Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) wannabeinla


wannabeinla
tag

esetleg razer diamondback 3g vel kapcsolatban tapasztalatok?

#DD00FF

(#4752) asadasad22 válasza wannabeinla (#4739) üzenetére


asadasad22
őstag

deathadder vagy g9 ha talalsz ennyiert..

(#4753) wannabeinla válasza asadasad22 (#4752) üzenetére


wannabeinla
tag

oke. koszi

#DD00FF

(#4754) RootRulez


RootRulez
félisten

Szevasztok Kollégák!

Úgy fest, behal az egérkém :( Nem szoktam egereket vásárolni, legutóbb nem is tudom hány éve vettem... Szóval mi manapság az a márka, ami nem túl drága, mégis minőség? Nem szánnék rá túl sokat... Nézegettem pl.: A4Tech egereket, 2-3K körül gondolkodom rajta :K

Esetleg valami konkrét ajánlat, amiben nem fogok csalódni?

═════════════════════════════════════════

(#4755) kem


kem
addikt

Sziasztok!

6k környékén milyen egeret ajánlanátok? USB-s legyen, és lehessen vele lövöldözni. CS, Stalker, Cod4. Assassin's Creed 2 majd ha jön. Razer Salmosa 1800DPI-re gondoltam, az csak 20Font. Ennél olcsóbban itt nem nagyon lehet egeret szerezni. 15Fontrol indul az áruk.

Köszi!

(#4756) Ribi válasza RootRulez (#4754) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg valami konkrét igény ?
Mert 1000Ft-tól lehet egeret kapni.
Gombok száma, görgő kell, stb ...?

[ Szerkesztve ]

(#4757) Ribi


Ribi
nagyúr

Teszteltem kicsit ezt az A4tech (X-755FS) egeret, de igen fura dolgot vettem eszre.
Win login képernyőn sokkal kisebbeket ugrik mint login után. Vagyis nem 2-3 pixeleket ugrik, hanem csak minden 3-ik ra ugrik 2-t. Szóval valamit nagyon bekavar a win. Csak nemtudom, hogy mit és miért. Driver látszólag mindegy, hogy van vagy nincs.
Refresh rate 500-on megy alapból ahogy láttam. Vicces, hogy ha 2 egér van bedugva, akkor a 800 dpi-s Logitech 125Hz-n megy az A4tech meg 500-on. Nem hekkeltem semmit sem. Szóval még mindig nemtudom mitől ugrál ennyire a cursor :O
Valamint +1 dolog amire figyelhettek volna, hogy hagyna kis helyet a gomb és a "ház" között, mert összeér és 3 napi használat után elkezdett nyiszogni amikor nyomom a gombot. Ja és a szélén lévő gombok lötyögnek, mintha nem is lennének jól odarögzítve. Persze nincs vele gond, csak fura. Ami pozitív hogy alapból adtak hozzá + csúszó tappancsokat.

[ Szerkesztve ]

(#4758) Ribi válasza Ribi (#4757) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bocs hogy ennyit írok, de úgytűnik megvan a gond félig meddig.
Be-Ki kapcsoltam az enhance cursor precision-t (lassan huzom keveset mozog, gyorsan huzom sokat mozog). És ettől megjavult. Viszont amint megnyomom az egéren a DPI állítást azonnal megzakkan megint. remélem reboot alkalmával is jó marad, mert minden nap ezt buzerálni igen idegesítő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4759) redhunter


redhunter
senior tag

Hello a Microsoft Intellimouse 3.0 -ra tudtok v.mit mondani? Konkrétan hogy játék alatt hogy szerepel és hogy van e dpi állitási lehetőség menet közben.Most szeretnék egeret venni és már kicsit elegem van a diamondback 3g nyikorgó gombjából és görgőjéből.Razert nem nagyon akarnék mégegyszer. :U :U

PSN - RedFoxHun

(#4760) harylmu válasza redhunter (#4759) üzenetére


harylmu
őstag

Nem tudod valós időben váltani a dpi-t. Játék közben teljesen jó. Az egyik legjobb.

(#4761) Red@Arc


Red@Arc
tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Van egy féléves Logitech V 450 Laser Cordless Mouse for Notebooks egerem, amelynek az USB-egysége megadta magát. A laptopot a fedél lehajtásával alvó állapotba helyeztem, majd amikor felnyitottam az USB-egységet nem ismerte fel. Próbáltam az eszközkezelőben illesztőprogram-frissitést, hardvereltávolítást-hozzáadást, de nem ismeri fel. A gáz az, hogy a két asztali gépen is próbáltam, azokon sem működik. Op rendszerek Vista és W7. Nem szívesen dobnám ki, mert nagyon megszerettem. Mit tehetnék?

