Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135901) srs24 válasza roseA580 (#135900) üzenetére


srs24
csendes tag

Miért annak mi lenne az eredménye? :F

(#135902) pilu85


pilu85
őstag

Hello. 31-2 colos monitort szeretnék. 100-150 ezer forint körül. 1ms legyen és tudja a 144hz-et. Led vagy Ips...nem tudom melyik a szebb...játékra kellene, de a film is jól nézzen ki rajta. A 2k elég felbontásnak. Lehetőleg 16:9 es, s kicsit ívelt belefér, de jó lenne sík képernyős. Köszönöm.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#135903) Selynelar válasza pilu85 (#135902) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Szerintem ez amit keresel: [link] De lehet, hogy a kollégák tudnak jobbat ajánlani :D

(#135904) thomasx76 válasza -conrad- (#135895) üzenetére


thomasx76
csendes tag

Ismerős a helyzet,Kelet-Magyarországi nagyvárosokban,megyeszékhelyeken sem volt egy darab 32”,144hz,4k monitor. Média,Euronics-ban nézelődtem.Alza kihozta 1 nap alatt.

(#135905) Rick4 válasza thomasx76 (#135904) üzenetére


Rick4
félisten

Szegeden laktam 20 évig, az nem kisváros, ennek ellenére egy istenverte 2.0-s hdmi kábelt se lehetett az egész városban venni, legfeljebb a mm-ban 112 ezerért, vagy a tescoban a gagyit 4900-ért.. :D
PC üzletekben is max csak úgy rendelésre, hogy majd 2-3 nap múlva mehetsz érte, nem hogy bármiféle monitort, egyebet levegyenek neked a polcról...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135906) pilu85 válasza Selynelar (#135903) üzenetére


pilu85
őstag

Köszönöm. A va paneles verzióról néztem tesztet, nem voltam hanyatt esve tőle. Az Ips az tutibb? Közben elfogadom mások válaszait. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#135907) Taci


Taci
addikt

Tudjátok esetleg, hogy az LG 32GQ850-t miért húzzák le értékelésekben? Csak a 4k bug miatt, vagy van más is?

(#135908) cs.zs. válasza pilu85 (#135906) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ips esetén jobb a betekintési szög, a va pedig jobb feketékkel kontrasztban alakít nagyobbat.
A VA kisebb betekintési szöge nem probléma abban az esetben, ha egyszemélyes asztalnál/szobában mindig ugyanott ülsz, játszol, dolgozol. Ha viszont egy irodában csapatmunka folyik, és általános az, hogy "nézd már meg ezt!", és ez jövésmenéssel, oldalról rápillantással jár, akkor nem VA kell.
Ugyanakkor meg nem vagyunk egyformák. Kinek ez tetszik, kinek az, valakinek az egyik tulajdonság a fontosabb, valakinek meg a másik.

...

(#135909) roseA580 válasza srs24 (#135901) üzenetére


roseA580
kezdő

A TN paneles kijelző pivot módban sokkal rosszabb képet ad.

"
Sok, (főleg régi, vagy néhány "gamer") LCD monitor a TN lcd panel technológián alapul (mert ez olcsó), aminek nincs túl jó betekintési szöge. Általában úgy határozhatja meg, hogy van-e TN-kijelzője, ha középről (felfelé vagy lefelé) nézi az LCD-t, és ha úgy tűnik, hogy a látószög megváltoztatásával a fényerő/kontraszt/szín is megváltozik, akkor valószínűleg TN-je van. Most, amikor elforgatja a TN-t, ezek a függőleges szögek vízszintes szögekké válnak, és mivel a szeme kissé eltérő vízszintes szögből nézi a képernyőt, a monitor elég rosszul nézne ki. (TN monitorom volt egy forgókarra szerelve, és alapvetően ferdén kellett néznem a monitort, hogy portré módban tudjak olvasni valamit.. Ha egyenesen nézem a monitort, egy idő után megfájdul a fejem, mivel a jobb szemem sötétebbnek látná a monitort, mint a bal szemem. Ha a monitort középen kívülre nézem, és a monitor teteje közelebb van hozzád, jobb megtekintési élményt nyújt)
Ha azonban MVA paneles lcd-je van (vagy még jobb, ha IPS alapú), akkor a portré mód sokkal jobban nézne ki, így ebben az esetben a kérdés az, hogy nem. Alapvetően... ez a régi mondás: azt kapod, amiért fizettél. Ha portré módban használni kívánt monitort szeretne vásárolni, győződjön meg arról, hogy kiváló függőleges betekintési szöggel rendelkezik (azaz IPS vagy MVA alapú lcd panelt vásároljon)."

