Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) FireKeeper válasza Synthwave (#99350) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szöveg a rezisztnyitásban, ilyet én is tudok ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99352) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
1. Mennyi a keret? 20k alatt
2. Használtpiac játszik? nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? nem
4. Mire használnád az egeret? képszerkesztés, játékos múlttal de már évek óta nem játszom
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. nem csak én használom alapvetően kis kézméret
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? a lényeg, hogy kis finom mozdulatot is tudjon lekövetni, apple magic mouse ment a “kukába” már emiatt
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) vezeték nélküli előny lehet noti mellett használom, BT is jó lehet bár szerintem ott nincs értelmes adatátviteli, inkább usb adapteres kapcsolat
G302 vagy itt láttam pl XM1r ajánlást akár az is beleférhet árban.

Mionix Naos 7000-et váltaná, alapvetően az megfelelt muszakilag, talán néha az oldalsó kitüremkedő rész miatt nem volt állandóan komfortos újrapozícionálás esetén kvázi lent marad a padon “kiesik” a kezemből a lapos oldalrész miatt, nem szeretnék 6-8 ezret költeni javításra, ha nem beszéltek rá, hogy megéri
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99353) Synthwave válasza cOxeR (#99352) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

G-Wolves Skoll SK-S (Mini).

Ennyiért baromi jó. Csak a dobozában lévő extrák érnek vagy 5-6 rongyot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99354) Synthwave válasza FireKeeper (#99351) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahamm. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99355) Grampy válasza FireKeeper (#99349) üzenetére


Grampy
aktív tag

Értem, köszi a véleményt, felteszem a listára. :)

(#99356) cOxeR válasza Synthwave (#99353) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valami konszolidáltabb külső? MacBook mellett ultra cinken nézne ez ki, még feketében is :) Nem akarok túl kicsi egeret se, volt régebben egy Rapoo egerem, az meg giga kicsi volt.

(#99357) FireKeeper válasza Synthwave (#99354) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

flancosan néz ki de azért műszakilag ez nem egy nagy durranás. megmutatnám én milyen PCB-ket csinálok de akkor meg kéne hogy öljelek ;] izé megszegném az NDA-t.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99358) Synthwave válasza FireKeeper (#99357) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért azt gondolom nem söpörjük teljesen szőnyeg alá, hogy tizedgrammokra van optimalizálva.

Elég komoly tervezőmunka van ebben az egérben, A-tól Z-ig. És darabonként, kézzel rakják össze, azért annyi, amennyi (és azért ilyen alacsony a darabszám).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99359) Synthwave válasza cOxeR (#99356) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az mérettől függetlenül ultra cink.

:))

ASUS TUF Gaming M3 Gen II.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99360) cOxeR válasza Synthwave (#99359) üzenetére


cOxeR
Ármester

Így így :DDD

Vezeték nélküli esetleg vagy nem javasolt? Ugyanúgy nem fogom szeretni, mert sok a késleltetés? Vagy a pehelysúly miatt ez a javaslat?
TUF M4? - ergonómiában persze teljesen más

[ Szerkesztve ]

(#99361) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Basszus, ez de jó lett. Ok, hogy es verzió, de szép a színe nagyon. Aszem bajban leszek. :D

(#99362) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Endgamegear OP1 8K és KB65he:

(#99363) dqdb válasza Szellem. (#99361) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na, itt van az a hiányolt nem fekete és nem fehér szín végre. Jöhetne nem eS változatban is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#99364) koxx válasza dqdb (#99363) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

DemonSlayer kiadasokban :))

(#99365) Szellem. válasza dqdb (#99363) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én nagyon remélem, hogy lesz különleges kiadás, különleges színvilág az Xlite V3-ból.
De nekem ez a szín is nagyon tetszik amit most az es-ben megcsináltak. :)

