Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Ijk válasza Vhiktor (#52048) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valószínű ezek fogják jelenteni a továbblépést régi DLP-ről a jövőben. Bár azért ki lehet fogni aprón még jódarabig néhány modernebb darabot is. Mondjuk nekem megfelel az 1:3000 körüli natív kontraszt is, de alább nem adnék belőle.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52052) Q válasza Morph76 (#52037) üzenetére


Q
senior tag

Van nálam egy olyan PD, aminél menüből lehet állítani és szimulálja a három típust,- Vizsim, vizsim bright, gaphics. Jól működik, érdekes játszani vele.

(#52053) cinemazealot válasza Lesnar (#52049) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez is prezentációs 16:10-es kép aránnyal és nagy fényerővel, csak Full HD+ felbontással. A márkát nem ismerem, de ha belefér, hajrá, csak legyen rá jó sok garancia megbízható kereskedőtől/gyártótól! :)

(#52054) thomasrc


thomasrc
tag

A single chip natív 4K diskurzushoz egy kis adalék. A Barco pont a napokban jelentett be egy ilyen projektort:

https://www.barco.com/en/page/simulation/f400-preview

Bár ha jól értem, akkor ezt nem házimozira szánják, legalábbis nem látom, hogy említve lenne ez a felhasználási cél.

(#52055) proci985 válasza thomasrc (#52054) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"simulation" -> cavebe szant ipari megoldas

otthonra biztos be lehet rakni, csak az ara miatt nem valoszinu

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52056) makkmarce válasza thomasrc (#52054) üzenetére


makkmarce
őstag

"Dynamic resolution way beyond 4K with built-in or external pixel-shift"
ez nem a rezgetés más néven?

okoskodom, tehát vagyok

(#52057) Márton válasza makkmarce (#52056) üzenetére


Márton
nagyúr

de, csak azt írja, a 4k-nál jobb felbontáshoz :DDD
reméljük a 4k-t rezgetés nélkül oldja meg, bár mindegy is, amíg nem csorog le az $1-2000 -os kategóriába a késztermék

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52058) thomasrc válasza makkmarce (#52056) üzenetére


thomasrc
tag

Az én értelmezésemben 4K-nál nagyobb felbontás eléréséhez. Natív 4K chip-el reklámozzák, ami rezgetéssel e fölé is tud menni. Kétlem, hogy a Barco ne lenne tisztában a "natív" szó fogalmával és hogy világelsőként reklámoznának egy már évek óta létező technológiát. :)

Egyébként én itt láttam a projektort, de nagyjából ugyanazt mondják el olvassák fel, mint ami le van írva a linkelt oldalon is:

https://www.youtube.com/watch?v=PiScHYvyB1E

(#52059) Lesnar válasza cinemazealot (#52053) üzenetére


Lesnar
csendes újonc

Helló. Acer h6531bd-lett belőle erre beszéltek rá. Még nem jött kézhez, de már várom hogy kipróbáljam. :K

(#52060) cinemazealot válasza Lesnar (#52059) üzenetére


cinemazealot
addikt

Zsír! Remélem, tetszeni fog. :K

(#52061) Morph76 válasza Lesnar (#52059) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nem támadásból, de ki beszélt rá?

(#52062) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni projektor beállításával kapcsoltban. Optoma 146x és Grandview 100” vásznat vettem végül.
A projektor lencséjének a középvonala kb 2cm-el van odébb, mint a vászon középvonala. A projektor a plafonról lóg le, ahogy a leírásban volt a vetített kép tétjéénél magasabban. Ha lencseközépét nézzük, akkor ez is kb. 2cm-el van magasabban.
A probléma a következő: nem tudom úgy beállítani, hogy a kép alja és a teteje is vízszintes legyen, valahogy mindig kilóg a fehér részből. Ahogy a képen is látszik a teteje teljesen párhuzamosan fut, míg az aljában elég nagy difi van. 2-es trapézkorrekciót használok, de ahogy a képen is látszik az oldalsó vonalak párhuzamosak. A vászon teljesen vízszintes és elvileg merőlegesen is van a projektorra.
Mi lehet a gond? Min kellene állítani vagy megnézni?


