Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) csiga8 válasza Mauzes (#13097) üzenetére


csiga8
senior tag

Szia!

Nekem az vált szokássá, hogy az op. rendszernek 40-50 Gigányi helyet hagyok.
Ide telepítem az összes felhasználói programot, mindent, amit használok, használhatok.

Közvetlen az op. rendszer partíciója után ( 4 Gb memóriám van), 4 Gb swap partíciót hozok létre, ide irányítom a virtuális memóriát.

A maradék hely tárolóként szolgál. Minden dokumentum, adat, kép, mentés, stb. ide kerül.

A 40-50 Gb op. rendszer partíció elegendő ahhoz, hogy 1-2 játékot feltelepíts, többel egyszerre úgysem játszol. ( Én legalábbis nem)

Reinstall a világ legegyszerűbb dolga, ha Ghostot használsz. Azzal max 10 perc.
A teljesen "belakott" beállított, ( minden egyéb programmal kiegészített) de még friss op.rendszert leghostozod. Használod, játszol. Ha bármi gáz érte, akkor a játékok save könyvtárából a mentéseket a tárolóként szolgáló partícióra mented, majd re-ghost. A játékot újratelepíted, a save könyvtárba a mentéseket visszamásolod, és dübörög megint minden ezerrel... :)

(#13102) LGLuke válasza Johnny Cage (#13099) üzenetére


LGLuke
őstag

Az egyik gépemen nem nagyon futtatok óriási programokat. Inkább csak pdf-ek olvasása, net, kisebb szoftverek... így nincs is lapozófájl XP esetében 2GB ram mellett. Szerintem ekkor teljesen mindegy mire van állítva, mert page file híján nincs számottevő különbség.
A másik gépemen néha szoktam játszani, és komolyabb szoftvereket is futtatok, így ott be van állítva 2GB méretű lapozófájl, de ott meghagytam a progiknak a memóriát a gyors futtatás érdekében.

Szóval nekem maradt a default, és nincs gondom.
Igazából akkor lenne értelme átváltani, ha a háttérben sok programot futtatsz de ezek mind maradnak a háttérben, és te közben netezel, meg zenét hallgatsz. Ekkor lehet gyorsabb a rendszer a gyorsítótárazássara való optimalizálással. Nah és persze leginkább mikor kevés a memória. Amíg elégséges a memória, addig szerintem a default a jobb, ahogy akkor, is ha általad magas prioritású program futtatása a legfontosabb (pl. nem jó, ha játék közben HDD-ről swappel és leesik az fps).

(#13103) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem éppen ebbe a topicba való a kérdésem, de nem találtam alkalmasabbat. Láma kérdés, de mit jelent az, hogy valaki raid 0-ba használ 2 winyót? Ezt hogyan kell értelmezni és mi a lényege? :B

(#13104) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
nagyobb kapacitasu (min. 500 GB) kulso hdd-t szeretnek, tudtok ajanlani valamit?
gondolkodom esetleg a sima belso vinyo + usb-s rack megoldason, de talan jobb lenne egy eleve "osszetervezett" cuccos, pl. a WD kulso vinyoi
maxtorral es samsunggal nagyon rossz tapasztalataim vannak (tobb szazas gepparkbol), szoval azt inkabb nem, leginkabb a WD markaval szemezek, valakinek velemeny mellette/ellene?

(#13105) Daemon09 válasza doc (#13104) üzenetére


Daemon09
őstag

Én is WD-t ajánlom.

(#13106) Chaser válasza Daemon09 (#13103) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól tudom gyorsabbak lesznek bizonyos lemezműveletek, de a tárhely nem kétszereződik, hanem marad az egyik vinyó mérete, le van ez írva valahol, lehet hülyeséget mondtam :B

Samsung 500Gb 16mb Eco-green 5400rpm S-ATA2 HD502HI - ez F1-es? elég olcsó lenne, nem baj ha nem szupergyors, gondolom 5400rpm miatt biztos nem az, de halk legyen

Hitachi 320Gb 7200 16MB S-ATA2 - erről több infom nincs, viszont olcsó, melyik típusút érdemes venni ha érdemes? Halk legyen, mellette nem baj ha gyors.

