Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) Gino20 válasza Exoon (#45100) üzenetére


Gino20
őstag

"Ha nagyon nem tetszik"
Szerintem megéri egy kis időt szánni ,,tesztre", vagyis akár a szokásaidon felül etetni 4K-val, HDR-el, ha már tudja Dolby Vision-el, sporttal a képfrissítés miatt, sötétebb jelenetekkel az esetleges felhősödés miatt, ami vagy zavar vagy nem, akár szolgáltatói forrással, hogy milyen a felskálázás, külső forrással (attól függ mit használsz: plex, USB-n HDD, DLNA-n pl Serviio, médialejátszó) stb és ha mégsem tetszik, akkor rém egyszerűen vissza tudod küldeni.14 napon belül T honlapon kitöltesz egy termékvisszaküldési nyomtatványt és a jön a futár (személyes átvét után ez lehet kerül 1-2 ezer forintba, futáros kézbesítéssel val 0Ft), aki elviszi, így nincs bukó

[ Szerkesztve ]

(#45102) tigipuf


tigipuf
senior tag

Sziasztok!
LG 49UH8507 típusú tv-t szeretnék lecserélni a közeljövőben.
Gyakorlatilag a 3D kihalása körül vettem,de most már nem szempont ez a funkció.
Minden ok vele ,csak a szokásos, szar fekete,felhős ,bevilágítós panel.
IPS-hez rakaszkodnék mivel itt van a monitor mellet, innen is van nézve,meg szemből az ágyról is,gondolom VA panel így kilőve.Elég sokat megy mindenféle forrásról,nem csak filmnézésre kellene, oled szintén kilőve.IPS monitort és tv-t nézek kb 10 éve, azt a színvilágot keresem.
Kis méretnövekedés még beleférne, 32-42-47-49 volt eddig a sorrend,egy 55" még pont ideális lenne.
Na a sok mellébeszélés után keresnék egy 55"-os uhd tv-t,jó betekintési szöggel tűrhető feketével,és minimális,homogén bevilágítással,felhősödéssel.
Árban nem szeretnék oled,qled szinthez közeledni,hisense,tlc és társaitól sem zárkózok el,ha hozzák minőségben az általam leírt elvárásokat.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#45103) TeeJay válasza AL (#45098) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi

Az a baj hogy 228-ból meglenne az LG65UN80003LA és szeretem a webos-t
meg az LG mindent lejátszik a Sony meg nem tudom DLNA keresztül mivel szenved és mit tud lejátszani. Meg a Magic Remote is már alap nálunk, nem is használtam utóbbi bő 5évben mást csak azt
Van egy Edifier R2730DB 2.0 hangfal szettem az van optikai kábellel a TV-re kötve és nekünk bőségesen elég amit tud :R
Nem mernék csak a 100Hz miatt egy totál más márkát androidos rendszerrel meg kitudja mivel bevállalni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45104) Gino20 válasza NORBl (#45071) üzenetére


Gino20
őstag

Még egy szösszenet ha nem parázol az outlet-től [Q82R] , ami klasszisokkal jobb a Q60R-nél.
Én konkrétan, így vettem MM-ből a Q70R-t és minden bizonnyal sosem volt még kiállítva sem (rajta volt még az origi képernyővédő fólia plusz a falra szereléshez szükséges vastag tapizós ,,szivacsos" cucc a kijelző szélein, stb), vagyis valószínűleg csak valakinek nem teszett és vissza küldte de LCD esetén amúgy sem aggasztott volna pár hónapos kiállítás

[ Szerkesztve ]

(#45105) Exoon válasza Gino20 (#45101) üzenetére


Exoon
csendes tag

Szia.

Sajnos nincs 14 napom, mert az üzletben adtam le a rendelést, mivel csak és kizárólag üzletben lehet kötni személyesen garancia biztosítást...ki van ez találva :) De amúgy mindenképp tesztelem, terveztem is írni utána, hogy mik a tapasztalatok.

