Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) Zaied válasza d@minator (#96649) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt hívják input lagnak?

(#96652) Szellem. válasza -FreaK- (#96650) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha megnéznéd az jó lenne, mert belépek a Windowsba és megy minimalizálva is, de az Asztalon ott marad ez:

(#96653) d@minator válasza Zaied (#96651) üzenetére


d@minator
addikt

Konkrétan a Win tálca tetejétől majdnem a monitor tetejéig (egy ablak felső vonaláig) 1600DPI-n ennyit kell tolni az egéren felfelé:
125Hz ~ 2cm
8000Hz ~ 3cm
Egy vonalas füzeten toltam az egeret bejelölve az egér pozícióit. Ha ez normális akkor megnyugodtam. Azt hittem egy újabb DAV3 anomália. :R

(#96654) Ribi válasza d@minator (#96653) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hinném hogy ez normális, legalábbis nem kellene hogy az legyen.

(#96655) Synthwave válasza DRPCDoki (#96643) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96656) Zaied válasza d@minator (#96653) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Motion sync be van nyomva?
windows csúszka 10/6?
rámuttáspontosság?

[ Szerkesztve ]

(#96657) Zaied válasza Zaied (#96656) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Most jutott eszembe, hogy a motion sync-et itt nem lehet kikapcsolni XD
Egy egérpad kalibrálás is lehet segítene, a fehérrel nem biztos, hogy a toppon van.

(#96658) d@minator válasza Zaied (#96656) üzenetére


d@minator
addikt

&Ribi: rámutatás pontosság volt bekapcsolva. :R Szerintem a mult heti Win11 Enterprise telepítés lehet az oka mert előtte a Win11 Pro-n ellenőriztem többször is és kikapcs állapotban volt. Lehet itt ez alapbeállítás míg a pro-ban nem.

[ Szerkesztve ]

(#96659) d@minator válasza Zaied (#96656) üzenetére


d@minator
addikt

Az win11 a régi polling rate probléma miatt lett telepítve. Ugye ez az volt, hogy frissített win11 alatt a polling rate 8kHz helyett 6kHz. Kivéve ha fut a háttérben játék vagy Youtube stb. aminek grafikája van (win10 az okés).

Rájöttem, hogy ez csak akkor van ha a legújabb frissítés és/vagy letöltött AMD driver van telepítve. Így az AMD lett gyanús.
6800XT helyett beraktam egy 6700XT-t ugyanaz. Csökkentett módban is jó.
Átváltottam CPU IGP-re. Itt egyből jó lett. Ma betettem egy 3060Ti-t. Így is jó.
Szóval frissített Win11+AMD alatt van csak ez az anomália.

(#96660) Oposszum válasza Zaied (#96630) üzenetére


Oposszum
tag

Egyetértek, ennyiért nagyon megérős, vettem is egy fehéret az XM2we mellé tartaléknak.

(#96661) Synthwave válasza Oposszum (#96660) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A vicc, hogy még kétszer ennyiért is igen korrekt lenne.

Ezek után mondja valaki, hogy csak vagyonokért lehet zsír egereket venni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96662) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Srácok!

Bekapcsolva kell hagyni a Lamzu Thorn szoftverében a Motion Syncet?
Csak mert gyárilag be volt kapcsolva. Ha nem kell akkor minek erőltetik?

(#96663) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Illetve lenne még egy kérdésem:
Van ez a videó: [link] m És épp a click latencyről van benn szó többek között. Állítgatja a gyerek. Akkor ahogy kiveszem 0ms-re érdemes bekapcsolni? Ugye a Thornban optikai kapcsoló van. Gondolom ott akkor nem áll fent a duplaklikk, illetve minél lejjebb veszem annál jobban reagál az egér?
Köszi a két kérdésemre a válaszokat előre is. :R

(#96664) ferni válasza Szellem. (#96663) üzenetére


ferni
őstag

Vedd lejjebb amennyire lehet.

MotionSync meg 4k hz-től ajánlott, alatta nem igen.

(#96665) Zaied válasza ferni (#96664) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Plusz egér függő is...

