Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) ZBO válasza Alex91 (#13849) üzenetére


ZBO
tag

Köszönöm a kimerítő oktatást, holnap tudok tovább foglalkozni a géppel. Ezek után biztos menni fog a dolog.
Minden jót!

(#13852) flurider


flurider
aktív tag

Hi !

Nem tudok valami sokat a kérdéssel kapcsolatban, de egy haverom látott 1TB Verbatim 25k és 1TB Fujitsu 28k külső hddket.
Nem hallottam egyikről sem, hogy gyártanának vinyókat, így nem tudtam neki mit mondani. A verbatim jó CD DVDket csinál, de vinyóban még nem láttam.

Tudtok erről valamit?

Lehet olyan, hogy a verbatim külső mögött más gyártó bújt meg? Jó lenne ha pl samsung, kevésbé mondjuk ha Reebok Winchester lenne :)

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#13853) ZBO


ZBO
tag

Sikerült a kívánt partíciókat létrehozni, ( 80MB+420MB névlegesen) most már csak a 3 áthelyezett szektor miatt aggódom, meg hogy 66,9MB és 76,5MB foglalt hely van az üres új, sokat dicsért wincesteremen. Ezt már lehet gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#13854) Alex91 válasza ZBO (#13853) üzenetére


Alex91
félisten

Mit? Nincs annak a vinyonak jelenleg semmi baja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13855) ZBO válasza Alex91 (#13854) üzenetére


ZBO
tag

Ok ez megnyugtat. Van esetleg másnak ellenvéleménye? Én nem vagyok hozzáértő, mint látjátok. Azért kérek segítséget.

(#13856) headhunter válasza LGLuke (#13845) üzenetére


headhunter
addikt

Most már teljes "káoszban" vagyok! :F

Itt samsung lett a tesztgyőztes : 1 TB-os merevlemezek – második felvonás...

[ Szerkesztve ]

(#13857) tdd587 válasza headhunter (#13856) üzenetére


tdd587
őstag

Az új F2-es, 500-as tányérral. Csodálkozol?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13858) headhunter válasza tdd587 (#13857) üzenetére


headhunter
addikt

"(#13845) LGLuke válasza antonx (#13844) üzenetére
LGLuke
(senior tag)
(LOGOUT blog)
Seagate-ből a 7200.12-es szériát ajánlottuk, de mint ez a nevében is benne van 7200RPM-es. Adattárolásra pedig az 5400RPM-es a legjobb választás. Ott pedig a WD Green a legjobb.
Samut én nem vennék, mert elég random náluk a minőség."

(#13859) LGLuke válasza headhunter (#13856) üzenetére


LGLuke
őstag

Samsungból többet visznek vissza. Egyébként EcoGreen F2 tényleg elég jó, de azért azt tudni kell, hogy csak 5400RPM-es. Lineáris olvasás/írás terén nem sokkal lassabb, de random access-ben jóval lassabb a 7200RPM-esektől. A tesztben viszont nem szerepel a Seagate 7200.12-es széria. Ez az egyetlen 500GB-os tányérral szerelt 7200RPM-es HDD. Ez a leggyorsabb és leghalkabb is. Illetőleg WD caviar black-ből már van 500GB-os tányérral szerelt, de az 2TB-os és még nagyon drága.

Teszteket mindig fenntartásokkal kell fogadni. Megbízhatóságuk abból nem derül ki, ráadásul nem is szerepel az összes versenyző benne.

Egyébként gyors még a Hitachi 7K1000.B, ahogy a tesztben is ajánlották. Nekem is van ilyen, csak kicsit hangoska. A WD black caviar is nagyon gyors, de ezektől már gyorsabb és halkabb a Seagate 7200.12-es széria a nagyobb adatsűrűségnek köszönhetően.

