Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136101) Dr. Akula válasza radi8tor (#136100) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Kontrasztban jobb a VA, csak ne kelljen mozognia a képnek, akkor megáll a tudomány.

[ Szerkesztve ]

(#136102) radi8tor válasza Dr. Akula (#136101) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

V-Sync se oldja meg ezt a gondot?

⭐ Stella

(#136103) Dr. Akula válasza radi8tor (#136102) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A panelen nem tud változtatni. Volt VA paneles monitorom, alig vártam hogy megszabaduljak tőle. A black smearing az agyamra ment. 2 állókép között, mozgásban nagyon látszik. Soha többet. Inkább IPS glow.

(#136104) radi8tor válasza Dr. Akula (#136103) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#136106) radi8tor válasza Dr. Akula (#136098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, kb csak ez az egy elérhető :D (amazonon hála az égnek más a termék neve)
https://www.amazon.de/MSI-274UPFDE-Monitor-3840x2160-schwarz/dp/B0CHZ3V85V

⭐ Stella

(#136107) Lauda válasza Dr. Akula (#136098) üzenetére


Lauda
félisten

#136098Dr. Akula, #136099pilu85

Köszönöm szépen! :) Kipróbálok egy MSI MP275-öt, vesztenivalóm nincsen, max bukom a visszaküldést. :K

(#136108) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Úgy néz ki beadta a kulcsot szeretett LG 22MP55-ös monitorom.
Kb. ilyesmit vennék most is, ez bőven jó mindenre számomra.
Full HD tökéletesen megfelelő. Méretben ez a 22 is elég volt, most így 24-ig néztem első körben. Netezek, filmet nézek, játszani csak ritkábban szoktam már. Árban ilyen max 50ezer forint amit gondoltam.

Régebben már kinéztem ezt a LG 24MP60G-B monitort.
De most láttam, hogy nemrégiben megjelentek ezek az LG 24/27MR400-B monitorok.
Ebből a kisebb 24MR400-B árban jobb lenne ugyanaz a méret. De a nagyobb is 27MR400-B eléggé megérős most.

Nem tudom mi lehet a lényegi a különbség a MP60G-B ás az MR400-B között, egy két gamer dolgon kívül.

(#136109) Lauda válasza Rick4 (#136091) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tapasztalatod! Sorry, tegnap átsiklottam felette. :B :R

(#136110) Rick4 válasza Lauda (#136109) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi baj, érintőlegesen tartozott a te esetedhez, kiegészítésnek jó volt, de nem árt, ha mások is tudnak erről.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#136111) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Van arról valami leírás, hogy az LG monitorok modellszámai mit jelentenek? Kerestem a neten, de csak a tv-khez találtam videót...
Ultra Wide monitort szeretnék vásárolni és talán segítene az eligazodásban...
Köszi előre is!

(#136112) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Van esetleg infótok hogy az Asus XG27ACS monitor milyen képességekkel bír? Ahogy nézem egy új kiadásról van szó, vajon mennyire veheti fel a versenyt a régebbi LG monitorokkal (27GP850P-B) amit itt előszeretettel ajánl mindenki és használja megelégedettséggel? :)

(#136113) NightGT válasza ftamas0201 (#136112) üzenetére


NightGT
senior tag

Egész korrektnek tűnik. Érdemi különbség a kategórián belül szerintem nincs, ez (is) a jobbak egyike. Annyival tud többet, hogy ebben van ELMB...

Speed is the only truly modern sensation

(#136114) ftamas0201 válasza NightGT (#136113) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Már cska az a kérdés hogy ez is flicer free monitor-e?! Azért nem ártana ha az lenne, csak nem találok róla sehol semmi ilyesmit.

(#136115) Lauda válasza ftamas0201 (#136114) üzenetére


Lauda
félisten

The brightness of this monitor is adjusted by changing the current, PWM is not used throughout the entire brightness range, so there is no screen flicker in normal mode. [link]

------------------------------------

#136110Rick4 :R :)

(#136116) ftamas0201 válasza Lauda (#136115) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Közben a hivatalos oldalon is a tech specnél megtaláltam a flicker free Yes kiírást, csak nem verik nagy dobra, aztán be van dobva a sok sallang infó közé :) Köszönöm szépen, most agyalok akkor, hogy melyiket válasszam :)

[ Szerkesztve ]

(#136117) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!
Régen vettem monitort, és az igények felméréséhez kérnék egy előzetes infót: jelenleg már minden freesync = adaptive sync? Tehát ami freesyncnek van is írva, az is tud nvidia vga-val valami szinkront? (már ha a vga 10xx sorozatú, vagy újabb?)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#136118) vaakuum válasza vaakuum (#136117) üzenetére


vaakuum
addikt

Illetve amit G-sync monitornak árulnak, az is megy már freesync üzemben?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#136119) Dr. Akula válasza vaakuum (#136118) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már én is elvesztem a Free/G-Sync kompatibilitásban, de elvileg ami Freesync Premium az már nagyjából jó Nvidiával is. Van az Nvidiának egy táblázata erről, de attól még hogy nincs benne egy adott monitor, netes tesztek alapján lehet kompatibilis, csak nem vették rá a fáradságot elvinni az Nvidiához letesztelni. Meg az is lehet hogy se hivatalosan, se nem hivatalosan nem támogat ilyesmit.