A WD 320-asból hány meg caches az 1 tányéros AAKS? 3200AAKS a típusa? az még olcsóbb lenne, de csak annyi van írva hogy 8 ill . 16 megás a típus mellett, a 16-os az olcsóbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13107) Chaser


Chaser
titán

Gyorsba emberek, indulnom kéne:D :U Lehet kereső lesz ebből :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13108) gg72 válasza Chaser (#13106) üzenetére


gg72
veterán

Mire kell a vinyó? Ha rendszernek, akkor a 320-as Hitachit ajánlom, nekem is ilyen van, a pontos típusa 7K1000.B, árak: [link]
A Samsung HD502HI már az új F2-es sorozat, vagyis egytányáros, de mivel 5400-es, így lassabb, mint pl. a Seagate 7200.12-es sorozat 500 gigás változata. Ha pl. külső házba kell, vagy adattárolásra, akkor érdemes megfontolni, elég jókat olvasni róla a neten: halk, nem rezonál, hűvös és viszonylag gyors is.
A WD3200AAKS tudtommal már csak egytányérosban létezik és 16 megás caches, ez is rendszernek ajánlott:
[link]

(#13109) Chaser válasza gg72 (#13108) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm, közben a kereső segíccségével' megtaláltam az infokat és típusokat. Rendszernek lesz, de nem bánnám az 500-as samut, főleg mivel F2-es, olyanom még nem volt:) Eddig nem is tudtam, hogy már van ilyen... 5400 rpm nem zavar, inkább kicsit legyen lassabb, mint hangosabb, bár a 320-as F1 1általán nem volt hangos 7200rpm-mel, sőt. Hitachi is tetszene, nem volt még Hita vinyóm 3.5-esben, de hiába tetszik bármelyik is, "természetesen" a boltban egyik se volt :U 500-as samut vettem volna 1ébként, 2k-val drágább a 320-as WD-nél és Hitánál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13110) LGLuke válasza Chaser (#13109) üzenetére


LGLuke
őstag

System HDD-nek én nem ajánlom az 5400RPM-est, mert pont a boot idő és a programok indítása lassul a magas elérési idők miatt. Akkor inkább a Seagate 7200.12-es verziókból az 500-ast venném, mert az is 1db tányérból áll, de legalább nagyon gyors is.

(#13111) LGLuke válasza Daemon09 (#13103) üzenetére


LGLuke
őstag

A RAID esetében tömbökbe szervezzük a HDD-ket, ez vagy a biztonság érdekében történik, vagy a sebesség érdekében, vagy természetesen több féle RAID kombinációjával mindkettő szóba jöhet.

Konkrétan a RAID0-nál a sebességre megyünk. Legalább 2db HDD kell hozzá. Vagy szoftveresen az operációsrendszer hozza létre, vagy RAID vezérlő, ami külön kártya, vagy alaplapra integrált.

RAID0 esetében a 2 vagy több HDD-t egynek látja a rendszer, és felváltva ír rá, így írási és olvasási sebesség körülbelül duplázódik, hiszen egyszerre ír a HDD-kre.
A hasznos méret annyi lesz, amennyi a HDD-k kapacitása. Itt jegyezném meg előre, hogy csak azonos méretű és típusú HDD-kkel ajánlott RAID-et építeni, tehát teljesen egyformákkal, hiszen a különböző sebességűek visszafoghatják egymást, meg a kompatibilitás sem olyan jó.

A probléma ezzel az, hogyha az egyik HDD meghalt, akkor elvesztetted az összes adatodat, hiszen csak az adatok fele maradt meg a jó HDD-n így el sem indul a rendszer, de ami még rosszabb sok értékes adattal lehetsz szegényebb. Tehát RAID0-on általában csak rendszer van és a futtatandó szoftverek, míg biztonságos helyen másik külön HDD-n tárolják általában a fontos adatokat.

