Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) TarTomi válasza TarTomi (#93687) üzenetére


TarTomi
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni monitor cseréje előtt!!
A jelenlegi Samsung 27E510CS monitorom cserélném ki és a gamer irány a cél az FPS vonallal!
A gépem I-6700K GTX 1080 ti
Néztem a predatorokat, LG-ket és már sok mást is és a tesztekből nem igazán tudom eldönteni mit preferáljak. 60 vagy 144Hz a lényegesebb , 1 vagy 4 ms illetve a full HD vagy a 4K legyen a fő szempont! A keret 200K körüli és 27-28" lenne a méret. Esetleg 32"????
Kérlek segítsetek merre döntsek! Előre is köszönöm!
Ezek esetleg?
ACER PREDATOR Z321
ACER PREDATOR Z271
Acer Predator XB281
Acer Predator Z301

(#93702) dancepoklate


dancepoklate
csendes tag

Warfame,LoL naponta max 4 órát

(#93703) snecy20 válasza TarTomi (#93701) üzenetére


snecy20
veterán

Legjobb alternatíva szerintem jelenleg a 16:9 - 1440p@165Hz, vagy a 21:9 - 3440x1440@120Hz.
Játék céljából a 4K / 60Hz az teljesen felejtős, hacsak nem 40" feletti kijelzőn játszana az ember olyan single player címekkel, ahol szinte lényegtelen a képfrissítés.

AxBattler

Az X34P tudja ezt pl. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93704) AxBattler válasza snecy20 (#93703) üzenetére


AxBattler
félisten

A 3440x1440 szvsz jó lesz 100Hz-nek is... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93705) Brekk válasza Amerigo57 (#93680) üzenetére


Brekk
addikt

PB248Q ból fogjönni (más lesz a neve) egykupaccal heteken belül. :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93706) TarTomi válasza snecy20 (#93703) üzenetére


TarTomi
újonc

Köszi a segítséget!
Sajnos az már árban nem fér bele pedig igen jó lenne

[ Szerkesztve ]

(#93707) BRobee válasza Mamuska (#93683) üzenetére


BRobee
tag

Koszi!

@Axbattler, tudnal javasolni valamit? Mar a szemem folyik i a sok review olvasasatol, de sajnos nem nagyon talalom a megoldast...

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#93708) BRobee válasza Tufa_ (#93689) üzenetére


BRobee
tag

Meg semmilyet, siman visszakuldtem, mert a TN paneles nagyon pixeles olvasashoz. Tv-n filmezek, jatszok, de pl. ha ramjon, hogy nyomjak egy quake-et, akkor leulnek a gep ele, de nem fo szempont a gaming. Ergo CS:GO-zni nem fogok.

A legnagyobb gondom, hogy notebookrol jovok, ergo gozom sincs mennyire zavaro, csak a reviewk alapjan tudok valasztani.... Vagyis NEM tudok :D

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#93709) Amerigo57 válasza Brekk (#93705) üzenetére


Amerigo57
őstag

Köszönöm Brekk. :)

Amerigo57.

(#93710) BRobee válasza AxBattler (#93669) üzenetére


BRobee
tag

Basszus pont a Te valaszodat nem lattam! Melyik dellre gondolsz pontosan? (Dell S2419HM vs. U2415)

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#93711) AMATŐR válasza TarTomi (#93681) üzenetére


AMATŐR
őstag

Szia!
Én ma vettem Acer Predatort 32' méretben. Nekem 1080 as karim van és elképzelni se tudtam ezt a 144Hz-es nVidia G-Sync dolgot. Egy biztos, nem bántam meg! BF5 tel játszom, fantasztikus képe van! Csak ajánlani tudom! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#93712) Pál úr válasza AxBattler (#91837) üzenetére


Pál úr
csendes újonc

DELL U2715H lett volna a kiválasztott, de bevilágításmentes egyelőre nincs a sivatagban, és nem is látszik rá esély.

A BenQ nem tetszik, az AOC sem nagyon, Lenovo P27q pedig nincs.