(#13860) Alex91 válasza LGLuke (#13859) üzenetére


Alex91
félisten

A Maxtor az egyenlo a Seagate-tel, ha figyelmesen elolvastad volna! :D

Es ezek alapjan, ha szidjatok a Maxtort, akkor a Seagate-t is szidjatok, ha dicseritek a Seagate-t, akkor a Maxtort is! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13861) malwy válasza Alex91 (#13860) üzenetére


malwy
senior tag

Én úgy vagyok vele, hogy nem éppen a név miatt kevesebb a garancia...
Vmi spórolás, esetleg módosítás csak van.

Bár lehet babonásak: matrica:D

(#13862) LGLuke válasza Alex91 (#13860) üzenetére


LGLuke
őstag

Minőség ellenőrzésről hallottál már? Igen csak nagy különbség is adódhat. Felhasznált anyagok minősége. Maga a drive lehet azonos, meg a technológia is, de nem biztos, hogy a végtermékek minősége is azonos.

(#13863) malwy válasza malwy (#13861) üzenetére


malwy
senior tag

Továbbá nem említik a cikkben, hogy AAM milyen állapotban volt...

(#13864) Dzsekó válasza flurider (#13852) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Verbatimban úgy tudom WD-ket raknak, szal azt megveheted nyugodtan.
Fujitsu gyárt HDD-ket, 2,5-ösöket és régebben 3,5-ösöket is, de hogy mit raknak a külsőbe azt nem tudom. Én a Verbatimot venném.

(#13865) headhunter válasza Dzsekó (#13864) üzenetére


headhunter
addikt

Captivába, melyik gyártó HDD-i kerülnek? :F

[link]

(#13866) Alex91 válasza LGLuke (#13862) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, valoszinu, hogy ott sporolnak. Meg ezzel parhuzamosan a kevesebb garin. Ha nem nagy az arkulonbseg, akkor egyertelmu, hogy a Seagate a jobb valasztas. De ha igaz, amit a tesztben allitanak, akkor a Maxtor se lehet rossz, max. tobb gyengebb darabb lehet koztuk. (De meg ez se biztos!)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13867) audi100td válasza Alex91 (#13866) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szóval mégse teljesen mindegy?! :U

Maxtort tuti nem vennék, nem hiszem hogy ugyanaz a minőség, ahogy LGLuke is írta...

(#13868) Alex91 válasza audi100td (#13867) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt a gyarto tudna megmondani. lehet az is, hogy semmiben se kulonbozik a masiktol, meg az ellenorzes is ugyanaz :). Inkabb itt az van, hogy mindenkiben van egy ellenszenv a Maxtor iranyaban, aminek anno meg is volt az oka.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13869) audi100td válasza Alex91 (#13868) üzenetére


audi100td
nagyúr

Aki akar az vegyen maxtort, de nem merném kijelenteni, hogy minden tekintetben ugyanazt kapja, mint ha Seagate-et vesz...

(#13870) Alex91 válasza audi100td (#13869) üzenetére


Alex91
félisten

Gariban biztos, hogy nem, de hogy masban se :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13871) audi100td válasza Alex91 (#13870) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyedül a minőségre gondolok, gari ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#13872) Alex91 válasza audi100td (#13871) üzenetére


Alex91
félisten

Arban mennyi a kulonbseg?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13873) audi100td válasza Alex91 (#13872) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kb. 500Ft...

(#13874) Dzsekó válasza Alex91 (#13868) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha teljesen ugyanaz lenne, akkor miért nem szüntetik meg a Maxtor nevet, ami sokaknak ellenszenves? Még Sea-max-ot is létrehoztak. Pont amiatt, hogy a Seagate jó hírnevét ne sározza be. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13875) Alex91 válasza audi100td (#13873) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor az szinte semmi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13876) Alex91 válasza Dzsekó (#13874) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt ok tudjak :). De uzletben a fene se tudja, hogy mit miert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13877) audi100td válasza Alex91 (#13875) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor meg miért vennél Maxtort meg egyáltalán minek adnák olcsóbban?

(#13878) Alex91 válasza audi100td (#13877) üzenetére


Alex91
félisten

Da ha ugyanannyiba kerul, akkor miert lenne xarabb? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13879) audi100td válasza Alex91 (#13878) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyáltalán miért adnák olcsóbban?? És egyáltalán mi szól mellette?

