Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94501) Zaied válasza dqdb (#94500) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

De szép :Y

(#94502) Ispy válasza dqdb (#94500) üzenetére


Ispy
veterán

Most vetted? Nagyon izgatóan néz ki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94503) Szellem. válasza dqdb (#94500) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Megvetted? Gratulálok hozzá.
Nagyon szép. :)

(#94504) Mephike válasza dqdb (#94500) üzenetére


Mephike
senior tag

Jól néz ki ;)

(#94505) dqdb válasza Ispy (#94502) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, hétfőn rendeltem meg, és mára ide is ért. Régóta szertetem volna egy retró színvilágú egeret, de egy esetleges Xtrfy M4 Wirelessre hiába vártam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#94506) Ispy válasza dqdb (#94505) üzenetére


Ispy
veterán

Megkérdezhetem, hogy mennyi lett a vége mindennel együtt forintban?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94507) dqdb válasza Ispy (#94506) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Pulsar boltjából rendeltem meg, 90 euró volt az egér, 20 euró a DHL Express. Volt 10 eurós szállítás is, de nem tudtam eldönteni, hogy az az MPL-nél fog kikötni (ami jó) vagy a postánál (amit nagyon nem szerettem volna), így inkább a drágábbat választottam. Érdekes módon nem magyar áfát használtak, pedig azt kellett volna elvileg.

Forintos összeget nem tudok mondani, mert Paypal egyenlegből ment az egész.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#94508) Synthwave válasza dqdb (#94500) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És a közelből nem tudsz véletlenül egy olyan fa (rózsafa előnyben) házat, ami egy az egyben kompatiblis a One 2 Minivel? Mármint olyat, ami könnyen be is szerezhető (netán itthonról).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94509) Ispy válasza dqdb (#94507) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, akkor 110 eur összesen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94510) dqdb válasza Synthwave (#94508) üzenetére


dqdb
nagyúr

A One 2 Mini egy sima 60% tray mount billentyűzet, így egy olyan házzal kompatibilis.

Ha még nincsen meg a One 2, akkor javasolnám a faház dolog elengedését, abból az árból, amibe a kettő kerülne inkább keress egy jó 60%-os alapot és egy fa csuklótámaszt az esztétika kedvéért.

Ha már megvan a One 2, akkor AliExpressen találhatsz házakat. Azt érdemes tudni, hogy a fa nem a legjobb erre a célra, ha a hangzás fontos, és a száradás is okozhat meglepetéseket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#94511) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#94512) Synthwave válasza dqdb (#94510) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A One 2 Mini már adott és az AliExpress is, a KBD-sre meg 700-an várnak előjegyzésben.

Igazából valami konkrét beváltra gondoltam (főleg a DIP switch-ek miatt), esetleg itthonról, bár az utóbbi, gondolom, felejtős.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94513) Szellem. válasza koxx (#94511) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez milyen egèr màrka?

(#94514) dqdb válasza Synthwave (#94512) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igazából a fából készült 60%-os ház úgy egészében felejtős. Hangban keveset vagy semmit sem tesz hozzá a műanyaghoz képest, gépelési élményben semmit sem (marad a nem túl jó tray mount), egyedül esztétikában lehet előrelépésnek nevezni, de ahhoz meg túl drágán adják. Én nem költenék a One 2 Minire, az aprós árát bőven megérte, de akármennyi pénzt locsolsz el rá, tényleg jó billentyűzetet nem lehet belőle varázsolni.

Fából készült háznak a kisméretű spliteknél látom értelmét, amikhez nem/alig lehet házat találni, mert ott főleg a kiosztás számít a felhasználónak, a hang és felfüggesztés másodlagos.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#94515) koxx válasza Szellem. (#94513) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

TenTen, frankó kis árcédula lesz rajta €200 [link]
Hogy lesz ez 32gramm? Mondjuk a design nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#94516) Synthwave válasza dqdb (#94514) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rakok bele majd foamot, meg tape modot (és talán még kiforrasztás nélküli kenést, majd meglátjuk), bár leginkább az esztétika miatt érdekel a fa.

