Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) Szellem. válasza mzso (#94100) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Miért is lenne a gyűrűsujjnak a jobb gombon a helye???

(#94102) MasterMark válasza mzso (#94100) üzenetére


MasterMark
titán

Micsoda??? Nem. :D

Bár múltkor láttam egy OTP ügyintézőt aki középső ujjal tekerte a görgőt, nekem már az is fura volt.

Switch Tax

(#94103) Viktor77 válasza mzso (#94100) üzenetére


Viktor77
titán

No, oszt melyik alien világban? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94104) koxx válasza Viktor77 (#94103) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akinek 6 centi széles a tenyere, a kisfiamnak :D

(#94105) Ispy válasza mzso (#94100) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem az egér oldalán van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94106) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg munkára egy Logitech M500s-t, otthon játékra pedig egy Logitech G102-t használok.

Az M500s kb. formára, méretre, tudásra tökéletes. Egy M500s-hez hasonló, vezetéknélküli egeret keresnék, ami játékra is legalább olyan mértékben alkalmas, mint a G102.

Ha tudja az oldal irányú görgetést mint az M500s, illetve a gyors görgetést, az nagy előny.
Világítás abszolút nem érdekel, de ha van, akkor legyen állítható.

Sajtreszelő kialakítást nem szeretnék, nem érdekel, ha egy kicsit nehezebb az egér, valószínűleg az M500s-nél (144g) kb. minden könnyebb lesz. :DDD

Árban rugalmas vagyok, de azért egy észszerű szinten nem szeretnék túlmenni, 30, nagyon max 40e Ft amit rászánnék.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#94107) FireKeeper válasza formula01 (#94106) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

G305? ha már formára meg van szokva a 102. igaz a görgetős elvárásaidat nem tudja, de azt egyetlen játszós egér se fogja tudni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#94108) formula01 válasza FireKeeper (#94107) üzenetére


formula01
aktív tag

Formára az M500s-t sokkal jobban szeretem, a G102-t ilyen félig palm/fingertip fogással használom, megszoktam, de nem az igazi. Ez tart vissza leginkább a G305-től, egy kicsit nagyobbat szeretnék. Az M500s mérete kb. a tökéletes, nem sokkal nagyobb, de pont annyival, amennyitől sokkal kényelmesebb.

(#94109) Synthwave válasza mzso (#94100) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kivéve, mikor nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94110) Synthwave válasza formula01 (#94108) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ilyen M500s formájú, értelmes egeret én még nem láttam, de még olyat sem, ami azért nagyjából hasonlítana.

Egyébként az ilyen dönthető, meg szabadonfutó görgőket célszerű elfelejteni a szegmensben, mert csak egy apró maroknyi eszköz féltégla tudja, amiknél sokkal korrektebbeket lehet venni. Egyedül talán a 80 grammos, vezetékes G502 X a kivétel, bár az sem épp könnyű, de azzal meg más bajok lehetnek.

Szóval kellene egy tételes válaszadás az összefoglalóban feltett kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94111) mzso válasza Viktor77 (#94103) üzenetére


mzso
veterán

Logikus világban. :) Három ujj a három gombra. Így illeszkedik az ember anatómiájához

[ Szerkesztve ]

(#94112) mzso válasza koxx (#94104) üzenetére


mzso
veterán

Én a Salmosa Asian egeret is így fogtam.

(#94113) Viktor77 válasza mzso (#94111) üzenetére


Viktor77
titán

És valahogy senkinek nem ott van. :)
Szóval, tartsam ott, csak mert így logikus? Vagy tartsam úgy ahogy kényelmes?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94114) Synthwave válasza mzso (#94111) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az ergonómiánál szubjektívebb paraméter nem igazán van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94115) koxx válasza mzso (#94112) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Beleesel abba a 0.0001%-ba aki igy fogja

(#94116) MasterMark válasza koxx (#94115) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz vagy gigantikus egér kell, vagy nagyon vékony ujjak.

Esetleg claw fogásban lehet úgy.