Előre is köszi,
Pac

(#52063) cinemazealot válasza pacman789 (#52062) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az egy dolog, hogy a vászon (háza) tök vízszintes. Az más kérdés, hogy maga a vetítési felület valóban függőleges-e. :) Valószínűleg igen, így van még egy harmadik kérdés is: maga a projektor vízszintes-e? Valószínűleg nem (és kicsit előre bukott), mert a képen látszik is, hogy a kép alja szélesebb, mint a teteje (ha feltételezzük, hogy a vászon vetítési felülete tökéletes téglalap).

Ha ezt korrigáltad (vízszintes tengely körül hátrább billentetted és ezzel párhuzamosan kicsit lejjebb is eresztetted a gépet), akkor érdemes megmérni, hogy a vászon jobb oldali sarkai ugyanolyan távolságra vannak-e a lencse közepétől, mint a vászon megfelelő bal oldali sarkai. Ha nem, akkor addig kell helyezgetni a gépet (vízszintesen), amíg azonos nem lesz a jobb- és baloldali sarkok távolsága.

Ha ezek után még mindig torz a kép, akkor valószínűleg ennyit tud a projektorod optikája, és nem marad más, mint addig taszajgatni jobbra-balra, amíg a vetített kép szélei párhuzamosak nem lesznek a vetítési felület széleivel.

Ha ez sehogy nem akar összejönni, akkor csavard addig a zoom-ot, amíg az aktív kép bele nem fér a vászon vetítési területébe, kapcsold le a lámpát és élvezd a mozit. Film közben úgysem fog feltűnni, hogy nem tökéletes az illeszkedés. :)

[ Szerkesztve ]

(#52064) pacman789 válasza cinemazealot (#52063) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! Hétvégén lesz nálam lézeres távolságmérő, akkor majd azzal megmérem.
A projektor nincs előredöntve, sőt hátrafelé van dönteve. (csak, hogy ne legyen félreértés: a hátulja lejebb van, mint az eleje) Jobban hátra kellene döntenem?
Hogy tisztán lássak, csak pár kérdés:
A lencse közepe lehet lejebb, mint a vetített kép teteje?
Nem lehet megdönteni a projektort? Az összefoglalóben lévő offset leírásnál szerepel a döntött elhelyezés is.

(#52065) péjé válasza pacman789 (#52064) üzenetére


péjé
őstag

Remélem állítható a konzol szára és akkor talán sikerül eltalálni, amúgy olcsóbb lesz ezt cserélni mint a projit.
100"-t ez a gép 328-358cm közöttről tud, elég kicsi 1.1-es zoomja van így pontosan kell fúrni-faragni. Van offset is, a lencse közepétől nézve 341cm távolságból vettve 20cm-et "ejt" a képen. Próbaképp nézd meg hogy ha feljebb engeded a vásznat akkor hol lesz hibátlan a kép.
Na annyit kellene engedni a vetítőn.
[link] papíron matekozd ki hol lenne a legjobb helye, a gép döntését kerülni kell mert a keystone nem használ a képnek.

(#52066) cinemazealot válasza pacman789 (#52064) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na, várj! Itt több félreértés lesz. :) Először is az előbb még azt mondtad, hogy a gép a plafonról lóg le. E szerint a használati útmutató 15. oldalán lévő jobb-felső ábra szerinti elrendezés az aktuális most, nem? Másodszor a Te géped esetében (lásd ismét a útmutató fent említett oldalát) a fénycsóva (oldalról nézve) nem szimmetrikus a főlencse közepéből kiinduló, géptesttel párhuzamos optikai tengelyre, így az imént beszúrt képed eleve nem jó.

Szóval akkor most mi a helyzet? Honnan is vetítesz valójában? :)

(#52067) cinemazealot válasza cinemazealot (#52066) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egyébként a gép vászonhoz képesti elhelyezkedését a használati útmutató 44. oldala szerint kell belőni (vagy ahogy péjé kolléga linkjén látható), csak fejjel lefelé. A géptestnek pedig lehetőség szerint minden esetben vízszintesnek kell lennie, és minden trapéz korrekciót ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#52068) Vhiktor válasza pacman789 (#52062) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha a lencse közepe nincs tűpontosan a vászon közepéhez igazítva, tehát nem sikerült úy felfúrni, akkor soha nem lesz jó. Ezért is jó dolog a horizontális lens shift.