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#4762) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
mozgatás közben elfelejti az egérkém hogy lenyomva tartom a bal gombot.
amúgy mindig reagál rá, nem a gomb rossz.
Pleomax márka, nem volt rossz, de csak a gar.időt bírta ki..
Most újat keresek, de akkor már olyat, aminek az oldalán is van két gomb, amire a copy/paste ráültethető. Ez jól jönne. Tudnátok ilyet ajánlani 2-3k körül? Tehát sima optikai, usb vezetékes, középen egy halk görgő, de az oldalán is az a bizonyos 2 gomb.
Pár éve a genius-nak volt ilyen, de most nem látom a kínálatban.
Jaigen, nagy a kezem, tehát valami nagyobb darab kéne.

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4763) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Most vettem egy Genius Luxemate 600 laser típusú csomagot , ami ugye egér és billentyűzet!

Problémám az lenne, hogy míg a billentyűzet hatótávolsága 3m felett van amire pont nekem szükségem is van, tehát tökéletesen és hibátlanul működik addig az egéré még talán az 1 métert sem éri el! Próbáltam az elem cserét is azzal is ez a helyzet! Ez így nekem nagyon bosszantó, mert kb 3 méter lenne jó úgy, mint a billentyűzetnél! Mi lehet a hibája? Mert gondolom nem ekkora a hatótávolsága!

Várom a mielőbbi válaszokat

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4764) romero28 válasza redhunter (#4759) üzenetére


romero28
senior tag

az az egér annyira jó , hogy counter strike-os profik nagy része azt használja :K
iszonyat pontos :Y - nekem is ilyen van , úgyhogy tapasztalatból is mondom .

[ Szerkesztve ]

(#4765) scream


scream
veterán

sziasztok!

milyen jó egeret ajánlotok olyan 3-4ezer forintig ?

G-Cube noti egere van most tesomnak és haldoklik és helyette kéne egy megbizhato,pontos normál méretű egér :K

miket ajánlotok ? :F

(#4766) mindfreak válasza scream (#4765) üzenetére


mindfreak
őstag

Szerintem még szánj rá pár ezer Ft-ot és vegyél valami Logitech egeret.
Hidd el megérné!

(#4767) Márton


Márton
nagyúr

A4tech-ből ezek közül van valakinek tippe, melyik legyen?

X670D
WOP-49
OP-57D

fontos a 2 oldalsó programozható gomb (copy/paste kéne rá)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4768) scream válasza mindfreak (#4766) üzenetére


scream
veterán

nem nekem lesz, hanem tesomnak ... (nekem G9van :) )
és mivel csak netezésre meg MSNre meg zenehallgatásra használja a gépét ezért gondoltam 3-4 ezer forintra :K

ezen gondolkozok, mert Logitechet nagyon szeretem, viszont lehet also kategoriában kicsit drága

valami más ötlet esetleg ?

szerk. : ezt találtam még

[ Szerkesztve ]

(#4769) scream válasza scream (#4768) üzenetére


scream
veterán

ekkora élet ne legyen =// ... :U

(#4770) mindfreak válasza scream (#4768) üzenetére


mindfreak
őstag

A kettő közül mindenképp az RX1500. Újabb technika és sose lehet tudni mire lesz még használva. :)

A kép alapján olyan a formája, mint az MX300-nak volt, ami szerintem kicsit lapos, de az Explorer 4.0-át semmiképp nem ajánlom, akkor inkább Ms IntelliMouse Optical!

[ Szerkesztve ]

(#4771) nyunyu válasza scream (#4768) üzenetére


nyunyu
félisten

RX1500 eleg kenyelmetlen, es nagyon tul van arazva.

Ha mindenaron 2 gomb+2 iranyban billentheto gorgoben gondolkodsz, akkor az RX300 sokkal jobb valasztas. (Ha meg lehet kapni)

Esetleg RX250, de az kevesbe kenyelmes.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4772) scream válasza mindfreak (#4770) üzenetére


scream
veterán

szerintem ez az MS IntelliMouse Optical lesz :K

(#4773) Márton válasza scream (#4772) üzenetére


Márton
nagyúr

én is ma rendeltem :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4774) laczkoo


laczkoo
tag

akiknek VX Nano-ja van, azoktol kerdezem, h meddig birja nekik az elem az egerben?

