Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136051) LeventeV válasza nggabi (#136045) üzenetére


LeventeV
senior tag

+@cs.zs

Igen, végül ez lett a megoldás. Egy hosszabbító és némi Lego segítségével sikerült az asztallap mögé rejteni a tápegységet úgy, hogy még ne álljon minden szanaszét.

(#136052) robber4


robber4
tag

Sziasztok . Ez a monitor [link] Támogatja az Nvidia-s kártyát G-Sync-et?

(#136053) nggabi válasza robber4 (#136052) üzenetére


nggabi
nagyúr

már minden tud mindent is.

Native Refresh Rate 240 HzMax Refresh Rate 280 HzMax Refresh Rate Over DP 280 HzMax Refresh Rate Over HDMI 144 HzMax Refresh Rate Over DP @ 10-bit 280 HzMax Refresh Rate Over HDMI @ 10-Bit 60 Hz

ellenben h nincs hdmi 2.1 210 ezerért... ha nem kell 280Hz fele ennyiből veszel 165Hzeset.

"szenyor dzsíííí"

(#136054) mattheus válasza robber4 (#136052) üzenetére


mattheus
őstag

a bemásolt hivatkozás véleményei között azt írták (hitelesített vásárlás), hogy igen.

(#136055) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Elhalalozott monitorom utodjat keresem, amit igy telefonon nem egyszeru. Ezert elnezest, hogy nem a legtokeletesebb hozzaszolast teszem, es hogy nincsenek linkek.

Leginkabb netezeshez kell, es azert a szinei legyenek rendben, vagy legalabb amonitoron lehessen igazitani, szemre nagyjabol be tudpm kalobralni. Az egyeb kriteriumokat figyelembe veve neztem nehanyat, ami kozott az ar is fontos tenyezo.

Leginkabb talan az LG 27MR400-B, ami 45 ezerert elhozhato szamomra normalis helyrol. Nagy elonye, hogy kulso tapos, ami meghibasodas eseten konnyes es olcson orvpsolhato problema.
Ami nem tetszik benne, hogy hatul egy joystickot kell hosszan nyomvatartani a kikapcsolashoz. Mivel ez esetemben gyakran megesik, mert csak azt kapcsolom ki, a PC megy, ezert erdemi kenyelmetlenseg.

Szinten harom ev garanciaval, es ha jol latom, kulso tappal kaphato ilyen aron AOC 27B2DA.

Aztan belso tappal, harom evvel, ezek tuntek megfontolasra erdemesnek:
Asus VA27EHF
MSI PRO MP275
iiyama ProLite XU2793HS-BG

Vegul van egy Samsung Essential S27C310EAU, ami csak ket ev garral van, de kulso tapos, ha jol latom. A kapcsolojarol csak annyit talaltam, hogy hatul van, de hogy mennyire.kezelheto, nem tudom.
Ha wrre mwg veszek plusz garanciat, akkor az mar kozel 60k, ami sok. A tobbi 45 korul megall.

Nos, mit tudnatok hozzafuzni, van loztuk problemas modell, vagy tudnivalo? Mas javaslat?

Tudom, hosszu voltam. Megirni is hosszu volt. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#136056) cimbi186 válasza cimbi186 (#136006) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!
Megjött az LG 27QN880P-B.
Isteni jó képe van éles, élénk színek kiváló betekintési szöggel. Az Ergo talp az egy csoda.
Elégedett vagyok vele.
Aki nem Hz huszár ebben az árban bátran megveheti.

(#136057) Nordic válasza cimbi186 (#136056) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egy mezei usernek, aki nem competitive cs-player bőven elég a 165Hz. Én is ilyet fogok venni köv hónapban. AAA játékban manapság úgyse lesz elég fps-ed, hogy kevés legyen a 165Hz.