Sztivo: Tudtommal a G-Sync még mindig hardveres modul
Oázis: Itt találhatók az NVIDIA új G-SYNC-es monitorjai, amik már VESA Adaptiv-Sync technológián alapulnak és nincs bennük egyedi saját gyártású chip.
Itt megint elvesztettem a fonalat.

[ Szerkesztve ]

(#136120) Busterftw válasza Dr. Akula (#136119) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig nem nehéz.
Jelenleg 3 tier van:
G-Sync Compatible: nincs saját hardver (scaler)
G-Sync : van
G-Sync Ultimate : van

(#136121) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék Tőletek kérni monitorvásárlásban. Teljes gépvásárlás előtt állok, a teljes keretösszegem 600k, ehhez egy 100k keretösszeg a monitorra reális?

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
80-100k, ha sokkal jobb vétel 120k a max
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", QHD 2560 × 1440, min 144Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Otthoni használat, böngészés, fájlkezelés, YT, kép és videónézegetés, hobbi játék singleplayer és FPS multi
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
még nincs de amd van tervben, freesync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DP, jack 3,5mm
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állíthatóság előny, ah nem megy nagyon az ár rovására

(#136122) labor66


labor66
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék Tőletek kérni monitorvásárlásban.
Otthoni használatra, böngészés, fájlkezelés, YT, kép és videónézegetésre az MSI PRO MP275-t venném meg.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez flicer free monitor-e?

(#136123) Lauda válasza labor66 (#136122) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

The brightness of this monitor is regulated by changing the current, and PWM is not used throughout the entire brightness range, so there is no screen flicker. [link]

Nekem ma érkezett meg. Eddig semmi rosszat nem tudok róla mondani. A csomag tartalmaz hdmi kábelt is. Nincs olyan bevilágítása sem, mint a tesztben (hasonló, mint az mp251-nél, csak a tesztben látni, ha nagyon keresem), pixelhibát sem találtam. A full hd felbontás is elegendő. Igaz nekem második/tartalék monitornak kellett, szerintem teljesen rendben van. 42 ezer forint volt szállítással. Vicc. :D

[ Szerkesztve ]

(#136124) labor66 válasza Lauda (#136123) üzenetére


labor66
újonc

Köszönöm szépen az információt! Megrendelem a monitort.

(#136125) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire lehet érdemes használtan venni 2 db Benq GW2255 monitort szerintetek?
7000 Ft db-ja...
Két monitoros munkára jó ötlet lehet?
Most 1 db 19-est használok, de sok ablak kell a munkámhoz, így 4 ablakot tudnék használni egyszerre a kettő helyett...

Néztem UltraWide-ot, ami nagyon tetszene, de kiderült, ahhoz először a gépet is fejlesztenem kell, így addig keresek olcsóbb megoldást...

Köszönöm előre is!

(#136126) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!

Egy 12 éves srác használná játékra, online FPS: Apex, Fortnite, GTA...
A proci egy Ryzen 3600, VGA egy RX580 8GB (ez cserélve lesz egy RX6700 XT szintű kártyára).
Felbontás: 1080p
Képfrissítés: nincs megkötve, gondolom 120 Hz környéke már kielégítő lehet.
Ebből az árból gondolom egy IPS vagy VA jön ki.
Egyéb megkötés és igény nincsen.
Az ár belépő szintű, 60-70K között.
Ezt a monitort nézte ki: [link]

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
60-70k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
23-24", 1080p, ~120Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS VA
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, kis suli, böngészés.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RX580 8GB; RX6700 XT-re cserél hamarosan
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DP, HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nincs igény.

Köszönöm az ajánlást előre is! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#136127) Dr. Akula válasza tranceplanet (#136126) üzenetére


Dr. Akula
félisten

6 bit + FRC. De lehet hogy ennyiért a konkurrencia is ugyanez.

(#136128) zegram


zegram
csendes tag

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~250000 Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27~32inch, 1440p
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, irodai. Nem vagyok fotós, de a szép szinek fontosak. Illetve alkalomadtán filmet is néznék rajta.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Nvidia
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, ebböl legalább 2 db.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Mindegy.
9, Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Igen! Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható.
Késöbb lehet veszek állványt ezért a VESA is fontos.
Olvasgattam a fórumot és többen is ajánlották ezt: LG 32GP850-B. Ez nekem is megfelelne?
Köszönöm!