Nem is írnék többet, mert ebből enciklopédiát lehetne kiadni!
Azért van róla megfelelő írás:

A RAID-ről kezdőknek - 1.rész
A RAID-ről kezdőknek - 2. rész
A RAID-ről kezdőknek - 3.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#13112) Chaser válasza LGLuke (#13110) üzenetére


Chaser
titán

Boot idő engem nem hat meg:) Programok indítása se túlzottan, seagate nincs a boltban, mármint rendelni se lehet. 500-as méret épp nem kellene, de 2k-ért cirka +180GB nem rossz. A hitachi lenne még érdekes, de így látatlanban nem merem tőlük megrendelni, más venné át. Vagy abból csak az az egy típus van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13113) FireKeeper válasza Chaser (#13112) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hidd el, az egész rendszer sokkal lomhább lesz!
az 500-as (ha jól veszem ki) egy tányéros 500-as, vagyis hangban, fogyasztásba, sebességben és méretben is kellemes tulajdonságai vannak, ezért érdemes átgondolnod!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13114) gg72 válasza Chaser (#13112) üzenetére


gg72
veterán

Ez a Hitachi pontos típusa: HDT721032SLA360
De ahogy a többiek is írják, érdemes lenne a Seagate 7200.12 500 gigáson (ST3500418AS) elgondolkodni... :K

(#13115) Chaser válasza FireKeeper (#13113) üzenetére


Chaser
titán

Erről az 500-asról beszéltem:) Sztem minden paramétere jó, ha minden igaz ma lesz is csak egy másik boltból. Volt idő amikor 5400rpm-es 2.5-es noti vinyón volt a rendszer, nem éreztem tőle meghalva magam.

#13114 gg72 : hitachiból másmilyen van a boltban, marad a samu:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13116) Dzsekó válasza gg72 (#13114) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor már inkább ST3500410AS, az a Seagate szerint picit halkabb.

(#13117) Chaser


Chaser
titán

HD 502HI lett, F1 után F2..holnap kipróbálom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13118) solika


solika
tag

sziasztok!

nem tudja vki véletlenül, h sok boltban (pl. aqua) hova lett az árlistáról a seagate 1 terrás 7200.12?
ugye nem szűnik meg vagy szériahibás és visszavonták vagy ilyesmi? szeretnék a nyáron én is venni 1et belőle...

(#13119) LGLuke válasza solika (#13118) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem szűnt meg: 7200.12 1TB

(#13120) gg72 válasza Chaser (#13117) üzenetére


gg72
veterán

Kíváncsi vagyok milyen, majd írd le a tapasztalatokat!

(#13121) doc


doc
nagyúr

vettem egy 1TB-s WD MyBookot, egyelore tetszik :C
elso WD vinyom, meglatjuk majd hogyan szerepel...

(#13122) Chaser válasza gg72 (#13120) üzenetére


Chaser
titán

Most tettem be, motorhang ZERO, hőmérséklet szobahő fölött 1-2 fokkal, telepíem rá a rendszert aztán meglátjuk a többit:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13123) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Apró szakma kérdésem lenne:

Vettem egy vadi új

WD SATA2 6400AAKS 640GB 7200/16MB vinyót.

és van még egy

WD2500AAKS vinyóm is.

a kérdés:

Melyiken lesz gyorsabb a rendszerem?

Úgy tervezem, hogy csinálok egy kb 80GB-os partíciót ahova megy az oprendszer, meg a programok, a másik felére meg megy az adat.

Előfordulhat az , hogy ha a 640est használom rendszervinyónak, hiába a partíció, a nagy méret miatt lassabb lesz? Tehát érdemesebb a kisebb vinyót használni rendszer vinyónak?

köszi :R

üdv

(#13124) gg72 válasza Chaser (#13122) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, akkor eddig bíztató a dolog... ;)

(#13125) solika válasza LGLuke (#13119) üzenetére


solika
tag

kösziLG Luke!

még egy kérdés: tapasztalat van ezekről a boltokról, mennyire megbízhatók, korrektek?
rendelhetek tőlük bátran?

köszi szépen!