Más: Az LG monitorokat érdemes külön kalibráltatni? Tudtommal eleve kalibrálva vannak, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#136058) Dr. Akula válasza Nordic (#136057) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az egész kalibrálósdit csak grafikusoknak látom értelmét, másnak minek? Ha egy játékban kicsit halványabb a piros, kékesebb a zöld, az hol fog feltűnni? Annyira egyik sincs eltájolva, hogy sárga legyen a fű. :) Egy IPS glow vagy VA fekete zsírosodás sokkal zavaróbb lesz, és az panel sajátosság, nem is kalibrálható.

[ Szerkesztve ]

(#136059) Nordic válasza Dr. Akula (#136058) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak azért kérdeztem, mert a jelenlegi Dell monitoromat anno kalibráltattam az oázisnál

[ Szerkesztve ]

(#136060) Dr. Akula válasza Nordic (#136059) üzenetére


Dr. Akula
félisten

És jobb lett tőle? Én nézegettem ott egymás mellé rakott monitorokat, egyik sárgásabb, másik fehéresebb, de úgy önmagában egyikről se mondanám meg, csak azt bámulva hogy valamelyiknek szarabb a képe. Nem láttam komoly eltérést a félrehordóknál se.

(#136061) Nordic válasza Dr. Akula (#136060) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudja a franc, előtte egy ősrégi crt monitoron volt, attól minden jobb volt. Igazából sose láttam egymás mellett kalibrált és nem kalibrált monitort, hogy lássam van-e különbség.

(#136062) ateszm


ateszm
senior tag

Szép estét mindenkinek!
Egy ilyen LG monitor cseréjén gondolkodom!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Igazándiból nincs felső határ,de leginkább a legjobb ár-érték arányt venném figyelembe!
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
34"UWD hajlított, mert SIM-ezéshez kellene kizárólag, szerintem 144Hz elég lehet!
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
A fentebb említett LG-t váltaná, képminőség tekintetében azzal elégedett voltam,anno fotókidolgozáshoz vettem, kalibrálva. Így minőségben nem szeretnék visszalépni.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Ívelt!
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) Kizárólag SIM, netezés YT videók.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Gigabyte 3070 8G,szerintem marad is ez.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) DP, és pár USB nem árt.
8, Fontos számodra a HDR funkció ? Nem feltétel,van 55"Oled 4K
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Dönthető magasságban állítható jó lenne,forgatható nem fontos annyira.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:ateszm

(#136063) sztivo válasza ateszm (#136062) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Ha a jelenlegivel elégedett voltál, szerintem LG 34GN850 :)

(#136064) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Főleg játékra szeretnék monitort max 250k-ért. Elvárások: 27 col, 2k felbontás, gsync, 144hz, gyors válaszidő (fps játékok miatt). Hdr, ívelt kijelző nem izgat. Eddig LG-m volt amivel elégedett voltam. Amiben nem vagyok biztos (téma összefoglaló után sem) az, h ips vagy oled legyen. Köszi előre is :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#136065) chris0000 válasza Bennyboy (#136064) üzenetére


chris0000
őstag

hi. Oledbe most még nem fogsz beleférni 250K-val, max használtan, vagy vársz, h bezuhanjon, ha befog 250K alá... (LG27GR95QE)

(#136066) Bennyboy válasza chris0000 (#136065) üzenetére


Bennyboy
őstag

Hollandiában élek, itt megtudom venni 650euroért ezt : LG 27GR95QE-B. A kérdés, h ez jó-e hosszútávon vagy maradjak inkább az IPS vonalon?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#136067) hentes77


hentes77
csendes tag

Sziasztok!Új gépem vásárlásához keresek monitort,keretem400k környéke csak játékra lenne,videókarin gondolkodom még 480super vagy 7900xtx között,27"-34" lenne a méret ívelt ha lehet,ha tudnátok ajánlani mindkettőre örülnék,alienware aw3423dw néztem nemtudom hogy az árához képest megérné-e.Válaszokat előre is köszönöm :R

