Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Vanir válasza phenomHUN (#48650) üzenetére


Vanir
veterán

Az új zovikban is kínai Omron van.
ReSeTer: 500 forintból megoldod a kapcsolócserét, ne ez alapján válassz egeret.

(#48652) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

BREAKING NEWS: patchelt hidusbf windows 8hoz es 10hez :) [link]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#48653) dobragab válasza atidzsiforc (#48652) üzenetére


dobragab
addikt

Két hete benne van az összefoglalóban :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48654) ReSeTer válasza phenomHUN (#48650) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Erről az új benq sorozatról tudok olvasni valahol? De csak ha előreláthatólag lesz 14 ezer alatti.

Köszönöm!

(#48655) Vanir válasza ReSeTer (#48654) üzenetére


Vanir
veterán

20 rongy alatt nem lesz sehol, ezt garantálom. [link]

(#48656) m_dawe


m_dawe
senior tag

Sziasztok.
Egeret szeretnék vásárolni és kíváncsi vagyok, hogy melyik lenne a jobb számomra.
1. Mennyi a keret?
Max. 20k.

2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Kizárólag Mo. és újjonan

3. Mire használnád az egeret?
Főleg CS:GO

4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?
Palm grip- aránylag nagy a tenyerem

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
800dpi

6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Nincs

Eddig a Zowie FK1/FK2 valamint a SS Rival 300-at néztem. Melyik éri meg jobban? Előre is köszi a választ.

(#48657) Vanir válasza m_dawe (#48656) üzenetére


Vanir
veterán

CM Storm Alcor
Logi G402
Mionix Naos 7000
Razer DeathAdder Chroma
SS Rival 300
Zowie EC1-A
Zowie ZA11

Az FK1 sokkal inkább claw/fingertip grip. Pixelbe érdemes betérni, ha pesti vagy, és ott meg tudsz tapizni egy csomót a felsoroltakból. Media Markt-ban pedig G402-t tudsz fogdosni.

[ Szerkesztve ]

(#48658) m_dawe válasza Vanir (#48657) üzenetére


m_dawe
senior tag

Köszi szépen :R
Soproni vagyok, szóval sajnos se Pixel, se MM :D
Egyébként a Rival 300-nál már megcsinálták a leváló gumit az oldalán?

(#48659) Vanir válasza m_dawe (#48658) üzenetére


Vanir
veterán

Passz, még nem jött ki olyan régen, hogy tudni lehessen. :)

(#48660) Popes


Popes
őstag

Sziasztok!
Bf4-hez és általános felhasználáshoz keresnék egeret.
Keret kb 10-15k környéke.(ha olcsóbban megúszom nem baj :D de max itt körül szánnék rá )
Most egy ilyen gagyi egeret használok DX150, de nekem a fogása bejön mert kicsi könnyű és úgy hogy a kis és a gyűrűs ujjam lent van jól tudom szabályozni a mozgását.(amúgy nagy kezem van)
A két(programozható) oldalgomb bal oldalon követelmény.
Néztem az ajánlott egereket de ami jó lenne méretre mind jóval nagyobb.(bár lehet csak megszokás kérdése)
Most az ASUS Strix Claw-ot néztem hogy formára tetszik de sajnos nem tudom megfogni vásárlás előtt. :(
A Deathadder volt a másik kiszemelt csak attól is félek hogy az meg túl nagy lenne.
Örülnék ha tudnátok valamit ajánlani mert így látatlanba nehéz a döntés.(meggyőzhető vagyok a méretet illetően is de fogás szempontjából jó lenne ha a kis és a gyűrűs ujjam le tudnám tenni)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48661) TeebyKay válasza Popes (#48660) üzenetére


TeebyKay
őstag

Genius Maurus Land Series 2. A deathadder nagyobb nehezebb. A strix claw is jó lehet.

(#48662) atidzsiforc válasza dobragab (#48653) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ja jolvan, kb 500hsz ota nem jartam itt. :B

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#48663) dobragab válasza Popes (#48660) üzenetére


dobragab
addikt

Asus Strix Claw nagy egér, és nem claw fogásra való. Írtam róla egy tesztet, kb. két hét múlva kerül ki Logout főoldalra. Addig is érdeklődőknek itt olvasható.

