Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) snecy20 válasza smallmer (#94199) üzenetére


snecy20
veterán

Nemhogy nem gáz, hanem a lehető legjobb, mert kihasználja az egész területét a monitornak - amennyiben szabvány mozifilmről beszélünk, és nem 16:9-es képarányú sorozatról.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94202) Scarletiel válasza smallmer (#94199) üzenetére


Scarletiel
senior tag

+1 koxx válaszára.
Nekem volt is egy 34 colos UM68-p monitorom. Nagyon szerettem. Autós és 3rd person rpg játékokban nagyon jó tud lenni. A filmek amik ultra széles képaránnyal jönnek ki azok mesések rajta, habár sosem használtam ki ezt a funkcióját, mert én fekve szeretek filmet nézni a nagy tv-n. Ha excel vagy videóvágás, képszerkesztés is lesz rajta akkor nagyon jól tud jönni a plusz hely, bár akkor már érdemesebb a magasabb felbontású 21:9-es monitort venni.
Így tapasztalat alapján ezt tudom róla elmondani. Ha együtt tudsz élni a hibáival (Van amelyik játék abszolút nem támogatja, van amelyiknél mókolni kell külső szoftverrel, hogy jó legyen. Van amelyik játék nem natívan támogatja, mert a HUD 16:9-re van megcsinálva lustaságból, a játék maga meg 21:9-el megy) akkor bátran ajánlom a 21:9-es monitorok világát.
Hozzáteszem nem vagyok szaki, csak mezei user. :)

(#94203) Chalez válasza smallmer (#94199) üzenetére


Chalez
őstag

Ne parázz rajta, én most vettem 34-es LG 144Hz freesyncet, filmekre parádés, játékokra meg egyenesen bámulatos :K

(#94204) hemaka válasza Joe123 (#94123) üzenetére


hemaka
nagyúr

Letezhet, hogy az ezer eves U2212HM monitorom pwm mentes?
Mert hogy nem villog, meg nincsen semmilyen sav a kijelzon, az biztos.

(#94205) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Még mindig gondolkozom, milyen monitort vegyek Xbox one X-hez főleg.

Jelenleg az LG 27UK650W [LG]a befutó, de ma láttam meg ezt a Philipset [Philips], amely nagyon jó áron van, viszont ahogy látom nincs benne FreeSync támogatás, ami talán jól jönne az X-hez (bár nem tudom mennyit dob rajta).

Maradjak az LG-nél, vagy megfontolandó a Philips?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#94206) szasanyi válasza wmarci (#94205) üzenetére


szasanyi
félisten

Az LG masszívabb kialakítású jobb, és magasságban is állítható állvánnyal valamint HDR-rel. Nagyon jó képe van (már ha nem nyúlsz bele egy átlagon aluli termékbe, mert a monitorok minőség ellenőrzése finoman szólva sem jó, ezért heterogén típuson belül is)

(#94207) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok,

Megérkezett a karácsonyi pénz, el kéne költeni monitorra :)

Egy RTX 2080-hez lenne, ezért 1440p @ 144+ Hz kategóriában nézelődök. 3 lehetőséget látok:

AOC AG271QG
ACER XB271HU
ASUS PG279Q

AOC-ről fogalmam sincs, a másik kettőről olvasgattam teszteket. ASUS-t javasolják több helyen design okokból, viszont vevői visszajelzések alapján úgy látom, ASUS-nál jóval rosszabb a blacklight bleed.

Nektek mi a véleményetek?

(#94208) Mamuska válasza whatnot (#94207) üzenetére


Mamuska
őstag

Jól látod, az Acer a legjobb.

(#94209) snecy20 válasza wmarci (#94205) üzenetére


snecy20
veterán

Ár-érték arányban ez az IPS-es Philips nemhogy jó, hanem szuper. És ezt most csak az alapján mondom, hogy majd 40.000ft-tal olcsóbb, mint a legolcsóbb 27"-es 4K IPS-ek, lásd említett LG modell.
4K@60Hz-es monitorokból szerintem nem hiányzik A G-Sync / Freesync különösebben.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94210) N_A_S


N_A_S
veterán

Megjött az AOC Q3279VWFD8 monitorom, és kicsit csalódott vagyok. Az összeszerelés az előző AOC-hoz képet silányabb, van egy rés a bekapcsológombnál, pont ahol a bekapcsoló led is világít, nem túl szép, főleg sötétben, ahol a visszajelző led mintha alá lenne húzva, de evvel még együtt tudnék élni, viszont ez a glowing elég durva szerintem:

https://tinyurl.com/phnas

(#94211) AxBattler válasza N_A_S (#94210) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenről írtál, csak a valós használatról nem... úgy milyen?
Játszottál a beállításokkal? Fényerő 30-40% legyen, kontraszt meg 70-80%.