Mellesleg jelenleg szinte minden átlagos 1TB vinyó kb. egy árban van...

(#13880) Alex91 válasza audi100td (#13879) üzenetére


Alex91
félisten

De mi szol ellene? Lehet, hogy csak mas matricat nyomnak ra :). Delelott Seagate, delutan Maxtor.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13881) audi100td válasza Alex91 (#13880) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az, hogy elég rossz híre van és könnyen lehet, hogy silányabb, ha meg van rá az esély akkor nincs értelme megvenni mivel még csak nem is jóval olcsóbb. Mellette viszont nem szól semmi... te sem tudhatod, hogy ugyanaz-e és mindenki inkább megy biztosra, nem mint ha ez lehetséges lenne hdd vásárlásnál, de legalább nem árt arra törekedni...

(#13883) Dzsekó válasza Alex91 (#13880) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igazság szerint külföldi oldalon kellene hibastatisztikákat keresni, hogy x ezer user mennyire panaszkodik. Sztem van is ilyen, régebben láttam, de most nincs időm keresgetni. Ha már nagy %-os az eltérés, akkor más cuccból rakják össze a Maxtort.

De igaza van Audinak, Maxtort veszel, megvan rá az esélye, hogy Seagate minőséget kapsz, de nem biztos, Seagate-t veszel, akkor tuti Seagate minőséget kapsz. A 2. esetben nincs vesztenivalód.

[ Szerkesztve ]

(#13884) flurider válasza Dzsekó (#13864) üzenetére


flurider
aktív tag

Hi
Mostmár a két külső vinyó verzió:
1TB verbatim 8M cache 1év gar 25k
1TB hitachi 16M cache 3év gar 23k

Nem tudom melyik a jobb. A verbatim még mindig szimpibb, de a hitachira meg 3 év gar van, bár tökmindegy, ha adatvesztéssel cserélik ;<

Szerintetek?

Csillagkörü Litér

(#13885) Alex91 válasza audi100td (#13881) üzenetére


Alex91
félisten

Jo hogy rossz hire van, mert itt azt nyomjatok! :) Statisztikat! :DD

Gondolom te is rajottel mar a Seagate-s kalandodbol, hogy a matrica mit sem szamit... Vannak veszett xar szeriak, meg vannak jok. Es ez szinte minden gyartora el lehet mondani.

Most azt nezed, hogy milyen matrica van rajta, vagy azt, hogy mi van a matrica alatt? Honnan tudod, hogy a Seagate matrica alatt barmivel is jobb HDD rejtozik, mint a Maxtor alatt? Te sem tudod!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13886) Alex91 válasza Dzsekó (#13883) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mint .11-es szerianal, kapta az ember a Seagate minoseget...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13887) LGLuke válasza Alex91 (#13885) üzenetére


LGLuke
őstag

Én csak abból tudok kiindulni, hogyha a Seagate pl. a WD-t vásárolta volna fel, akkor tényleg érdekében állt volna a nevet fenntartani, hiszen a WD sokak szemében elismert, minőségi márka, így a piacot jobban felosztja, illetve megtartja a "márka-fanokat" hiszen, ha WD helyett Seagate név alatt futna, akkor lehet, nem azt vennék, hanem pl. Hitachi-t...

Szóval egy neves gyártó megvásárlásánál a piaci részesedés növelése lehet az egyik cél (a megszerzett technikai arzenál és fejlesztések mellett), viszont a Maxtornak nem hinném, hogy rengeteg "fan"-ja van. Szóval olyan embert szerintem nagyítóval is kereshetnénk, aki kizárólag csak Maxtort hajlandó venni, így tehát célszerűbb lenne beolvasztani a Seagate-be, de nem tették. Ennek viszont az lehet az oka, hogy egy olcsóbb vonalat képviselő "low-end" HDD-márkanevet meg akartak hagyni, míg a Seagate viszi az enterprise edition-öket.