(#13126) LGLuke válasza werszomjas (#13123) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem, mindenképpen a 640-es a gyorsabb, azt használd rendszer HDD-nek!

(#13127) LGLuke válasza solika (#13125) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem vásárolgatok mindegyik boltban, sőt a legtöbben egyáltalán, így tapasztalatom nem sok van. Azért az argep.hu oldalon levő boltok 95%-a megbízható.
Persze van 1-2, ami nem valós adatokat meg árat ad meg.
Arra figyelj, h nézd meg a bolt weblapján is az argep-en feltüntetett árat, mert volt rá precedens, hogy azért volt ocslóbb a termék náluk, mert bruttó helyett nettó árat adtak meg. Így végül nem is az övék volt a legolcsóbb.

Üdv!

(#13128) solika válasza LGLuke (#13127) üzenetére


solika
tag

köszi mégegyszer!
üdv.

(#13129) Chaser válasza gg72 (#13124) üzenetére


Chaser
titán

Seek hang van, de lightos, amolyan duruzsolás féle, sebeséégben nem tapasztaltam hogy lassú lenne, majd 7végén tesztelem, olyan gyors biztos van mint az 5000AAKS-em volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13130) gg72 válasza Chaser (#13129) üzenetére


gg72
veterán

Nekem adattárolásra kellene, arra akkor tökéletes választás szerintem.

(#13131) Balli


Balli
őstag

2,5"-os 500GB-os notebook winchestert szeretnek venni amiket kineztem:
[link]
[link]
A ketto kuzol mi a kulonbseg?
Egyebkent Playstation3-ba lesz, meg ezt neztem ki:
[link]
Melyiket ajanljatok?

Athens 2004

(#13132) Dzsekó válasza Balli (#13131) üzenetére


Dzsekó
addikt

A WD-t vedd.
A két WD meg szerintem ugyanaz ha a tipust nézzük, Aqua oldalán van egy kis kavarás a cache-el meg a Sata 1-2-vel. A WD5000BEVT elvileg 8MB cache-el rendelkezik és SATA2-es.
Vedd az olcsóbbat. :) Ott van a SATA2 és a 16MB cache is, szóval nem veszíthetsz.
Arra figyelj, hogy a tipusa WD5000BEVT legyen, a BEVS a Sata1-es. PS3 meg szerintem már SATA2-őt viszi, amitől persze nem lesz gyorsabb, de Sata1-es notivinyók már drágábbak, ebből következtetek, hogy Aqua-ban a drágábbik, ami mellé Sata1 van írva, az WD5000BEVS akart lenni, de itt többszörös elírás van.

Samsung nem olyan jó notivinyókban.

[ Szerkesztve ]

(#13133) Calibos


Calibos
addikt

[link] ez a legújabb Seagate 72000.12 ugye ami a leggyorsabb modell a méretében a 7200rpm között?

(#13134) Dzsekó válasza Calibos (#13133) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, de akkor már inkább ezt, ez a halkabb változat a gyártó szerint.

(#13135) Calibos válasza LGLuke (#13127) üzenetére


Calibos
addikt

Bár off a téma. Mostanában keresgéltem az árgépen két terméket (HDD és Cpu), jó és létező árak voltak. Most jön a DE :) 3-4 boltból egyikben sem volt raktáron amit akartam, ez még okés hogy a válságban inkább berendelnek, ha lerendeled akkor sajnos az árgépen lévő árakat garantálni nem tudták.
Régebben kiskerárak.hu-n nézelődtem egészen addig amíg olyan bolt is szerepelt a listán amelyik nem botrány mentesen szűnt meg (digitalmind) kb 1 évvel a megszűnése után még mindig úgy szerepelt a kiskerárakon mint ha létezne.