Szerk.:
Egyébként meg ez egy erősen budget monitor, csodák nincsenek... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94212) N_A_S válasza AxBattler (#94211) üzenetére


N_A_S
veterán

Ezek az első benyomások, kibontás után. Még használni nem nagyon volt időm. Amúgy fényerő 70 volt, kontraszt 50, de kipróbálom úgy hogy lejebb veszem a fényt. Egyébként a színek nyílván szebbek, de a ghosting ami miatt az előzőt lecseréltem az itt is jelen van, nagyjából ugyanott mint a másiknál.

https://tinyurl.com/phnas

(#94213) snecy20 válasza N_A_S (#94210) üzenetére


snecy20
veterán

Kategóriájában messze a legolcsóbb monitor, csodát tényleg nem szabad várni. :)
Árukeresőn egyébként eléggé megszórták 5 csillaggal a userek ezt a modellt, ha ez számít... Itt is igaz, hogy lottósorsolás-szerű, hogy milyen panelt fogsz ki, és hogy mekkora szintű lesz az IPS glow

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94214) szasanyi válasza AxBattler (#94211) üzenetére


szasanyi
félisten

Én egy ASUS VC239H monitor vettem br. 43k-ért ennek a háttér világítása hibátlan, a színe szintén jók. Budget ide, beállítás oda az az AOC sz@r és kész. Úgy küldeném vissza postafordultával mint a szél! De most komolyan.. szerinted ez tényleg elfogadható? :F

(#94215) diegho


diegho
nagyúr

iiyama 75Hz, VA 33k ha netán valaki olcsó monitort keres, akkor erre nézzen rá mindenképpen.

(#94216) whited


whited
addikt

Sziasztok
PC-n való játékhoz ebben a méretben kb ezért az árért szabad ilyen EIZO monitort venni?
EIZO

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#94217) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Asus VX239H AH-IPS helyett szeretnék új monitort venni. Méretre elég lenne a 24 col Full HD.
Dell és HP párti vagyok inkább, válaszidő nem annyira lényeg 5ms tudja, néha FPS játék van.

Főként normál használatra lesz, valamit Photoshopos grafikai munkákat is végezni fogok rajta.
Szóval a színhűség lenne az elsődleges szempont, meg azért a vékony kávát is szeretem, tudom nem szerencsés a bevilágítások miatt.

Valamit tudnátok ajánlani? Első körben ezt néztem, esetleg ismeritek? :R

[ Szerkesztve ]

(#94218) Mamuska válasza whited (#94216) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez egy szar, hiába EIZO. Vegyél inkább Dell IPS-t. Inkább P2314H, P2414H meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#94219) Mamuska válasza Recon666 (#94217) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez a P már egész jó grafikára, tud 97-98% sRGB-t.

(#94220) whited válasza Mamuska (#94218) üzenetére


whited
addikt

Ajánlani is tudnál esetleg? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#94221) Recon666 válasza Mamuska (#94219) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

És ez? [link]

(#94222) Mamuska válasza Recon666 (#94221) üzenetére


Mamuska
őstag

U2417H jó, csak sok belőle a foltos háttérvilágítású.

(#94220) whited

Szerkesztettem a korábbit, tehát a régebbi P széria, EIZO-ból 2336, 2335 meg hasonlók a minimum. Asus VX IPS széria.

[ Szerkesztve ]

(#94223) Recon666 válasza Mamuska (#94222) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Most nézem rosszul linkeltem, bocsi.

Esetleg alternatívát mit ajánlanál? Ami pariban van ezekkel? Nem feltétlenül kell Dellnek lennie. :R

(#94224) Mamuska válasza Recon666 (#94223) üzenetére


Mamuska
őstag

Ami pariban van ezekkel a Dell-ekkel azok drágábbak, és nem feltétlenül jobbak. Budget kategóriában a Dell P2419H, U2417H, U2412M. A HP Z széria is jó, de jóval drágább, az Asus PB széria is, de most az is drágább.

(#94225) Recon666 válasza Mamuska (#94224) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

És mondjuk ez: [link]?

[ Szerkesztve ]

(#94226) Mamuska válasza Recon666 (#94225) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem ismerem. :N

(#94227) swazi


swazi
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a BenQ GW2780 monitorral kapcsolatban?
Több helyen láttam elég jó árban. Általános felhasználásra.
Előre is köszönöm!

