Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) tobias40 válasza Ijk (#52543) üzenetére


tobias40
veterán

Dobnál róla képet hogyan néz ki?
Én is vmi olyanon gondolkodom mintha a rolós vásznat feszíteném ki csak nem az oldalfalra hanem az egész mennyezetre.Nem tudom mennyire lenne "monstrum" kinézete a tartó konzoloknak.. :U
Ezt a c-profilosat nem értem.. :(
Nálam még az is gond hogy az ablakon hiába van redőny ami jól besötétít,nagyon átlátszó a fényfüggöny és így visszaverődik a kép az ablakról! :W

A Vhiktor-é azért jó mert szinte semmi nem látszik ha leveszi a vásznat csak a 4 kampó ha jól értettem.

[ Szerkesztve ]

(#52552) Pro Koryak válasza sepsi0 (#52549) üzenetére


Pro Koryak
addikt

https://www.arukereso.hu/projektor-c88/lg/hf60lsr-p458190201/#velemenyek
"Hátrányok
Sehol nem jelzik, hogy a Netflix nem elérhető a saját webOS alapú rendszerben. Ehhez külső megoldás kell."
:U

(#52553) tobias40 válasza Pro Koryak (#52544) üzenetére


tobias40
veterán

Köszönöm de egyelőre valóban a szobát kell kialakítanom hogy jobb legyen a vetítésre és utána majd nézek egy jobb gépet ha még akarok.Van most bőven amit lehetne venni a használt piacon,lehet válogatni!
A 3,7 méteres vetítési távolságra is jó a SIM2 D80 113"-os vászonnál?

Te milyen gépet ajánlanál nekem?

(#52554) sepsi0 válasza Pro Koryak (#52552) üzenetére


sepsi0
őstag

Elvileg Webos 4.0 van rajta, ez van a tvn is, ebből kiindulva lennie kellene Netflixnek, de ez majd kiderül. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, olvastam én is. :R

Meg itt mást írnak.

(#52555) Vhiktor
Írtózom a cserélhető lámpás projiktól az izzó ára miatt. Gondolom a 4-6000 óra maximum élettartam.
Viszont a becsléssel igazad lehet, de a fényerőn kívül miben lenne jobb a cserélhető izzós?

[ Szerkesztve ]

(#52555) Vhiktor válasza sepsi0 (#52549) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha csak 1-2 filmet nézel rajta, akkor a hagyományos izzóval is elmegy 5-10 évig lazán.
Annak jó a ledes fényforrás akinél naponta több órát megy, illetve aki ki be kapcsolgatja.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52556) tobias40 válasza Vhiktor (#52542) üzenetére


tobias40
veterán

Mondjuk erről is jó lenne kép milyen lett kifeszítve(kampó és a vásznon a karika) és hogy mivel oldod meg 2,70m magasan a kifeszítését a vászonnak? ;]

(#52557) Vhiktor válasza tobias40 (#52551) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan, csak 4 db kicsi kampó van fent, szinte észrevehetetlen hacsak direkt nem a plafont fürkészed :)

A vászon négy sarkára 4 db fénmgyűrű van varrva, ezeket akasztom a kampóra.
A kifeszítés egyszerű. Felmászok a létrára és ráakasztom :D
Kb 2 perces művelet a fel és leszerelése, hajktogatással együtt. Nem kényelmes, de nekem megéri.

Majd legközelebb lövök róla képet, de nem dizájnos ;] viszont a célnak tökéletesen megfelel. Majd késöbbi bővítésre uyganezekre a kampokra fel tudom akasztani az oldalsó falakat takaró anyagot is.

