Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Khaosz55 válasza Vhiktor (#52750) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen ecoban teljesen jó, de hangosabbat nem szerettem volna.

(#52752) Vhiktor válasza Khaosz55 (#52751) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt megértem :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52753) Smish


Smish
tag

Na megrendeltem az újat, holnap megjön.
Benq TH685 lett az LG helyett. 120hz + alacsony lag miatt (most hogy egy kicsit utána olvastam)
[link]
Holnap megjön, majd megírom milyen.
Remélem egy napnál tovább bírja :))

(#52754) Dorian válasza Vhiktor (#52752) üzenetére


Dorian
félisten

Az enyèm zajszintje mennyi lehet? Sehol sem találok erről a neten semmit. Számomra ìgy max lámpa-teljesìtmènnyel sem tűnik zavaròan hangosnak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52755) proci985 válasza Vhiktor (#52750) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

le lehet huzni a venti fordulatszamat es ugy halkabb lesz ertelemszeruleg (eco modban is).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52756) Vhiktor válasza Dorian (#52754) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egy oldalt találtam ahol megemlítik ott 26 db-t írnak, szerintem az max lámpára vonatkozik. De amikor Nálad voltam szerintem még így is hallkabb volt mint a W2000 Eco módban.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52757) Vitee válasza proci985 (#52755) üzenetére


Vitee
aktív tag

Kérdés mennyivel termel így több hőt, a lassabb fordulatú ventillátorral, ami a gépnek okozhat-e problémát a többlet hő miatt?!
Mennyit lehet rajta így faragni ami még nem veszélyes? Ezt egyébként hol találod, mert én még nem találkoztam ezzel az opcióval. Service menu?

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#52758) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Szoba átrendezés végett, lassan el jön az ideje, hogy az f22 helyett nézzek valami alternatívát.
Sajnos az új helye csak menyóról való minimális le lógatás lehet,így a kis barco kiesik a pixisből.
Tudtok ajánlani valamit helyette ami hozza, annak a vetített kép minőségi szintjét?
Legyen benne függőleges len shift,az se baj ha kicsivel hallkabb.
Kb 5 méterről vetítek 100"-t.
Árat direkt nem írok.
Ki mit venne? A használtakat preferálom első soron.

(#52759) proci985 válasza Vitee (#52757) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hot nem termel tobbet. picit melegebb lesz a gep, de kb 1-2 szintet lassitottam csak es nalam nincs a projektor 30 fokban hasznalva.

siman menuben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52760) Ijk


Ijk
nagyúr

Múltkor kért valaki fotót fekete mennyezet vs fehér, na csináltam.
Megjegyzés hogy a szoba falai relatíve sötétek, padló is. A két kép különbségét kizárólag a mennyezet és lehúzott redőnyök+normál függöny elé behúzott fekete sötétítő függöny adja. Világos padlóval, fehér falakkal sokkal nagyobb lenne a különbség ha egy épített szobát és átlag nappalit hasonlítunk össze.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52761) Mik76 válasza Ijk (#52760) üzenetére


Mik76
senior tag

:R
Igy is sokat mutat, koszi!

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52762) Vhiktor válasza Ijk (#52760) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gondolom a valóságban ennél sokkal jobban látszik Nálad is.

Ezektől a képektől ezerszer többet mond az összefoglalóba betett grafikon.

Egyébként profin sikerült fényképezni :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52763) Ijk válasza Vhiktor (#52762) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valóságban is kb így látszik, szerintem ég és föld a különbség, mintha az egyik IPS a másik VA paneles tv lenne. Fehér falakkal, világos padlóval pedig teljesen elvérezne.
Azért tettem be hogy ennyit hoz ha fehér mennyezet helyett fekete függönyözés van. Így mindenki eldöntheti megéri-e neki a pluszt. Filmeknél kevésbé lesz látványos a kisebb ADL miatt, de érezhetően "laposabb" a kép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52764) Vhiktor válasza Ijk (#52763) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem mindenképpen megéri, brutális a különbség. Nekem olyan hatása volt mintha pár kategóriával jobb gépet vettem volna.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52765) python1 válasza Ijk (#52763) üzenetére


python1
veterán

Milyen szélességben érdemes a képtől mérve maszkolni a plafont?

