Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) LGLuke válasza Zoli1222 (#12249) üzenetére


LGLuke
őstag

Lóf@szt szabályoz és akkor magyarul fogalmaztam! 5400RPM fix!

(#12252) neduddki válasza Zoli1222 (#12249) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 640es meg 2 lemezes a T-s pesgi 3,
most jon par db T-s de nem lesz idom jaccani veluk egybul menenk vevokhoz, habar par nap nyuzas nelkul nem szivesen adok ki virnyot a kezembol
hat valoban szbajjozza 5.4k-ra:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12253) Zoli1222 válasza kem (#12250) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem kell gúnyolódni. :)

(#12251) LGLuke: Hmm. Akkor mégis arra kérlek, h mondj nekem 1 boltot.

És tényleg bocs. Nem vagyok jártas vinyókban. Én csak veszem oszt jóvan. :D Na de innentől kezdve...

[ Szerkesztve ]

(#12254) kem válasza Zoli1222 (#12249) üzenetére


kem
addikt

5400ra szabályozza... ha kell felpörög

szerk: akkor rosszul tudom...
szerk2: mégse tudtam rosszul :DDD

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#12255) LGLuke válasza Zoli1222 (#12253) üzenetére


LGLuke
őstag

WD10EADS

Egyébként argep.hu illetve google.hu.

(#12256) kem válasza LGLuke (#12255) üzenetére


kem
addikt

Na szép kis tanácsok... csak nem audi meg core2duo nyomdokaiba lépsz?:D 5-6000hsz pár hónap alatt, mindig ugyanazzal a "tartalommal" meg rengeteg hülyeséggel. Igaz audi mostanra egész tájékozott lett, de akkor se fair azokkal szemben akik igazi szakmai segítséget nyújtanak és még csak őstagok meg addiktok... Pláne mivel az újoncok azt hiszik minél több hsz-e van valakinek, annál jobban ért az adott topic témájához... :(

Köszi!

(#12257) neduddki válasza kem (#12256) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hl van mar az az ido mikor a hitacsi es wd tapor baracsogoasn utotte egymast :- )))

udv

neduddki

mod: off

mod: odal tetejen kerdesed: wd scorpio akar sata akar pata, eddig meg egyt sem lattam viszont, pedig boven 50db felelti a kezatfojas:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12258) M.W.H válasza kem (#12256) üzenetére


M.W.H
aktív tag

mitvársZ? van aki rohangál egésznap ezerfelé és nincs ideje ph-t topicolni pl: egyik ismerösöm :)) tán te

Mad W. Highflyer

(#12259) Zoli1222 válasza kem (#12256) üzenetére


Zoli1222
őstag

ment pü :K

(#12260) LGLuke válasza kem (#12256) üzenetére


LGLuke
őstag

Mivel nem értessz egyet?
Majdnem 1000 napja regelve vagyok! Milyen 1-2 hónap alatt 5-6k hsz???
Egyébként meg szakmabéli vagyok. Az meg hülye szemlélet, hogy egy újonc ne tudhatna többet egy PH lollernél! Honnan tudod, hogy nem egy multi cég komoly fejlesztőmérnöke az illető! Rossz hozzáállás.

(#12261) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tessek mondani az elso hozzarofogesben csak en nem latom az elozmeny linkjet???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12262) LGLuke válasza neduddki (#12261) üzenetére


LGLuke
őstag

Milyen linket keresel? 1. hsz
Vagy nem tudom mire vagy kíváncsi!?

(#12263) kem válasza LGLuke (#12260) üzenetére


kem
addikt

nézz vissza,h mennyi idő alatt mennyi hsz-t toltál pár perces közökkel... pont mint az az 1-2 ember akin röhögni szoktak a többi topicban. nem érdemes erre az útra lépni... mondom "lépni" és nem jelen időben, tehát még nem vagy rajta. nem rólad beszéltem az 5-6000hsz-el kapcsolatban. olvasd még át párszor amit írtam, ezek szerint nagyon burkoltan fogalmaztam :U

#12262 LGLuke: :Y :W :C

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#12264) neduddki válasza LGLuke (#12262) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat igen: a vagy nem...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12265) LGLuke válasza kem (#12263) üzenetére


LGLuke
őstag

Én értettem, amit írtál, igazából Te nem értetted, amit én írtam! Általában a magas rangúak féltékenyek, hogy a többiek is beérik őket. Ki kell, hogy ábrándítsalak, engem teljesen hidegen hagy a rang. Nem fizetnek érte, nem érzem magam okosabbnak tőle. Csak 1 mutató. Aki többet tulajdonít neki, az badarságot követ el.

