Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Nerazim válasza kemotox (#48500) üzenetére


Nerazim
őstag

A csaj nem ezt mondta :DDD
Viccet félretéve. Itt találtam a súlyra vonatkozó adatot. Akkor vmi nem kerek :F
Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48502) dobragab válasza Nerazim (#48501) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem azt kábellel együtt értik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48503) Nerazim válasza dobragab (#48502) üzenetére


Nerazim
őstag

Igazából a Diamonback hasonmásom utódját keresem egy jó ideje. Eddig volt egy mx 518 is átmenetileg nálam, de neheznek tartottam, ezért gondoltam h vmi hasonló paraméterű rágcsálót vennék. Igazából még nem döntöttem egyik mellett sem. Valamiért a Kana jobban tetszik. Coolabb :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48504) dobragab válasza Nerazim (#48503) üzenetére


dobragab
addikt

A DB formája baromi egyedi, nem gyártanak semmi olyasmit, kivéve a DB 2015 trágya PLN szenzorral. Talán azért, mert az emberek ~70-80%-ának baromi kényelmetlen :D

Aprón most van két régi, jó DB.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48505) Nerazim válasza dobragab (#48504) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a tippet meglesem :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48506) phenomHUN válasza dobragab (#48504) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Köszi az ajánlást! A kiírt összeg lehet erősre sikerült, de természetesen csak irányár! :R

(#48507) dobragab válasza phenomHUN (#48506) üzenetére


dobragab
addikt

Nem kell betojni, a Kinzuadderem végül 25k-ért ment el :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48508) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Logitech Gaming Software-ről mi az álláspont mostanság? Belenyúl valamibe ami nem kellene, vagy használható nyugodtan? (G400-nak állítanék polling rate-et)

+ Ha 500 vagy 1000 Hz-en megy az egér, az gondot jelenthet, ha USB Hubról megy? U2312HM monitorra lenne csatlakoztatva, maga a gép kicsit messzebb van, neccesebb lenne alaplapin használni.

[ Szerkesztve ]

(#48509) jaffa 2843 válasza Chosen (#48508) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Használható.

Egeret közvetlenül a gépbe. Egy jóféle USB hosszabbító és kész. 5 méterig nem kellene gondot okozzon. (2 méter egérkábel + 3 méter hosszabbító)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#48510) Chosen válasza jaffa 2843 (#48509) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi :R

(#48511) Atomantiii válasza Vanir (#48489) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, és vezeték nélküli verzióból melyik az ajánlott, ami megfelel egy átlag egér elvárásainak?

(#48512) zsiz válasza Vanir (#48306) üzenetére


zsiz
őstag

Megjöttek a cuccaim, úgyhogy beszállok én is :P ;] Nem nagy dolgok, de szeretem őket. [link]

Egér: Logitech G100s
Pad: valami kínai, egyedi képes, noname cucc
Billentyűzet: Canyon Hazard CNS-SKB7 HU
Monitor: Fujitsu L22T-4 LED
Hangfal: Genius SP-HF 1250B
A többi része nincs a képen, TV második monitorként, előtte kormány, stb (aláírásban részletezve). Nincs ám mindig ilyen rend, csak az új egér+bill tiszteletére elpakoltam :U

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48513) TeebyKay válasza zsiz (#48512) üzenetére


TeebyKay
őstag

És a fogkefe? :DDD

(#48514) zsiz válasza TeebyKay (#48513) üzenetére


zsiz
őstag

Tényleg, az lemaradt: Oral-B Vitality 3D White D12.513w ;]
Csak itt van szabad konnektor, ahol a töltőt is tudom tárolni :) Itt is csak akkor ha kihúzom a kormányt :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48515) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Közel másfél év után az én Steelseries Rivalomnál is elkezdett mállani a gumiborítás. Megreklamáltam közvetlenül a gyártónál, fél nap alatt jóvá is hagyták a cserét.
Mit lenne érdemes választani a portfólióból? Maradjak az utódnál, a Rival 300-nál? Hozzáteszem, minden más szempontból nagyon elégedett voltam vele.

<< Heimdal >>

(#48516) izee válasza Retekegér (#48515) üzenetére


izee
senior tag

Igen. úgy hallottam, ezt javították meg benne.
Mi volt a reklamáció menete?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#48517) Retekegér válasza izee (#48516) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Regisztrálsz az oldalukon -> RMA/Warranty -> nyitsz egy új ticketet, értelemszerűen kitöltöd (név, cím, vásárlás ideje, számláról másolat, némi leírás a hibajelenségről). Ezután kapsz értesítést e-mailen is, hogy hogyan halad a ticket feldolgozása.

<< Heimdal >>

(#48518) Vanir válasza Retekegér (#48515) üzenetére


Vanir
veterán

Elvileg javítottak valamit a hámló burkolaton a 300-nál, úgyhogy jó választás lehet.

(#48519) -FLY->


-FLY->
őstag

Olyanról van biztos info, hogy a LOD befolyásolja-e a szenzor pontosságát?

