Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

a Velociraptor mennyivel jobb mint a sima Raptor ? (csendesebb, gyorsabb ? )

[ Szerkesztve ]

(#12852) gk004


gk004
tag

Sziasztok!

Rendszerhez (Vista Home Premium 64bit) kellene nekem egy jó, gyors vincsi. Gondoltam WD, de azért szeretném kikérni a Ti véleményeteket is. 160GB szerintem elég lenne, de nyitott vagyok mindenre :) Ja, és kb. 15e kupakom lenne rá max, ha kevesebb, az sem baj...
Köszi előre is :R

CMDR Blian

(#12853) LGLuke válasza Criton (#12851) üzenetére


LGLuke
őstag

Modernebb, ez annyit jelent, hogy halkabb és jóval gyorsabb is lineáris olvasás/írás terén.

gk004: Nem ajánlom már a 160-as HDD-ket. 15k körül 500GB-os Seagate 7200.12-es széria kapható, ami nagyon gyors és nagyon halk. Inkább ilyet vegyél, akkor ez hosszú ideig elég lesz. ST3500410AS

(#12854) Criton válasza LGLuke (#12853) üzenetére


Criton
veterán

én a 150gb-os Velociraptort néztem ki magamnak. Ebben az esetben a 150-es jó ?

(#12855) LGLuke válasza Criton (#12854) üzenetére


LGLuke
őstag

Amennyiben elengedhetetlen a gyors elérési idő, akkor igen, jó HDD, csak horror ára van.
Ma már elég gyorsak a normál 7200RPM-es HDD-k. Az előbb leírt 7200.12-es Seagate kb 100MB/s-ot tud átlagban olvasni. Szóval azért nincs értelme beruházni Raptorra, mert gyors HDD kell. Akkor éri meg, ha az elérési idő - ami Raptor esetében a 10.000RPM miatt alacsony - nagyon fontos. Egyébként szerintem ha van elég pénzed, akkor jobban járnál egy 64GB-os SLC-s SSD-vel. Az sokkal gyorsabb a Raptornál.

(#12856) gk004 válasza LGLuke (#12853) üzenetére


gk004
tag

Naszóvalhát pont ilyen tanácsokat várnék. :R Köszi! Esetleg 250-esből is jó a Seagate Barracuda? (Mert úgy nézem a 320-as 1000 Ft-al olcsóbb csakh)

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#12857) Dzsekó válasza gk004 (#12852) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy ha nem akarsz nagy kapacitású vinyót venni, akkor Hitachi 7K1000.B szériájából a 160GB-os is megteszi, ez a ma kapható leggyorsabb 160GB-os vinyó.

Szerk: Hitachi 7K1000.B-ből bármelyik kapacitásút veszed, ugyanolyan gyorsak.
320GB-os ajánlott WD-ből, az is gyors.
A leggyorsabb az 500GB-os Seagate, amit fentebb is írtak.

[ Szerkesztve ]

(#12858) LGLuke válasza Dzsekó (#12857) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen az a legjobb 160-as, csak azért írtam az 500-ast, mer ma már ár/kapacitás szempontjából a 320-as is szörnyen rossz. Talán a 640-es éri meg legjobban, de az 500-as gyorsabb, ezért célszerű azt választani, vagy a szintén jó árban levő 1TB-ost. De ez már tényleg pénztárca és szükséges tárolókapacitás kérdése... :)

(#12859) gk004 válasza LGLuke (#12858) üzenetére


gk004
tag

Igazából a sebesség lenne a lényeg, van egy régebbi 500GB-s Samsungom tárolónak. De ha az 500-as Seagate a leggyorsabb, akkor egyefene, jólesz :))

CMDR Blian

(#12860) LGLuke válasza gk004 (#12859) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért ez a leggyorsabb, mert ez már 1db tányérból áll. Nagyon nagy az adatsűrűsége. Ráadásul nagyon halk is.