Felszerelésnél fontos, hogy a lencse közepe tökre pontosan a vászon vertikális középvonalára essen.

De ahogy jelenleg most használod, szerintem film közben nem fogod észrvenni, nem nagyon stresszelnék rajta a helyedben :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52069) Vhiktor válasza Vhiktor (#52068) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem a vászon jobb sarka közelebb van a projektorhoz mint a bal.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52070) cinemazealot válasza Vhiktor (#52069) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem pont fordítva. A kép alapján én azt mondanám, hogy a bal oldal van közelebb. Ezért kellene szerintem kicsit jobbra tolni a gépet.

(#52071) Pro Koryak válasza pacman789 (#52062) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A vászon felülete teljesen sík? Mert a képen hullámosnak tűnik.

(#52072) pacman789 válasza cinemazealot (#52066) üzenetére


pacman789
aktív tag

A kép csak azt akarta szemléltetni, hogy ott is megvan döntve felfelé(vagy ha plafonon van lefelé) a gép. Ezek szerint, akkor ott is törekedni kell, hogy vízszintes legyen.
Igen, a jobb felső sarka szerint van most elhelyezve. Ez a kép alapján az ideális az lenne, ha a lencse közepe a kép tetejével lenne egy vonalban. Ami már most majdnem ott van, kb 2cm a differencia.
A konzol dönthető minden irányba így azzal nem lesz gond. Bár a konzol univerzális, de a projektoron túl közel voltak a furatok, így nem nagyon tudtam azzal rögzíteni. Így csináltam hozzá "adaptert" egy alumínium lemezből és nyomtattam ki távtartót.
Ilyen lett a lemez:

Ezt csak azért írtam, mert így tudok játszani, hogy a projektort jobbra vagy balra mozgassam, hogy teljesen középen legyen, csak kivágok egy új adaptert, aminek a felfogási pontjai arrébb lesznek. És a vásznat is tudom mozgatni jobbra balra.

Péjé: Benne vagyok abban a távolságban, hogy tudjak vetíteni 100". Nekem az nem tiszta, hogy ideálisan ezt a projektort milyen magasra kell tenni a vetített képhez képest. Ahogy cinemazealot is írta, nem szimmetrikusan vetíti a képet, így nem is középre kell tenni. Vegyük a kép tetejét a 0 pontnak, és ahhoz képest a lencse közepének a 0 pontban vagy +20-ban kell lennie? Mert a 44. oldalnál írják, hogy From base to top of image 144cm, a vetített kép 124cm magas, azaz 20cm a difi, ez a maximum amire rakhatom, vagy ez az ideális pont?

Holnap ha lesz időm, beállítom vízszintbe a projektort és megnézem úgy hova vetíti a képet. Elvileg most kicsit hátra van döntve, azaz ha vízszintbe hozom a kép a mostanihoz képest lentebb lesz, azaz a projektoron kell emelnem, így lehet a +20cm kell a kép tetejétől lennie.

Pro Koryak: Új vászon, oldalról, ha belenézek nekem síknak tűnik. Remélem nem fog hullámosodnai, annyira nem volt olcsó. :D

[ Szerkesztve ]

(#52073) cinemazealot válasza pacman789 (#52072) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Ez a kép alapján az ideális az lenne, ha a lencse közepe a kép tetejével lenne egy vonalban."

Az a kép csak azt mutatja, hogy a néző-projektor-vászon elrendezés szerint melyik vonatkozik Rád. Nem méretarányos a kép, ezért azt, hogy a vászonhoz képest pontosan hova kell tenni a projektort, azt ne abból próbáld megállapítani.

"Mert a 44. oldalnál írják, hogy From base to top of image 144cm, a vetített kép 124cm magas, azaz 20cm a difi, ez a maximum amire rakhatom, vagy ez az ideális pont?"

