Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Öcsémnek kellene lecserélni a jelenlegi monitorját. Most még sokat játszik, de már elkezdte az infós sulit, szóval lehet a programozás is hamarosan képbe kerül.
Eddig két monitor tetszett meg:
- ACER NITRO VG240YBMIIX
- SAMSUNG C24F396FHU
Melyik ajánlott a kettő közül, ill. ha ebben az ársávban tudtok jobb vételt, akkor ne tartsátok magatokban. ;)
Mellesleg egy Asus 1050Ti vga-ja van (nem tudom ez számít e). :B
Előre is köszönöm mindenkinek. :R

(#93252) Brekk válasza Gabis (#93251) üzenetére


Brekk
addikt

Hanem vagy VA fan akkor inkább a nitro.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93253) robroy7919


robroy7919
tag

Sziasztok . Tanácsot szeretnék kérni. Beszereztem egy 1070Ti modelt ehhez szeretnék egy monitort , fps játékokhoz , netes multihoz is , kicsit elvesztem az infokba , hogy mi is lenne jó egy ilyen kártyához . Kell e egyáltalán g-synces monitor , hogy magas hertzen tudjak játszani . Ár kb 150 ezerig , előre is köszönöm a segítséget.

(#93254) AxBattler válasza Brekk (#93240) üzenetére


AxBattler
félisten

Erről jut eszembe: 2005-ben a 89k HUF-ért Sulinet programban vásárolt Samsung 730Bf mekkora jóság volt. :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93255) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Nemsokára beújítok egy Vega 56-ot OCUK-ról, kihagyhatatlan vétel volt. A Freesync előnyeit kihasználandó a Benq GW2760S (60Hz) monitorom helyett szeretnék egy új monitort vásárolni.
Namármost a vga-n 3 DP és 1 HDMI port van, nekem pedig alaphangon egy 55"-es TV is a gépre van kötve a monitor mellett, mint kiterjesztett képernyő, és az már lefoglalja az egyetlen HDMI csatit.. Ezért nekem olyan monitor kellene ha jól gondolom, amin DP csati van? Vagy átalakítóval is meg lehet ezt oldani, funkcióvesztés nélkül pl. DP kanóc vga-ból DP-HDMI átalakítóval monitorba be?

Sajnos anyagi lehetőségek korlátozottak, és egyelőre a procim sem a legjobb a Vega 56 alá (2500K@OC4300)
Játszom multiplayer FPS-el, de nagyon nem esport szerűen, így úgy gondolom mindezeket figyelembe véve elég lehet egy 1080p 75Hz-es IPS paneles monitor is, mint pl az LG 27MP59G.

Vagy esetleg valakinek más ötlete? :F :R

(#93256) Brekk válasza AxBattler (#93254) üzenetére


Brekk
addikt

VP171b-m volt boccs. :D Mit találtam. :DDD Már akkor nagy szakértője voltam a monitoroknak. :B

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93257) tipuka válasza Brekk (#93256) üzenetére


tipuka
addikt

na ezt biztos mindenki értette. :DDD - még ilyet!

(#93258) Mamuska válasza AxBattler (#93254) üzenetére


Mamuska
őstag

2005-ben már volt Samsung 970P. :P ;]

(#93259) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Van egy akció most a mindfactory.de-n, MSI MAG monitor és Z390 alaplap vásárlása esetén 100€ lejön. Nekem alaplap kéne, így a monitort valaki vihetné. Kint dolgozom, meg tudom rendelni, itthonra is eljuttatom.
Privátban írjon, aki csatlakozna. Remélem nem voltam nagyon off topic. :)

(#93260) AxBattler válasza Brekk (#93256) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól megmondtad. :D

(#93258) Mamuska
15"-os CRT után a Samu 730BF magát a 21. századot jelentette. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93261) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Erre vmi ajánlat :F :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#93262) AxBattler válasza Norb3rto (#93261) üzenetére


AxBattler
félisten

AOC Q3279VWFD8
Dell P3418HW

Ha fontosabb a játék:
LG 34WK650-W, 34UC79G

Ha fontosabb a filmnézés:
Philips BDM3470UP

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93263) Norb3rto válasza AxBattler (#93262) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszönöm!