Azt a választ kaptam, hogy érdemes nem nagyon vékony kávásat venni, mert ott kisebb az esély a bevilágításra. Továbbra is cél, hogy otthonra, hosszú távra legyen eszköz a Samsung 971P lecserélésére, fejlesztésre, játék szinte 0. A keretbe a 130+ belefér, és nem baj, ha van hozzá / benne hangszóró, USB3.0.

(#93713) |AP| válasza Brekk (#93705) üzenetére


|AP|
veterán

hopsz, ez jól hangzik.
Akkor lehet nem kapkodom el az U2415-öt.
Több részletet lehet esetleg tudni?

(#93714) Tufa_ válasza BRobee (#93708) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ah ok, azt hittem hogy a tervezettekrol mondod hogy vacak kepe van. Azok mind IPS-ek... :)

(#93715) AxBattler válasza BRobee (#93710) üzenetére


AxBattler
félisten

Mind a kettő jó szerintem.

(#93712) Pál úr
Így jár, aki válogat...esetleg még BenQ PD2700Q.

Vagy 32"-os méretben:
AOC Q3277PQU
Philips BDM3270QP, 328P6AUBREB
BenQ PD3200Q

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93716) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos, hogy létezik jó topik a kérdésemnek, remélem itt elfér! :)
Az lenne a kérdésem, hogy ha bizonyos felbontáson a monitorom max. képfrissítési frekvenciája 60 Hz, akkor a játékban hiába van több 60 fps-nél, mert a monitor úgysem tudja követni? És akkor fáziseltérés van a kettő közt, tehát, inkább árt, mint használ, ha nem maximálom 60 fps-re a játékokat?
Kérlek segítsetek ezt megértenem :N :)) Köszi!
Üdv

(#93717) TarTomi válasza AMATŐR (#93711) üzenetére


TarTomi
újonc

Szia! Pontosan melyik típust és milyen panellel! Sokat olvastam utána és mindenhol inkább az IPS panel a nyerő ami drágább is jóval! Hol sikerült venned és jó áron?

[ Szerkesztve ]

(#93718) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ahoj

100-ig keresek gamer monitort, elso korben ezeket néztem

- AOC G2460PF
- Benq xl2411p
- Lg24gm79g
- esetleg MSI Optix MAG24C (bár nem vagyok benne, biztos, hogy megér 100k-t)

VA panelrol mar lemondtam ill a wqhd-rol is mert azok 130-tol indulnak. (Bar a Lenovo y27g-je VA+gsynces 130ert). Kb 10 eve volt utoljara dell tn paneles monitorom azota csak ips, manapsag is nagyon tre a TN panel? Nem kell nekem pro kep es videoszerkeszteshez, porgos fps game ill netezes/yt.

[ Szerkesztve ]

(#93719) Dare2Live válasza koxx (#93718) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

VA nem alkalmas pörgős FPSre.

Én erre 144hz+os 0.5-1mses TNt vennék. Benq xl2411p-vel nem tudsz mellé nyúlni, talán a legtöbben azt veszik pörgős fpsre.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93720) koxx válasza Dare2Live (#93719) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 4ms miatt? jaja benq monitorokat nagyon nyomatják mindenhol, csak kicsit még tartok ettől a TN dologtól. Megpróbálom vhol meglesni élőben.

A lenovo y27g-je még nagyon tetszik, de ott kicsit para a képminőség a 27"/FHD miatt, ugyanakkor VA panel+gsync 130-ért elég jó vételnek tűnik. Még olvasok pár tesztet, hogy mit írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#93721) snecy20


snecy20
veterán

Bár sajnos a #93670-ra nem jött válasz, 4K 40" feletti méretben három versenyzőre redukáltam a jelölteket. Ezekből van-e ami ajánlottabb, mint a másik kettő?

