Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Valaki hallott már a 808.8GB-os WD green-ről?
[link]

Ez mit tud? meg miért 808.8gb? sajna nem nagyon tudok angolul,és nem értettem meg a cikket. :U

lassú nagyon az oldal

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12052) C.Brigante válasza audi100td (#12045) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi, akkor örülünk :R

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#12053) LGLuke válasza luw2win (#12051) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez a winyó 2db 500GB-os tányérból áll, így valójában 1TB-os, de gondolom a belső sávok egy része le van tíltva, és így korlátozta a gyártó 808,8GB-ra. Ugyanis a kínaiak nagyon hiszékeny/vallásos emberek, és a 8-as szám szerencsét hoz. Tehát ez nem más, mint marketing fogás. Nincs is a gyártó hoinlapján ez a HDD, és csakis Kínába szállítják majd, az ottani babona miatt...

Gondolom green létére gyors lesz, mivel a leglassab sávokat iktatják ki, így a minimális sebesség nem 40-50MB/s lehet, hanem 60MB körül. Egyébként a szokásos sablon PR dumcsit írták, hogy változtatható 5400-7200RPM-es, de mint tudjuk ez hablaty és minden green 5400-as.

(#12054) LGLuke válasza Badb0y (#12050) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem inkább egy minőségi külső aluház, vagy 10-15k -ért. Legyen rajta eSATA, és USB legalább, de akár FireWire is. Ha géphez kötöd eSATA-n keresztül, akkor ugyanazt a sebességet kapod, mint mikor a gépben van a HDD. Ha nincs eSATA-d majd lesz később, így hosszútávon is használható a ház, mikor már a HDD-t cserélni kell. USB-vel meg bármihez hozzá lehet kötni, gondolom a router is ezt támogatja.
HDD-ből meg WD green.
AZ az igazság, hogy egy jó minőségű ház + egy nagy kapacitású 1TB-os winyó is kijöhet az ilyen designos cuccok árából.
Ilyen egybeszerelt dolgot csak akkor vennék, ha a hordozhatóság a lényeg, és akkor ultra kompakt legyen, csak usb-ről működtethető, legalább 160GB-os. Normál méretben nem vennék, mert ha az elektronika megy tönkre, akkor is kidobhatod a HDD-t. Külön ház esetében viszont, garancia lejárta után elromlik valami külön-külön cserélhető.

(#12055) Badb0y válasza LGLuke (#12054) üzenetére


Badb0y
addikt

Ez a csere dolog jó dolog, de ezen egy megmahinált linux lesz, amin csak torrent fog menni, meg émi adat lenne rajta. Így géphez nem fogom kötni, mert win-t használok, és ezek az ide-oda alakítós dolgokból jó még nem sült ki. Így nekema hang a leglényegesebb, meg egye fene legyen megbízható.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12056) sweethomest


sweethomest
csendes tag

üdv,

hdd-t vennék ami szóba jöhet samu vagy wd, 7200-es jobb lenne. rendszer ssd-n. esetleg lapozófile lenne rajta, főleg tárolásra lenne. 500gb, 640gb esetleg 1tb. 20000péz lenne rá.

köszi.

(#12057) LGLuke válasza sweethomest (#12056) üzenetére


LGLuke
őstag

Mindenképpen WD! Ajánlottak az 1. hozzászólásban! 640GB-ost vagy 1TB-ost nézz, mert az 500-as HDD-k lassabbak.

(#12058) totyax válasza LGLuke (#12057) üzenetére


totyax
aktív tag

Már miért, a hitachival mi baj?

(#12059) LGLuke válasza totyax (#12058) üzenetére


LGLuke
őstag

Azt írta, hogy samu vagy wd jöhet szóba! Ha nem árulják a kiszemelt üzletben a hitát, akkor nemtom hogy vennéd meg??? 1. hsz-ben ott vannak az ajánlott HDD-k! Látja mindenki, hogy melyik márka melyik típusai ajánlottak!
Az általa kérdezett 2 HDD-ből mindenképpen a WD.

