Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) audi100td válasza nepszter1 (#12700) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ettől még a Smart nem változott... igazából értelemé nem volt, a 2 hibás szektor nem tűnt el. :N

birooo: azért mert a boltok el vannak tévedve... a WD megtévesztő marketing hadjárata miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12702) birooo válasza audi100td (#12701) üzenetére


birooo
tag

Ez megnyugtató:)
Megnézem hol a legolcsobb.

(#12703) neduddki válasza Johnny Cage (#12681) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az svchoztok thread-jeti kell vegignezni mert azokban rejtezik az igazi az igazi ludas ha pl. rutkit a dog:- )

udv

neduddki

mod: a gmer-t meg told fel es futasad

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12704) Johnny Cage válasza neduddki (#12703) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Semmi gyanús, legalábbis nekem nem tűnt fel. GMER kidob sokmindent, de egyik se piros. Google-el kidobott fórumokon asszondják egyébként, hogy mindenkinél a rootkit kiölése után jött ez az üres lemezkezelő ablak probléma... és minden ami ehhez (RPC-hez) kapcsolódik, az behal (Diskeeper, HDsentinel, új meghajtók felismerése stb.). Akinek van egy magyar SP3-as XP-je, az esetleg megdobhatna még egy dmserver.dll-el, hátha...

(#12705) neduddki válasza Johnny Cage (#12704) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

rendszernaploban mit mondanka piros felkijatojel;en?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12706) Johnny Cage válasza neduddki (#12705) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Érdekesség, hogy pár perce a windows - váratlanul - ezt távolította el: [link].

Ha megpróbálom elindítani a lemezkezelőt, a rendszernapló ezeket jegyzi fel:

"Az RSM nem tudja a következő könyvtárat kezelni: CdRom0. Az adatbázis sérült."
-----------------------------
"Nem állapítható meg a(z) disk drive eszközszáma. Nem sikerült konfigurálni az eszközt. Az esemény valószínűleg többször naplózva lett ugyanahhoz az eszközhöz."

MOD: ha a diskeeper-el megpróbálok töredezettségmentesíteni, az meg ezt jelzi vissza:

[ Szerkesztve ]

(#12707) birooo válasza audi100td (#12701) üzenetére


birooo
tag

Ez is elég halk és gyors?
Western Digital Caviar Green 1TB SATA/300 7200RPM 16MB HDD

(#12708) LGLuke válasza birooo (#12707) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen halk, de ami biztosan 3 lemezes és nem 4, az a WD10EADS. Ez is green HDD, és onnan lehet megkülönböztetni, hogy ebben 32MB cache van.
Egyébként az általad mutatott és ez is 5400RPM-es!

(#12709) neduddki válasza Johnny Cage (#12706) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tehat akkor rendszernaploban mi van?

udv

neduddki

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12710) Johnny Cage válasza neduddki (#12709) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ez és ez.

[ Szerkesztve ]

(#12711) birooo válasza LGLuke (#12708) üzenetére


birooo
tag

Kösz.

Csak azért kérdeztem, mert nemrég tettek az apróba egy ilyet és lecsaptam rá 20k-ért.

(#12712) LGLuke válasza birooo (#12711) üzenetére


LGLuke
őstag

Értem, bár nem szeretném senkinek rontani az üzletét, de újonnan 23k üzletben garival.
WD10EACS

Az újabb verzió, ami biztosan 3 tányéros is 23k körül mozog a megbízható üzletekben: WD10EADS

mod: WD10EADS added

[ Szerkesztve ]

(#12713) neduddki válasza birooo (#12711) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

annyi a nakkernettoja is, az utobbi 2 hetben 3k-t esett

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12714) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Június elején szeretnék beruházni egy corei7-es rendszerre.Ehhez szeretnék egy 1TB-os WD vagy Samsung merevlemezt,csak minél halkabb legyen.A ház amibe rakom egy COOLERMASTER ATCS 840 úgyhogy a rezgéscsillapítással nem lesz gond.Köszi előre is.