LG 43ud79-b
Philips momentum 436m6
Acer eb490qk (ez 48.5")

Az LG-nél akadnak villódzási / elsötétülési gondok amik csak firmware frissítéssel oldhatóak meg nagynehezen, az Acer meg a VA paneljeihez hasonlóan szenved ennél az IPS panelnél is zöldes-barnás elszíneződéstől, bár lehet hogy darabja válogatja. Kiugró problémákról igazából egyedül csak a Philipsnél nem olvastam.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93722) Dare2Live válasza koxx (#93720) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tőlem nyugodtan vegyél gsynces VAt pörgős fpsre, csak aztán ne sírj hogy agyon mészárolnak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93723) Dare2Live válasza snecy20 (#93721) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De mire kell?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93724) snecy20 válasza Dare2Live (#93723) üzenetére


snecy20
veterán

A játszós 165Hz/Gsync/1440p-s monitor mellé minden másra. Böngészés, 4K videók, néha munka, nagyon alkalmi játék de az marginális... igazából egy olyan kéne ahol a fehér szín tényleg fehér, és a homogenitás is elfogadható.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93725) koxx válasza Dare2Live (#93722) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

29es LG ips 75Hz után? :)) sztem amúgy marad a Benq, de azért megnézem milyen.

(#93726) Hooper válasza Mamuska (#93694) üzenetére


Hooper
őstag

Kösznöm szépen a sok segítséget! :R
árértékben akkor 2412 felé húzok..bár most felkerült egy asus amit írtál de futáros és gari nélküli.. kb egy idős azzal a PA279-el ami most egyik pillanatról a másikra elszállt nálam.. félve mennék rá :(

Utolsó kérdésem lenne hogy ha esetleg 27est néznék akkor 2711 nyerő lehet? van fent aproban B típusjelű, 2711B.. ez eltér a simától? neten nem találtam semmit

(#93727) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!

Van egy elég régi Benq GW2255-öm, ezt szeretném lecserélni.

Ilyen 40-60k között gondoltam árban.

Játékra, meg általános felhasználásra kellene.

Mi az ami ebből kihozható legjobb opció?

Kettő ajánlást olvastam itt hozzászólásokban ami tetszene:
24" LG 24MP59G
24" Acer Nitro VG240Ybmiix

Esetleg ezeknél jobb 60k-hoz közelebb, lenne valami?

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#93728) L4mie válasza Dare2Live (#93722) üzenetére


L4mie
veterán

No offense!!! Laikus kérdések inc.:

Értem én az ms-ek hajkurászást, de tényleg érezhető háromezred másodperc?

Nyilván persze, de milyen szint után kezdi el érezni az ember? Casual fps játékos érzi?
Vagy akár a HC? E-sportolót elhiszem, hogy számít, de én nekem így laikusként nem gondolom hogy 144Hz 1ms és a 144Hz 4ms között akkora különbségek lennének...
bár néha F1-ben is ezek az ezredmásodpercek döntenek, vagy itt mindenki él e-sportoló szeretne lenni?

Ezek amiről most szó van az input lagok, vagy a pixelek reakcióideje a már elektrónikába érkező jelre, Monitornál létezik amúgy input lag vagy csak a TVknél létezik?

Ha most veszek egy 144Hz G-synces IPS 4-5ms-es monitort akkor ugyanúgy agybafőbe mészárolnak OW-ben mint a mostani 6ms-es P2717H-mmal? O.o

/nyilván skill ügyileg állandó szituációkról beszélünk/

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93729) Mamuska válasza Hooper (#93726) üzenetére


Mamuska
őstag

Az U2711 már nagyon öreg, még CCFL-es, és sajnos már hullanak. A bevonat nagyon durva rajta, sok embernek volt ezzel problémája. Ma már sokkal lágyabb bevonatokat használnak, csak akkor vedd meg, ha már láttál olyat. Szerintem felejtős az U2711, ki tudja mikor patkol el.

(#93730) Dare2Live válasza koxx (#93725) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bezony. VAknak nagyon komoly max response timeja van hiába 144hz a frissítése. videon durván látszik. Z35 egyik leggamaerebb VA 200hz és még youtuben is látszik a lassú response time.