A 44. oldal táblázata szerint ha a 100"-es képátló elérése a cél 1,1-szeres (tehát legtágabbra nyitott) zoom faktor mellett, akkor a függőleges vászon előtt a vízszintesen, de fejjel lefelé felerősített géptest optikájának (vízszintes vetülete) kb. 20 cm-rel kellene a kép teteje fölé lőnie. Ez tehát nem egy valamilyen maximum, hanem pontosan az a helyzet, ami mellett a vízszintes gép ilyen zoom mellett, ilyen távolról, ilyen képátlójú képet lő a függőleges (és a vetítési síkra merőleges) vászonra, és az a kép szabályos téglalap alakú lesz, nem pedig trapéz. :)

[ Szerkesztve ]

(#52074) Márton


Márton
nagyúr

hú milyen hosszan beszéltek róla, de az én tapasztalatom az, hogy az olcsó optika ennyit tud... de ne legyen igazam ebben a konkrét esetben

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52075) Vhiktor válasza cinemazealot (#52070) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól függ, hogy nézés szempontjából vesszük a bal oldalt vagy nem.
A vászonnak az a része van távolabb ahol kifut a kép a keretből.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52076) Pro Koryak válasza Vhiktor (#52075) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A vászonnak az a része van távolabb ahol kifut a kép a keretből."
Szerintem próbáld ki, mert pont fordítva vagyis ha távolabb viszed a vásznat(vagy a gépet), akkor pont kisebb lesz rajta a kép => kereten belülre kerül.

A linkelt képen( #52062 pacman789 ) pont a vászon jobb alja tűnik úgy, hogy közelebb van, mintha előre lenne csavarodva, ezért látszik, hogy a legalsó rácsvonal eléri a fekete keretet, bal alsó sarokban meg nem, esetleg a trapézkorrekción is lett állítva. :U

[ Szerkesztve ]

(#52077) BBéci válasza Pro Koryak (#52076) üzenetére


BBéci
titán

"ha távolabb viszed a vásznat(vagy a gépet), akkor pont kisebb lesz rajta a kép"
Ezt gondold át alaposan! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52078) Pro Koryak válasza BBéci (#52077) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:U

[ Szerkesztve ]

(#52079) BBéci válasza Pro Koryak (#52078) üzenetére


BBéci
titán

Minél nagyobb a távolság a vászon és a vetítőgép között, annál nagyobb lesz a kép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52080) Vhiktor válasza BBéci (#52079) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52081) Lesnar válasza cinemazealot (#52060) üzenetére


Lesnar
csendes újonc

Helló. Abban szeretnék segítséget kérni hogy a 3ds filmek megtekintéséhez, hagyományos moziban használt 3d szemüveg megfelelő e, vagy akkor feltétlenül szükséges hogy külön Dlps szemüveget kell vegyek hozzá??

[ Szerkesztve ]

(#52082) cinemazealot válasza Lesnar (#52081) üzenetére


cinemazealot
addikt

A "hagyományos" mozis szemüveg passzív szűrőkkel operál, a DLP-s projektoros 3D-hez aktív szemüvegek kellenek*.

Ez lehet DLP-Link elven működő (amikor a szemüveg Veled együtt nézi a vásznat, és ha elfordulsz, kieshet a szinkronból) vagy rádió vezérlésű (amikor egy adott távolságon belül bárhol lehetsz, folyamatosan szinkronban marad a szemüveg a képpel). Előbbi előnye, hogy szinte bármelyik 3D képes DLP projektorral működik, utóbbi viszont adaptert igényelhet, ezért talán drágább is.

* Kivéve Márton kollégánál, aki két, egyenként eltérő módon szűrőzött projektorral teszi lehetővé a passzív (mozis) szemüveg használatát. :D

[ Szerkesztve ]