(#45106) asdf_ válasza Wolverine (#45099) üzenetére


asdf_
veterán

Nagyon régóta filózom már rajta, hogy segítsek-e az összes kiterjesztett meg meghosszabbított garanciát kínáló cégen egy GVH bejelentéssel, és akkor utána rögtön biztosításnak fogják hívni a biztosítást...

(#45107) Gino20 válasza Exoon (#45105) üzenetére


Gino20
őstag

Óóóh hát ez igazán ganyé dolog, sőt felfoghatatlan, hogy miért csak személyes vásárlás esetén lehet plusz ,,garit" venni. Amúgy épp a napokban, hetekben írtak ilyesmi vagy pont erről a pana-ról nagyon jó véleményeket ár/érték arányban :K

(#45108) asdf_ válasza Exoon (#45105) üzenetére


asdf_
veterán

Telekom garancia biztosítás Kiterjesztett garancia biztosítás televizió-, notebook, és nem sim képes (wifis)tabletkészülékre

VI . Csatlakozás a csoportos biztosítási szerződéshez, a kockázatviselés kezdete

...
c) a Szolgáltató www.telekom.hu domain név alatt elérhető internetes oldalán, a Készülék megvásárlásával egy időben, elektronikus úton tett önkéntes Nyilatkozattal;

[ Szerkesztve ]

(#45109) Exoon válasza asdf_ (#45108) üzenetére


Exoon
csendes tag

Csatlakozás a Telekom Garancia Biztosításhoz

A Telekom Garancia Biztosításhoz kizárólag személyesen, a Telekom üzletekben vagy a Telekom partner ügyfélszolgálatokon keresztül lehet csatlakozni, tévé, laptop vagy wifiképes tablet vásárlásakor. A vásárlást követően, utólagosan már nem lehet csatlakozni a Telekom Garancia Biztosításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#45110) asdf_ válasza Exoon (#45109) üzenetére


asdf_
veterán

Én a szabályzat pdf-ből másoltam. Aszerint lehet. Te? ;)

(#45111) Exoon válasza asdf_ (#45110) üzenetére


Exoon
csendes tag

Én innen [link] . Amúgy Allianz. Kb 3 éve vettem telót online telekomtól, akkor tudtam hozzá biztit venni, de az nem Allianz volt. Mostmár fel sem dobta online az opciót. Illetve a srác is a T pontban azt mondta csak személyesen lehet.

(#45112) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Szűlőknek keresek valami nem szétesős, nem túl ótvar budget TV-t, a következő kritériumokkal:

- 40-43'' méret környékén
- azért FullHD az legyen
- 4x HDMI - ez a szűk keresztmetszet, sajnos erre nem tudtam értelmesen keresni se

A keret az <100e lenne. Az olcsóbb jobb, de ha nincs egetverően nagy difi a noname és legalább valami másodvonalas márka között, bele tudna férni a keret erejéig.

(#45113) salapp válasza julius666 (#45112) üzenetére


salapp
addikt

Ez elég sokat ad és Telekomnál most "csak" 94ezer kifutóban.
De ebben az árkategóriában csak 3 HDMI szokott lenni :-(

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45114) rainman72 válasza Gino20 (#45104) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én az idén már 2szer vettem így tvt,mind2 50-60ezerrel volt olcsóbb!
Az egyik vszinű vissza küldött volt,a másik meg csom.sérült!
Amit kiprobálnak mielőtt elküldik!
A 18hónap nem zavar,ugyanúgy javitják ha gond van vele!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#45115) rainman72 válasza tigipuf (#45102) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hisense és TCL VA panelesek!
Sony,Lg,Philips vonalon kellene keresgélni,ők gyártanak vegyesen!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#45116) Wolverine válasza julius666 (#45112) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem emlékszem, láttam-e olyan 43 colos tv-t, amin volt 4 db HDMI csatlakozó... (nem azt állítom, hogy nincs, de szerintem a Samsung QLED-eken sincs ennyi, más felsőbb kategóriás megjelenítőpanellel meg nincs ilyen méretű tv - se NanoCell, se OLED)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#45117) evilskati válasza AL (#45086) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia AL!