Egyébként én is megtettem régen, (elforgattam függőlegesre a 24" monitoromat) és magam is ugyanezt tapasztaltam. :(

(#135910) pilu85 válasza cs.zs. (#135908) üzenetére


pilu85
őstag

Köszönöm. Nem tudom az ips feketéjével lesz e bajom, de nem hiszem. szerintem az ipsnél maradok....
Oázis-nál a kalibrálás 6000ft. Ez szükséges?

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#135911) cs.zs. válasza pilu85 (#135910) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekem sosem volt rá szükségem, más meg csak úgy érzi jól magát, ha ezt is letudja. Kinek-hogy.

...

(#135912) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#135898) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Ebben a natív képfrissítésben tudnátok nekem kérlek egy kis segítséget nyújtani? :)

(#135913) cs.zs. válasza RoSSo3 (#135912) üzenetére


cs.zs.
addikt

Csak tippelek:
alapértelmezetten 60 Hz-en ketyeg, és majd a gépeden választod ki az ettől nagyobbat, és hogy mekkorát, az a gépedtől is függ.
Haverommal vettünk 2 egyforma monitort, ami HDMi-n 144Hz tud lenni, DisplayPort-on 165Hz.
Én egy laptophoz kötöm, HDMi-vel, alapértelmezetten 60Hz volt, és fel tudom venni 144-re.
Haverom gépe egy régi i5-4570 (most épp videókártya nélkül), és ő is HDMi-vel kötötte össze, és 60-ról indult, és 120 a max amire fel tudja venni.

...

(#135914) Taci válasza Taci (#135907) üzenetére


Taci
addikt

A 2. pixelhibás példányú LG 32GP850 helyett megrendeltem a 32GQ850-et. Kíváncsi vagyok, remélem, ezzel nem fogok így befürödni (se máshogy :D ). 50e Ft a különbség, cserében jó pár paraméterében jobb. Bár 3.6 ⭐-os az értékelése (szemben a másik 4.6 ⭐-jával), de remélem, rendben lesz minden.

(#135915) sztivo válasza RoSSo3 (#135912) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Lényegében annyi, hogy van a monitoroknak egy bizonyos natív felbontása, amit tud a panel, de overclok-olva többre is képes (jelen esetben 100Hz), ahol még stabil, így gyári "tuningal" 100Hz, nem kell különösebben foglalkozni vele :)

(#135916) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!! Sokat segítettetek! :)

[ Szerkesztve ]

(#135917) Gambito válasza RoSSo3 (#135916) üzenetére


Gambito
tag

Sziasztok!

Monitorom alienware aw4323dw, most vásároltam, tökéletes meg minden, de kapott ma egy dell windows frissitést, az a windows hdr menüjébe vezetett, majd ott bekapcsoltam a hdrt és aztán ki.
Ezutan a nem hdr módban valamiért fura pixeleket mutat, probaltam pixel refreselni de ott marad ugyanúgy, nem tudjátok mintörtént?

(#135918) ftamas0201 válasza sztivo (#135873) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Még mindig nem döntöttem, hogy szükségem van-e váltásra :D
Felmerült bennem egy újabb dolog. Panelek tekintetében van ilyen hogy melyik kíméletesebb a szemnek? Sajnos az utóbbi egy évben eléggé szemfájós lettem, tudom szemüveg stb, viszont van a paneleknek ilyesmi tulajdonságuk a szemre vagy mindegyik egyformán nem tesz jót? :D Csak mert most már ezt is szem előtt tartanám mindenképp és ha valóban van valami ami fontos és az enyémben nincs, esetleg a VA ebben nem is jó akkor mindenképp cserélek és mielőbb is ráadásul :)

(#135919) 5150


5150
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem a hozzáértőkhöz, ha ráérnek. Monitprt szeretnék venni (holnap) és 2 opció feszült fel az égre.

Egyik egy ASUS TUF VG27AQ1A. Másik egy Philips 25M2N5200P.

