Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Alex91 válasza LGLuke (#13898) üzenetére


Alex91
félisten

Tobb Seagate is, es mint a statisztikabol latszik, Hitachi is. Akkor ezek szerint ezeket is kerulni kell?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13902) LGLuke válasza Alex91 (#13901) üzenetére


LGLuke
őstag

Én azt hiszem feladom, mert ez már tényleg komolytalan vita!

(#13903) Alex91 válasza LGLuke (#13899) üzenetére


Alex91
félisten

Nem inkabb abbol, amit hallottal innen-onnan a markarol? Ugyanugy alatamasztva, mint ahogy itt is sok minden? Magyaran, sehogy.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13904) Alex91 válasza audi100td (#13900) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, akkor hany Seagate .11-es ment ki, hany %-kal volt gond?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13905) audi100td válasza Alex91 (#13901) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nézd már meg az első listát ami általánosan a gyártókat tünteti fel, első helyen van a Seagate 1,5%-al, a Samu az utolsó helyen 2,5-el, ez majd a duplája a Seagate arányának, mit nem lehet ezen elfogadni, a második lista csak az 500-as vinyókat jelöli.

Ebből ítélve majdnem dupla annyi hibás Samu van mint Seagate, hol itt a probléma???

#13904: 7200.11 a Seagate-nek talán az egyetlen rosszul sikerült szériája volt, de az nagyon, te is tudod milyen véleménnyel vagyok róla, amikor azt "szidtam" akkoriban azt is felróttad nekem, persze utólag kiderült hogy igazam volt. Most általánosan gyártókról beszélünk, nem egyes szériákról, nem tudom feltűnt-e. De ez már tényleg nagyon komolytalan, semmi értelmeset nem reagálsz arra amit válaszként írók érvekkel, csak mindig rákontrázol valami hülyeséggel, részemről lezárva, ez már tényleg óvodás szint amit művelsz.

[ Szerkesztve ]

(#13906) Alex91 válasza audi100td (#13905) üzenetére


Alex91
félisten

Es ebben a statisztikaban szerepel a .11-es? :) Benne van, vagy nincs benne?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13907) LGLuke válasza Alex91 (#13903) üzenetére


LGLuke
őstag

Van közvetlen tapasztalatom, és természetesen a sok szakmabéli ismerős/baráttól közvetett infóim is.
Nem Vér Pistikék információi alapján irtam, amit írtam.
Viszont a kérdések tisztázásához ez abszolute lényegtelen.

(#13908) audi100td válasza Alex91 (#13906) üzenetére


audi100td
nagyúr

Honnan tudjam????? Nem én írtam!!!!!!!

Jó éjszakát!

(#13909) Alex91 válasza audi100td (#13905) üzenetére


Alex91
félisten

Mert ott is volt egy sorozat, ami ugye rossz volt. Az megint mas kerdes, hogy esetleg amugy se volt nagy eresztes.

(Ott csak azon kaptam fel a vizet, hogy hogyan ajanljak, vagy ne ajanljak a topicban HDD-t. Mintha mindenkinek ugyanazt a notat kellene fujnia!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13910) Alex91 válasza audi100td (#13908) üzenetére


Alex91
félisten

Koszi, neked is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13911) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Az iponnál lehet kapni WD 500Gb-os vinyót [link]. Valakinek van már tapasztalata vele? Megéri, vagy olcsó húsnak...?

(#13912) gg72 válasza Brian_RL (#13911) üzenetére


gg72
veterán

Mire kell?
Az iponnal az a baj, hogy nem tüntetik fel a pontos típust, emailben meg gyakran félretájékoztatnak, ha visszaolvasol egy kicsit, láthatod. Így elég lutri tőlük rendelni...
De amúgy itt mindenki inkább ezt ajánlja és nem drágább, mint a WD:
[link]
Ha adattárolásra kell, akkor ez is ajánlott:
[link]
Mindkét vinyó egytányéros, így gyorsabb, mint a WD, a Samsung 5400-es, így az lasssabb, mint a Seagate, de halk és hűvös.

(#13913) lazlo8


lazlo8
tag

létezik ATA Sata átalakító kábel??laptopomban az ATA s vinyó haldoklik és van otthon egy SATas, vhogy össze lehetne hozni a kettőt?
(az nem baj ha a laptopom elveszti mobilitását és ugyis csak az asztalon használom)

(#13914) Brian_RL válasza gg72 (#13912) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Adattárolásra kellene, fontos hogy meggbízható legyen, és ne melegedjen nagyon. A samsung szimpinek tűnik :K

(#13915) flurider


flurider
aktív tag

Újra:
Mostmár a két külső vinyó verzió vásárlásra:
1TB verbatim 8M cache 1év gar 25k
1TB hitachi 16M cache 3év gar 23k

Nem tudom melyik a jobb. A verbatim még mindig szimpibb, de a hitachira meg 3 év gar van, bár tökmindegy, ha adatvesztéssel cserélik ;<

Szerintetek?