(#52766) alphamooncam válasza python1 (#52765) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nekem 1,5 méter, ugyanúgy ahogy az oldalfalakon.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#52767) python1 válasza alphamooncam (#52766) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Gondoltam én is oldalra valami árnyékolást, akkor ötletelek valamit.

(#52768) Vhiktor válasza python1 (#52765) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amennyire csak tudod, minél több annál jobb lesz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52769) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha valaki tesztelni szeretné, hogy mire képes a projektora annak ajánlanám Az Út (The Road) című filmet.

Az elejétől a végéig minden egyes képkockája kínzás a projektornak(na meg a léleknek is)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52770) python1 válasza Vhiktor (#52768) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen én teljesen feketére, vagyis eléggé sötét árnyalatúra terveztem a nappalit, ebből lett a megvetített fal teljesen sötét, szinte fekete, viszont az oldalfalak, és plafon egy közepes meleg szürke. Valami okossággal viszont megoldom a maszkolást, ez némi tervezést igényel még, bár fejben már született némi ötlet.

Az a film, rideg, dermesztő eléggé nyomasztó tud lenni, kell neki egy bizonyos lelki állapot az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#52771) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Erre valaki, valamit?[link]

(#52772) Vhiktor válasza ctrlaltdel13 (#52771) üzenetére


Vhiktor
veterán

sony, jvc, sim2, runco.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52773) ctrlaltdel13 válasza Vhiktor (#52772) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Esetleg pontosabb típus is.

(#52774) python1 válasza ctrlaltdel13 (#52773) üzenetére


python1
veterán

Amiket Vhiktor ajánlott ,azok közül válogatnék én is. A JVC, Sony hangtalan lenne az f22- höz képest az biztos. Én nem tudnám elviselni a hangos projektort , szerencsére mindkét gépem a legcsendesebb változat, ami létezik, így a leghalkabb jelenetek alatt sem zavarnak, ami számomra elengedhetetlen. JVC- Sony- Runco-ból vannak most jó vételek, érdemes lenne bepróbálkozni valamelyikkel, de előtte nézd meg őket működés közben.

[ Szerkesztve ]

(#52775) ctrlaltdel13 válasza python1 (#52774) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Neked milyenek vannak otthon?
Minden képp szemügyre veszem őket,vétel előtt, de kellene pontos tipus is, amire rá guglizhatok, és tulajokat is vadászhatok a megtekintéshez.

(#52776) python1 válasza ctrlaltdel13 (#52775) üzenetére


python1
veterán

Nekem most van egy JVC RS45-ös, és egy Cseneles által módosított Benq W9000-es , amiben egy w10000-es chip van, és a héten kapott egy Runco 1100-as optikát, hogy nagyobb képet tudjak vetíteni.
Cseneles-t bátran tudom ajánlani, mindig vannak nála érdekességek, és egyszerre több gépet tudsz összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#52777) Smish


Smish
tag

Na pár nap használat után leírom a tapasztalatokat
a benq th685-ről (meg kicsit az lg hf60-ról is)
A legfontosabb hogy piszkosul szerencsés vagyok hogy
tönkrement az lg egy nap után és vissza kaptam az árát.
Lámpa kímélő üzemmódban is sokkal világosabb képe van mint az lg-nek volt és teljesen halk. Az lg fényereje nem túl acélos, valamint nem lehet tökéletesen élesre állítani a képet. Vagy a kép alja éles, vagy a teteje, vagy középértékre tekeri az ember, de akkor sehol sem az igazi.

A benq képe mindenhol éles. A 120 hz iszonyat jól jön játéknál (de csak pc-ről müködik, meg az új generációs konzolokkal) sokkal jobb a válaszidője mint az 55-ös lg
tévémnek. A modern warfare valami brutális jó élmény rajta :)) ,valamint a kontrasztja is sokkal jobb mint a tévének, persze csak éjszaka.