Én nem értek a monitorokhoz, ugyanakkor annyira sikerült már rájönnöm, hogy a "számok" nem mindig tükrözik a megjelenítésbeli, minőségbeli értékeket. Pl. nekem nagyon bejön a philipcs, de magáról a márkáról nem vagyok valami frenetikusan überkolosszális seggföldhözverős véleménnyel (régi, beégett tapasztalatok idejekorán elhunyt/addigis szenvedés volt használni gőzvasalókkal, borotvákkal, hátmasszírozókkal és hasonló objektumokkal kikövezve) Illetve megkérdeztem a chatGPT-t (nem ér röhögni) és ő rendkívül bölcsen közölte velem, hogy a "HDR10 support" (melyet a gyártó az oldalán ehhez a monitorhoz feltüntet) egyáltalán nem jelenti feltétlenül azt, hogy maga a monitor panelje is 10bites. Természetesen örülnék a több Hz-nek, de kérdés, hogy minek a "rovására" (Nyilván egymással való összehasonlítás függvényében; önmagukban biztos mindkettő irtó istenes) Például lövésem nincs a két monitor hogyan viszonyul egymáshoz összeszerelési, tartóssági, megbízhatósági stb. szegmensekben. Illetve feltűnt még hogy "papíron" (tudja ég mennyire valósak az adatok eskü én nem) egyikük 400Nit-es, másik 250Nit-es (előző monitorom is pont ennyi volt, igaz "csak" LG és semmi extra, de mindig zavart a "sötéttsége")

Szóval jelentem tök kuka vagyok. Úgyhogy valaki aki tud és akar, segítsen kérem szépen, mielőtt rászánom magam végre, hogy eladjam fél veséjét a szomszédom anyósjelöltjének, ami holnap lesz. Juteszembe egyik delikvens 1, másik 3 év garanciával "jön" és valamelyik nagyon kellene tegnapelőtt estére. Viszont nem tudom már, hogy ezek az új monitorok mennyire sűrűn/ritkán csörtetnek sebtiben az örök vadászmezőkre illetve mennyire nem.

Támogatásukat, megértésüket, elnézésüket és türelmüket előreis köszönöm a tisztelt egybegyülteknek :R

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#135920) cs.zs. válasza 5150 (#135919) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
egy 25" FullHD monitort hasonlítasz egy 27" 2560x1440-hez?
Tényleg pont ezt a kettőt kell összevetni? :B

Közelről nem jó a nagy. Ha kellően közel ülsz a monitorhoz, akkor inkább a kisebbet vedd, ha pedig megvan az 1-1,5 méter, akkor már lehet a nagyobb is.

Ha egy éjszakai denevér vagy (gamer), akkor nem kell nagyobb fényerő, mint az általános 250 nit, de ha nappali életet is élsz, neadj' Isten egy világos szobában, akkor minél nagyobb a fényerő tartalék, annál jobb.

Mindenkinek más a fontos.
Nálam a 400 nites Philips nyerne.

...

(#135921) 5150 válasza cs.zs. (#135920) üzenetére


5150
aktív tag

Valami akkurátusabb választ szeretnék olyan embertől, aki ismeri és/vagy esetleg használta ezeket az eszközöket.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#135922) cs.zs. válasza 5150 (#135921) üzenetére


cs.zs.
addikt

Értem én hogy tanácstalan vagy,
de TE írtad hogy zavart az előző monitorod sötétsége.
Egy kis fényerejűt nem tudsz feljebb venni, de egy magas fényerejűt mindig vehetsz lejjebb. Akkor mi a jobb? A 250 nites, vagy a 400-as?

Azt is írtad, hogy örülnél a több Hz-nek.
Az Asus HDMi kábellel 144Hz, Diplay Port bemeneten 170Hz.
A Philips HDMi 240Hz, DP 280Hz.

Egy most kapható új monitorról pedig senki nem fogja tudni megmondani, hogy 5 évig fog hasítani, vagy 8-ig, vagy 15-ig.

:R

...

(#135923) Rick4 válasza cs.zs. (#135920) üzenetére


Rick4
félisten

1.5 méter? :D 75 centire ülök a 49"-os monitortól, és minden töléletes.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135924) cs.zs. válasza Rick4 (#135923) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem vagyunk egyformák.
Ugyanannyira ülök a 27-től, és furán/szokatlanul nagynak érzem. Vakarom a fejem, hogy mégiscsak elég lenne az a 24?
:D
:R

...

(#135925) 5150 válasza cs.zs. (#135924) üzenetére


5150
aktív tag

Érdekes exem is ugyanezt mondta.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#135926) sztivo válasza 5150 (#135919) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Van az összefoglalóban egy kis kérdőív, kitöltés hiányában nem tudom, hogy almát vagy körtét szeretnél.. :) ahogyan azt sem, hogy miért pont erre a kettőre esett a választásod?