Eredetileg kampók helyett mágneseket akartam használni és karhosszabbító bottal (olyasmi mint amivel a kígyókat fogják meg) akartam feltenni. De mivel 12 m2-nek már van súlya ezér a bot nem bírja el.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52558) Pitti11 válasza tobias40 (#52553) üzenetére


Pitti11
tag

3,7-ről 106-os vászon a max, 235cm széles kép nagyjából

(#52559) BBéci válasza sepsi0 (#52554) üzenetére


BBéci
titán

Átlagosan 15 forintba kerül egy film megnézése, ha a lámpacsere árát tekintjük. Ha ettől irtózol, akkor menj inkább moziba! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52560) sepsi0 válasza BBéci (#52559) üzenetére


sepsi0
őstag

Oké, ez érv volt tényleg :D és jogos.
Moziból már kinőttem, inkább itthon a lehetőségekhez képest.
De akkor is tartom, amennyire utánanéztem, hogy nevetségesen drágán mérik a gyári izzők árát. Oké leosztva nem drága, ahogy írod.
Mit ajánlotok 200k-ig? Most ez a határ.

(#52561) tobias40 válasza Vhiktor (#52557) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek!
A mágnes megtartaná a vászon súlyát és még feszíteni is lehetne rajta?
Kampóval biztosabbnak tűnik,gondolom egyszerű falhorog amit tettél.
Kell a 100% pamut hogy ne tükröződjön?Tehát ha bemegyek a boltba és kérek matt fekete anyagot 100% pamut akkor az jó lesz?
Nekem 4x4,5 a (k. 5 kg lenne az anyag) szoba és én is egy ilyen hosszabbítós-botos megoldásra gondoltam mert így nem kellene létrázni! ;]

(#52562) tobias40 válasza Pitti11 (#52558) üzenetére


tobias40
veterán

Ennyit ad a samsungom is,tehát akkor ne is keressek mert nem lesz olyan ami tudná ilyen távolságról az ekkora képátlót?

(#52563) Vhiktor válasza tobias40 (#52561) üzenetére


Vhiktor
veterán

A bottal az lesz a baj, hogy nem fogod tudni rendesen megfeszíteni, ki fogja csavarni a botot a kezedből. Persze ha nem baj hogy lesz az anyagnak hasa, akkor nem kell megfeszíteni.
Mennyi a hejed a vetített kép teteje és a mennyezet között?

Szerintem a mágnes is megtarthatja, bár ha oldalirányba is hat rá erő, akkor lehet nem. Ki kell próbálni :D

Ilyen kampót használtam:
[link]

Néztem még sima pamutvászon anyagot is, az olcsóbb de az anynira vékony, hogy átmegy rajta a fény. Minenképpen mattnak kell lennie, mert most nekünk az a fontos, hogy ne verje vissza a fényt, ezért a hagyományos blackout függöny sem annyira jó, mert az kicsit fényes. Tehát nem csak az a lényeg, hogy ne engedje be / át a fényt de még ennél is fotnosabb, hogy ne verje vissza.

Ha nem akarsz kisérletezgetni, akkor vedd azt amit belinkeltem, azt már teszteltem :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52564) Ijk válasza Vhiktor (#52563) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk az nem baj ha átengedi, tehát bármi ami fekete és nem szakad nagyobb feszítéstől megfelel. Én sokat tököltem a minél sötétebb fekete anyag kiválasztásával, feleslegesen. Ami fekete azért fekete mert fényelnyelő, és hát fehér plafonhoz képest már mindegy hogy 99,0% vagy 99,2%-ban. Szerintem minél könnyebb a jó, de még elég sűrű szövésű hogy ne virítson át a fehér mennyezet ha alulról világítod.
Ha lesz házam még egy ilyen álmennyezeten is agyaltam: :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52565) Pitti11 válasza tobias40 (#52562) üzenetére


Pitti11
tag

Epsonok tudják, a többivel nincs tapasztalatom...
Itt van egy jó kalkulátor

(#52566) Dorian válasza Ijk (#52564) üzenetére


Dorian
félisten

Black out függönyöm jóval feketébb, mint a vászon kifutója

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52567) Ijk válasza Dorian (#52566) üzenetére


Ijk
nagyúr

Black out függönynek akkor van értelme ha nincs redőny, de körülötte akkor is beengedi a fényt. Jobb a redőny. Mondjuk nagyobb tömegű szövet hangelnyelése jobb, ami kedvezhet az akusztikának.
Legjobb persze a külön moziszoba, egy amerikai konyhás nappali mindenféleképp kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52568) Dorian válasza Ijk (#52567) üzenetére