(#99366) FireKeeper válasza Synthwave (#99358) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Azért azt gondolom nem söpörjük teljesen szőnyeg alá, hogy tizedgrammokra van optimalizálva.
vannak extra furatok/kivágások a PCB-n, ez megmondom neked furatonként max 2-3 kattintás a PCB tervezőnek.
sőt, ha megnézed pl ezt bekarikázott a furatot, láthatod hogy ennek ott van a fekete forrasztásgátló lakk a tetején, ami két dolgot jelenthet:
1: HDI technológiát használnak, ami egy ilyen komplexitású terméknél teljesen felesleges pénzkidobás
2: valahogyan sikerült azt az egy furatot elbaszni
német engineering cégnél vagyok, hidd el amit a "német minőségről" vízionálsz az színtiszta sztereotípia. lehet papolni hogy vállalati kultúra, meg minőségbiztosítás, a nap végén az fog csak számítani hogy a mérnökben aki épp csinálja az adott szart, mennyi műszaki igényesség van. láttam már némettől okádék szar ocsmány PCB-t kijönni, indiaitól meg patika gyönyörűt, meg fordítva is persze.

Elég komoly tervezőmunka van ebben az egérben, A-tól Z-ig. És darabonként, kézzel rakják össze, azért annyi, amennyi (és azért ilyen alacsony a darabszám).
megsúgom a kínai tömeg cuccot is darabonként kézzel rakják össze csak kicsit más a sori dolgozók munkabére :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99367) -FreaK- válasza FireKeeper (#99366) üzenetére


-FreaK-
veterán

3. a Photoshop-ot sikerült elbaszni ;]

(#99368) prolad válasza Synthwave (#99358) üzenetére


prolad
őstag

Hülyén fog hangzani, de erre az egérre mondom azt, hogy nehéz. Nyilván nem a tényleges 24 gramm az, hanem ha a konkurenciához nézem. Se wireless, se oldalsó gombok és speciális anyaghasználat mellett 20 gramm alatt várnám egy picivel.
Ott van a HSK Pro Ace hasonló méretben, 25-26 gramm körül wireless és oldalsó gombokkal, sima műanyag házban. Vagy a Beast X Mini 34 gramm egy jóval nagyobb házban.
Ha ennyire drágán mérnek ennyire kompromisszumos/purpose built cuccot, akkor ott tényleg legyen minden tizedgrammokra optimalizálva, itt nem érzem annak. Attól még biztos remek egér és a kábeles teljesítménye nagyon jó, de ma már nem üt akkorát a ~25 gramm körüli tömeg mint pár éve.

(#99369) lehella


lehella
senior tag

Megpróbálom megfogalmazni más megközelítésből amit szeretnék :)
BT/LogiBoltos billentyűzet és Unifyingos egeret használok az egyik gépemen.
Hogy lehetne megoldani, hogy ugyanazzal az eszközökkel egy másik gépet is tudjak irányítani, persze valamilyen gomb lenyomása után váltással. Vagy ehhez kell egy másik billentyűzet, ami szintén Unifyingos? :F

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#99370) FireKeeper válasza lehella (#99369) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mindkét gép ugyanannál az asztalnál/munkaállomásnál van? nekem munkahelyi gép és privát gép közötti váltásra egy ilyesmi USB selector volt a megoldás, gyakorlatilag egy hub és kapcsoló egyben. ebbe vannak bedugva a wireless adóvevők, és amikor váltok egyik gépről a másikra, csak meg kell nyomni rajta a gombot.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99371) Amerigo57 válasza 4nick8 (#99320) üzenetére


Amerigo57
őstag

4nick8.

Nekem az egyik Cougar ARENA egérpadom járt hasonlóan.....

(#99372) 4nick8 válasza Amerigo57 (#99371) üzenetére


4nick8
őstag

ez volt az az egér:

(#99373) Synthwave válasza 4nick8 (#99372) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mint egy túlhízott csótány. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99374) Synthwave válasza prolad (#99368) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem nehéz. Meg kell nézni, hogy milyen anyagokból, milyen toleranciákkal és milyen komponensekből építkezik, ezen felül milyen stabilitással/késleltetéssel dolgozik, full PnP.

Ilyen tekintetben egy HSK Pro a fasorban sincs ehhez képest, ahogy egy Finalmouse sem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99375) ferni


ferni
őstag

Hát a G-Wolvesnak van a Razer mellett az egyik legjobb Wirelesss technológiája.