(#12715) gg72 válasza leonaprofi (#12714) üzenetére


gg72
veterán

Ha visszolvasol egy kicsit, akkor a Seagate 7200.12 új szériája is erősen ajánlott, a jelenleg leggyorsabb HDD. Ha a hang számít inkább, akkor a Samsung F2-es, vagy a WD Green (WD10EADS) lehet a nyerő. Árak:
[link]
[link]
[link]

(#12716) fireproof


fireproof
őstag

Ez szerintetek jó vinyó ? ????

(#12717) gg72 válasza fireproof (#12716) üzenetére


gg72
veterán

Az új széria már egytányéros, így gyors és viszonylag halk HDD, habár olvasni hangosabb példányokról is. Ha 320-ast keresel, ajánlott az első hsz.-ben szereplő Hitachi is:
[link]
Nekem ilyen van (kettő is), tudom ajánlani. Előtte egy WD Raptorom volt, de nem veszek észre különbséget, pedig az elérési ideje nem túl gyors a Hitachinak, de erről korábban már volt szó.

(#12718) fireproof válasza gg72 (#12717) üzenetére


fireproof
őstag

Akkor nem rossz választás ugye?:)

(#12719) gg72 válasza fireproof (#12718) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem jó választás, de még böngészhetsz egy kicsit:
[link]

(#12720) beyondthesun


beyondthesun
csendes tag

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy haldoklik a jelenlegi Samsung 750GB 7200RPM-es vinyóm, pedig csak pár hónapos, de a HD Sentinel már talált rajta javíthatatlan szektorhibát..
Kérdésem az lenne, hogy milyen vinyót ajánlatok, milyet érdemes venni? Olvastam az első hozzászólást, de nemigazán tudok dönteni... Játékra, filmre, zenére, netre lenne használva leginkább.

(#12721) LGLuke válasza leonaprofi (#12714) üzenetére


LGLuke
őstag

Hali!

Ha megbízható HDD kell, akkor valóban a gg72 által ajánlott Seagate 7200.12-es széria 1TB-os verziója a legjobb választás. Ez a leggyorsabb, és talán leghalkabb 7200RPM-es HDD. Samsungot én nem vennék. Esetleg a WD-nek a WD1001FALS 1TB Caviar Black HDD-je jöhetne még szóba.

A WD Greean 1TB WD10EADS nem ajánlott boot HDD-nek, csak 2. vagy vagy külső winchesternek adattárolásra, mivel 5400RPM-es. Ugyanez a gond a Samsung F2 EcoGreen változattal.

beyondthesun: Neked is a 7200.12-es 1TB-ost ajánlanám, vagy esetleg a WD Blacket, ahogy fentebb is írtam.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12722) audi100td válasza beyondthesun (#12720) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért nem gariztatod le? Amúgy mi a baja?

(#12723) beyondthesun válasza audi100td (#12722) üzenetére


beyondthesun
csendes tag

Garis a cucc, csak érdekelne, hogy lenne-e ennél jobb választás fő rendszervinyónak, és a garis meg menne másodlagos tárolónak esetleg. Picit csalódott vagyok most, mert kb tavaly év végén a WD5001ABYS-om is erős, durva kattogásokba kezdett alig több mint fél év után, most meg ez.. komolyan nemtudom, vagy én vagyok ennyire peches? :)
Amúgy még semmi különösebb baja azonkívül, hogy érzékelhető lassulások lépnek életbe (főleg programok installálásakor), meg hallottam ismerőseimtől, hogy ez már csak rosszabbodni fog így. A HD Sentinel teszt végig sem megy, rögtön az első percnél már leáll..

(#12724) Bandeee válasza birooo (#12699) üzenetére


Bandeee
tag

7200 rpm/min, nem annyi?

[ Szerkesztve ]

(#12725) LGLuke válasza Bandeee (#12724) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem, ő a WD Caviar Greenről beszélt, azok pedig mind 5400RPM-esek.
Amit írtál nem is helyes, mert RPM: rotations per minute.
rpm/min már rotations per minute per minute lenne.

(#12726) audi100td válasza beyondthesun (#12723) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen tápot használsz :F

(#12727) beyondthesun válasza audi100td (#12726) üzenetére


beyondthesun
csendes tag

Chieftec DT700C14S 700W

(#12728) audi100td válasza beyondthesun (#12727) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, akkor táphiba nagy valószínűséggel kilőve :) , lassulást nem hiszem, hogy maga a vinyó meghibásodása okozza, pl. lehet hogy erősen töredezett a fájlrendszer.