(#12861) Dzsekó válasza LGLuke (#12858) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez így van, csak vannak olyan emberek, akik pl. 10e-nél 1 Forinttal se akarnak többet kiadni, annak aztán magyarázhatsz ár/érték arányról, marad neki a kicsi kapacitás, ezért írtam többféle kapacitást, és ezekből a leggyorsabbat.
Mondjuk ezt Hita elég jól megcsinálta, hogy mindegyik kapacitású ugyanolyan tányérokkal szerelt, így többen "rákényszerülnek" kis kapacitásból azt venni, ha gyorsat akarnak. Ugyanilyen jó húzás volt a P7K500 PATA változata. Az is a leggyorsabb.

(#12862) gk004 válasza LGLuke (#12860) üzenetére


gk004
tag

Jól hangzik. Ha jövő hónapig nem változik a helyzet vincsifronton, akkor beruházok egybe. (Csak jöjjön meg a fizum.) Kösz a segítséget!
Dzsekó: Hál istennek nem tartozom ezek közé, ha veszek valamit, az jó legyen, lehet inkább kicsit drágább :) Nem beszélve arról, hogy ha az olcsóbb cucc bekrepál, vagy nem tetszik, akkor lehet venni a jobbat drágábbért, szóval az elsőre befektetett lóvé gyakorlatilag a kukában köt ki :DDD

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#12863) LGLuke válasza gk004 (#12862) üzenetére


LGLuke
őstag

Nincs mit!

Dzsekó: Teljesen igazad van, találkoztam már ismerőseim körében ilyennel és nem tudtam meggyőzni, hogy hosszútávon jobban jár, ha 2000Ft-tal többet ad és dupla akkora kapacitást kap.

(#12864) Dzsekó válasza gk004 (#12862) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy ami még jobb, amikor bekrepál, mert kénytelen voltál kevés pénzből rosszabbat "ajánlani", akkor meg akinek ajánlottad az téged hibáztat, hogy szart ajánlottál neki. Ezeket a helyzeteket elég nehéz kivédeni. Ezért szoktam az olcsó kategóriás márkákat is nézegetni, hogy melyik az, ami megbízható. Szerencsére kevés ilyen gondom volt még ismerősökkel.

(#12865) LGLuke válasza Dzsekó (#12864) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez is igaz, csak az a baj, hogy az aktuálisan legjobb márka/típusból is ki lehet fogni vacak szériát/hibás darabot.

(#12866) tomp


tomp
félisten

Amúgy a gépházaknál mitől függ, hogy mennyire melegszik fel a vinyó? Volt egy régi házam. Abban a régi seagate vinyóm max 38fokos volt terhelésen. Most egy szerver házam van, amiben alapjáraton 40-42fokos. Terhelésen 43-44. Lehet az is közre játszik, hogy a sima házamban egyszerűen bekellett rakni, most meg egy külön lemezre kell csavarozni a vinyót, és úgy a házba? Így a lemez átveheti a vinyó hőmérsékletét? (azaz nem tud lehűlni, mert a lemez tovább fűti)

(#12867) Dzsekó válasza tomp (#12866) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha be van zárva a vinyó és nem kap ventis hűtést, akkor tud felmelegedni.
Önmagában egy fémlap elvileg segít a hűlésen, mert elvezeti a hőt, pláne ha még bordázott is. Vannak ilyen vinyóhűtők, nekem is van 1.

(#12868) tomp válasza Dzsekó (#12867) üzenetére


tomp
félisten

Hát nekem nem bordázott. Egyszerű fémlap/keret, amit házhoz adtak. Azon van/vannak a vinyó/k, mivel a nélkül nem lehetne hova rakni. :DDD Az ház eleje csak 5.25-ös rekeszekből áll. A ház tetején van egy venti hely,így ott veti nélkül is kitud jönni a meleg. Hátul bekötöttem a gyári ház ventit.

A bezárt vinyó forrósodást már tapasztaltam. A szektorhibás maxtorom is mobilrackben volt. 57fok max..alapjáraton kb 53-55fokos volt :DD Most 42fokos alapon rakc nélkül. Amúgy lehet olyan, hogy a melegebb maxtor felfűti a (nem közvetlenül)felette lévő seagate vinyót? :)

[ Szerkesztve ]

(#12869) Dzsekó válasza tomp (#12868) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem a tapasztalatom közvetlenül mellette + 3 fokot jelentett.
Tegyél a ház elejébe ventit, ami a vinyókra fújja a levegőt. Attől jelentősen lehűlnek majd.