(#52083) Vhiktor válasza Lesnar (#52081) üzenetére


Vhiktor
veterán

Már egy jó ideje a hazai mozikban csakis passzív szemüvegekkel találkoztam, úgyhogy tuti, hogy venned kell.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52084) makkmarce


makkmarce
őstag

most már biztos nem százas valami a projimmal, egyre világosabb a kép :D
A kép közepén fekete képnek beállítva látszik hogy nem egységes, hanem világosabb középen.
A színek nem másztak el.
A projector fényerejét már -25-re állítottam, de így is világos a fekete képnél, az 1x már amit fotóztam világosodás most jóval erősebb.
Ha ECO-ra teszem, akkor se lesz sötétebb a fekete, csak a színek élénksége megy el.
Lehet beleköltözött egy pók, vagy ilyesmi, és összevissza szórja a fényt a háló?
Mikor megvettem nem emlékszem ennyire sok szórt fényre, és ennyire világos feketére. Konkrétan a full fekete is már megvilágítja lassan a szobát.
Vagy így ég ki az izzó, hogy egyre világosabb és fényesebb lesz, aztán pakk?
ja, és a ventillátor is egyre hangosabb :(

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#52085) Hiccusz válasza Vhiktor (#52080) üzenetére


Hiccusz
csendes tag

Fix lencsékre teljes mértékben helytálló a megállapítás. Zoom lencsékkel szerelt gépeknél viszont már nem minden esetben, ugyanis egy (max.) “tele” állásba állított objektívvel ellátott projektor, amely messzebb van a vászontól, vetíthet kisebb képet, mint egy olyan vetítő, amelyik ugyan közelebb van, de (max.) “wide” pozícióba van állítva a lencséje. A vetítési arányból eredően a két telepítési ponthoz (tehát zoom tartományhoz) egy-egy vetítési pont, kvázi, távolság tartozik, tehát, amennyiben kisebb mértéken távolítjuk el a vászontól a “tele” lencseállásba tett gépet, mint amilyen mértékben (cm vagy méterben kifejezve) a másik (közelebb lévőt) ki tudjuk zoomolni, akkor a közelebb lévő simán vetíthet nagyobb képet. Ebből nyilván az is következik, a maximális zoom pozíciókat átlépve, tehát a vászontól távolodva már a távolabbi gép fog nagyobb képet vetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#52086) lpcollector_


lpcollector_
csendes újonc

Van egy 2,5 éves Acer H6518BD projektorom 810 üzemórával. 2 évig semmi gond nem volt vele, de az utóbbi időben több apró világos folt jelent meg a sötét háttérnél. Gondoltam sűrített levegővel kifújom belőle a port és jobb lesz a kép. Sajnos az ellenkezője történt.
Most így néz ki, a sötét háttér:

És így ha a porszemekre fókuszálok:

Tudok ezzel valamit kezdeni saját magam, vagy keresnem kell egy szakembert aki megszabadítja az optikát a portól?
Vidéki vagyok (Szombathely) és a jelenlegi helyzetben kicsit nehézkes egy pesti szervizbe juttatnom a készüléket... Meg sajnos nem is ismerek egyet sem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52087) mandju válasza lpcollector_ (#52086) üzenetére


mandju
senior tag

Ha takarítani kell, keresd fel cseneles kollégát Zalaegerszegen. Viszonylag közel van és nagyon jól érti a dolgát. Én csak ajánlani tudom.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#52088) lpcollector_ válasza mandju (#52087) üzenetére


lpcollector_
csendes újonc

Nagyon köszönöm a tippet. Zalaegerszegen többször megfordulok a munkámból adódóan. Csak félek, ennyire alap géppel nem szívesen foglalkozik. Azért megkeresem, hátha...

(#52089) Cseneles válasza lpcollector_ (#52086) üzenetére


Cseneles
őstag

Egy optikai rendszert ha megfújsz sürített levegővel akkor csak több por kerül bele :D . Hozd el a gépet megcsinálom , nem nagy kaland :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#52090) lpcollector_ válasza Cseneles (#52089) üzenetére


lpcollector_
csendes újonc

Nagyon köszönöm! Privátban jelentkezek...

(#52091) belinho


belinho
senior tag

Halihó!
Kellene nekem egy kis segítség.
Kaptam egy PANASONIC PT-D3500E tipusú projektort kipróbálásra, tesztre.
A notebook amivel össze kellene kötnöm csak HDMI kimenet van, a projektoron viszont csak DVI-D bemenet.
Neten találtam kábelt, ami DVI-D- HDMI átalakítású, szóval elméletileg megoldható az összekötés, viszont kétféle van:
DVI-D single link-HDMI és DVI-D dual-link- HDMI kábel. Ránézésre tüskék alapján mindkettő belemegy, de nem tudom kompatibilis-e egyáltalán.
Melyiket vegyem?
Előre is köszönöm!