WD green
Íme a fix 5400RPM-re a bizonyíték. Nem értem miért kötöttél belém. Azért írtam sok hsz-t mert se Dzsekó, se audi nem volt ma.
Azért nem szoktam összevonni a hsz-eket, mert sokszor nem veszik észre, hogy kinek szól.
Eleve a legtöbben fölösleges kérdéseket tesznek fel, mert ha vennék a fáradtságot és kb 10-20 hsz-t elolvasnának a legutóbbiakból, akkor jól kivehető, hogy 320GB-640GB-1TB a legkelendőbb a HDD-k közül, így tudhatnák, hogy mi az ajánlott.

neduddki: Minek az előzményére vagy kíváncsi?

(#12266) kem válasza LGLuke (#12265) üzenetére


kem
addikt

Értettem én,h mire gondoltál de nem reagáltam rá mert egész másról beszéltem:) Nem akarok én vitázni, téged akarlak megóvni attól,h hülyének nézzenek a többiek. További szép estét! :R

Üdv mindenkinek!
Dörrög Zultánnak is:D

Köszi!

(#12267) Dany007 válasza totyax (#12242) üzenetére


Dany007
veterán

Köszi! : )
Valójában annyi összehasonlítási alapom van, hogy fém burkolatra ragasztottam egy szenzort, amit a ház jelez ki. Azon tűnt olyan 40 fok körülinek, szoftveresen pedig 32 körül. Sz.tem ha a külső burok 40 fok, akkor belül se lehet sokkal hűvösebb.
Mind1 végülis, még elégséges az érték.
Nekem elöl nincs venti, csak hátul egy 12-es, fölül, meg oldalt.

(#12268) totyax válasza Dany007 (#12267) üzenetére


totyax
aktív tag

Akkor mi hűti a vinyókat? Ha az oldalt levő befele fúj, a többi meg kifele, akkor nem alakul ki szélcsatorna a vinyók felől, tehát nincsenek hűtve.

(#12269) Dany007 válasza totyax (#12268) üzenetére


Dany007
veterán

Így van. Nagyjából semmi sem hűti a vinyókat, ahogy eddig se soha : ) Nem gondoltam volna h ez a rész olyan fontos.
Persze már pár hónapja tervezgetek egy új házat, amit direkt úgy fogok megtervezi, hogy a lehető legjobb legyen a hűtés. Legyen folyamatos levegőkeringés.

Egyedül a táp, és a VGA alap hűtője az ami kifelé fúj.
A 12cm-es rendszerhűtő befelé. Az oldallapi szintén belefelé. És a tetjén lévő a memóriákra próbál egy kis friss levegőt vinni.
Valójában azért annyira nem rossz a helyzet, mert az előlapi rácsokon érzem, ahogy fúj ki a meleg levegő. Tehát valamennyire azért van keringés, még ha nem is direkt. :)

(#12270) neduddki válasza LGLuke (#12265) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mond csak elolvastad amit irtam???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12271) totyax válasza Dany007 (#12269) üzenetére


totyax
aktív tag

Hogy ha neked elöl fújja ki a meleg levegőt, akkor a proci/lap stb hője szépen fűti a vinyóidat... nem tudom hol olvastál ilyen ventillátor öszeállítást... Teljesen más ha elölről közvetlen szobahőmérsékletű levegőt kapnak a vinyók. Ha csak 1-2 vinyód van akkor hűtheted rácsavarozható hűtővel is, de ha tönkremegy és nem veszed észre rosszabb lesz mint volt, illetve a eléggé befújják porral az elektronikát, hiszen arra irányulnak merőlegesen.

(#12272) Dany007 válasza totyax (#12271) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja ebbe van valami. :s
De mit tudnék csinálni? Max 2 pici hűtőnek van hely elöl. Azok tudnák kiszívni a meleg levegőt, és akkor végülis meglenne a keringetés.

(#12273) tknof1871


tknof1871
őstag

Olyat szabad/lehet, hogy a 640GB Western Digital Caviar Green (WD6400AACS) merevlemezt beteszem a külső HDD házba,USB csatlakoztatom a géphez, és megosztom a tartalmát valamelyik fájlcserélővel? Aztán lehet egész nap megy. Akkor azért rendesen pörög a HDD. Bírja? Nem melegszik túl?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12274) tknof1871 válasza tknof1871 (#12273) üzenetére


tknof1871
őstag

És mekkora a WD6400AACS? Már néztem pár helyen de én nem találom ez hány colos/hüvelykes.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12275) LGLuke válasza tknof1871 (#12274) üzenetére


LGLuke
őstag

3.5"-os. wdc.com -on fent van a desktop driveok között. argep.hu itt is oda van írva, hogy 3.5"-os.

Mehet egész nap rackban, csak akkor nagyon jó minőségű alu racket célszerű venni, hogy jó legyen a hőleadás, mert az olcsóbb dobozok esetében nem megfelelő a hűtés, így túlmelegedhet a HDD.