Ha kicsi, könnyű egeret keresel, claw / fingertip fogásra, akkor el kell felejtened az aszimmetrikus formát, egy kivétel van, a Roccat KPO / KPM, de az sem kimondottan könnyű.

Azon kívül is van egy-két kis egér két oldalgombbal. Neked a legjobban talán a Ninox Aurora passzolna, de az kicsivel a kereted fölött van. Logitech G302 / 303 formája megosztó, ha amellett döntesz, mindenképp tapizd meg vásárlás előtt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48664) dobragab


dobragab
addikt

Ebayen Razer Abyssus 10500-ért, nem Kínából, hanem Amszterdamból.

Megkérdeztem az eladót, hogy tuti eredeti-e, mert ha ideér, szétszedem, és ha fake, refund vagy negatív.

Válasz:
We guarantee that it is 100% genuine and brand new.

Szóval szerintem egy próbát megér, aki Aby-t keres.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48665) Skullwipe válasza dobragab (#48664) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De ugye ezt csak azután, hogy már elküldték :DD

(#48666) atidzsiforc válasza dobragab (#48663) üzenetére


atidzsiforc
őstag

aurora amazonon £15 most

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#48667) dobragab válasza Skullwipe (#48665) üzenetére


dobragab
addikt

Nem, nem rendeltem meg. A Raindrop-ok így is elég sokba kerültek ;]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48668) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

1. Mennyi a keret?
Max. 5-6k.
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Kizárólag Mo. és újjonan
3. Mire használnád az egeret?
Nem játékra, általános használat, fejlesztés, net
4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?
jobbkéz közepes/nagy tenyér (jelenleg wheel mouse optical 1.1a van, ez az eddigi legkényelmesebb egerem)
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
nem játszok, nem volt olyan egerem, aminél lehet állítani
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Ne legyen plusz gombja, hasonlót szeretnék a fent említetthez, de valami olyant szeretnék, ami itthon beszerezhető könnyen és normális minőségű

Köszönöm a segítséget, már sokat kerestem, de még nem találtam semmi megvételre alkalmas egeret pár noname-en (modecom) kivűl, aminek legalább a formája megfelelt

(#48669) dobragab válasza StarZ3r0 (#48668) üzenetére


dobragab
addikt

Felújított WMO apróról ;]

Nem nagyon tudunk jobbat mondani. A WMO a mai napig ajánlott, és nincs is hasonló.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48670) Popes válasza dobragab (#48663) üzenetére


Popes
őstag

Sajnos úgy látom hogy az igényeimhez bőven emelnem kell a kereten mert a Roccat KPM is bőven 20k fölött van, az Asus kilőve, Logitech G302 már ránézésre sem. :(
A Ninox Aurora még esélyes lehet, ráadásul amíg nézegettem még képbe jött ez is: Final Mouse 2015 vagy a Zowie ZA11.

Szóval most úgy néz ki hogy ezekből kellene választani:
Roccat KPM (közben találtam egy ilyen packott, lehet megérné LINK)
Ninox Aurora :F
Final Mouse 2015 (bár a beszerzése nem tűnik egyszerűnek)
Zowie ZA11 (ez tudom hogy nem kicsi de ha alkalmas lenne claw / fingertip fogásra akkor akár ez is szóba jöhetne mert amúgy szimpatikus)

TeebyKay#48661 Köszi, de a szárnyai és a lézer miatt :(

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48671) kemotox válasza Popes (#48670) üzenetére


kemotox
addikt

Apróra ránéznék a helyedben :P

(#48672) dobragab válasza Popes (#48670) üzenetére


dobragab
addikt

Maurus optikai, sok helyen nem tudják, mit árulnak. CIKK

Roccat Power Pack csak úgy éri meg, ha a padot felrakod apróra, simán el lehet adni, de egyébként hulladék :(

FinalMouse 2015 emlékeim szerint 30k körül volt. ZA11 szintén drága mulatság.

Ninox Aurora alapból Amazonos, de tényleg, most van aprón is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48673) StarZ3r0 válasza dobragab (#48669) üzenetére


StarZ3r0
tag

Óóó, ez nagyon szomorú...
Emelve a tétet 10-12-ig sincs alternatíva?