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#93264) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Sziasztok!
Ne haragudjatok hogy újra felteszem ezt a kérdést,de ebben a dilemmában tudnátok segíteni ? [link]

Annyival kiegészíteném hogy nem rég székesfehérvári Alba MM -ben láttam kiállítva az 29wk500-at de kicsit kicsinek tűnt a mostani 24" -osomhoz képest és sötétnek tűnt a képe ,de nem tudom hogy felvolt e húzva teljesen a boltban a fényereje ,illetve lehet hogy csak a 27" -os csodák mellett tűnt picikének :I
Illetve azóta ezt néztem 16:9 esnek ha azt ajánljátok inkább ...Q3279VWFD8 ....50-70cm távolságból nézem a mostani monitorom ,ez nem lenne úgy túl nagy ?

Üdvözlettel: Kresh

(#93265) Mamuska válasza TheKresh (#93264) üzenetére


Mamuska
őstag

50-70 centi távolságra picit nagy lesz a 32-es. Samsung C27JG50QQU-t vennék leginkább 100 ezerig, ez VA paneles filmhez a legjobb és 144Hz-es meg jól jönne a játékokhoz.

(#93266) AxBattler válasza TheKresh (#93264) üzenetére


AxBattler
félisten

29"-os kb. ugyanolyan magas, mint egy 24"-os, míg a 27"-os magassága a 34"-osakéval vetető össze.

EDigital-ban most 92k HUF az LG 34WK500-P, az egyel jobb 34WK650-t meg sok helyen megkapod 110k HUF alatt.

Persze a lejjebb ajánlott Samsung sem rossz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93267) VZT


VZT
tag

Nem teljesen értem, hogyha marketing fogás, hogy merik ráírni? Hasonló VA panelese monitorokra is szintén 1 ms reakciót írnak. Ezek szerint akkor az összes megtévesztő?

mindig más

(#93268) WuuWuu


WuuWuu
tag

halo srácok. van valami elképzelése valakinek hogy a kovetkezo konfighoz milyen monitor passzolna?
[link]
masodlagost majd megoldom. főleg fps játékok főleg pubg.
masodlagos monitort mar megoldom :D

(#93269) Brekk válasza Mamuska (#93265) üzenetére


Brekk
addikt

A JG50nálam nagyonjól vizsgázott, mindkét méretben.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#93270) Mamuska válasza WuuWuu (#93268) üzenetére


Mamuska
őstag

Jó áron: Acer Predator XB271HU IPS, LG 32GK850G-B VA paneles G-Sync-es monitorok közül választanék.

(#93269) Brekk

Jónak tűnik nagyon az áráért, és nincs buktató. :D

[ Szerkesztve ]

(#93271) #85552128 válasza Mamuska (#93270) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azért a Freesync hiánya elég nagy érvágás a JG50-nél szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#93272) Mamuska válasza #85552128 (#93271) üzenetére


Mamuska
őstag

hagyjuk

[ Szerkesztve ]

(#93273) Chalez válasza Chalez (#93255) üzenetére


Chalez
őstag

Erre valaki? :F

(#93274) L4mie válasza Mamuska (#93272) üzenetére


L4mie
veterán

Támogatom az ötletet!!!

/ááá erre szerkeszetted ;] /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#93275) Mamuska válasza Chalez (#93273) üzenetére


Mamuska
őstag

Acer Nitro VG270bmiix a legjobb abban a kategóriában. Utána jön az LG meg a DELL SE2717H.