Dorian
félisten

Helyzete válogatja. Mert a külső fényt a redőny valóban jobban kizárja, ugyanakkor abból sötét színűt kell választani a belső felület miatt.
Viszont szvsz sötétítőfüggöny mindenképpen kell, ha csak elhúzva is lóg, anélkül furcsán meztelennek néz ki a szoba. persze ez már lakberendezés meg egyéni ízlés.
Ill. pl. nálam hátsó kertekre néz a mozinappali, így este nincs beszűrődő fény a Holdon kívül. Persze lehet, h vki nem csak este akar filmezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52569) tobias40 válasza Vhiktor (#52563) üzenetére


tobias40
veterán

Egy ilyen falforgot(kampót) csavarok a vot végébe és simán tudom feszíteni vele ha beleakasztom a gyűrűbe amit a vászonra varrtunk! :Y
Igen,azt az anyagot fogom venni mert nincs kedves kisérletezgetni és a végén többe fog kerülni ezt már tapasztaltam..
Kb 50 cm lehet a helyem a plafon és a vetített kép között,simán elfér az anyag még akkor is ha belóg egy kicsit a vászon.

(#52570) tobias40 válasza Pitti11 (#52565) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt ismerem de nincs benne a SIM2 D80!

(#52571) Ijk válasza Dorian (#52568) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha van redőny akkor elég egy könnyű sötétítő, mert nem fényzárás a cél hanem a visszaverődés minimalizálása. Ha nincs redőny értelemszerűen black out függöny kell, abból is minél sötétebb hogy a visszaverődés is minimális legyen, mert egyébként van fehér blackout függöny is. Persze a redőny lehet fekete, mondjuk ilyet még nem láttam, de az üveg akkor is tükrözni fog, hacsak nem üvegen belül van a redőny. ;]
A vászon környéke egyébként a legfontosabb, nem csak a kontraszt miatt, engem zavar a fénylik a képernyő körül valami, és még a fekete bútorlap is fog. Arra ilyet ragasztottam.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52572) Pitti11 válasza tobias40 (#52570) üzenetére


Pitti11
tag

Ez igaz, ...ezért azt tőlem tudod :DD a többit meg tudja a kalkulátor :K

(#52573) Vhiktor válasza tobias40 (#52569) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arra figyelj, hogy pont akkora méretet rendelj amekkora tényleg kell. Én kb 6szor varrtam rajta újra a gyűrűket mire jó lett :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52574) BBéci válasza sepsi0 (#52560) üzenetére


BBéci
titán

Nem kötelező gyári izzót venni! Sőt, döntő többségben az eredetivel azonos minőségű utángyártottat veszünk, ami nagyjából 30000 forintba kerül. Az 3-4 évente nem számottevő kiadás, szóra sem érdemes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52575) Dorian válasza Ijk (#52571) üzenetére


Dorian
félisten

Igaz, az üvegre nem is gondoltam.
A natùr akác hifiállványom tetejènek világos szìne engem is zavar kissè, lehet teszek rá majd vmit. Azon kìvül a közèpszürke szőnyeg ami visszaver, de ez felesèges kompromisszum volt: "Legalább a szőnyeg ne full sötèt legyen"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52576) spiky03 válasza Vhiktor (#52557) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ilyesmit gondoltam, meg az oldal falra is, de utána inkább ALR vásznat vettem. :D
A kampókkal olcsóbban megúsztam volna a fix. :DDD
Meg most egy kis okos kütyüt vettem, amivel egy gombnyomásra indul minden, vászon le, erősítő, lejátszó, szub, projektor be. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52577) BBéci válasza Ijk (#52571) üzenetére


BBéci
titán

Üvegfelület elé mindenképpen kell valami, ami megakadályozza a hang visszaverődését és az esetleges rezonálást okozó hullámok odajutását.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52578) archie17


archie17
tag

Sziasztok!