Csillagkörü Litér

(#13916) gg72 válasza Brian_RL (#13914) üzenetére


gg72
veterán

Akkor szerintem maradj a Samsungnál, pl.: [link]

(#13917) gg72 válasza flurider (#13915) üzenetére


gg72
veterán

Mostmár a két külső vinyó verzió vásárlásra:
Ezt hogy is érted? :U

(#13918) flurider válasza gg72 (#13917) üzenetére


flurider
aktív tag

hát volt egy előző hozzászólásom, amiben a fujitsu illetve a verbatim hdd-k közöttin különbségre voltam kíváncsi.
Az leáldozott, így ez a két vinyó közül fogok választani, amennyiben kapok róluk valami infot.

Egyébként az eddigi hibaszázalékokról, meg marakodásokról annyit, hogy nekem is meghalt régen maxtorom, azóta samsungom van, semmi bajom vele, de a boltban ahol dolgozom, egy emberkének már harmadjára cserélünk samsungot. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy csak a gyártóknál kell keresni a hibát a vinyóknál, lehet van valami a gépében, ami nem szereti a vinyókat, pl úgy mint egy haverom gépe, ami néha kékhalálozott, meg fagyogatott és kb 500loop ramteszt, meg superpi, meg mindenteszt után vágtuk a kukába a floppymeghajtót, ugyanis az okozott mindent ;<

[ Szerkesztve ]

Csillagkörü Litér

(#13919) mclaren777


mclaren777
senior tag

Most vettem egy WD3200AAKS-00L9A0 HDD-t.
Gyártási idő: 2009 MAY 17

Érdekelne hogy ez most 1 vagy 2 tányéros? Mert neten semmi infót nem találok.
Csak annyit tudok hogy a 00SBA0 2 tányéros, a 00B3A0 1 tányéros volt.

(#13920) gg72 válasza flurider (#13915) üzenetére


gg72
veterán

Ha ez az a Verbatim, akkor vagy WD WD10EAVS, vagy SAMSUNG HD103UI vinyó van benne, így jó lehet külső adattárolásra: [link]
Hitachi külső vinyóról még nem hallottam... Tudsz linket küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#13921) flurider válasza gg72 (#13920) üzenetére


flurider
aktív tag

Hát azt sajnos nem tudok, telefonon ajánlotta egy barátomnak valaki, akitől vásárolni szokott.
Lehet h vannak nem túl jó szériák, de a hitachiról nem olvastam túl rossz véleményt. Igaz szart sem ér a 3 év gar, ha behalik adattal megtömve, dehát a vinyók már csak ilyenek.. ;<

Csillagkörü Litér

(#13922) gg72 válasza flurider (#13921) üzenetére


gg72
veterán

Én ahogy nézem a neten, a Hitachi nem gyárt külső vinyót, tehát ez egy külső házba szerelt normál merevlemez lehet.

(#13923) dE4f


dE4f
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek, nem tudok dönteni:
- Western Digital 1TB WD1001FALS 7200rpm 32 MB 5 év gar
- Samsung SpinPoint F1 1TB HD103UJ 7200rpm 32 MB 3 év gar
Melyiknek mi a jellemző problémája?

(#13924) Zin válasza dE4f (#13923) üzenetére


Zin
senior tag

Samsungok asszem bad sectorossak már amelyik.WD-t venném a helyedbe!Énis ilyet akarok csak a Green verziot, nem a Black-et :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#13925) malwy válasza lazlo8 (#13913) üzenetére


malwy
senior tag

Természetesen létezik. Aprón is szoktak hirdetni párat.
Privátba küldök egy példát, hogy a szabályokon belül maradjunk. Biztos van olcsóbb egyszerűbb ketyere is;)

(#13926) malwy válasza dE4f (#13923) üzenetére


malwy
senior tag

Samu kevésbé megbízható, western hangosabb, jobban melegszik.

(#13927) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Barátom 1 vagy 1,5TB-os külső vinyót akar venni.
Pontosabban elmondtam neki, hogy ha magad veszel vinyót + hozzá keretet, furcsa módon (végülis nem is olyan furcsa, egy szóval megmagyarázható: "profit" :U ) jóval olcsóbban jössz ki...
A másik gond pedig, hogy a gyári cuccokon még mindig csak néhol van ESata, pedig 1,5TB-nyi cuccot ha USB-n kéne mozgatni, abban meg lehet őszülni. :U
A WD MyBook 1000GB Home -ban [link] milyen vinyó van ?