(#12729) Cyberslider válasza LGLuke (#12721) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát nemtudom, mindannyian azt mondjátok de gyors ez a 12-es Seagate, de én néztem egy tesztet, éshát annyira nem győzött meg:

[link]

Középmezőny, egyes helyeken majdnemhogy az utolsó. Egyedül hdtach-ben az átlagos olvasási/írási tesztben jó, de érdemes ránézni a random access-re pl.
Hát persze fene tudja annyi teszt van, az egyikben ez a jobb, a másikban az. A WD black viszont igen jól teljesít még akkor is, ha nem 500-as tányérokkal szerelt.

Érdemben nem tudok hozzászólni, mert nekem még nincs ilyen winyóm, de jó lenne erről a 12-es Seagate-ről egy Ph! teszt is.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#12730) TeeJay válasza Cyberslider (#12729) üzenetére


TeeJay
félisten

itt a megoldás a kérdésre
[link]

ebben a tesztben valszeg be volt kapcsolva rajta az AAM és ezért ad 17,2 ms random access időt...
mellesleg még így is csak 2 MB-al van lemaradva átlagos írás és olvasási eredményben a Velociraptortól... na ezért mondjuk mi hogy gyors ;)
ha jól tudom ezekben már lehet állítani az AAM-et HDTune vagy HDSentinel progival
és 14ms körüli érték alá csökken ha fel van csavarva a kakaó rajta
ott meg már sokkal jobb mint itt a tesztben :R

sőt ha jól látom a következő oldalon hangerőben a WD Green vinyókkal van egy szinten amik meg 5400RPM-es cuccok szóval elég jó lehet ez ha 7200-on is ugyanolyan értékeket ér el :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12731) Johnny Cage válasza TeeJay (#12730) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"sőt ha jól látom a következő oldalon hangerőben a WD Green vinyókkal van egy szinten"

Halk vinyó igazából csak akkor létezik, ha van hozzá egy jó házad is...

(#12732) LGLuke válasza Cyberslider (#12729) üzenetére


LGLuke
őstag

Audinak ilyen HDD-je van és íme a tesztje: pcmark05 hdtune

hdtune alatt jól látszik, hogy neki csak 14,1ms az access time-ja. Szóval abban a tesztben bizony elnéztek valamit.

(#12733) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv! Gondoltam vennék egy Sami F1-et..rákerestem itt a topicba, de elég vegyes dologk jöttek le.

Szóval, ha nincsenek különösen nagy igeényeim, teljesen átlag felhasználó vagyok, de egy olcsó és jó 1TB-s vinyót akarok, azért jó?

Ezek az egy tányéros vinyók annyival jobbak? Tud valaki pontos típust ajánlani ezekből?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12734) LGLuke válasza TazLeacher (#12733) üzenetére


LGLuke
őstag

1. hozzászólásban ott vannak az ajánlottak.
1TB-osból nincsen 1 tányéros.
A legnagyobb tányérkapacitás, ami ma kapható az 500GB, ebből következik, hogy 2db tányér kell minimum. A WD, Samsung, Hitachi 7200RPM-es változatai pedig 3 db tányérból állnak, mert 334GB a tányérméretük.
Egyedűl a Seagate 7200.12-es szériája rendelkezik 500-as tányérral a 7200-as mezőnyből.

(#12735) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 320 -as merevlemezt, rendszervinyónak használnám. Melyik lenne a legjobb ezek közül :F :
Samsung SpinPoint F1 HD322HJ
Seagate Barracuda 7200.12 ST3320418AS
Western Digital WD3200AAKS Caviar
Hitachi Deskstar 7K1000.B
Az általam nézett tesztek alapján én a samsung megvétele felé hajlok, de gondoltam, hogy megkérdezem, mi a véleményetek.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#12736) LGLuke válasza BK87 (#12735) üzenetére


LGLuke
őstag

Sajnos a Seagate 320-as és 160-as verzióiról nem nagyon hallottunk még, így inkább az 500-ast javasolnám, ami szintén 1 tányéros és típus száma ST3500410AS. Vigyázat 2 verzió van belőle, de ez a halkabb.
Samut annyira nem szoktuk javasolni, kevésbé megbízható, mint a többi.
Ha nincs vele gond, akkor jó, mert gyors, halk, hűvös és nem rezonál, de több hibás db-ot visznek vissza belőle, mint a többi gyártó termékéből.
Ha mindenképpen 320-as kell, akkor inkább Hitachi 7K1000.B, vagy a WD3200AAKS.