Természetesen a fejlesztési költségeken így sokat lehet faragni, és bizonyosan nem fejlesztenek 2x, valamint felhasználják a legújabb technikákat is a Maxtorban, de a felhasznált anyagok minősége, valamint a minőség ellenőrzés már korántsem valószínű, hogy azonos...

(#13888) audi100td válasza Alex91 (#13885) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem csak "mi nyomjuk" a maxtornak régóta rossz híre van, még a mostani PH tesztben is utaltak rá, hogy azért nem árt vele vigyázni. Meg amúgy is alig látogatom már a topikot, csak néha-néha betérek, szóval nem nyomatok én itt már semmit, max néha ajánlok valakinek egy vinyót. De megint ott tartunk, hogy az az egyetlen célod, hogy a végtelenségig vitázzunk egy értelemtlen dolgon személyes okok miatt leginkább a részedről, hogy meglegyen az érzésed, hogy most megmondtam neki.

Keress magadnak statisztikét TE, ha annyira érdekel, nem értem miért tőlem követeled folyton. :U

"Vannak veszett xar szeriak, meg vannak jok. Es ez szinte minden gyartora el lehet mondani."

Ez így van, de vannak pl. gyártók mint a Samu amire inkább a gyenge szériák a jellemzők, a maxtor meg egyszerűen katasztrófa volt, amíg a Seagate fel nem vásárolta, nekem is 5-ből 3 halálozott el, illetve a 7200.11 a maxtort is érintette ami szintén fos volt.

(#13889) Alex91 válasza audi100td (#13888) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, tisztaban vagyok vele, hogy anno jo par Maxtor HDD ment tonkre. De ez akkor volt. (Bar azt hiszem, hogy a 2001-es PC-mben is egy 40 GB-os Maxtor van, ami meg mindig uzemel, de mondjuk haltak ki egymas utan a hirhedt "lapos" 40 GB-osbol bad sectorral :).) Es a Samsung vinyoim is megvannak meg (kopogjam le). De elhiszem, hogy mind silany, vagy majdnem mind, amit most gyartanak, ha TE mondod! :D (De itt meg kapott egy plecsnit a Samsung :). Azt ha kiderul, hogy 2 honap hasznalat utan bexarik :F )

Ha a Maxtorra erdemes vigyazni, akkor az ugyanolyan gyartasi technologiaval keszult Seagate-re nem? :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13890) audi100td válasza Alex91 (#13889) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ha a Maxtorra erdemes vigyazni, akkor az ugyanolyan gyartasi technologiaval keszult Seagate-re nem?"

Ugyanazt ismétled folyton mint egy papagáj, na de mind1, a gyártástechnológia, nem egyenlő a minőségellenőrzéssel és a felhasznált anyagok minőségével.

Nem monom hogy sz@r a samu, nekem volt több is, egyikkel se volt gond, de sok olyan esetről is olvastam (és nemragadtam le csak a PH-nál), hogy valakinek több darab F1 is tönkre ment a régebbi szériákról nem is beszélva, ez azért elgondolkodtató... WD-ről, Hitachi-ról ilyen dolgokat miért nem hallani?

Itt van a statisztikád, hogy örülj: [link]
Ez is engem igazol a samuval kapcsolatban... ráadásul:"Ket tipusnak haladja meg a 4%ot a halandosaga: Samsung SpinPoint P 200
Go IDE es Samsung SpinPoint T 300 Go IDE."
Elgondolkodtató :U

[ Szerkesztve ]

(#13891) LGLuke válasza Alex91 (#13889) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem minden Maxtor rossz, és nem minden Samsung. Ezt senki nem mondta! Kiforgatod audi szavait! Azt mondjuk csupán, hogy a Maxtor elég sokat tett a rossz hírnevéért, így hiteltelenné vált, s a hitelességet nehéz visszaszerezni. Másrészt pedig kifejtettem előző hsz-omban, hogy miért hagyhatott meg egy gyengus márkanevet a Seagate.