(#136068) Elderath válasza Bennyboy (#136066) üzenetére


Elderath
őstag

Nekem az a monitor van. Nagyon jó, főleg annyiért

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#136069) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Azért szeretnék egy nagyobb monitort, mert az 55" TV-n való PS5 után a 27" monitorom néha szédülést, kicsi hányingert okoz, gondolom, mert sokkal kisebb.
Egyelőre piackutatás szempont miatt érdeklődöm, hogy mi, mennyiért férne a keretbe.
Egyébként a jelenlegi Acer XV272UP monitorommal semmi gondom nincs.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200-250 ezer
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32”, 1440p minimum, 120-144 Hz, 1 ms, vagy kisebb
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Nincs külön igény, jelenleg Acer XV272UP modellem van, amivel nincs gondom.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, kicsi film/sorozat
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
6900 XT, AMD Freesync Prémium (+)
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem, de lehet benne, kivéve, ha az árat nagyon megtolja
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság és dönthetőség állítás, forgathatóság

Malaka!

(#136070) Bennyboy válasza Elderath (#136068) üzenetére


Bennyboy
őstag

köszi akkor őt választom :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#136071) Dr. Akula válasza spleenszuru (#136069) üzenetére


Dr. Akula
félisten

[link], esetleg ha némi pénz még hozzádobsz: [link] [link] [link]

"8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem, de lehet benne, kivéve, ha az árat nagyon megtolja"

Nagyon megtolja. 1000-es HDRt milla körül már kapsz, az alatt meg csak 4-600-as kamuHDR van.

(#136072) spleenszuru válasza Dr. Akula (#136071) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm szépen!
Hülye kérdés lehet, de nincs ebben a méretben maximum 1440p-s?
Vagy nem tolja lentebb az árat számottevően? 4K-ra igazából nincs szükségem, inkább fussanak jobban a játékok.

Malaka!

(#136073) Dr. Akula válasza spleenszuru (#136072) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Van, csak olyanokat nem szoktam keresgélni, így fogalmam nincs abból mi a kínálat.

(#136074) RégiPC


RégiPC
újonc

Jó reggelt. A 10 éves PC-m IGP-vel, és a régi 24 collos monitorom (8-12ms válaszidő) csak 1920×1080 60Hz-et tud. A monitort lecserélném egy jobbra, kisebb válaszidejűre (1-5ms), hogy netezéskor ne legyen akkora elmosódás az oldalak görgetésekor. Olvastam itt az összefoglalót, és hogy ki milyen monitort keres, és miket ajánlottak, a gyártók tipusait is néztem, a legtöbb elég gagyinak tűnik, nem tudom mi legyen.
Mik a 2020-2024-es best buy FHD monitortipusok, újan, használtan, IPS, AH-IPS, PLS, VA, SVA fajtákban, 22-27 collban, ahol a legkisebb a válaszidő, nincs nagy glow, se oldalsó bevilágitás, jó a homogenitás, jók a szinek, kontraszt? Belépő (újan 100e alatt), közép (újan 100-200e) árkategóriákban is érdekel. Drágábbak nem, mert 300+k-tól már OLED-ek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#136075) Dr. Akula válasza RégiPC (#136074) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az IPS (=PLS samunál) gyorsabb panel mint a VA, előbbi 500 Hz-is is elmehet, utóbbi 240-nél megáll. A VA-t inkább a nagyobb kontraszt miatt szereti aki szereti, jobb a feketéje, de IPS glowért cserébe neki meg fekete zsírosodása van, az se jobb. Lowcostban ahol te keresel, nagyjából ugyanazt a sebességet kapod.

(#136076) Dagidög válasza Dr. Akula (#136075) üzenetére


Dagidög
senior tag

Mi az, hogy fekete zsírosodás?

(#136077) sztivo válasza spleenszuru (#136072) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Van egy pár, de inkább a "legjobbakat" írom :)
Asus XG32AQ
Gigaybte Arus FI32Q, FI32 X (utóbbi 240-270 Hz)
LG 32GP850, 32GQ850 (utóbbin magasabb fényerő, HDMI 2.1 is található, ami konzolhoz szerintem alap, ha akarsz VRR-t).

