Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Vanir válasza erik22 (#48100) üzenetére


Vanir
veterán

Ami az ajánlott listában nincs benn, az nem véletlenül nincs benn.

(#48102) dobragab válasza erik22 (#48100) üzenetére


dobragab
addikt

Nem.

Összefoglaló -> Ctrl + F -> A9800

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48103) erik22 válasza dobragab (#48102) üzenetére


erik22
tag

Köszi! :B :K

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#48104) \/ulp válasza Vanir (#48101) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Azért ezzel tudnék vitatkozni...

(#48105) Vanir válasza \/ulp (#48104) üzenetére


Vanir
veterán

Nyugodtan. Amit mi ajánlunk nyugodt szívvel, az benne van. :) A kivétel persze erősíti a szabályt, de nem szokott lenni.

(#48106) \/ulp válasza Vanir (#48105) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Összefoglaló --> VI. Régi-nagy egerek listája, néhány egérről részletesen

Tehát az újonnan már nem kapható egereket nem ajánljátok? Illetve egy TODO lista is van szemlátomást, amik között simán lehetnek még jó egerek. A Newmen GX1-Pro-val meg, ha jól tudom, neked sem volt semmi bajod.

A kivétel valóban erősíti a szabályt?

(#48107) Vanir válasza \/ulp (#48106) üzenetére


Vanir
veterán

Ertelemszeruen ami a TIR-ben benne van mint regi, mar nem kaphato de kivalo eger, az is ajanlottnak szamit. A Newmen meg mar csak hatvan dollar koruli aron kaphato mert kifutott szeria, annyiert meg boven jobbak is vannak.

(#48108) golyani


golyani
addikt

Nagyon haldoklik (ugrál) a ~10 éves A4tech X7 710-em görgője, kéne egy utód.
- forma: ehhez hasonló
- új kellene úgy 10-15 ezer körül (felismertem, hogy 3-4-5ezer körül nem fog menni a dolog)
- tenyeres, ujjbegyes fogásom van ( 60-40%)
- használat: általános: net, játék, szövegszerkesztés, esetleg 3D tervezés is becsúszhat.
- legyen 2db oldalsó gomb amit copy+paste-re be tudok állítani.
- remélhetőleg hasonlóan sokáig bírja, mint a mostani :))

Amire magamtól jutottam az a Steelseries Rival 100.

(#48109) Vanir válasza golyani (#48108) üzenetére


Vanir
veterán

CM Storm Alcor, Rival 100, Logitech G402
Meg még van soksok lehetőség ezen árkategóriából innen, válogass.

(#48110) golyani válasza Vanir (#48109) üzenetére


golyani
addikt

Köszi, ezeket már láttam, innen jutottam el a Rival 100-ig. G402 nekem nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#48111) Revesz


Revesz
aktív tag

Véletlenül nem tudjátok, hogy kb. mikor érkezik meg a Pixelbe az új Zowie széria januárban?

(#48112) Vanir


Vanir
veterán

Jó hír urak! Win 8, 8.1 és 10 alatt is működik az USB hack. [link]
Ráadásul a fejlesztőúr elmondása szerint már a 3.0-s portok is szupportálva vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#48113) kemotox válasza Vanir (#48112) üzenetére


kemotox
addikt

Aaaaaaa mx300at felretenni. Irj privit amikor elado lesz. Kosz.

(#48114) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Az lenne a kérdésem, hogy van jelenleg egy Logitech M525 vezetéknélküli egerem.

Szeretnék venni egy Logitech MK270 vezetéknélküli Billentyűzet és Egér kombót.

A kérdésem az lenne, hogy az Egeret egy laptopon használnám külön a saját vevőegységével, és a billentyűt külön használnám azon a gépen amin az M525 egér van.
A billentyű kapcsolódna az m525ös vevőjéhez vagy nem jó?
Illetve gondolom a bill+ egér kombóhoz nem külön van 2 vevőegység hanem egybe van.
(sőt egy tönkrement m525 ből van külön is egy vevőegységem)

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#48115) TeebyKay válasza Kiskokó (#48114) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az általad kinézett combohoz egy nano vevőegység van (ilyen pici usb stick). Elvileg mind a kettő unifying, szóval működniük kéne a régiek vevőegységével is, de meg nem esküdnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#48116) Kiskokó válasza TeebyKay (#48115) üzenetére


Kiskokó
veterán

igen az az a pici kis vevő egység.
Én is ugy gondolom hogy mennie kéne de mondom inkább rákérdezek.
köszönöm!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#48117) Vanir válasza kemotox (#48113) üzenetére


Vanir
veterán

Hehe, az nem mostanában lesz. ;]

(#48118) SP!T válasza Vanir (#48112) üzenetére


SP!T
addikt

Oké, akkor az MX300 újra értelmet nyer, nem csak a vitrinben. :D Szegény Aurora... :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#48119) dobragab válasza Vanir (#48112) üzenetére


dobragab
addikt

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48120) Horvi válasza Vanir (#48112) üzenetére


Horvi
őstag

Nha bazzzzz pont mire lecseréltem a 3.0-m :DD

Hello darkness, my old friend...