(#136129) F-ECT$


F-ECT$
titán

A konzoloknál bevett megoldás, hogy a renderelési felbontás kisebb mint a kimenteti felbontás, ami ha tv-re van kötve a konzol, akkor általában 4k.

PC-n működik ez a megoldás, vagy ott inkább az a jellemző, hogy a monitor natív felbontásán kell renderelni is?

Azért kérdezem, mert vennék egy új PC-t + monitort, amin játszani és dolgozni is szeretnék. Előbbinél nekem fontos a minél több fps, aminek jót tesz a kisebb felbontás (FHD), míg minden másra jobb a nagyobb (4k) felbontás. Illetve a mai monitoroknál mennyire jól működik a felskálázás, azaz ha vennék egy 4k monitort, amin a játékokat FHD-ban játszanám, az sokkal csúnyább lenne, mint egy natív FHD monitoron?

Hogy oldják ezt meg ma az emberek, 2 monitort tartanak fenn?

Dive ever, work never.

(#136130) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok.

Technikai kérdésem lenne.

Adott egy MSI noti amin van type c displayport funkcióval.
Néztem mellé most monitort. 24 coll a meghatározas

Na most amit LGt kinéztem az type c- fogad jelet és USB elosztó is van rajta. Viszont van rajta jack fejhallgató csati is, ami most nekem fontos lenne. Az is működik type c csatlakozás esetében?
Vagy csak HDMI vel.

Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#136131) kinghabi


kinghabi
csendes tag

Sziasztok!

Gamer PC-hez keresünk monitort. 27 vagy 32 coll.

Amit én találtam saját kútfőből:
Samsung Odyssey G5 27 coll: 95-100.000 Ft
Samsung Odyssey G5 32 coll: 110-115.000 Ft

Amit itt találtam sokat ajánlott:
LG 27GP850P-B 27 coll: 125-135.000 környéke.

Van annyi technikai tartalom, ami alátámasztja a közel 40.000 forint különbséget a 2 ugyanolyan méretű monitor között, vagy mezei felhasználóként úgysem jön ki a különbség.

Köszi szépen előre is!

üdv

PS5: kinghabi89

(#136132) sztivo válasza kinghabi (#136131) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Van technikai, főleg képminőség és válaszidő terén, szerintem megéri a felárat. Sokszor akciós, 125k körül hozható, ha nem sürgős :)

(#136133) sztivo válasza Lalikiraly (#136130) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Nem tudom milyen monitor, de inkább egy Type-C to DisplayPort kábelt vegyél, Unitek vagy DeLock, 6-7 ezer körül mennek, az a monitoros C szerintem másra lehet, de tényleg típus hiányában nehéz megmondani.

(#136134) sztivo válasza tranceplanet (#136126) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
LG 24GQ50F és BenQ EX240N ami síkban ajánlható.

(#136135) sztivo válasza sopruk (#136125) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Ha nem tervezésre kell, akkor tök olcsón lennének már vga-k amik kihajtanak egy 3440x1440 monitort, de szerintem mehet az a két monitor, 7k/db az szinte ajándék.

(#136136) sztivo válasza ZTE_luky (#136121) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
LG 27GR75Q szerintem bestbuy ebben a kategóriában. 27GP850P szokott akciós lenni 125k körül.

(#136137) sztivo válasza Dr. Akula (#136103) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát, én már inkább az ellenkezője, baromi idegesítő, hogy a sarkok irányába már glow van meg némi bleeding :DDD

(#136138) tranceplanet válasza sztivo (#136134) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szia! Köszönöm a tippeket! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#136139) sopruk válasza sztivo (#136135) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Köszi szépen a válaszod, a megerősítést! Néztem itt is a topicban, hogy régen sokszor ajánlották, meg az árukeresőn is sok pozitív vélemény volt róla, ezért esett nekem is erre a választásom...
Laptopom van és annak a VGA-ja nem bírja, így majd ha cserélve lesz a noti, akkor erre is figyelek majd legközelebb...

Erről jut eszembe, hogy működőképes az elképzelésem?:

Két kimenetre "HDMI to VGA" és "USB-C to VGA" átalakító adapterekkel csatlakoztatnám a két monitort a "Lenovo X270 i7 7600u" notira.
Másik topicban már segítettek kinyomozni a VGA típusát: [link]

Egy monitorral működik, de nem okoz problémát a kettő?