(#136078) sztivo válasza Dagidög (#136076) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Black smearing lenne, "maszatolás", igazából a gyorsan mozgó objektum fekete árnyékot "húz", ami abból adódik, hogy lassabb a panel és a pixelek válaszideje.

PLS-t már sajnos nem gyártanak, kicsit másabb volt, mint az IPS (de amúgy ugyanaz), olcsóbb, jobb homogenitás/betekintési szög, szebb színek jellemezték, csak szerintem olyan gyorsra nem lehetett megcsinálni, mint a "mezei" IPS-t, illetve Samsung saját gyártás volt, ő meg ritkán gyárt saját panelt vagy gondolom a BOE, Innolux stb versenyképesebbek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#136079) spleenszuru válasza sztivo (#136077) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm szépen, de amúgy ez csak a PC-hez kell, konzolhoz van a korábban említett TV. :R
HDMI 2.1 viszont valóban hasznos lehet akár későbbi konzolozáshoz.

Samsung Odyssey-k nem jók amúgy? G5 vagy G6 (ez ívelt).

Malaka!

(#136080) Dr. Akula válasza Dagidög (#136076) üzenetére


Dr. Akula
félisten

(#136081) Dagidög


Dagidög
senior tag

Köszi, így meg is van, csak magyarosan nem láttam még.

(#136082) sztivo válasza spleenszuru (#136079) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Samsung-ok általánosságban a G5 mint széria, egy olcsóbb kategória, lassabb is, mint a többiek, illetve mostanában a szervizzel (és hozzáállással) is vannak bajok.
Bár a G6 az a régi G7-et váltja (mára aG7 Neo lett a 4K vaáltozat), és a leggyorsabb VA paneles monitor (IPS szint).

[ Szerkesztve ]

(#136083) RégiPC válasza RégiPC (#136074) üzenetére


RégiPC
újonc

Kiegésziteném az üzimet, hogy miért kérem ezt, és miért fontos, miért kell mindenképpen ez. Az április nagy része elment már arra, hogy mindenféle oldalakon monitorokat néztem, újakat, használtakat, teszteket, véleményeket kerestem, és ezt a topikot olvastam. A gyártók sokszor hazudnak a monitorok paramétereiről, főleg a válaszidőről, ami most a legfontosabb nekem. Van GtG (Grey to Grey), MPRT (Motion Picture Response Time), és szoftveres javitások is, mint a VRB = Visual Response Boost. A monitorok nagy részénél 1ms-ot irnak, de ez mind MPRT, ami GtG-ben 4-5ms-ot jelent. Ezt tudja az átlagos új 40-60k Ft-os monitorok nagy része. Ezeket mind kerülném, mert jobb kell. A mostani régi monitoromon csak a medium overdrive (ez egyfajta VRB) szintet használhatom, mert az erős szinttel erősödik a fekete szövegek fehér utánhúzása, nagyon csúnya.
2020 óta csak e topikban túl sok üzenet van, lehetetlen mindet elolvasni, szét vannak szórva a jobb, best buy tipusok. Ezeket kellene összeszedni, összefoglalni, mert sokaknak hasznos lenne, nem csak nekem. Furcsa, hogy pl. az itteni hosszú öszefoglalóban nincs ilyen rész, amit pár havonta frissitene valaki.
PLS-ben a Samsung S24F350FHU-t találtam, 2017-es tipus, nem kapni újan. AH-IPS-ben AOC-ot találtam, gyenge 14ms válaszidő, nem jó.
Több probléma is van. Használt monitorokat is akartam helyben nézni, hogy milyen paraméterű milyen képű, elmosódású, glowos, stb., de a rendes tesztelés sehol sem volt lehetséges, ezért 1 sem jött össze. Volt aki be sem engedett volna a lakásába, a garázsban akarta megmutatni.