(#48520) dobragab válasza -FLY-> (#48519) üzenetére


dobragab
addikt

A túl alacsony LOD akadozáshoz vezethet, felülettől függően.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48521) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Milyen forrasztási szettre van szükség, hogy mindent megtudjak csinálni egy egéren is, és mit hogyan kell jól használni, mik az ajánlott termékek forrasztáshoz, és mik ezek pontosan? Előre is köszönöm a teljes magyarázatot és tippeket :R

(#48522) Haneto


Haneto
tag

Sziasztok!

Megjött eBay-ről a Logitech G100s egerem. Koreából rendeltem de nem vagyok biztos, hogy eredetit kaptam. Elsősorban azért mert doboza nélkül csak fóliába csavarva jött. Honnan tudhatnám meg biztosan, hogy eredeti e? :F

Xiaomi Mi 9T Pro

(#48523) dobragab válasza Skullwipe (#48521) üzenetére


dobragab
addikt

Teljesítmény- vagy hőmérséklet-szabályzós páka, ónszippantó, 1 mm-es ón, 2-3-féle pici csillag csavarhúzó, kézügyesség. Multiméter még segíthet, pillanatragasztóra szükség lehet. Csipesz, kis fogó bármikor jól jöhet.

Kábeljavításhoz szigszalag, zsugorcső, tűzszerszám, csupaszító.

Milyen egérről van szó? Nagyon eltérnek a forrasztás nehézségében. A legkönnyebb talán a G100s, a legmacerásabbak a kétoldalas Razer nyákok. Egyik-másik baromi sérülékeny.

Forrasztási útmutatót inkább hobbielektronikán keress.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48524) dobragab válasza Haneto (#48522) üzenetére


dobragab
addikt

Nekem is doboz nélkül jött, és szerintem a termék leírásában is benne van.

MouseTester, és kezdd el rángatni. Ha 2 m/s fölé megy, tuti eredeti. A hamisítványok 0,5 m/s körül szoktak elhalálozni.

Vagy szétszeded, kapásból felismerni a hamisítványt. És mindjárt a súlyt dobd ki belőle, gari úgysincs rá. A talpak mondjuk nem hiszem, hogy túlélik a szétszedést, érdemes jaffától rendelni 0,5-öset.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48525) Retekegér válasza Vanir (#48518) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem akkor azt fogom választani, csak az oda-vissza küldés Dániába/ból időbe telik. :D

<< Heimdal >>

(#48526) Vanir válasza Haneto (#48522) üzenetére


Vanir
veterán

Bulk package, azaz doboz nélkül. Az enyém is így érkezett, eredeti lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#48527) Skullwipe válasza dobragab (#48523) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Most nincs konkrét elképzelésem, talán majd a Zowie kapcsán lenne, hogy jó lenne Alps (ha jól emlékszem) görgető érzékelőt (?) is esetleg cserélni (és valakitől szerezni párat, hogy ne a gyártótól kelljen több százat rendelnem gazdaságossági okokból). Csak már párszor cseréltem rosszabbnál rosszabb egerekből, egerekbe kapcsolót, így kiismertem a dolgot és végül ezért is sikerült elrontanom egy számomra, akkor még, fontos egeret, nem volt állványom amibe foghattam volna, így túl sokáig vacakoltam és viaszt eresztet (ha ezt így hívják egyáltalán). Nem hőmérséklet szabályzós a páka amit használok már jó ideje, és nem is tudtam erről, hogy ilyen lehetséges (most láttam pár hete aprón is árulnak ilyen komolyabb szetteket is). Sose használtam még ónszippantót pedig már párszor ajánlottátok. Én is tapasztaltam, milyen nehéz kimelegíteni, hogy kifolyjon az ott maradt anyag felesleg. Gondolom azért is jó ha nem hagyjuk benne és hasznosítjuk újra, hogy tisztábban lehessen a folyamatot elvégezni, ne maradjon hátra semmi oda nem illő maradék és szebb végeredményt érjünk el vele. Csak videón láttam, hogy van ilyen befogó, kis csipeszekkel telepakolt szerkezet ami szintén hasznosnak tűnt. Ezért is kértem volna konkrét típus(oka)t, és esetleg ebay elérhetőségeket ezekről. Kábelcserét még sose csináltam, nem is gondoltam, hogy ennyi minden kellhet. De világos, hogy rá olvasztáshoz, pótláshoz kellenek ezek az anyagok. A Zowie-t tudom mondani, hogy baromi nehéz volt átcserélni a kapcsolókat, alig engedte el az ón, gondolom nagyobb teljesítmény kell hozzá. Biztos számít az ón tisztasága is, ha egyáltalán ilyen van, gondolom nem mindegyik jó, biztos vannak nem teljesen tiszta anyagúak.