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#4775) mindfreak válasza scream (#4772) üzenetére


mindfreak
őstag

Jó választás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4776) scream válasza mindfreak (#4775) üzenetére


scream
veterán

köszi a segitséget mindenkinek :R

(#4777) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Melyik egeret ajánlotok, ami kényelmes egy asztali géphez, vezetéknélküli és bírja elemmel? Nagyon Logitech felé hajlok. LX8 vagy V450, vagy ilyesmi. Köszi

(#4778) mindfreak válasza Laybee (#4777) üzenetére


mindfreak
őstag

MX 1100, a jobb görgő miatt. Van belőle USB-ről tölthető változat is, nem kell cserélgetni az elemet.

(#4779) Laybee válasza mindfreak (#4778) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi :)

(#4780) nyunyu válasza mindfreak (#4778) üzenetére


nyunyu
félisten

Van belőle USB-ről tölthető változat is, nem kell cserélgetni az elemet.

Azt MX1100R neven osztogatjak, valamivel dragabb, mint az alap MX1100.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4781) Laybee válasza nyunyu (#4780) üzenetére


Laybee
őstag

Abban beépített akku van vagy AA méretű akku abban is mint a simában?

(#4782) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

keresek olyan egeret ami:
-lézeres
-vezetéknélküli
-mini vevője van
-olcsó

Tudtok ajánlani ilyet?

(#4783) gy.gerike777 válasza MEKK (#4782) üzenetére


gy.gerike777
csendes tag

http://www.pcx.hu/termek/a4-tech-aeg-7630-k-233-k-25979
ezt tudom ajánlani minden követelményed teljesiti:Dplus még az ára is jó:D

(#4784) nyunyu válasza Laybee (#4781) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel tavaly ota EU kovetelmeny, hogy az akkunak juzer altal konnyen cserelhetonek kell lennie, igy 1db ceruzaakku van benne.
(lasd robbano sunyi akkus szifonok, komplett telefon kuka, ha behal a selejtes akku.)

Sima MX1100 2db ceruzaelemmel megy, nincs tolto integralva bele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4785) romero28


romero28
senior tag

komolyabb szinten fps-el játszóktól kérdezném , hogy mit érdemes kipróbálni :F
microsoft intellimouse exp 3.0-al tolom most , g5 és mx518 volt előtte - tehát ezeken kívül.

(#4786) kem válasza romero28 (#4785) üzenetére


kem
addikt

Ms Sidewinder x8
vagy
Logitech G9x

Lehet gyűjtögetni:))

Köszi!

(#4787) romero28 válasza kem (#4786) üzenetére


romero28
senior tag

g9-et nézegettem már , de a formája alapján nem tűnik olyan "tenyérbemászónak" , mint mondjuk a g5 . na meg lézeres , ami kevésbé pontos , mint egy optikai . a sidewinder formája már barátságosabb , viszont elég keményen megkérik az árát . lehet elkezdem a gyűjtögetést ;) :D

(#4788) asadasad22 válasza romero28 (#4787) üzenetére


asadasad22
őstag

G500 formajaval sztem nem lenne problemad :)
"na meg lézeres , ami kevésbé pontos , mint egy optikai " ezt kifejtened? :))

(#4789) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

10k alatt keresek gamer egeret extra gombokkal rádiósat ez mennyire jó, vagy mit ajánlotok?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#4790) romero28 válasza asadasad22 (#4788) üzenetére


romero28
senior tag

lehet furcsának tűnik az a megjegyzésem , hogy pontosabb az optikai , mint a lézeres .
counter strike-os profik döntő többsége az optikaira esküszik és azt is használja . microsoft intellimouse explorer 1.1a és 3.0 - főleg ezeket (előbbi már nem kapható)
teszt - Dronez aki csinálta , pár éve top player volt counter strike-ban .

(#4791) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Felemészt az ideg, nemrég írtam egy bejegyzést a VX Nano-ról, hogy milyen remek így közel 2 év után is, erre tegnap se szó, se beszéd megadta magát a lézer. Szóval a gombok működnek, a mozgás nem. :W :W Garancia pedig egy év volt rá (Edigital), így az már nem játszik. Gondolom túl sok mindent ezáltal nem tudok tenni, kénytelen leszek új egér után nézni, ebben kérem a segítségeteket. Ami "kötelező":

- 2 extra gomb a hüvelykujj környékén (internetezésnél előre-vissza)
- ne legyen gagyi

Vezetékes, vezeték nélküli, tulajdonképpen mindegy, egyikkel sincs bajom. Az ok, amiért csak a Logitech-eket nézegettem, az a MicroGear, ami nagyon tetszett a Nano-ban, szóval az nem ártana. Hogy mire kell? Kevés játék, szóval az nem szempont, viszont grafikus munkához (PS) passzoljon (annyira, mint mondjuk egy Nano). Ilyen MX egereket néztem eddig, Ti mit javasoltok?