Játszani egyébként csak a One 2 Mini + MX Speed Silver kombóval tudok tartósabban, már a One 3 is buzerálja az ízületeket, még akkor is ha, ha ugyanolyan kapcsoló (vagy POM Silver vagy Jelly CS Silver) van benne, hiába van egy kategóriával feljebb az általános feel. Gépelni meg nem ezzel szoktam, mert a 40A/Thick O-gyűrűkkel hiperérzékenyek a gombok.

Amúgy a márvány sem rossz, csak azt megfizetni nem akarom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94517) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Nem tudom, hogy kinek hogy alakul az akkuideje a Pulsarok esetében de nálam:
Xlite V2: napi használat fő kattintós egér: Május 1.-én töltöttem fel és ma merült le. Egész nap az van használatban.
X2 BL: Naponta 2,5-3 óra játék, csak arra használom és 3 hétig bírja nálam.

(#94518) Synthwave válasza Szellem. (#94517) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nálam ∞.

Mert vezeték, hue hue.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94519) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok.
Általános felhasználásra szeretnék vásárolni egy mindenképpen vezeték nélküli egeret, ebben kérnék segítséget. Nem játszok PC-n, csak internet, photoshop, corel amire kell, de nem professzionális szinten.

1. Mennyi a keret?
15-20 ezer ft
2. Használtpiac játszik?
Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem zárkózom el
4. Mire használnád az egeret?
Internet, PS, Corel, Ai
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
18,5cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Nem játszom
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Menjen a legtöbb felületen, nincs egérpadom, sokszor kanapén, asztalon használnám.

(#94520) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, köszi mindenkinek, aki segített az egerentyűt (Xlite V2 mini) kiválasztani! Tegnap végre megérkezett (10 napot vártam rá, lehet, hogy mégsem volt raktáron az üzletben, ahonnan rendeltem). Asszonynak tetszik, ez az, ami igazán számít, hiszen neki vettem. Izgultam is rendesen, hogy mi van, ha mégsem nyeri el a tetszését.
Egy kérdésem van vele kapcsolatban: az a cipőfűző (bocsi, tényleg olyan hatást kelt a puhaságával) mennyire tartós? Tudom, ha csak töltésre és töltés közben használatra lesz nyúzva, akkor sokáig, de mik a tapasztalatok?
Illetve még egy kérdés: mennyi ideig töltődik a rágcsáló nulláról százra? Azt már láttam, hogy zölden villog, amíg tölt.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#94521) Mephike válasza geprombolo (#94520) üzenetére


Mephike
senior tag

Az a cipőfűző azért olyan, és nem olyan betonmerev, mint pár másik egérnél, hogy használat közben ne akadályozza az egér mozgását. Ergo olyan, mintha ott sem lenne ha mégis kábellel használná az ember.
Nálam még mindig ugyanolyan jó állapotban van, mint amikor megvettem. Egy kábelrendezőn lóg az asztal mellett és csak akkor nyúlok hozzá, ha tölteni kell az egeret.

[ Szerkesztve ]

(#94522) Ispy válasza Mephike (#94521) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem ott hever az asztalon az egértől nem messze, ha lemrül, rádugom, ha eszembe jut leveszem, de igazából semmi vizet nem zavar ott, szóval nem is szoktam nézegetni mikor van tele az akksi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94523) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

beszereztem egy G305-t moddolgatni, a gyári enkóderét kicsit darabosnak érzem, mit ajánlanátok ami egy kicsit simábban működik? TTC gold? valami a kailh-től?

a gombok amúgy meglepően jók alapból is, kíváncsi leszek milyenek lesznek majd huano blue shell pink dot-okkal :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#94524) formula01


formula01
aktív tag

Hétvégi emagos Logitech akcióban sikerült rendeltem 1 új GPX Superlightot kicsivel 32e Ft alatti áron.

Egyelőre még nem vettem át. Ennyiért a GPXS jó választás lehet, esetleg érdemesebb Xtrfy M8, vagy CM MM712 irányban nézelődni?

Szemeztem az Xlite V2 mini-vel is, nagyon jó áron mennek most, de nem tudok a lyukacsos egerekkel megbarátkozni, + itt a fórumban nem nagyon láttam panaszt, de reddit vastagon tele van Pulsar egerekkel kapcsolatos problémákkal, amik néha már out of box, de jellemzően 1-2 hónap használat után jönnek elő.