(#96666) Oposszum


Oposszum
tag

Sziasztok!
Beárazásban kérem a segítségetek.
Logitech G9
Használt, de minden funkciója működik.
A két főkapcsoló cserélve japán omron-okra, kábel szintén cserélve.
A nagyonbbik grip gumi borítása lekopott már és a tappancs sincs rajta, amúgy érdemes cserélni egy jófajta ptfe-re. Súlykészlet hiányos. Doboza már nincs meg.
A legfrissebb Logitech szoftverrel telejskörűen beállítható.
Köszönöm

(#96667) Zaied válasza Oposszum (#96666) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Fáradj át ide kérlek! [link]

(#96668) Synthwave válasza Oposszum (#96666) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem az old school vibe miatt, gyűjteménybe max. 4-5 pénz, de ennyiért ugye mán akár Endgame Gear XM1r-t vagy Xtrfy M4/M42-t is kapni alkalmasint, ha használni is akarja az ember a motyót. Makulátlan és hiánytalan G9X lenne monnyuk 10, szintén gyűjteményi volta miatt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96669) Oposszum válasza Zaied (#96667) üzenetére


Oposszum
tag

Köszönöm.
@Synthwave igen, nyilván nem lehet ellenfele egy XM1-nek, ha valaki nagyon szerette a formát, vagy gyűjt ilyesmit az lehet opció. Köszönöm.

(#96670) Synthwave válasza Oposszum (#96669) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

gl

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96671) traders


traders
tag

Sziasztok,

Tudja valaki hogy hol lehet megnézni egy Razer Viper Ultimate-t élőben?

Előre is köszönöm

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#96673) Synthwave válasza Evil Snowman (#96672) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az ár aranyos.

Nem erőltetném ezt az Ultimate vonalat, hacsak nem kötelező jellegű a jobb oldali két gomb megléte.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96674) Evil Snowman válasza Synthwave (#96673) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Már én sem. Outdated is, nehéz is, azért azoldalsó gumi szépen tud lerohadni idővel. Inkább V2 Pro ha már Viper forma és nem bízik a kissebb márkákban a kérdező.

De most megint valami nagyon elb*szódott Razer árazási fronton. Pár hónapja a fekete V2 Pro 54 volt az idegbeteg ufonál, most 75. :((

(#96675) traders válasza Synthwave (#96673) üzenetére


traders
tag

Ezt az árat én sem erőltetném, máshol a 32.990, nekem most egy Abyssus van, hibátlanul működik is, csak most elkunyiznák tőlem és ha találok méltó utódot akkor lehet elgondolkodom rajta.

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#96676) Synthwave válasza traders (#96675) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igazából annyiért sem egy megtestesült álom.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96677) ferni


ferni
őstag

Van jó pár egér aminek hasonló alakja van mint az Abysuss, mind 30-40 között van.

Persze itt a kérdés milyen formát akarsz.

Mondjuk az fix nem árt ha bemész a Pixelbe próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#96678) FireKeeper válasza Evil Snowman (#96674) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a viper mini meg a DA essential vonal szerintem anomália volt, nem ahhoz kell viszonyítani a razer árazását :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96679) Zaied


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A TPU tesztje szerint eléggé rosszul sikerült az új GPX2, meglepő, hogy 1000Hz-n is vannak gondok…

[ Szerkesztve ]

(#96681) Szellem. válasza Zaied (#96679) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt azért nem vártam volna. Ez nem épp tetszetős.

Más:

Ez a kép azért nagyon meglepett:

Érezhető is, hogy a Harpe Ace Aimlab egerem nagyon durván reszponzív játékban és 4K nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#96682) FireKeeper válasza Zaied (#96679) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tök durva a G-Wolves most fog updatelni 8k-ra, na annak mi értelme lehet. marketing csak, meg "nekem nagyobb farkam van" versengés. #96681-ban pont jól látszik hogy implementáción is múlik, mennyire jó vagy sem.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96683) dqdb válasza FireKeeper (#96682) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha jól értelmeztem úgy fél éve az USB szabványt, amikor utánanéztem ennek a témának, akkor a méregetés 8k-nál meg fog állni, mert ez az elméleti maximum.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#96684) Zaied válasza FireKeeper (#96682) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt én már többször is mondtam, más egérnél is igaz, nem feltétlen hozzák azt, ami a dobozra rá van írva…

(#96685) ferni


ferni
őstag

Fura, hogy csak simán szoftveresen kapunk majd 8k-t, nem kell hozzá venni semmit.