(#135927) 5150 válasza sztivo (#135926) üzenetére


5150
aktív tag

Mert ezt a kettőt árulja valaki és délután 2-re megyek. A kérdőívek itt meg (amennyire emlékszem belőlük) leginkább arra vonatkoznak hogy mik az igények és milyet keres valaki. Hát én nem keresek, itt van ez a kettő, mindkettő mellett szólnak érvek, tehát a kérdés leginkább "a két monitor közül melyik a?" lehetne. A többit egész tűrhetően érthető módon fogalmaztam meg szerintem. Szerintem az olyasmi kérdések elég egyértelműek (vagy én rontottam el valamit az sincs kizárva) mint:

"Például lövésem nincs a két monitor hogyan viszonyul egymáshoz összeszerelési, tartóssági, megbízhatósági stb. szegmensekben. Illetve feltűnt még hogy "papíron" (tudja ég mennyire valósak az adatok eskü én nem) egyikük 400Nit-es, másik 250Nit-es (előző monitorom is pont ennyi volt, igaz "csak" LG és semmi extra, de mindig zavart a "sötéttsége")".

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#135928) Rick4 válasza cs.zs. (#135924) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a 49" pont akkora, mint két 27"-os egymás mellett, szóval nem hinném, hogy közel ülök, ráadásul az 5120-as felbontást is vízszintesen felezve két képzeletbeli 2560X1440-es monitor van egymás mellett, káva nélkül, 100-as méretezésen nem túl nagyok így se a betűk, szóval az ideális környéke lehet ez...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135929) sztivo válasza ftamas0201 (#135918) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát ezt te tudod, a mostani sem túl régi, olyanok ezek már, mint az okostelefonok, 1-2 évente nem nagy váltás van.. :)
Egyén függő, de nekem is a VA a szemkímélőbb, mint az IPS, de még a TN-t is szívesebben nézem.

(#135930) sztivo válasza 5150 (#135927) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Jó de azért felbontásban van különbség, ami nem mindegy milyen VGA-val van kihajtva... Meg az sem, hogy mire kell, mert a egyik inkább kompetitív/fps játékhoz (240Hz) jobb választás, míg a másik csak egy arany középút (gamerek nagy szerelme ez a felbontás és Hz, mert a 4K drága, FullHD meg már kicsi/rosszul néz ki 27"-on).

QHD (1440p) pl egy nvidia 1660 Ti vagy 2050/3050 szériával nem nagyon birkózik meg, állóképre meg office mondjuk mindegy (de ez nem derült ki)..

Egyébként én inkább az Asus-t venném, ha a márkát kell nézni, Philips-től fázom.

(#135931) pilu85 válasza sztivo (#135930) üzenetére


pilu85
őstag

27 colon nem néz ki rosszul a full hd. Igaz nincs viszonyítási alapom. Xd

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#135932) nggabi


nggabi
nagyúr

alzán a dell G2724D 113e ft. akad pixelhibás köztük, szóval csak neten rendeljétek, akit érint.

"szenyor dzsíííí"

(#135933) sztivo válasza pilu85 (#135931) üzenetére


sztivo
Topikgazda

2 méterről? :DDD

(#135934) pilu85 válasza sztivo (#135933) üzenetére


pilu85
őstag

Ja neeem. 1 méterről se.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#135935) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Egy 34es MSI monitort néztem ki: https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_msi-pro-mp341cqw-34-%C3%ADvelt-uwqhd-100-hz-21-9-freesync-va-led-monitor-1411966.html
Láttam, hogy van ebből CQWDE típusjelű verzió is, de egyszerűen nem tudtam kinyomozni, hogy DE végű mivel tud többet a CQW jelűtől, miközben majdnem 50 eFttal drágább!
Segítenétek ebben? Illetve mi a véleményetek erről a monitorról? (Irodai felhasználásra lesz, több Excel tábla egyidejű kezelése a cél). Köszönöm!

(#135936) -conrad- válasza sztivo (#135865) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia! Nagyon köszönöm a segítséget!
Egy csere után már boldog tulajdonosa vagyok egy LG27GR93U monitornak. Nagyon szuper. A hd tartalmat is nagyon jól megjeleníti, ami meg megy rajta 4k-ban az nagyon szép.
Abban esetleg segítenél, hogy miért lehet az, hogy nem megy a 4k 144hz?
Ilyen videókártyám van, elvileg ezek a csatlakozók vannak rajta:
2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4
1x DL-DVI-D
A 95 hz amit ki tud tolni 4k-ban, 90% ban azt gondolom, hogy a videokártya a limit, igazam van? (nyilván nem játékban szeretném, hanem windowsban. display porton van összekötve)

(#135937) sztivo válasza -conrad- (#135936) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Sajnálom, hogy kifogtál elsőre egy hibás példányt :(. Nos szerintem kábel limited is lehet, melyikkel használod, a gyárival, ami a monitorhoz járt?
120hz-ig támogatott a DP 1.4, ha 144Hz-et szeretnél, az csak DSC-vel megy.