Az új monitorokat min. 20 éve nem lehet a boltokban kipróbálni pl. laptoppal, Win10-zel, ki sem bonthatják. A kirakottak vagy gagyik, vagy csúcskategóriás drágák, sosem ezekből választanék. Pl. a Media Marktban 0db OLED monitor van. Lehetetlen megnézni, az egész áruházban nincs készleten 1 sem. Laptopból sincs OLED képernyős. A TV-knél van néhány óriás OLED, de mennyiért? 50 collos TV monitornak?
A netes vélemények, tesztek sokszor hamisak, torzak, és fontos dolgok kimaradnak, amik nélkül nem lehet dönteni. Itt van ez. Olcsó és zöld Acer monitor a tesztpadon - PROHARDVER! Monitor teszt A homogenitásra kiemelkedőt ir, az 1200:1 kontraszt jó lenne, a méret is jó. A válaszidőre 17ms-ot ir, ami 1ms-ig csökkenthető, ez a rész már gyanús, mert azt is irja, hogy utánlövés nincs. Ha 1ms-on nincs probléma, miért 17ms-tól állitható? Az adatoknál 1ms GtG-t ir, az acershop oldalon 4ms-ot. A 2 oldali edge-LED bevilágitásról semmit sem ir. Az IPS glow nincs, amit nem hiszek el, egy belépő szintű, újan 45k-s monitornál. Innentől a 60k körüli Acerek adatait sem hiszem el.
Az OLED monitor lenne az igazi megoldás, de a rendes minőségűek 400k körül kezdődnek, 300+k-ért itt is csak belépőszint van. Ezt használtan nem éri meg megvenni, de nincs is sehol használt. Ki adna el egy jó 3-4 éves OLED monitort az új árának feléért, hogy én olcsón megvehessem?
A webshopos vásárlásos 14 napos elállás nem ér semmit, mert a boltok nem szeretik azokat, akik ilyeneket sorban csinálnak, és a 2. visszaküldés már nem fog menni. Igy nem tudok monitorokat én tesztelni.
Néztem gamer monitorokat is, 120-165+ Hz-eseket, 1ms válaszidővel.
Ha jól látom, akkor a 120+Hz-cel lehetségesek ezek a GtG válaszidők. Ugye? Ha igen, akkor ez felejtős, mert az IGP-m 1920×1080-at csak 60Hz-en tud, HDMI-n.
Tudom, vegyek új PC-t (socket 1700, 14. gen. CPU), itt már az IGP-k is 4K-t tudnak 60Hz-en, FHD-n simán megvan a 144+ Hz. Csak egy jobb Z790 alaplap 80k, i5 14500 100+k, 1×32GB (hogy lehessen 4×32=128GB) DDR5 45k, stb., ennél gyengébb nem éri meg. Táppal, házzal, 2db M.2 SSD-vel 300+k. Ennyiért drága. Használtan alig olcsóbbak.
Az eredmény, hogy csak a felhasználók saját tapasztalatara számithatok, akik naponta ilyet használnak, vagy ilyet teszteltek, nem látok más megoldást. Ezért kérem a best buy tpusokat ide beirni, privátban is jöhet. A jobb gyártóknál kb. minden évben van néhány best buy tipus, de nem tudom melyikek, a nagy részüket sehol sem tesztelték.
Ha megvannak a monitortipusok, akkor esetleg belefér, hogy egy használt socket 1151, 1200 PC cuccot vegyek, csak hogy az IGP birja a FHD 144Hz-et. Külön videokártya nem kell netezéshez, videónézéshez. Nem játszok.

[ Szerkesztve ]

(#136084) ateszm válasza sztivo (#136063) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ! Viszont most derült ki,hogy lehetőségem lenne igen kedvező áron lenovo monitorhoz jutni. Magyar garos origi,de bolti ár közel feléért. Ismered vagy valaki ismeri ezeket a monitorokat? VA panel mennyire más? Soha nem volt csak ips monitorom. Ebből is leszűkítve a célcsoportra, ezek maradtak lehetőségként.