Köszönöm a választ! Foglalkoztam a panelokkal, MM-ben kerestem is olyan TV-ket, melyekben VA, IPS vagy OLED van. Pont egy VA és egy IPS volt egymás mellett, sajnos saját tartalmat nem tudtam vinni, de a színes-szagos demo-n nem éreztem akkora különbséget, persze, ha oldalról néztem akkor a VA "kifehéredett".

A jövőbiztosságot vettem elsődleges szempontként, ezért került be a listába mindhárom paneltípus. Gondoltam ennek érdekében hajlandó vagyok kompromisszumot kötni.

Ami talán a legjobban tetszett az egy kiállított LG CX volt, összenéztük egy Q80TAT-al, de a Q80-nak valahogy fakóbbak voltak a színei. A beállításokkal nem molyoltam, biztos lehet finomítani rajta, de mivel többe kerül, mint az LG B9, ezért gondoltam az lehet jobb választás. A Sony OLED-jei tetszettek még, de az LG több technológiát támogat, és olcsóbb is.

Mivel sok feliratos tartalmat nézünk, ezért tartanék a felhősödéstől. Ugye a jelenlegi TV-n ez elő sem jön, mert nem tud local dimminget :) Ebből a szempontból is az OLED lenne a legjobb.

Mi a véleményed, érdemes lehet rárepülni egy GZ950-re vagy C9-re úgy, hogy a keret miatt elengedem a 65"-t és 55"-t nézek helyette? 315 cm távolságból néznénk a TV-t.

Egyébként mást nem idegesít a szabvány háború (DV vs HDR10+), vagy hogy pl. kiveszik a DTS támogatást az idei modellekből? Vagy csak én vagyok maradi és már mindenki vett külső lejátszót?

DTS esetén mennyire van hozzá tartalom? Tényleg annyira fontos szempont, mint amennyire gondolom?

Jó, hogy említetted a GZ950 hangját, LG-vel van esetleg tapasztalat, az hogy "muzsikál"?

Köszi!

(#45118) aronpapa


aronpapa
tag

Ha valakit esetleg érdekel: a piros, dupla M áruházlánc soroksári egységében van egy Philips 55 803/12 OLED kiállítási darab féláron, 250e jó magyar forintért.

(#45119) salapp válasza aronpapa (#45118) üzenetére


salapp
addikt

Mondjuk 250 már határeset ahhoz, hogy akár játszásiból is be lehessen próbálni egy oledet. De akit érdekel, vigyen mindenféle egyszínű képeket az IR tesztelésére. Ha talál valamit, és valószínűleg fog, akkor az alapján - ha tartalom mellett nem látható - alkudja le 200-ra vagy alá és egész jó vétel lesz. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45120) tigipuf válasza rainman72 (#45115) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi szépen :) ,hát akkor elengedem a VA paneles típusokat a betekintési szög miatt,sok versenyző nem is maradt mivel a webos és a magic remote is nagyon hiányozna.Egyre inkább valószínű oled lesz a móka vége,hiába akartam kizárni a körből,majd az anyagi lehetőségek döntenek :D .Beégéstől nem stresszelek.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#45121) Kiskutya válasza salapp (#45119) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem is 200 alatt lenne jó ár. Ki tudja mennyit ment.

hmm...