Switch Tax

(#94117) Synthwave válasza MasterMark (#94116) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Függ a formától is. A HSK-t most épp defaultban úgy fogom, bár eléggé a perem közelében.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94118) nyunyu válasza mzso (#94111) üzenetére


nyunyu
félisten

Három ujj a három gombra. Így illeszkedik az ember anatómiájához

Ez a görgő előtti korszak nem Microsoft egereinél talán még igaz is lehetett. (Első egerem '92-ből)

De már a '98-ban vett ergonómikus görgős egeremen (L MouseMan+) se tudtam megszokni, hogy középső ujjal tekerjem, aztán az MX500/MX700/MX51x/G400 még keskenyebb lett, így 20 éve a gyűrűsujjam leköltözött a jobb gomb széléről az egér mellé
(Nyilván az se tett jót, hogy a hüvelykujjas gombok feljebb költöztek, és azokat is el kell egyszerre érni, így eleve átlósan tudom csak fogni a modern egereket.)

DA V2Pro jobb gombja viszont iszonyúan púpos, ráadásul ha a gomb szélén tartom a gyűrűsujjamat, akkor a 2 ujj súlyától már lenyomódik a gombja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#94119) Zamma válasza Synthwave (#94117) üzenetére


Zamma
őstag

A G-Wolves HSK kapcsán nekem is ez lett a main egerem, eleinte fura volt de csak pár óráig. 1 nap alatt teljesen megszoktam. Váúúúú! Viszont fura módon - mivel picike hosszra - a szélessége volt az amivel leginkább barátkoznom kellett. Hát ezt nem gondoltam volna.
Pedig egy Xtrfy M42-t váltott - és az sem volt egy rémálom...
Apropó, ez a HSK is japán Omront kapott nálad vagy maradt az eredeti Gm 4?

Általánosságban az ergonómiáról és a szélességről én azt jegyezném meg - bár nem láttam/olvastam még ilyet - hogy a hűvelyk ás gyűrűsújj belső oldala közti méret, vagy a mutató és a legnagyobb új két széle közt mért távolság is döntő feltétel lehet. Legalábbis nálam ez nagyon kiéleződött erre.

[ Szerkesztve ]

(#94120) mzso válasza nyunyu (#94118) üzenetére


mzso
veterán

Én nem vagyok ennyire merev. Van amikor középső újjal görgetek, középső kattintok, van amikor a gyűrűssel, és ugyanígy a jobb klikkelek középsővel vagy gyűrűssel. Leginkább attól függően hogy jön ki amit csinálok.

Mutató újjal meg leginkább akkor görgetek amikor az az egyetlen dolog amit csinálok az egérrel.

(#94121) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Felvettem a csomagot, egeret rejtett. :D
A csomagot, mint kiderült azért nem hozta ki a Posta, mivel a Maxgaming levélként adta fel és a levélként feladott csomagok, ha nem fér bele a postaládába, akkor nem kötelesek kiszállítani. Ami vicces, mivel a cég, ahol dolgozom volt a kiszállítási cím, ahova több ládával hozzák a bejövő leveket a Postától. ;]
Kaptam egy új Naos Pro egeret, ez szerencsére nem zörög és úgy néz ki, hogy működik rendesen.

(#94122) koxx


koxx
MODERÁTOR

Razer DA V3 pro első benyomások Lamzu Atlantishoz képest.

Jó a fogása, pont elég nagy, de a gyűrűsujjam nagyon szerencsétlen helyre kerül és nehezebb emelgetni. A gombok puhábban járnak ugyan, de mintha hangosabb lenne és kevésbé határozott, az oldalgomb szintén. A görgő nekem túl könnyen forog a Lamzuhoz képest.
Akkuidő kiderül mert ma mindkettőt felhúztam fullra. A talpak és a körítés rendben van, de ha hozzáveszem, hogy közel 2x annyiba fáj a Razer akkor egyértelműen rosszabb választás. Ugyan csak 8g a súlydifi a hivatalos adatok szerint, de valahogy nagyon érezni, hogy a V3 nehezebb.

(#94123) Zamma válasza Zamma (#93537) üzenetére


Zamma
őstag

Végre lett magyar tapasztalat a Huano Silent Brown-ról [link], összehasonlítva a 10M-es square pink dot, Kailh Silent, Yuxi-val! Már van 30M verziója is (Yellow dot) [link].