(#12060) totyax válasza LGLuke (#12059) üzenetére


totyax
aktív tag

hm :)

(#12061) TeeJay


TeeJay
félisten

idehaza még nincsenek 500gigás tányérral szerelt vinyók?
Aqua árlistán láttam az 1TB-os 2tányéros Seagate-et de 30ezer fölötti árával még kivárós dolog lesz ez sajnos :O
WD nem dobta még ki az 1TB-os 2tányéros cuccát?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12062) csiga8 válasza TeeJay (#12061) üzenetére


csiga8
senior tag

Alienbe a Seagate 1TB 7200RPM 32MB SATA Barracuda 7200.12 (ST31000528AS) 3 év garancia bruttó 25 530 Ft

(#12063) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kellene nekem egy 320-as vinyó 13k alatt.

Ez vajon az új Hitachi lehet? Vagy ebből csak egy féle van?

WD3200AAKS-t szerettem volna de az 13k fölött van, samut meg nem veszek...

Köszi!

(#12064) TeeJay válasza csiga8 (#12062) üzenetére


TeeJay
félisten

ez már egész jó ár :K
még érdemes megvárni WD mit alakít 1TB-os 2tányéros vinyójával
aztán lehet dönteni melyik éri meg :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12065) csiga8


csiga8
senior tag

Még várok én is kicsit. A mostani Hitával az a bajom, hogy hangos. Nem tudom, hogy a többi márka is ilyen-e, vagy ez Hita sajátosság...
Hd tune progival az aam-jét lehúztam, de még így is hallom, hogy kerreg.
Audi100td szerint az új Seagate a legcsendesebb, és ahogy néztem saját tesztjét, gyorsabb is a Hitánál.

Húz a szívem a WD felé, de jó lenne hallani egymás mellett őket....
A WD állandó minőséget produkál, a Seagatenek volt némi gyengülése az utóbbi időben megbízhatóság terén.

5400-est meg nem akarok venni, mert az meg lassú.

(#12066) totyax válasza csiga8 (#12065) üzenetére


totyax
aktív tag

Nem tudom milyen hitachik vannak neked, de az enyémek eléggé kussba vannak. Normális házad van egyébként, tehát ahol nincs fixen odacsavarozva a ház anyagára a vinyó?

(#12067) csiga8 válasza totyax (#12066) üzenetére


csiga8
senior tag

1T Hitachi 7k.1000.B van egy Chifi toronyban.
Elég csendesre van kialakítva a gép, jelenleg a Hita a leghangosabb, ha dolgozik

A legidegesítőbb az, hogy szabályos 1-2 mp-ként apró kerregések hallhatóak, amit valószínűleg az op. rendszer okoz, ugyanis ha nem arról futtatom az op. rendszert, akkor csak akkor hallom a vinyót, ha dolgozik.

Pl a régi 320-as Seagate vinyómhoz hasonlítva kifejezetten hangos, ha dolgozik éppen

Gondolkodom egy 640-es olcsóbb gyors, de csendes rendszervinyón, de ahogy nézegetem már inkább az 1T -akat érdemesebb megvenni.

A gondom ott van, hogy az 1T vinyókat nem tudom összehasonlítani, csak a saját régebbi Pata vinyóimhoz tudok viszonyítani. Lehet a többi is ugyanilyen, csak még nem tudom...

A házam: Chieftec BA-02B-BB, gyorscsatlakozós. A vinyótartó rész nem csavaros, hanem szegecselt, különben már gumialátéttel megoldottam volna.

Van itthon autógumim, megpróbálom azzal felfogatni, ha jó lesz, akkor jön a vibe fixer.