(#45122) rainman72 válasza tigipuf (#45120) üzenetére


rainman72
Topikgazda

2020s model,55" Lg IPS Direct Led [link]
Az idei Philipsek most jelentek meg,de nem igazán vásárló barát áron!
Tavalyiak között lenne 1-2 tipus ami szóba jöhet,55PUS7304 és 55PUS8804. [link] Ezek IPS-k!
Sonykat nem nagyon ismerem!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#45123) salapp válasza Kiskutya (#45121) üzenetére


salapp
addikt

Igaz. Persze ezeket a boltban szépen, nagy sopánkodás közepette ki lehetne deríteni. Magyar burkolók, villany- és vízszerelők, autónepperek előnyben. Nekik ez a vérükben van.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45124) Kiskutya válasza salapp (#45123) üzenetére


Kiskutya
veterán

:)

hmm...

(#45125) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Két kisgyermekes lakásba kellene egy új tv 50" körül 100-120 ezerért. Teljesen átlagos felhasználás lenne, nem kell semmi szuper tulajdonság (mese, tv adás, kevés PS). Igazán csak mellényúlni nem szeretnék, hogy egy nagyon rossz széria legyen megvéve.

Kösznöm előre is az ajánlásokat!

(#45126) rainman72 válasza forest_ns (#45125) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Philips 50PUS6504 [link]
Philips 50PUS6704 itt van már ambilight is! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#45127) NORBl válasza Gino20 (#45104) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi szépen a segítséget.

(#45128) pilipi


pilipi
aktív tag

Sziasztok!
Samsung UE55TU8502 és a Samsung UE55TU8002 mi az eltérés?
Én csak a Dual LED háttérvilágítási rendszert találtam mit eltérést, az megéri a 20-30 ezres plusz árat?
Ajánlott ez a két típus?

(#45129) Beck84


Beck84
csendes újonc

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és sikerült leszűkítenem két versenyzőre a választást. A döntéshez szeretném a segítségeteket kérni ill. kiváncsi lennék a véleményetekre.

Opció 1: LG 65SM8050PLC
Opció 2: LG 70UM7450PLA

Alapvetően az alábbiak a szempontjaim:
- szeretném elfelejteni 5-6 évre a TV vásárlást
- az előbbiek okán is, jobb lenne lehetőleg minél nagyobb méret
- alkalmi filmnézés mellett zenehallgatásra használnám a háttérben (Apple ill android eszközökről)
- PS4 (esetleg később PS5) játék hetente 2-3 max
- nem vagyok vájtfülű, ill képminőség kapcsán ugyan a nagy különbségeket én is észre veszem, de az apróbb minőségbeli (élvezeti) különbségek jobbára nem tűnnek fel.

Alapvetően a fenti két modell közül választanék. De ha emellett esetleg más tv-t is tudtok ajánlani hasonló árkategóriában, azt megköszönöm.

Köszi előre is!

(#45130) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Milyen TV-t ajánlatok 40-43" méretben?
Márka szempontjából mindegy bár a Samsungra és LG-re megharagudtam mert két évet sem bírt ki egyik sem szerviz nélkül. A Samsung egy U40D5000 típus volt az LG pedig 43UK6950PLB. Nagy igényeim nincsenek legyen azért 4k, menjen a youtube, de inkább meccsek meg forma 1 lesz nézve rajta, meg rengeteg rajzfilm külső tárolóról.

Köszönöm a segítséget!

(#45131) TeeJay válasza Bazs1981 (#45130) üzenetére


TeeJay
félisten

Fura nekünk 2015-óta megy naponta filmezéshez az LG 42LB671V TV szóval nálad lesz baj ha minden TV 2évente bexarik :U
Áramhálózat jó?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45132) Bazs1981 válasza TeeJay (#45131) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Más eszközön nem vetten még észre hogy feltűnően sokat hibásodnak meg csak a tvk-nél.
A Samunak a tunerja döglött meg az LG-nek pedig a kijelzője. Javították őket gariban és azóta működnek szépen de akkor is dühítő.