(#136085) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Monitor választásban kérnék segítséget.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~150k max
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
1440p és 144hz+
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
jelenleg IPS van az továbbra is jó lenne
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
általános + játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
3060ti
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Displayport-al használnám
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
nem szempont mert ilyenre raknám: [link]

Eddig ezeket néztem:
[link] LG UltraGear 27GP850P-B
[link] ASUS TUF Gaming VG27AQ3A
Ezek közül érdemes valamelyiket vagy van ami ezeknél jobb ezzel a keretösszeggel?

Előre is köszönöm a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#136086) Mikrobi28


Mikrobi28
újonc

Sziasztok!

2 monitor vásárlása között vacillálok, amik az alábbiak lennének:
AOC AG274QG - 136 990 Ft
LG UltraGear 27GR83Q-B - 126 990 Ft

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? max 160.000 Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 27 col, 240 hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) Általános, videó, film nézés, de főleg játékra
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? Rtx 3070, nincs szükségem SYNC-re
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) DisplayPort vagy HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ? Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? Mindegy, nincs elvárás

Köszönöm előre is a segítséget!

(#136087) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Haver új monitort szeretne, kérném a segítségeteket. Olcsón szeretne nagy gaming QHD monitort, semmi extra kívánsága nincs.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? 150.000
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? legalább 30", de lehet nagyobb
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) mindegy
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) játék, filmnézés
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? Radeon RX 7900 XT
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) simán a gépre lenne kötve, 1xDP vagy 1xHDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ? nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? semmi exra nem kell, még magasság se

(#136088) Lauda


Lauda
félisten

Alza-ból ha rendel az ember új monitort, akkor biztosan nem fognak felbontottat küldeni? Ha valami nem stimmel, nem bohóckodnak a visszatérítéssel? Oázis computernél nincs most az a monitor, amit nézegetek.

(#136089) Dr. Akula válasza Lauda (#136088) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Monitort még nem vettem onnan, de vinyót már igen, 20 terás WD Green csomagból kivéve gyárilag szar volt, működés helyett csak kattogott összevissza. Visszavittem, elmondtam mi van, jó, töltsek ki egy visszaigénylős lapot, kitöltöttem, pár nap múlva jött vissza a lóvé. Szóval a visszatérítés rész az biztosan működik. Igaz, a postaköltséget "elfelejtették" visszaadni, pedig ilyenkor az is visszajár, de mivel ott helyben nem tudtam hogy mennyit szándékoznak utalni, utána meg 1-2 ezresért nem voltam hajlandó időt szánni az egészre, így nem lett balhé belőle. De azért készülj rá, hogy előre kell közölni hogy azt is kéred vissza, nem ám lenyelni! :)

(#136090) Lauda válasza Dr. Akula (#136089) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :) Régebben jártam hasonlóan egy üzlettel. Visszautalták a vételárat, a szállítási költséget viszont nem. Emailben írtam nekik pár mondatot és idéztem a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet megfelelő passzusát. Másnap utalták a szállítási költséget. :K