(#12276) kem válasza tknof1871 (#12274) üzenetére


kem
addikt

Normál 3, 5"os asztali SATA vinyó. Szerintem bírnia kell. Megvetted már? Mert erre a célra inkább WD Green széria ajánlott. Ha már megvetted érdemes olyan házba tenni ami rendesen továbbadja a hűt, vagy szellőzik legalább.

Köszi!

(#12277) LGLuke válasza neduddki (#12270) üzenetére


LGLuke
őstag

Elolvastam. De kinek/minek az 1. hsz-e? Minek az előzménye? Most sem értem.
Előző zárt topic, vagy valakinek az 1. hsz-e? Nem fogalamztál konkrétan, nekem meg nem kötelességem kérdezz feleleket játszani velled.

(#12278) LGLuke válasza kem (#12276) üzenetére


LGLuke
őstag

Kattints már légyszi arra az árgépes linkemre! Ha ez nem WD green, akkor fülemüle!?

(#12279) neduddki válasza LGLuke (#12277) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Lassan irrom hogy Te is megercsd: hol az elzoo zart totyikra hivatkozas az 1. hszben /a szokasoknak megfeleloen/??? bettuzem is vagy igy mar eleg???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12280) LGLuke válasza neduddki (#12279) üzenetére


LGLuke
őstag

De lassan írom, hogy Te is megértsd a szuper helyesírásoddal: mi közöm van nekem ahhoz??? Nem én írtam az 1. hsz-t, és még egyszer sem módosítottam!

Amúgy meg nagyon releváns lenne egy régi topicot olvasni informatikai tartalommal.
Majd utána meg csalódott fórumozókat kell pátyolgatni, hogy nem kaphat desktop IBM, meg Quantum HDD-t! :DD Hogy magyarázzam el majd nekik, hogy már nincsen Quantum Fireball? Te összetörnéd a lelküket? :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12281) uffneked válasza neduddki (#12279) üzenetére


uffneked
aktív tag

Egymasra talaltatok, mint a zsak, meg a foltja :C

[ Szerkesztve ]

(#12282) neduddki válasza LGLuke (#12280) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

N e m t u d o d v e l e n t e u l k i a z a k e t . . . a k i a s z e r k e s z t e t t e k e t t o s p o n t u t a n v a n ? ? ?
vmi audi100tf meg vmi LGLuke nem esmeros vmejjik??? /tan csak ennyi/
amugy meg nem igazan erdekel hogy hujje gyereke me abbol akarnak infioy, de ha ez enm tunt vona fel ez vmi joszakos ebben a forumban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12283) LGLuke válasza neduddki (#12282) üzenetére


LGLuke
őstag

Én nem akarok Veled vitatkozni! Amúgy ez szőrszálhasogatás a részedről.
Szerintem moderátort kellene megkérdezni, mert ő szerkesztheti utólag a hsz-okat.
Én csak az összefoglalót írtam, ami itt is szerepel a fórum egyik hsz-ában. Ezt tördelte audi és vágta bele az 1. hsz-ba. Ezért szerepel a nevem, mivel én írtam.

Tudom, hogy ez a szokás, de szerintem nem dőlt össze a világ, mert nincs ott, különben a moderátorok már átszerkesztették volna!

Üdv, és minden jót! :R

(#12284) uffneked válasza neduddki (#12282) üzenetére


uffneked
aktív tag

Szerintem legyen eleg annyi, hogy LGLuke tul sokat ir, neked meg elromlott a billentyuzeted. :DDD

Es akkor keresnek egy 320as vinyot, valoszinuleg adattarolasra. Tudom, hogy lasd 1. hsz, de hat nem veszem el a munkatokat... :)

(#12285) neduddki válasza LGLuke (#12283) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalatod tucc Te:- )

udv

neduddki

p.s. azok a spinpoint f1-ek zavarnak elginkabb az 1 hsz-ben , de hat ez az en szoc problemam:- )

mod: uffneked: p7k500 v. wd green, ellenben expertben csak aaks-bol 320-as, en mostanabn legikabb a 640es aacs-eket preferalom tarolgatni abbol szinte barhol tanyasz

ja pone most eppen a benti gepem: /csiftek midi draqgon, virnyok elott enermax 8cm/ szoba ~24-25fok
t7k500 250g 35
wd5000aakb 34
wd5000aacs 33
p7k500 500g 35
7k160 160g 39
p7k500 500g 35

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12286) LGLuke válasza uffneked (#12284) üzenetére


LGLuke
őstag

Igazából ebben a méretben már nem nagyon van választék adattárolásra.
WD green 500GB-tól kezdődik, és inkább a 640-est ajánlanám.
Ha mindenképpen 320-as kell, akkor Hitachi HDT721032SLA360. Nekem ennek az 1TB-os verziója van és elégedett vagyok vele.
Amennyiben rá tudsz még pakolni pár ezer Ft-ot, akkor WD6400AACS HDD lenne jó választás.