Idézek liqquidg-től (a kiemelések tőlem):
A sárga az 30M-es a fehér 20M-es. Elég újak, sárgából még nincs, a fehéret most kipróbáltam a 10M-es square pink dot-al összehasonlítva. A square az hasonló mint a Kailh silent vagy a Yuxi. Tompa nyomós érzet, kell valamennyi force lenyomni aztán ha felengeded azonnal visszapatttan a helyére. A 20M-es az eléggé más érzet. Olyan mintha hang nélküli mechanikus billentyűzetet csinálnál az egérből. Nem kell nagyon erő lenyomni és olyan mintha egy gyenge lineáris rugó lenne, lenyomod a végén kb koppan nincs pre vagy post travel, a felengedés is ugyanaz az érzet, visszanyomja a gyenge rugó pont ahogy felengeded. Amit hallassz ennél az az hogy a lenyomás végállása koppan kb. :) olyan mintha hosszabb lenne az útja a lenyomásnak. Na mind1, nem nekem való de egyedi érdekes az biztos. Csak fingertip-re ajánlanám mert ha pihentetem rajta az ujjam akkor lenyomódik viszonylag könnyen. Ez most kizárólag G305ön tesztelve aminél amúgy se kell nagy erőfeszítés lenyomni, picit változhat ez egértől függően de valami ilyesmire lehet számítani ezzel kapcsolatba. Valszeg a 30M is hasonló de majd beszerzek abból is kíváncsiságból majd a jövőben... :))

Liqquidg, köszönjük szépen az infókat! :C

Én egész véletlenül fingeres vagyok... :U tehát jó okkal reménykedem! :K :D

[ Szerkesztve ]

(#94124) CriticalHit válasza grizlisandor (#94121) üzenetére


CriticalHit
őstag

Végre jó hírek.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#94125) kiralytom válasza Synthwave (#94092) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Steelseries Rival 5 játszhat? Van több oldalsó gomb (ami nekem most nem volna hátrány) és egy pillanatra volt a kezemben. Nem tűnt rossznak. Ha azt mondjátok érfdemes lehet elgondolkodni rajta, akkor kerítek rá lehetőséget, hogy a kezembe vegyem. Azt hiszem van itt a szegedi Médiában.

(#94126) Zaied válasza grizlisandor (#94121) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez azt jelenti, hogy radikálisan jobb, vagy azt hogy tűréshatáron belüli?

(#94127) Synthwave válasza koxx (#94122) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, hogy érezni. 8 gramm az nem olyan kevés.

"akkor egyértelműen rosszabb választás"

Mármint annak, akinek mindkét forma jól kézre áll.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94128) koxx válasza Synthwave (#94127) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a V3 pro inkább ilyen netezős, rajzolgatós egér és arra sokkal kényelmesebb, de játszani sokkal jobb a LA. Másrészt 60k durván sok érte. A Viper V2 pro inkább lehet jó mert alacsonyabb és szimmetrikus.

(#94129) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
hátha valakit érdekel.

Razer orichi V2 12e
[ [link]

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#94130) mzso válasza Viktor77 (#91539) üzenetére


mzso
veterán

A NiMH-es akkuk feszültsége kisebb mint a szokásos elemeké. Csak 1,2V. Úgyhogy az is csoda hogyha 100%-ot mutat valaha egy sima elemre konfigurált töltés jelző.

Viszont ettől a töltésük az meg van annyi amennyi kell. A kérdés az, hogy az egér hány voltig hajlandó működni. Ettől függ, hogy mennyire használható ki a töltés.

Végül mi volt a tapasztalat? Meddig tartott az akku?

(#94131) mzso válasza ricogsm (#94129) üzenetére


mzso
veterán

Nekem 14 ezer fölé jön ki. Bár még így is olcsóbb mint amennyiért vettem. (18390Ft)

(#94132) FireKeeper válasza ricogsm (#94129) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gyanúsan olcsó alis egerekkel vigyázni kell mert sok a fake. lásd a 6ezres G305-ök tömkelege.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#94133) Mclovin


Mclovin
senior tag

Teljesen off és tudom, hogy van egér problémás topik is. Pulsar X2 széria kapcsán valaki tapasztalt itt olyan problémát hogy bal vagy jobb klikk bizonyos mennyiségű napi használat után elkezd beragadni és 'kásás' lesz a klikkelés? Nem tudom mi a pontos kifejezés erre, ezért elnézést előre is. :R

(#94134) demmer123


demmer123
őstag

XTRFY MZ1 mennyire ajánlott?