Samsungból vannak jobb és rosszabb szériák. Sajnos viszont sok HDD-t visznek vissza ezekből. Ráadásul az F1-es széria nem tartalmazott komoly szériahibára utaló jeleket. Valószínűleg nem fordítanak kellő figyelmet a minőségellenőrzésre!
Mostanában a Samsung elég gyors és halk HDD-ket gyárt, de a nagykeresek nem dicsekednek a megbízhatóságával!

(#13892) Alex91 válasza audi100td (#13890) üzenetére


Alex91
félisten

Regebbit nem talaltal? Ebben a Hitachi pl. eleg xar helyen all :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13893) Alex91 válasza LGLuke (#13891) üzenetére


Alex91
félisten

"Persze Maxtort már nem is szoktuk figyelembe venni."

De azt IMHO sose tetted hozza, hogy bizonyos tipusokat meg lehet venni. Vagy igen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13894) audi100td válasza Alex91 (#13892) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, de Én legalább kerestem, mert Te lusta voltál hozzá és csak az 500-asok között állt szarul.

Persze a samura nem reagáltál, csak bedobtál egy újabb kontrát, de előtte bezzeg rinyáltál a statisztikáért, hogy bizonyítsam a samuval kapcsolatban tett kiejelentésemet.
Ha bizonyítok, az se elég, evvel is csak azt mutatot, hogy semmi szakamai alapja nincs a vitádnak, csakis személyes. :U

#13893: A maxtor kb. addig volt jó amíg megvette a Quantum-ot (2000), onnatól kezdve indult a lejtőn lefelelé, szerinted kell még valakinek ilyen régi vinyó? max gyűjtőknek. Vagy szerinted versenyképes a mostaniakkal egy 5-10Gigás Maxtor vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#13895) LGLuke válasza Alex91 (#13893) üzenetére


LGLuke
őstag

Ha folyamatosan olvastad a fórumot, akkor tudhatnád, hogy:

1. ha valaki azzal jön, hogy ő most milyen HDD-t vegyen, de nincsenek konkrét márka kikötései, akkor az éppen aktuális „legjobbat”, céljainak legmegfelelőbb HDD-t szoktuk ajánlani.

2. ha van kikötése, akkor az tuti nem Maxtor, hanem vagy Samu, vagy WD szokott lenni a legtöbb esetben...

Ezek után minek foglalkozzunk ezzel az elfeledett márkával?
Ráadásul árban sem olcsóbb szinte semmivel, mint a "nagytestvér", akkor nem jobb, ha tutira megy a vásárló is, meg én sem ajánlok neki rizikósat (, ezzel is csökkentve saját reputációmat)??? :U

(#13896) Alex91 válasza audi100td (#13894) üzenetére


Alex91
félisten

De ez valami regi Samu szeria nem? Aruljak meg oket egyaltalan?

Miert, szerinted a tied mennyivel szakmaibb hozzaszolas, mint az enyem :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13897) Alex91 válasza LGLuke (#13895) üzenetére


Alex91
félisten

Es meg vagy rola gyozodve, hogy rizikosabb? Mibol vontad le ezt :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13898) LGLuke válasza Alex91 (#13896) üzenetére


LGLuke
őstag

De nem egy Samu széria van, amelyik rossz volt. Arra hozott példát, hogy sajnos több Samsung széria volt problémás, azaz folyamatosan rossz a statisztikája! Mi ezen a véleményen vagyunk!
Nekem van vagy 3 Samsung merevlemezem és mind tökéletes. Ettől függetlenűl rengeteg ismerősömnél haltak meg ugyanilyen szériából való HDD-k.

(#13899) LGLuke válasza Alex91 (#13897) üzenetére


LGLuke
őstag

A márka eddigi minőségéből! :U

(#13900) audi100td válasza Alex91 (#13896) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, egy régi széria a 4%-os, viszont az általános listán is az utolsó helyen áll és az a leginkább mérvadó a gyártó megitélése szempontjából...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.