(#48121) \/ulp válasza Vanir (#48107) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Értelemszerűen ajánlottnak számítanak, de az ajánlott listában még sincsenek benne. Szvsz azért oda lehetne őket írni a lista végére. A TODO listás egerekről meg még nem is beszéltünk...

Érdekes, hogy a Newmen nyugatra szánt termékei, köztük a G302 is, csak Romániáig jutottak el.

Azt hiszem, hogy ez nagyban jellemzi a topikot, meg az egész PH-t is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48122) dobragab válasza \/ulp (#48121) üzenetére


dobragab
addikt

Az Egérajánló azért kell, hogy akik lusták elolvasni az Összefoglalót, azok se károgjanak nekünk. A nem kapható egerek azért nincsenek benne, mert felesleges lenne. Még aprón is csak szökőévente vannak, akkor viszont tíz percen belül megveszi valamelyikünk.

A TODO lista nem véletlenül nem ajánlott. Nem tudjuk, jók-e, csak olvastunk róluk. Ha gondolod, megveheted nekünk az összeset. Próba nélkül meg nem merjük ajánlani, nem ajánlhatjuk, nézd meg, mit írtam a Tesoro Gungnir-ről, vagy akár a CM Storm Recon-ról.

A Kodiakos cikkről annyit, hogy OCN-en és ESR-en szoktunk nézelődni, az a két megbízható fórum van, ami az egereket illeti. A többi helyről jellemzően bullshit érkezik.

Mi az, hogy lusták vagyunk utánanézni? Szerintem ez a megállapítás hamis, bár nem ebben a formában írtad le. Nem csak olvasunk, írunk is. Apropó, azzal tisztában vagy, hogy a MouseTester progihoz is van némi közöm? Nézz körül itt a topikban, és OCN-en...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48123) Varoz válasza dobragab (#48122) üzenetére


Varoz
őstag

Mindig jut valaki okos, aki jobban tudja, mint ti? :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48124) \/ulp válasza dobragab (#48122) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Fúú, keményen félreértettél... :DDD Na vegyük sorra.

Csak azért gondoltam, hogy ha bárki meglát valahol egy régebbi, de ajánlott egeret, akkor az Egérajánlót látva nyugodtan megvehesse. Persze, tudom, ezek szerepelnek az ÖF-ben, de az itteni kérdezőket látva sokan még az I. fejezetig sem jutnak el*. Igaz, ez már az ő baja.

Értem én, hogy a TODO lista miért nem ajánlott, csak Vanir #48101 hozzászólásából nekem az jött le, mintha minden Egérajánlón kívüli egér rossz lenne. Ezért említettem ezeket az egereket, hogy biztosan közöttük is még lehetnek jók, de egy szóval sem említettem, hogy mind az lenne. Amúgy Tesoro teszt már megvolt, a CM-et most olvasom.

Ezzel egyetértek, én is ott szoktam olvasgatni, ha egerekről van szó.

Nem hiába hagytam ki két sort, semmi köze nem volt ennek a mondatnak az előtte írtakhoz. Nem az itteni őslakókra, hanem a kérdezőkre* értettem.
Igen, tisztába vagyok vele, ahogy kb. mindennel, ami itt folyik, mivel már +8 hónapja rendszeresen követem a topikot. Amúgy gratulálok a MouseTester , az ÖF és a topik vezetése miatt is, biztosan sok munka volt/van mindegyikkel. :C

(#48123) Varoz
Hé, én mondtam meg, hogy mi a DA-d natív felbontása, és hogy a MouseTesternél a Hz-nél van valami probléma, úgy hogy legalább te állj az én a sötét oldalamra! ;]

[ Szerkesztve ]

(#48125) TeebyKay válasza \/ulp (#48124) üzenetére


TeebyKay
őstag

Különbség van a rossz és a nem ajánlott egerek között. Csak olyat ajánlunk amit ismerünk, ettől még lehet olyan amit nem teszteltünk és jó de azt nem fogjuk tudni ajánlani. Akik csak az egérajánlót nézik át azokat nem fogja érdekelni még esetlegesen valahol rejtőzködő régi de jó egér. Ha mégis akkor meg nézze meg az egész összefoglalót. Miért erőltessünk rá mindent olyanokra akiket nem is érdekel?