(#136091) Rick4 válasza Lauda (#136088) üzenetére


Rick4
félisten

Alzánál vettem anno egy olcsó 82"-os led tv-t, amit nyaralóban használtunk, esténként volt cak bekapcsolva, így mindig alacsony fényerőn néztük, de 2-3 hónap után tűnt fel, hogy mindig mikor bekapcsolom, magasabb fényerővel, alapról indul, de mikor belépek a képbeállításokat tartalmazó menübe, a fényerő csúszka jól áll, és abban a pillanatban le is veszi a fényerőt. Próbálgattam, és másnapra, bedugva is elfelejtette az alacsony fényerőt, így ment visza gariba, kaptak korrekt leírást, videot yt-ra feltöltve, belinkelve, bevittem, letettem, semmi. 14 nap múlva jön egy sms, hogy dolgonak még az ügyön, mert ugye a törvény csak a törekedést írja elő a 15 napon belüli javításra, ők ezzel letudták, közel a 30 naphoz jött egy sms, hogy kész a készülék. Mentem érte, és ott volt a papíron, hogy a szerviz nem találja a hibát. Anyátok! Azonnal új hibajegy, átraktam a bevitt készülékek közé (egy pukacban ledobálva minden, senki rájuk se nézett), és vártam 6 napig, majd megkapták szépen a levelet, hogy súlyos szerződésszegésre hivatkozva azonnal elállok a szerződéstől, ugyanis a megvásárolt terméket visszaszállítottam, akkor és ott meg kellett volna mondaniuk, a kérésem (javítás vagy csere) teljesíthető-e, mivel ez náluk eleve nem működött, a törvény egy másik feltételt kínál a számukra, ha a helyszínen nincs szakértelem, nem egyértelműen látható a hiba, akkor 5 napon belül a javítószolgálat bevizsgálja a terméket, és értesít, hogy a kérésem (javítás vagy csere) érvényesíthető-e.

A 15 napos javításra törekedés csak abban az esetben vélelmezhető, ha az 5. napon már a szerviz bevizsgálta a termket, és tudja, mi a hiba, azaz ennek fényében tudják-e tlejesíteni az igányemet vagy sem.
Mivel ők xartak erre, ment a levél, 2 nap múlva a számlámon volt a pénz... És pontosan így fog történni a következő esetben is, csak akkro nem leszek korrekt, hogy persze, hadd javítgassák, úgyse tenném még vissza a helyre, hanem a 6. napon elállás.
Ők aztán minden lehetséges módon megpróbálnak visszaélni az emberek biztalmával, törelmével, és próbálják a rájuk érvénye sszabályokat kijátszani.

19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet
4.§ (5) Ha a vállalkozás a fogyasztó szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a fogyasztót.

Tartsátok észben, szokszor jöhet ez még jól...
Ja, és ha online rendeled, de személyesen mész érte, akkor is távollévők közötti szerződés van, tehát 3 nap indoklás nélküli elállás, + 14 nap meggondoltad magad is él.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#136092) Sonja


Sonja
veterán

Most láttam, hogy van a monitoromhoz (Dell G3223D) új firmware (M3C104). Érdemes ilyenkor frissíteni? :F Már megtettem, de érdekelne erről vélemény. :K Mert nem tapasztaltam semmi hibát az előzővel se. :B

"Fixes & Enhancements
Kijavítva az erős grafikus igénybevétel esetén fellépő időszakos képernyőhiba és képminőségromlás

Fontosság KRITIKUS"

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#136093) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? nincs pénzbeli korlát csak amazon.de oldalon kell elérhetőnek lennie
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? munkára lenne, kezd romlani a szemem, 80 cm távolságba lenne a falra szerelve, szerintem legalább 28-30"
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) amitől nem fárad annyira a szemem 10-12 órányi napi használatnál se
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? szerintem ebben a méretben ívelt lenne jó, de nem preferencia
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb): irodai használat és Call of Duty játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? laptoppal lesz használva HDMI bemenet kell
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) laptoppal lesz használva HDMI bemenet kell (későbbi laptopon lehet lesz más is, ezen csak HDMI van)
8, Fontos számodra a HDR funkció ? nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? lehet falra szerelem de először az asztalon lesz, nem kell hogy emelhető/
dönthető legyen

Köszi! :R

⭐ Stella

(#136094) Dr. Akula válasza Lauda (#136090) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát lehet nekem is azt kellett volna, na majd legközelebb. :)

(#136095) Dr. Akula válasza radi8tor (#136093) üzenetére


Dr. Akula
félisten

IPS. Egyedüli negatívuma az IPS glow, sose lesz full fekete, inkább sötétszürke, cserébe gyors, szép, nagy betekintési szögű. TN = csak gyors, de mindenben tré, VA = állóképekre fajin, de amint mozogni kezd megbánod hogy megvetted. Lassú, black smearing. OLED = gémelni, filmet nézni jó, ott nem zavar a fehér subpixel, de állóképnél igen. Mindenesnek még mindig az IPS a legjobb, annál kapod a legkevesebb kompromisszumot.