Eddigi 2 próbálkozásom egy Deathadder V2 Pro volt, másik egy Orochi V2. Deathadderen a görgő volt borzalmas, Orochi meg wifi módban konkrétan kinyírta a netem. :D

Jó lenne, ha harmadszorra sikerülne olyat választani, ami 1-2 óra használat után nem megy vissza a dobozba.

[ Szerkesztve ]

(#94525) Mephike válasza formula01 (#94524) üzenetére


Mephike
senior tag

Mindenkinek vannak félelmei, valaki a munkanélküliségtől, valaki a pókoktól fél és vannak emberek, akik a lyukacsos egerektől.
Ha felmész a Reditre egész biztos vagyok benne, hogy vastagon tele van Logitech egerekkel kapcsolatos problémákkal, amik néha már out of box, de jellemzően 1-2 hónap használat után jönnek elő. Üdv a neten. Illetve ha valamit nagy számban vesznek ott mindig lesz hibás darab.

[ Szerkesztve ]

(#94526) Ispy válasza Mephike (#94525) üzenetére


Ispy
veterán

Plusz mindig csak azokat látod, akiknek gondja van, így olyan, mintha csak a gond lenne.

Btw ezért van a garancia.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94527) koxx válasza formula01 (#94524) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1,5 évig volt gpx egerem és azon kívül, hogy megrázva zörgött benne az akku más bajom nem volt vele, csak azért adtam el mert a Lamzura rá akartam próbálni.

(#94528) 4nick8 válasza koxx (#94527) üzenetére


4nick8
őstag

nekem behalt a szenzor.

(#94529) koxx válasza 4nick8 (#94528) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:Y mennyi idő után?

(#94530) dudLee válasza formula01 (#94524) üzenetére


dudLee
tag

Én legutóbb rendeltem 2 db pirosat a zöld manós cégtől (2239 es széria számmal mindkettő) az egyiknek a görgője zajos és az m1 szörnyű a"mushy" volt érzésre. A másiknál az m2 és a görgő. Amit eladtam előtte pink (2143) az meg tökéletes volt.

(#94531) Zaied válasza dudLee (#94530) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt a GPX-re írod? Mert elhangzott pár egér a kommentbe :)

(#94532) dudLee válasza Zaied (#94531) üzenetére


dudLee
tag

Igen GPX sryy

[ Szerkesztve ]

(#94533) Synthwave válasza formula01 (#94524) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez 101 százalékban attól függ, hogy pontosan mekkora a kezed és hogy fogod az egeret. "Biztonságos" választás, "univerzális" forma, de imo a legtöbbek találhatnak személyre szabottan jobbat.

A Pulsar amúgy szerintem most top egérgyártó, és az idén jövő felhozatala ezt csak tovább erősíti.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94534) 4nick8 válasza koxx (#94529) üzenetére


4nick8
őstag

Kb egy év.

(#94535) tomisanzero válasza tomisanzero (#94519) üzenetére


tomisanzero
tag

Jó választás lehet az összefoglalóban is ajánlott G305?

(#94536) BaLee válasza tomisanzero (#94535) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó egér, csak a mikrokapcsolók jó eséllyel lehet, hogy megadják magukat 1-2 éven belül.
Ha gari időn belül van akkor jó, ha kívül akkor cserélhető ha rendelsz hozzá normálisat plusz forrasztgatni sem vagy rest.

Nálam ~8 hónapot bír a bal klikk, végül visszakaptam az árát ahol vettem.

(#94537) Zaied válasza tomisanzero (#94535) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Plusz lehet hogy már pont kicsi neked is palmra…

(#94538) jjeahh válasza jjeahh (#94487) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma megjött a belépőm a minőségibb vezetékes egerek világába. Az egér tetszik, az egérpad viszont nem egy nagy eresztés, mármint hozzászoktam a vastagabb puhább egérpadokhoz, ha nem sikerül megszokni, majd lecserélem egy ugyanilyen heavy-ra vagy valami.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94539) tomisanzero válasza Zaied (#94537) üzenetére


tomisanzero
tag

BaLee, nem áll távol tőlem a forrasztás, de elszomorito, hogy annyit bírnak.

Zaied: És akkor mit ajánlanal helyette?