Speciális felhasználásra keresek mini projektort.
Feleségem gyakran rajzol különféle technikával, és szüksége lenne valamire, ami függőlegesen a lapra vetíti a képeket az arányok miatt. Vagyis az asztal fölött, közeli vetítési távolsággal, ám nem túl nagy képméretben szeretnék értékelhető képet. A4 és B2 közötti (kb 15 inch átlótól 34-ig) méretet szeretnék elérni úgy, hogy a projektort az asztal fölött még tudjuk valamilyen álvánnyal rögzíteni-mozgatni. Vagyis 100-120 centinél ne kelljen messzebb rakni a projektort ezekhez a méretekhez (max 1.5 throw ratio).

Amit keresek tehát, az:
- Kis méret
- képes kis képátlóban is éles képet adni
- Min. 800X600 de méginkább HD
- max 1.5 throw ratio
- wifis, vagy más vezeték nélküli screen mirror hasznos
- 50-70e Ft körül költenék rá

Ahogy én utánanéztem, a közeli és kisméretű vetítést inkább a DLP tudja. Ennek a technikának van elméleti minimum vetítési távolsága/mérete?

BLITZWOLF ez a projektor például tudna majdnem mindent, de megzavar, hogy a minimum vetítési távolsága 0.5 méter (ami a throw ratioval leosztva kb A4 méretre jó lenne), de a minimum vetített képméret meg 30".

Van tapasztalatotok ilyen kis képméretű, közeli vetítővel?

Köszi előre is!
Áron

(#52579) Dorian válasza BBéci (#52577) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem ìgy van.
Ablak igen ritkán helyezkedik el nevezetes visszaverèsi pontokon, ill. egy akármilyen vastag függöny is max a közèptartomány tetjètől kèpes bármilyen mèrtèkű csillapìtásra. Tehát függönyt max utòzengès beállìtására tudunk használni, ami viszont pont a felső tartományban eleve már tùlcsillapìtott a legtöbb lakòszobában. Az üvegezès esetleges rezgèsèt pedig kifejezetten mèlytartomány okozza, ami számára a függöny olyan, mintha ott se lenne.
Tehát a függöny szerepèben hagyatkozunk a fènycsillapìtásra, arra valòban alkalmas lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52580) BBéci válasza Dorian (#52579) üzenetére


BBéci
titán

A saját esetemet, szobámat vettem alapul. Bal oldalon, pont féltávon van a teraszra vezető ajtó és ablak (2 db 90x210 cm), tehát elsődleges visszaverési ponton.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52581) Dorian válasza BBéci (#52580) üzenetére


Dorian
félisten

Saját egyedi esetet után nem szerencsés általánosítani. A féltáv miért elsődleges visszaverési pont? Ugyanolyan messze lenne a bal front az oldalfaltól, mint az ülőhelyed? Nehezen hiszem. Viszont ha mégis nevezetes visszaverési pont, akkor a függöny sokat nem ér (ld. előző hsz.), oda inkább egy leengedhető nagy-lamellás fa reluxa vagy ilyesmi lenne alkalmas, hangterelő elemként, zenehallgatáskor úgy elforgatva, hogy felfelé irányítsa a hangot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52582) péjé válasza archie17 (#52578) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a DLP rendszernek ehhez nincs köze, az optika határozza ezt meg.
Inkább egy ismert márkát ajánlok a Blitzwolf helyett mert azokon normális lencse található.
A noname kínai gépek optikája nem hiszem hogy megütné egy akár belépő kat. Benq szintjét.
Pl ez... [link] 34"-os képet 103-160 cm közöttről tud, fullhd ami miatt részletesebb lesz a kép és még mozizni is jó lesz....kalkulátor [link]
Ennél olcsóbban csak sima HD gépek vannak.

A közeli vetítésű gépek 1méterről már 2 m széles képet vetítenek, az ultraközeliek meg kb.30cm-ről ugyanezt teszik, sztem te nem ezt keresed.