(#136140) sztivo válasza tranceplanet (#136138) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Az IPS felett meg elsiklottam... (De nem szeretek telefonon válaszolni :DDD)
Acer XV240YP
LG 24GN60R vagy 24GN65RR - utóbbi állítható magasságú
Gigabyte G24F-2

(#136141) chris0000


chris0000
őstag

ez most baromi jó áron van! emag

(#136142) lm83 válasza lm83 (#136108) üzenetére


lm83
őstag

Sziasztok,

Ezekről a LG 24/27MR400-B monitorokról van valami infó esetleg?

(#136143) Lauda válasza chris0000 (#136141) üzenetére


Lauda
félisten

Máshol is ennyi, oázisnál még olcsóbb is.

(#136144) sztivo válasza lm83 (#136142) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia! Szerintem semmi extra, új office monitorok, korábbi megbízható MK szériát váltják, nyugodtan veheted, de a 24MP60-at is.

(#136145) lm83 válasza sztivo (#136144) üzenetére


lm83
őstag

Köszi. Akkor jók lesznek azok is. A kevés játékhoz nem kell gamer monitor. A színek szépek legyenek az a lényeg ha filmet nézek.

[ Szerkesztve ]

(#136146) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia.

Ez lenne a pontos típus:

LG 27BK55YP-B/W Monitor

Vagy esetleg MSI MD271P

Egyébként feltétel a type-c n való jelátvitel. A pd töltés a noti felé nem mert MSI Cyborg gamer noti. Annyit úgysem töltene.
USB hub fontos!
És max 27 coll

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#136147) ZTE_luky válasza sztivo (#136136) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Köszi szépen az ajánlást! Én hely szűkében vagyok az asztalon, és alapból nagyon hátra szerettem volna tenni a monitorokat (második lenne ez az lg)
Viszont megláttam ezeknek mekkora talpa van, és olvastam is hogy 30!! cm-t elvesz az asztalból? Erre tudtok megoldást? Esetleg vegyek tartókonzolokat? Abból milyet javasoltok? mindkettő VESA100 x 100as
De ha nem muszáj nem vennék állványt, esetleg nincs hasonló monitor kisebb talppal?

(#136148) hotian


hotian
tag

Sziasztok!
Munka (programozás) + Játékra szeretnék egy 27" FHD 120+Hz monitort (egy LG 27MP35-öt váltana). A játék miatt lenne csak FHD, mert QHD-ban már a Geforce 4050-es laptop kártyám gyengébben muzsikál.FHD-ban tudja a 100 - 120 körüli FPS-t.
Ár: 150E, síkképernyős, IPS, 27", HDMI és thunderbolt 4 van a laptopon (Lenovo Ideapad 5 pro): G-Sync fogalmam sincs kell-e vagy elég a freesync, és legyen állítható az állvány!
Szemezgettem a Dell Alienware AW2724HF-el, 164E-ért láttam már.
Valamint kipróbálásra volt nálam egy AOC C27G1 (27", fhd, 144Hz), amivel nem volt bajom de a hajlított képernyő nem nyerte el a tetszésem.
Mit ajánlotok?

(#136149) sztivo válasza ZTE_luky (#136147) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Emagon 9k körül van egy bizonyos A+ márkájú talp, szerintem az még szolid.

Szerk.: jelenleg nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#136150) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Vettem egy LG 32UN650P-W monitort. Első körben a 4K felbontás nagyon szép, ugyanakkor csalódás, hogy nincs több helyem, mert nagyon kicsi minden és a Windowsban be kell állítani a méretezést 125 vagy 150%-ra. Tehát nem tudok kényelmesen nézni két teljes képernyős alkalmazást.

A 32" egyébként túl nagy. Nem tudok elég messze ülni ahhoz, hogy ne legyen kényelmetlen és ne kelljen állandóan balra, jobbra nézelődnöm. Gondolkodom rajta, hogy eladom.

Tehát váltani szeretnék 27" 1440P felbontásra. Mennyire lesz látványosan rosszabb a képminőség a 4K felbontás után? Itt megjegyezném, hogy most egy 24" FullHD monitort használok ideiglenesen, mert sokkal kényelmesebbnek találom.


1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100 000 Ft

2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" 1440p, 144 Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Irodai, programozás, ritkán játék (FPS)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RX 580 8 GB
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DisplayPort, USB-C is jó lenne a notebook-hoz, de nem fontos. Van DP - USB-C átalakítóm.
Két USB 3 port is jó lenne, hogy hubkénz működjön.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Mindegy.
9, Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság állítás jó lenne. Van állványom, de mindig napokig szórakozom azzal, hogy beállítsam a magasságot, hogy kényelmes legyen.



Ezt az Acer monitort néztem ki. Igaz 170 Hz-es, de ha több, mint 144 Hz az nem baj.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.