Szerencsére a G-Wolves wireless elég jó, most még jobb lesz :DDD

Marketing is persze, mert most már mindenki is 4k hz-en tolja, de hát ártani nem árthat a dolog.

(#96686) FireKeeper válasza ferni (#96685) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de hát ártani nem árthat a dolog
már mint az hogy van opció, de nem használod, az valóban nem árthat, de pl gyenge hardveren a magas polling rate okozhat teljesítménycsökkenést játékban, ergo ront az élményen ahelyett hogy javítana.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96687) ferni válasza FireKeeper (#96686) üzenetére


ferni
őstag

240hz-es Monitoron CS2zök, nekem használ és jól is jön, főleg hogy egy G-Wolves HSK Plus 4k-t tologatok épp.

Most azokkal akik hülyék nem lehet mit kezdeni.

Én örülök nagyon is, hogy ilyen updatet akarnak kihozni, ez nagyon is nem megszokott. Persze először ki kell derülni, hogy tényleg meg tudják csinálni, de ha már ennyire beharangozták csak kell jönnie.

Kíváncsi lennék, hogy a Razer 4k dongle tudna-e 8k-t kisajtolni magából.

[ Szerkesztve ]

(#96688) bombibmw


bombibmw
veterán

Rapoo VT9Pro-ról hallott már valaki?
17k Alin és gondolkodok rajta.
4K recieverrel 21k.

[ Szerkesztve ]

(#96689) Zaied válasza bombibmw (#96688) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Röviden ne vegyél Rapoo-t.

(#96690) Synthwave válasza bombibmw (#96688) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább 7,7k lesz az, ingyenes szállítással, nem?

Ez a specek fényében brutálisan filléres ár, a cucc nem kifejezetten tégla, szóval ha a végén esetleg mégis átmennél rajta lánctalpassal, túl sokat nem veszítesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96691) rushmoon


rushmoon
csendes tag

Sziasztok, erre van ötletetek?
1. ~50k, de nem bánom ha kevesebből kijön.
2. Nem
3. Nem
4. Programozás, játék (fps is), fotószerkesztés
5. Palm
6. 19cm
7. 1000dpi
8. Legyen wireless és fekete színű. Linux alól is használom, de windowson sem telepítek mellé semmit, tehát ne kelljen külön szoftver a DPI állításhoz vagy a fények lekapcsolásához. A fényekhez nem is ragaszkodom, de gondolom nem lehet megúszni..

A cserélhető kapcsolós Asusok közt van esetleg amelyik megfelelhet a fentieknek? (a 'legyen halk'-ot nem merem leírni, arra már tudom a választ, viszont forrasztani sem szeretnék :D )
Köszönöm! :R

(#96692) weri


weri
senior tag

A 3 generáció :D 510 518 400

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#96693) FireKeeper válasza rushmoon (#96691) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg logitech G Pro X superlight (tehát nem superlight 2!), meg hozzá egy hotswap kapcsoló slotos PCB aliexpressről, aztán olyan switchet teszel bele amilyet akarsz. hátránya hogy a berhelés miatt bukod a garit, illetve micro USB-s, nem type C. azt hiszem G hub futása nem szükséges hogy megjegyezze a beállításokat, csak a legelső setuphoz kell feltenni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96694) hiddenroth


hiddenroth
csendes tag

Egy Avago ADNS-S3888 szenzoros Razer Deathadder 3.5G Black Edition egerem van. Ezt írják róla az egérajánlóban:

DPI:
Első és legfontosabb lépés: a DPI beállítása. Ehhez javasolt alapul venni az Egérajánlót, amelyben össze van gyűjtve, melyik egeret milyen DPI-n szabad / érdemes használni. Ez általában egyezik a natív felbontással. Azalatt nyugodtan lehet őket használni, nem lesz belőle baj. Kivéve: Razer DA 3.5G, és további S3888-as egerek.

Ez pontosan mit jelent? Nem találtam az egérajánlóban erről információt. Min ajánlott használni, min nem? Használjam a gyári Razer szoftverrel, vagy sem? Sok helyen azt olvastam, hogy az nagyobb input lagot eredményezhet. De ez sem egyértelmű, mert van ahol azt írják bizonyos Razer egerekre igaz csak ez, de listát nem találtam.