3-4 éves logitech g203 váltaná, csak nehéznek tűnik, kicsi a kezem azért szeretnék ekkora méretű egeret.

Ahogy láttam méretbeli különbség nincs a kettő között, még jó is lenne pont.

[ Szerkesztve ]

(#94135) koxx válasza demmer123 (#94134) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lamzu Atlantis Mini? [link]

(#94136) demmer123 válasza koxx (#94135) üzenetére


demmer123
őstag

Úgy 10-20k között szánèk rá max.

(#94137) Noni7


Noni7
újonc

Sziasztok!
Saját tapasztalatra lennék kiváncsi superglide glassrol, mennyire teszi tönkre a padot, illetve mennyire igaz hogy nem mindenhol siklik olyan simán ha pl. szösz vagy bármi kosz kerül a padra. :DD Köszönöm

(#94138) formula01


formula01
aktív tag

Nemrég kérdeztem egér témában, de nem töltöttem ki részletesen a kérdéssort, és kicsit túl sok mindent is akartam egyszerre. Most kitölteném. :DDD

Wireless egeret szeretnék vásárolni ami megfelel a következő feltételeknek:

1. Mennyi a keret? Max 30e minimálisan rugalmasan. Ha kell kicsit fölé tudok menni, de ha olcsóbb alternatíva is megfelelő, feleslegesen költeni sem szeretnék.
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Játék és általános felhasználás. Játékból nincs specifikikus.
5. Hogyan fogod az egeret? Fingertip+palm között valahol.
6. Mekkora kezed van? 18 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 2000 dpi (Logitech G102-t használok jelenleg)
8. Egyéb igények: 2 oldalsó gomb. Világítás nem érdekel, de ha van, akkor legyen állítható. Beépített akksi előny, de nem feltétel.

Amiket kinéztem, de egyikhez sem ragaszkodom:
Logitech G703 LightSpeed 26290 Ft (Legjobban ez tetszik, szerintem formára és méretben is ez lenne tökéletes, de nem a legújabb konstrukció. Ha ennek ellenére jó és megbízható, akkor ezt nem érzem problémának)
Razer Orochi V2 22890 Ft (Nagyon tetszik, hogy lehet BT-ről is használni, de félek, hogy túl kicsi lesz, a jelenlegi G102-m is határesetnek érzem.)
Logitech G305 LightSpeed 14990 Ft

A súly nem elsődleges szempont a vásárlásnál, a G102-m súlya nekem teljesen vállalható, de a másik egerem amit használok (Logitech M500s) annál meg gyakorlatilag minden könnyebb lesz. Egyetlen kikötés, hogy sajtreszelő kialakítást semmiképp nem szeretnék.

Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#94139) formula01 válasza formula01 (#94138) üzenetére


formula01
aktív tag

Kis pontosítás:
6. Mekkora kezed van? 19 cm
:DDD

(#94140) Viktor77 válasza mzso (#94130) üzenetére


Viktor77
titán

Ugye 2 akku volt a csomagban, 1 olyan 8-9 napig bírja, aztán cserélem a másikra.
Van benne játék, netezés.
Elvagyok így egyelőre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94141) grizlisandor válasza Zaied (#94126) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nincs pengés, rezonancia, se dupla kattintás, a minimum, amit elvár az ember egy (új) egértől.

A burkolat anyaga labdába se rúg az utóbbi időben használt egereimhez képest, Razer DAv2, Baslisk V2 és G-Wolves Skoll; de képes vagyok a jó fogásért cserébe ezzel együttélni. :)

(#94142) Synthwave válasza formula01 (#94138) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"5. Hogyan fogod az egeret? Fingertip+palm között valahol."

Tehát claw?