[ Szerkesztve ]

(#135938) -conrad- válasza sztivo (#135937) üzenetére


-conrad-
addikt

A gyári kábelekkel használom. Mivel a HDMI nem bírja ezért displayporton kötöttem össze.
Ami fura volt ma, hogy van egy új lenovo t14 laptopom (céges) és dokkolóval kötöttem HDMI-n át a monitorra. Itt ki tudtam tolni a 144hz-et 4k-ban de ki-be kapcsolt, nem bírta. Gondolom az a baj, hogy a dokkoló és a laptop között csak egy usb-c kapcsolat van.
Direktben ezzel a gyári HDMI kábellel összekötve csak 60hz-et engedett a windowsban bekapcsolni.
Beledugtam egy 4k tv-be de ott is csak a 60hz-et engedte.

Drivert is próbáltam feltenni win10hez, az LG oldaláról szedtem le de kb. ennyi, nem lehet a legördülő menüből választani semmit.

(#135939) sztivo válasza -conrad- (#135938) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hmm, ismerni kéne a laptopod pontos típusát (gen szám stb), illetve hogy a dokkoló mire képes.
TV 60Hz - egyébként tudna többet is?
A ki-be kapcsolás az fixen attól van, hogy nem használ DSC-t. Van egy adatátviteli korlátja a DP 1.4-nek, ez 4K 120Hz-ig tudja, a DSC egyfajta tömörítés a színcsatornákon, ezzel képes 144Hz-re, hiányában DP 2.0 kellene.

(#135940) Taci válasza -conrad- (#135938) üzenetére


Taci
addikt

A Lenovo (Thunderbolt) dock-ok csak 60Hz-et tudnak átvinni. Tudom, mert ezt használom (saját és céges is), és utánaolvastam. (Nálam Thunderbolt Dock 3 és 4 is van.)
Maximum Video Output: 2 x 4K @ 60 Hz

Én úgy használom, hogy a monitor direktben a gépre van kötve (HDMI csak, mert sajnos DP nincs rajta), minden más pedig a dock-ra.
Próbáltam amúgy én is dock-ra kötni a monitort, az LG szoftvere ki is írta, hogy 144Hz, de aztán nem tudtam használni, nem adott képet a monitor.

(#135941) sztivo válasza Taci (#135940) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hasonlóra gondoltam én is, de így legalább megerősítettél :R

(#135942) pallavolo82


pallavolo82
újonc

Sziasztok!

Testvéremnek keresünk best buy monitort home office-hoz:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

30-40 ezer, a legolcsóbbat, amit már érdemes megvenni adott célra.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?

23-24 col
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)

Mindegy
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?

Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)

irodai felhasználás, home office
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?

céges laptoppal lenne használva, részleteket nem tudok, de szerintem nem is lényeges ebben az esetben
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)

HDMI csatlakozó van a laptopon
8, Fontos számodra a HDR funkció ?

nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?

hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

nem prioritás egyik sem

Ez esetleg jó választás lehet, vagy tudtok jobbat?

https://oaziscomputer.hu/termek/6937/benq-gw2480-9hlgdlatbe

Köszi!

(#135943) Scorey


Scorey
újonc

Sziasztok!
Régi 24” Samsungomat szeretném UW monitorra cserélni. Ebben kérnék némi segítséget
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200 000 (használt is lehet)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
34” UW-QHD, képfrissítés és válaszidő nem számít, nem játszok
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
nincs tapasztalatom íveltekkel nem tudom az 1900R mennyire zavaró Cadnél de érdekel
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
szinte csak Autocad és Excel
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
1050i de szerintem ez nem szempont
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Type-C és USB hub
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
falon lesz, úgyhogy mindegy

Elsősorban Dell monitorokat néztem eddig, de jöhetnek az alternatívák
U3421WE
P3421W