(#45133) vzsryl válasza Bazs1981 (#45130) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy milyen márkát veszel, mert tartósságra mindegyik “tökéletes termék”, értsd garancia idő lejárta után bármikor megmurdálhatnak.
Akkor van szerencséd, ha előbb döglik be, mert akkor a csere alkatrész lehet, hogy tovább húzza.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#45134) royal63


royal63
tag

Üdv !
Ha valaki otthon van az LG-ben , megmondaná mi a különbség a 3 tv között ( én csak minimálisat látok [link] [link] )
LG 50UN74003 - 134.000.-tól
LG 50UN80003 - 139.000.-tól
LG 50UN81003 - 147.000.-től
A drágább tud annyival többet , vagy jobb alkatrész van benne , hogy megérje azt venni ? ( olyan hogy milyen a talp nem érdekel és a 4 HDMI sem hoz lázba :)
Előre is köszönöm :R
További szép estét !

(#45135) AL válasza evilskati (#45117) üzenetére


AL
addikt

Szia. Üzletben érdemes kipróbálni, hogy az otthoni 3 méterről mennyire látod kicsinek az 55 - ös Oledet . Így talán könnyebb lesz eldönteni, hogy a jobb képminőséget, vagy a nagyobb méretet válasszad.
Az LG oledeket csak üzletben láttam és nem teszteltem a hangjukat.
Próbálj az Oled topickban érdeklődni, ott a többségnek az a márka van.
A Samsung tévékből már évek óta kihagyják a DTS decódert, de idén már az LG is kihagyja.
Tudtommal a GZ950 esben sincs.
Én DTS hangsávokkal, csak Blu Ray lemezeken találkoztam, de ott szinte mindig van más is
( DD, sztereó, stb. ) és lehet választani.
A Netflixen szintén van, de azt nem használom.
Mindegyik rendszernek megvannak a hibái. Olednek is.
Bevilágítási hibák főleg a VA paneles tévéket érintik, de a direct ledbe is akad bőven hiba.
Az az igazság, hogy szerencse kell hozzá, hogy egy szinte hibamentes készüléket vegyél.
Sokan tesztelik, a neten található kisfilmekkel és tesztadással keresik a hibát.
Nemérdemes, mert valamit mindig talál az ember, aztán meg csak idegesít.
Nézelődjél még és érdeklődj az Oled topickban a nagy döntés előtt. Jó vásárlást ! Üdv.

(#45136) evilskati válasza AL (#45135) üzenetére


evilskati
aktív tag

Így fogok tenni, köszi AL! :R

(#45137) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Hálóba szeretnénk TV-t venni 40-43" méretben.
DVB-C, Netflix és Youtube ami a fontos. Egy helyi boltban ma láttam a Hisense 43A7100F akciósan 70k-ért. Egész szép képe volt, a "smart" rendszer fürgébben mozgott mint a nappaliban lévő Samsung KU6000.
Ennyi pénzért van jobb TV esetleg?

(#45138) m1lan válasza Exoon (#45111) üzenetére


m1lan
őstag

Rosszul mondta. Kb. 3 hónapja rendeltem egy ismerősömnek webshopon SIM kártyás Samsung tabletet, a folyamat legvégén egy lenyitható menüből tudtam volna kiválasztani, hogy a 4 biztosítási csomag közül melyiket szeretné. Akkor nem lehet online kötni, ha már megkaptad az eszközt, de üzletben az átvételtől számított 60 napig van még rá lehetőség, ha be tudod mutatni, hogy gyári állapotú.