[ Szerkesztve ]

(#12068) kem válasza csiga8 (#12067) üzenetére


kem
addikt

Én még mindig a WD6400AAKS-t ajánlom mindenkinek!
Eddig az vált be a legjobban, pedig már volt pár tucat vinyóm.

Köszi!

(#12069) audi100td válasza csiga8 (#12065) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Terrás 7K1000.B tényleg nagyon zajos, egy mai vinyónál ez már szerintem kicsit sok, a Seagate 7200.12 a leghalkabb 7200-es az 1TB-os kategóriába, meglepő módon a samu-nál is csendesebb.

Nekem eddig nagyon jók a benyomásaim ezzel a vinyóval kapcsolatban, a megbízhatóság idővel kiderül, de szerintem a Seagate nem engedhet meg még egy olyan gyenge szériát mint a 7200.11. :U

[ Szerkesztve ]

(#12070) csiga8 válasza audi100td (#12069) üzenetére


csiga8
senior tag

Kíváncsi vagyok nagyon a tapasztalatodra, 25k az Alienbe most az 1T Seagate, és ahogy néztem baromi gyors is.
Ha meg csendes is, akkor kipróbáljuk :)

Van most is 3 db Seagate vinyóm évek óta, semmi bajom nem volt velük sose
( 2 db 250 Gb, és 1 db 320 Gb) A 320-as ráadásul gyors is.

(#12071) audi100td válasza csiga8 (#12070) üzenetére


audi100td
nagyúr

25k-ért szerintem nagyon jó vétel...

(#12072) Zin


Zin
senior tag

hdd hiba

itt mi lehet a baj?98%-os és msn-t se tölti be bevan lassulva a gép formatalnom kell.
Ez milyen hiba a 2 sárga jel?:(:(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#12073) kem válasza Zin (#12072) üzenetére


kem
addikt

húzd fölé az egeret és kiírja magyarul...

Köszi!

(#12074) totyax válasza Zin (#12072) üzenetére


totyax
aktív tag

jobb egérgomb - attributum megjegyzések... :)

(#12075) totyax válasza csiga8 (#12067) üzenetére


totyax
aktív tag

3 vagy 5 tányéros ami neked van?

(#12076) csiga8 válasza totyax (#12075) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt hogyan nézzem meg?

(#12077) audi100td válasza totyax (#12075) üzenetére


audi100td
nagyúr

7K1000.B-ből csak 3 tányéros van...

(#12078) csiga8 válasza audi100td (#12077) üzenetére


csiga8
senior tag

köszi a segítséget, kezdtem gondba lenni, ugyanis a hd sentinel "?"-et ír a fejek számához, amiből valamit megállapíthattam volna

(#12079) audi100td válasza csiga8 (#12078) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, HD Sentinel a netről tölti fel az adatokat, gondolom még nem érkezett róla infó.

(#12080) totyax válasza csiga8 (#12076) üzenetére


totyax
aktív tag

Nem véletlenül nincs a fejek száma a doksiban szerintem, nyilván így megtehetik hogy régebbi szériát csomagolnak új köntösben és reklamálni sem lehet.

Valamilyen tesztprogival csinálj egy lineáris olvasási tesztet pl hdtach-al.

(#12081) audi100td válasza totyax (#12080) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az nem a Hitachi stílusa ;) , inkább a WD-nek illetve a Samunak.

(#12082) csiga8 válasza totyax (#12080) üzenetére


csiga8
senior tag

úgy egész gyors, 115 Mb/s-ról indul, olyan 40% környékén megy 100 alá, a vége 52 Mb/s, az átlag 89,8 Mb/s. Acces time 17.7 ( ha ez az AAM, akkor ezt húztam vissza), Burst rate 180.9 Mb/s. Most csináltam Hd tune pro 3.5-el, ezen van az XP is.

(#12083) LGLuke válasza csiga8 (#12082) üzenetére


LGLuke
őstag

3 tányéros! De audi írta már, hogy nem készült belőle gyengébb változat! Mindegyik verzió eddig 334GB-os tányérokkal volt szerelve.