Nekem HSK Plus van és nagyon rendben van.

Persze anyaghasználatban gondolom fasorban sincs, de jók ezek az egerek nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#99376) Synthwave válasza FireKeeper (#99366) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Éltem Németországban, tudom, mi megy ott. Imádják a magyar szakembereket, de amikor valamit komolyan vesznek, akkor azt tényleg komolyan veszik.

"megsúgom a kínai tömeg cuccot is darabonként kézzel rakják össze csak kicsit más a sori dolgozók munkabére"

Ja, csak ott nem tesztelnek minden darabot extenzíven shipping előtt. A Zaunkoenignél nincs nagyon RMA. Mert nincs rá szükség.

De ha ilyen jól megy, lehet tervezni másikat, van piaca, mert már pre-orderben elfogy azonnal, a megjelenés előtt hónapokkal, és nem rövidek a várólisták. Nyilván oka van, és az nem a mainstream appeal.

---------------------------------------------------------------------

(#99375)ferni: Eddig hét G-Wolves-om volt, most is van öt, a main egy HTX Ace. Ezzel szerintem elmondtam, hogy mit gondolok a cégről, de ettől függetlenül a Zaun eléggé más liga.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99377) 4nick8 válasza Synthwave (#99373) üzenetére


4nick8
őstag

2008-ban ez nagyon menő volt.

(#99378) Synthwave válasza 4nick8 (#99377) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor is a fejemet fogtam tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99379) 4nick8 válasza Synthwave (#99378) üzenetére


4nick8
őstag

A legnagyobb baj az volt hogy kosárlabdás kézre méretezte a Steelseries.

(#99380) petyus_ válasza petyus_ (#99259) üzenetére


petyus_
senior tag

erre esetleg valaki? :))

(#99381) FireKeeper válasza Synthwave (#99376) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondtam már, ha találsz nekem egy mechanika dizájnert, egy hardverest, egy firmwarest/szoftverest, meg gyártástámogatót, én a PCB-t megcsinálom :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99382) Synthwave válasza FireKeeper (#99381) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

No, akkor mégis kell hozzá rendes tervezés? ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99383) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na ez, hogy lehet?

AfterHours: A visszaküldési kérést elutasítottuk.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99384) hemaka válasza ƵøŁĭ (#99383) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig bőszen verik a mellüket, hogy náluk 30 nap, nem a sima 14 nap. Van nyilatkozat az oldaukon, töltsd ki, csomagold mellé a kacatjukat azt küldd el nekik.

(#99385) Synthwave válasza ƵøŁĭ (#99383) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem telefont kéne megpróbálni, hogy was ist los.

+3630/3355-622

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99386) ƵøŁĭ válasza hemaka (#99384) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Már elküldtem a terméket. Sebaj holnap őket fogom ha nem oldják meg.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99387) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na visszajeleztek. Készségesek voltak és megoldották a problémát. Termékfejlesztési szempontból kértek javaslatot, hogy jelezzék a gondokat. A többi majd kiderül. :C

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99388) FireKeeper válasza Synthwave (#99382) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ne kúrj már fel :DDD mindenhol külön emberek vannak ezekre a dolgokra. kivéve a legit 5 fős garázscégeket.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99389) Synthwave válasza FireKeeper (#99388) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt ketten vannak, tudtommal csak a kábellel bíztak meg mást, de amiatt volt egy kálvária, és mire megtalálták az általuk definiált specet ténylegesen legyártó céget, vagy fél évet csúszott a történet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99390) lehella válasza FireKeeper (#99370) üzenetére


lehella
senior tag

Igen, egy asztalon van a két gép legtöbbször. Ez az usb selector jó cucc, annyi, hogy a billentyűzetemhez nincs usb vevő, mert bluetoothon csatlakozik. De akkor ha hozzá szerzek egy LogiBolt usb vevőt, akkor azzal jó lehet a konfig? :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#99391) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok!
Logitech G305-ös egerem dupla klikkes lett. Segítsetek, honnan és milyen kapcsolókat és talpakat vegyek hozzá?
Köszönöm.