A G703 egyébként meh.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94143) formula01 válasza Synthwave (#94142) üzenetére


formula01
aktív tag

Inkább a Palm-hoz lenne közelebb csak a G102 kicsit kicsi normálisan megfogni.
A G703 ellen szól bármi a gyakorlatban a súlyán kívül a saját ársávjában?

(#94144) Synthwave válasza formula01 (#94143) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az, hogy ennyiért már Pulsar Xlite V2-t veszek (bár ha 19 cm-es kézzel fingertipezel is, az Xlite V2 mini talán jobb lehet).

A gyakorlatban ~37-40 gramm az rengeteg (a mostani main egerem nyom ennyit :DDD), de ezt addig úgysem érted igazán, amíg ki nem próbálsz egy könnyű típust. Utána nagyon kevesek hajlandóak újra ajtótámasztékot használni, már a topikban is számos példa volt erre.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94145) formula01 válasza Synthwave (#94144) üzenetére


formula01
aktív tag

Nálam sajnos a sajtreszelős ház egyértelműen kizáró ok. Konkrétan ez az 1 dolog, amivel kapcsolatban nem kötök kompromisszumot.

Ennek fényében hasonló áron és kategóriában van jobb vétel, mint a 703?

Mint mondtam, nekem a súly nem lényeges szempont, látom, hogy mi az új irány az extrakönnyű egerekkel, elfogadom, hogy ez a trend, ettől még nekem tökéletesen megfelel egy 80-100g közötti egér. Lehet, hogy szentségtörés ilyent mondani, de személy szerint nem is szeretem ha ennél könnyebb, bár hosszútávon könnyebbet nem használtam, az tény.

Ne értsd félre egyébként, nem ragaszkodok ész nélkül 703-hoz, csak eddig nem találtam jobbat, ami az igényeimnek is megfelel. A Pulsar Xlite V2 sajnos a lyukacsos ház miatt nem felel meg.

1 kérdésem még lenne, nem kimondottan csak a G703-al kapcsolatban. Ezeknek az egereknek általánosságban az akksijuk milyen gyorsan degradálódik? Örülnék neki, ha nem kellene elemmel szórakoznom, ugyanakkor mivel hosszú távra tervezek az egérrel, lehetséges, hogy egy elemes megoldás mégis jobb lehet?

[ Szerkesztve ]

(#94146) Zaied válasza formula01 (#94143) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem már korszerűtlen is a wireless technológián kívül...

(#94147) saen válasza formula01 (#94145) üzenetére


saen
veterán

Nekem hamarabb elkopott a burkolat, hamarabb tönkrement a görgő, mielőtt az akksi érdemben degradálódott volna. Görgőt megforrasztottam, de amikor kilyukadt a gumi borítás, az konkrétan annyira idegesített, hogy ment nyugdíjba.
Szóval én nem aggódnék ezen, hamarabb fogod kukázni, minthogy tönkre menne az akksi.

(#94148) mzso válasza Viktor77 (#94140) üzenetére


mzso
veterán

Hm. Nem valami sok. Ahhoz képest valaki arról beszélt, hogy egy év után is 80%-on van (vagy ilyesmi) a mellékelt akkuval. Ami annak tudatában is nagy különbség, hogy az egy 3500mAh-ás lítium elem.

Én most megpróbálkozom egy ilyen li-ion-nak mondott USB-vel tölthető AAA-akkuval: https://www.aliexpress.com/item/1005003974984186.html

(#94149) Viktor77 válasza mzso (#94148) üzenetére


Viktor77
titán

A hozzáadott AA-s elem nekem is majd' 3 hónapot bírt. De azzal ugye "nehéz".
A 80%-ot nehezen tudom elképzelni, esetleg használat nélkül.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94150) formula01 válasza saen (#94147) üzenetére


formula01
aktív tag

Mondjuk ez alapján lehet a legolcsóbb és legjobb vétel számomra végsősoron csak a G305 lesz. Ha a G102-t már megszoktam, akkor a G305-nél gondolom nagy meglepetésekre már nem kell számítanom, és a G102 elég jól bírta eddig a kiképzést, lassan 4 éve, azért cserélném most csak le, mert már kész kábeldzsungel az asztalom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.