(#48126) kemotox válasza \/ulp (#48124) üzenetére


kemotox
addikt

Nem akarom elrontani a lelkesedéseted, de nem csak azért nem lehet valami ajánlott, mert szar, hanem mert azért is, mert nem ismerjük, vagy épp nagyon rossz a híre. Vagy te talán ajánlanál pl egy haverodnak olyan doglot, amiről fingod sincs? Vanir egyáltalán nem azt írta, hogy a maradék egerek mind szarok.

Ja meg a régi egerekről is van írva az ÖF-ben, nem is kevés, szóval totál nem értem mit problémázol.

(#48127) \/ulp válasza TeebyKay (#48125) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Hidd el, tisztában vagyok vele, hogy mi a különbség a rossz és a nem ajánlott egerek között, erre az előző hsz-emből is rájöhettél volna.
Pont a leglényegtelenebb kijelentésemen rugóztok mindhárman. Nem véletlenül írtam OFF-ba, csak egy halk megjegyzés volt, ha nem tetszik, el lehet felejteni.

(#48126) kemotox
Már csak te hiányoztál... Ezt már elmondták a többiek, a régi egerekről az ÖF-ben tudok, lásd: #48106
Vanir hsz-ét meg rosszul értelmeztem, bocs.

(#48128) dobragab
Oké, végül rájöttem. ;)

Most már remélem, hogy béke van, emberek. Bocs mindenért!

[ Szerkesztve ]

(#48128) dobragab válasza \/ulp (#48124) üzenetére


dobragab
addikt

Oké, bocs :DDD

Ez a hsz. nagyjából azt jelenti, hogy csak az kerülhet be az ajánlóba, ami biztosan jó. A lehet, hogy jó nem elég.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48129) Varoz válasza \/ulp (#48124) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor se vagy az apám! :P ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48130) kemotox válasza \/ulp (#48127) üzenetére


kemotox
addikt

"Régi NAGY egerek" Hogy ebből hogy jött le az, hogy ezek nem ajánlott fos egerek, azt nem tudom, de légyszi még te csipkelődjél, hogy már csak én hiányoztam mikor te voltál a *butus*. Nabumm.

[ Szerkesztve ]

(#48131) ReFleXx válasza Vanir (#48112) üzenetére


ReFleXx
addikt

Pont mikor eltört az MS IMO egerem usb kábele... eddig 125Hz-n ment szegény, nem volt erőm Win7re visszatérni...

kemotox csatis a kabel, alirol rendeltem egy potkabelt, de az meg 1 honap mig megerkezik

vki frissitse az összefoglalot akkor a jo hirrel legyszi

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48132) kemotox válasza ReFleXx (#48131) üzenetére


kemotox
addikt

Az könnyen javítható! Vagyis annyira még sem, mert nem csatis megoldást használ, hanem forrasztani kell a kábelt, de pont ezért bármilyen USB kábel jó. Ha van ismerősöd aki tud forrasztani akkor 5 perc alatt megcsinálja :P

Szerk.: Alattam a kolléga nem beszél hülyeséget, egészen jó és logikus ötlet :D

BTW ez az USBHackes dolog lehet annyira nem is jó... Megint csóró leszek :O

[ Szerkesztve ]

(#48133) SP!T válasza ReFleXx (#48131) üzenetére


SP!T
addikt

Akkor legalabb ezentul cserelheto kabelre terhetsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#48134) \/ulp válasza kemotox (#48130) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Te meg miről beszélsz? Mindvégig az ellenkezőjét állítottam, ezért is említettem, hogy oda lehetne írni az Egérajánló végébe, de ez a többieknek nem tetszett. Amit abban a hsz-emben ír, az egy válasz volt Vanirnak, ha nem vetted volna észre.