(#48528) Haneto válasza Vanir (#48526) üzenetére


Haneto
tag

Szétszedtem. Így néz ki belülről. Minden esetre súlyt kiszedtem és rajta vannak a jaffa talpak.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#48529) phenomHUN válasza Haneto (#48528) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Ez hamisítvány, küldd el nekem. Postát talán állom. ;]

Nyugi, minden rendben vele. ;)

(#48530) Vanir válasza Haneto (#48528) üzenetére


Vanir
veterán

Teljesen eredeti. :)

(#48531) ReFleXx válasza Haneto (#48528) üzenetére


ReFleXx
addikt

bal kapcsoló omron, illetve a nyákon ott a logitech logó, ezek már jót jelentenek.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48532) Haneto


Haneto
tag

Köszönöm szépen mindenkinek! ;)

Xiaomi Mi 9T Pro

(#48533) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy hogy lehet eldönteni egy egérről, hogy eredeti-e? (link) Elvileg teljesen új, viszont mivel postai úton venném meg utánvéttel, így fizetés előtt nincs lehetőségem megnézni. Valami kérdés, ami alapján ez eldönthető?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#48534) Maotun válasza mbazsi (#48533) üzenetére


Maotun
őstag

Mire kell? játékra ne vedd :Y

(#48535) mbazsi válasza Maotun (#48534) üzenetére


mbazsi
tag

30% casual játék (semmi fps), 30% böngészés, 40% munka/egyéb

[ Szerkesztve ]

(#48536) Ispy


Ispy
veterán

Sajnos lemaradtam a posztold a zasztalod mániáról, de a múlt héten pont ĺőttem egy képet...

Más.

Elég sokat szívtam vele, leírom hátha jól jön majd valakinek egyszer. Szóval az volt a sztori, hogy be akartam üzemelni egy aten cs692 kvm switchet, amin egy zowie fk2 és egy corsair k65 logott volna, de ha mind a 2 eszköz rá volt dugva, akkor az egér nem üzemelt, ha a billit kihúztam, akkor ment. A megoldás az lett, hogy a switchbe ki kellett kapcsolni a mouse emulation funkciót és így most már megy együtt is a 2 eszköz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48537) Maotun válasza mbazsi (#48535) üzenetére


Maotun
őstag

szerintem akkor megvehető 8-9k val piaci ár alatt van és amire használnád kényelmes és nincs jobb szó: f@sza.
eredeti?? mikor az eredeti is kínai :DDD
én ezt nem vágom , majd a guruk felvilágosítanak, hehe ez jó eredeti kínai, hehe bocsánat csak csapatépítő trainigről jövök.... :C

(#48538) jaffa 2843 válasza Ispy (#48536) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Két szép nagy rajongód van ott az asztalon. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#48539) izee


izee
senior tag

Fa egerek 110g-170g és nagyon drágák.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#48540) jaffa 2843 válasza izee (#48539) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szépek, viszont nem praktikus és gyakorlatilag használhatatlan. Plusz kíváncsi lennék, hogy milyen anya szült ilyen embert, aki kitalálta, hogy ennyiért árulja őket.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#48541) izee válasza jaffa 2843 (#48540) üzenetére


izee
senior tag

A szegények adója a lottó, a gazdagoké meg a fa egér.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#48542) kemotox válasza jaffa 2843 (#48538) üzenetére


kemotox
addikt

Kellet az egy perc... :D [link]

(#48543) e-newsee válasza jaffa 2843 (#48540) üzenetére


e-newsee
addikt

Miért lenne használhatatlan? Ha jó alatta a szenzor és az elektronika, akár jó is lehet. A súlya megfelelő. Némelyik népszerű gamer egérnek is ilyen fényes a teteje, szóval azon nem múlik. Ettől még persze rettenetesen drága.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#48544) Ispy válasza jaffa 2843 (#48538) üzenetére


Ispy
veterán

:DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48545) jaffa 2843 válasza izee (#48539) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Avago A3080
Nem Omron kapcsolók. Pana gomb a görgő alatt. Mindezt 800+ dollárért. Gz.

Istenem, de pofánverném az ilyen faszkalapot, aki ezt kitalálta.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#48546) Vanir válasza jaffa 2843 (#48545) üzenetére


Vanir
veterán

És még ronda is. :DDD

(#48547) kemotox válasza jaffa 2843 (#48545) üzenetére


kemotox
addikt

Dehogy faszkalap. Egy istencsászár. A szarból fog sok pénzt csinálni. :P
A világon minden területen ez megy. Szar, sok pénzé. Játékok, filmek, stb. Ki tehet erről?
A sok ember, aki boldogan nyomja le a szart a saját torkán. Ezt is meg fogják venni egy csomóan.

(#48548) SP!T válasza kemotox (#48547) üzenetére


SP!T
addikt

Pont tegnap este láttam a széklet transzplantációról egy részt valamelyik TV adón. Ez is valami ilyesmi effekt lehet?

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#48549) kemotox válasza SP!T (#48548) üzenetére


kemotox
addikt

Azt hittem trollkodol :DD Beszarás mik vannak:DDD Én meg lehúztam eddig a drága gyógyszert...

(#48550) jaffa 2843 válasza SP!T (#48548) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.