Szemkímélés: "PWM mentes" vagy "flicker free" varázsszavakat kell keresni, ezek nem időalapú villogtatással szabályozzák a fényerőt, hanem ténylegesen csökkentik a vezérlőfeszültséget.

120-144 Hz nem árt, nem csak az fps lesz több GTA-ban, hanem a statikus oldalak scrollozása is folyékonyabb, nem (annyira) stroboszkóp szerűen ugrik arrébb.

(#136096) radi8tor válasza Dr. Akula (#136095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze ezt tudom, de konkrét típust tudtok ajánlani? :R

⭐ Stella

(#136097) Lauda válasza Dr. Akula (#136094) üzenetére


Lauda
félisten

;)

A monitorokkal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy 27 collon a full hd mennyire gáz? Jelenleg egy P 2720D dell-t használok, ami szerintem egy nagyon jó monitor. Egy tartalék, második monitort szeretnék, ami nem lesz sokat használva, viszont nagyon tré se legyen a képe. Netezés, filmezés a felhasználási mód. Ips paneleset szeretnék, azon agyalok még, hogy elég-e a dönthetőség, vagy állítható magasságú legyen. A dellnek az s2721hn modelje megfelelne , csak az meg nem állítható magasságú, ami igen, az már 80 rugó körül mozog. Pár napja volt emagon msi mp275 40 rugóért, csak nem mertem megrendelni, ki tudja milyen minőséget adnak ennyi pénzért. :D

(#136098) Dr. Akula válasza Lauda (#136097) üzenetére


Dr. Akula
félisten

27"-ben nem volt fullHD-m. WQHD igen (1440p), az ott még nem gáz, de 32"-en már nagyon pixeles.

#136096radi8tor: Ezek itt mind 32", 4K, 144+ Hz, 8bit+FRC monitorok (natív 10 bit 60 Hz felett elég húzós árban, ezekhez képest is):

Belső tápos:
MSI Optix MPG321UR-QD (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, G-Sync) - 375k
MSI MAG 323UPF (IPS,8bit+FRC, 160Hz, (állítólag G-Sync is)) - 290k
AOC U32G3X (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, G-Sync (Nvidia szerint)) - 239k
GIGABYTE AORUS FI32U (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, AMD FreeSync 2) - 333k
GIGABYTE M32U (IPS, 144Hz, FreeSync) - 274k
ViewSonic ELITE XG320U (IPS, 10bit, 150Hz, FreeSync Premium Pro) - 460k

Külső tápos:
ASUS ROG Strix XG32UQ (IPS, 8bit+FRC, 160Hz, G-Sync) - 328k
Acer Predator XB323QKNV (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, G-Sync) - 380k
Samsung Odyssey G7 S32BG700EU (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, G-Sync) - 221k
BenQ EX3210U (IPS, 8bit+FRC, 144Hz, FreeSync Premium Pro) - 327k

Amazonos árat nem tudok, de az 1. monitort pl. megtalálta, viszont kérdezte hogy német vagy magyar címre kell-e kiszállítani, nyilván mást fog feldobni (valószínűleg nem németben lesz szűkebb a kínálat, hanem ide nem hajlandó kihozni a cégek fele). Falra lógatni szerintem a belső tápos jobb, nem fog lógni a falon egy tégla a madzagon.

[ Szerkesztve ]

(#136099) pilu85 válasza Lauda (#136097) üzenetére


pilu85
őstag

Nekem full hd van 27 colon vagy 5 éve, nekem nem gáz. Igaz nagyobb felbontást nem sokat láttam. :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#136100) radi8tor válasza radi8tor (#136093) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Asus TUF Gaming VG32UQA1A [link] ? (W-LED háttérvilágítással)
VA paneles, de jobbnak tűnik (kontrasztarányban), mint az Asus TUF Gaming VG28UQL1A kistesója [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.