Külső házba én egy Samsung F2 EcoGreenre gondoltam, szerintetek ?. Abból az 1 és az 1,5TB-os is 500-as lemezekkel készül már, ugye ?

Illetve tudtok ajánlani E-Sata-s külső kereteket, fekete legyen, meg azért lehetőleg ne valami nagyon noname márka. De azért 10k-nál ne legyen drágább semmiképp.
Vagy valami boltot, ahol nagy választékban vannak, képpel együtt (és pl. amiből van fekete meg ezüst is, ott írják is oda ezt.)

(#13928) LGLuke válasza atesss (#13927) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem Western Digital Caviar Green 1TB (WD10EACS) van benne, ha igaz a 16MB puffer.

Elég jó az F2-es eco, és abban tényleg 500GB-os tányérok lapulnak, de megbízhatóságáról még nincsenek komoly információink. Eddig kevesen vásároltak ilyet, viszont ők valóban megelégedéssel használják ezeket.

Bár a Samsungra jellemző, hogy akinek nincs vele baja, az szereti, mert halk, gyors, hűvös, akinek viszont megdöglött már pár, az soha többet nem vesz olyat, s sajnos több a gond általában velük, mint a WD/Seagate/Hitachi márkákkal.

(#13929) Alex91 válasza atesss (#13927) üzenetére


Alex91
félisten

Chieftec CEB-35S fekete
Western Digital 1TB MyBook Home

Azert en utana szamolnek, hogy ugyan mennyit sporolunk, ha magunk rakjuk ossze... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13930) atesss válasza LGLuke (#13928) üzenetére


atesss
addikt

Közben olvasgattam itt egy kicsit tovább a topicban, a Seagate 7200.12 az 500GB tányéros, és 7200rpm-es, de ennek ellenére azt írta valaki, hogy hüvős, igaz ez a Sams F2 Eco-hoz képest is ? Vagy kinek van még 500GB/ tányéros, inkább 5400rpm-es vinyója ?

Max. és átlag olvasásban hogyan alakulnak ezek a vinyók (pl. a 7200.12 az F2 Eco-hoz képest, utóbbit néztem most a PH tesztben, és hát egyáltalán nem gyorsabb mint az F1 640GB-om...) ?

Alex91:
Hát pl. ha ezzel a WD-vel számolok, konkrétan ezt a vinyót már nem nagyon lehet kapni (illetve elvileg valahol van 21800-ért [link]), de a WD Caviar Green 1TB (WD10EADS) 21300 (harvdverker-t ismerem) itt: [link]
Na most a keret, ha pl. ezt nézem, amit te linkeltél (ami azért nem számít olcsónak) 9250ft. Ez együtt 30550. Egyben meg 33k.
Hát van különbség, nem olyan nagyon sok azért az is igaz...
De hogy a külső vinyót gyártó cégeknek megéri, az biztos... (vinyót is eléggé nagyker áron szerzik be, "keret" is nagyobb szériában gyártódik, stb.)
De én főleg a sima USB-s házakra gondolok (kb. 5000ft-tól), meg mondjuk egy 19k-s Samsung EcoGreen-re.
És asszem az EcoGreen + USB-s külső vinyót nem sokkal adják olcsóbban, mint ezt.

(#13931) Alex91 válasza atesss (#13930) üzenetére


Alex91
félisten

Es meg vedd hozza, hogy a MyBook Home-ban van FireWire csati is. Igy mar nehezen lehet verni hazi barkaccsal. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13932) Dzsekó válasza Alex91 (#13886) üzenetére


Dzsekó
addikt

A minőség szó nem foglalja magában a jót. Seagate minőség alatt nem azt értettem, hogy jó minőségű a Seagate.

(#13933) LGLuke válasza atesss (#13930) üzenetére


LGLuke
őstag

A Seagate 7200.12-es 1TB-os kb. 130MB/s maximu olvasást tud produkálni, az átal pedig 100MB/s fölött alakul. Azért az 5400RPM-es HDD-k halkabbak, de már ez is nagyon halk HDD. Nem rezonál, nem búg. Aki ilyet vett, az nagyon dícséri.

Viszont külső házba én mindenképpen 5400RPM-est ajánlok. Egyrészt mert nem system HDD lesz, és akkor felesleges a nagy fordulatszám. Adatok tárolásánál, meg bőven elegendő a sebessége. Legtöbbszőr úgyis nagy méretű adatokat msáolunk annál pedig gyors. Kis méretű fájlokat meg zippelve archiválunk úgyis. Ritka, hogy valaki az 50ezer db-os levelezését csak úgy ömlesztve másolná védett helyre.
Az 5400RPM-es HDD-k hűvösebbek, halkabbak és kevesebbet fogyasztanak, szóval azért van előnyük ilyenkor.