(#12870) Cyberslider válasza Dzsekó (#12864) üzenetére


Cyberslider
őstag

Tényleg, erről jut eszembe, ajánlott itt már valaki Excelstor merevlemezeket valakinek? :D Nemrég tűnt fel ez a csodamárka, mondjuk aztán ki tudja lehet méltatlanul írom le így első blikkre :F
Na majd az idő eldönti :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#12871) tomp válasza Dzsekó (#12869) üzenetére


tomp
félisten

Elejébe? Aztán hogyan? Bár a 45fok már jobb mint az 57 nem? :DDD
Jelenleg mind2 vinyóm 42fokos. A melegedés meg vinyó függő is nem? Meg a benne lévő lemezek számától is nem? pl seagate-em max terhelésen sem éri el a 45fokot. Ha a maxtor rákapcsol akkor max 45fokra megy fel. :)

(#12872) Dzsekó válasza tomp (#12871) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ő, most nem midi toronyról van szó? A mai midi tornyok mindegyikébe 12cm-es ventit lehet tenni.
A melegedés vinyófüggő, függ a tányérok számától a fogyasztásától, és a fordulatszámától is.

(#12873) Dzsekó válasza Cyberslider (#12870) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs sok tapasztalat ezekről a vinyókról, és Magyarországon nem olyan elterjedtek. Egyik haverom gépében van ilyen és 2004 óta működik benne, az egy 60GB-os modell.

(#12874) tomp válasza Dzsekó (#12872) üzenetére


tomp
félisten

Ebbe 80mm-es kell :) Hátul+fent. Előre nem lehet berakni, mivel nincs hova felfogatni. Max ha kiveszek bár rekeszt, majd házilag belebarkácsolok egy ventit. :DDD Nekem szerver házam van. Az, hogy ez is midi-nek tekinthető, nemtom :) Codegen 8011

[ Szerkesztve ]

(#12875) Dzsekó válasza tomp (#12874) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megnéztem, hívák ezt a 8011-et midi toronynak is több helyen.
Viszont ez régebbi lehet, mert ma már nem divat a 8cm-es venti, mindenhol 12-14 vagy ennél nagyobb ventik vannak. Ha gond van a vinyók hőmérsékletével, akkor célszerű másik házat venni. Egyébként pont ugyanebben a cipőben járok, most gyűjtök házra, mert kinéztem egyet, csak drága. :)

(#12876) tomp válasza Dzsekó (#12875) üzenetére


tomp
félisten

Hát házat én nem szeretnék cserélni az tuti. Gyönyörű. :) 80mm-es ventit meg még lehet kapni. pl csak úgy kerestem 1et. zalman venti kb 1k :) Ha kell veszek és bekötöm felülre.
De a 45fokos vinyó már nem aggaszt. Volt durvább is. Szval no para van :)

[ Szerkesztve ]

(#12877) audi100td válasza Dzsekó (#12861) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate is így csinálja, igaz .11-nél kijöttek 334-es változatok is, de más tipusszámot kaptak, szinte biztos vagyok abban, hogy a 7200.12 család minden tagja azonos adatsűrűséggel rendelkezik (van 160-as is, csak nem tudom itthon is lehet-e már kapni, bár amúgy sem éri meg), csak a WD-nél "bevált" szókás, hogy nem lehet tudni, mi van a dobozban, meg ugye a Samu-nak is vannak sunyi dolgai.

(#12878) ANT válasza Cyberslider (#12870) üzenetére


ANT
őstag

Nemrég? Ezzel a típussal annak idején még a sulinetes konfigokban találkoztam. (Valaha nekem is volt egy 80 GB-os, 5400RPM-es példány. :B )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#12879) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

Ez a HDD jó ?

