ez az Abit NF7 nem mai gyerek...

[ Szerkesztve ]

(#12393) totyax válasza Barney™ (#12390) üzenetére


totyax
aktív tag

magyarul: hagyjuk :)

(#12394) nepszter1


nepszter1
addikt

a rossz sectoral gondolom semmit se lehet csinálni visza kell küldeni , ahnan rendeltem garis .

(#12395) gg72 válasza LGLuke (#12387) üzenetére


gg72
veterán

A csúszka nálam is megjelenik, de hiába állítom be, visszaáll alapállapotra, ami a minimumot jelenti. Csak ki- és bekapcsolni lehet az AAM-et, de amint már írtam, az sem hoz változást.
Van még valakinek 320GB-s 7K1000.B sorozatú (HDT721032SLA360) vinyója? Kíváncsi lennék az elérési sebességre. Lehet, hogy valami új biost kaptak a nemrég gyártottak és ebben már alapból nem lehet az AAM-en változtatni, mint ahogy az új Hitachi szoftver sem tartalmazza már ezt a funkciót.

(#12396) totyax válasza gg72 (#12384) üzenetére


totyax
aktív tag

Hát... Kezdem érteni, hogy az új Hitachi szoftver miért nem támogatja az AAM-et: mivel úgy tűnik, hogy az új vinyóik sem, leglábbis az 1-es hsz-ben szereplő 320 gigás nem... Először is Vista alól sem a Sentinel-lel, sem pedig a HD Tune-nal nem lehet beállítani, csak Dos-ból a Hitachi programjával.

Ha a saját programja be tudja állítani, akkor a többi hibája ha azok nem tudják. :)
Ha jól emlékszem eléggé nehezteltem a hitachira hogy a doksiból kihagyták az elérési időket, hát pl ilyen esetek miatt jól jönne, hiszen ha visszaviszed, azt mondják a késleltetés a doksiban nincs benne, jó az neked, csókolom. A gáz az, ha a nagyobb kapacitásúakkal is előfordul.
Ilyen késleltetéssel akkor már P7K500 sorozatból is vehettél volna, az garantáltan alacsony teljesítmény felvételű.

(#12397) gg72 válasza totyax (#12396) üzenetére


gg72
veterán

Hát kicsit átverve is érzem magam, meret eredetileg WD3200AAKS-t akartam venni, de itt a topicban sokan írták, hogy jobb a Hitachi, alacsonyabb az elérési ideje, hát mindez nem igaz, legalábbis a 320GB-s változatra nem...! Most írok a Hitachi supportnak, kíváncsi vagyok mit reagálnak.
De az is igaz, hogy ennek a lassabb elérési időnek hátrányát eddig a gyakorlatban nem tapasztaltam.

(#12398) totyax válasza gg72 (#12397) üzenetére


totyax
aktív tag

Kár hogy így kellett megtudni hogy a késleltetés nem az igazi.

(#12399) neduddki válasza tknof1871 (#12388) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tesssek itt a tsamogatasi lista: bof
a usb-s hazban levo kulso virnyok dogaitol nem kell anyira feni, foleg ha 2.5" es NEM samu meg tengerkapu:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12400) Zeratul válasza LGLuke (#12376) üzenetére


Zeratul
addikt

Igazsághoz hozzá tartozik hogy ezek olyan vinyók voltak ahol a smart nem működött normálisan, valamiért nem csinálta meg automatikusan a reallocatiot, vagy nem volt fizikai hiba csak filerendszer logikai hibája.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.