System HDD-nek desktop gépbe viszont a PH-s cikkel ellentétben én minden esetben 7200RPM-est vennék!

(#13934) P100 válasza LGLuke (#13933) üzenetére


P100
senior tag

Nem 160MB/s-et?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#13935) lazlo8


lazlo8
tag

13913-re vki?

(#13936) Alex91 válasza Dzsekó (#13932) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ertem. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13937) Dzsekó válasza lazlo8 (#13935) üzenetére


Dzsekó
addikt

Létezik, de nem kábel, hanem egy kis átalakító doboz, ami egy elektronikát rejt.

(#13938) Dzsekó válasza lazlo8 (#13935) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt kérdezd meg.

(#13939) headhunter válasza Alex91 (#13929) üzenetére


headhunter
addikt

WD MyBook Home 1000Gb USB 2.0 + Firewire + eSATA (3.5") 28.500 Ft

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13940) Alex91 válasza headhunter (#13939) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem erre a PH-s Hardveraprora is ra lehetne kuldeni az Apeh-et! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13941) LGLuke válasza P100 (#13934) üzenetére


LGLuke
őstag

Az csak kamu érték. Audi is linkelt már tesztet ebbe a fórumba. A Maxi DiamondMax 23 csak 120MB/s-ot vitt a mostani teszt során. A 7200.12 eddig 130-133MB/s között ingadozott. Szerintem a 160 kb olyan elméleti sávszél, mint az ATA133, vagy a SATA1,2-nél. Elvi maximum, amit a gyakorlatban nem érsz el soha.

(#13942) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Seagate Momentus 7200.4 ST9250410AS erről a noti vinyóról van szó!

Zaj tekintetében ezek az eredmények jónak számítanak, egy 2.5 7200rpm vinyóhoz képest?

20,5 dB
22,5 dB

Azt olvastam a TOP 5 legcsendesebb 7200 noti vinyók között van!

(#13943) solika


solika
tag

sziasztok!

tudna segíteni vki nekem abban, h ez a ST31000520AS tulképp mi a szösz és mi a különbség közte meg a ST31000528AS között?

köszi!

(#13944) audi100td válasza solika (#13943) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az, hogy az ST31000520AS 5900RPM-es, míg a másik 7200-as.

(#13945) ZBO válasza atesss (#13930) üzenetére


ZBO
tag

Üdv!
Elmondom a tapasztalataimat, hátha segít a választásban:
Seagate 500 MB-ost vettem 7200.12-est. Valóban halk, gyors max.128MB/s, átlagos olv.105MB/s.
Hőmérséklet egy régi házban, másik vinyo mellett 51 fok volt, de proci hűtő csere után 8 fokot esett (CM Hiper TX3), tehát nem meleg. A kondíciója viszont 97%-os a Hard Disk Sentinel szerint, mert van 3 bad szektor, és 140MB-ot elvett tőlem. Gondolkodom a cserén, mert csak 1 év garit kaptam hozzá.

(#13946) Barney™ válasza ZBO (#13945) üzenetére


Barney™
aktív tag

szerintem ne habozz, vidd vissza azonnal :)

(#13947) Alex91 válasza Barney™ (#13946) üzenetére


Alex91
félisten

Mashol azt irta, hogy 3 sektor at lett helyezve, a 140 MB "lopas"-t meg csak o fogja annak tartani, mas korbe fogja e miatt rohogni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13948) Zozzant válasza Alex91 (#13947) üzenetére


Zozzant
addikt

Biztos nem a 140MB a lényeg, nekem pl. nem az lenne, hanem hogy bad szektor, egyáltalán nem kóser, ne legyen rajta.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13949) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Itt van egy teszt a Seagate Momentus 7200.4 ST9250410AS-ról!

[link]

(#13950) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Újra itt. Egyre nagyobb szükségét érzem, hogy lecseréljem HD501LJ-m cseréjét. Elkezdett furcsa hangokat hallatni és érzem, hogy nem olyan gyors már. (de ezt lehet, hogy beképzelem) Sokszor azt veszem észre, tömörítésnél, böngészés, letöltések közepette, hogy nem proci vagy ram limiről van szó, hanem HDD limitről.
Ezért elhatároztam, hogy veszek egyet hosszútávra. Szempontok fontossági szempontban: megbízhatóság, halkság, gyorsaság. Melegedés nem érdekes... Egyeltalán melyik márka? Anno a seagate-et ajánlottátok, de a tesztekben mindenhol Samsungot hozzák és WD nyertesnek, de épp ezért írtam ide, hogy felhasználók személyes tapasztalatai alapján döntsek. :K

:R

szerk.: Raid-et nem tervezek. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.