Üdv!

mod: megelőzött neduddki :))

[ Szerkesztve ]

(#12287) uffneked válasza LGLuke (#12286) üzenetére


uffneked
aktív tag

koszi mind2toknek :R

(#12288) kem válasza LGLuke (#12278) üzenetére


kem
addikt

ÁLLJÁR MÁR LE!
Amikor írtam azt a hsz-t akkor még nem volt ott a Tiéd, amikor leokéztam meg már ott volt. Volt egy kis gugliznivalóm közben azért későbbi mint a Tied. Ne írogassál inkább nekem, én se írogatok neked aztán kész...

Köszi!

(#12289) tknof1871 válasza kem (#12276) üzenetére


tknof1871
őstag

Ma rendeltettem meg a bolttal, 640GB Western Digital Caviar Green (WD6400AACS). Holnap reggel veszem át. 3 év garanciát adnak rá. De ezt az alu. házat jó, hogy mondtad, mert ezt nem tudtam. Mindenek előtt azt szeretném, hogy megbízható legyen.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12290) jagofett


jagofett
tag

Hello!
Új vinyót kéne vennem, mert a jelenlegit kinőttem... én egy 500 gigásra gondoltam, de nem tudom milyen típus kéne... a max keret 15-16 ezer Ft.
Tudtok ajánlani valamit?

(#12291) Dzsekó válasza jagofett (#12290) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lenne rajta op. rendszer?
Ha igen, akkor WD6400AAKS.
Ha nem, akkor WD6400AACS.

Mindkettő 640GB-os vinyó, érdemesebb ezt venni az 500-as helyett, mert gyorsabb.
17-18-ba kerülnek, de itt a bazárosoktól talán picit olcsóbban hozzájutsz.

Látom forrt a hangulat, amíg nem voltam itt. :)
Neduddki: régen ott volt az előzmény, de az 1. hsz átalakult vinyó ajánló hsz-é.
Ha hiányzik az előzmény (bár nem tudom miért kéne az), akkor a modiknak írjál.

[ Szerkesztve ]

(#12292) LGLuke válasza jagofett (#12290) üzenetére


LGLuke
őstag

Inkább 640-est vegyél, mert azok 334GB-os tányérokkal vannak szerelve és gyorsabbak.
Ha oprendszer is lesz rajta, akkor Hitachi 7K1000.B változatú 640GB-ost vennék a helyedben, vagy WD6400AAKS-t, ami szintén 640GB-os WD Caviar Blue.
Ezek eléggé megbízható HDD-k és gyorsak is.

mod: Dzsekó megelőzőtt!

[ Szerkesztve ]

(#12293) kem válasza LGLuke (#12292) üzenetére


kem
addikt

Még egy szavazat a WD6400AAKS-re, eddig azzal a vinyóval vagyok legjobban megelégedve. Tökéletes vinyó.

Köszi!

(#12294) jagofett


jagofett
tag

köszi a válaszokat! :R
azt még meg tudnátok mondani h a mostani vinyómat mennyiért tudnám kb eladni: SAMSUNG SP2504C
Köszi

(#12295) kem válasza jagofett (#12294) üzenetére


kem
addikt

Mennyit adnál ezért a gépért/alkatrészért topik
Egyébként 7-8k körül szvsz.

Köszi!

(#12296) totyax válasza Dany007 (#12272) üzenetére


totyax
aktív tag

Hm. Na még egyszer. Ha te az elöl kijövő levegőt melegnek érzed, akkor voltaképpen te fűtöd a vinyókat. A rendszer úgy működjön hogy elöl be, hátul ki. Ha a ventik irányát megváltoztatva úgy érzed, hogy elöl már szívja be a levegőt (papírlap...) akkor rásegíthetsz elöl a kisebb ventikkel. Nem olyan bonyolult dolog egyébként, házvásárláskor arra kell figyelni hogy elöl-hátul legyen hely egy 12cm-es ventinek, elöl legyen porszűrő is. :)

(#12297) totyax válasza neduddki (#12279) üzenetére


totyax
aktív tag

Ne pofátlankodj, nekem sem volt világos hogy mit zagyválsz. Nem tudom LG miért olyan türelmes veled.

(#12298) audi100td válasza kem (#12256) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszönöm a kedves és "építő" jellegű kritikát. :R

(#12300) neduddki válasza totyax (#12297) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat igen bizonyos szeellemi szitn elrese mindkepp szukseges rofogesem megerteserhez, az ehhez keves skill-el rendekezok sajnso hujjen halank meg:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.