Mert bizony még a leengedett redőnynél beszűrődő fény is sokat ront az összképen. Nyilván a szoba festése világos. Nappal még max fényerőn is fátyolos a képe. Inkább csak prezentációra jó mint szórakozásra. Bár gondolom ez minden vetítő sajátja.

Néha egy pillanatra szivárványozik, de csak játék alatt.
Film közben egyáltalán nem vettem észre.
Este van igazán jó képe, olyankor az agyam el dobom :DD főleg blu-ray ről. Bár biztos elfogult vagyok.
Nagyon könnyű telepíteni, sokat segít az 1,3x zoom.

Összefoglalva egy nagyon jó kis mindenes vetítő ez a benq, aki kezdő ebben a témában mint én, fontolja meg ezt a gépet is, szerintem nem fog csalódni. Főleg ha pc-ről játszik, mert a 120 hz óriásit dob a játék élményen.

(#52778) fityere


fityere
senior tag

Tudtok ajánlani 4:3 vásznat?ha lehet elfogadható minőségű ne legyen túl drága ha lehet. Méret amit falra jelenleg vettítek 218x158.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#52779) -KP- válasza fityere (#52778) üzenetére


-KP-
addikt

Nem kell 4:3-as vásznat venned. Nyugodtan vehetsz 16:9-est.

(#52780) lemmy9 válasza -KP- (#52779) üzenetére


lemmy9
őstag

Miért?

Szerintem!

(#52781) -KP- válasza lemmy9 (#52780) üzenetére


-KP-
addikt

Simán túlvetíthetné a vásznat, és akkor nem kell 4:3. Csak a menü "lógna túl" a 16:9-es vászonról.

(#52782) radar válasza z123456789 (#17644) üzenetére


radar
tag


A projektort úgy kell elhelyezni hogy a lencse közepe a vászon közepével legyen egy vonalban, vagy a komplett projektor közepe legyen egy vonalban a vászon közepével?

[ Szerkesztve ]

(#52783) Ijk válasza radar (#52782) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ideálisan függőlegesen vászon közepe, vizszintesen vászon alja lábon vagy vászon teteje lógatva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52784) radar válasza Ijk (#52783) üzenetére


radar
tag

Tehát. A lencse közepe a vászon közepével legyen egy vonalban???

(#52785) Vhiktor válasza radar (#52782) üzenetére


Vhiktor
veterán

Horizontálisan vászon közepe, vertikálisan vászon allja vagy teteje.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52786) Márton válasza Ijk (#52783) üzenetére


Márton
nagyúr

Ijk ivott jó kőbányait :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52787) radar


radar
tag

A projektort úgy kell elhelyezni hogy a lencse közepe a vászon közepével legyen egy vonalban, vagy a komplett projektor közepe legyen egy vonalban a vászon közepével?
Vagyis projektor közepe vagy a lencse közepe legyen egy vonalba a vászonal? Mert nagyon nem mindegy hova furom fel a projektor tartót.

[ Szerkesztve ]

(#52788) thomasrc


thomasrc
tag

Értelemszerűen a lencse a viszonyítási pont, az legyen egyvonalban a vászon közepével. Ha jövőálló megoldást szeretnél, akkor én inkább egy széles polcot javasolnék a fix tartó helyett, mert ha projektort cserélsz a jövőben, akkor szinte 100%, hogy máshova fog esni a lencse és lehet átszabni mindent. :)

(#52789) radar válasza thomasrc (#52788) üzenetére


radar
tag

Így minden világos. Köszönöm szépen a válaszod!

(#52790) Del Tommaso válasza thomasrc (#52788) üzenetére


Del Tommaso
tag

Bocs, hogy belekotty, de sztem pár centi ide vagy oda nem nagyon számít a középpont szempontjából.