(#94540) Zaied válasza tomisanzero (#94539) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebbe az ársávba a Vancer Gretxa és a Razer Orochi v2 van még, a három közül talán az Orochi v2.

Viszont ami a kezed méretéhez és a fogásodhoz igazódik az inkább egy Xtrfy M4 Wireless vagy egy Pulsar Xlite v2 mini.

(#94541) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Vásároltam vagy két hete egy logitech g502 lightspeed hero vezeték nélküli egeret. És olyan problémám lenne, hogy néha váltogatja magát a DPI. És néha nem reagál a mozgásra. Ilyenkor mi, a teendo. Vagy mitől van ez?

[ Szerkesztve ]

(#94542) Zaied válasza motown5l (#94541) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

motown5l
Ha fönt van a progija akkor lehet, hogy a játékok, programok automatikusan váltanak profilokat, amiknek különböző beállításai vannak.
A mozgásra nem reagálás a készenléti üzemmódhoz lehet köze, de ha menet közbe megáll akkor hibás...

jjeahh
A QcK padok a belépőszintet fedik le, ha valami komolyabbra/másra vágysz máshol kell keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#94543) jjeahh válasza Zaied (#94542) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A minőségi belépő szintet gondolom, mert egérpad topikban az ajánlott listán van. Pont ez volt a cél, kipróbálni valami olcsó szettet ami fórumon ajánlottnak számít és ha bejön, majd ha bedöglik feljebb lépek. Legolcsóbb wireless egerekről és szilikonos HAMA egérpadról váltottam :D . Amúgy ez a gumi matrica amit az egérhez adtak marhajó.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94544) motown5l válasza Zaied (#94542) üzenetére


motown5l
senior tag

Köszönöm a válaszod. Desktopra van állítva. És a chip benne van kapcsolva. Igaz, azt nem tudom hogy mire való. Gondolom valami memóriaba mentes lehet. Azt, kapcsoljam ki? Mert előtte is egy logitech egerem volt. Es lehetséges hogy azt, olvasná? Mivel fiokon keresztül használom a programot.

(#94545) Zaied válasza jjeahh (#94543) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

jjeahh
Ahhoz a listához ezer éve nem volt már nyúlva :), de belépőnek valóban megfelelő, bár már nem annyira jó az ára, mint mikor a lista íródott.

motown5l
LGS vagy GHUB? Különben nem tudom mire gondolsz "chip" alatt.

(#94546) jjeahh válasza Zaied (#94545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor itt az ideje átírni :D . Az egér az jó áron volt, 5k huf volt átszámolva. Az egeres lista is frissítésre szorulna gondolom, mert amikor a G102-est említettem, azt írták, hogy elavult. Márpedig én anno a lista alapján vettem meg a hugomnak és gondolom bőven vannak még userek, akiknek épp nincs idejük-türelmük kérdezni, csak megnyitják a listát és onnan bogarásznak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94547) formula01 válasza formula01 (#94524) üzenetére


formula01
aktív tag

Végül MM712-t rendeltem. 28e Ft ingyenes szállítással Mysoftnál. Ránézésre formára nem tér el jelentősen a jelenlegi G102-től, 59g, nem lyukacsos, és nem kell lemondanom arról, hogy tudjam dongleval a saját, BT-vel meg a céges laptopommal használni.

Bízom benne, hogy így a harmadik egérnél a 2 problémás Razer után már sikerül kifogni egy hibátlan darabot.

(#94548) Zaied válasza jjeahh (#94546) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az nem az én reszortom...

Az egeres lista aktuális, nem tudom mikor nézted utoljára. 3 fülre van osztva eddig csak 2 volt és bőven voltak átmozgatások, kihúzások.
Az árak ugyan nincsenek napi szinten frissítve, szerintem nem is elvárható, ezért is érdemes kérdezni.

(#94549) jjeahh válasza Zaied (#94548) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most a napokban néztem, akkor örülök, hogy aktuális :K . Onnan lestem a hugom egerét és a sajátomat is kb. Meg persze a Razerről itt is volt szó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94550) motown5l válasza Zaied (#94545) üzenetére


motown5l
senior tag

koszi.meg oldodott.ez elott egy logi 203 volt.kicsit mas mar a mostani.tokeletesen mukodik.koszi a sergitseget

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.