(#94228) AxBattler válasza N_A_S (#94212) üzenetére


AxBattler
félisten

A 32" WQHD AOC ugyanannyiba kerül, mint egy jobb 24" FHD monitor.
Szerinted miért? :U

Itt a tesztje, olvasd el, mithogyan érdemes beállítani; pl. az "Overdrive" legyen OFF, vagy Weak.

(#94214) szasanyi
Igen, az egy ajánlott modell: ilyet vettünk egy barátomnak 3 éve, azóta is hibátlan, tökéletes, gyönyörű - öröm használni.
Azért az AOC-nek is vannak jól sikerült monitorai, bőséggel! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94229) szasanyi válasza AxBattler (#94228) üzenetére


szasanyi
félisten

Én 8 évig használtam az U2311H-t ami baromi jó monitor volt, igaz nem olcsón mert anno ~70k körüli ára volt. Sajnálom, hogy a DELL és a többi gyártó is alulmúlja magát, és már nincs - vagy csak nagy szerencsével - ilyen monitor. Az a minőségi szórás ami szinten mindenhol tetten érhető (sokszárezres, profi monitorokat nem ismerem) az már botrányos, esetenként szégyen a gyártóra nézve. A DELL P sorozatának két tagját is láttam: sárgás - foltos panel, tenyérnyi bevilágítások a széleken amihez képest egy U2311H fényévekkel jobb volt. Én kettőt is vettem, különböző helyen pér hónap elteltével és mind2 makulátlan volt minden szempontból nem pedig lutri mint most a többség. Nem értem miért adták ennyire alább a minőséget. :(

(#94230) n@p@lm válasza diegho (#94215) üzenetére


n@p@lm
őstag

Fiamnak néztem ki, 12 éves, játszik (LOL, Fortnite).
Időnként sorozatokat néz.
Érdemes megvenni?

(#94231) Scarletiel válasza szasanyi (#94229) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Gondolom azért, mert sokkal több lett a játékos, vagy tartalom fogyasztó és úgy vannak vele, hogy mivel a 80% úgysem küldi vissza, úgysem panaszkodik, ezzel több terméket tudnak azonos időn belül a piacra dobni. Mondjuk ha visszaküldöd is csak a kisbolt szív ahol vásároltad. Nyilván ha tenyérnyi bevilágítások lennének rajta meg illesztési hibák akár egy tized milliméteres is részemről menne vissza, de nem hiszem, hogy a gyártó ebből sokmindent tapasztal sajnos. :(

Nem mindenki ért a monitorokhoz. Én például vállalom, hogy bármikor összerakok egy gépet, egy adott keretből, vagy rövid idő alatt betanulok bármilyen számítógépes programot, de mai napig nem tudom mi a különbség az ips glow, va glow meg backlight bleed között, hacsak utána nem nézek. Számomra majdnem ugyanaz, nemhogy a hétköznapi vásárlónak.

(#94232) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok,

szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen IPS paneles monitort ajánlotok max 40.000 ft-ig? Játék nem lesz rajta, valamint semmi extra kívánságom nincs. Általános felhasználásra lenne, internetezés, valamint irodai programok használatára venném. Méretileg sincs megkötés, jöhet több típus/márka is, amit szerintetek megéri megvenni! Köszönöm előre is a segítséget!

(#94233) Mamuska válasza pavicevic (#94232) üzenetére


Mamuska
őstag

LG 24MK430H, Asus VZ239HE, VZ249HE

(#94234) szasanyi válasza Scarletiel (#94231) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem mindenki ért a monitorokhoz. - alapvetően nem is kell, hiszen nem definiálnia vagy technológiailag megmagyarázni kell a jelenséget csupán látni, és felismerni ha nem jó (nem szép) ami lát. :U Na most aki játszik annak van szeme és lát, elvileg nem is rosszul. Ugye?
Nekem mind1, mindenki úgy hülye ahogy jólesik neki - az is, hogy új termékként új áron pocsék árút kap. Az viszont érdekel, ha velem akarják ezt eljátszani valamint senki ne akarja megmagyarázni, hogy ennek pölö ilyennek kell lenni, és ez így elfogadható! :(
Én is voltam hasonló cipőben, vissza is vittem a hasonlóan bevilágításos Samsung monitort. Aztán az is amit helyette elhoztam, mert hiába állítgattam bármit az sem lett jó. Majd harmadjára már nem kellett ua. a típus hanem helyette kértem a mostani ASUS VC239H-t ami teljesen hibátlan (elsőre, vagyis lehet jó monitort gyártani) minden szempontból. Edigital-ba egy szó nélkül cserélték, pontosabban az elsőnél annyi mondott az eladó, hogy ez tényleg sz@r a másodikat már meg sem nézte csak adta a kért ASUS monitort. És egyik Samsung sem volt annyira pocsék, minta szóban forgó AOC. :U