(#52092) péjé válasza belinho (#52091) üzenetére


péjé
őstag

A dual link nagyobb felbontást is képes átengedni, pl 2048 x 1536 (QXGA).
Esetedben a sima is megfelel mivel a vetítőd 1024x768-as. Ha nincs árkülönbség vedd a dualt hátha egyszer nagyobb felbontást is használnál.

(#52093) belinho válasza péjé (#52092) üzenetére


belinho
senior tag

Köszönöm a gyors választ és a segítséget. :R

(#52094) szepi0808 válasza lpcollector_ (#52086) üzenetére


szepi0808
senior tag

Új Star Wars epizód jön? :D

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#52095) Tozo


Tozo
csendes tag

Sziasztok,

projektort keresnek ezekkel a parameterekkel:

- mire szeretnéd használni a projektort: film/sorozat nezes otthon
- mire szeretnél vetíteni: feher fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: olyan 100 col atmerojut kepet vetitenek es 4-5 meteres tavolsagbol (de ha ezek a dimenziok nem aranyosak/jok, akkor mondjatok)
- mekkora a szoba: 3,5m x 7m a projektor a 3,5m-es falra fog vetiteni
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: elsodlegesen plafonon lenne elhelyezve, de ha a asztali kialakitasu jobb, akkor az is szoba johet
- mennyit szeretnél rá költeni: 500-600K max
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: a szoban redonyok lesznek, azok le lesznek huzva amikor hasznaljuk

Valoszinuleg nem a DLP technologias projektort reszesitenem elonyben (szivarvany hatas miatt), illetve legalabb 1920x1080-as felbontasu keresek.

Koszi

(#52096) devil-k válasza Tozo (#52095) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha már ennyi pénzt szánsz vetítőre, akkor miért akarsz falra vetíteni?

- mozi bolondéria -

(#52097) Tozo válasza devil-k (#52096) üzenetére


Tozo
csendes tag

Valoszinuleg vaszon lesz belole, de elso korben most meg csak falra lesz vetitve.

Most van a szoba felujitas alatt es igazabol az is erdekelne, hogy milyen tavolsagra kellene a plafonon a konnektort es csatlakozokat kialakitani a projektornak. Nezegettem egy kettot es nagy altalanossagban talan olyan 4 meteres tavolsag mukodne, de ebben sem vagyok biztos.

(#52098) péjé válasza Tozo (#52097) üzenetére


péjé
őstag

Általában a vetített kép szélessége x 1,5 a bevált nézési távolság 16:9-es képnél. Jobban is teszed ha elsőre kipróbálod mekkora kép jön be, akkora vásznat keresel majd, van akinek ez nem elég, akkora kell amekkora kijön, majd meglátod.
Használt jó minőségű gép jöhet? Ki lehet fogni ilyet is és egy kategóriával min. feljebbbi gépet kapsz. 100" 4-5m-ről sztem kicsi lesz már.

(#52099) Ijk válasza Tozo (#52095) üzenetére


Ijk
nagyúr

Volt már tapasztalatod szivárvánnyal? Azért érdemes lenne megnézni pár régebbi high-end dlp-t mielőtt kizárod. AVX-en akadnak Runcok például, LS3 vagy RS1100, az én RS1100 ultrámon nem tapasztaltam soha, de lehet hogy szimplán nem vagyok érzékeny, viszont más sem panaszkodott aki látta nálam a képét. Van még Projectiondesign F32 is azt hiszem hirdetettek között.
LCD-ből nem nagyon láttam most használtat, újonnan a TW7400 is már a kereteden felül van kicsivel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52100) Tozo válasza péjé (#52098) üzenetére


Tozo
csendes tag

Rendben, akkor olyan 3,5 meterre betudjuk rakni a konnektort es onnan meg mar el lesz huzva a kabel a projektorhoz, ha 3 meterre is kell azt rakni.

Hasznalt jo minusegu is akar szoba johet. Egyebkent azokat melyik oldalon erdemes keresgetni? Ebay?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.