(#99392) DevilAqua válasza hfrici (#99391) üzenetére

Azért ezt ne írjuk úgy mintha törvényszerű lenne. A Logitech egy svájci cég remek termékekkel. A tied 1 az 1000-ből maximum.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#99393) Mephike válasza DevilAqua (#99392) üzenetére


Mephike
senior tag

Tuti troll vagy. :D Amúgy hogy kellett volna írja?
"Az egerem a csillagok állása miatt egy lenyomásra kettő kattintást hajt végre. Szerintetek másképp kellene álljon a Szaturnusz, hogy ez megszűnjön?"

(#99394) hfrici válasza DevilAqua (#99392) üzenetére


hfrici
aktív tag

Szerintem ebben nem volt általánosítás. Nem úgy írtam, hogy nekem is, vagy ez is... Esetleg javíts ki, ha tévedek.

(#99395) DevilAqua válasza Mephike (#99393) üzenetére

Nem vagyok troll, szentül hiszem, hogy amit írok az igaz és ez így van jól.

Most is egy régi G500-at nyúzok és ez az egér egy csoda.

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#99396) RAMyMamy válasza DevilAqua (#99392) üzenetére


RAMyMamy
tag

Ja, valoszinu ezert jar nalam javitason hetente 5 egerbol 4 ettol a csodas svajci cegtol.
(G703-am van 7 eve, vagy 5x kellett mar megoperalnom, az osszes letezo gombja duplaklikkes lett, encoder az elso heten elszarodott, cseretermekben ugyszinten. Elotte egy G5-ot hasznaltam 10 evig, egyszer vhogy eltort a gorgoje, azt csereltem, amugy semmi baja. Ennyit errol...)

(#99397) hfrici válasza DevilAqua (#99395) üzenetére


hfrici
aktív tag

Rendben, hiszek Neked és mivel ilyen a szerencsém, pont az ezrediket fogtam ki. Lépjünk túl rajta. Továbbra is várom segítő szándékú Fórumtársaim hozzászólásait az eredeti írásomra.
Köszönöm

(#99398) koxx válasza DevilAqua (#99395) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az akkor probléma. Sajnos annyi ostobasagot hordasz ossze, hogy nehez ra erdemben reagalni. Nem tudom hany eves vagy, de sztem boven radferne egy kis tajekozodas az IT vilagaban.
Ebben a topikban nem egy nem ketto olyan ember van akinek 50+ eger (nem trust es hama) fordult meg a kezei kozott es relevans tapasztalata van 10-15 gyartoval.
Szoval nem tudom milyen forrasokbol tajekozodsz, de valami masik utan kene nezni.

[ Szerkesztve ]

(#99399) Mephike válasza hfrici (#99397) üzenetére


Mephike
senior tag

Írtam privátot, olvasd majd el.

(#99400) Arphox válasza Arphox (#98505) üzenetére


Arphox
tag

Végül rendeltem egy Keychron M3 Mini-t, aminek épp fut a tesztelése a következő napokban, viszont engem szerintem zavarni fognak az egér két oldalán elhelyezkedő "caltrop"-szerű (Y-alakú) kicsi műanyag kiemelkedések, amik elvileg csúszásgátló célt szolgálnak, az én esetemben viszont simán csak irritálják az ujjamat (ha végighúzom rajta az ujjam, kidörzsöli; lehet nincsenek eléggé lecsiszolva, vagy nem tudom), tegnap pl. fél óra osu!-zás alatt picit kidörzsölte az érintett ujjbegyeimet.
Viszont amúgy minden más tekintetben elégedett vagyok az egérrel, a görgőt külön kiemelném, a bal-jobb egérkattintás viszont lehetne halkabb/tompább.

A kérdésem tehát:
Tudnátok ajánlani alternatívát a Keychron M3 Mini-re? Olyan egér kell, aminek az oldalán nincs, vagy nem ilyen a "csúszásgátló", és örülnék egy 6. gombnak is.

A szempontjaim nagy része abban a hsz-ben van, amire válaszolok, gripem pedig itt helyesbítettem: #98506
:R

A konfigomat lásd az adatlapomon.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.