Sztem VA a legjobb kontraszt miatt, nekem is van munkára, filmre... de fpsre, gyors multira a legrosszabb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93731) KAMELOT válasza L4mie (#93728) üzenetére


KAMELOT
titán

Input lag van monitoroknál természetesen csak itt jóval kisebb. Minden attól függ milyen panel van a monitorban. Én 60Hz monitorral játszok és normál statjaim vannak. Azért ha van rá keret akkor igen jobb a 144Hz monitor ha tényleg jó játékélményt akarsz. Mindenki maga dönti el mire kell a monitor és milyet szeretne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93732) mnorbert17 válasza L4mie (#93728) üzenetére


mnorbert17
tag

Szia! Érdekelne engem is egy jó mérésekkel alátámasztott válasz! De addig is leírom az én tapasztalatom a témában. Eddig egy Benq XL2420G 24coll, 144Hz, 1ms, TN monitorral játszottam főként pörgős fps-eket mint BF3 Noshar...stb. Nem vagyok természetessen sem eSportoló, sem pró sem semmi ilyen. Úgy az első harmadokban szoktam végezni, csapat nélkül, "Rambo"-módba... Aztán most lecseréltem a monitorom egy Asus PG279Q-ra 27coll, 165Hz, 4ms, IPS. Rögtön a váltás után 144Hz-en, én éreztem különbséget, mert lassabb volt a mozgás valahogy. (Lehet csak a nagyobb képernyö miatt..) Aztán feltettem 165Hz-re, és az segített rajta. Valahogy ellensúlyozta a lassabb reakcióidőt. Úgyhogy én eddig nem bántam meg a váltást, mert bár gyors fps-re azért továbbra is egy TN (24coll..?) Talán valamivel jobb, azért nekem aki másra is használom a monitort a 27coll IPS (persze 165Hz, 4ms) igazából jobb. Jobb rajta youtubozni, böngészni, fotók...minden. A G-syncre visszatérve, annak csak akkor van értelme ha nincs meg a 144fps egy játékban. Én mindíg 200fps-en játszom, és ha bekapcsolom a G-Syncet akkor érezhetően visszafog. Szóval ezek az én tapasztalataim a témában.

[ Szerkesztve ]

(#93733) Dare2Live válasza L4mie (#93728) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Értem én az ms-ek hajkurászást, de tényleg érezhető háromezred másodperc?"

Az a baj, hogy az nem három ezred mp difi. Amit a dobozra ráírnak az a legjobb eset. Jobb TN 1-4ms. Ellenben
VAnal nagyon nagy tartományban mozog. Legjobb esetben 4ms. Legrosszabban meg 40-100ms. És itt bukuk el pörgős FPSre VA.

Én pörgős fps, progamingre 100% 144z+os TNt vennék.
Ha pörgős fps, multi fps... nem játszik akkor mehet IPS is. De VA semmi esetben.

VA annak kell aki idegbajt kap az alacsony kontrasztól, az IPS glowtól de pörgős fpst, multi gamet nem tol. Én total warozok oda a legjobb imo a VA. Multi fpsre? jujjj....

"Casual fps játékos érzi?"

Nézz rá a linkelt videora.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93734) Zozzer888 válasza Dare2Live (#93733) üzenetére


Zozzer888
addikt

Autós multinál (Assetto Corsa pl) megfelelő lehet még ez a mennyiségű lag?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#93735) Land


Land
veterán

Nah kitaláltam! :C

Vergődök már egy ideje...
Nekem 1060as kártyám van és tartottam (tartok) attól, hogy 2K 1440p-hez kevés lesz. Viszont megnéztem a használt kártya árakat és nincs nagy difi az 1060 és az 1070 között, tehát 15-20k Ft ráfordítással meglehet a kártya csere is.
Így a következőt eszeltem ki:
27" (32 lehet nagy lenne 60-70 cm távolságból), IPS, 1440p felbontás, minél kisebb ms, ívelt dolgot nem feltétlen erőltetném, max 110.000 Ft-ig. Ha már évekig ezt fogom bámulni legyen már jó, ne legyen 27"on túl pixeles (1080p). :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#93736) Dare2Live válasza Zozzer888 (#93734) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én arra se vennék VAt hanem egy IPSes sok hzsat. pl XB270HU.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93737) L4mie válasza Dare2Live (#93733) üzenetére


L4mie
veterán

+mnorbert17 + KAMELOT

Köszönöm a kimerítő válaszokat, nagyon hasznosak és tanulságosak voltak :R

Ezek tükrében elég fura a samsung VA gaming panelek pusholása, pedig szimpatikusak voltak.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93738) KAMELOT válasza L4mie (#93737) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha komoly a szándékod, írd le menniy lenne a keret meg a paramétereket és írunk neked itt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93739) pucavirag


pucavirag
csendes tag

Szasztok!