(#12084) csiga8 válasza LGLuke (#12083) üzenetére


csiga8
senior tag

Jó gyors vinyó, de audi100td Seagatje majd 10%-ot ver rá. Gondolom az egy újabb konstrukció. Nem is az a lényeg, ez is gyors, de az halkabb :)
És ha olyan "kitartó" lesz mint régen voltak, akkor tuti befutó vinyó lehet.

(#12085) audi100td válasza csiga8 (#12084) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate azért gyorsabb, mert az már 2db 500-as tányérból van felépítve. :K

(#12086) totyax válasza csiga8 (#12082) üzenetére


totyax
aktív tag

Igen, ez nem néz ki 5 tányérosnak, legalábbis a ph 5 tányéros tesztjének értékeit nézegetve. Eléggé levetted a sebességet ha a hozzáférési idő 18ms. Ez másfélszer lassabb mint egy normális késleltetés (12ms). Rendszer vinyónak nem ideális, nekem a P7-es tároló vinyóim alapból 18ms-on mennek. A Burst rate csak annyit mutat hogy mi az elméleti maximális sebesség ami elérhető, de legalább látszik hogy Sata2. Nálam 244MB/s.

Azt mondod ennyire visszahúzva a vinyót még mindig hallod a seekelést? Nekem normális házam van, eleve olyan a felfogatás hogy a menetnélküli "csavarokat" egy gumi veszi körbe. A hitachi saját (dosos) programjával szépen be lehet állítani a seekelési hangerőt (sebességet), teljesen visszahúztad és még mindig hangos neked? Az SSD-t azt hiszem akkor neked találták ki. :)

(#12087) csiga8 válasza totyax (#12086) üzenetére


csiga8
senior tag

Nézegetem is az SSD-ket :)

De az árak láttán lepöttyedt a szám széle. :( Nem vagyok eleresztve annyira, hogy most egy 64 Gb-os SSD ficeregjen a házban. Viszont nézegetem nagyon....

A második leghangosabb a gépemben a 620as Corsair, de azzal nem is akarok semmit, az úgy jó ahogy van. Jó lenne hallani egy WD 640-et, meg egy 1TB Seagate-t, hogy mennyi a különbség seekelésben.

A legzavaróbb a Hitában az az állandó háttér kavarás, amit kihallok.
Lehet eddig is volt a többi vinyómnál, de nem hallottam.

(#12088) LGLuke válasza csiga8 (#12087) üzenetére


LGLuke
őstag

SSD-t majd inkább 160GB-os kapacitással lesz érdemes venni. Túlságosan növekszik az operációsrendszerek helyfoglalása, valamint a felhasználói programok mérete. Amennyiben valaki több OS-t is akar telepíteni, és mindegyikre fel akarja rakni az összes programot, akkor a ma elérhető 32-64GB-os SSD-k szűkösek.

Sajnos azt kell, hogy mondjam, még legalább 1.5-2 év kell, hogy megfelelő kapacitású és árú memória alapú háttértárolókkal vértezzük fel PC-inket.

(#12089) totyax válasza LGLuke (#12088) üzenetére


totyax
aktív tag

Átlagember nem akar többféle OS-t a gépén elhiheted, azonkívül aki nem kifejezetten gyűjtögeti a programokat, abból sem kell sok, bár persze a méretigény a lényeg. A polgár feméri mire van szüksége és eldönti elég-e neki egy 64GB-os SD. Ha azt találja hogy bőven, akkor viszi és örül. Hosszútávon meg úgyis esnek az árak... mondjuk Mo már becsődölt, de ez egy másik történet.

(#12090) csiga8 válasza LGLuke (#12088) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, egy 160 Gb már a Win7-hez is elég lenne, igazad van.
Jelenlegi XP partícióm 50 Gb, és egy külön 4 Gb SWAP van. A többi helyre gyűjtöm az évek alatt összegyűjtött mindent.