Köszönöm

(#135944) Rick4 válasza Scorey (#135943) üzenetére


Rick4
félisten

Ment egy privi

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135945) xors


xors
senior tag

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200k újonnan
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
30" - 40"
Ultrawide lenne a legjobb 21:9 képaránnyal, de gondba vagyok, mert itt a 3440x1440 felbontás megy, és aggódok, hogy a 100 körüli ppi kevés lesz, a Macbook air 13" 227 ppi mellett. Eddig volt egy 4k 27" monitorom, az megfelelő volt 160 ppi -vel, csak most ultra wide -ot szeretnék, hogy egy képernyőn tudjak dolgozni, a laptopot lehajtanám.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Mind1. A VA -tól kell félni az IPS -el szeben?
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Jöhet az ívelt :)
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
munka, programozás
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Apple M1 fogja hajtani.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
USB C és fontos hogy tudja tölteni a laptopot, így csak egy kábelt kelljen használnom.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Ez mind1, mert valszeg szerzek be egy rendes tartót hozzá.

(#135946) sztivo válasza pallavolo82 (#135942) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Szerintem jó választás a BenQ, igazából a keretet nézve a lényeg, hogy normális gyártótól vegyél (BenQ, Asus, LG, Samsung, iiyama), és ne ilyen PEAQ és stb-t.

Scorey
Nagyon jó mind a kettő, nem tudom lenne-e még értelme mást javasolni :D

xors
Képfrissítés mindegy, igaz? Amúgy a ppi-től ne félj, mert a MacOS pont 110 és 220 ppi-n a legjobb (így van tervezve az UI), úgyhogy ha ezt a ppi-t akarod szem előtt tartani, 34" 3440x1440, 38"-on már 3840x1600 lenne érdemesebb.

(#135947) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Használt
Gigabyte Aorus AD27QD
monitoromat lecserélném szintén használt
LG Ultragear 27GP850-B
monitorra.

Azonos:
Mindkettő 27" 1440p IPS, mindkettőn 2xHDMI + 1xDP van, ugyanúgy van jack kimenete de hangszóró nincs, ugyanúgy az általam rühelt joystickkal kell kapcsolgatni ahelyett, hogy lenne mondjuk dedikált input gomb. Mindkettő állványra van/lenne szerelve, szóval hogy milyen a talp az nem része a képletnek.

Különbség:
A Gigabyte 144Hz, és a DP1.2 miatt 10bites színmélységnél max 120Hz.
Az LG 165Hz, OC 180HZ, és a DP1.4 miatt végig tudja a 10bit-et.

Az anyagiakat hagyjuk, tekintsük úgy, hogy ugyan annyiért veszem, amennyiért emezt eladom. Pusztán a minőséget, élményt számítva van bármi ok ami miatt jobb, ha megtartom a mostanit?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#135948) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

Szeretnék 1080P-ről 1440P-re váltani, ehhez kérnék javaslatokat.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
- 130-150k max
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
- 27", minimum 140Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
-IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
-sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
- Gaming + film
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
- nVidia, a Sync-ek között kvázi fogalmam sincs mi a különbség(sose láttam őket élőben, most is egy ezer éves 60Hz-es monitort használok), szóval nem nagyon vágom mit kellene keresnem, de gondolm a VGA-hoz az nvidiás kellene
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
- DP/HDMI esetleg USB, bár az nem annyira fontos
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
- passz
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
- lényegtelen
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
- Asztalra szerelhető konzolt akarok használni, szóval ez se lényeges

Nézegettem párat, de a bőség zavarában elvesztem teljesen.

Előre is kösz a segítséget!

(#135949) xors válasza sztivo (#135946) üzenetére


xors
senior tag

Azért le akarom ellenőrizni, hogy valóban elég a felbontás, szeretem ha jó éles a kép. Tegnap próbáltam MM -ban nézelődni, de ott még hasonló monitor sem volt kirakva, és a legtöbbön valami 720p saját reklám ment, hogy esélytelen legyen bármit is látni :(((
Megpróblkozok az Alza bemutatóteremmel, asszem ott jobb a felhozatal emlékeim szerint.

A VA panelről mi a vélemény? Néztem videókat, hogy akár görgetésnél is tud villogni a kép, ami azért zavaró lehet. Inkább nézzek nem hajlított IPS paneleset?
Nekem játékra nem kell, de mivel egész nap a monitort bámulom, szeretném ha tűéles és jó minőségű lenne a kép.

(#135950) srs24 válasza Nordic (#135948) üzenetére


srs24
csendes tag

Szia!

Hasonló paraméterekhez itt a topikban a következőt szokták ajánlani best buyként: LG 27GP850P-B.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.