A linkben található GABA GL-3219QB1 monitorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Jó vétel lehet?

[link]

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#93740) AxBattler válasza koxx (#93718) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer XF240Hbmjdpr
Acer KG251QFbmidpx
AOC G2590PX
ASUS VG258Q
LG 24GM77

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93741) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Monitorvásárlásál számít, hogy hány Hz-et tud? Minél magasabb, a szemnek annál jobb? Csak otthoni alap felhasználásra lenne, nem játékra.

Köszi
Üdv!

(#93742) L4mie válasza KAMELOT (#93738) üzenetére


L4mie
veterán

Ó én már kinéztem ezt : ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ
De a keretet nem szánom rá, agyalok rajta, hogy váltsak AMD-re és akkor egy XF270HU is jöhet, az már belefér, de nem igazán veszem magam rá az AMD VGA-kra.

Nagy ritkán még dolgozok fel fotókat, és kb 8 évnyi IPS használat után nem tudom mennyire barátkoznék meg a TN-el, lehet csak félek tőle és már tök jó TN monitorok vannak,
Volt egy Samsung P2250-em /azt hiszem, de nem biztos ez volt az./
2 éve adtam oda havernak, hát annak ronda volt a képe :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93743) #94529552 válasza pucavirag (#93739) üzenetére


#94529552
törölt tag

:N Minden érv ellene szól: ívelt panel 32"-ban, és FHD felbontással. Teszt sincs róla, ezért eléggé zsákbamacska lenne ilyen ismeretlen minőség és bizonytalan szerviz és garis háttérrel. Az oldalon sokáig téves infókat írtak pl. a 27-esnél a panelról. Itt rendelt is valaki, de minőségi problémák miatt visszaküldte.
Vannak akiknek már a 27"-ra is kevés ez a felbontás, nemhogy 32"-ban. Bár ez egyéni, nekem pont megfelel a 27-es FHD kb. 70-80 cm-ről.
Ha játékhoz kell, van többek közt pl. 144 Hz-es Acer KG271Cbmidpx elfogadható árban, és 60 hó garival, ami sokkal ésszerűbb választás lenne szerintem.

(#93744) pucavirag válasza #94529552 (#93743) üzenetére


pucavirag
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#93745) decla válasza L4mie (#93742) üzenetére


decla
csendes tag

PREDATOR monitorokkal vigyázni kell nálam 2 ment tönkre :(( 5 hónapon belül. Szerencsére garanciálisan cserélték de mikor a 2-ik behalt visszakértem a pénzemet. Fórumon olvastam, hogy gondok vannak a Predator kijelzőkkel.

(#93746) saen válasza decla (#93745) üzenetére


saen
veterán

Ez azért így túl általános. Rengeteg predator monitor van, előfordulhatott egy rossz széria, de ez nem általános egyeltalán.

(#93747) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Kifejezetten játékra szeretnék venni 144hz-es monitort, lehetőleg 100 000 forint alatt. TN panel nem probléma (főleg, mert nagyon más alternatíva nincs ebben az ársávban). Nvidia kártyám van, de legfőképpen a 144hz számítana nekem, a G-Sync és a FreeSync technológiák annyira nem hoznak lázba.

Az alábbi monitorokat néztem, hogy megfelelhetnek nekem:

ASUS VG248QE
AOC G2460PF
ASUS VG248QZ
ACER XB240

Ezek között van lényegi különbség vagy csak a márkájukban különböznek?

Köszi szépen!

Üdv,

Különc

(#93748) TarTomi


TarTomi
újonc

Kalibrált ASUS PG278QR ROG SWIFT lett a vége az Oázistól!!! A fiúk hihetetlen korrektek rugalmasak és segítőkészek voltak! Ezúton is köszönet még egyszer! Remélem hétvégére megkapom! 5*

(#93749) KAMELOT válasza L4mie (#93742) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem ajánlom a váltást amd-re. Amit kinéztél szuper. IPS és 144Hz vegyél. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93750) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Az Acer Predator Z321 ment vissza! 5 pixelhiba beugrott tegnap óta! Nem tudom próbálkozzak megint ilyennel vagy váltsak LG 32GK850G re?! :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.