(#12737) audi100td válasza LGLuke (#12732) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gyárilag aktiválva van az AAM a .12-nél, azért volt akkora az elérése és a tesztben elfelejtették kikapcsolni...

(#12738) BK87 válasza LGLuke (#12736) üzenetére


BK87
senior tag

De a megbízhatóságot leszámítva a samu a leggyorsabb?

(#12739) audi100td válasza BK87 (#12738) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, a Seagate, én azt venném...

(#12740) TeeJay válasza audi100td (#12737) üzenetére


TeeJay
félisten

és simán tudtad HDTune-ban állítani az AAM-et "sebességre" ?
mert úgy tudom eddig a Seagate sosem támogatta ezt :U
mondjuk jó dolog ha most már engedik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12741) audi100td válasza TeeJay (#12740) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, végre megint van AAM a Seagate vinyókon is. :K

(#12742) BK87 válasza audi100td (#12739) üzenetére


BK87
senior tag

Seagate-tól igazából eléggé tartok, mert a mostani is elég lomha, annak ellenére, hogy 1 tányéros. Ha megy a mozzilla, meg melette zene lejátszó, vagy winrar, esetleg dvd-t írok, akkor elég gyakran szinte lefagy a böngésző, nagyon lelassul minden. Már cseréltem többször is wint, hátha megoldja, de nem lett jobb.Q6600-as procit is azért vettem az e2180-as helyett, hogy hátha majd az gyorsít a rendszeren, de szinte semmi gyorsulást nem tapasztaltam, kivéve GTA 4.Lehet, hogy spórolok még egy 640-es WD black-re.

(#12743) audi100td válasza BK87 (#12742) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ahogy gondolod, mondjuk ha egyszerre zenét hallgatsz, cd-t írsz, böngészel, meg ki tudja még mit csinálsz, nem csoda, hogy belassul minden, nem hiszem hogy más hdd-vel változna ez a dolog, esetleg veloci raptor-ral.

(#12744) BK87 válasza audi100td (#12743) üzenetére


BK87
senior tag

Nem egyszerre megy ez az összes, elég menni a böngészőnek, meg a dvd írónak, néha még a dvd-t is elrontja a nero, ha közben netezek.Nekem most a legfontosabb a gyorsaság + multitasking (remélem jól írtam) teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#12745) audi100td válasza BK87 (#12744) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az gáz, de nem lehet, hogy a DVD íródnak van valami baja? Mondjuk 7200.11-es Seagate elég gyenge széria, ki tudja...

(#12746) BK87 válasza audi100td (#12745) üzenetére


BK87
senior tag

7200.10-es széria. De böngésző+winrar ugyanúgy lassítja a rendszert.

(#12747) gg72 válasza BK87 (#12735) üzenetére


gg72
veterán

Nekem egy Hitachi Deskstar 7K1000.B 320 gigás vinyón megy a Vista 64bit rendszer (WD Raptor volt előtte), nyugodt szívvel ajánlom! Szépen csendben, gyorsan teszi a dolgát, ráadásul olcsó is volt... :K

[ Szerkesztve ]

(#12748) BK87 válasza gg72 (#12747) üzenetére


BK87
senior tag

írás/olvasás sebességről tudnál nekem egy képet linkelni?Elérési idő milyen?

(#12749) gg72 válasza BK87 (#12748) üzenetére


gg72
veterán

Minden értéke gyors, egyedül az elérési ideje nem, de ez a gyakorlatban abszolút nem érezhető, pedig előtte a Raptoromnak 8ms volt ez az értéke...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12750) LGLuke válasza audi100td (#12737) üzenetére


LGLuke
őstag

Tudom, hogy az AAM miatt volt, mert TeeJay már kifejtette, csak úgy értettem, hogy a többinél kikapcsolták, ahogy nézegettem a tesztet, és csak ennél hagyták bekapcsolva, ezért írtam, hogy benézték/elszúrták a dolgot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.