(#48674) Skullwipe válasza Skullwipe (#48183) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Jó, most már értem hol a pontos: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZzbKDmFOqsP_ut2RdctD01OEbZzbXol6HLwqVkSmZcg/edit#gid=0

(#48675) e-newsee válasza dobragab (#48663) üzenetére


e-newsee
addikt

Olvastam a Strix Claw cikket. Egy dolog jutott eszembe. Az egér neve valójában Strix Claw, amit elvileg nem a fogás miatt kapott, hanem a "bagolykarmot" jelenti. Persze ettől még megtévesztő. A külön kiemelés jó ötlet, én (ha belekerül) az ajánlottak között is direkt kiemelném a kérdéseket megelőzendő. :)
Amúgy tetszik a cikk, várjuk a hivatalos megjelenést.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#48676) Popes válasza dobragab (#48672) üzenetére


Popes
őstag

+kemotox Köszi már láttam csak a formája miatt még gondolkodom rajta.(nagyon keskenynek tűnik a "feneke")
A Roccat KPO formája jobban bejönne és az is van most aprón csak ahogy látom nem akar postázni :(

Deus ex machina

(#48677) PNP


PNP
őstag

Üdv,

Munkához keresek egeret, eddig Logitech-ek voltak (MX Revo, M705), de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a következő is az lesz, mindig volt velük valami bajom (MX: görgő racsni szétment, laggolt erősen, gyorsan merült, M705: undorító hangja van a bal gombnak, a görgő összevissza léptet, hol keveset, hol rengeteget, kb. használhatatlan emiatt)
Jó lenne egy egér az MX Revolution fogásával és az M705 üzemidejével, a flywheel mindkettőben tetszett. Már a drótnélküliséghez sem ragaszkodom, viszont gamer kinézetű egeret nem szeretnék.

Kösz előre is!

(#48678) RedDevilFan


RedDevilFan
csendes tag

Üdv!
Megrendelnék egy Razer Deathadder 3.5g egeret takasta-tól ebay-en, csak az lenne a kérdésem, hogy ad-e rá garanciát és ha igen, hogy lehet igénybe venni ha esetleg szükség lesz rá?
Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48679) Vanir válasza RedDevilFan (#48678) üzenetére


Vanir
veterán

Nincs rá gari. Ez attől függ, hogy szervizeltetés alatt mit értesz. :) Kapcsolót némi szakértelemmel és 500 forintért átforrasztod, ha bedöglik, vagy megkérsz egy havert/ismerőst/feladsz itt egy hirdetést, és potompénzért megcsinálják. Szenzorhibával nem nagyon lehet mit kezdeni, de az nagyon nem jellemző, hogy előforduljon. Kábelhiba is egyszerűen orvosolható, lehet venni utángyártottat ebay-ről olcsóér.

abridabri: A nyikorgás majd bekopik.

[ Szerkesztve ]

(#48680) RedDevilFan válasza Vanir (#48679) üzenetére


RedDevilFan
csendes tag

És lehet szervizeltetni Magyarországon?

(#48681) abridabri


abridabri
veterán

Lecsereltem a Logi G400 at egy G402 -re . Az uj eger "jobban adja " CS ben ,pontosabb-jobban tudom rangatni. De a bal egergomb nyikorog egy kicsit ,meg az oldalso 2 gomb olyan helyeb van ,hogy normalis kezzel rendelkezo ember nem fogja elerni, de nem bantam meg a cseret. jo kis eger ez !

(#48682) bbdzyx válasza RedDevilFan (#48680) üzenetére


bbdzyx
senior tag

namégeccer: GARANCIA NINCS. "... Ez attől függ, hogy szervizeltetés alatt mit értesz. :) Kapcsolót némi szakértelemmel és 500 forintért átforrasztod, ha bedöglik, vagy megkérsz egy havert/ismerőst/feladsz itt egy hirdetést, és potompénzért megcsinálják. Szenzorhibával nem nagyon lehet mit kezdeni, de az nagyon nem jellemző, hogy előforduljon. Kábelhiba is egyszerűen orvosolható, lehet venni utángyártottat ebay-ről olcsóér."