Még ez ma is jó sensornak számít, vagy az újabbak már sokkal jobbak? Mennyire lagos a Razerek között? A "IV. Mitől lesz jó egy egér?" kezdetű rész mennyire friss, illetve az egérajánló? Azt látom, hogy ez utóbbinál a frissítési dátum az eléggé friss, de hiányzik belőle szerintem sok szenzor. Meg arra is emlékszem, hogy talán régebben (pár éve) volt olyan is, ahol mellé volt írva ajánlott vagy sem a táblázatban is. Ez is nagy segítség és elismerés a munkáért akik fáradoztak vele!

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#96695) FireKeeper válasza hiddenroth (#96694) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a komolyabb kategóriákban amiket ajánlani szoktunk tipikusan vagy Pixart PAW3370, PAW3395 (illetve ezek gyártó specifikus implementációi), vagy Logitech féle Hero szenzor van.

a DA 3.5 a maga korában jó volt, de azért specifikációkban nyilván nem veszi fel a versenyt a modernebb cuccokkal. illetve vezetékes is, amit szerintem már senki sem ajánl max ha nagyon nincs keret egy értelmes wirelessre.

az ajánló valóban kicsit outdated, de annyi fasza új egér jött ki, főleg az elmúlt 1-2 évben, hogy elég nehéz frissen tartani, illetve nem is tudom az itteni veteránok közül foglalkozik-e valaki vele aktívan.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96696) ferni


ferni
őstag

G-Wolves hoz ki egy 8k receivert az egereihez, négyzet alakú lesz, 20%kal erősebb jelerősség és USB-C.

Viszont még mindig azt mondják, hogy a mostani 4k receiver is tudni fogja a 8k-t.

HTS+ 4K megkapja végre a 3395 szenzort, illetve jön nem sokára egy új Hati-S Pro verzió is.

Jó látni, hogy a hibáik ellenére is ők legalább próbálnak fejlődni, nem pedig visszafelé haladnak, mint a Logitech :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96697) weri válasza FireKeeper (#96695) üzenetére


weri
senior tag

Ettől még nem fog több headet lőni CS-be mert 3370-es vagy más mostani szenzorral megáldott egérrel játszik. Kb. az összes olyan szenzoros egér tökéletes gamingre amik régen is ajánlott kategóriák voltak :) :))
Kb. olyan érzésem van mint a 8khz hype-al :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#96698) Zaied válasza weri (#96697) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A DA 3.5 (Avago ADNS-S3888) azért egy kinőhető kategória halandóknak is...

(#96699) hiddenroth


hiddenroth
csendes tag

Meg tudod/tudjátok mondani, hogy mekkora DPI-n használjam illetve Hz-en, hogy a legjobb pontosságot kapjam? (Egérajánlóban nincs leírva)

Pár korábbi hozzászólás róla:

"S3888 van benne, ugyanaz, mint a DA 3.5G-ben. DA 1800-on a legjobb, 3,5 m/s PCS, de kicsit jitterel. Azalatt a PCS csak 2,5 m/s, de megszűnik a jitter. Akkor jársz legjobban, ha 1800 + 50% sens scale-re állítod, driveren belül. Így 1800-on megy, de windowsig 900 jut el, no jitter." [link]

"Az A3090-nek és módosulatainak (S3888, S3095) két hibája szokott lenni: magasabb DPI-n kb. használhatatlan: ronda jitter és alacsony PCS; illetve a magas LOD. Ettől eltekintve én szeretem."

"Ha csak a szenzort nézzük, egy jó A3090 még jobb is, ugyanis 3,5-nél nincs malfunction, mint az S3888-nál."

Most akkor melyik az igaz? Ellentmond egymásnak kicsit. Nem úgy van, hogy minél alacsonyabb DPI-n használod annál kevesebbet fog hibázni az egér?

Razer Synapse 2.0-val használom, azt hol látom, hogy pontosan milyen firmware van rajta? (Synapse verziója 2.21, vagy ez lenne az?)

Régi egér már nagyon tudom, de annyira megszoktam a formáját, na meg Omron kapcsolók vannak benne. Szeretnék váltani a jobb szenzor miatt, de nem tudom mire. Elég nagy a kezem és eddig nem találtam alternatívát.

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#96700) Zaied válasza hiddenroth (#96699) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van a Deathadder v3, v2 esetleg egy feljavított Elite is szóba jöhet.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.