(#93276) Chalez válasza Mamuska (#93275) üzenetére


Chalez
őstag

Sajnos ahogy jól látom, az LG kivételével nincs DP egyiken sem, a karimon pedig 1 HDMI és 3 DP kimenet van :( És a TV-met HDMI-vel kötöm rá a vga-ra...
Más megoldás jobb híján? :F

[ Szerkesztve ]

(#93277) Mamuska válasza Chalez (#93276) üzenetére


Mamuska
őstag

Vedd az LG-t. :K

(#93278) TheKresh válasza Mamuska (#93265) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm a segítséget Mamuska és AxBattler !
Pofám szakadjon le hogy nyúzlak titeket ,de esetleg valami csóribb ajánlatotok van 60-70 ezres kategóriában ,hátha az is megfelelne ?
Nem vagyok pro player szóval a 144 hz nem hinném hogy kellene nekem, videokártya fejlesztés is max 1060 vagy 1070 -ig lenne vagy az amd-s megfelelőjére.
Ilyen távolságból a 21:9 34"-os monitoron nem lenne csúnya az 1080p ?

Üdvözlettel: Kresh

(#93279) dragonfx válasza Mamuska (#93275) üzenetére


dragonfx
veterán

me, is drága jo lenne rá egy bf akcio

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93280) Piftuka válasza AxBattler (#93222) üzenetére


Piftuka
veterán

"A forgatható állvány a legkevesebb, azt tudsz rendelni üzletből is, 12-15k HUF körül már egész jókat kapni."

Úgy érted, hogy az iiYAMA forgalmaz a monitoraihoz állványt? Vagy más cég gyárt ilyeneket? Tudsz esetleg konkrét modellt ajánlani?

"A 40"-os azért elég nagy asztali használathoz, a 32"-ostól meg nem mindenhol voltak elájulva..."

Köszi az info-t! ;)

Érdekes, hogy minőségben ekkora különbség van a 27 colos és a 32 colos modell között. Pedig elméletben ugyanazt az elektronikát használják, és ugyanazt a paneltípust is...

Jut eszembe még egy kérdés...

Bármelyiket is választom, szükséges új videokártyát is vásárolnom a jelenlegi "Sapphire Radeon Vapor-X HD5770" helyett?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#93281) Piftuka válasza AxBattler (#93260) üzenetére


Piftuka
veterán

"15"-os CRT után a Samu 730BF magát a 21. századot jelentette."

Mondjuk számomra az iiYAMA Vision Master Pro 454 monitorom által nyújtott képi élményt eddig semmi nem tudta überelni! :N

A legjobb monitor volt, amit csak vásárolhattam akkor. (Leszámítva, a Nyunyu által is használt, 22 colos változatát, a "VM Pro 512"-est. :P )

A mai napig sajnálom, hogy elajándékoztam, és már nincsen a tulajdonomban! :(

Ideális "retro gamer" monitor volna...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#93282) Chalez válasza Mamuska (#93277) üzenetére


Chalez
őstag

:R Éreztem... Köszi!

(#93283) Joe123 válasza #85552128 (#93271) üzenetére


Joe123
aktív tag

Azért (is) kerül annyiba amennyibe...

(#93284) Weareus válasza Piftuka (#93281) üzenetére


Weareus
addikt

Én a Mitsubishi Diamond Pro-mmal vagyok így :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#93285) Mamuska válasza Weareus (#93284) üzenetére


Mamuska
őstag

Az tényleg nagyon jó lehetett. Még a NEC gyártotta. :D

(#93286) kirjak


kirjak
aktív tag

Sziasztok!

Monitor csere előtt állok. Egy asus MX279-et cserélnék le. Semmi gondom vele de lett egy ilyen laptopom csak eggyel kissebb procival és szeretnék egy olyan monitort venni ami támogatja G-sync-et is és nem 60HZ-en ketyeg.

FullHD helyett WQHD mennyire nyaggatná jobban a laptopomat ill. gondolnom kell az asztali gépemre is ami csak gtx980 strix-el szerelt gép és javarészt azt használom/nám jobban a moniton.

Ebben az üzletben kell mindenképpen vásárolnom és eddig ezt találtam megfelelőnek és ezt.

Véleményetek szerint melyik lenne jobb monitor a céljaimnak ?