Telekom Garancia ugyanez, csak azt utólag már egyáltalán nem lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#45139) AL válasza Beck84 (#45129) üzenetére


AL
addikt

Szia . Az Általad választott tévék vegyesen VA és IPS kijelzősek.
Mindkettő jó, de mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Itt láthatod az adataikat : [link]
Ha VA kijelzőset veszel, akkor jobb a fekete és a kontraszt, mint az IPS nél, de rosszabb a betekintési szög . Gyártmánytól függően néha csak szemből nem torzulnak a színek.
Ha IPS - t veszel, akkor rosszabb a fekete ( sokszor szinte szürke ) és a kontraszt, de a betekintési szöge jobb, mint a VA panelé.
Itt és a fenti összefoglalóban olvashatsz a panelekről : [link] , [link]
Ha IPS mellet döntesz, akkor ezt a directledest még érdemes megnézni.
Ez 50 Hz. A Sony nem androidos.
Sony Bravia KD-65XG7096
Játékhoz jobb a 100 Hz es, mert jobb a mozgásmegjelenítése. Ez a 100 Hz es Sony nagyon kedvező áron van az MM ben : Sony Bravia KD-65XG8596B , ez androidos.
Ha VA paneles kell akkor a 7450 es mellett még érdemes ezt megnézned : Panasonic VIERA TX-65GX830E , [link]
+ 3 év garanciát mindegyikhez ajánlatos venni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45140) AL válasza Bazs1981 (#45130) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Árat nem írtál, mint láthatod igen eltérő árak vannak : [link] ( több oldalon ), vegyesen 4K, FHD és HD
Az árak nemcsak a minőséget mutatják, hanem az Újak ( most megjelentek - 2020 as modellek ) mindig drágábbak.
A középső betűjelzés mutatja az évjáratot :
Panasonicnál a GX betűjel 2019 - es modell, az HX 2020 - as,
Sonynál az XG betűjel 2019 - es modell, az XH 2020 - as,
Samsungnál a RU betűjelzésű készülékek 2019 - es , a TU betűjelzésűek 2020 - as modellek
Qlednél a Q60R - 2019 , a Q60T - 2020 as.
LG : SM, UM - 2019 es
Ebben a táblázatban megnézheted az adatokat, csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot beírni. Samsungoknál általában az utolsó 1, 2 számjegyet el kell hagyni.
Fontos a kijelző is ( VA, PLS, IPS ). Ezekről a fenti összefoglalóban és Itt olvashatsz : [link] , [link]
43 - as méretben a Sony csinál 100 - 120 Hz est, ezeknek jobb a mozgásmegjelenítése
( foci, autóverseny, játékokra jobb ) 43XG8396, 8377 ,
A többi készülék 50 - 60 Hz.
Mindegyikhez ajánlatos + 3 év garanciát venni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45141) Beck84 válasza AL (#45139) üzenetére


Beck84
csendes újonc

Köszi szépen a részletes segítséget. Sajnos a Sony Bravia KD-65XG8596B-ról már lekéstem. Épp ma voltam a MM-ban de csak elhaladtam előtte, fel is tűnt a szép kialakítása és a képminőségért, de nem néztem meg alaposabban h a gyakorlatban mit tud (már amennyire egy bemutatótermi teszt videóból bármi is leszűrhető). Viszont mondták hogy holnaptól visszaáll minden termék ára, ma estig vannak az akcióik, úgyh ez az alternatíva sajnos felejtős.

A mai személyes tapasztalat alapján a 65SM8050PLC képe talán picit mintha szebb lett volna, plusz tetszett a keret nélküli elegáns kivitel (de utólag belegondolva a teszt videókban tényleg szinte alig volt fekete szín, sőt).

Viszont a tv egy kisebb nappaliba kerülne és jórészt szemből fogjuk nézni (esetleg kicsit oldalról). Nagy mozgás nem lesz a betekintési szögekben. Ez alapján pedig - azt figyelembe véve amit leírtál ill. belinkeltél - a 70UM7450PLA per pillanat kicsivel jobb választásnak tűnik.

Átrágom magam még azokon amit írtál, köszi még egyszer, aztán talán rábökök valamelyikre. Ebben az árkategóriában úgyis majdnem minden a kompromisszumokról szól, ezt kell átgondolni.

(#45142) vzsryl válasza AL (#45135) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Üzletben érdemes kipróbálni, hogy az otthoni 3 méterről mennyire látod kicsinek az 55 - ös Oledet."