(#94235) manya777


manya777
tag

Addig vakaróztam, meg örlődtem a DELL S2419HGF, ACER Kg251Qf, és Asus Vg248 qe monitorok között hogy felfedeztem hogy van az LG nél is. LG 24GM79G-B. Használ ilyet valaki? Lehet hogy a végén ez lesz belőle. Több boltnál olvasom viszont hogy + összegért műszerrel kalibrálják is ha kell. Ezt van értelme kérni ha a monitort csak böngészésre meg játékra használnám? Úgy értem sok mindent betudnak úgy állítani +ba amit én pl magamnak itthon, gombok segítsêgêvel nem tudnék?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#94236) miyu


miyu
tag

Sziasztok!

próbáltam visszaolvasni oldalakon keresztül, de összefűzni már nemtudtam az idősávokat se, szóval inkább megkérdezem ha nemgond:

Egy régi RL2455HM -et váltanék le 24" 144hz-re, főleg CS:GO szempontjából (i5-8400,gtx 1060 6g - stabil 144 fps megvan) és az alábbi monitorokat találtam:

Viewsonic XG2401

LG 24GM79G-B

AOC G2460PF

BenQ ZOWIE XL2411P

ezen felül már nemtudom hogy az újabb eresztésekből mit érdemes

itt azért olvastam hogy a BenQ elég régi paneles (az ASUS ide vonatkozó modelljét már be se linkeltem), de kérdezném hogy a 4 közül melyiket érdemes, vagy van-e esetleg jobb javaslat hasonló árkategóriában?

segítségeteket előre is köszönöm!

üdv,
miyu

(#94237) novakalex válasza miyu (#94236) üzenetére


novakalex
aktív tag

Szia!

Ez új panellal van már és csak jókat hallottam róla. Rengeteg tesztet találsz róla a neten is.
AOC G2590PX

usb hub, hangszóró minden akad plusz featureként.

(#94238) miyu válasza novakalex (#94237) üzenetére


miyu
tag

hm, nemlenne rossz az ár, de itt most nem elérhető, máshol meg 10essel drágább és alig van, netán kifutó?

Viewsonic az nagyon régi ehhez képest?

(#94239) DanielLong válasza miyu (#94236) üzenetére


DanielLong
senior tag

A ViewSonicról írtam egy beszámolót nem rég. A BenQ-ra azt mondják, hogy fakók a színei, illetve nincs benne freesync, bár ez téged valószínűleg nem is érdekelne. Az LG-ről mindenhol jót mondanak, viszont a valós 1ms-t nem tudja, ettől még szerintem nem hivatásos esportolónak tökéletes. Az Asustól az MG248 széria lenne, arról is lehet sok jót hallani, azt vettem volna, ha nem lenne annyira drága az új verziója.

(#94240) miyu válasza DanielLong (#94239) üzenetére


miyu
tag

Szia!

köszönöm neked is a válaszokat, még rágózom akkor itt hogy CSGO ra benq vagy viewsonic
az LG-t az 5ms miatt már elvetettem

(#94241) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Felvetődött bennem, hogy eladom a jelenlegi 24 colos Samsung SA350-es monitoromat, és teszek hozzá valamennyit, majd egy 21:9-es képarányúra befizetek. Ahogy az összefoglalót olvasom, ez a kategória a II-es és III-as között kezdődik.
Amire használnám: játék egyáltalán(!), annál több irodai jellegű használat, internet, YouTube, apróhirdetés, illetve egy olyan alkalmazási területe is lenne a monitornak, ami több, 6-8-10 ugyanakkora méretű ablak megnyitását kívánja meg, egymás mellé, egymás alá pakolgatva, ezeket át szeretném látni egy megjelenítőn, mert a mostanit kinőttem. Úgy érzem, ebben a kategóriában íveltben ne nagyon gondolkodjak, annál is inkább, mert a 25 colt céloznám meg. Hasamra csaptam, ezt néztem ki: LG 25UM58-P. Ennyit nagyságrendileg szánnék rá, kicsit több is lehet igazából, IPS természetesen, de abban kérném a segítségeteket, hogy ez a típus az olcsó hús kategória, vagy be lehetne ruházni egy ilyenre?