(#52583) Vhiktor válasza tobias40 (#52569) üzenetére


Vhiktor
veterán

Így néz ki feltéve.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52584) Márton válasza Vhiktor (#52583) üzenetére


Márton
nagyúr

szuper!
már csak valami állvány kéne oldalra, azt is befedni és mehetnek a kinti vetítések napnyugta előtt :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52585) Vhiktor válasza Márton (#52584) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha az abalk felőli oldalra gondolsz akkor van rajta jó vastag redőny amin még a legnagyobb napsütésben sem jön be semmi fény :)

Majd jobb és baloldalra is fogok feltenni "függönyt" a vetítés idejére. De egyenlőre ezzel az eggyel is óriásit javult a kép.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52586) Márton válasza Vhiktor (#52585) üzenetére


Márton
nagyúr

bent ok, de akkor _talán_ elfogadható lenne kint is. Nem minden meccs kezdődik majd 21 órakor :(

egyelőre :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52587) BBéci válasza Dorian (#52581) üzenetére


BBéci
titán

Valóban nem szerencsés, de úgy sikerült. Hozzá kellett volna tennem, hogy amennyiben olyan helyen van az ablak, mint nálam, akkor kell elé valami.
A féltáv nem pontos meghatározás, de az tuti, hogy elsődleges visszaverődési pont, ezt tükröződéssel lehet látni. A kanapém három személyes, de csak a két szélső relaxos. Ha a bal oldaliban heverek, akkor pontosan szemben van velem a bal frontsugárzó. Középre csak tesztelés és nagyon odafigyelős zenehallgatás (havonta fél óra) során szoktam ülni.
A vastag függönynek egyértelműen pozitív a hatása, ezt a meglévő karnisra ideiglenesen felhelyezett takaróval, régen sötétítőnek használt franciabársonnyal tapasztaltam. Tervben van egy másik karnis és függöny megvásárlása és felszerelése a meglévő fölé/elé.
A képminőségnek is használni fog, mert a fehér redőny és ablakkeret, az üveg és a majdnem fehér függöny együttese erősen zavaró hatásúak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52588) spiky03 válasza Vhiktor (#52583) üzenetére


spiky03
veterán

Menő:C
Lehet én is kipróbálom majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52589) tobias40 válasza Vhiktor (#52583) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi a képet!
Bal oldalon nem megy ki a falig a vászon?
Nekem is így van még az ablak is ,arra majd veszek vmi ideigenes sötétítőt mert ott verődik vissza nekem a fény és a kép. :O (ritkább a függöny mint nálad)

(#52590) Vhiktor válasza tobias40 (#52589) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem megy ki teljesen a falig az anyag. mindkét oldalon 40-40cm marad. Onnan már nem verődik vissza a mennyezetről semmi.

Kicsit tozít a kép, mert ultraszéles látószöggel csináltam. Cak az arányok végett 4 méter hosszú a kifeszített anyag és 2,5 méter széles. Maga a vetített kép 100 colos, most hasra ütésre 221,5 cm széles.

A projektor meg a az anyag hosszához viszionyítva full középen van..

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52591) tobias40 válasza Vhiktor (#52590) üzenetére


tobias40
veterán

OK,azt hittem teljesen le kell fedni a mennyezetet..
Én lefedem a teljeset amennyire bírom,legalább kintebb lesznek a kampók a sarokban! :)
Meg nekem fent mennek a radiátor fütés csövek a vászon felett,ahhoz kellene vmi könnyen kapcsolodó-oldódó dolgot találnom és akkor nem kell csak 2 kampó a másik oldalra.
Asszony se morog annyira,ha bár az usse számít! ;)

(#52592) Vhiktor válasza tobias40 (#52591) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lefedheted teljesbe abból baj nem lesz, de ha kimarad egy kics nem fog számítani :). Nekem azért megy addig mert már létráról sem érném el teljesen a mennyezet széleit, mindenhol bútorok vannak.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52593) tobias40 válasza Vhiktor (#52592) üzenetére


tobias40
veterán

Erre való a "seprűnyélbe" tekert kampó és nem kell a létra hanem a bottal akasztgatod be a karikákat.. ;]

(#52594) Vhiktor válasza tobias40 (#52593) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jó lehet, csak attól függ, hogy megtudod e rendesenn feszíteni így az anyagto? Nekem pl eléggé erőlködnöm kell még látráról is, pedig 2 kézzel húzom.