Illetve ha egy WQHD monitort csak fullHD ban használok az ad ugyanolyan szép képet majd mint a mostanim?

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#93287) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

4K 32" monitort keresek,főleg ps4 pro és netezésre, két típus tetszik:

-BenQ EW3270U
-AOC U3277FWQ

Benq megérné az 50 ezres felárat?
AOC márka nekem teljesen ismeretlen, megbízhatóak?
Ha van más ajánlott típus, jöhet bátran.

Köszi előre is :)

(#93288) Pano


Pano
addikt

Hali!

Bocsi az offért, de minden ide vonatkozó topik totálisan hulla, áprilisi utolsó bejegyzéssel stb.

Van egy Dell P2417H monitorom, Oázis computer kalibrálta be. Használtam eddig Displayporton, nem is volt vele probléma, de átkényszerültem HDMI portra (intel hd) és ezen valamiért olyan, mint ha a gamma/fényerő érték felskálázódott volna. Az eddig egész jó fekete átment inkább szürkébe és az egész olyan "fátyolos" lett. :Y

ICM profil be van töltve újra rendesen, driver ugyanúgy fenn van, 2 kábelt is próbáltam. Fényerő monitoron továbbra is beállítva 37%-on, mint eddig.
Esetleg valaki tud segíteni (akár priviben), mert nagyon zavaró? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#93289) #85552128 válasza Pano (#93288) üzenetére


#85552128
törölt tag

A dinamikatartományt/pixelformátumot állítsd RGB Fullra az nVidia/AMD driverben.

[ Szerkesztve ]

(#93290) 98bja


98bja
senior tag

BenQ GW2765HE vagy Dell U2518D? Fotófeldolgozásra.

(#93291) kirjak válasza kirjak (#93286) üzenetére


kirjak
aktív tag

Inkább EZT találtam megfelelőnek.

Vélemény? Köszi a segítséget előre is. :R

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#93292) Mamuska válasza kirjak (#93291) üzenetére


Mamuska
őstag

Ha van lóvé erre akkor inkább ezt:[link]

(#93293) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. Az acer predatoron van beapitett fps szamlalo?Ha van akkor az csak gtx kartyaval hozhato be, vagy mind1 milyen kartya van a gepben?

(#93294) AxBattler válasza TheKresh (#93278) üzenetére


AxBattler
félisten

LG 29WK650 pont jó 50-70cm-ről nézve.

(#93280) Piftuka
Parancsolj, asztali állványok.
Ha mai játékokkal is akarsz játszani, akkor ugyancsak ajánlott a VGA csere...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93295) SpaceKombajn válasza Weareus (#93284) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Nekem pedig ebből volt/van egy ezüst színű 19"
Mitsubishi Diamond Pro 930SB

spacetime

(#93296) kirjak válasza Mamuska (#93292) üzenetére


kirjak
aktív tag

Van lóvé de bevallom azért már sokallok ennyi pénzt mert nekem olyan stílustalan lenne egy ASUS ROG G703 - hoz Predator monitor :O

EZ lenne árban a határ kb.

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#93297) Mamuska válasza kirjak (#93296) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem rossz, de azért a Predator képminősége jobb. Használd egészséggel az Asus-t! :K

Vagy ha meggondolod magad és kicsit többet áldozol akkor ASUS PG279Q is baba. Az 800 euró a boltban. :)

[ Szerkesztve ]

(#93298) kirjak válasza Mamuska (#93297) üzenetére


kirjak
aktív tag

Köszi, megyek is érte :K

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#93299) *Ropi* válasza AxBattler (#93165) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha beállítod a megfelelő programok színkezelését, akkor nem túlszaturált neonreklám egy QuantumDot-os monitor sem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#93300) merka


merka
csendes tag

Helló
Szeretnék segítséget kérni monitor vásárlásához olyat szeretnék ami játékra is alkalmas ,24-27 méretben és olyan 60000 forintot szánnak rá .A választ előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.