Egy laptophoz lenne kötve, amiben egy nVidia G210M "dübörög". Ezzel a mostani 24 colos FullHD monitoromat meg tudom hajtani, de mi lenne a helyzet a 2560 x 1080 felbontással? Tud vajon ennyi a kártya?

Nem fontos a tökéletes színhűség, ennyiért nem is várok bikaviadalt, de ha képben hozza az elődje minőségét, úgy gondolom, már megvagyok, elsősorban a nagyobb (szélesebb, UW-UXGA) kép lenne a fő irányvonal.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#94242) hemaka válasza csabyka666 (#94241) üzenetére


hemaka
nagyúr

Maximum Digital Resolution
2560x1600
Maximum VGA Resolution
2048x1536
[link]

[ Szerkesztve ]

(#94243) csabyka666 válasza hemaka (#94242) üzenetére


csabyka666
addikt

Jajj de nyomi vagyok, eszembe nem jutott megnézni. Köszi! Magyarán HDMI-n ki tudja nyomni a kívánt felbontást, ha jól gondolom.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#94244) KüLÖNc válasza KüLÖNc (#93747) üzenetére


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Ezzel kapcsolatban tudtok segíteni kérlek?

Kiegészíteném még ezzel a monitorral a lehetőségeket:

[LG 24GM79G-B]

+ segítség: Overwatch és Counter-Strike lenne a terítéken legfőképpen, jelenleg egy U2311H monitor mellé menne, az újat játékra használnám, böngészésre, stream nézésre maradna a Dell.

Köszi szépen!

Üdv,

Különc

[ Szerkesztve ]

(#94245) X2


X2
csendes tag

Sziasztok,
CAD és 3d -hez (Rhino3d, 3ds max) és Photoshop -hoz keresek monitort a minap vásárolt rx580 hoz.
Tudom a kiváló színhelyesség nagyon megdobja az árat ... hajlamos vagyok a kevezőbb árért cserébe engedni ebből a szempontból. Gondolom IPS panel az alap vagy van más elérhető jó technológia?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#94246) AxBattler


AxBattler
félisten

A korábbiaknál is kedvezőbb árú (az ünnepekre ~ $180) belépő játékos monitort dob piacra a Dell: D2719HGF
27", TN panel, 1080p, 40-144Hz Freesync, DP+HDMI, 2x2W speaker, stb.

Külön bejön a bumfordibb felépítése + talán így nem lesz bevilágítás. Kíváncsian várom, úgy tűnik minden gyártó rástartol erre a szegmensre, minden árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94247) manya777


manya777
tag

Ez az 5 ms az LG nél ez igaz??? :Y Gondolom a fent linkelt 24 GM79G- B ről van szó... Azért kérdezem mert a listámon van ez a monitor, emiatt egy tucat tesztet megnéztem, elolvastam leírásokat. Sehol nem találkoztam ezzel az 5 ms válaszidővel... Néztem csomó videót róla, orosz nyelvűt is, az egyikben említették hogy 2 ms, ami valami beêpített funkcióval 1 ms re csökkenthető. Most hogy itt olvasom az 5ms ot végig böngésztem az árukeresőnn ki hogyan hírdeti, és tényleg... Az eMAG , meg valami firstshop úgy árulja hogy 5 ms, másik kb hét bolt meg 1 ms... Most akkor hogy van ez? :F melyik az igaz?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#94248) koxx válasza manya777 (#94247) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, átlagos response time 5ms, még így is az egyik legjobbnak számít. [link]

(#94249) manya777 válasza koxx (#94248) üzenetére


manya777
tag

A legjobbnak számít LG monitorok között, vagy egyéb hasonló tulajdonságokkal rendelkező más márkák között is? Pl a többi monitorra (Asus vg248qe, BenQ XL2411P stb) is vonatkozik ez az átlagos 5 ms os válaszidő, vagy a többinél az 1 ms ami forgalmazók oldalán fel van tüntetve leírásban az mindig 1 ms, csak az Lg nél van így? Nem vágom ez a minimális 1 ms, meg az átlagos 5 ms az LG nél mitől függ? Mi befolyásolja hogy mikor milyen?

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#94250) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok.

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy aki 16:9-ről váltott 21:9-es monitorra mik a tapasztalati? Megszokható, játékra milyen? Sajna egy ismerősőmnek sincs így nem tudom megnézni. :(

Jelenleg egy 24 colos 16:9-es LG-m van és 27 vagy 29 colosra szeretnék váltani többnyire játékra.

A másik a Freesynchez kötődő kérdésem, ha veszek egy pl 75Hz-es monitort és az AMD beállításaiba bekapcsolom a támogatást, akkor az összes játékba max 75FPS-em lesz maximum?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.