WD 1000/SATA2/32M (WD10EADS)

(#12880) ANT válasza Criton (#12879) üzenetére


ANT
őstag

Háttértárnak kiváló. :K
Nekem ennek a 16MB cache-es változata van. (WD10EACS)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#12881) Criton válasza ANT (#12880) üzenetére


Criton
veterán

Háttértárnak is gondoltam, meg van egy 640 Samsung F1

Rendszervinyónak mit ajánlotok ?

[ Szerkesztve ]

(#12882) Dzsekó válasza Criton (#12881) üzenetére


Dzsekó
addikt

Rendszervinyónak jó a Samsung F1 640-es, vagy ha van pénzed vegyél SLC chipes SSD-t.

(#12883) anatre001


anatre001
tag

Hali.

Akarok venni egy fekete mobile racket, és hozzá egy Sata-s 40 vagy 80gb -s vinyót, leginkább haverok közt adathordozgatásra. Tudtok ajánlani valami jót? Racket is meg vinyót is. :)

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#12884) LGLuke válasza anatre001 (#12883) üzenetére


LGLuke
őstag

500GB alatt nem vennék HDD-t, mert ár/kapacitásban nem éri meg! 40-80GB-os már nincs is, de ha még van valahol elfekvőben az tuti, hogy elavult vacak!
Rackbe egyébként WD green 1TB-os vagy 640-es éri meg.
Ha olcsó kell, akkor a 640-es: WD6400AACS. 15k körül van az ára.
Racket keress a mobil rackes topikban!

Üdv!

(#12885) Syl


Syl
nagyúr

Bocsi ha volt ilyen kérdés, de sokat nem olvastam vissza.
Asztali gépet rakok össze magamnak és két vinyót szeretnék bele. Ilyen 500-750 kapacitásban gondolkodom. Fontos a zajmentesség (két éve laptopot használok) és hogy a két vinyó ne rázza szét a házat :DDD
Van itthon egy 250-es seagate, külső usb rackban. Na annak olyan iszonyat hangja van (első naptól) hogy megrémíti az embert. Csörög-csattog, mintha időnként, működés közben leparkolná a fejet stb. Szóval a seagate-t kerülném :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12886) LGLuke válasza Syl (#12885) üzenetére


LGLuke
őstag

Mire kell és miért pont 2?

(#12887) Syl válasza LGLuke (#12886) üzenetére


Syl
nagyúr

Munkára: Photoshop, Indesign, Illustrator etc.
Azért (legalább) kettő, mert egy a windowsnak és a programoknak és egy az adatoknak. Egy vinyó, több partícióval, 50-100 megás photoshop dokumentumokkal gyakorlatilag használhatatlan. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12888) LGLuke válasza Syl (#12887) üzenetére


LGLuke
őstag

Értem! Sajnos a leghalkabb és leggyorsabb HDD most a Seagate által tervezett 7200.12-es verzió. Ebből van 250-es 500-as 1TB-os. Van már 320-as és 160-as is, de itthon még kevésbé elterjedt. Ha nagyon nem a Seagate-et választanád, akkor az 1. hozzászólásban levő WD/Hitachi közül érdemes válogatni bootnak.

2. HDD-nek én 5400RPM-es ajánlanék, szintén az 1. hsz-ban megtalálhatóak. WD Green 640-es vagy 1TB-os. Csendes, hűvös, keveset fogyaszt, és lassúnak sem mondanám. Lineáris olvasás és írás terén elég jó, kb. 75-80MB/s. Elérési ideje fordulatszámából fakadóan nem a legjobb, de tárolt adatok esetében ez lényegtelen.

(#12889) Syl válasza LGLuke (#12888) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi. Az 1. hozzászólást nem is néztem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12890) Criton


Criton
veterán

ez a kábel jó hdd(rendszer,háttér) dvdíró használatára ? LINK

(#12891) Criton válasza Criton (#12890) üzenetére


Criton
veterán

ezek az SSD vagy mik, jobbak rendszervinyóknak mint egy sima HDD ?