(#13136) Calibos válasza Dzsekó (#13134) üzenetére


Calibos
addikt

Thanx, még jó hogy rákérdeztem. Még mindig ajánlott vétel a Seagate?

[ Szerkesztve ]

(#13137) beyondthesun


beyondthesun
csendes tag

Hali!

Beírom ebbe a topicba is, hátha nem olvassa mindenki a másikat..
Szóval, a mai nap vettem egy WD1001FALS Black Caviar 1TB-s vinyót, és a HD Sentinel és a HD Tune Pro is 47 fokot mutat ki alapba, terhelés nélkül... ez mennyire normális? Nem 40 alatt kellene lennie?

(#13138) audi100td válasza Calibos (#13136) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, pl. nekem nagyon bevált az 1TB-os változat és eddig csak jót hallottam erről a szériáról. :K

(#13139) Calibos válasza beyondthesun (#13137) üzenetére


Calibos
addikt

Tartósan nem tesz jót (45-ig normál), kísérelj meg szellőzést csinálni vagy extra hűtést berakni.

(#13140) Haart


Haart
addikt

Hi adnátok némi helpet? Az érdekelne hogy melyik 320gigás winyóval nemtudok mellényulni hogy több tányéros példány legyen. Ha samsungot veszek vagy ha egy hitachit, mert ez a kettő jön most szóba. :F

(#13141) Balli válasza Dzsekó (#13132) üzenetére


Balli
őstag

Koszi szepen

Athens 2004

(#13142) Pitu


Pitu
aktív tag

sziasztok!

A két winchester között ott ahol veszem árban 2.5k különbség van (nyílván a black a drágább). Számomra fontos a megbízhatóság, a gyorsaság, és a minimális zaj.
Melyiket ajánlanátok inkább?

640Gb WD6400AAKS 16Mb cache
v.
640Gb WD6401AALS 32Mb cache

Thx!

(#13143) LGLuke válasza Pitu (#13142) üzenetére


LGLuke
őstag

A blacket ha adják az 5 év garit is hozzá. Bár a Seagate 7200.12 500GB gyorsabb és halkabb is. Főleg a 410-re végződő típusszámú.

(#13144) LGLuke válasza Haart (#13140) üzenetére


LGLuke
őstag

A Hitachi jobb, mert megbízhatóbb, abból is a 7K1000.B verziójú.

(#13145) Haart válasza LGLuke (#13144) üzenetére


Haart
addikt

Rendben thx :R

(#13146) beyondthesun válasza Calibos (#13139) üzenetére


beyondthesun
csendes tag

Hmm ezekszerint valami gyári hibásat fogtam ki?

(#13147) Calibos válasza beyondthesun (#13146) üzenetére


Calibos
addikt

Kb.200 hsz ezelőtt én is érdeklődtem a Caviar Black széria után, sokat nem tudok róla. Mivel rendszerwinyo és nyár van ezért melegszik. Ilyen esetben gondoskodni kell hűtésről [HDD_hűtő] nála jó áron láttam, talán van még neki.

(#13148) Chaser válasza gg72 (#13130) üzenetére


Chaser
titán

Arra meg biztosan tökkéletes, lefuttatok ma egy HD tune tesztet.

Haart: HDT721032SLA360 Hitachi, 322HJ samsung, nekem utóbbi volt, minden tekintetben korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13149) Alan Wake


Alan Wake
csendes tag

Egy új winyót ajánlott teljesen leformázni a beüzemeléskor vagy elég a gyors formázás is? Én általában csak gyors formázást szoktam használni. Az érdekelne, hogy élettartam, sebesség vagy bármi más szempontból van-e ennek jelentősége?

(#13150) xTc


xTc
aktív tag

Hi,

adattárolásra keresek vinyót, 1T-s kategóriában, pusztán filmek,zenék lennének rajta, semmi olyasmi ami kényes,fontos. Kérdés, 1T-s kategóriában mennyire rosszabb egy samsung, egy seagate-hez képest mondjuk?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.