Az üzletekben a hatalmas tér miatt minden TV kisebbnek tűnik, mint otthon, szóval szvsz. ezzel a módszerrel nehéz megsaccolni. :R

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#45143) Beck84 válasza AL (#45139) üzenetére


Beck84
csendes újonc

Illetve még annyi kérdésem lenne hozzád, hogy ismerőstől hallottam a NanoCell techológia miatt a 65SM8050PLC modell a másikhoz képest jóval szebben adja vissza a fekete ill sötét színeket. Amikor ezt hallottam még nem tudtam semmit a VA és IPS közötti különbségekről, amit fentebb írtál. Lehet ennek bármi alapja, hogy ez az új (spéci?) technológia az IPS nagy hátrányát (ti. rossz ill. szürkébe hajló fekete színek) képes korrigálni? Vagy ez csak üres marketing szöveg? Ha hülyeséget kérdeznek, akkor ezúton is bocs érte.

[ Szerkesztve ]

(#45144) Wolverine válasza Beck84 (#45143) üzenetére


Wolverine
félisten

A NanoCell működését tekintve hasonló, mint a QLED tévék, így a színek megjelenítése pontosabb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#45145) TeeJay válasza Beck84 (#45143) üzenetére


TeeJay
félisten

rtings tesztben minimális a nanocell előnye, az is IPS panel egy plusz réteggel de csodát nem fog csinálni pláne nem fekete szintet nem fog növelni. Még így is IPS-t veszek inkább mert a VA idegesítő ha nem szemből nézed. Amúgy most is IPS paneles TV van itthon, levettem a háttérfényt 30%-ra és bőségesen sötét az a fekete :K
Pl ezért sem nézek SM sorozatot, inkább idei UN8000 legyen az már bőségesen elég
a NANO széria sem hiszem hogy megéri 100-200 ezer felárat az UN-hez képest

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45146) Beck84 válasza TeeJay (#45145) üzenetére


Beck84
csendes újonc

Köszönöm a plusz infót! Ennek a NanoCell modellnek (65SM8050PLC) éppen hogy nincs több százezres felára. Jelenleg néhány helyen akcióban van és már kicsivel 250k alatt el lehet hozni. Ezért is bizonytalanodtam el, hogy ez legyen vagy inkább a
70UM7450PLA. De ezen a modellen kívül a többi NanoCell tévé valóban drágább legalább 100-150 ezerrel, így azok már egyértelműen kiesnek az általam keresett árkategóriából (olyan max 300k).

(#45147) Beck84 válasza Wolverine (#45144) üzenetére


Beck84
csendes újonc

Köszi szépen az infót. Elég hülyének érzem magam hogy egy netes fórumon ismeretlenül kuncsorgok segítségért, míg más kis gondolkodás után zsebből kifizet fél milliót egy tévére, de sajna sem technikai szakember nem vagyok, sem pedig kivételesen jómódú. Úgyhogy emiatt még az ilyen apróságok is előrébb visznek, szal tényleg köszi mindannyiótoknak.

(#45148) TeeJay válasza Beck84 (#45146) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt össze vannak hasonlítva plusz beraktam azt amit én néztem ki
a 65UN80003LA 228ezerért
[link]

Az SM edge LED-es de ugyanúgy 50Hz IPS panel, én nem fizetnék a plusz bevonatért ennyit ami a tesztben látszik hogy minimálisat ér csak az sem kontrasztban
A 70UM meg VA paneles azt azért nézd meg vásárlás előtt
Sajnos ma már csak drágán adnak jó panelt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45149) rainman72 válasza Beck84 (#45147) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Olvasgass itt még 1-2 hétig aztán sok mindent másképpen fogsz látni :D
Segíteni meg jó amúgy :K

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#45150) forest_ns válasza rainman72 (#45126) üzenetére


forest_ns
tag

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.