(#12892) LGLuke válasza Criton (#12890) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen jó ez a kábel.
Az SSD-k memória alapú háttértárak, így joval gyorsabb az elérésük, hiszen nincs bennük mozgó alkatrész, címzéssel tröténik az adat kiolvasása helyéről, nem pedig a fej helyes pozícionálásával.
Az SLC alapú SSD-k a leggyorsabbak, ezek olvasás terén is jócskán megelőzik a HDD-ket, míg írásnál kb a leggyorsabb HDD-k szintjén vannak. Elérési idejüket tekintve pedig a HDD-k 13-18ms, illetve Raptor 8ms-ja helyett 0.0-0.1ms-ot produkálnak.

(#12893) Criton válasza LGLuke (#12892) üzenetére


Criton
veterán

ok rendben, hát néztem az SSD árait, háát....

esetleg ez a kábel is jó ? (kár hogy az nincs odaírva, hogy 150 vagy 300mb/s)

(#12894) LGLuke válasza Criton (#12893) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért nincs odaírva, mert nincs különbség. A SATA 2 verziójához ugyanolyan kábel kell, bár azért a hossz nem mindegy. Elvileg működik eSATA esetében az 1-1.5m-es is de fene se tudja, nem garancia, szóval 45-60cm-től nem nagyon vennék hosszabbat.

(#12895) Criton válasza LGLuke (#12894) üzenetére


Criton
veterán

rövidebbet nem nagyon találtam sehol sem, csak ezt, amit az előbb elfelejtettem belinkelni :W

(#12896) LGLuke válasza Criton (#12895) üzenetére


LGLuke
őstag

(#12897) o_tom


o_tom
aktív tag

Hello skacok
Elbizonytalanodtam a Samsungal kapcsolatban... Szeretnék még egy 1TBset venni de a mostani Samum kicsit elkeserített...
Kb egy hónapja vettem egy Samsung Spinpoint F1 1TBs winyót, nincs is vele gond mert veszett gyors, és rendkívül halk is. Ellenben a HD Sentinel megszólalt a beüzemeléstől számított harmadik napon, hogy a kondíció leesett 97%ra! Azóta is ott áll nem mozdul, hál' istennek. Ez rossz jel? Vagy mitől lehet? Nem szereti az 5 partíciót? Erről megy a rendszer is...
Van egy Seagate Barracudám, több mint 5 éves. Ő még mindig 100%os a Sentinel szerint, pedig csörög, csattog....

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#12898) LGLuke válasza o_tom (#12897) üzenetére


LGLuke
őstag

Talán ha elolvasnád a kondíció alatt, akkor tudnád, hogy mitől van, ugyanis kiírja oda a HDSentinel.
Egyébként szoktam szeretni, ha valaki nem vásárlás előtt jön be kérdezősködni, hanem utána siránkozni, sorry, csak nem Te vagy az első. :U

Ajánlottak: Seagate 7200.12-es széria 1TB-os. Ez a leggyorsabb és leghalkabb ma kapható 7200RPM-es HDD, és 500GB-os 2db tányérral van szerelve.
Ha nem szimpatikus, akkor 1. hsz-ban van WD1001FALS, vagy Hitachi 7K1000.B is az ajánlottak között. De most a Seagate a leggyorsabb és leghalkabb.

(#12899) o_tom válasza LGLuke (#12898) üzenetére


o_tom
aktív tag

Köszi a gyors reagálást... de nem siránkoztam hanem kérdezősködtem.
Megnéztem a kondicós hiba okát és nem értem, azért kérek segítséget itt a fórumon...
Az a helyzet hogy eredetileg én is Barracudát akartam venni csak találtam valami külföldi tesztet amin a Samsung F1 porig alázta... Én meg belementem...
Szal lécci, csak annyit kérdezek, hogy nagy esély van rá hogy a kondíció még fog romlani????

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#12900) TeeJay


TeeJay
félisten

egyik rokon srác kb. 2-3hete vett az új gépébe egy WD3200AAKS-t aztán a héten mondta hogy felrakta a HD sentinel-t és azt írja neki hogy vagy 20hibás szektor van már
valamint a kondíció 70%-ra esett...
ez garis csere lesz vagy egyelőre használható még így tovább?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.