(#48135) ReFleXx válasza kemotox (#48132) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy ilyet

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48136) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!
Egérvásárlás előtt állok. Láttatlanban a Zowie egerei ragadták meg a figyelmem. Utánanéztem, és találtam egy közleményt, miszerint frissítik az egereiket (személy szerint az EC1-A iránt érdeklődök, de még nem tettem rá a mancsom). Mi a véleményetek, érdemes várni, és az új eresztésből beszerezni? Ha valakinek van információja, hogy a Pixel-be mikor érkezik azt is szívesen fogadnám :) köszi

(#48137) SP!T válasza ReFleXx (#48135) üzenetére


SP!T
addikt

Barmilyen jo. Sot Logitech kabele puhabb.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#48138) Bl@tty válasza ReFleXx (#48131) üzenetére


Bl@tty
tag

Nekem is itt fekszik egy régi WMO 1.1a, működik is, de ennek is rosszalkodik a kábele. Hogyan lehet ezt szétszedni? A matrica, vagy a talpak alatt van csavar? Lehet megcsináltatnám és elpasszolnám, ha már ennyire szeretik a "gémerek"... :D

[ Szerkesztve ]

(#48139) rgeorge válasza Kiskokó (#48114) üzenetére


rgeorge
addikt

Az M525 Unifying vevőt használ, az MK270 nem!

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48140) dobragab válasza rgeorge (#48139) üzenetére


dobragab
addikt

Attól még lehet Unifying-kompatibilis, de nem biztos. Pl. M185-höz sem Unifying vevőt adtak, mégis gond nélkül tudtam párosítani.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48141) dobragab válasza ReFleXx (#48135) üzenetére


dobragab
addikt

Ezzel a képpel egyszer én is befürödtem. A látszattal ellentétben ez nem csatis, hanem forrasztós. A végén 5 db tüskét látsz halványan. Ki kell forrasztani a régit és vissza az újat.

(#48138) Bl@tty

A két hátsó talp alatt csavarok, az első talpak alatt pöckök vannak. A szétszedéséhez kell némi erő, de a vigyázat, a két pöcök le tud törni. A régi talpak helyett érdemes valami jobbat venni (pl. jaffa-féle).

A kábele annak is forrasztós, vagy ugyanilyen forrasztós kábelt veszel, vagy vehetsz csatis kábelt és hozzá külön aljzatot, NXG-05 néven fut hestore-on.

Ha már szétszeded és forrasztasz, érdemes japán Omronokat belerakni, 500 Ft a kettő. Na meg a görgőjét kicsit felkeményíteni, lásd Fate-féle írás.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48142) kemotox válasza Vanir (#48112) üzenetére


kemotox
addikt

Na vettem is egy MX518-at, remélem tényleg jó WinX-el is a cucc, ha nem, akkor megetetem veled az egeret ;] ;]
Most lusta vagyok, de egy 125Hz-re állított Abyval fogom majd tesztelni, aztán jelentek, hogy mi a stájsz.

[ Szerkesztve ]

(#48143) dobragab válasza kemotox (#48142) üzenetére


dobragab
addikt

Nekem min. 5 egerem van, ami gyárliag 125 Hz-es, de mind a koliban, és csak holnap megyek vissza. Naná, hogy tesztelni fogom :D

Abyval vigyázz, ha van drivere feltelepítve, az lehet, hogy visszaerőlteti a 125-öt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48144) kemotox válasza dobragab (#48143) üzenetére


kemotox
addikt

Én úgy tudom ennek nincsen drivere, vagy lehet csak én nem találtam. 3500DPI-s régiabyról van szó.

(#48145) dobragab válasza kemotox (#48144) üzenetére


dobragab
addikt

Az alján kapcsolók vannak a beállításokra? Mindegy, ha nincs driver, akkor nem gáz.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48146) kemotox válasza dobragab (#48145) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, kapcsolós. Nem hátrányként írtam, hogy nincs driver, sőt, szerintem ez a kapcsolós megoldás a legjobb a világon:P
Azt akartam csak mondani, hogy driver nem fog bekavarni.

(#48147) dobragab válasza kemotox (#48146) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, én is utálom az agresszív drivereket (pl. Synapse :((( ) zseniálisak ezek a kapcsolók, Salmosám volt egy darabig.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48148) silencee


silencee
csendes újonc

Sziasztok!

Rövid kérdésem lenne, van e tapasztalatotok/véleményetek erről az egérről:A+ G6- Helis

Előre is köszi a válaszokat :))

(#48149) dobragab válasza silencee (#48148) üzenetére


dobragab
addikt

Nincs.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48150) Vanir válasza silencee (#48148) üzenetére


Vanir
veterán

Full noname, de megvan a sansz, hogy egy A3090 dolgozik benne. Én mondjuk biztos nem venném meg.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.