A régebbi vinyóim egy-egy leválasztott partícióin van egy ubuntu, és lesz egy Vista.
( Ismerkedés, kipróbálás céljából, ha véletlenül lesz időm)
Opcionális a dolog, csak akkor dugom fel a vinyókat, ha használni is akarom.
Ráadásul egyik Op rendszer sem kavar be a másikba, ha egyet teszem azt újrateszel ( ez mindig az XP), akkor is marad minden a régiben. Ha meg üzemel az összes vinyóm, akkor meg bootmenüből választok kényelmesen.

Addig a másfél-két évig míg le nem szalad az áruk az SSD-nek, marad a kerregés-kattogás.....

(#12091) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Esetleg erre tud valaki választ?[link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12092) LGLuke válasza Ace Ventura (#12091) üzenetére


LGLuke
őstag

Nehéz ügy ennyi infóból választ adni.
Nézd meg, hogy a Sata/PATA csatornák nincsenek-e letiltva. Vezérlők is engedélyezve vannak-e a BIOS-ban, mert pl. én rendszeresen letiltom a nem haszánltakat.
Ha működik minden rendesen, és mégsem ismeri fel a HDD-t a másik gép akkor nincs ötletem. Ha felismeri, akkor amint bejön az OS, indíts el egy HDSentinelt, és az kiírja, ha a HDD-vel valami probléma lenne.
Esetleg adatkábel cserével is próbálkozhatsz... azt is meghallgathatod, hogy felpörög-e a gép indulásakor... Elég sok eshetőség van. Nehéz így segíteni.

(#12093) TeeJay válasza audi100td (#12085) üzenetére


TeeJay
félisten

a 32mega cache nem számít?

jó hogy nyomtál be tesztet a Seagate-ről, és ha szépen megy lefelé az ára best buy lesz ha nem lesz vele gond :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12094) audi100td válasza TeeJay (#12093) üzenetére


audi100td
nagyúr

A cache szerintem nem számít vagy csak minimálisan.

(#12095) LGLuke válasza TeeJay (#12093) üzenetére


LGLuke
őstag

A cache méret nem perdöntő, nem vettünk észre sebességbeli javulást a 32MB-tól. Legalább 16MB legyen, de utána ne ez legyen a döntő szempont!

szerk: audi megint beelőzöt! :))

[ Szerkesztve ]

(#12096) TeeJay válasza LGLuke (#12095) üzenetére


TeeJay
félisten

érdekes ha jól láttam pl Seagate a 7200.12-es szériára 750GB-tól már 32mega cache-t rak, nincs is 16megás :B ha semmiféle gyorsulást nem hozna a plusz 16MB akkor ők se raknák rá feleslegesen.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12097) Ace Ventura válasza LGLuke (#12092) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Próbálkoztam mindennel, de nem jutottam semmire.MOst azt csináltam, hogy betettem másoflagos vinyónak, és ott leformáztam.Visszatettem a gépbe, és feltettem egy win-t, de már most is baromi lassú.
HDD sentinel szerint 90% minden, viszont van rajta 6 bad sector:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12098) tomio


tomio
tag

Sziasztok!

Samsung HD320LD-ről ki mit mond?
A rengeteg találatból :DDD kis sem tudom bogozni most jó-e vagy sem...

Köszönöm!
tomio

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#12099) LGLuke válasza tomio (#12098) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem ajánlott! Ha mindenképpen Samsung, akkor HD322HJ típus az ideális választás!
De inkább Hitachi vagy WD. Lásd 1. hozzászólásban a konkrét típusokat.

(#12100) LGLuke válasza Ace Ventura (#12097) üzenetére


LGLuke
őstag

UDMA vagy PIO módban megy?
Akár alaplapi vezérlővel is lehet gond!
Csak bad sector van rajta? Más hibát nem ír ki?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.