Igazából azon is gondolkodtam, hogy veszek egy ugyanilyet, de most 10-15.000 Ft-ot adjak ki megint egy ugyanilyenre? Akármennyire is szerettem és semmi bajom nem volt vele, mégiscsak besz*rt 2 év után, miközben öcsi G5-öse 4-5 éve csodásan elszolgál... :U De ha van ötlet, hogy a mostanival mit tudnék kezdeni, azt is szívesen várom. Köszi. :(

[ Szerkesztve ]

(#4792) scream válasza mhorvat (#4791) üzenetére


scream
veterán

esetleg egy Logitech G9 ? ;]

(#4793) juhig12 válasza scream (#4792) üzenetére


juhig12
tag

Mindenkinek ajánlom a g9-et!

3éve van meg és tökéletesen múködik!

(#4794) scream válasza juhig12 (#4793) üzenetére


scream
veterán

én ugyan még csak 1 éve használom játékra, munkára (PS,3DSMax,Cinema4D,Corel,etc) és teljesen megvagyok vele elégedve. nagyon jó kis egérke :K

(#4795) forceberg


forceberg
veterán

A4tech X-710BH-t lehet kapni valahol?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4796) mhorvat


mhorvat
senior tag

Az ára is teljesen korrekt lett már, 14.000 Ft, ez tetszik (egy Nano is ilyen árban mozog, ahhoz képest...). Ennyire G9-et javasol mindenki? Minden más csak gyengébb? MX egerek, mai Logi kínálat? G500? Ezek nem annyira jók, mint egy G9?

Illetve még egy kérdés a G9 júzereknek: "link megnyitása új lapon/ablakon" funkció, ami sima egereknél a görgő lenyomva, VX Nano-n az alatta lévő gomb, azt mi helyettesíti a G9-en?

[ Szerkesztve ]

(#4797) scream válasza mhorvat (#4796) üzenetére


scream
veterán

bármi , mert te tudod megszabni melyik gomb csináljon mit :K az összes gombja makrozhato

(#4798) nyunyu válasza mhorvat (#4796) üzenetére


nyunyu
félisten

Illetve még egy kérdés a G9 júzereknek: "link megnyitása új lapon/ablakon" funkció, ami sima egereknél a görgő lenyomva, VX Nano-n az alatta lévő gomb, azt mi helyettesíti a G9-en?

Gondolom ahova programoztad a kozepso gombot. (altalaban mouse3, de a SetPoint middle button-kent hivatkozik ra.)

Legalabbis IE8 ezzel ugrik uj lapra, illetve csukja be, ha magara a fulre kattintottal vele.
Meg egyebkent is hasznos tud lenni a kozepso gomb, pl. ezzel forgatsz AutoCAD-ben.
Amig a gorgore van programozva, addig hasznalhatatlan :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4799) mhorvat


mhorvat
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Azt hittem nagy naívan, hogy a görgőjét, ha benyomod, akkor kapcsol finom és "fokozatmentes" görgetés között, aztán rájöttem egy képnél, hogy alul van a kapcsolója ehhez a funkcióhoz. Ezek szerint akkor, ha benyomom a görgőt, akkor az makrozható, nem úgy, mint a Nano-nak (amit, ha benyomtál, üzemmódot váltott a görgő ugyebár).

Még valami, a G9x nem éri meg a plusz 5.000 Ft-os árát, ugye? Ha jól láttam tul.kép. csak felbontásban különbözik, ami már a G9-nél is 3200, minek ennél több.

Meggyőztetek a G9-cel, logikus választásnak tűnik ennyi pénzért. Néztem még egy egeret, az MX 1100-at, ez 1-2.000 Ft-tal olcsóbb, mint a G9, esetleg nem tudtok róla valamit?

[ Szerkesztve ]

(#4800) scream válasza mhorvat (#4799) üzenetére


scream
veterán

a G9x az 5700dpi -s , míg a G9 "csak" 3200dpi-s nemhinném ,hogy azt a 5700dpi-t bármikor is használni fogod, még azt is kétlem hogy G9en 3000dpi fölé fogod vinni a dpi -t :K

szoval szvsz teljesen felesleges

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.