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#48683) dobragab


dobragab
addikt

A karácsonyfa egerekről ennyit. No offense, fun only.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48684) Vanir


Vanir
veterán

Jófogáson vattaúj G303 meg G402 is van óccsóér, meg valam brutáljó állapotú G5 v2-t is láttam. :)
Apró meg tele van hatalmasjó cuccokkal!

[ Szerkesztve ]

(#48685) kemotox válasza Vanir (#48684) üzenetére


kemotox
addikt

22 féláron 14, matektanárok öngyilkosságba menekülnek :D

(#48686) Vanir válasza kemotox (#48685) üzenetére


Vanir
veterán

Számolni jó. :DDD

(#48687) Ispy válasza kemotox (#48685) üzenetére


Ispy
veterán

A jó könyvelő ismérve, na mennyi legyen a fele? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48688) dobragab


dobragab
addikt

Mionix Castor nálam van egy napot.

1600 DPI-ig teljesen jó, 1000 Hz-et bírja, afelett jitter. PCS végtelen.

Gombok teljesen rendben vannak, bár a jobb gombnak van egy kis holtjátéka. Görgő alatti érezhető, hogy tactile switch, de nincs rá panaszom. Görgetés lehetne jobb, kicsit összefolynak a fokozatok, később szerintem rosszabb lesz. Zöld TTC encoder, pont mint a DA3.5G-ben.

Kábele nagyon jó, könnyű, hajlékony, szövetelt, törésgátlós. Talpai szabvány bevonatos talpak, most még tökéletesek.

Burkolata gumírozott, érzésre valahol a Roccat KPM és a Razer DA 3.5G környékén. Oldalsó gumiborítása vészesen emlékeztet a SS Rival-ra.

Fogása érdekes. Kb. akkora, mint egy Kana, de jobbkezes. Homorú gombjai vannak, jobb oldalt van egy kis él a gyűrűsujj támasztására. Ezzel leginkább tenyeres fogásra kényelmes, 1-2-2-ben. Ha picivel nagyobb kezem lenne, palmra már kicsi lenne, a jobb oldali él pedig elég fura claw és fingertip fogásnál. Lehet, hogy van, akinek bejön, nekem nem igazán. SS Kinzu forma forever.

20k-ért? Háát...

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48689) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Találtam egy egeret ami borzasztóan tetszik. Erről lenne szó: V7 GM120-2E [link]

Nálam a design, ergonómia, színek és a megbízhatóság nagyon fontosak egér választásban. Azt hiszem tavaly nyár közepétől kezdett ez a cég játékos termékeket készíteni. A legnagyobb problémám, hogy alig találok normális infót a termékről leszámítva a különböző boltok katalógusait. Sehol nem találok infót a legfontosabbról a méreteiről. Jobban szeretem a nagyobb egereket elsősorban palm-grip-esen fogom az egeret (ha alacsony kicsi akkor ugye kényszerből fingertip).
Valakinek van a birtokában ilyen egér illetve látott már élőben ilyet? Bármilyen infó érdekel róla vagy hasznos link.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#48690) Vanir válasza Erunosta (#48689) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglalót olvasd át, ezt a mételyt meg hanyagold, semmire nem való. :P

(#48691) bbdzyx válasza Erunosta (#48689) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ráadásul rengeteg ajánlott egér hasonló felépítésű, ez meg dizájnban 1:1 arányban a fehér Kana V2-vel hasonlatos.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#48692) Erunosta válasza bbdzyx (#48691) üzenetére


Erunosta
tag

Akkor pontosítok, hogy értsétek miért ezt választottam. Nekem szükséges az egér bal oldalára két gomb - lehetőleg kényelmesen nagy - mivel megszoktam.
Itt kitérnék arra, hogy a mai napig nem találok olyan egeret mint a régi imádott Icon7 Z500 ahol a hüvelykujj gombjai nem egymás mellett hanem az ujj alatt és fölött voltak. Ugyanebben a formában csak a HP gyárt ilyet elég drágán és nem túl szép színekkel X9000 OMEN néven.
Másrészről ne legyen lapos az egér azaz 40mm++. Mindenféleképpen legyen benne narancssárga szín ami ugye drasztikusan lecsökkenti a választható egerek számát. Az ára pedig ne nagyon legyen több 12k-nál. A másik egér ami szóba jöhet az a Cougar 300M, de az sajnos nincs 40mm magas se így félek, hogy nem lenne kényelmes (a mostani is 39mm-es ami ideiglenesen van és pont emiatt kényelmetlen az én kéztartásomhoz). Az 500M-is nagyon tetszik, de nekem megfelelő színben (kék-narancs) csak az 550M van ami jóval drágább és számomra túl profi. Igen a Steelseries Kana V2 (fehér-narancs) tetszik csak ott az oldalgombok 1-1 a két oldalán vannak nem egy oldalt. Álmaim egere lenne egy Steelseries Rival 300 Fnatik edition, de nem hiszem, hogy én valaha kiadok 20k+ egy egérre így az csak álom marad. Bocs a kicsit hosszúra nyúlt írásomhoz. :P