(#52791) Vhiktor válasza Del Tommaso (#52790) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha nincs lensshift akkor sajnos már az is sokat számít :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52792) BBéci válasza Del Tommaso (#52790) üzenetére


BBéci
titán

De bizony számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52793) péjé válasza radar (#52789) üzenetére


péjé
őstag

Akad olyan konzol amit el lehet állítani minimálisan oldalra is, azt hiszem ez olyan... [link]
Mondjuk olyan szem nincs ami észrevenne 1-2cm eltérést de azért törekedj a középpontra.

(#52795) Janaboy válasza k_petya (#52794) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia

Errr a célra van árazó topik azt használd kérlek: [link]

Köszi

Janaboy

(#52796) kuni1123


kuni1123
csendes tag

- mire szeretnéd használni a projektort: Kültéren foci meccsnézés a kertben, későbbiekben filmnézés szobában
- mire szeretnél vetíteni: Leginkább falra
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: 5-6 méter kb de rugalmasan tudjuk állítani a távolságot, mert van hely előtte és utána is.
- mekkora a szoba: -
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni): asztalról
- mennyit szeretnél rá költeni: kb 60 ezer forint +-10 ezer
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.: Kb este 6-tól nyáron kültéren.

Sziasztok!

A foci eb közeledtével szeretnék majd barátaimmal, rokonaimmal összeülni és megnézni a meccseket, amik érdekesek lesznek számunkra, és erre szeretnék egy jó megoldást találni. Olvastam itt a topicban pár hozzászólást, és a Projectiondesign Evo22sx+ projektor jött ki, de ezt már csak használtan lehet kapni, ami nem probléma, csak keveset találtam a használt piacokon (Jófogás, FB Marketplace és csoportok, HA), ezért nem mertem megrendelni még. (Jófogáson kifejezetten gyanús hírdetéseket láttam, mivel mindegyik hírdetésben ugyan az a gép van lefényképezve csak más szögből, más árral és más izzó futásidővel. Lehet, hogy csak beképzelem, de gyanakszom :D ) A kérdésem, igazából az lenne, hogy emellett még milyen projektorokat lenne érdemes nézni akár használtan akár, újonnan kb 60 ezer forintig (Újonnan nem gondolnám, hogy van ennyiért azért is kezdtem el nézni használtan), illetve, ha megvennék egyet és az izzó bedölgik mennyire költséges és nehéz cserélni/cseréltetni az izzót.

[ Szerkesztve ]

(#52797) Márton válasza kuni1123 (#52796) üzenetére


Márton
nagyúr

A 18 óra nagyon necces. Derült időben még árnyékolva is halovány marad a kép.
Hacsak nem 5-10-20e lumenről beszélünk vagy 1m-es képről :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52798) kuni1123 válasza Márton (#52797) üzenetére


kuni1123
csendes tag

Valamennyire árnyékolnánk amennyire tudnánk, és nem a tűéles kép az elvárás, de jó lenne ha látnánk valamit a képből :D Melyik lenne az a projektor amivel ellehetne érni a kívánt hatást? Ha meglehet különböztetni a 2 csapatot az már majdnem jó :DDD

(#52799) -KP- válasza kuni1123 (#52798) üzenetére


-KP-
addikt

Nem a projektorral van a baj, hanem a beszűrődő fénnyel.

(#52800) proci985 válasza kuni1123 (#52798) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Dedikalt kiallitasokra szant projektorok meg tudjak altalaban oldani. ha a leirasnal felhasznalasi korokben feltunik a "szentmise", "ipari csarnok" vagy "eloadoterem", akkor altalaban valoszinuleg hasznalhato lesz. Nem lesznek halkak, de valszeg ti sem. a hasznalt projectiondesign cuccok jellemzoen ide tartoznak es azert megfizethetoek, mert 10 evesek es istentudja hany lampan vannak tul.

Topikban itt meg a bogarakat szoktak mondani problemasnak ha kulteren hasznalod. Plusz a fal festesetol fuggoen kb hasznalhatatlan lesz a kep.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.