De jó ötlet :)

Sokszor ezek a kókányolt megoldások a legjobbak :D :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52595) Ijk válasza Vhiktor (#52594) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem kifordítja a kezedből a nyelet amikor be akarod akasztani, ki kell próbálni.
Legfeljebb teszel fejmagasságba is kampót, fentibe egy zsinórral beakasztod, a feszítő zsinórt végén egy karikával meg az alsó kampóba akasztod, akkor már csak húznod kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52596) Mik76 válasza Vhiktor (#52583) üzenetére


Mik76
senior tag

Jol nez ki es elmondasod alapjan jol is teszi a dolgat.
Lehet tul nagy keres, de egy kimerevitett keppel tudnal egy vele es egy nelkule fotot loni fix manualis kamera beallitasokkal esetleg? Valahogy ugy hogy a fenymeres ne a vaszonra korlatozodjon, hanem a helyisegre.
:)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52597) Vhiktor válasza Mik76 (#52596) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ennek nem nagyon látom értelmét, nem adja vissza sehogy a fénykép.
Tegnap megmértem az ansi kontrasztot és az a 4szeresére emelkedett. Szerintem többre is, ansit projektoroknál amúgy is nehéz normálisan mérni.

Szemléltetem a példát. Ha nincs fent az anyag akkor ansi ábránál olyan világos van a szobában mintha fel lenne kapcsolva a lámpa. Lazán lehet olvasni mellette. Akár le is szerelhetném a lámpát és használnám ezt világításnak :D

Ha fent van az anyag akkor kb szürkület és sötét között félúton van a fényviszony a szobában ansi ábra mellett.

Mivel projektorok és tv-k kalibrálásval foglalkozom, ezért láttam már sok gépet.
Eddig ilyen dinamikájú képet csak sokkal komolyabb gépeknél láttam és azoknál is akkor ha dedikált szobában voltak használva.

Azt kell, hogy mondjam, hogy pl egy F22-hez hasonlítva így már nem sokkal marad el a képe (persze nem az élességre gondolok, mert abban verhetetlen az f22). De ansi kontrasztra így már elég jól megközelíti azt.

Mondok egy konkrét példát.
Men in Black-be van az a jelenet amikor bemennek a fehér irodába. Tehát a kép nagy része hófehér. Ha nincs feltéve a függöny akkor Will Smith öltönye nem fekete, hanem nagyon világos szürke mindenféle részlet nélkül, valamint a bőre sem sötét hanem majdhogynem fehér (mint mikor Arni megmártozott sárban és a szürke sár mesgzlárdult a bőrén). Abszolút kontraszttalan a kép.

Ha fent van a függöny akkor már előjönnek a részletek, az öltöny feketének látszik és Will is.

Röviden összehasonlíthatatlan a 2 kép.

Az asszony is azt hitte, hogy már megint új projektort vettem, annyit javult a kép.

De majd legközelebb emgpróbálok képet lőni róla, főleg a szobáról, hogy mennyire van világos a függöny nélkül és mennyivel lesz sötétebb a függönnyel.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52598) Mik76 válasza Vhiktor (#52597) üzenetére


Mik76
senior tag

"Röviden összehasonlíthatatlan a 2 kép."

Eppen hogy ez lenne a ket kep ertelme. Latni hogy mennyire sokat szamit a menyo blokkolasa. De ha nem akarod megcsinalni azzal sincs baj.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52599) Vhiktor válasza Mik76 (#52598) üzenetére


Vhiktor
veterán

De megcsinálom szívesen, de a kép biztosan nem fogja vissza adni.
Ugyanaz lesz vele a helyzet mint amikor valaki a vetített képet fényképezi le világos falak mellett és a fényképen kb végtelen kontrasztja van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#52600) Vhiktor válasza Vhiktor (#52599) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem az enyém, de kb tényleg ekkora a változás:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.