(#48693) kemotox válasza Erunosta (#48692) üzenetére


kemotox
addikt

Ha ilyen igényeid vannak, mint a szín, meg, hogy az oldalsó gombok alul-felül helyezkedjenek el ne pedig egymás mellet (két nap szokás lenne kb), akkor nem igazán tudunk segíteni. Vagy megveszed a drága álomegeret, vagy maradnak a nevenincs ismeretlen cuccok amikről semmit nem tudunk mondani megbízhatóság terén, de nem is kell, mert nem véletlenül nevenincs.

(#48694) izee válasza Erunosta (#48689) üzenetére


izee
senior tag

Már korábban is felfigyeltem erre, szintén tetszik. Hívd fel ezt a shopot, valószínű ők forgalmazzák is. [link] Ránézésre 125 hosszú x 40 magasnak tippelem.

Alsó gomb tekintetében Func MS 2, de szerintem kényelmetlen helyen van. Amúgy elvileg 70x130x43 mm

Nem mondhatom, hogy jók, mert nem látta senki. A Func-ra adok 80% esélyt (tartósságot kihagyva a képletből), V7-re 20%-ot se (Simán lehet A3050 benne, kár hogy nincs 500 dpi, ahol képes lenne jól működni.). Hp Oment se vedd meg (A9800). Talán inkább szereznék egy Strix claw-t apróról. Na az magas!

Ha már Rival témánál vagyunk, nézzétek:

Jelezném, hogy ezekben is PMW3310DH van:

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#48695) Erunosta


Erunosta
tag

Rendben, köszönöm a segítségeket. A fent lent gombbal kapcsolatban nem az átszokásról van szó mert már egy ideje olyan egerem van ahol egymás mellett vannak az oldalgombok és "megszoktam", de ha valami komfortosabb számomra mint egy másik megoldás akkor persze, hogy azt a megoldást keresem. Gondolom azért nektek is megvan a magatok igényei ami szerint kerestek/választotok. Nevenincs ügyben meg az Icon7 se volt nagy név anno szerintem viszont a Z500 több mint 5 évig hűen szolgált.

(#48696) Erunosta válasza izee (#48694) üzenetére


Erunosta
tag

A képeidet követve kicsit utánanéztem azoknak az egereknek. Megtaláltad nekem az új szerelmem. :D Nézd csak milyen (számomra) szépek!

Genius Scorpion M6-600

Genius Scorpion M8-610

KÖSZÖNÖM!

(#48697) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Nagykezűeknek való (kb 12 cm hosszúságú lenne a legjobb), normális (nem extrém gémer) kinézetű egeret keresek, maximum 5 ezer ft legyen, és legyen rajta két oldalsó gomb is (vissza, előre), ennyi a kívánságom.
Elég sok egeret átnéztem, de eddig nem találtam ilyet, tudnátok ajánlani egy-kettőt?

(#48698) phenomHUN válasza fcsabika1 (#48697) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

SS Kana i-café ebayről.

(#48699) Nawheera


Nawheera
csendes tag

Sziasztok!

Egy új egeret szeretnék venni, a DPI igazából nem számít, wireless-t nem akarok a súlya miatt, de rá tudtok beszélni egy jó érveléssel.
Viszont ami fontos, hogy nagy és kényelmes legyen, meglehetősen nagy a tenyerem. Ha van ilyen tapasztalatotok, írjatok, az ára nem számít. köszipuszi!

(#48700) phenomHUN válasza Nawheera (#48699) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.